Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Į Šiaulius sugrįžo tarptautinės robotikos varžybos

Data: 2022-04-15

„SAULĖS ROBOTŲ MŪŠIS 2022“

   Pagaliau, po dvejų metų pertraukos, Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija kartu su Šiaulių robotikos klubu į Šiaulius sugrąžino tarptautines robotikos varžybas „Saulės robotų mūšis 2022“. Balandžio 9 dieną į „Saulėtekio“ gimnaziją atvyko robotų kūrėjai (komandos) su 109 robotais iš Latvijos ir Lietuvos įvairių miestų bei miestelių.

   Visą šeštadienį vyko įnirtingos kovos devyniose rungtyse: Folkrace, Freestyle, Lego linijos sekimo, Linijos sekimo, Linijos sekimo Turbo, Lego sumo, Lego sumo junior, Mini sumo ir  Antweight. Antweight kovinių robotų rungtis ypač patiko žiūrovams. Kovose ne tik dužo atskiros robotų detalės, bet ir skriejo atitrūkę pagrindiniai ginklai – peiliai. Pirmąją ir trečiąją vietas šioje rungtyje su robotais „Žalias“ ir „CoolBot“  užėmė Raigardas Gečas (mokytojas Ričardas Gečas), antrąją vietą iškovojo Šiaulių techninės kūrybos centro ugdytinis Nojus Smailys su robotu „Nemokamų saldainių furgonas“ (mokytojas Justinas Bedūra).

   Išmone ir kūryba pasižymėjo Freestyle robotų rungtis. Trečiąją vietą Freestyle robotų rungtyje užėmė Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos ugdytinio Jono Liaudansko sukurtas „Marsaeigis–prototipas“ (mokytojas Ričardas Gečas). Antroji vieta atiteko Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijos ugdytinio Igno Cimnolonsko sukurtam robotui „Simon Game“ (mokytoja Laura Kuchalskienė). Po ilgų komisijos narių diskusijų pirmąją vietą iškovojo daugelio robotikos turnyrų dalyvis, Kauno Technologijos universiteto studentas Tomus Sobutas su savo sukurtu robotų futbolu „For Fun“.

   Dažniausiai jaunieji robotikos entuziastai pirmuosius žingsnius robotikoje žengia Lego linijos sekimo rungtyje. Šįmet šioje rungtyje pirmoji vieta atiteko Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos ugdytiniui Emiliui Vitui Navickui su robotu „Kęstas“ (mokytoja Renata Burbaitė). Pakruojo Žemynos progimnazijos ugdytinė Laisvė Mikeliūnaitė su robotu „Lilis“ užėmė antrąją vietą (mokytojas Vidmantas Batakis), o Šiaulių techninės kūrybos centro ugdytinis Kęstutis Poškus su robotu TKC-L2 – trečiąją (mokytojas Marius Sketerskas). Linijos sekimo rungtyje pirmoji vieta atiteko Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentui Deimantui Norviliui ir jo robotui „Kinietis“. Antrąją ir trečiąją vietas iškovojo Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos gimnazistai Armandas Ozolas su robotu „Runkelis“ ir Kristina Kaupaitė su robotu „Janonietis“ (mokytojas Ričardas Gečas). Linijos sekimo Turbo rungtyje sėkmė ir vėl nusišypsojo Armandui Ozolui su robotu „Turabina“, iškovojusiam pirmąją vietą, bei Deimantui Norvilui su robotu „N3ZIN4U“, iškovojusiam antrąją vietą.

   Lego sumo Junior rungtyje pirmąją vietą iškovojo Pakruojo Žemynos progimnazijos ugdytinis Matas Batakis su robotu „Tarškintojas“ (mokytojas Vidmantas Batakis), antrąją ir trečiąją vietas pasidalino Ugnė Sliekytė su robotu „Putlutis“ ir Evita Daubaraitė su robotu „KISSY“ (mokytojas Raimondas Timėnas). Abi prizininkės mokosi Pakruojo rajono Balsių pagrindinėje mokykloje.

   Lego sumo rungtyje triumfavo Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos ugdytiniai: Ugnius Jacinkevičius su robotu „Turtle“ – pirmoji vieta, Modestas Januškevičius su robotu „Birbizas“ – antroji, Modestas Januškevičius su robotu „Kleckas“ – trečioji vieta (mokytoja Renata Burbaitė).

   Mini sumo grupėje pirmąją vietą užėmė Jonas Liaudanskas su robotu „Blaze“, antrąją ir trečiąją vietas pasidalino Rygos robotikos mokyklos ugdytiniai: Armands Upenieks su robotu „Bolt“ ir Matiss Buks su robotu „Preili Power“.

   Folkrace rungtyje favoritais tapo latviai – Rygos robotikos mokykla: Matiss Buks su robotu „B1“ – pirmoji, Armands Upenieks su robotu „Z1“ – antroji, Aldis Buks su robotu „MoricsW8“ – trečioji vieta.

   Renginio metu Vex rungtį pristatė Šiaulių Dainų progimnazijos ugdytiniai (mokytoja Jolita Kaupienė).

   Renginio dalyviai neliko be dovanų. Tie, kuriems nepavyko iškovoti prizinės vietos, buvo apdovanoti varžybų dalyvio medaliais.

:: Renginio akimirkos :: Video ::

 

Dėkojame rėmėjams:


Švietimo, mokslo ir sporto ministerijaEuropos Sąjungos struktūrinių fondų / Europos socialinio fondo lėšų bendrai finansuojamas
projektas Nr. 09.2.1-ESFA-V-719-01-0001 „Kokybės krepšelis“ 

   Dėkojame dalyviams ir žiūrovams, taip gausiai susirinkusiems į šias varžybas. Lauksime Jūsų kitais metais tarptautinėse robotikos varžybose „Saulės robotų mūšis 2023“.

 Šiaulių robotikos klubo prezidentė Jūratė RimkuvienėŠiaulių robotikos klubo prezidentė Jūratė Rimkuvienė
Kita informacijaKita informacija

2022-09-30 "Metų mokytojų" apdovanojimų šventė2022-09-23 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija rugsėjį pasitiko išskirtiniu startu

   Kiekvienais mokslo metais ugdymo įstaigose atskaitos tašku veiklai įsivertinti tampa rugsėjis. Šis mėnuo tarsi iš naujo pasėja pažinimo šviesos, bendrystės ir pozityvumo sėklą ir yra tarsi startas puikiam finišui pasiekti.

   Būtent šį rugsėjį Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija startavo drąsiai, optimistiškai nusiteikusi ir į įvairius iššūkius, sunkumus pažvelgė kaip į savo naujas galimybes. Dar labiau pajausti savivertės pojūtį paskatino išaugęs mokinių skaičius gimnazijoje. Joje iš viso vienu ritmu plaks ir to paties pažinimo tikslo sieks 411 mokinių. Tarp jų 41 mokinys iš Ukrainos. Jiems, kaip ir 338 I-IV klasių lietuviams, sudarytos puikios sąlygos ir mokytis, ir jaustis emociškai. Vienoje iš keturių pirmokų klasių mokysis tik ukrainiečiai vaikai. Ne veltui Rugsėjo 1-ąją gimnazijos kiemelyje vykusioje šventėje ir lietuvių, ir ukrainiečių širdys jautė bendrystę. Džiugu, jog Mokslo ir žinių dienos popietę toje pačioje erdvėje vyko dar viena didelė šventė – kartu su gimnazija startavo Suaugusiųjų mokymo skyrius. „Saulėtekio“ gimnazijai gyvenimas su Suaugusiųjų mokymo skyriumi po vienu stogu – nei išbandymas, nei iššūkis: juk šioje ugdymo įstaigoje permainų vėjai visuomet priimami palankiai ir tampa jos stiprybės liudytojais.

   Neginčytina, kad sėkmingam startui būtini ir žinių, ir žmogiškumo orientyrais esantys mokytojai. Tikrų savo amato meistrų „Saulėtekio“ gimnazijoje taip pat padaugėjo – nuo 46 iki 56. Į kolektyvą įsiliejo ir jauni, neseniai studijas baigę, ir didžiulę patirtį dirbdami su suaugusiais mokiniais (ir ne tik) sukaupę kvalifikuoti darbuotojai. Nuo šių mokslo metų ugdytiniai žinias galės perimti ne tik iš gimnazijoje jau ne vienerius metus dirbančio informatikos mokslų daktaro, bet ir biomedicinos. Net 4 mokslo kryptys, stipri projektinės veiklos sritis tikrai atras savo mokinius, augsiančius kartu su mokykla, kurios filosofiją geriausiai atskleidžia šūkis „Saulė šviečia visiems. Čia saulė šviečia ir skirtingų gebėjimų, ir skirtingų tautybių, ir skirtingo amžiaus ugdytiniams. Čia gyvena humaniškumas ir žinios, čia randama dermė tarp tradicijos ir modernumo, jaunatviško maksimalizmo ir brandžios išminties. Tad stiprus rugsėjo startas skatina ne tiek lūkesčius, kiek įprasmina visos gimnazijos bendruomenės žinojimą, jog laukia šviesūs, produktyvūs žinių ir mokslo metai.  NUOTRAUKOS>>>2022-09-14 „Saulėtekio“ gimnazija šventė Šiaulių miesto 786 metų sukaktį

   Kaip džiugu, kad po pandemijos „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai, mokytojai bei administracija vėl galėjo aktyviai įsitraukti į Šiaulių miesto gimtadienio renginius. Vienas iš jų nuotaikinga (kartais net motorizuota) įvairių organizacijų, bendrovių, mokymo įstaigų atstovų eisena. Puikiai nusiteikę šventinės eisenos dalyviai savo puošnia ir originalia apranga bei atributais džiugino šiauliečius bei miesto svečius.

   Mūsų gimnazijos atstovai eisenoje nuotaikingai skandavo savo šūkį „Saulė šviečia visada, o „Saulėtekis“ jėga!“ ir judėjo Šiaulių estrados link. Labai dėkojame visiems aktyviems ir pilietiškiems saulėtekiečiams, kurie myli savo miestą, nori būti jo dalimi ir dalyvauja įvairiuose renginiuose.  NUOTRAUKOS>>>

Neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė2022-09-13 Pirmokų krikštynos „Miego klinikose“

   Saulėtą rugsėjo 8 d. poilsiavietėje „Miego klinikos“ buvo surengtos I klasių gimnazistų krikštynos. Pirmokai entuziastingai žaidė socializacijos žaidimus. Savo ištvermę, drąsą, taiklumą jie rodė atlikdami mokinių parlamento narių sugalvotas užduotis. Atokvėpio minutėlę jėgas grąžino ant laužo kepamos dešrelės. Kūno kultūros mokytojai surengė puikias sporto varžybas. Jose netrūko azarto, greičio, emocijų. Tikimės, kad į komandas subūrę patyrimo žaidimai ir refleksija bus puikus įdirbis puikiems tarpusavio santykiams užsimegzti. Šio renginio paskirtis – susipažinti ir priimti į savo bendruomenę naujai atvykusius I klasių mokinius, kurie savo priesaika įsipareigojo gerbti vienas kitą ir aktyviai įsitraukti į „Saulėtekio“ gimnazijos gyvenimą. VISOS NUOTRAUKOS>>>

Neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė2022-09-12 Rugsėjo 1-osios šventė

   Saulėtą ir gražų šventinį rytą visą vasarą snūduriavęs gimnazijos kiemelis nubudo. Jį pripildė kalbos, juokas, džiaugsmo šūksniai, sveikinimai, plojimai ir muzika. Gimnazijos bendruomenę pasveikino abiturientė Viktorija Grinytė. Direktorė Jūratė Rimkuvienė, linkėdama darbingų, atsakingų, kūrybingų ir įsimintinų mokslo metų, iškilmingai kreipėsi į visus mokinius, jų tėvelius, mokytojus. Šventinę muzikinę nuotaiką dovanojo muzikos vadovas Rolandas Janušas. Jis pasveikino ir mokinius, atvykusius mokytis iš Ukrainos.

   Mokinių parlamentas paskelbė 2021-2022m m. Šauniausios klasės konkurso nugalėtojus. I vietą laimėjo IIIa klasė, kuriai skirta net 290 eurų kelionei po Lietuvą! Sveikiname nugalėtojus!   

   Gimnazijos abiturientai pažadėjo puikiai išlaikyti egzaminus ir būti pavyzdžiu jauniesniems draugams.

   Geriausia, ką galime duoti kitiems, tai laikas, dėmesys, padrąsinantis žodis, nuoširdi šypsena. Dalinkimės tuo vieni su kitais, kad nauji mokslo metai būtų prasmingi, įdomūs ir kūrybingi.  VISOS NUOTRAUKOS>>>

Neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė2022-08-23 „Mokytis niekada nevėlu“ – toks šūkis šiandien keliamas Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje

   Nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje pradės veikti Suaugusiųjų mokymo skyrius. Tai naujas etapas Šiaulių miesto švietimo sistemoje, kurį pasitinkame drąsiai pasiruošę. Gimnazija kviečia visus, kurie dėl įvairių priežasčių kažkada neįgyvendino savo tikslų įgyti atitinkamą išsilavinimą: pradinį, pagrindinį ar vidurinį.

   Gimnazijoje dirba profesionalūs mokytojai, pagalbos specialistai, išpuoselėta mokymo bazė. Šiandien gimnazijos bendruomenė suaugusiųjų mokymą pasitinka su nauju ir šiuolaikišku požiūriu – galimybe mokytis nuotoliniu būdu, kokybišku ugdymu, savalaike pagalba besimokančiam.

   Informacija dėl priėmimo ir mokymosi teikiama Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje,  adresu Lieporių g. 2, telefonų numeriais: (8 41) 552748, 8  695 07264, elektroniniu paštu sauletekis@sauletekis.lt2022-08-10 NAUJAS ETAPAS SPORTO RĖMIMO FONDE

   Šiaulių "Saulėtekio" gimnazija kartu su Šiaulių miesto savivaldybe, regbio klubu BaltRex ir kitais partneriais sėkmingai įgyvendina Sporto rėmimo fondo finansuojamą projektą „Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos sporto aikštyno atnaujinimas“, Nr. SP2021-1-094.

   Įgyvendinant projektą buvo susidurta su sunkumais, nes rengiant techninį projektą, dėl globalių įvykių smarkiai išaugo statybinių medžiagų kainos. Tai sąlygojo ir  projekto vertės pasikeitimą, bet turime pasidžiaugti, kad miesto savivaldybės taryba ir administracija rado papildomų lėšų, kad būtų galima ir toliau įgyvendinti projektą. Taip pat projekto rengimo eigoje susidūrėme su nenumatytais darbais, dėl kurių radome bendrus sutarimus su bendrove ESO. 

   Šiandien esame paskelbę darbų rangos skelbimą. Skelbimas atitinka viešųjų pirkimų taisykles ir yra suderintas su prižiūrinčiomis institucijomis. Labai tikimės, kad pirkime sudalyvaus įmonės, kurios sėkmingai įgyvendins mūsų suplanuotus darbus ir jau kitąmet turėsime Šiaulių mieste naują, funkcionalų regbio stadioną su naujomis tinklinio, krepšinio aikštelėmis ir lauko treniruokliais.

   Šis stadionas bus atviras bendruomenėms, jame vietos ras ir didelis ir mažas. 2022-07-01 „Saulėtekio“ gimnazijoje dailė dailina ir mokinių kūrybinius potėpius, ir sielas

   Šiandienos vaizdų epochoje mokomasis dalykas dailė yra itin svarbus. Jis formuoja jaunas asmenybes, o kūrybingi žmonės – laisvi žmonės, kuriantys ir savo, ir visuomenės ateitį. Ieškoti prasmės, kelti klausimus, kodėl dailės kūrinyje yra būtent taip, o ne kitaip, lyginti šią įgyjamą meninę patirtį su gyvenimu nėra paprasta, bet mokiniui naudinga, padeda mokantis ir kitų dalykų. Estetinio pasigėrėjimo, emocinės savireguliacijos, empatijos ir tolerancijos keliu Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokinius veda dailės mokytoja metodininkė Rasa Prišmontienė.

   Ji pati tiesiog mėgaujasi daile. Praeitų metų rudenį Londone, Hoxtone, „Moko Made Cafe“ buvo atidaryta mokytojos grafikos darbų paroda. Šių metų sausį Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skaitykloje  gimnazijos bendruomenę ir miesto menininkus subūrė paroda „Kalendorių lapeliai“, reprezentuojanti 11-os metų mokyklos istoriją, užfiksuotą laiką sustabdžiusiose fotografijose, tapusiose metų kalendoriaus puslapiais (2022 metų kalendorius skirtas gimnazijos darbuotojams įamžinti).

   Bendradarbiavimas su miesto progimnazijų ir gimnazijų mokytojais R. Prišmontienei padeda įgyvendinti meninius sumanymus, o gimnazijoje kurti tarpdalykinius ryšius: šiemet bendra veikla su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojomis padėjo įprasminti Gyvybės medžio įvaizdį ir tapo medžiaga parodai surengti...

plačiau >>>
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Žymantas
Bytautė
Jeronimas
Sofija

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius