Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Projektas „Saulėtekio“ paparacai“. Trečioji diena

Data: 2008-04-03

     Balandžio 3-oji. Projekto „Saulėtekio“ paparacai“ dalyviai visą dieną kūrė socialinę vaizdo reklamą bei rašė straipsnį apie dienos veiklą.  

„Žurnalistų klanas“ ir kamera

     Štai ir atėjo trečioji – priešpaskutinė mūsų diena. Projektas „Saulėtekio“ paparacai“ priartėjo prie pabaigos. Tos kelios dienos prabėgo nepastebimai. Tik įsivažiavome, o jau prieš akis finišo tiesioji.

     Šiandien nuo ankstaus ryto griebėme kamerą į rankas ir filmavome savo prevencinę reklamą, kurią pristatysim rytoj, 13 valandą, „Saulėtekio“ vidurinės mokyklos aktų salėje. Tai ir bus visos mūsų savaitės rezultatas.

     Be filmavimo mes intensyviai ruošėmės penktadienio darbų pristatymui.  Ruošėme skaidres, dirbome su video montavimo  programa, ruošėme naujus straipsnius.

     Nekantriai laukiame rytojaus, kai pagaliau pamatysim mūsų konkurentų darbą, taip pat galėsime viešai parodyti savo. Tikimės, kad Jūs įvertinsit mūsų pastangas.

Nuoširdžiai Jūsų „Žurnalistų klanas“

 

Šiandiena iš „Info“ komandos pareikalavo nemažai išradingumo

     Trečiąją projekto dieną pradėjome gerdami kavą ir besidalindami mintimis ir idėjomis apie reklamą, kurią filmavome bei montavome visą likusį šiandienos darbo laiką. Po trumpo pasitarimo su mokytojais, pasiruošėme techniką ir išėjome fiksuoti mums reikiamų vaizdų kamera bei fotoaparatu. 
        
     Socialinė reklama
     Rinkdamiesi temą reklamai pasinaudojome vakar iš  Sigitos Gilienės išgirstais vertingais patarimais. Nusprendėme, kad rūkymo bei alkoholio gėrimo prevencinės reklamos yra svarbios, tačiau per dažnai pasikartojančios, todėl pasirinkome kiek mažiau mokyklose gvildenamą temą – aplinkos teršimą. Mums „nuskilo“, jog kaip tik šiandien mokykloje vykdyta aplinkos tvarkymo akcija, kurios metu septintokai rinko šiukšles šalia mokyklos esančiame parke, taigi, pasinaudoję proga, į reklamą įtraukėme ir aplinką tvarkančius mokinius. Filmavimas vyko stebėtinai sklandžiai ir nuotaikingai, mums netrūko idėjų. Baigę filmavimą grįžome į mokyklą montuoti vaizdo medžiagos bei nuotraukų, taip pat ruoštis rytojaus finaliniam projekto renginiui, kurio metu mes pristatysime savo visų keturių dienų veiklą – nuotraukas, straipsnius, vaizdo medžiagą.
       
     Besidarbuodami sulaukėme kvietimo filmuotis „Bumcės pokštų“ laidoje, kurioje pasakojome apie „Saulėtekio“ paparacų“ projektą. 
     Darbuotis liko tik viena diena – rytoj sudėsime paskutinius taškus ir švęsime šou finalą!

„Info“

Plačiau apie projektą


Kita informacijaKita informacija

2023-01-31 Meninio skaitymo konkursas


   „Žodis – kaip lašas – kaupiasi“ (J. Marcinkevičius)

   Kaip ir kiekvienais metais sausį jaukią popietę susitikome su raiškaus žodžio mylėtojais. I-IV klasių mokiniai deklamavo mėgstamų autorių poeziją ir prozą. Popietės tikslas – ne tik save parodyti ir kitų paklausyti, bet ir nuspręsti, ką gi siųsime šiemet į miesto meninio skaitymo konkursą. Visi dalyviai buvo labai šaunūs, bet laimėtojas gali būti tik vienas. Taigi nugalėtoja tapo bei mūsų gimnazijai mieste atstovaus Rugilė Siroveckytė (IVa klasė).

   Dėkojame visiems dalyviams, Rugilei linkime kuo didžiausios sėkmės ir dalinamės keliomis popietės akimirkomis.  NUOTRAUKOS>>>

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos2023-01-30 Vakaras Šiaulių dramos teatre

   2023 m.  sausio 29 d.  Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos Suaugusiųjų mokymo skyriaus I-IV gimnazinių klasių mokiniai ir mokytojai lankėsi Šiaulių dramos teatre, kur žiūrėjo komediją „Pabandom dar kartą“ sukurtą pagal garsios prancūzų autorės Yasmina Reza pjesę „Skerdynių dievas“.  

   Pabandom dar kartą? Kam gyvenime nepasitaikė tokių situacijų?  Suaugusiųjų mokymo skyriaus mokiniai irgi bando ir tikisi, kad pagaliau pavyks. Tad palinkėkime jiems sėkmės, o mokyklos administracijai dėkojame už suteiktą galimybę bendrauti bei tobulėti kitoje aplinkoje.  NUOTRAUKOS>>>

IVs kl. auklėtoja Laima Andrijauskienė2023-01-27 Seminare mokytojams ir paskaitoje tėvams – naudingos psichologo įžvalgos

   2023 m.  sausio 23 d. gimnazijos mokytojai dalyvavo psichologo, pedagoginės psichologijos magistro, lektoriaus, Lietuvos psichologų sąjungos nario Evaldo Karmazos seminare  "Profesinis santykis su dabartine moksleivių karta”.  Per užsiėmimą lektorius pateikė daug pavyzdžių bei praktinių patarimų, kaip motyvuoti mokinį bei rasti su juo ryšį. Mokymosi aplinka yra itin svarbi mokiniui. Mokytojo parama yra svarbi tos aplinkos dalis. Kurdami pozityvų/autoritetinį santykį su mokiniais turime nepamiršti pamatinių temų: santykio su tėvais, partnerystės su kolegomis, asmeninės motyvacijos bendrauti, asmeninių resursų ir savo psichinės sveikatos. Profesinio santykio kokybei įtakos turi nuostatos, mokyklos vertybės bei komunikaciniai gebėjimai. Vertybiniai dalykai daug svarbesni už technikas. Mokiniai norės mokytis dalyką, kai jaus ryšį su mokytoju, pritars pats sau to dalyko mokymuisi ir nesies vertinimo su grėsme  – tai per seminarą pristatytos savideterminacijos teorijos, kurią išvystė Deci ir Ryan, esmė.

   Vakare Evaldas Karmaza skaitė paskaitą mokinių tėvams Vaiko asmeninės atsakomybės skatinimas“, kurios metu jie išgirdo patarimų, kaip užauginti brandų, gebantį savarankiškai gyventi ir turintį tikslų jauną žmogų. Lektorius kvietė tėvelius auklėjant vaiką ieškoti problemų sprendimo būdų, nenuleisti rankų, nes vieną dieną jų atžalos turės mokėti gyventi be tėvų...

   Dėkojame lektoriui Evaldui Karmazai už vertingas patirtis, įžvalgas bei praktinių metodų pristatymą.

Gimnazijos socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė2023-01-27 Dėmesys lietuvių kalbai ir literatūrai

   Sausio mėnesį „Saulėtekio“ gimnazijoje daug dėmesio skiriama gimtajai kalbai ir literatūrai. Gimnazijoje vyko lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada, kurioje dalyvavo atstovai iš visų I-IV klasių. Tai Frolovaitė Vismantė, Ia; Kalytytė Elinga, Ia; Baltutytė Emilija, Ib; Dambrauskaitė Inesa, Ib; Grušaitė Kamilė, Ib; Bernotaitė Milana, Ic; Gervinskaitė Austėja, Ic; Skarbaliūtė Faustina, Ic; Žylytė Sabrina, Ic; Milkintaitė Goda, IIa; Stulgytė Vanesa, IIa; Surantaitė Monika, IIa; Stankauskaitė Deivina, IIa; Gočelkytė Ugnė, IIb; Sausdravaitė Kamilė, IIb; Sutkutė Leonora, IIc, Reimerytė Ema, IIc; Janauskaitė; IIIa, Maižytė Samanta, IIIa; Zdanys Jokūbas, IIIb; Tavoraitė Karina, IIIc; Lečkauskas Dovydas, IVa; Grinytė Viktorija, IVb; Mikulėnas Domas, IVc. Laimėtoja - Frolovaitė Vismantė iš Ia klasės. Mergina atstovavo mūsų gimnazijai ir Šiaulių miesto lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje.

   I-II klasių gimnazistams buvo organizuotas konkursas „Švari kalba – švari galva“, kuriame geriausiai pasirodė Frolovaitė Vismantė, Ia; Grušaitė Kamilė, Ib; Milkintaitė Goda, IIa; Stulgytė Vanesa, IIa. Šios gimnazistės ruošiasi dalyvauti miesto konkurse. Linkime sėkmės.

   Dėkojame visiems dalyviams už gimtojo žodžio puoselėjimą, meilę literatūrai. Sveikiname nugalėtojus.   NUOTRAUKOS>>>

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos2023-01-23 PIRMOSIOS PAGALBOS MOKYMAI „SAULĖTEKIO“ GIMNAZIJOJE

   Pirmoji pagalba gali tapti lemtingu žingsniu siekiant išgelbėti nukentėjusio žmogaus gyvybę, tačiau tikrai ne kiekvienas žino, kaip ją suteikti. Teorinių ir praktinių žinių įgijimo galimybę biologijos integruotose pamokose sausio mėnesį turėjo gimnazijos pirmokai. Visuomenės sveikatos specialistė mokiniams dėstė bendrąsias pirmosios pagalbos taisykles, mokė dirbtinio gaivinimo, Heimlicho manevro. Taip pat gimnazistai susipažino su defibriliatoriaus ir turniketo naudojimo metodais bei sužinojo, kaip padėti kraujuojančiam žmogui. Linkėjimas visai gimnazijos bendruomenei – kad niekada netektų teikti pirmosios pagalbos, tačiau jei prireiks, kad žinotumėte kaip tai daryti!

   Visuomenės sveikatos specialistė primena, kad pagrindinis pirmosios pagalbos teikimo tikslas – išsaugoti gyvybę! Ir tai gali padaryti kiekvienas iš mūsų.

Pirmosios pagalbos principai:

   ATPAŽINK PAVOJINGĄ BŪKLĘ: prieš prisiartindami prie nelaimės vietos, įvertinti aplinkos pavojų sau ir nukentėjusiajam. Ypač pavojingos sveikatos būklės, kai sutrinka sąmonė, kvėpavimo, kraujotakos, galvos smegenų veikla. Todėl labai svarbu atpažinti pavojingą būklę, įvertinti situaciją ir greitai priimti teisingus neatidėliotinus sprendimus, kurie gali išgelbėti gyvybę. Sugaištas laikas gali būti lemiamas nukentėjusio žmogaus gyvybei ar sveikatai.

   PATIKRINK: sąmonĘ (pakalbinti, pajudinti, ne ilgiau 5 sek.); kvėpavimĄ (vertinant kvėpavimą, savo skruostą priartinti prie nukentėjusiojo kvėpavimo takų, žiūrėti, klausyti ir jausti ne ilgiau 10 sek. Stebėti krūtinės judesius, klausyti kvėpavimo garsų, jausti oro srovę ant savo skruosto); širdies veiklĄ (pulsas lengviausiai užčiuopiamas tose vietose, kur arterija priartėja prie kūno paviršiaus: riešo srityje (stipininės arterijos), kaklo (miego arterijos)).

   PASKAMBINK: jei nukentėjusysis nesąmoningas - kviesti greitąją medicinos pagalbą!
   Paskambinus bendrosios pagalbos tel. nr. 112 (visoje Europoje)...
             KITOS FOTO>>>

plačiau >>>

2023-01-20 Lietuvių kalbos pamoka „Namai ten, kur širdis“

   Lietuvių kalbos mokytojos Loreta Andriuškevičienė ir Roma Glinskienė vedė bendrą lietuvių kalbos pamoką „Namai ten, kur širdis“. Mokiniai turėjo pristatyti vaizdo medžiagas, kuriose atsispindėtų nūdienos aktualijos. Godą Milkintaitę, IIa klasės mokinę, domina kasdieniai įvykiai, ji fiksuoja klasės, savo draugų gyvenimą mokykloje ir namuose, jos darbas „Ypatinga kasdienybė“ laimėjo gimnazijos organizuotame konkurse „fLUXuS minutė“ ir yra išsiųstas į J. Meko vizualiųjų menų centrą. Ypač dėmesį prikaustė II a klasės mokinių Olgos  Mahdeburos ir Ksenijos  Iliushynos vaizdo medžiaga apie gimtuosius namus Ukrainoje. Darbuose matyti, kaip atrodė jų gimtieji namai iki karo ir dabar. Mokinės papasakojo, kaip išvyveno pirmomis karo dienomis, kaip sekasi jų artimiesiems. Jautrus pasakojimas ir kūrybiniai mokinių darbai suvirpino širdis. Širdies kalba viena - ir kai džiaugiamės, ir kai išgyvename.

Lietuvių kalbos mokytojos Roma Glinskienė ir Loreta Andriuškevičienė2023-01-19 Džiugios naujienos apie projektą „Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos sporto aikštyno atnaujinimas“

   Šiandien gimnazija sulaukė labai džiugių ir gerų naujienų! Mūsų įgyvendinamas Nacionalinės sporto agentūros projektas „Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos sporto aikštyno atnaujinimas“, Nr. SP2021-1-094 žengia naują žingsnį! Po rangos darbų pirkimo patikros gavome leidimą pasirašyti rangos darbų sutartį ir pradėti taip ilgai lauktus stadiono ir sporto aikštynų atnaujinimo darbus.

   Šis stadionas bus atviras bendruomenėms, jame vietos ras ir didelis ir mažas.

Administracija2023-01-17 Buvusiųjų abiturientų susitikimas!

   Laikas nepaliaujamai bėga ir mes vėl maloniai kviečiame Jus į tradicinį buvusių abiturientų susitikimą, kuris vyks šių metų vasario 3 d. (penktadienį) 18.30 val.  Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje.

   Maloniai į susitikimą kviečiame visų laidų abiturientus ir primename, kad jubiliejinius metus 2023 m. švenčia šios laidos:

  • 10 metų jubiliejų – IV gimnazijos laida (IVa kl. auklėtoja K. Urbonienė, IVb kl. auklėtoja O. Vėževičienė, IVc kl. auklėtoja I. Railienė, IVd kl. auklėtoja J. Jurevičienė);
  • 20 metų jubiliejų – XXIII laida (12a kl. auklėtoja J. Montvidienė, 12b kl. auklėtoja J. Vaičiulienė, 12c kl. auklėtoja I. Škikienė, 12d kl. auklėtoja J. Jurevičienė);
  • 30 metų jubiliejų – XIII laida (12a kl. auklėtoja A. Vaitkevičiūtė, 12b kl. auklėtoja G. Lašukienė);
  • 40 metų jubiliejų – III laida (12 kl. auklėtojas S. Dargužas).

Šventinio susitikimo programa:

  • 18.00 val. Registracija.
  • 18.30 val. Šventinis susitikimas aktų salėje.
  • 19.30 val. Šilti pokalbiai prie arbatos puodelio 204 kab.

Renginio organizatoriai2023-01-13 Pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“

   Sausio 13-ąją „Saulėtekio“ gimnazija, kaip dauguma šalies mokyklų, dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Pilietinė akcija skirta prisiminti ir paminėti prieš 32 metus Lietuvos piliečių vieningą siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę ir bendrą pilietinę poziciją, padėjusią atsilaikyti prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją, bandymą karine jėga įvykdyti perversmą. Nuo 8 val. ryto languose degė žvakutės, buvo prisiminti ir pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę. Ia klasė dalyvavo Šiaulių miesto pilietinėje  akcijoje „Laisvė...“. Per pirmą pamoką mokiniai dalyvavo Pilietiškumo pamokoje su Dariumi Kuoliu. Pertraukų metu skambėjo patriotiškos lietuvių dainos ir mokiniai žiūrėjo dokumentinį filmą apie 1991m. sausio 13 d. įvykius.  NUOTRAUKOS>>>

Neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė2023-01-12 Susitikimas su Prancūzų instituto Kalbos ir švietimo programos vadove

   2023 metų sausio 10 dieną Šiaulių miesto bei regiono prancūzų kalbos mokytojai dalyvavo susitikime su Prancūzų instituto kalbos ir švietimo programos vadove Kristina Raukštiene, kuri pristatė Prancūzų ambasados bei Prancūzų instituto veiklas, perdavė Švietimo, sporto ir mokslo ministerijos lūkesčius dėl kalbos populiarinimo ir glaudesnio pedagogų bendradarbiavimo. Vadovė išklausė mokytojų pasisakymus apie praktikoje kylančius sunkumus, džiaugėsi jų entuziazmu, idėjomis ir pasiekimais. Taip pat buvo aptartas mokytojų kvalifikacijos kėlimas tiek šalies lygmeniu, tiek stažuotėse užsienyje, išsakyta idėja kurti regionų koordinatorių tinklą, susitarta dėl moksleivių pažintinių vizitų į Prancūzų institutą. Šiltas ir nuoširdus susitikimas buvo labai naudingas, belieka tikėtis, jog pasiūlymai ir idėjos bus realizuoti.

Prancūzų kalbos mokytoja V. Vaitekutienė2023-01-11 Laukiant atostogų – karnavalo šėlsmas

   Gruodžio 23 dieną Šiaulių ,,Saulėtekio” gimnazijoje vyko karnavalas! Tądien girdėjosi daug juoko, skleidėsi gera nuotaika ir buvo jaučiama Kalėdų dvasia. Juk tuoj šventės ir atostogos! Gimnazistai turėjo sukurti pasirodymus, kuriuose skambėtų kalėdinė muzika. Pasirodymų pristatymai visiems suteikė daug gerų emocijų. Kol renginio teisėjai rinko nugalėtojus (IIIc klasė laimėjo I vietą, IVa klasė užėmė II vietą, IIIa ir Id klasės užėmė III vietas), buvo paskelbtos puošniausių klasių nominacijos, vyko nuotaikingas karaokė. Po pasirodymų mokiniai grįžo į savo klases ir būdami su klasės draugais linksmai užbaigė karnavalą.  NUOTRAUKOS>>>

IIa klasės mokinė Vanesa Stulgytė2023-01-09 Gerumu dalintis gera

   2022 m. gruodžio mėnesį Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos Suaugusiųjų mokymo skyriaus mokiniai sutelkė jėgas su Šiaulių sporto gimnazijos ugdytiniais ir pagamino namelius, kuriuose nugulė šventiniai sveikinimai, mintys, žodžiai, piešiniai, skirti Šiaulių miesto savivaldybės globos namų senoliams. Senjorams paruošta apie 50 sveikinimų su saldžia dovanėle. Jie perduoti garbaus amžiaus sulaukusiems gyventojams.   NUOTRAUKOS>>>

   „Savanorystė ir veikla duoda supratimą, kad egzistuoja labai paprasti gyvenimo dalykai: dėkingas žvilgsnis, dėkingos akys, sudarantys esminius gyvenimo dalykus“ (filosofas Leonidas Donskis).

Etikos mokytoja Vitalija Čėsnienė2023-01-03 Informacija apie konkursą projektui „Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos sporto aikštyno atnaujinimas“

   Šiaulių "Saulėtekio" gimnazija kartu su Šiaulių miesto savivaldybe, regbio klubu BALTREX - ŠIAULIAI ir kitais partneriais sėkmingai įgyvendina Sporto rėmimo fondo finansuojamą projektą „Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos sporto aikštyno atnaujinimas“, Nr. SP2021-1-094.

   Praėjusių metų pabaigoje įvyko stadiono rangos darbų konkursas, kuriame dalyvavo 4 įmonės. Pagal ekonominio naudingumo įvertinimą buvo išrinktas konkurso nugalėtojas. Dabar pirkimą tikrina Nacionalinė sporto agentūra. Tikimės po patikrinimo sudaryti darbų rangos sutartį. Gimnazijos stadiono darbams numatyta trukmė - 7 mėnesiai.

   Šis stadionas bus atviras bendruomenėms, jame vietos ras ir didelis, ir mažas.

Administracija


Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Gytautas
Eidvilė
Ignotas
Brigita

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius