Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
ĮDOMIOJI CHEMIJA

Data: 2021-10-12

Biomedicinos mokslų krypties mokinių eksperimentai buvo atlikti per Įdomiosios chemijos pamokas.

Pirmas eksperimentas. Kas priverčia pieną judėti?

   Šis eksperimentas pavyksta tik su pienu. Vanduo netiks, nes jame nėra riebalų. Mokiniams prireikė gilių plastikinių lėkščių, ausų krapštukų, koncentruotų maistinių dažiklių (galima naudoti ir įprastus, bet spalvos bus pernelyg blankios), skysto muilo arba ploviklio, 3,5% riebumo pieno.

   Darbo eiga. Mokiniai  įpylė  į lėkštę pieno taip, kad jis visškai padengtų jos dugną. Leido  jam kurį laiką pastovėti. Tuomet lašino  maistinio dažiklio į pieną. Jeigu norite išgauti efektą, lašinkite lašus vieną šalia kito lėkštės centre, nesumaišykite dažų. Reikia įmerkti ausų krapštuką į indų ploviklį arba į skystą muilą ir priliesti pieną lėkštės centre 10 – 15 sekundžių. Na, kaip? Štai Jums ir stebuklingas ausų krapštukas! Tikras spalvų sprogimas piene, argi ne? Dažai ir toliau juda netgi po to, kai mokiniai  ištraukia  ausų krapštuką iš pieno.

   Pienas be vandens savo sudėtyje dar turi vitaminų, mineralų, proteinų ir mažytes riebalų dalelytes, tarsi pakibusias mišinyje. Proteinai ir riebalai ganėtinai jautriai reaguoja į mišinio pasikeitimus, šiuo atveju į pieno pasikeitimus. Šio fokuso paslaptis – būtent lašelis ploviklio arba skysto muilo, kurie silpnina cheminius ryšius, sulaikančius riebalus ir proteinus mišinyje, ir jame mažina paviršinę trauką. Įvyksta stipri cheminė reakcija, kurią mes galime stebėti dėl maistinių dažiklių. Kai tik plaunamoji priemonė tolygiai susimaišo su pienu (iš dalies ištirpsta, iš dalies prisijungia prie riebalų molekulių), reakcija nurimsta ir pasibaigia. Štai kokia šio įtraukiančio cheminio bandymo paslaptis. Eksperimentą galima atlikti ir namuose.

Antras eksperimentas. Lavos lempa.

   Mokiniai pamokoje gamino  burbuliuojančią lavos lempą. Jiems  reikėjo švaraus indo, vandens, aliejaus, skystų maistinių dažų, „Alka-Seltzer” tablečių (jų galima nusipirkti „Lidl” parduotuvėse). Užpildę  indą 1/3 ar 1/4 vandens, mokiniai įpylė pasirinktos spalvos maistinių dažų (žalių, mėlynų, raudonų). Tuomet aliejaus, kad susidarytų riebi plutelė viršuje. Nepamiršo palikti šiek tiek vietos, kad burbuliuojantis vanduo neišsilietų per kraštus. Įdėjo „Alka-Seltzer” tabletę. Ji paskendo, pradėjo burbuliuoti ir sukėlė nepakartojamą spalvų sprogimą. Jame yra stebuklingas ryškių skysčių ir kietų dalelių tirpalas, kuris juda sukurdamas neapsakomą įdomaus šokio įspūdį.

   Šis stebuklingas  eksperimentas grindžiamas tokiu principu:  visų pirma 2 skirtingi skysčiai pilami į stiklinę kolbą,  jie nesimaišo vienas su kitu – vienas skystis yra vandens, o kitas – aliejaus. Įdėjus tabletę mišinys riebiu pagrindu išsiplečia ir pakyla. Taigi stiklinėje susidaro dideli burbulai. Tirpalas, pakilęs arčiau paties paviršiaus, atvėsta ir nusileidžia į stiklinės  dugną. Tai yra burbuliukų judėjimo lavos lempoje principas. Šis rezultatas vadinamas lavos efektu.  NUOTRAUKOS>>>


Biomedicinos mokslų krypties gimnazistai ir chemijos mokytoja Danguolė Norkuvienė
Kita informacijaKita informacija

2021-10-18 Paroda P. Višinskio bibliotekoje

   Šiauliuose Povilo Višinskio bibliotekoje savo parodą, skirtą mamai pagerbti, pristatė žinomas Lietuvos dailininkas Saulius Kruopis. Jai įprasminti šio menininko sūnus Eigirdas Kruopis išleido knygą. Buvo puiki proga ne tik moderuoti šį renginį, bet ir supažindinti mūsų "Saulėtekio" gimnazijos mokinius Modestą Juozapavičiūtę, Kornelijų Vaizgielą, Deimantę Putvinskytę su vyresniuoju ir jaunesniuoju Kruopiais. Niekad nežinai - gal gyvenime kada nors keliai susikirs.  NUOTRAUKOS>>>

Gediminas Beržinis Beržinskas2021-10-18 Komiksų konkursas!

   Spalio 4 d. prasidėjo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos organizuojamas Lietuvių mitologijos komiksų konkursas. Konkursas skirtas tiems, kurie domisi komiksais, lietuvių mitologija ir mėgsta piešti. Norint dalyvauti konkurse, reikia sukurti komiksą pagal lietuvių mitologijos motyvus. Apimtis – iki 3 puslapių. Komiksai gali būti piešiami ranka popieriuje (būtina darbą perkelti į kompiuterį ir atsiųsti PDF formatu) arba dalyvio pasirinktomis kompiuterinėmis programomis. Komiksus galima siųsti iki lapkričio 4 d. el. paštu komiksukonkursas.savb@gmail.com.

   Komiksą gali kurti tik vienas asmuo. Dalyvauti gali asmenys nuo 3 pradinės klasės, gyvenantys Šiaulių regione (Šiaulių ir Telšių apskrityse).

Geriausieji bus apdovanoti šauniais prizais! Pagrindiniai prizai – grafinės planšetės, papildomi prizai – vertingos knygos.

   Informacija, kurią BŪTINA atsiųsti kartu su komiksu:

  • komikso autoriaus (-ės) vardas, pavardė, amžius ir klasė (jeigu autorius mokinys);
  • kontaktinė informacija (adresas, tel. numeris);
  • komikso pavadinimas;
  • darbo atlikimo technika.

   Užtikriname, Jūsų duomenys bus saugūs ir naudojami tik konkrečiam tikslui – susisiekti su konkurso dalyviu dėl dalyvavimo konkurse ar informavimo laimėjimo atveju.

   Organizatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

   Organizuodami šį konkursą, taip pat norime prisidėti prie vaikų lavinimo, todėl youtube.com portale, bibliotekos SAVB paskyroje https://www.youtube.com/user/Infoskyrius skelbsime mokomųjų filmukų ciklą kaip kurti komiksus.

::  I pamoka „Kas yra komiksai?“  ::  II pamoka „Kaip kurti komiksus tradiciniu būdu?“  ::

   Informaciją taip pat galite rasti adresu https://savb.lt/lt/renginys/lietuviu-mitologijos-komiksu-konkursas/

Organizatoriai2021-10-15 „Saulėtekio“ gimnazijoje pagerbtas poeto V. Mačernio atminimas

Išmokinsiu jus mirti neapmokamą mirtį/ Ir meilės įkvėpsiu nematomai saulei (iš V. Mačernio „Vizijų“).

   Spalio 12 d. „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko poezijos skaitymai „Žmogaus apnuoginta širdis“, skirti poeto Vytauto Mačernio 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Kas yra poezija? Kodėl ji tokia svarbi žmogaus gyvenime? O gal pats gyvenimas yra poezija? Tai amžini klausimai, į kuriuos kiekvienas poezijos gurmanas, taip pat ir šios šventės dalyvis, atsakė ir atsako savitai. Eilėraštį dažniausiai reikia skaityti balsu, kad pajustume jo jėgą ir prasmę, arba mėgautis daina tapusiu tekstu. Ne veltui minėta popietė prasidėjo prieš daug metų grupės „Vairas“ sukurta daina pagal V. Mačernio žodžius „O buvo metai...“ Ją priminė gimnazijos muzikos mokytojas Rolandas Janušas ir psichologijos mokytoja Jurgita Kerežienė.

   Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Loreta Andriuškevičienė kvietė prisijungti prie gimnazijoje prasidedančio projekto „Gimtosios kalbos grožis ir prasmė medijose“. Projekto veiklos kryptys susietos su skaitymu, rašymu, kūryba. Po įžanginio mokytojos žodžio skaitėme eiles, kurias parašė jauniausias mūsų literatūros klasikas V. Mačernis. Popietės dalyviai dalijosi poeto labiausiai patikusiu ketureiliu. IIIb klasės mokinė Viktorija Grinytė trumpai supažindino su V. Mačernio biografija. Bibliotekos-informacinio centro vedėja Rima Juškienė pateikė kūrybines užduotis. Reikėjo išsitraukti poeto eilėraščio ištrauką ir ją užbaigti pačiam skaitovui. Prasidėjo kūryba. Į šią poezijos terapiją įsijungė mokiniai, mokytojai ir popietės svečiai: Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir mero pavaduotoja Simona Potelienė. Gera buvo dalintis išgyvenimais, nuotaikomis, pajusti vidinę laisvę ir prisiminti V. Mačernio trumpą ir tragišką, bet labai prasmingą gyvenimą. Renginį apibendrino Šiaulių miesto meras. Jis pasveikino mokyklos bendruomenę, randančią prasmingą santykį su poezijos tekstu, mokiniams  palinkėjo tobulėti, siekti tikslų ir ieškoti vidinių gelmių.

   Atrodė, kad tą popietę poetas Vytautas Mačernis buvo kartu. Jo vidiniai regėjimai, „apnuoginta širdis“ svarbi ir aktuali šiandienos ir gražiame, ir „dūžtančių formų“ pasaulyje. Neginčijama, kad poezija į žmogaus gyvenimą ateina savitai ir laiku. Ji gydo, paguodžia ir įkvepia... Tokį poveikį renginio pabaigoje darė nuskambėjusi aktoriaus S. Bareikio daina „Aš kadais...“, o ekrane tuo metu mirgėjo juodai baltos didžio poeto V. Mačernio fotografijos...   NUOTRAUKOS>>>

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos bibliotekos-informacinio centro vedėja Rima Juškienė2021-10-14 Edukacinė programa „Odos priežiūra paauglystėje” ir lūpų balzamo dirbtuvės

   Spalio 11 dieną biomedicinos mokslų krypties mokiniai skubėjo į vaistinę „Valerijonas“, kurioje jų laukė jos direktorė Almyra Girdenienė. Pirmiausia direktorė papasakojo apie vaistinės istoriją, vaistininko specialybę, kur ją galima įgyti, kokios perspektyvos. Vėliau papasakojo apie odos anatomiją, jos tipus, priežiūrą. Kruopšti odos priežiūra paauglystėje lemia jos išvaizdą vyresniame amžiuje. „Joks kremas, jokia gydomoji kosmetika neišgelbės nuo spuogų, juodųjų inkštirų, jeigu odą valysime kada papuola ir kaip papuola. Privalu būti atsakingiems, apie tingėjimą negali būti jokios kalbos“,  – teigė vaistinės direktorė.

   Ji išskyrė du odos tipus: sausą ir riebią, ir papasakojo, kaip ją prižiūrėti. Jeigu veido oda sausa, linkusi pleiskanoti, reikia vengti  ją prausti vandeniu iš čiaupo. Švelniau veiks kambario temperatūros negazuotas mineralinis arba distiliuotas vanduo. Turint riebią veido odą, svarbiausia pasirinkti tinkamą dezinfekcinio poveikio prausiklį. Natūralios kilmės preparatai (pavyzdžiui, su eteriniu arbatmedžių, mėtų ar rozmarinų aliejumi, alavijų ekstraktu) yra geresni, nes neturi agresyvių cheminių medžiagų. Jei renkamės valomąjį pienelį, įsigykime ir tos pačios linijos toniką. Direktorė akcentavo , kad gražios odos būsena labiausiai priklauso  nuo maisto, kurį mes valgome. Patarė valgyti daugiau daržovių, baltymų turintį maistą.

   Mokiniai sužinojo, kaip tinkamai prižiūrėti savo odą, kokie yra odos tipai, kokius kremus galima naudoti, kokie yra kenksmingi. Almyra Girdenienė pristatė vaistinėje pagamintus produktus: toniką, kremus. Mokiniai galėjo juos išbandyti.

   Vėliau vyko gamybos procesas: mokiniai kartu su vaistinės direktore gamino ekologišką  lūpų balzamą, kurio sudedamosios dalys yra aliejai, kakavos sviestas ir bičių vaškas. Pagamintus produktus jie išpilstė į indelius ir gavo dovanų.  NUOTRAUKOS>>>

Chemijos mokytoja Danguolė Norkuvienė2021-10-14 Video filmukų konkursas

:: KONKURSO NUOSTATAI ::2021-10-13 Geografijos konkursas „Ar pažįsti gimtąjį miestą?”

   Mūsų gimnazijos mokiniai spalio 12 d. Didždvario gimnazijoje dalyvavo jau tradicija tapusiame konkurse „Ar pažįsti gimtąjį miestą?” Konkursą sudarė du etapai. I etape pagal fotografijas per nurodytą laiką reikėjo mieste rasti kuo daugiau objektų, prie jų nusifotografuoti ir pažymėti žemėlapyje. II etape vyko protų mūšis „Šiauliai: anksčiau ir dabar”. Mūsų gimnazijai atstovavo „Saulės zuikučių” komanda: Ema Grinytė (Ia kl.), Goda Milkinaitė (Ia kl.) ir Stela Juotkaitė (Ic kl.). Prizinės vietos neužėmėme, tačiau geriau pažinome savo miestą, gavome padėką ir pasisėmėme gerų emocijų. NUOTRAUKOS>>>

Dėkoju dalyvavusioms merginoms.

Geografijos mokytoja Asta Titenienė2021-10-12 Projektas „GIMTOSIOS KALBOS GROŽIS IR PRASMĖ MEDIJOSE“

   Jau startuoja pirmoji veiklos sritis „SKAITAU“! Praleiskime rudenį su knyga ir pradėkime su ja žiemoti!

   Visą „Saulėtekio“ bendruomenę – mokinius, jų tėvelius, seseris ir brolius, mokytojus ir kitus gimnazijos darbuotojus – spalio, lapkričio ir gruodžio mėnesį kviečiame dalyvauti šioje projekto veikloje. Skaitykite pasirinkto tipo ir žanro knygas, jų įkvėpti kurkite pristatymus (inscenizuokite, fotografuokitės, filmuokitės ir kt.). Sukurtus kūrybinius darbus siųskite savo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojoms (nurodykite vardą, pavardę, klasę).

VEIKLOS PROGRAMA

  • Skaitau šeimoje. Spalio 12–24 dienomis projekto dalyviai savarankiškai skaito tekstus savo šeimose. 
  • Skaitau Šiauliuose. Spalio 25–31 dienomis tekstai skaitomi Šiaulių miesto viešosiose bibliotekose ir kitose neformaliose erdvėse.
  • Skaitau „Saulėtekyje“. Lapkričio 8–19 dienomis projekto dalyviai skaito tekstus „Saulėtekio“ gimnazijoje, dalyvauja susitikimuose su svečiais.
  • Lapkričio 12 dieną po 4 pamokų per pertrauką II aukšto fojė skaitomi pasirinkti grožinės literatūros ar savos kūrybos tekstai.
  • Gruodžio mėnesį kalėdinis renginys suburs „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės Knygų klubo narius.

P.S. Jums atsidėkos pati knyga, o ištikimiausių skaitymo gurmanų lauks prizai!!!

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos2021-10-11 Pasimatuokime lietuvių kalbos ir literatūros projekto marškinėlius!

   Jeigu žodžiai yra žmonių kūnai, tai dar daugiau jie yra žmonių sielos. Aš girdžiu tave kalbant ir galiu pasakyti, kas tu esi.

Just. Marcinkevičius

   Kviečiame prisijungti ir visus 2021-2022 m. m. būti pasiekiamiems ir madingiems: spalio 12 dieną gimnazijoje startuoja ilgalaikis projektas „GIMTOSIOS KALBOS GROŽIS IR PRASMĖ MEDIJOSE“, skirtas gimnazijos bendruomenei: I-IV klasių mokiniams, jų tėveliams, mokytojams, ir Šiaulių miesto švietimo įstaigoms.

   Kiekvienos veiklos srities nugalėtojų laukia malonios staigmenos!

   Projekto pradžios viešinimo renginys vyks spalio 12 dieną gimnazijos konferencijų salėje – tai poezijos skaitymai ,,Žmogaus apnuoginta širdis”, skirti 100-osioms V. Mačernio gimimo metinėms atminti.

   Informaciją dėl atskirų etapų veiklos ir konkretaus laiko pateiks lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos, ji bus viešinama mokyklos virtualiose erdvėse.

   P.S. Projektas siūlys matuotis tik tvarius marškinėlius, kuriuos, tikėtina, vilkėsite visą gyvenimą!

   Projekto koordinatorius „Saulėtekio“ gimnazijos Formaliojo skyriaus vedėjas Malik Agamalijev ir jo organizatoriai „Saulėtekio“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Loreta Andriuškevičienė, Jūratė Montvidienė, Roma Glinskienė, Diana Gilytė ir bibliotekos-informacinio centro vedėja Rima Juškienė.2021-10-07 Ačiū Tau, Mokytojau

   Spalio 5 dieną „Saulėtekio“ gimnazijoje paminėta Tarptautinė mokytojo diena.  Šventė prasidėjo I aukšto fojė sveikinimais ir fotosesija prie dailės mokytojos Rasos Prišmontienės ir technologijų mokytojos Linos Adomaitienės paruoštos originalios Knygų sienos. Ypač širdis suvirpino išskirtinei dienai paminėti skirta paroda „Mokytojas irgi buvo mokinys...“  Iš prieš daugelį metų darytų nuotraukų mokiniai bandė atpažinti savo mokytojus. Jiems padėjo per laiką išlikusios šypsenos, atviri žvilgsniai ar išskirtiniai veido bruožai, ir šiandien pastebimi pamokose... Po Svarbios, Svarbesnės ir Svarbiausios pamokų (jas vedė abiturientai) mokytojai dalyvavo Mąstymo pamokoje – protmūšyje. Joje netrūko ir juoko, ir rimtų diskusijų. Laimėtojais tapo istorijos mokytojų Malik ir Tomo, matematikos mokytojos Violetos ir spec. pedagogės Daivos komanda. Galiausiai vyko draugiškos tinklinio varžybos „Mokytojai ar mokiniai?“ Jos buvo sužaistos lygiosiomis 1:1. Šis rezultatas simbolinis: juk visuomet mūsų mokykloje yra Mokytojai IR Mokiniai.  NUOTRAUKOS>>>

Tad ačiū Tau, Mokytojau, už šventai vykdomą pareigą ir pašaukimą kurti jaunų žmonių dabartį ir ateitį.

IVa klasės mokinė Andrėja Smirinenko2021-10-06 Dalyvavimas renginyje „Išsilavinimas ir karjera”

Rugsėjo 29-30 d. gimnazistai dalyvavo tiesioginėje parodoje „Išsilavinimas ir karjera“.  Mokiniai klausėsi Ryčio Jurkėno paskaitos „Ar tikrai pasaulyje yra tik dvi profesijos, kai praverčia diplomas?” Profesionalus karjeros konsultantas kvietė mokinius atrasti tas sritis, kurios jiems patinka ir sekasi. Lektoriaus Darius Kniūkštos pranešimas „Kas geriau  – mokykla ar kompiuteriniai žaidimai?” skatino mokinius kritiškai mąstyti sprendžiant profesijos pasirinkimo dilemą. Nuotaikingas ir įkvepiantis Pauliaus Jakučio pranešimas „Gap Year – metų atostogos ar geriausias laikas išsiaiškinti, kas aš esu?” privertė gimnazistus pagalvoti, ar gavus brandos atestatą tęsti mokslus, ar daryti prasmingą metų pertrauką. Parodos metu mokiniai turėjo galimybę paklausyti įkvepiančių pranešimų, užduoti klausimų įvairių sričių edukacijos specialistams. NUOTRAUKOS>>>

Karjeros konsultantės Irma Žemaitienė ir Ieva Kelertienė2021-10-06 Savivaldybės bibliotekos Lieporių filiale gimnazijos mokinių sukurtų ekslibrisų paroda

   2021 m. rugsėjo 28 d. Šiaulių miesto savivaldybės bibliotekos Lieporių filiale pristatėme gimnazijos mokinių sukurtų ekslibrisų parodą. Už tai nuoširdžiausiai dėkojame šios bibliotekos administracijai, maloniai priėmusiai mūsų ekspoziciją, be išankstinės registracijos ir svarstymų.

   Dėkojame P. Višinskio bibliotekos Knygos grafikos centro kuratorei Astai Kaktytei, buvusiai mūsų gimnazijos mokinei, ir vienai iš eksponuojamų ekslibrisų autorių Ivetai Časonytei, gimnazijos neformaliojo ugdymo organizatorei Linai Jokubauskienei, gimnazistams, savo dalyvavimu sukūrusiems šią gražią šventę.

   Rengdama ekspoziciją žinojau, kad reikia pasinaudoti galimybe parodyti visa, ką geriausia turime. Kaip tai pavyko, žiūrovas gali savarankiškai nuspręsti, noriu tik atkreipti dėmesį į aplinkybę, kuri išryškėjo formuojant ekspoziciją. Ekslibrisas „Saulėtekio“ gimnazijoje, pasirodo, nėra atsitiktinis. Juos kuriame jau 20 metų. Per šį laiką mūsų mokinių kūrinėliai tiesiogiai su parodų katalogais plačiai pasklido pasaulyje – tai ypač džiugu.

   Šiandieninius gimnazistus kviečiu išbandyti savo kūrybines jėgas šioje ypatingų pastangų nereikalaujančioje veikloje. Tai visai nepavojinga ir gyvenimo planų nesujauks, t.y. jūs neprivalėsite tapti menininkais, kaip buvę gimnazistai Marija Ambrasaitė – ji šiandien architektė, Rimantas Kmita* – rašytojas, Iveta Časonytė - nuostabi tatuiruočių meistrė, Austėja Grinytė - edukologijos studentė, Gabrielė Šepetauskaitė - medikė ar Orinta Jazdauskaitė – aktorė.

*Įdomu, kad leidžiantis giliau į archyvus pavyko rasti ir 1994 metais Rimanto Kmitos (tuomet kai jis vargu ar svajojo tapti rašytoju, nes buvo aistringas ir perspektyvus regbio žaidėjas) kurtą eklibrisą. Parodoje šis minėtas kūrybinis darbas nėra eksponuojamas, nes nepatenka į chronologinius parodos koncepcijos rėmus, tačiau liudija, kad ekslibrisai mokykloje buvo kuriami dar ikiistoriniais laikais).

Dar apie parodą:

https://www.biblioteka.smsvb.lt/renginiai/paroda-ekslibris-sauletekio-gimnazijoje-2001-2021/

http://ekslibrisai.blogspot.com/2021/09/dvidesimt-ekslibriso-kurimo-metu.html

https://gallery.sauletekis.lt/thumbnails.php?album=2523

https://youtu.be/hvRyNifLM5Q

Dailės mokytoja Rasa Prišmontienė2021-10-01 Informacija tėvams apie vaikų skiepijimą nuo koronaviruso infekcijos

   Tėvams kyla daug klausimų apie vaikų nuo 12 metų skiepijimą: ar verta skiepyti, koks galimas šalutinis skiepo poveikis, ar vakcinos saugios, kaip sunkiai koronavirusu serga vaikai, ar ši liga jiems pavojinga.

   Į visus šiuos ir kitus klausimus apie vaikų skiepijimą nuo koronaviruso infekcijos tiesioginės transliacijos metu atsakė Kauno klinikų Vaikų ligų klinikų vadovas profesorius Rimantas Kėvalas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Vaikų ligų klinikos docentė, vaikų ligų gydytoja, mokslininkė Lina Jankauskaitė, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Julius Lukošius ir Sveikatos apsaugos ministerijos Elektroninės sveikatos sistemos ir informacinių išteklių skyriaus vyriausiasis specialistas Lukas Galkus.

ČIA rasite klausimų-atsakymų apibendrinimą.

Nuoroda į klausimų-atsakymų video: https://www.youtube.com/watch?v=y-4UKmud1902021-09-27 Nebūtina gimti Einšteinu, kad kas dieną atrastum ką nors naujo

Rugsėjo 24-oji  Europoje skelbiama „Tyrėjų naktimi“. Tai įspūdingas gyvybės, entuziazmo bei mokslo naujovių kupinas renginys, kuriame dalyvauja daugiau nei 30 Europos šalių, t.y. daugiau nei 300 Europos miestų. „Tyrėjų nakties“ renginiai vyko ir mūsų gimnazijoje. Pirmokai ir antrokai  tyrė daržoves ir vaisius. Naudodamiesi indikatoriais nustatė, kurios daržovės, vaisiai yra rūgštiniai, kurie baziniai, tinka vartoti žmonėms, besiskundžianties skrandžio ligomis, refliuksu. Trečiokai  atliko projektinį darbą, kurio tema „Mano diena mokslo istorijoje“. Mokiniai, naudodamiesi IT priemonėmis bei Google paieškos sistema, surado mokslo srityje reikšmingų laimėjimų, pasiekimų, įvykusių jų gimimo dieną, darė lankstinukus, skaidres ar stendinius pranešimus bei pristatė juos klasės draugams.

„Tyrėjų naktį“ paįvairino įvairūs įspūdingi eksperimentai, kaip „drambliuko nosis“, „netikras kraujas“, „spalvų vaivorykštė“, „vulkanas“.

Per visą renginį mokiniai turėjo galimybę pamatyti, kaip atrodo dramblio dantų pasta, kaip keičiasi tirpalų spalvos, sužinoti, kaip išpūsti balioną, kaip atrodo „netikras kraujas“ ir stebėti daug kitų įdomių eksperimentų.

Mūsų gimnazijos mokiniai dar kartą įsitikino ir savo akimis pamatė, koks nuostabus mokslo ir žinių pasaulis! Kaip smagu jame stebėti, atrasti, tyrinėti, sužinoti ką nors nauja… „Tyrėjų naktis“ – tai ne tik būdas paįvairinti pamokas, bet ir puiki proga išbandyti netradicines mokymo(si) metodikas.  NUOTRAUKOS>>>

Chemijos mokytoja Danguolė Norkuvienė2021-09-26 Susitikimas su Šiaulių probacijos tarnybos pareigūnais

   2021 m. rugsėjo 23 d. Šiaulių probacijos skyriaus pareigūnai lankėsi „Saulėtekio“ gimnazijoje. Susitikimo metu gimnazijoje besimokantiems trečiokams buvo pristatyta šios tarnybos veikla ir mediatoriaus profesija. Mokiniai sužinojo, kad probacijatai tokia bausmės forma, kai nuteistasis ją atlieka laisvėje, suklydusiam, nusikaltusiam žmogui suteikiama galimybė pasitaisyti. Mediatorė pristatė savo darbą, reikalavimus norintiems tapti šios srities specialistais.  Mediatorius yra trečioji šalis, kuri padeda ginčo šalims pasiekti norimą rezultatą – priimti taikų ir tinkamą sprendimą. Per susitikimą didžiulį susidomėjimą sukėlė specialiųjų priemonių pristatymas, jų naudojimo paskirtis. Vienas savanoris trečiokas net nepabūgo pasimatuoti apykojės. Pareigūnų pasakojimai sudomino gimnazistus ir paskatino susimąstyti ne tik apie mediatoriaus profesiją, bet ir apie laisvės bei atsakomybės vertę. NUOTRAUKOS>>>

Karjeros konsultantė Irma Žemaitienė2021-08-11 Konkursas

„Šiaulių miesto savivaldybė skelbia konkursą Šiaulių Saulėtekio gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti.

 

Šiaulių miesto savivaldybė skelbia konkursą Šiaulių Saulėtekio gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti.

Pretendentų atrankos data – 2021 m. gruodžio 8 d.

Detalią informaciją, kaip pateikti dokumentus, rasite tinklalapio www.siauliai.lt skiltyje „Skelbimai“, o taip pat adresu: https://www.siauliai.lt/news/category/paskelbti-konkursai-i-siauliu-miesto-savivaldybei-pavaldzias-istaigas-1.

Konkursas paskelbtas 2021 m. rugpjūčio 11 d.2021-06-03 Vaiko pareigos

   Birželio 1-ąją buvo minima Vaikų gynimo diena, o birželio 2-ąją norėčiau paskelbti vaiko pareigų, be kurių teisės egzistuoti neturėtų, diena. Pareiga – ne našta ar bausmė, o suvokimas, kad esame svarbi visuomenės ar bendruomenės dalis. Vaikui augti gera tada, kai tarp meilės, pramogų, pareigų ir teisių vyrauja pusiausvyra.

   Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3 knyga. Šeimos teisė. 3.162 straipsnis. „Vaikai turi gerbti tėvus ir tinkamai atlikti pareigas“.

   Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas. VIII SKYRIUS. PAGRINDINĖS VAIKO PAREIGOS, JO ATSAKOMYBĖS IR ELGESIO KONTROLĖS YPATUMAI. 48 straipsnis. Pagrindinės vaiko pareigos ir jo atsakomybės ugdymas:

1. Vaikas yra visuomenės narys ir naudodamasis savo teisėmis turi laikytis nustatytų elgesio normų, Lietuvos Respublikos Konstitucijos, šio ir kitų įstatymų bei teisės aktų nuostatų, gerbti kitų žmonių teises.

2. Vaikas privalo:

1) gerbti savo tėvus, kitus šeimos narius, globoti juos senatvėje, ligos ar kitos negalios atvejais, padėti tėvams ir kitiems paramos reikalingiems šeimos nariams;

2) gerbti pedagogus, kitus suaugusiuosius ir vaikus, nepažeisti jų teisių ir teisėtų interesų;

3) laikytis priimtų elgesio normų mokymo, auklėjimo įstaigose, viešose vietose, darbe, buityje;

4) gerbti ir tausoti kultūros ir istorijos vertybes, gamtą, visuomenės ir privačią nuosavybę.

3. Vaikas turi būti ugdomas atlikti pareigas ir pats atsakyti už savo poelgius šeimoje, mokymo bei auklėjimo įstaigose, darbe, socialinėje aplinkoje.

Gimnazijos socialinė pedagogė Jurgita KerežienėSocialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Geisvilas
Kantrimė
Kleopatra
Laura

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius