Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
„Saulėtekio“ gimnazijoje dailė dailina ir mokinių kūrybinius potėpius, ir sielas

Data: 2022-07-01

   Šiandienos vaizdų epochoje mokomasis dalykas dailė yra itin svarbus. Jis formuoja jaunas asmenybes, o kūrybingi žmonės – laisvi žmonės, kuriantys ir savo, ir visuomenės ateitį. Ieškoti prasmės, kelti klausimus, kodėl dailės kūrinyje yra būtent taip, o ne kitaip, lyginti šią įgyjamą meninę patirtį su gyvenimu nėra paprasta, bet mokiniui naudinga, padeda mokantis ir kitų dalykų. Estetinio pasigėrėjimo, emocinės savireguliacijos, empatijos ir tolerancijos keliu Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokinius veda dailės mokytoja metodininkė Rasa Prišmontienė.

   Ji pati tiesiog mėgaujasi daile. Praeitų metų rudenį Londone, Hoxtone, „Moko Made Cafe“ buvo atidaryta mokytojos grafikos darbų paroda. Šių metų sausį Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skaitykloje  gimnazijos bendruomenę ir miesto menininkus subūrė paroda „Kalendorių lapeliai“, reprezentuojanti 11-os metų mokyklos istoriją, užfiksuotą laiką sustabdžiusiose fotografijose, tapusiose metų kalendoriaus puslapiais (2022 metų kalendorius skirtas gimnazijos darbuotojams įamžinti).

   Bendradarbiavimas su miesto progimnazijų ir gimnazijų mokytojais R. Prišmontienei padeda įgyvendinti meninius sumanymus, o gimnazijoje kurti tarpdalykinius ryšius: šiemet bendra veikla su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojomis padėjo įprasminti Gyvybės medžio įvaizdį ir tapo medžiaga parodai surengti. „Saulėtekio“ gimnazijoje, pasirodo, nėra atsitiktinis ir ekslibrisas juos mokytoja skatina kurti jau 20 metų. Per šį laiką mokinių kūriniai tiesiogiai su parodų katalogais plačiai pasklido pasaulyje – tai ypač džiugu. Vasara taip pat kūrybinga: nuo birželio 23 dienos Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filiale eksponuojama Šiaulių Saulėtekio gimnazijos mokinių kūrybos paroda Mėlynoji spauda. Joje cianotipijos technika sukurtos fotografijos. 

   Menas visais laikais sėjo grožio ir gerumo sėklas, tad šiandien populiari savanorystės idėja įprasminta kartu su mokiniais meniškai spalvinant lopšelio-darželio Bitė pavėsines. Rasa Prišmontienė su dailės entuziastais originaliai puošia ir savo gimnazijos erdves, džiugina jos ir mokinių sukurtos įvairių švenčių, ypač Šimtadienių, dekoracijos. Mokytojos misija padėti kiekvienam mokiniui pasijusti kūrėju visiškai pasiteisina. Galbūt dėl tokios filosofijos kiekvieni mokslo metai (taip pat ir šie) džiugina puikiais mokinių dailės pasiekimais: mokinių dalyvavimas įvairiose parodose, pleneruose, projektuose, olimpiadose, pergalės konkursuose, tarptautinėje mokinių projektų olimpiadoje, sukurti originalūs dailės brandos egzamino darbai gimnazijoje paskatino sudaryti sąlygas naujai amatų ir dizaino krypties pasiūlai, kuri išties patenkins kūrybingo jaunimo lūkesčius.

   Džiaugiamės, kad Saulėtekio gimnazijoje mokiniai atidžiai stebi, vertina grožio ir kūrybos apraiškas, kaip būtiną savo tobulėjimo ir pasaulio supratimo pagrindą. Tegul ir toliau dailės mūza kruopščiai dailina mokinių įvairius meninius potėpius ir leidžia skleistis jų sielos grožiui.


Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Jūratė Montvidienė
Kita informacijaKita informacija

2022-09-30 "Metų mokytojų" apdovanojimų šventė2022-09-23 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija rugsėjį pasitiko išskirtiniu startu

   Kiekvienais mokslo metais ugdymo įstaigose atskaitos tašku veiklai įsivertinti tampa rugsėjis. Šis mėnuo tarsi iš naujo pasėja pažinimo šviesos, bendrystės ir pozityvumo sėklą ir yra tarsi startas puikiam finišui pasiekti.

   Būtent šį rugsėjį Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija startavo drąsiai, optimistiškai nusiteikusi ir į įvairius iššūkius, sunkumus pažvelgė kaip į savo naujas galimybes. Dar labiau pajausti savivertės pojūtį paskatino išaugęs mokinių skaičius gimnazijoje. Joje iš viso vienu ritmu plaks ir to paties pažinimo tikslo sieks 411 mokinių. Tarp jų 41 mokinys iš Ukrainos. Jiems, kaip ir 338 I-IV klasių lietuviams, sudarytos puikios sąlygos ir mokytis, ir jaustis emociškai. Vienoje iš keturių pirmokų klasių mokysis tik ukrainiečiai vaikai. Ne veltui Rugsėjo 1-ąją gimnazijos kiemelyje vykusioje šventėje ir lietuvių, ir ukrainiečių širdys jautė bendrystę. Džiugu, jog Mokslo ir žinių dienos popietę toje pačioje erdvėje vyko dar viena didelė šventė – kartu su gimnazija startavo Suaugusiųjų mokymo skyrius. „Saulėtekio“ gimnazijai gyvenimas su Suaugusiųjų mokymo skyriumi po vienu stogu – nei išbandymas, nei iššūkis: juk šioje ugdymo įstaigoje permainų vėjai visuomet priimami palankiai ir tampa jos stiprybės liudytojais.

   Neginčytina, kad sėkmingam startui būtini ir žinių, ir žmogiškumo orientyrais esantys mokytojai. Tikrų savo amato meistrų „Saulėtekio“ gimnazijoje taip pat padaugėjo – nuo 46 iki 56. Į kolektyvą įsiliejo ir jauni, neseniai studijas baigę, ir didžiulę patirtį dirbdami su suaugusiais mokiniais (ir ne tik) sukaupę kvalifikuoti darbuotojai. Nuo šių mokslo metų ugdytiniai žinias galės perimti ne tik iš gimnazijoje jau ne vienerius metus dirbančio informatikos mokslų daktaro, bet ir biomedicinos. Net 4 mokslo kryptys, stipri projektinės veiklos sritis tikrai atras savo mokinius, augsiančius kartu su mokykla, kurios filosofiją geriausiai atskleidžia šūkis „Saulė šviečia visiems. Čia saulė šviečia ir skirtingų gebėjimų, ir skirtingų tautybių, ir skirtingo amžiaus ugdytiniams. Čia gyvena humaniškumas ir žinios, čia randama dermė tarp tradicijos ir modernumo, jaunatviško maksimalizmo ir brandžios išminties. Tad stiprus rugsėjo startas skatina ne tiek lūkesčius, kiek įprasmina visos gimnazijos bendruomenės žinojimą, jog laukia šviesūs, produktyvūs žinių ir mokslo metai.  NUOTRAUKOS>>>2022-09-14 „Saulėtekio“ gimnazija šventė Šiaulių miesto 786 metų sukaktį

   Kaip džiugu, kad po pandemijos „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai, mokytojai bei administracija vėl galėjo aktyviai įsitraukti į Šiaulių miesto gimtadienio renginius. Vienas iš jų nuotaikinga (kartais net motorizuota) įvairių organizacijų, bendrovių, mokymo įstaigų atstovų eisena. Puikiai nusiteikę šventinės eisenos dalyviai savo puošnia ir originalia apranga bei atributais džiugino šiauliečius bei miesto svečius.

   Mūsų gimnazijos atstovai eisenoje nuotaikingai skandavo savo šūkį „Saulė šviečia visada, o „Saulėtekis“ jėga!“ ir judėjo Šiaulių estrados link. Labai dėkojame visiems aktyviems ir pilietiškiems saulėtekiečiams, kurie myli savo miestą, nori būti jo dalimi ir dalyvauja įvairiuose renginiuose.  NUOTRAUKOS>>>

Neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė2022-09-13 Pirmokų krikštynos „Miego klinikose“

   Saulėtą rugsėjo 8 d. poilsiavietėje „Miego klinikos“ buvo surengtos I klasių gimnazistų krikštynos. Pirmokai entuziastingai žaidė socializacijos žaidimus. Savo ištvermę, drąsą, taiklumą jie rodė atlikdami mokinių parlamento narių sugalvotas užduotis. Atokvėpio minutėlę jėgas grąžino ant laužo kepamos dešrelės. Kūno kultūros mokytojai surengė puikias sporto varžybas. Jose netrūko azarto, greičio, emocijų. Tikimės, kad į komandas subūrę patyrimo žaidimai ir refleksija bus puikus įdirbis puikiems tarpusavio santykiams užsimegzti. Šio renginio paskirtis – susipažinti ir priimti į savo bendruomenę naujai atvykusius I klasių mokinius, kurie savo priesaika įsipareigojo gerbti vienas kitą ir aktyviai įsitraukti į „Saulėtekio“ gimnazijos gyvenimą. VISOS NUOTRAUKOS>>>

Neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė2022-09-12 Rugsėjo 1-osios šventė

   Saulėtą ir gražų šventinį rytą visą vasarą snūduriavęs gimnazijos kiemelis nubudo. Jį pripildė kalbos, juokas, džiaugsmo šūksniai, sveikinimai, plojimai ir muzika. Gimnazijos bendruomenę pasveikino abiturientė Viktorija Grinytė. Direktorė Jūratė Rimkuvienė, linkėdama darbingų, atsakingų, kūrybingų ir įsimintinų mokslo metų, iškilmingai kreipėsi į visus mokinius, jų tėvelius, mokytojus. Šventinę muzikinę nuotaiką dovanojo muzikos vadovas Rolandas Janušas. Jis pasveikino ir mokinius, atvykusius mokytis iš Ukrainos.

   Mokinių parlamentas paskelbė 2021-2022m m. Šauniausios klasės konkurso nugalėtojus. I vietą laimėjo IIIa klasė, kuriai skirta net 290 eurų kelionei po Lietuvą! Sveikiname nugalėtojus!   

   Gimnazijos abiturientai pažadėjo puikiai išlaikyti egzaminus ir būti pavyzdžiu jauniesniems draugams.

   Geriausia, ką galime duoti kitiems, tai laikas, dėmesys, padrąsinantis žodis, nuoširdi šypsena. Dalinkimės tuo vieni su kitais, kad nauji mokslo metai būtų prasmingi, įdomūs ir kūrybingi.  VISOS NUOTRAUKOS>>>

Neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė2022-08-23 „Mokytis niekada nevėlu“ – toks šūkis šiandien keliamas Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje

   Nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje pradės veikti Suaugusiųjų mokymo skyrius. Tai naujas etapas Šiaulių miesto švietimo sistemoje, kurį pasitinkame drąsiai pasiruošę. Gimnazija kviečia visus, kurie dėl įvairių priežasčių kažkada neįgyvendino savo tikslų įgyti atitinkamą išsilavinimą: pradinį, pagrindinį ar vidurinį.

   Gimnazijoje dirba profesionalūs mokytojai, pagalbos specialistai, išpuoselėta mokymo bazė. Šiandien gimnazijos bendruomenė suaugusiųjų mokymą pasitinka su nauju ir šiuolaikišku požiūriu – galimybe mokytis nuotoliniu būdu, kokybišku ugdymu, savalaike pagalba besimokančiam.

   Informacija dėl priėmimo ir mokymosi teikiama Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje,  adresu Lieporių g. 2, telefonų numeriais: (8 41) 552748, 8  695 07264, elektroniniu paštu sauletekis@sauletekis.lt2022-08-10 NAUJAS ETAPAS SPORTO RĖMIMO FONDE

   Šiaulių "Saulėtekio" gimnazija kartu su Šiaulių miesto savivaldybe, regbio klubu BaltRex ir kitais partneriais sėkmingai įgyvendina Sporto rėmimo fondo finansuojamą projektą „Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos sporto aikštyno atnaujinimas“, Nr. SP2021-1-094.

   Įgyvendinant projektą buvo susidurta su sunkumais, nes rengiant techninį projektą, dėl globalių įvykių smarkiai išaugo statybinių medžiagų kainos. Tai sąlygojo ir  projekto vertės pasikeitimą, bet turime pasidžiaugti, kad miesto savivaldybės taryba ir administracija rado papildomų lėšų, kad būtų galima ir toliau įgyvendinti projektą. Taip pat projekto rengimo eigoje susidūrėme su nenumatytais darbais, dėl kurių radome bendrus sutarimus su bendrove ESO. 

   Šiandien esame paskelbę darbų rangos skelbimą. Skelbimas atitinka viešųjų pirkimų taisykles ir yra suderintas su prižiūrinčiomis institucijomis. Labai tikimės, kad pirkime sudalyvaus įmonės, kurios sėkmingai įgyvendins mūsų suplanuotus darbus ir jau kitąmet turėsime Šiaulių mieste naują, funkcionalų regbio stadioną su naujomis tinklinio, krepšinio aikštelėmis ir lauko treniruokliais.

   Šis stadionas bus atviras bendruomenėms, jame vietos ras ir didelis ir mažas. 


Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Žymantas
Bytautė
Jeronimas
Sofija

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius