Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija – EKO mokyklų tinklo narėŠiaulių „Saulėtekio“ gimnazija – EKO mokyklų tinklo narė
„Saulėtekio“ gimnazija – ekologinio ir darnaus ugdymosi mokykla
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
2024 m. spalio 24 d. vyko Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas. Šis egzaminas – puiki galimybė pasitikrinti aplinkosaugos žinias ir įgyti naujų!
Egzaminą organizavo Žaliosios politikos institutas, norėdamas paminėti Tarptautinę klimato kaitos dieną. Dalyvavo I-IV klasių moksleiviai, kurie išbandė savo jėgas „Pradedančiojo“ ar „Smalsuolio“ kategorijose.
Sveikiname ir didžiuojamės IIIc gimnazijos klasės mokiniu Benu Tverijonu, kuris geriausiai pasirodė moksleivio kategorijoje (10-12 kl. mokinių klausimų grupėje) ir užėmė garbingą IV vietą.
Eko projektas „Baltasis miestas“ – Šiaulių miesto konkurso „Pakuotės transformacija‘24“ nugalėtojas
2024 metais Šiaulių miesto savivaldybė kartu su licencijuota pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ švietimo ir ugdymo įstaigoms organizavo konkursą „Pakuotės transformacija‘24“, kviečiantį prisidėti prie klimato kaitos mažinimo! Konkurso tikslas – skatinti aplinkosauginį švietimą kaip darnaus vystymosi sudedamąją dalį, perteikti ekologijos ir aplinkosaugos žinias, įgūdžius vaikams ir jaunimui, formuoti palankų aplinkai gyvenimo būdą ir aplinkosaugos vertybių nuostatas, akcentuojant aplinkosaugines problemas, vartotojiškumo pasekmes ir alternatyvas, teikiant prioritetą atliekų vengimui bei pakuočių atliekų pakartotiniam naudojimui. Buvo kviečiama prisidėti prie klimato kaitos mažinimo ir transformuoti pasirinktą pakuotę į naują paskirtį atliekantį daiktą.
Mūsų gimnazijos mokinės Milanos Bernotaitės (IIIc gimn. kl.) Eko projektas „Baltasis miestas“ šiame konkurse 9-12 klasių grupėje užėmė pirmąją vietą >>>
Polistireninis putplastis, būdamas toks populiarus, matyt, dėl savo plataus panaudojimo galimybių (nuo statybos sektoriaus, kaip izoliacinė medžiaga, ar dekoratyvinių elementų gamyboje iki pakavimo medžiagos – trapių daiktų apsaugai) ne veltui pasiekia net 20 tonų gamybos per metus. Todėl susikaupia milžiniški panaudoto putplasčio kalnai.
Skaitykite plačiau>>>
Sveikatai palankios mitybos rekomendacijos
Išanalizavus Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokinių sveikatos rodiklių suvestinę, nustatyta, kad apie 25 proc. visų mokinių turi per didelį kūno masės indeksą. Iš jų 15 proc. mokinių turi antsvorio, o 10 proc. paauglių yra nutukę. Apie 11 proc. gimnazistų turi per mažą kūno masės indeksą.
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, ragina atkreipti dėmesį į šią situaciją ir primena, kad sveika mityba yra svarbi dėl daugelio priežasčių, įskaitant kūno maitinimą, reikalingų maistinių medžiagų įsisavinimą, ilgaamžiškumo ilginimą ir optimalios psichinės bei fizinės savijautos skatinimą.
Pagarba ir meilė savo kūnui yra labai svarbi. Tėvų, mokytojų pavyzdys vaikams yra labai stiprus.
Padėkime vieni kitiems būti sveikais, linksmais, energingais ir pasitikinčiais savimi.
:: Pilnas straipsnis ::
Gimnazijoje - triukšmo suvokimo mėnuo
Aplinkos triukšmo tarša yra svarbi aplinkosaugos problema ne tik Europos Sąjungoje, bet ir visame pasaulyje. Apskaičiuota, kad apie 20% Europos gyventojų kenčia nuo žalingo, dienos metu didesnio nei 65 dB ilgalaikio triukšmo poveikio, kuris gali daryti didelę įtaką žmogaus centrinei ir vegetacinei nervų sistemai.
Ypač kenksmingas nuolatinis triukšmas, kuris sukelia nervinę įtampą, stresą ir didina riziką susirgti su nervų sistema susijusiomis ligomis. Dėl ilgalaikio streso yra pažeidžiama klausa, sutrikdomas miegas, skatinamas streso hormonų išskyrimas, sukeliamas nepasitenkinimas, turi įtakos kalbos suvokimui ir neigiamai veikia mokymosi procesą, protinių užduočių atlikimą, socialinę elgseną.
Gimnazistų komandų sukurti Eko projektai: „Garso bangų sienelė“ ir „Garso bangų kolonos“ buvo eksponuoti Valstybės pažinimo centre.
Skaitykite plačiau>>>
Lietuvio DNR
Kas mes esame? Kur mūsų šaknys? Koks mūsų tautinis charakteris? Šie klausimai analizuojami mūsų klasikų ir šiuolaikinių rašytojų kūryboje, apie tai kalbama publicistikoje, diskutuojama istorinėse laidose... Taigi kas užkoduota mūsų prigimty?
Apie tai pabandė pasvarstyti IIc klasės mokiniai Milana Bernotaitė ir Nojus Neverdauskas. Jie, padedami dailės mokytojos Rasos Prišmontienės ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Dianos Gilytės, parengė konkursui „Lietuvio DNR“ komunikacinę žinutę lietuviškosios tapatybės raiškos tema. NUOTRAUKOS>>>