Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Interaktyvi mokymosi platforma „Kalbos mokymasis su naujovėmis“

Data: 2021-10-25

   „Vidzemes inovaciju instruments“ fondas kartu su Karlda Uhisgumnaasium (Kardla gimnazija), Šiaulių "Sauletekio" gimnazija ir Rygos estų mokykla baigė sukurti interaktyvią mokymosi platformą „Kalbos mokymasis su naujovėmis“, kad mokymosi procesas ir anglų kalbos mokymasis 1–6 klasėms taptų įdomesnis.

   Šis projektas leidžia mokytojams pritraukti pagrindines tikslines grupes. Mūsų tikslinė grupė yra 1–6 klasių mokiniai. Jie dažnai nori ką nors veikti kitaip, nei klausytis žmogaus, kuris kalba priešais juos klasėje. Naudodamiesi mūsų medžiaga – QR kodu pagrįsta anglų kalbos mokymosi priemone – mokytojai turi daugiau galimybių pritraukti mokinių dėmesį, nes ši medžiaga yra IRT, naudoja naujas technologijas, mokiniams leidžiama naudotis išmaniaisiais telefonais – tai inovatyvu. Dėl to per pamokas mokinių dėmesys bus geresnis ir jie greičiau išmoks naują medžiagą: žodis gimtąja kalba vėliau pateikiamas išverstas į anglų kalbą. Jis tariamas anglų kalba kaip garso failas. Pridedama nuotrauka, kad geriau suprastume žodį. Be to, jis įtrauktas į atsitiktinį sakinį, kad geriau iliustruotų panaudojimo galimybes. Visa ši informacija bus įtraukta į QR kodą, kurį nuskaito studentas arba mokytojas. Ši priemonė leidžia mokytojams koreguoti ir tobulinti mokymo metodus.

   Baigtą projektą rasite https://qrwords.eu/lt.

   Projekto akcentas: interaktyvi studijų medžiaga leidžia studentams pasiekti aukštesnių rezultatų studijuojant, o pats studijų procesas tampa ne tik naudingas, bet ir įdomus. Siekiama, kad naudojama interaktyvi medžiaga taptų įprasta studijuojant daugelyje Europos šalių.

   „Erasmus+“ projektą „Kalbos mokymasis su naujovėmis“ vykdė „Vidzemes inovaciju priemonės“ fondas, o jį finansavo Europos Sąjunga. Daugiau apie programą galite sužinoti „Erasmus+“ apsilankę Valstybinės švietimo plėtros agentūros tinklalapyje https://www.viaa.gov.lv/en.Organizatoriai
Kita informacijaKita informacija

2022-11-25 Tautos ir žmogaus išgyventą dramą priminė paminėta Lietuvos kariuomenės diena

   Lapkričio 22 d. „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenė paminėjo Lietuvos kariuomenės dieną. III-IV klasių gimnazistai buvo pakviesti į netradicinę edukaciją, kurią vedė salantiškis (Kretingos raj.) Aurimas Rapalis. Edukacijos tema – partizaninis karas Lietuvoje prieš SSRS (1944 – 1953 m.). Edukatorius gimnazistus supažindino su partizanų buitimi, ginkluote, ekipuote, pasidalino asmenine savo šeimos istorija (senelis tremtinys, senelio brolis žuvęs partizanas), kuri paskatino ir Aurimą domėtis laisvės kovomis. Gimnazistai galėjo dar geriau suprasti šį tragišką Lietuvos istorijos laiką, pajausti jo išskirtinį pulsą: jiems buvo demonstruojami autentiški partizanų dienoraščiai, buities reikmenys, kiti artefaktai, rasti ekspedicijų metu prie partizanų bunkerių, jų žūties vietose.  NUOTRAUKOS>>>

Istorijos mokytojai M. Agamalijev ir T. Žilius2022-11-21 J.Meko savaitė


2022-11-18 Lapkritį gimnazijos trečiokai kviečia į akciją-parodą „Tolerancijos skrybėlė“

   Šiuolaikiniame pasaulyje pagarba ir pakantumas kitam neturi kainos, bet turi begalinę vertę. Tad šiuo renginiu skatiname atkreipti dėmesį į skirtingų tautybių, pažiūrų, skirtingo tikėjimo žmones, ugdytis gebėjimą suprasti kitus, prisiminti, kas yra tolerancija ir kodėl ši vertybė tokia svarbi.

   Lapkričio 24-30 dienomis gimnazijoje organizuojama pilietinė akcija-paroda Tolerancijos skrybėlė“.

   Lapkričio 24 dieną mokiniai ir mokytojai kviečiami visą dieną mokykloje būti užsidėję bet kurios formos skrybėles. Šia akcija siekiama mokytis toleruoti galimai keistai/neįprastai atrodantį žmogų, skatinama gerbti kitokią išvaizdą, nuomonę. Užsidėti skrybėlę – tai tapti kitokiam, įsijausti  į kito situaciją. Būtų idealu gimnazijoje turėti skrybėlėtų, tai yra Tolerantiškų, klasės nuotraukų!

   Nusiimti skrybėlę – tai pagerbti kitą, būti/tapti pakančiam. Tad iki lapkričio 25 dienos I-IV klasių gimnazistus per klasės valandėlę ar kitu laiku kviečiame prisijungti prie pilietinės akcijos-parodos Nusiimu skrybėlę prieš Toleranciją“ –  sukurti savo skrybėlę (tai gali būti piešinys, koliažas, dėlionė ar kita pasirinkta forma), kurioje atsispindėtų svarbiausios Tolerancijos idėjos/idėja. Savo klasės kūrybinį sumanymą galima realizuoti ir ant tikros skrybėlės. Darbus pristatyti IIIa klasės auklėtojai Jūratei Montvidienei į 308 kabinetą.

   Tolerancijos paroda vyks iki lapkričio 30 dienos gimnazijos III aukšte, erdvėje prie Lietuvybės kodo“ sienos.

   Už originaliausiai įgyvendintą ir prasmingiausią idėją klasių lauks apdovanojimai.

Gimnazijos trečiokai ir jų auklėtojai2022-11-18 STEAM veikla II gimnazijos klasėse

   Deguonies gavimas, jo savybių tyrimas.  Deguonies atpažinimas. Katalizatorių vaidmuo.

   Darbo uždavinys: laboratorijoje atlikti bandymus deguoniui gauti ir jį atpažinti, ištirti  deguonies savybes ir išsiaiškinti katalizatoriaus  vaidmenį  ir panaudojimo galimybes.

   Medžiagos ir priemonės: vandenilio peroksido tirpalas, vištų kepenėlės, medinė skalelė, mėgintuvėliai, dujų nutekamasis vamzdelis, laboratorinis stovas, kristalizatorius, vanduo.

   Gimnazistai  pirmiausia surinko prietaisą deguoniui gauti, po to atliko bandymą, kurio metu ant vištos kepenėlių užpylę vandenilio peroksido gavo deguonį. Deguonį surinko dviem būdais: išstumdami vandenį iš mėgintuvėlio ir išstumdami orą iš mėgintuvėlio. Surinktą deguonį atpažino su rusenančia skalele, įkišta į indą su deguonimi skalelė degė. Tiriamojo darbo metu antrokai įtvirtino žinias apie katalizatorius. Vykdant reakciją  vandenilio peroksidas skyla tik dėl kraujyje (kepenėlėse) esančio katalizatoriaus fermento. Tokia pat reakcija vyksta, kai susižeidę žaizdą plauname vandenilio peroksido tirpalu H2O2.   NUOTRAUKOS>>>

Gimnazistai ir chemijos mokytoja Danguolė Norkuvienė2022-11-17 Lapkričio 17-oji – Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena

   Nuo 2011 metų lapkričio 17-osios minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Neišnešioti naujagimiai – tai kūdikiai, gimstantys nuo 22 iki 37 savaičių amžiaus. Kuo mažesnio svorio gimsta naujagimis, tuo didesnės jam reikia pagalbos. 2019 metais Kaune gimė 22 nėštumo savaičių 350 gramų sverianti mergaitė. Tai mažiausias išgyvenęs naujagimis šalies istorijoje!

   Šią dieną minėjo pirmų klasių gimnazistai – jie žiūrėjo LRT ir Santaros klinikos parengtą informacinę laidą, skirtą supažindinti visuomenę su pačiais mažiausiais – ankstukais. Po laidos mokiniai su biologijos mokytoja diskutavo apie priešlaikinio gimdymo priežastis, aptarė ankstukų anatomiją ir fiziologiją, išgyvenimo tikimybę ir, žinoma, jausmus. Susipažinome su klasės ankstukais.

   Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos simbolis – violetinė spalva, reiškianti jautrumą ir išskirtinumą.

   Mokiniai surašė savo mintis ir linkėjimus ankstukams, simboliškai sudėjo į Gyvybės medį.   NUOTRAUKOS>>>

   Daugiau informacijos apie ankstukus galima rasti: https://www.ankstukai.lt/kas-mes

Biologijos mokytoja Agnė Rocienė2022-11-15 Paroda-konkursas „Mano ypatingi seneliai“

   Kalėdų laukimas – šiltas ir jaukus, kai prisimename mums pačius artimiausius žmones, skiriame jiems savo mintis, pagalvojame, kaip juos pradžiuginti, pamaloninti, parodyti, jog jie svarbūs ir mylimi. Visa tai – susiformavusios Kalėdų džiugesio tradicijos, kurias nuo seno puoselėja mūsų senoliai.

   Tad norime pakviesti dalyvauti tradiciniame gimnazijos projekte „Ir pas mus gyvena angelai“ ir pasidalinti įžvalgomis, kuo ypatingi mūsų seneliai.

   Atneškite savo senelio ar močiutės nuotrauką ir parašykite, kuo jis/ ji ypatingas (-a), išskirtinis (-ė), kuo jums svarbus ar ką įdomaus gyvenime yra nuveikęs (-usi). Darbą galite pateikti kūrybiškai apipavidalintą. Jį atneškite į 303 kabinetą prevencinės grupės „ORE“ vadovei arba atsiųskite el. paštu jurgita@sauletekis.lt iki 2022 m. gruodžio 9 d.

   Jūsų kūrybiniais darbais, įžvalgomis drauge pasidžiaugsime susirinkę į tradicinį kalėdinį Bendruomenės vakarą. Jame išskirtines senelių patirtis atskleidusių darbų  autoriai sulauks malonių staigmenų.

Prevencinė grupė „ORE“2022-11-10 Virtuali miesto abiturientų dailės egzamino darbų paroda „Poligonas-8“

   Jau kelerius metus „Saulėtekio“ gimnazija su partneriu ŠU gimnazija rengia miesto abiturientų dailės egzamino darbų parodas. Dėl  jų organizavimo formos karantino laikas padarė savo korekciją  parodos persikėlė į virtualią erdvę, o po epidemijos situacija nepasikeitė dėl renginio prieinamesnės formos platesniam žiūrovų ratui. Minėto meno pristatymas didesnei auditorijai leidžia pasidžiaugti mokinių ir mokytojų kūrybiniu rezultatu, tampa proga naujoje erdvėje įsivertinti savo ir įvertinti kitų darbus.

   Šiais 2022 metais tai jau aštuntas „Poligonas“, kuriame pristatomi 34 autorių 76 darbai iš Šiaulių universitetinės, „Romuvos“, Sauliaus Sondeckio menų, Simono Daukanto, Juliaus Janonio, Saulėtekio", Stasio Šalkauskio gimnazijų.  

   Parodoje galime pamatyti ir mūsų gimnazijos abiturienčių Viktorijos Janauskaitės ir Deimantės Šiukšterytės kūrinius.

   Gal ši paroda įkvėptų kūrėjus ir padrąsintų abiturientus, jau apsisprendusius laikyti dailės brandos egzaminą, išbandyti savo meninius gebėjimus.

   Paroda:  https://sites.google.com/sauletekis.lt/poligonas-8/prad%C5%BEia2022-11-10 Apsilankymas Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalione

   Šių metų spalio 26 dieną mūsų gimnazistai lankėsi Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalione. Jame jaunuoliai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su Lietuvos kariuomenės veikla taikos metu, karine technika, ekipuote, gyvenamosiomis patalpomis. Per paskaitą jie buvo supažindinti su privalomąja  ir savanoriška tarnyba bei  profesinėmis karjeros galimybėmis tarnaujant Lietuvos kariuomenėje. NUOTRAUKOS>>>

Karjeros konsultantės Ieva Kelertienė ir Irma Žemaitienė2022-11-09 MOKINIŲ SVEIKATA 2022 M.2022-11-08 Tėvų susirinkimai

   Spalio 26 d. Šiaulių Saulėtekio“ gimnazijoje vyko visuotiniai tėvų susirinkimai, kurių metu tėvai susitiko su mokyklos administracija ir klasių vadovais. Gimnazijos direktorė Jūratė Rimkuvienė I kl. mokinių tėvus supažindino su  vykstančia formaliąja ir neformaliąja veikla mokykloje. Direktoriaus pavaduotojas ugdymui Malik Agamalijev II kl. mokinių tėvus supažindino su PUPP ir projektinio darbo organizavimo ir vykdymo tvarkų aprašais, nuostatomis, tvarkaraščiais. Gimnazijos administracija IV kl. mokinių tėvus susipažindino su brandos egzaminų tvarkos aprašu, nuostatomis, tvarkaraščiu. Po susitikimų su mokyklos administracija, vyko tėvų susitikimai su klasės vadovais klasėse.  NUOTRAUKOS>>>

Muzikos mokytoja Ieva Kelertienė2022-11-07 Susitikimas su Kastu prezentatoriumi

   Spalio 20 d. III-IV klasių gimnazistai susitiko su Roku Kovalevskiu, vienu iš Kastu International prezentatorių. Į „Saulėtėkio” gimnaziją vaikinas atvyko vedamas didžiulės motyvacijos pasidalinti žiniomis apie studijas užsienyje bei savo patirtį. Šiuo metu jis studijuoja Nyderlanduose renginių bei laisvalaikio vadybą. Rokas pristatė studijas Nyderlanduose, Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje, Ispanijoje. Informavo, jog per Kastu online stojimo platformą galima  nemokamai konsultuotis ir organizuoti stojimo procesą nuo A iki Ž. Sužavėjo vaikino žodžiai, pasakyti renginio pabaigoje: „Prezentacija jūsų gimnazijoje mane tik dar labiau paskatino dalintis savo patirtimi, o jūsų moksleivių žinių, informacijos siekis suteikė daugybę motyvacijos ir man! Sėkmės jūsų karjeros kelyje. Kad ir kurioje šalyje būtumėte, nepamirškite, kad namai ten, kur širdis!”

   Gimnazistai,  nebijokite iššūkių, ieškokite savęs ne tik rinkdamiesi šalį, bet ir studijų kryptį. Sėkmės!

Karjeros konsultantės Irma Žemaitienė ir Ieva Kelertienė2022-08-10 NAUJAS ETAPAS SPORTO RĖMIMO FONDE

   Šiaulių "Saulėtekio" gimnazija kartu su Šiaulių miesto savivaldybe, regbio klubu BaltRex ir kitais partneriais sėkmingai įgyvendina Sporto rėmimo fondo finansuojamą projektą „Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos sporto aikštyno atnaujinimas“, Nr. SP2021-1-094.

   Įgyvendinant projektą buvo susidurta su sunkumais, nes rengiant techninį projektą, dėl globalių įvykių smarkiai išaugo statybinių medžiagų kainos. Tai sąlygojo ir  projekto vertės pasikeitimą, bet turime pasidžiaugti, kad miesto savivaldybės taryba ir administracija rado papildomų lėšų, kad būtų galima ir toliau įgyvendinti projektą. Taip pat projekto rengimo eigoje susidūrėme su nenumatytais darbais, dėl kurių radome bendrus sutarimus su bendrove ESO. 

   Šiandien esame paskelbę darbų rangos skelbimą. Skelbimas atitinka viešųjų pirkimų taisykles ir yra suderintas su prižiūrinčiomis institucijomis. Labai tikimės, kad pirkime sudalyvaus įmonės, kurios sėkmingai įgyvendins mūsų suplanuotus darbus ir jau kitąmet turėsime Šiaulių mieste naują, funkcionalų regbio stadioną su naujomis tinklinio, krepšinio aikštelėmis ir lauko treniruokliais.

   Šis stadionas bus atviras bendruomenėms, jame vietos ras ir didelis ir mažas. Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Butigeidas
Algmina
Eligijus
Natalija

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius