Birželio 19 d. mokytojai dalyvavo STEAM ugdymo metodologijos mokymuose VU Šiaulių akademijos STEAM centre. Centro darbuotojai pristatė puikias erdves pritaikytas STEAM veikloms tiek mokiniams, tiek ir mokytojams. Mokytojai turėjo galimybę pamatyti biologijos ir chemijos, fizikos ir inžinerijos, robotikos ir informacinių technologijų, sveikatos technologijų ir gyvenimo kokybės laboratorijas. Keletą veiklų išbandė praktiškai robotikos ir sveikatos technologijų laboratorijose. Sudalyvavo edukacinėje veikloje ir pasigamino raktų pakabukus ir atliko tiriamuosius darbus su optometrijos prietaisais.
Mūsų gimnazijos mokiniai dalyvauja įvairiose STEAM centro edukacijose jau keletą metų. Šį kartą tai buvo puikus laikas mokytojams susipažinti su šia įstaiga ir suprasti, kad tai erdvė, kuri suteikia galimybę organizuoti veiklas už gimnazijos sienų ir dar labiau padėti mokiniams atskleisti gebėjimus gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos srityse. NUOTRAUKOS>>>
Kita informacijaKita informacija
2024-12-06 Mobili paskaita „Ką žmonės dirbo Šiauliuose?“Gruodžio 5 d. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos IIa ir IIIa kl. mokiniai dalyvavo mobilioje paskaitoje „Ką žmonės dirbo Šiauliuose?“. Mokiniai iš arčiau susipažino su pagrindiniais miesto pramonės istorijos objektais: Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmais, senaisiais odų ir tabako fabrikais, saldainių fabrikais „Rūta“, „Aušra“ ir „Birutė“, spaustuve „Titnagas“ ir kt. Paskaitą vedė Jonas Nekrašius – Šiaulių miesto garbės pilietis. Džiaugiamės IIa kl. mokiniu Simonu Jocu, kuris atsakė į klausimus ir laimėjo knygą „Šiaulių regiono lyderystė: amatai, pramonė ir prekyba XV-XXI a.“. NUOTRAUKOS>>>
Gruodžio 2 d. gimnazijos II-IV klasių mokiniai lankėsi Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalione. Šis karinis miestelis yra naujausias ir didžiausias Lietuvoje. Pagrindinė bataliono funkcija ir uždaviniai – būti pasirengus ginti Lietuvos valstybės teritorinį vientisumą, palaikyti kovinę parengtį, rengtis tarptautinėms operacijoms ir dalyvauti jose, taip pat padėti visuomenei ekstremalių situacijų atvejais. Mokiniai pamatė karių kasdienybę, karinę ginkluotę, techniką, susipažino su kario profesija, suprato, kad kariuomenėje reikia įvairių sričių specialistų. Džiaugiamės galimybe pažinti ir pajusti Lietuvos kariuomenės didybe. NUOTRAUKOS>>>
Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija partnerio teisėmis dalyvauja projekte „Galimybių mokykla“ Nr. 10-072-P-0001, kuris yra finansuojamas ES fondų lėšomis ir bendrojo finansavimo lėšomis.
Šio projekto tikslas – stiprinti ugdymo, atliepiančio mokinių amžių ir poreikius, kokybę.
Projekto įgyvendinimas – nuo 2024 m. balandžio mėn. iki 2027 m. liepos mėn.
Projekto vykdytojas – Nacionalinė švietimo agentūra.
Projektas įgyvendinamas su daugiau nei 800 partnerių.
Bendras projekto biudžetas – 19 187 021,64 Eur
Projekte numatytos veiklos:
Projekto tikslinė grupė: mokytojai, švietimo pagalbos specialistai, mokyklų vadovai, mokyklos bendruomenė, mokiniai ir ugdytiniai, tyrėjai, Nacionalinės švietimo agentūros darbuotojai.
Projektas Nr. 10-072-P-0001 įgyvendinamas pagal 2021–2030 m. švietimo plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos švietimo plėtros programos pažangos priemonę Nr. 12-003-03-01-03 „Užtikrinti visiems prieinamą šiuolaikinį ugdymo turinį“.
Daugiau informacijos apie projektą galima rasti projekto vykdytojo Nacionalinės švietimo agentūros tinklapyje: https://www.nsa.smm.lt/projektai/vykdomi-projektai/projektas-galimybiu-mokykla/
2024 m. lapkričio 28 d. Nacionalinės sporto agentūros surengtuose „Įkvėpti judėti 2024“ apdovanojimuose Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija buvo pagerbta už kokybiškai įgyvendintą sporto infrastruktūros projektą ir laimėjo „Geriausio lauko aikštyno“ nominacijoje.
Nacionalinė sporto agentūra, siekdama pagerbti geriausius fizinio aktyvumo ir sporto infrastruktūros projektus bei sporto organizacijas, pirmąkart organizavo šį renginį. Agentūros administruojami fizinio aktyvumo ir sporto infrastruktūros projektai bei šalies sporto organizacijos buvo apdovanotos 12 nominacijų. Iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Sporto grupės ir Nacionalinės sporto agentūros darbuotojų sudaryta komisija išrinko nominacijų 1–3 vietas. Daugiau apie renginį skaitykite Nacionalinės sporto agentūros naujienų skiltyje.
Vienos iš 12 nominacijų „Geriausias lauko aikštynas“ nugalėtoja tapo mūsų Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija, antri liko taip pat šiauliečiai – Šiaulių regbio ir žolės akademija, trečia vieta nominuota Mažeikių sporto mokykla.
Džiaugiamės ir didžiuojamės šiuo apdovanojimu, nes tai didžiulis įvertinimas iš sporto profesionalų švietimo įstaigai ir visam Šiaulių miestui. Modernus gimnazijos sporto aikštynas nėra vien tik nauja sporto erdvė, tai išties pavykęs tikros bendrystės, tikros švietimo, sporto, verslo ir miesto savivaldos tinklaveikos pavyzdys. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos, regbio klubo „Baltrex“, verslo atstovų iniciatyvą modernizuoti gimnazijos aikštyną palaikė Lietuvos Nacionalinė sporto agentūra ir Šiaulių miesto vadovai.
Šiandien šiame aikštyne sportuoja ne tik „Saulėtekio“ gimnazistai, artimiausi kaimynai – „Bitės“ darželinukai, Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos ugdytiniai, regbio talentai, grynai lietuviško „Baltrex“ klubo vyrai ir merginos, regbio klubo „Vairas“, kitų regbio klubų bei sporto šakų atstovai. Sporto aikštyne vyko tarptautinio regbio turnyro Šiauliai 7s ir kitų regbio turnyrų kovos. Po labai ilgos pertraukos įvyko „Tarpmokyklinis regbis-7“ turnyras, kuriame net šešios Šiaulių miesto gimnazijos varžėsi dėl „Saulėtekio“ gimnazijos įsteigtos taurės.
Tačiau visų svarbiausia, kad gimnazijos stadione sau vietą randa ir profesionalus sportininkas, ir mėgėjas, ir vaikas, ir suaugęs – visi sportui ir sveikai gyvensenai neabejingi šiauliečiai. Tai įkvepia naujiems darbams ir naujoms iniciatyvoms. O Šiauliuose gyventi ir dirbti išties gera, nes būtent tokios inovacijos mieste yra vertinamos ir palaikomos. NUOTRAUKOS>>>
:: VIDEO iš renginio ::
:: Pilnas straipsnis ::
Žalių erdvių kūrimas mokykloje – tai reikšmingas projektas, galintis gerinti mokinių fizinę ir psichologinę savijautą, skatinti aplinkosaugos sąmoningumą ir padėti sukurti patrauklesnę mokymosi aplinką.
Džiaugiamės ir didžiuojamės 2c klasės mokinio Gedimino Kalvaičio metiniu-tiriamuoju projektu, kuris sukūrė insektariumą gyvalazdėms ir taip prisidėjo prie biologijos kabineto patrauklumo bei informatyvumo didinimo.
:: PILNAS STRAIPSNIS ::
2024 m. lapkričio 20 d. 18.45 val. Šiaulių miesto bulvare „Saulėtekio“ gimnazijos Suaugusiųjų mokymo skyriaus matematikos mokytoja L. Andrijauskienė ir istorijos mokytojas A. Mickevičius organizavo integruotą pamoką „Žymiausios Šiaulių bulvaro vietos“. Pamoka skirta Suaugusiųjų mokymosi savaitei „Nustebink save mąstymu!“. Šios pamokos metu buvo naudojama interaktyvi Actionbound programėlė. Andragogai ir besimokantys suaugusieji aktyviai įsitraukė į veiklą, t. y. atsakinėjo į klausimus, sprendė matematinius ir istorinius rebusus, fotografavo ir filmavo įžymiausias bulvaro vietas.
Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Nustebink save mąstymu!” tęsiasi. 2024-11-21 pasiūlytos net dvi turiningos veiklos – „Natūralių medžiagų naudojimas lūpų balzamo gamyboje” ir savęs pažinimo užsiėmimas „Švietimo ateitį kuriame šiandien – koučingo keliu į pasiekimus! Savęs pažinimas – raktas į sėkmę”.
Kadangi natūralios kosmetikos gamyba nuolat sulaukia didelio ne tik vartotojų, bet kosmetiką gaminančių įmonių, organizacijų, mokslininkų susidomėjimo, tai mokymų metu, padedant biologijos mokytojai A. Rocienei, buvo galima susipažinti su sintetinės ir natūralios kosmetikos skirtumais, žaliavomis, jų gavimo būdais bei kosmetikos gamybos technologijomis.
Na, o etikos mokytojos V. Čėsnienės organizuotų savęs pažinimo veiklų metu mokiniai analizavo savo patirtį, išbandė probleminių situacijų sprendimus, kartu ieškojo atsakymų bei pasidalino savo patirtimi. Taigi savęs pažinimas padeda augti ir tobulėti. NUOTRAUKOS>>>
Lapkričio 12 – 15 d. gimnazijoje buvo minima Tolerancijos diena. Šių metų iniciatyva – „Permainų vėjas“, kurį simbolizuoja „vėjo malūnėliai“. Gimnazistai prisijungė prie šios jau tradicija tapusios akcijos. Per dorinio ugdymo, dailės pamokas gamino vėjo malūnėlius, kurie simbolizuoja permainas žmonių gyvenime, toleranciją kitai tautai, kalbai, religijai, rasei ar požiūriui. Etikos, tikybos pamokose diskutavo apie tolerancijos svarbą, kokių permainų reikia visuomenei, kad ji taptų tolerantiškesnė.
Ugdykime toleranciją kitam ir išsaugokime žmoniškumą bet kokiomis aplinkybėmis! NUOTRAUKOS>>>
Jau eilę metų „Saulėtekio“ gimnazija yra Lietuvos iniciatyvių mokyklų klubo narė. Todėl ypač džiugu, kad lapkričio 7-8 dienomis klubo stažuotės „Mokyklos bendruomenės ryšiai: vadovas, mokytojas, mokiniai“ metu šio klubo atstovai lankėsi ir mūsų gimnazijoje.
Vizito metu svečiai iš įvairių Lietuvos mokyklų pasidžiaugė gimnazijos išpuoselėta STEAM mokymo baze ir liko sužavėti mūsų puikiais mokytojais.
Neformaliojo švietimo organizatorė Lina Jokubauskienė svečiams organizavo nuotaikingą ekskursiją klaidžiais gimnazijos koridoriais.
Informatikos mokslų daktaras, informatikos mokytojas metodininkas Gražvydas Felinskas svečius supažindino su IRT bei dirbtinio intelekto gimnazijoje mokymo mokytojams ir mokiniams sistema.
Robotikos mokytojas Saulius Šimkus gimnazijos IT ir robotikos laboratorijose pristatė ugdymo procese projektavimui naudojamas Tinkercad, objekto „supjaustymui“ – KiriMoto, projekto įkėlimui į lazerines stakles – LihgtBurn sistemas bei pademonstravo CNC staklėmis suprojektuoto objekto išpjovimą lazeriu iš preskartono.
Kartu su dailės mokytoja eksperte Rasa Prišmontiene svečiai dalyvavo praktinėje STEAM veikloje ir patys Cianotipijos technika ( mėlyno spaudo) sukūrė savo unikalų atviruką.
Daugiausia klausimų ir susižavėjimo emocijų gimnazijos STEAM biologijos laboratorija sulaukė biomedicinos mokslų daktarė, biologijos mokytoja Agnė Rocienė. Ji pristatė ne tik šios laboratorijos įrangą, bet ir praktines jos panaudojimo galimybes ugdymo procese.
Džiugu, kad savo sukaupta gerąja STEAM patirtimi galime pasidalinti su kitomis Lietuvos švietimo įstaigomis. NUOTRAUKOS>>>
Lapkričio 15, 19 dienomis „Saulėtekio“ gimnazijos antrokams gyvenimo įgūdžių pamokos vyko netradicinėje erdvėje - dalijimosi daiktais stotelėje „Daiktų kiemas“, esančioje netoli mokyklos. Kultūrinėje edukacinėje erdvėje mokiniai sužinojo, kaip teisingai reikia rūšiuoti atliekas. Įdomu buvo tai, jog į „Daiktų kiemą“ gyventojai gali pristatyti jiems nereikalingus, tačiau dar tinkamus naudoti daiktus. Norintys juos gali pasiimti nemokamai. Ekskursijos metu mokiniai susipažino su atliekų tvarkymo sistema surinkimo aikštelėje. Įgytas žinias pasitikrino dalyvaudami viktorinoje. Nugalėtojai buvo apdovanoti.
Tikimės, jog praktiniai patarimai ir žinios prisidės prie sąmoningo atliekų rūšiavimo! NUOTRAUKOS>>>
Lapkričio 15–16 dienomis „Saulėtekio“ gimnazijoje įvyko kasmetinė Lietuvos moksleivių sąjungos Šiaulių padalinio mokinių tarybų konferencija „Kartu stipresni“, subūrusi aktyvius mokinius iš įvairių Šiaulių mokyklų bendradarbiauti, dalintis idėjomis ir gilinti savo įgūdžius. Dvi dienas trukusi konferencija buvo orientuota į karjeros, jaunimo politikos, renginių organizavimo ir žmogiškųjų išteklių stiprinimo temas. Renginio programa apėmė paskaitą su Šiaulify, darbo grupes ir socializacijas, kurios padėjo Šiaulių moksleivių bendruomenei suartėti. Konferencija baigėsi šiltu atsisveikinimu ir pažadais susitikti kitais metais. Šis renginys ne tik sukėlė linksmas emocijas dalyviams, bet ir suteikė žinių, kurias panaudos asmeninėms ar komandinėms kompetencijoms, mokinių taryboms tobulinti.
Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Nustebink save mąstymu!“ „Saulėtekio“ gimnazijos Suaugusiųjų mokymo skyriuje startavo 2024 metų lapkričio 18 dieną integruota veikla „Iliustruojame eilėraštį“. Į Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos informacinių technologijų kabinetą rinkosi žmonės, panorę kartu su informacinių technologijų mokytoja R. Žymantiene ir lietuvių kalbos mokytoja V. Šidlauskiene išbandyti dirbtinio intelekto galimybes ir savo kūrybinius gebėjimus. Veiklos metu visi iš pateiktų žodžių kūrė eilėraščius ir dirbtinio intelekto padedami generavo jų nuotaiką, mintį ir temą atitinkančias iliustracijas. NUOTRAUKOS>>>
Spalio 24 d. vyko Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas – puiki galimybė pasitikrinti aplinkosaugos žinias ir įgyti naujų! Egzaminą organizavo Žaliosios politikos institutas, norėdamas paminėti Tarptautinę klimato kaitos dieną. Dalyvavo I-IV klasių moksleiviai. Išbandė savo jėgas „Pradedančiojo” ar „Smalsuolio” kategorijose.
Sveikiname ir didžiuojamės IIIc klasės mokiniu Benu Tverijonu, kuris geriausiai pasirodė moksleivio kategorijoje (10-12 kl. mokinių klausimų grupėje) ir užėmė garbingą IV vietą.
Manau, kad mokiniai rado naudingos informacijos ir pagilino žinias apie mus supančią aplinką. Ačiū dalyvavusiems.
Lapkričio mėnesį gimnazijoje svečiavosi unikalios gyvenimo būdo pokyčių programos paaugliams autorius Artiomas Šabajevas. Susitikimų metu lektorius provokuojančiais klausimais bandė pažadinti antrokų bei trečiokų kritinį mąstymą. Ragino atkreipti dėmesį į savo gyvenseną, kuri dažnu atveju nėra pati teisingiausia, ir akcentavo, kad žalingi įpročiai daro labai stiprią įtaką jaunuolių darbingumui, dėmesio išlaikymui, nuotaikai ir motyvacijai mokytis ar sužinoti ką nors naujo.
Panašiomis temomis kalbėjo ir Šiaulių psichologinių paslaugų centro psichologė Kristina Jurienė, kuri kvietė pirmokus pokalbiui apie pasitikėjimo savimi svarbą ir jo stiprinimą, mokymosi motyvaciją, priklausomybes nuo interneto ir žaidimų, psichoaktyvių medžiagų vartojimo žalą. Ji kartu su jaunuoliais analizavo situacijas, kurias siūlė patys mokiniai, dalijosi patarimais, kaip stiprinti savivertę, negatyvias mintis pakeisti pozityviu mąstymu, kaip padėti sau išlikti motyvuotam, kaip suvokti savo priklausomybę ir ją identifikuoti.
Taip pat gimnazijoje lankėsi ir Šiaulių policijos bendruomenės pareigūnas, kuris vedė paskaitą pirmokams. Šios paskaitos temos - priklausomybės, viešos tvarkos pažeidimai ir atsakomybės. NUOTRAUKOS>>>
Lapkričio 14 d. gimnazijoje lankėsi Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės kariai. Jie pristatė savo veiklą ir supažindino gimnazistus su savo profesija bei jos specifika. Aviacijos bazės paskirtis – užtikrinti Šiaulių karinio aerodromo funkcionavimą, vykdyti, kartu su kitais kariuomenės daliniais, priimančios šalies paramos funkcijas NATO, EU pajėgoms, atlikti vadovavimo ir valdymo procedūras vykdant oro policijos funkcijas bei kitas oro operacijas, kurios vykdomos iš Šiaulių karinio aerodromo. Džiaugiamės, kad iš trijų karių net du yra baigę mūsų gimnaziją. Tai 2016 metų 7 gimnazistų laida... Dovydas Kažamekinovas ir Lukas Šemetas šiandien ne tik pristatė Aviacijos bazę, bet ir aplankė „Saulėtekį“ ir auklėtoją Loretą, kurią net sugraudino gražiais, šiltais prisiminimais ir įvertinimu. NUOTRAUKOS>>>
Gimnazijos mokiniai Dominykas Bartkevičius ir Eligijus Kučinskas dalyvavo profesinio orientavimo veikoje LR Seime. Gimnazistus pasitiko Šiaulių krašto seimo nariai R. Baškienė ir D. Griškevičius. Seimo nariai papasakojo apie darbo specifiką, kiek laiko praleidžia seimo rūmuose, kiek tenka bendrauti su rinkėjais ir koks yra įstatymų priėmimo algoritmas. Mūsų gimnazijos mokiniams teko garbė dalyvauti įstatymo priėmimo simuliacijoje. Mokiniai stengėsi įsijausti į seimo pirmininko ir pranešėjo vaidmenis. NUOTRAUKOS>>>
Klasės diena, manau, - tai pati svarbiausia diena mūsų gimnazijos mokiniams. Spalio 25 dieną mūsų gimnazijoje vyko Klasės diena. Kas tai? Ogi viena iš įdomiausių švenčių, kuri vyksta spalio mėnesio gale. Ši diena svarbi gimnazijos mokiniams, nes mes visi labiau susibendraujame, susirandame naujų draugų.
Šiais metais mūsų Klasės dienos tema buvo „Paranormali zona“. Aišku, kaip ir visais metais mūsų Mokinių parlamentas gimnazijos nenuvylė ir ją papuošė įspūdingai bei bauginančiai. Manau, visi, kas buvo gimnazijoje tą dieną, liko šokiruoti: visos dekoracijos nuostabiai atrodė. Kaip ir visais metais, per Klasės dieną vyko visokiausios veiklos: kraupių moliūgų skaptavimai, baisių skanėstų pristatymai ir kaipgi be klasių pasirodymų... Be to, šiais metasi turėjome kelias naujas veiklas. Pirmoji buvo lobio ieškojimas, šioji veikla padėjo mokiniams pasitikrinti savo žinias, kas vyksta aplink gimnaziją. Antroji veikla, kuri nebuvo tokia ir nauja, kaukių pristatymas, daug metų mes kaukes tik dažydavome, bet šiais metais nusprendėme, kad visi turi pamatyti šias nuostabias kaukes, todėl surengėme kaukių madų šou.
Manau, visiems patiko šios veiklos, bet labiausiai visi laukė klasių pasirodymų. Šiais metais visiems buvo didelis šokas ir suteikė daug laimės, nes mūsų gimnazijos aktų salėje pirmą kartą nebuvo vietos, kur atsisėsti. Mūsų mokiniams įdomu buvo pažiūrėti šitą renginį ir nemanau, kad jie pasigailėjo, nes visų klasių pasirodymai buvo tokie nuostabus, jog netgi mūsų nematomai komisijai, kuri buvo pasislėpusi tarp žiūrovų, buvo sunku išrinkti antrą vietą, tad jos buvo netgi dvi.
Visą šią paranormalią dieną užbaigiame apdovanojimais. NUOTRAUKOS>>>
:: Informacija apie pagalbos galimybes (14 psl.) ::
:: Pagalbos tarnybų, teikiančių pagalbą 2024 metais, sąrašas (2 psl.) ::
Sveikiname Milaną Bernotaitę, pristačiusią ekologinį projektą „BALTASIS MIESTAS" ir laimėjusią „Pakuotės transformacija 24" konkursą.
Polistireninis putplastis, būdamas toks populiarus, matyt, dėl savo plataus panaudojimo galimybių (nuo statybos sektoriaus, kaip izoliacinė medžiaga, ar dekoratyvinių elementų gamyboje iki pakavimo medžiagos – trapių daiktų apsaugai) ne veltui pasiekia net 20 tonų gamybos per metus. Todėl susikaupia milžiniški panaudoto putplasčio kalnai.
Nors ši medžiaga netirpsta vandenyje ir neišskiria vandenyje tirpių medžiagų, teršiančių gruntinį vandenį, bei neužteršia dirvožemio, kadangi nepūva ir neyra, gali būti puikiai panaudota įvairiems kraštovaizdžio projektams, dirvožemio ajeravimui, gerinant oro cirkuliaciją šaknų zonoje, ypač vazonuose.
Šiuo EKO projektu norime atkreipti dėmesį, kiek daug putplasčio atlieka mokyklos bendruomenei perkant įvairias priemones, todėl sukūrėme prieskoninių AUGALŲ DAIGYKLAS, kurios bus panaudotos kalbant apie augalų augimo fiziologiją ar sveikos mitybos įpročius.
Šis projektas paskatino ne tik perdirbimą ir pakartotinį panaudojimą, bet tapo puikia bei taupia investicija į vartojimo mažinimą, skatinant mokykloje sveikos mitybos principus. NUOTRAUKOS>>>
Aplinkos triukšmo tarša yra svarbi aplinkosaugos problema ne tik Europos Sąjungoje, bet ir visame pasaulyje. Apskaičiuota, kad apie 20% Europos gyventojų kenčia nuo žalingo, dienos metu didesnio nei 65 dB ilgalaikio triukšmo poveikio, kuris gali daryti didelę įtaką žmogaus centrinei ir vegetacinei nervų sistemai.
Ypač kenksmingas nuolatinis triukšmas, kuris sukelia nervinę įtampą, stresą ir didina riziką susirgti su nervų sistema susijusiomis ligomis. Dėl ilgalaikio streso yra pažeidžiama klausa, sutrikdomas miegas, skatinamas streso hormonų išskyrimas, sukeliamas nepasitenkinimas, turi įtakos kalbos suvokimui ir neigiamai veikia mokymosi procesą, protinių užduočių atlikimą, socialinę elgseną.
Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos duomenis, triukšmas yra antra su aplinka susijusių sveikatos problemų priežastis po oro taršos (kietųjų dalelių) poveikio.
Atsižvelgdami į šią globalią problemą gimnazistai kartu su mokytojomis kūrė EKO produktus triukšmui izoliuoti ir jį sumažinti. Šiais darbais buvo norima atkreipti mokyklos bendruomenės dėmesį į triukšmo poveikį, bei skatinti akustinės aplinkos mokykloje gerinimą, kuris turi tiesioginės įtakos mokinių ir pedagogų gerai savijautai bei nuotaikai. Šis gaminimo būdas parodo, kaip iš turimų pakuočių ir nuo mokyklos stadiono rekonstrukcijos atlikusių žalios dangos atraižų galima nebrangiai, ekologiškai sukurti naudingas, puošnias triukšmo mažinimo priemones. Šios medžiagos pasirinktos ne tik dėl gerų garso izoliacijos savybių, sąlyginai lengvo perdirbimo, bet ir norint atkreipti mokyklos bendruomenės dėmesį į antrinį atlikusių pakuočių panaudojimą, bei tokių projektų svarbą. Gauti rezultatai džiugina net tik pedagogus, bet ir mokinius.
Taip pat visą mėnesį garso matuokliais buvo stebimas decibelų lygis skirtingose gimnazijos patalpose. Šiuo būdu nustatyta, kad triukšmingiausia būna sporto salėje vykdomos pamokos metu arba gimnazijos muzikinės grupės „Šaukštai po pietų“ repeticijos metu. Mokiniams aktyviai sportuojant decibelų lygis gali pakilti net iki beveik 100 dB. Po fizinio ugdymo pamokos ar repeticijos siūlytina pabūti tyloje, nuraminti kūną ir klausą tuo pačiu. NUOTRAUKOS>>>
Kas mes esame? Kur mūsų šaknys? Koks mūsų tautinis charakteris? Šie klausimai analizuojami mūsų klasikų ir šiuolaikinių rašytojų kūryboje, apie tai kalbama publicistikoje, diskutuojama istorinėse laidose... Taigi kas užkoduota mūsų prigimty?
Apie tai pabandė pasvarstyti IIc klasės mokiniai Milana Bernotaitė ir Nojus Neverdauskas. Jie, padedami dailės mokytojos Rasos Prišmontienės ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Dianos Gilytės, parengė konkursui „Lietuvio DNR“ komunikacinę žinutę lietuviškosios tapatybės raiškos tema.
Linkime mokiniams sėkmės konkurse ir visus kviečiame apžiūrėti jų originalų darbą mokyklos fojė. NUOTRAUKOS>>>