Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Projektas „Saulėtekio“ paparacai“. Antroji diena

Data: 2008-04-02

     Balandžio 2-oji – dar viena projekto „Saulėtekio“ paparacai“ dalyvių darbo diena. Jie vėl lankėsi „Splius“ televizijoje, toliau sistemino medžiagą apie prevencinę veiklą mokykloje, ėmė interviu nurodyta tema ir, žinoma, rašė straipsnį apie dienos veiklą.   

 

„Info“ komandai „Saulėtekio paparacuose“ kasdien vis įdomiau

     Ä®sibėgėjus projektui, įsibėgėjo ir mūsų veikla. Antrąją dieną pradėjome „Splius“ televizijos reklamos skyriuje, kur į mus dominančius klausimus atsakinėjo reklamos vadybininkė Sigita. Linksmo pokalbio metu ji mums išdavė paslaptis, kaip kuriama reklama, paveikianti žiūrovą.

     Pasak pašnekovės, kuriant reklamą, kūrėjui svarbu ne tik techniškai profesionaliai nufilmuoti, sumontuoti vaizdą, bet ir sugebėti patekti į žiūrovo vidų - numanyti jo problemas bei sukurti tokį tekstą, kad žiūrovas tinkamai suprastų ir įsiklausytų į pateiktą reklamą. 
     Sigita mums plačiai papasakojo apie smurto prevencijos reklamą bei pateikė kelis konkrečius pavyzdžius, rodytus ir dabar rodomus televizijoje.

     Po šio linksmo ir išsamaus pokalbio, grįžome į mokyklą, kur susitikome su soc. pedagoge Jurgita, papasakojusia apie fizinį ir psichologinį smurtą mokyklose, gatvėse, namie, supažindino mus su mokykloje vykusiomis prevencinėmis akcijomis „Gerumu prieš smurtą“ , „Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus“. 
     Jurgita taip pat džiaugiasi, kad mokykloje vaikai tampa vis sąžiningesni – radę pamestus kitų mokinių daiktus, atneša juos mokytojams, o ne pasisavina. Pasak jos, tai yra akivaizdus mokytojų pastangų ir pamokų rezultatas.

     Vėliau, susitikę ir su lietuvių kalbos mokytoju Vytautu, aptarėme vakarykščius straipsnius bei susipažinome su mums pateiktais prevencinės veiklos sistemos pavyzdžiais.

     Pabendravę su pedagogais rimtai kibome į darbus – pradėjome rašyti straipsnius, interviu apie smurtą, kurti filmuką, sisteminant prevencinės veiklos darbą „Saulėtekio“ vidurinėje mokykloje.
    
          Su  nekantrumu laukiame rytojaus – dienos, kada pradėsime kurti pirmąją savo socialinę reklamą.

„Info“

 

Antroji „Žurnalistų klano“ diena projekte „Saulėtekio paparacai“

      Štai ir atėjo antroji projekto diena. Kasdien darosi vis įdomiau, taip pat jaučiasi vis didesnė konkurencija tarp „Žurnalistų klano“ ir „INFO“ komandų. Na, o mūsų komandoje vis daugiau juoko ir pokštų! Šiandien vėl sugrįžome į „Splius“ televiziją, bet šįkart domėjomės reklamos sritimi.

     Ryte „Splius“ studijoje susitikome su reklamos vadybininke Sigita. Ji mums pasakojo reklamos gamybos ypatumus, davė išties daug vertingų patarimų. Plačiai papasakojo apie prevencines reklamas, taip pat pateikė pavyzdžių.

     Iš „Splius“ televizijos nuskubėjome į mokyklą, kur iškart kibome į darbą. Rašėme straipsnį apie prevencinę veiklą mūsų mokykloje, ėmėme interviu, kūrėme savo prevencinės reklamos scenarijų.
     Užsivertę darbais, bet vis dar laimingi ir kupini entuziazmo.

     Po pietų susitikome su lietuvių kalbos mokytoju V. Šalavėjumi, kuris mus supažindino su prevencinės veiklos pavyzdžiais. Pabendravome ir soc. pedagoge Jurgita, kuri išsamiai papasakojo apie fizinį ir psichologinį smurtą.

      Su visa komanda nusprendėme, kad  tiek padarę galime ir pasilepinti. Nusipirkome skanų tortą ir užsisakėme picą į mokyklą. Pasistiprinę toliau kibome į darbą!

 

 

     Pavargę, išsekę, bet vis dar laimingi: Žurnalistų klanas.

 

 


Kita informacijaKita informacija

2024-06-25 Priėmimas į 2024-2025 m. m. gimnazijoje formuojamas I-ąsias (9-ąsias) gimnazijos klases bei į laisvas vietas II, III ir IV gimnazijos klasėse

Prašymai mokytis 2024-2025 m. m. naujai formuojamose I-osiose (9-ose) gimnazijos klasėse ir į laisvas III gimnazijos klasių vietas teikiami per elektroninę prašymų registravimo sistemą >>>

Detali prašymo pateikimo instrukcija „Vartotojo vadove (tėvams)“.

Nuo 2024 m. gegužės 1 d. per e. sistemą priimami prašymai mokytis 2024-2025 m. m. į likusias laisvas vietas I, III gimnazijos klasėse.

Prašymai dėl priėmimo mokytis į laisvas vietas II, IV gimnazijos klasėse, į suaugusiųjų mokymo klases, nuotolinio mokymo klases teikiami ne per el. sistemą, bet tiesiogiai gimnazijai.

Daugiau apie priėmimą į gimnaziją skaitykite skyrelyje PRIĖMIMAS Į GIMNAZIJĄ.2024-06-21 VASARĄ ELKIS SAUGIAI

   Vasarą daugelis atostogaujančių žmonių laiką leidžia gryname ore, gamtoje, prie vandens. Tačiau ir poilsiaujant gali atsitikti nelaimė - ilgai būnant saulėje ir karštyje gali ištikti saulės ar šilumos smūgis, neatsargiai elgiantis vandenyje galima susižaloti ar net paskęsti, piknikaujant su šeima, galima užspringti, o įsisiurbus erkei – užsikrėsti erkiniu encefalitu. Todėl visuomenės sveikatos specialistė pataria, kaip džiaugtis vasariškais orais saugiai, o atsitikus nelaimingam atsitikimui – suteikti pirmąją pagalbą.

::  PILNA PUBLIKACIJA ::

   Prieš atostogas II gimnazijos klasių mokiniams vyko mokymai, kuriuose visuomenės sveikatos specialistė patarė kaip džiaugtis vasariškais orais saugiai. Specialistė su mokiniais aptarė pagrindinius sveikos mitybos ir higienos principus, buvimo gamtoje ir išskirtinai saulėje taisykles. Aktyviai diskutavo apie saugaus elgesio kelyje ir prie vandens rekomendacijas bei prisiminė pirmosios pagalbos teikimo principus, kai žmogus apsinuodija, springsta, skęsta, perkaista ir pan.

Saugokite save, aplinkinius, aplinką ir augintinius. LINKIME MALONIŲ VASAROS ATSOTOSGŲ!2024-06-12 Dėl socialinės paramos mokiniams

   Socialinės paramos mokiniams rūšys:

  • mokinių nemokamas maitinimas;
  • parama mokinio reikmenims įsigyti.

   Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus, maitinimą mokyklų organizuojamose vasaros poilsio stovyklose ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu:

  • vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui (toliau – vidutinės pajamos vienam asmeniui) per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio.
  • vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 valstybės remiamų pajamų dydžiai, atsižvelgiant į bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus.

   Mokiniai, patyrę socialinę  riziką, turi teisę į nemokamus pusryčius.

Kreipimasis dėl socialinės paramos mokiniams:

   Dėl nemokamo maitinimo skyrimo nuo mokslo metų pradžios pareiškėjas prašymą gali pateikti nuo kalendorinių metų liepos 1 d. iki rugpjūčio 20 d. Pateikus prašymą po rugpjūčio 20 d. ar mokslo metais, sprendimas priimamas per 10 darbo dienų nuo visų reikiamų dokumentų pateikimo.

   Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti pareiškėjas prašymą gali pateikti nuo kalendorinių metų liepos 1 d. iki spalio 5 d.

     Pareiškėjas – vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas, mokinys nuo keturiolikos iki aštuoniolikos metų, turintis tėvų sutikimą ir deklaravęs gyvenamąją vietą Šiaulių mieste ar įrašytas į asmenų, neturinčių gyvenamosios vietos, apskaitą Šiaulių miesto savivaldybėje, ar faktiškai gyvenantis Šiaulių mieste, dėl mokinių nemokamo maitinimo ir aprūpinimo mokinio reikmenimis prašymą ir reikalingus dokumentus pateikia elektroniniu būdu interneto svetainėje www.spis.lt, arba iš anksto užsiregistravus ir atvykus į Socialinių išmokų ir kompensacijų skyrių.

Telefonai: centrinės miesto dalies gyventojams –  (8 41) 370 443, (8 41) 386 488, pietinės miesto dalies gyventojams – (8 41) 370 444.

Daugiau informacijos:  https://www.siauliai.lt/lt/list/view/socialines-ismokos  socialinės paramos mokiniams skyrimas2024-06-05 Paskutinio skambučio šventė „Saulėtekyje“

   Kaip ir kiekvienais metais gegužės pabaigoje į „Saulėtekio“ gimnazijos kiemelį atvažiuoja prabangių mašinų kolona su pasipuošusiais abiturientais. Pirmo aukšto fojė laukiantys mokytojai, mokiniai, gimnazijos darbuotojai, tėveliai ploja ir sveikina ketvirtokus, atvykusius į Paskutinio skambučio šventę. Fotografai skuba įamžinti emocijas ir paskutines akimirkas gimnazijoje.

   Paskutinė pamoka su savo auklėtojais prabėga greitai: gera prisiminti kartu išgyventas akimirkas, išgirsti paskutinius patarimus.

   O štai ir skambutis, kuris skelbia, kad pamokos baigėsi... Abiturientai nuskuba į gimnazijos aktų salę, kurioje trečių klasių gimnazistai dovanoja dainas, gražius žodžius, linki sėkmės egzaminuose ir gyvenime.

   Nuotaikingus, energingus sveikinimus abiturientams paruošę ir kaimynai iš Gegužių ir „Rasos“ progimnazijų.

   Šventinę nuotaiką kuria ir išradingas abiturientų auklėtojų Jūratės Montvidienės, Tomo Žiliaus ir Irmos Žemaitienės pasirodymas.

   Gimnazijos direktorė Jūratė Rimkuvienė dar kartą primena, kad abiturientams pasibaigė vienas gyvenimo etapas ir prasideda kitas. Už gerus mokslo ir sporto pasiekimus, gimnazijos vardo garsinimą direktorė įteikia abiturientams padėkos raštus.

   Galiausiai ir patiems ketvirtokams suteikiamas žodis: jie dėkoja mokytojams, su grauduliu dalijasi prisiminimais ir sako, kad išsiskyrimo nėra, kol juo netiki.  NUOTRAUKOS>>>2024-05-24 Pirmoji didelė šventė atnaujintame „Saulėtekio“ gimnazijos stadione

   Gegužės 11 dieną gimnazijos atnaujintame stadione vyko pirmoji didelė šventė„Saulėtekio“ gimnazijos aikštyno atidarymas ir tarptautinis regbio turnyras Šiauliai 7s. Šventės metu gausų susirinkusių dalyvių būrį iš Latvijos, Ukrainos, kitų Lietuvos miestų ir miestelių pasveikino Šiaulių miesto savivaldybės meras Artūras Visockas, administracijos direktorius Antanas Bartulis ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas, „Baltrex“ klubo prezidentas Alvydas Stulpinas. Garbingi svečiai ne tik pasidžiaugė nauja, modernizuota sporto erdve, bet ir tuo, kad Šiaulių miestas gali didžiuotis išties pavykusiu tikros bendrystės, tikros švietimo, sporto, verslo ir miesto savivaldos tinklaveikos pavyzdžiu. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos, regbio klubo „Baltrex“, verslo atstovų iniciatyvą modernizuoti gimnazijos aikštyną palaikė Lietuvos Nacionalinė sporto agentūra ir Šiaulių miesto vadovai. Šiame aikštyne jau sportuoja ne tik „Saulėtekio“ gimnazistai, bet ir artimiausi kaimynai – „Bitės“ darželinukai, Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos ugdytiniai, regbio talentai, grynai lietuviško „Baltrex“ klubo vyrai ir merginos, regbio klubo „Vairas“, kitų regbio klubų bei sporto šakų atstovai ir, žinoma, Šiaulių miesto gyventojai...

plačiau >>>Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Tautvilas
Eimantė
Kamilis
Ervinas

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius