Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt

Kita informacijaKita informacija

2021-09-20 Nebūtina gimti Einšteinu, kad kas dieną atrastum ką nors naujo

   Rugsėjo 24-oji  Europoje skelbiama „Tyrėjų naktimi“. Tai įspūdingas gyvybės, entuziazmo bei mokslo naujovių renginys, kuriame dalyvauja daugiau nei 30 Europos šalių, t.y. daugiau nei 300 Europos miestų.

   Rugsėjo 24 dieną „Tyrėjų nakties“ renginiai vyks ir mūsų gimnazijoje. 
   RENGINIŲ SĄRAŠAS:

Tiriamojo darbo pavadinimas Klasė Pamoka, vieta
Medžiagų tankio nustatymas Ia 1 pamoka, 313 kab.
Medžiagų tankio nustatymas Ib 2 pamoka, 313 kab.
pH nustatymas maiste IIb 3 pamoka, 313 kab.
pH nustatymas maiste IIa 4 pamoka, 313 kab.
„Mano diena mokslo istorijoje” III kl. A kursas 5 pamoka, 313 kab.
Medžiagų tankio nustatymas Ia 6 pamoka, 313 kab.

Po 4 pamokų per pertrauką (11.30 - 12.00 val.) trečio aukšto koridoriuje (prie 313 kab.) bus demonstruojami ĮDOMŪS CHEMIJOS BANDYMAI.

Chemijos mokytoja2021-09-20 Kartu minėkime Gerumo dieną

   2021 m. rugsėjo 23 d. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijojeGerumo diena. Šią dieną organizuojame Solidarumo bėgimą ir prisijungiame prie organizacijos „Gelbėkit vaikus“ rengiamo projekto, kurio metu, subūrus vaikus bendrai sportinei veiklai, skatinamas solidarumas tarp skirtingų kultūrų, socialinės aplinkos bei įvairaus amžiaus moksleivių. Šiemet solidarumo bėgimo tikslas – pozityvios tėvystės įgyvendinimas Lietuvoje bei pagalba negalią turintiems vaikams Ukrainoje.

   Pertraukų metu Ramybės kambaryje gimnazistų lauks aeofitodinaminė aplinka – malonūs vaizdai, kvapai, garsai. Dalyviai galės pailsėti ir atsikvėpti. Klasių valandėlių bei pamokų metu diskutuosime apie solidarumo reikšmę ir prasmę.

   Kviečiame bendruomenės narius tapti nubėgtų kilometrų rėmėjais, prisidėti prie šio projekto ir nepamiršti, jog tai, kas mums atrodo labai mažai, kitam gali atverti kelią į geresnį, šviesesnį gyvenimą ir būti labai daug. Aukų dėžutė bus padėta I aukšto fojė, prie budėtojo. O daIyviams linkime geros nuotaikos ir sportiško nusiteikimo!

Socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė2021-09-17 Jau startuoja „Saulėtekio” gimnazijos laimėtas sporto aikštyno atnaujinimo projektas

   Šiandien švietimo įstaigose prasmingos vizijos ir siekiai dažnai tampa gražia realybe. Svarbu kryptingai eiti išsikelto tikslo keliu. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija tokį tikslą turėjo – siekiamybė atnaujinti ugdymo įstaigos sporto aikštyną paskatino teikti paraišką Sporto rėmimo fondo lėšoms gauti ir dalyvauti projekte. Birželio mėnesį paaiškėjo, kad tarp 2021 metais šio fondo lėšomis finansuojamų 9 sporto projektų, skirtų esamų sporto paskirties pastatų arba sporto paskirties inžinerinių statinių plėtrai, priežiūrai ir remontui, ir Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos projektas, o rugpjūčio 12 dieną jau pasirašyta sutartis su SRF. Kasdien vis labiau prie realybės priartėjančiu sumanymu džiaugiasi ne tik minėtą projektą administruojanti gimnazija, bet ir jos partneriai regbio klubas „Baltrex-Šiauliai“, Šiaulių lopšelis-darželis „Bitė”,  Lieporių bendruomenės centras.

   Gražioms vizijoms įprasminti visada reikia palaikymo ir paramos. Tad labai džiugu, kad ir Šiaulių miesto savivaldybė, ir privatus verslas palaikė įkvėpimo judėti idėją ir sutiko finansiškai paremti būsimą išskirtinę ne tik „Saulėtekio“ gimnazijos erdvę, bet ir viso miesto. Tai mieste pirmoji tokia graži iniciatyva, liudijanti, kad tik stiprindami tarpinstitucinius ryšius, bendradarbiaudami ir suvokdami vienybės jėgą galime pasiekti dar didesnių, galimai net pranoksiančių lūkesčius rezultatų.

   Tad jau šiandien prasideda darbui, susitelkimui, sumanymui įgyvendinti skirtas laikas, jau šiandien startuoja „Saulėtekio” gimnazijos laimėtas sporto aikštyno atnaujinimo projektas, kad po dvejų metų naujoje, funkcionalioje ir modernioje erdvėje galėtų startuoti sporto aistruoliai.

  • Projekto pavadinimas ir numeris - „Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos sporto aikštyno atnaujinimas“, Nr. SP2021-1-094
  • Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 2021 m. rugpjūčio 12 d. – 2023 m. rugpjūčio 11 d.
  • Projekto lėšos – 750 000,00 EUR, iš kurių SRF ne daugiau kaip 450 000,00 EUR.
  • Projekto administratorius – Šiaulių “Saulėtekio” gimnazijos pavaduotojas ugdymui Malik Agamalijev.


2021-09-17 Pirmokai krikštynose davė priesaiką

   Rugsėjo 8 dieną mūsų gimnazijos pirmokai dalyvavo nepakartojamoje šventėje – savo krikštynose! Tai jau tradicija tapęs renginys, skirtas mokyklos naujokams artimiau susipažinti, pajausti komandinę dvasią ir, žinoma, pasimatavus gimnazisto uniformą pasidžiaugti nauju savo gyvenimo etapu. Renginio metu mūsų mokyklos mokinių parlamentas su savanoriais abiturientais įvairiose varžybose ir išbandė naujokų sumanumą, ištvermę ir pasiryžimą mokytis. Šventės pabaigoje visi dalyviai įsiamžino bendroje nuotraukoje ir pasirašė po pirmokų priesaika.

Gimnazijos mokinių parlamentas2021-09-15 Foto paroda2021-09-01 Rugsėjo 1-oji vėl atvertė naują knygą…

   Rugsėjo 1-oji mūsų gimnazijos bendruomenei tradiciškai padovanojo ilgai lauktą susitikimo su klasės draugu, auklėtoju, mokytoju stebuklą. Jauki, pakili šventė tarsi nebyliai priminė seną gyvenimo tiesą: norint augti, siekti tikslų svarbus žmogaus ryšys su kitu žmogumi, buvimas kartu. Tad šventėje pajusti bendruomenės vienybę skatino ir motyvuojantys gimnazijos direktorės Jūratės  Rimkuvienės, ir direktoriaus pavaduotojo ugdymui Malik Agamalijev žodžiai. Mokinių parlamento prezidentė Gustė Malinauskaitė (4b klasė) visus ragino mažais žingsneliais eiti vis tolyn mokslo ir žinių keliu, o abiturientų vardu kalbėjusi 4a klasės mokinė Andrėja Smirinenko padėkojo klasių vadovams, dėstantiems mokytojams –  jų prasmingas buvimas mokinių gyvenime jaučiamas kiekvieną akimirką. Galbūt ir dėl to gimnazija turtinga pasiekimų: neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė su dailės mokytoja Rasa Prišmontiene apdovanojo praeitų mokslo metų pabaigoje Lenkijoje vykusio tarptautinio dailės konkurso laureates Austėją Palionytę (2a klasė) ir Gustę Malinauskaitę (4b klasė). Šviesią nuotaiką kūrė ne tik širdingi žodžiai, šventiniai dangų nuspalvinę konfeti, bet Barboros Gaigalaitės (2a klasė) bei Viktorijos Grinytės (3b klasė) atliekamos dainos. Jų atgarsiai vėlėliau šiek tiek jau kitais akordais nuskambėjo klasėse, kur vyko pirmosios šiais mokslo metais pamokos, kur vėl buvo pažymėta nauja pradžia, kur išgyventas susitikimo džiaugsmo stebuklas...

   Tad rugsėjis jau atvertė pirmą naujos knygos puslapį, į kurį savo didžiuosius lūkesčius surašėme visi, vildamiesi, kad juos pavyks įgyvendinti, tikėdami savo jėgomis ir pasitikėdami šalia esančiais.

Jūratė Montvidienė2021-08-11 Konkursas

„Šiaulių miesto savivaldybė skelbia konkursą Šiaulių Saulėtekio gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti.

 

Šiaulių miesto savivaldybė skelbia konkursą Šiaulių Saulėtekio gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti.

Pretendentų atrankos data – 2021 m. gruodžio 8 d.

Detalią informaciją, kaip pateikti dokumentus, rasite tinklalapio www.siauliai.lt skiltyje „Skelbimai“, o taip pat adresu: https://www.siauliai.lt/news/category/paskelbti-konkursai-i-siauliu-miesto-savivaldybei-pavaldzias-istaigas-1.

Konkursas paskelbtas 2021 m. rugpjūčio 11 d.2021-08-03 ERASMUS+ projektų įgyvendinimas Šiaulių „Saulėtekio” gimnazijoje

   2018-2021 metais Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija kartu su partneriais (mokykla iš kaimyninės Lenkijos Vieliunio miesto, Slovakijoje esančia Košicės gimnazija, Italijos Madaloni miestelio licėjumi, Ispanijoje netoli Toledo miesto įsikūrusia mokykla ir Portugalijos Penafialio mokykla) įgyvendino ERASMUS+ KA2 projektą „Heritage for tomorrow - from understanding to enjoyment” („Paveldas ateičiai - suprasti ir naudotis”). Dėl Covid pandemijos projektas užsitęsė, nes partneriai norėjo atlikti visas veiklas ir užduotis, kaip buvo planuota, deja, nepavyko suorganizuoti 2 susitikimų su mokiniais Italijoje ir Slovakijoje. Šias veiklas pakeitėme į šiuolaikišką bendravimą tiesiogiai kompiuteriais ir virtualią pažintį su šių šalių paveldu ir miestais, kuriuose gyvena mokiniai. „Saulėtekio“ gimnazijoje projektą koordinavo gimnazijos direktorės pavaduotojas ugdymui, istorijos mokytojas Malik Agamalijev. Suburta puiki mokytojų ir mokinių komanda, kuri prisidėjo prie visų projekto veiklų įgyvendinimo gimnazijoje ir tarptautiniuose susitikimuose.

   Pastaraisiais metais gimnazija jau sėkmingai užbaigė net 6 ERASMUS+ projektus. Tai puiki galimybė tobulėti visai bendruomenei: gimnazijos administracija turi galimybę pasidalinti gerąja patirtimi su kolegomis iš kitų ES šalių mokyklų, mokytojai dalyvaudami projekto veiklose ir tarptautiniuose susitikimuose gerina savo dalykines kompetencijas ir anglų kalbos žinias, moksleiviams tai neįkainuojama patirtis ir galimybė susirasti naujų draugų, mokytis anglų kalbos, pažinti kitų šalių kultūrą, gilintis į įvairias temas, susipažįsti su užsienio valstybėmis, na, o dalyvaujančių projektuose mokinių tėvai savaitę priima į savo namus svečią, kuriuo rūpindamiesi, žinoma, formuoja tam tikrą požiūrį apie mūsų šalies žmones ir kultūrą.

   Tik kryptingas moksleivių kompetencijų ir gebėjimų tobulinimas leidžia pasiekti geriausius rezultatus, juk ne veltui yra sakoma, kad kiekvienas turi savo „darbinį arkliuką“ - mėgstamiausią dalyką ar veiklą. Būtent todėl jau keletą metų nuo pirmos gimnazijos klasės moksleiviams siūloma rinktis ugdymosi kryptis. Tai keturi keliai, kuriuos pasirinkęs mokinys ne tik papildomai gilinasi į tam tikrų formaliųjų dalykų teorines žinias, bet kartu su neformaliuoju švietimu dalyvauja įvairiose projektinėse veiklose. Gimnazijoje moksleiviai gali rinktis robotikos, biomedicinos, sporto ir visiškai naują amatų ir dizaino kryptį - taip sudaromos sąlygos jaunam žmogui išbandyti save ir siekti geriausių rezultatų ten, kur jam patinka. Ne veltui mūsų gimnazijos šūkis – „Saulė šviečia visiems“.

Malik Agamalijev2021-07-25 Baigiamasis projekto DEFEMS mobilumas Anamure, Turkijoje

   Keturių šalių (Italijos, Turkijos, Rumunijos ir Lietuvos) atstovai liepos 1-5 dienomis susitiko gyvame projekto DEFEMS (Digital Education for English, Maths and Science) mobilume. Ilgai lauktas susitikimas su projekto draugais įvyko Anamuro mieste, Turkijoje. Tai penktas susitikimas, skirtas baigiamajai ataskaitai. Projektas prasidėjo prieš trejus metus, kai nuotolinis mokymas mokyklose nebuvo kasdienybė. Galutinis rezultatas – sukurti skaitmenines mokymo priemones matematikai, gamtos mokslams ir anglų kalbai (tai ypač aktualu dabar, kai mokiniai ir mokytojai dirba per nuotolį). Skaitmenine medžiaga galės naudotis ne tik mūsų, Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos, mokiniai, bet ir viso pasaulio mokyklų mokiniai, kad ir kur jie bebūtų.  NUOTRAUKOS>>>

Projekto Lietuvoje koordinatorė T. Cukanova2021-06-03 Vaiko pareigos

   Birželio 1-ąją buvo minima Vaikų gynimo diena, o birželio 2-ąją norėčiau paskelbti vaiko pareigų, be kurių teisės egzistuoti neturėtų, diena. Pareiga – ne našta ar bausmė, o suvokimas, kad esame svarbi visuomenės ar bendruomenės dalis. Vaikui augti gera tada, kai tarp meilės, pramogų, pareigų ir teisių vyrauja pusiausvyra.

   Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3 knyga. Šeimos teisė. 3.162 straipsnis. „Vaikai turi gerbti tėvus ir tinkamai atlikti pareigas“.

   Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas. VIII SKYRIUS. PAGRINDINĖS VAIKO PAREIGOS, JO ATSAKOMYBĖS IR ELGESIO KONTROLĖS YPATUMAI. 48 straipsnis. Pagrindinės vaiko pareigos ir jo atsakomybės ugdymas:

1. Vaikas yra visuomenės narys ir naudodamasis savo teisėmis turi laikytis nustatytų elgesio normų, Lietuvos Respublikos Konstitucijos, šio ir kitų įstatymų bei teisės aktų nuostatų, gerbti kitų žmonių teises.

2. Vaikas privalo:

1) gerbti savo tėvus, kitus šeimos narius, globoti juos senatvėje, ligos ar kitos negalios atvejais, padėti tėvams ir kitiems paramos reikalingiems šeimos nariams;

2) gerbti pedagogus, kitus suaugusiuosius ir vaikus, nepažeisti jų teisių ir teisėtų interesų;

3) laikytis priimtų elgesio normų mokymo, auklėjimo įstaigose, viešose vietose, darbe, buityje;

4) gerbti ir tausoti kultūros ir istorijos vertybes, gamtą, visuomenės ir privačią nuosavybę.

3. Vaikas turi būti ugdomas atlikti pareigas ir pats atsakyti už savo poelgius šeimoje, mokymo bei auklėjimo įstaigose, darbe, socialinėje aplinkoje.

Gimnazijos socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė2021-05-28 Dėl socialinės paramos mokiniams

Socialinės paramos mokiniams rūšys:

  • mokinių nemokamas maitinimas;
  • parama mokinio reikmenims įsigyti.

   Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus, maitinimą mokyklų organizuojamose vasaros poilsio stovyklose ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu:

  - vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui (toliau – vidutinės pajamos vienam asmeniui) per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio.

  - vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 valstybės remiamų pajamų dydžiai, atsižvelgiant į bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus.

   Mokiniai, patyrę socialinę  riziką, turi teisę į nemokamus pusryčius.

 Kreipimasis dėl socialinės paramos mokiniams:

   Dėl nemokamo maitinimo skyrimo nuo mokslo metų pradžios pareiškėjas prašymą gali pateikti nuo kalendorinių metų liepos 1 d. iki rugpjūčio 20 d. Pateikus prašymą po rugpjūčio 20 d. ar mokslo metais, sprendimas priimamas per 10 darbo dienų nuo visų reikiamų dokumentų pateikimo.

   Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti pareiškėjas prašymą gali pateikti nuo kalendorinių metų liepos 1 d. iki spalio 5 d.

     Pareiškėjas – vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas, mokinys nuo keturiolikos iki aštuoniolikos metų, turintis tėvų sutikimą ir deklaravęs gyvenamąją vietą Šiaulių mieste ar įrašytas į asmenų, neturinčių gyvenamosios vietos, apskaitą Šiaulių miesto savivaldybėje, ar faktiškai gyvenantis Šiaulių mieste, dėl mokinių nemokamo maitinimo ir aprūpinimo mokinio reikmenimis prašymą ir reikalingus dokumentus pateikia elektroniniu būdu interneto svetainėje www.spis.lt, arba iš anksto užsiregistravus ir atvykus į Socialinių išmokų ir kompensacijų skyrių.

Telefonai: centrinės miesto dalies gyventojams –  (8 41) 370 443, (8 41) 386 488,
pietinės miesto dalies gyventojams – (8 41) 370 444.Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Gedvinas
Gedvinė
Gerardas

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius