Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje - jaunieji architektai

Data: 2024-02-06

   Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje šiais mokslo metais rugsėjo – sausio mėnesiais gimnazistai, dalyvaudami STEAM programoje, bendradarbiaudami su Šiaulių techninės kūrybos centru, kūrė architektūros darbus. Mokiniams vadovavo ir juos konsultavo architektas Kristijonas Murauskas, be kurio, kaip teigia dalyviai, šis darbas būtų tiesiog neįmanomas. Optimistiškas ir ambicingas mentorius pasiūlė daug nuostabių idėjų, kurios vėliau buvo įgyvendintos projekte, perteikė pagrindines architektūros srities žinias. O svarbiausia – jis įskiepijo savo entuziazmą ugdyti kūrybinį potencialą . Šis projektas suteikė galimybę geriau suprasti  pačią architektūrą. Vadovas teigė, kad jam patiko,  jog gimnazistai drąsūs, nebijantys iššūkių, kūrybingi, tad skatino su užsidegimu imtis darbų.

   Buvo suburtos keturios „Saulėtekio“ gimnazistų grupės: pirmoje dirbo Gočelkytė Ugnė, Liseckaitė Eglė, Sausdravaitė Kamilė, Kriaučiūnas Lukas, antroje – Logunkova Amaliia, Zuieva Sofia, Vakulenko Dmytro, Yakushev Dmytro, trečioje – Bernotaitė Milana, Jaraminaitė Gabija, ketvirtoje – Marina Florika, Prymachuk Gleb Nikolas, Bondarenko Anna, Bondarenko Sofija. Komandos gavo konkrečias užduotis, kurias atliekant reikėjo atsižvelgti į tariamo užsakovo pageidavimus, galimybes.

   Pirmasis susitikimas vyko Kristijono Murausko studijoje „LAVA projektai. Architektas parodė savo studijos sukurtus ir jau įgyvendintus projektus, pasidalino mintimis apie architektų darbą – nuo idėjos iki projektavimo ir įgyvendinimo. Mokinius taip pat sudomino erdvės, situacijos, leidžiančios priimti nestandartinius sprendimus, kurių kontekste galima jautriai atsižvelgti į atitinkamą laikmetį. Iš pradžių darbas vyko Šiaulių techninės kūrybos centre, po to persikėlė į „Saulėtekio“ gimnaziją. Gimnazistai planavo, projektavo teritorijas, kūrė namų maketus ir pristatė net keturis darbus: stambaus ūkininko, žirgų augintojo sodybą, namą keturių asmenų architekto šeimai, išsaugant istorinį šimtametį medį, kurį įkomponavo į namo terasą, namą muzikantui, kuriame reikėjo suprojektuoti įrašų studiją.  Labai svarbus buvo ne tik rezultatas, bet ir pats kūrybinis procesas, kurio metu įgyta daug žinių, mokytasi dirbti komandoje. Formuojami aukšti gebėjimai labai svarbūs galvojant apie jaunų žmonių profesinę ir kūrybinę veiklą ateityje. Bendras darbas nebūtų pavykęs ir be dailės mokytojos Rasos Prišmontienės, kuri teigė, kad projektas dalyviams „suteikė sparnus“.  Beje, šis su arcitektūra susijęs darbas gimnazijoje jau antrasis. Prieš metus mokiniai turėjo sukurti vieningą įsivaizduojamojo gyvybingo ir funkcionalaus, ekonomiškai pajėgaus, kultūriškai patrauklaus miesto maketą. Džiugu, kad gimnazistai nebijo imtis vis sudėtingesnių užduočių.

   Sausio 31 dieną „Saulėtekio“ gimnazijoje  vyko projekto darbų pristatymas. Mokinių darbus vertino gimnazijos direktorė Jūratė Rimkuvienė, Šiaulių techninės kūrybos centro vadovai Roman Šarpanov ir Julija Muningienė. Mokiniai noriai dalijosi patirtimi, dėkojo už naujai įgytas kompetencijas. Gimnazijos direktorė pasidžiaugė jau antrus metus trunkančiu sėkmingu bendradarbiavimu su Šiaulių techninės kūrybos centru ir architektu Kristijonu Murausku, padėkojo gimnazistams už puikų darbą ir palinkėjo įgytą patirtį panaudoti ateityje, taip pat pabrėžė, kad ši veikla ženkliai prisideda prie gimnazijoje įgyvendinamos amatų ir dizaino krypties.

   Dar vienas mokinių išgyventas kūrybinis procesas ir pasiektas įspūdingas rezultatas – tai augantis žmogus, kuris, skleisdamasis pats, augina ir naujas idėjas.   NUOTRAUKOS>>>


Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokytoja Loreta Andriuškevičienė
Kita informacijaKita informacija

2024-06-25 Priėmimas į 2024-2025 m. m. gimnazijoje formuojamas I-ąsias (9-ąsias) gimnazijos klases bei į laisvas vietas II, III ir IV gimnazijos klasėse

Prašymai mokytis 2024-2025 m. m. naujai formuojamose I-osiose (9-ose) gimnazijos klasėse ir į laisvas III gimnazijos klasių vietas teikiami per elektroninę prašymų registravimo sistemą >>>

Detali prašymo pateikimo instrukcija „Vartotojo vadove (tėvams)“.

Nuo 2024 m. gegužės 1 d. per e. sistemą priimami prašymai mokytis 2024-2025 m. m. į likusias laisvas vietas I, III gimnazijos klasėse.

Prašymai dėl priėmimo mokytis į laisvas vietas II, IV gimnazijos klasėse, į suaugusiųjų mokymo klases, nuotolinio mokymo klases teikiami ne per el. sistemą, bet tiesiogiai gimnazijai.

Daugiau apie priėmimą į gimnaziją skaitykite skyrelyje PRIĖMIMAS Į GIMNAZIJĄ.2024-06-21 VASARĄ ELKIS SAUGIAI

   Vasarą daugelis atostogaujančių žmonių laiką leidžia gryname ore, gamtoje, prie vandens. Tačiau ir poilsiaujant gali atsitikti nelaimė - ilgai būnant saulėje ir karštyje gali ištikti saulės ar šilumos smūgis, neatsargiai elgiantis vandenyje galima susižaloti ar net paskęsti, piknikaujant su šeima, galima užspringti, o įsisiurbus erkei – užsikrėsti erkiniu encefalitu. Todėl visuomenės sveikatos specialistė pataria, kaip džiaugtis vasariškais orais saugiai, o atsitikus nelaimingam atsitikimui – suteikti pirmąją pagalbą.

::  PILNA PUBLIKACIJA ::

   Prieš atostogas II gimnazijos klasių mokiniams vyko mokymai, kuriuose visuomenės sveikatos specialistė patarė kaip džiaugtis vasariškais orais saugiai. Specialistė su mokiniais aptarė pagrindinius sveikos mitybos ir higienos principus, buvimo gamtoje ir išskirtinai saulėje taisykles. Aktyviai diskutavo apie saugaus elgesio kelyje ir prie vandens rekomendacijas bei prisiminė pirmosios pagalbos teikimo principus, kai žmogus apsinuodija, springsta, skęsta, perkaista ir pan.

Saugokite save, aplinkinius, aplinką ir augintinius. LINKIME MALONIŲ VASAROS ATSOTOSGŲ!2024-06-12 Dėl socialinės paramos mokiniams

   Socialinės paramos mokiniams rūšys:

  • mokinių nemokamas maitinimas;
  • parama mokinio reikmenims įsigyti.

   Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus, maitinimą mokyklų organizuojamose vasaros poilsio stovyklose ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu:

  • vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui (toliau – vidutinės pajamos vienam asmeniui) per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio.
  • vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 valstybės remiamų pajamų dydžiai, atsižvelgiant į bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus.

   Mokiniai, patyrę socialinę  riziką, turi teisę į nemokamus pusryčius.

Kreipimasis dėl socialinės paramos mokiniams:

   Dėl nemokamo maitinimo skyrimo nuo mokslo metų pradžios pareiškėjas prašymą gali pateikti nuo kalendorinių metų liepos 1 d. iki rugpjūčio 20 d. Pateikus prašymą po rugpjūčio 20 d. ar mokslo metais, sprendimas priimamas per 10 darbo dienų nuo visų reikiamų dokumentų pateikimo.

   Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti pareiškėjas prašymą gali pateikti nuo kalendorinių metų liepos 1 d. iki spalio 5 d.

     Pareiškėjas – vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas, mokinys nuo keturiolikos iki aštuoniolikos metų, turintis tėvų sutikimą ir deklaravęs gyvenamąją vietą Šiaulių mieste ar įrašytas į asmenų, neturinčių gyvenamosios vietos, apskaitą Šiaulių miesto savivaldybėje, ar faktiškai gyvenantis Šiaulių mieste, dėl mokinių nemokamo maitinimo ir aprūpinimo mokinio reikmenimis prašymą ir reikalingus dokumentus pateikia elektroniniu būdu interneto svetainėje www.spis.lt, arba iš anksto užsiregistravus ir atvykus į Socialinių išmokų ir kompensacijų skyrių.

Telefonai: centrinės miesto dalies gyventojams –  (8 41) 370 443, (8 41) 386 488, pietinės miesto dalies gyventojams – (8 41) 370 444.

Daugiau informacijos:  https://www.siauliai.lt/lt/list/view/socialines-ismokos  socialinės paramos mokiniams skyrimas2024-06-05 Paskutinio skambučio šventė „Saulėtekyje“

   Kaip ir kiekvienais metais gegužės pabaigoje į „Saulėtekio“ gimnazijos kiemelį atvažiuoja prabangių mašinų kolona su pasipuošusiais abiturientais. Pirmo aukšto fojė laukiantys mokytojai, mokiniai, gimnazijos darbuotojai, tėveliai ploja ir sveikina ketvirtokus, atvykusius į Paskutinio skambučio šventę. Fotografai skuba įamžinti emocijas ir paskutines akimirkas gimnazijoje.

   Paskutinė pamoka su savo auklėtojais prabėga greitai: gera prisiminti kartu išgyventas akimirkas, išgirsti paskutinius patarimus.

   O štai ir skambutis, kuris skelbia, kad pamokos baigėsi... Abiturientai nuskuba į gimnazijos aktų salę, kurioje trečių klasių gimnazistai dovanoja dainas, gražius žodžius, linki sėkmės egzaminuose ir gyvenime.

   Nuotaikingus, energingus sveikinimus abiturientams paruošę ir kaimynai iš Gegužių ir „Rasos“ progimnazijų.

   Šventinę nuotaiką kuria ir išradingas abiturientų auklėtojų Jūratės Montvidienės, Tomo Žiliaus ir Irmos Žemaitienės pasirodymas.

   Gimnazijos direktorė Jūratė Rimkuvienė dar kartą primena, kad abiturientams pasibaigė vienas gyvenimo etapas ir prasideda kitas. Už gerus mokslo ir sporto pasiekimus, gimnazijos vardo garsinimą direktorė įteikia abiturientams padėkos raštus.

   Galiausiai ir patiems ketvirtokams suteikiamas žodis: jie dėkoja mokytojams, su grauduliu dalijasi prisiminimais ir sako, kad išsiskyrimo nėra, kol juo netiki.  NUOTRAUKOS>>>2024-05-24 Pirmoji didelė šventė atnaujintame „Saulėtekio“ gimnazijos stadione

   Gegužės 11 dieną gimnazijos atnaujintame stadione vyko pirmoji didelė šventė„Saulėtekio“ gimnazijos aikštyno atidarymas ir tarptautinis regbio turnyras Šiauliai 7s. Šventės metu gausų susirinkusių dalyvių būrį iš Latvijos, Ukrainos, kitų Lietuvos miestų ir miestelių pasveikino Šiaulių miesto savivaldybės meras Artūras Visockas, administracijos direktorius Antanas Bartulis ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas, „Baltrex“ klubo prezidentas Alvydas Stulpinas. Garbingi svečiai ne tik pasidžiaugė nauja, modernizuota sporto erdve, bet ir tuo, kad Šiaulių miestas gali didžiuotis išties pavykusiu tikros bendrystės, tikros švietimo, sporto, verslo ir miesto savivaldos tinklaveikos pavyzdžiu. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos, regbio klubo „Baltrex“, verslo atstovų iniciatyvą modernizuoti gimnazijos aikštyną palaikė Lietuvos Nacionalinė sporto agentūra ir Šiaulių miesto vadovai. Šiame aikštyne jau sportuoja ne tik „Saulėtekio“ gimnazistai, bet ir artimiausi kaimynai – „Bitės“ darželinukai, Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos ugdytiniai, regbio talentai, grynai lietuviško „Baltrex“ klubo vyrai ir merginos, regbio klubo „Vairas“, kitų regbio klubų bei sporto šakų atstovai ir, žinoma, Šiaulių miesto gyventojai...

plačiau >>>Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Tautvilas
Eimantė
Kamilis
Ervinas

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius