Kita informacijaKita informacija
2025-04-11 Istorijos-matematikos integruota pamoka2025 m. balandžio 10 d. Šiaulių miesto bulvare „Saulėtekio“ gimnazijos Suaugusiųjų mokymo skyriaus matematikos mokytoja L. Andrijauskienė ir istorijos mokytojas A. Mickevičius vedė atvirą pamoką Šiaulių miesto mokytojams bei mokiniams „Šiaulių miesto istorija: žymiausios bulvaro vietos“. Pamokoje pažinimo, skaitmenines, kultūrines kompetencijas gilino matematikos, istorijos, fizikos, geografijos mokytojai iš Šiaulių Didždvario, Juliaus Janonio, Šiaulių sporto, Šiaulių „Santarvės“ gimnazijų ir Šiaulių „Romuvos“, Šiaulių Medelyno progimnazijų, taip pat dalyvavo Didždvario gimnazijos mokiniai. Šios pamokos metu buvo naudojama interaktyvi Actionbound programa. Tiek mokytojai, tiek mokiniai aktyviai įsitraukė į veiklą: atsakinėjo į klausimus, susijusius su bulvaro istorija, taikė matematikos žinias, fotografavo ir filmavo žymiausias bulvaro vietas, lygino dabartinius Šiaulių vaizdus su nuotraukomis iš praeities.
Dalyvių teigimu, pamoka buvo įdomi, įtrauki, inovatyvi. Smagu, kad dalyviai, linkėdami naujų idėjų tame pačiame maršrute, paprašė: „Pakvieskite ir mus“. NUOTRAUKOS>>>
Gegužės 9 d. (penktadienį) kviečiame mokinius į tradicinį renginį
"Saulėtekio naktys "Aš galiu!"
Renginio metu mokiniai ugdys lyderystės įgūdžius, dirbs komandose, bendraus su mentoriais. Laukia susitikimas su rašytoju Rimantu Kmita, muzikinės grupės „3 SUN C“ pasirodymas ir daugybė kitų įdomių veiklų.
:: Registracijos forma ::
Balandžio 9 d. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyko tarptautinė hibridinė konferencija „Mums rūpi ir mes dalijamės“, kurios tikslas – jaunų žmonių sąmoningumo, atsakingumo, aktyvumo, teigiamo požiūrio į saugios ir tvarios aplinkos kūrimą ugdymas, savęs saugojimas.
Konferencijoje dalyvavo įvairios Lietuvos ir užsienio mokyklos, taip pat ir Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija, kuriai atstovavo Milana Bernotaitė (IIIc kl.) ir Deimantė Radzevičiūtė (IIa kl.). Mūsų šauniosios gimnazistės pristatė gimnazijoje vykdomą Ekologinio ugdymo kryptį ir skaitė pranešimą „Tvarūs sprendimai mokykloje“. NUOTRAUKOS>>>
Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje balandžio 3 d. vyko Karjeros pietūs. Pietūs prasidėjo Šiaulių miesto vicemero Justino Švėgždos pristatymu-iniciatyva „Šiauliai – karjeros miestas“ (https://karjerasiauliuose.lt/).
Vicemeras kalbėjo apie Šiaulių miesto aukštąsias ir profesinio mokslo įstaigas (Vilniaus universiteto Šiaulių akademiją, Šiaulių valstybinę kolegiją, Šiaulių technologijų mokymo centrą). Mieste veikiančios mokymo įstaigos ruošia paklausius, aukštos kvalifikacijos specialistus. Vicemeras papasakojo, apie tai, kad Šiauliai yra sparčiausiai augantis Lietuvos didmiestis, jame mažiausias jaunimo nedarbo lygis. Kalbėjo tai, kas įdomu, pvz., kokie atlyginimų vidurkiai, kokios skiriamos stipendijos, būsto nuomos kainos Šiauliuose. Mokiniai aktyviai įsitraukė į pristatymą, atsakinėjo į vicemero klausimus. Vyko nuoširdus bendravimas. Galima drąsiai sakyti, kad Šiauliai yra miestas, kuriame galima susikurti savo svajonių karjerą. Tegul saulė šviečia visiems.
Vicemeras Justinas Švėgžda ne tik pristatė pranešimą, bet ir išbandė Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos krepšinio lanko tvirtumą.
Karjeros pietūs pasibaigė VILNIUS TECH universiteto atstovės Karolinos Kardokaitės pristatymu apie studijų programas bei paskaita: „Stojančiųjų klaidos ir LAMA BPO pildymas“. NUOTRAUKOS>>>
Kovo 20 d. Šiaulių vyskupijos Pastoraciniame centre įvyko XVI respublikinė dorinio ugdymo mokytojų ir mokinių konferencija „Vilties piligrimai: tikėjimo ir vertybių ugdymas dorinio ugdymo pamokose“. Iš įvairių Lietuvos miestų atvykę dorinio ugdymo (tikybos ir etikos) mokytojai ir mokiniai dalinosi patirtimi – pristatė savo parengtus pranešimus, diskutavo ir aptarė, kaip kūrybingai įvairinti savo veiklas pamokų metu. Ačiū IIa klasės mokinei Kornelijai Banytei, kuri konferencijos metu pristatė parengtą pranešimą „Savanorystė – vertybes puoselėjanti patirtis“. Mokinei parengti pranešimą padėjo tikybos mokytoja Nijolė Valinskienė ir etikos mokytoja Irma Žemaitienė. Mokytojos taip pat parengė ir pristatė pranešimą „Vardo reikšmė žmogaus gyvenime“. NUOTRAUKOS>>>
Kovo 28 d. gimnazijoje organizuota Mokomųjų mokinių bendrovių mugė buvo puiki proga tiek moksleiviams, tiek bendruomenei susipažinti su jaunųjų verslininkų idėjomis ir kūrybiškumu. Ši mugė ne tik skatino verslumo įgūdžių lavinimą, bet ir suteikė galimybę mokiniams praktiškai pritaikyti žinias apie verslo valdymą, marketingą bei finansus. Mokiniai mokyklos bendruomenei pristatė originalių ir naudingų produktų. Ši turininga penktadienio popietė buvo įdomi patirtis ugdanti verslumą. NUOTRAUKOS>>>
Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojų komanda - direktoriaus pavaduotojas ugdymui, istorijos mokytojas Malik Agamalijev, anglų kalbos mokytoja ir IIIa klasės vadovė Tatjana Cukanova, biologijos mokytoja Agnė Rocienė, socialinė pedagogė ir Id klasės vadovė Jurgita Kerežienė, neformaliojo ugdymo organizatorė ir IIa klasės vadovė Lina Jokubauskienė bei pilietiškumo pagrindų mokytojas, projekto koordinatorius Audrius Mickevičius 2025 metų kovo 10–14 d. dalyvavo Erasmus+ darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo kursuose „Inclusive teaching methods: management of multicultural groups“ Romoje, Italijoje. Erasmus+ projekto „Įtraukties principas - daugiakultūriškumas“ (Nr. 2024-1-LT01-KA122-SCH-000204367), tikslas yra tobulinti ir gerinti mokytojų profesinius įgūdžius, t. y. išmokti kokybiškai įgyvendinti įtraukties principą, akcentuojant daugiakultūriškumą.
Kvalifikacijos tobulinimo kursus vedė Infol Education organizacija lektoriai Giamila Lapponi, Francesco Cuccari, Arianna Lisandro. Lektoriai kalbėjo apie emocinio atpažinimo metodus, įtraukiojo ugdymo metodus, daugiakultūriškumo aspektus ir migrantų ugdymą. Anot jų, įtraukusis ugdymas daugiakultūrinėse grupėse reikalauja ypatingo dėmesio mokinių kultūriniams skirtumams, individualiems poreikiams ir socialinei integracijai. Svarbus kultūrinis sąmoningumas, diferencijuotas ugdymas, bendradarbiavimas, emocinis palaikymas bei visos bendruomenės įsitraukimas. Kursuose dalyvavo Latvijos, Švedijos, Suomijos, Lenkijos mokytojai, su jais diskutavome apie įtraukųjį ugdymą, dirbome grupėse ir generavome naujas idėjas, kaip organizuoti įtraukųjį ugdymą.
Mokytojai ne tik pasisėmė teorinių žinių, bet ir turėjo neįkainojamą galimybę lankytis Romos „Palombini“ mokykloje, kurioje mokosi daugiau nei 1200 mokinių. Mokytojai galėjo iš arti susipažinti su įvairiomis mokymo strategijomis, kai vienu metu reikia mokyti skirtingų užsienio šalių vaikus.
Kvalifikacijos tobulinimo kursų metu Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojai pagilino ir patobulino įtraukiojo ugdymo metodus, išmoko juos taikyti ugdymo procese, susipažino su kultūriniais Italijos (Romos) aspektais. NUOTRAUKOS>>>
Finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.
Kovo 20 dieną „Romuvos“ gimnazijoje vyko Šiaulių krašto mokinių vieno žanro kūrybos konkurso „Kuriame odę mokyklai“ apibendrinimo popietė, į kurią buvo pakviesti keliasdešimt kūrėjų iš Šiaulių Simono Daukanto inžinerijos gimnazijos, Didždvario, „Romuvos“ gimnazijų, „Juventos“ progimnazijos. Tarp jų – mūsų gimnazijos IIId klasės mokinė Sofiia Zuieva. Ji sukūrė „Odę stojiškai mokyklai“, kurią pristatė poezijos šventėje ir sužavėjo jos dalyvius. Smagu ir svarbu, kad poetinis lietuviškas žodis mūsų gimnazistus nuveda į bendraminčių būrį ir paskatina kūrybos mūzą.
Dėkojame už Jūsų skiriamą finansinę paramą gimnazijai. Jūsų dėka gimnazija kasmet gražėja, tampa modernesnė, vis labiau atitinkanti visuomenės, tėvų ir gimnazistų lūkesčius. Gautos paramos lėšos tikslingai panaudojamos gimnazijos ugdytinių formaliojo ir neformaliojo švietimo poreikiams bei ugdymo(si) bazės turtinimui.
2024 metais gimnazijoje Jūsų skirtos 1,2 procento pajamų mokesčio ir kitos finansinės paramos lėšos buvo panaudotos:
Nors nuo 2025 m. sausio 1 d. pasikeitus LR Labdaros ir paramos įstatymo nuostatoms, Jūs nebeturite galimybės skirti 1,2 procento pajamų mokesčio „Saulėtekio“ gimnazijai, tačiau jei skirsite kitą finansinę paramą gimnazijai, ji 2025 metais ir vėl bus tikslingai panaudota ugdytinių išvykoms į neformaliojo švietimo renginius, mokinių savivaldos aktyvinimui, gimnazijos veiklos viešinimui bei ugdymo(si) aplinkos gerinimui.
Šiemet minime ypatingą sukaktį - 35-ąsias Kovo 11-osios metines. Tai svarbus priminimas, kad demokratija ir laisvė nėra savaime suprantamos - jas reikia nuolat stiprinti ir branginti. Kovo 20 d. gimnazijos I-IV gimn. klasės mokiniai dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos organizuotoje Demokratijos žinių konkurso pilietiškumo pamokoje. Sveikiname IIa klasės mokinį Simoną Jocą, užėmusį I-ąją vietą. Džiugu, kad mokiniai aktyviai įsitraukė į renginį, kurio metu sprendė įvairius klausimus susijusius su Lietuvos Respublikos Seimu, signatarais, nepriklausomybe. Veiklos metu mokiniai ugdė pilietinį sąmoningumą. NUOTRAUKOS>>>
Vasario 28 d. Šiaulių miesto kultūros centre vyko „Saulėtekio“ gimnazijos XVI abiturientų laidos Šimtadienio šventė.
Pirmoji renginio dalis – ketvirtokų spektaklis „16 norų“. Publika susižavėjusi stebėjo jaunųjų aktorių nuoširdų pasirodymą. Už pagalbą statant spektaklį abiturientai dėkingi mokytojams: teatro mokytojai Linai Jokubauskienei, dailės mokytojai Rasai Prišmontienei, muzikos mokytojai Vilmai Ušinskienei ir šokių mokytojui Liudui Nekrošiui. Dėkingi ir gimnazijos direktorei Jūratei Rimkuvienei už gražius sveikinimus ir palinkėjimus.
Antroji dalis prasidėjo jautria ir jausmus virpinančia abiturientų Augustės ir Domanto daina, jų mokytojas Rolandas Janušas. Šventę tęsė charizmatiška grupė „Šaukštai po pietų“, kurių vadovas M. Babrauskas.
Vienas ryškiausių vakaro momentų – ketvirtokų valsas, savo grakštumu ir elegancija suvirpinęs ne vieną širdį.
Šventės staigmena – abiturientų auklėtojų pasirodymas. IVa klasės auklėtoja Roma Glinskienė, IVb klasės auklėtojas Edmundas Ščavinskas ir IVc klasės auklėtoja Lina Adomaitienė palinkėjo, kad visi ketvirtokų norai pildytųsi ir atliko Adomo Vyšniausko dainą „Jeigu žinai, ko tu nori“. Didžioji staigmena – abiturientų tėvai, kartu su auklėtojais pasirodę scenoje ir atlikę šią dainą.
Ačiū tariame ir trečiokams už dovanotas emocijas, už puikią nuotaiką ir sveikinimus.
Šimtadienis – tai ne tik skaičiai kalendoriuje, bet ir ypatinga tradicija, įprasminanti paskutines mokyklines dienas. Ši šventė ilgam išliks prisiminimuose ir šildys širdis. NUOTRAUKOS>>> DIDELĖ FOTO GALERIJA>>>