Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Erasmus+KA2 projektas “Once Upon a Time via ICT“

Data: 2021-03-08

Oficialus projekto puslapis   https://www.outviaict.com/ 

   Projektui skirtas laikas baigėsi! Tinkama proga apibendrinti rezultatus.

   Mūsų tikslas buvo įkvėpti meilę knygoms, skatinti mokinius prisiminti savo šalies legendas ir pasakas, nes jos yra geriausia aplinkos pažinimo mokykla. Pasaka supažindina su liaudies gyvenimu, buitimi, jos dvasine kultūra, moko svarstyti, galvoti. Buvo nuspręsta, kad pagrindinis dvejų metų trukmės projekto rezultatas bus liaudies pasakų ir legendų knyga anglų kalba.

Tikslas pasiektas! https://www.outviaict.com/printed-books  

    Kiekviena šalis partnerė išvertė po dvi savo šalies pasakas ir legendas į anglų kalbą bei kiekvienai iš jų paruošė užduotis. Mokiniai kūrė ir piešė iliustracijas kiekvienam kūriniui. Galutinis rezultatas - trys knygos versijos: spausdinta, elektroninė bei garso knyga, ir darbinė knyga.

   Erasmus+ projekto “Once Upon a Time via ICT“ susitikimai vyko Anamur mieste (Turkija), Felgeiras mieste (Portugalija), Cheri (Italija), Baezoje (Ispanija), Lietuvoje visi susitikome mūsų gimnazijoje.

   Projekto metu susipažinome su kitų šalių kultūra, papročiais, kitokia mokymo sistema, kartu kūrėme ir dirbome. Projektas skatino kūrybiškumą: trumpalaikiuose mobilumuose mokiniai dirbo tarptautinėse grupėse, patys kūrė savo išgalvotas istorijas, lankėsi bibliotekose, susitiko su knygų iliustratoriais, aktoriais, domėjosi pasakomis, patarlėmis, vertė į anglų kalbą, kūrė tekstams užduotis ir žaidimus.

   Skatinant jaunesnio ir mokyklinio amžiaus vaikus domėtis literatūra, pradėti skaityti ir kurti, svarbią reikšmę turi patrauklia forma pristatyta knyga, kurioje iliustracijos užima svarbią vietą. Kad jos būtų kuo įdomesnės, patrauktų skaitytojo dėmesį, lavintų vaizduotę, iliustracijos sukurtos įvairiomis technikomis: „Eglė žalčių karalienė” plastiko raižinio technika, „Zuikis Puikis” kompiuterine grafika, legendos „Gedimino sapnas” ir  „Kryžių kalnas” - fotografija (fotografavome pačių sukurtus personažus bei aplinką).

   Išplėsdami projekto ribas kūrybiniu džiaugsmu pasidalinome su darželio „Bitė” bendruomene - ištapėme darželio pavėsines pasakų motyvais ir pavadinome „Nepapasakotos istorijos”. Su priešmokyklinės grupės vaikučiais improvizuodami vaidinome Š. Pjero pasaką „Raudonkepuraitė“.

   Projekto metu išleidome miniatiūrines pasakų ir legendų knygutes, kalendorių, atvirukus, kuriais pasidalinome su projekto partneriais, gimnazijos bendruomene, miesto svečiais.

   Dirbome su informacinėmis technologijomis, sukūrėme elektronines bei garso knygas (Calameo ir Little Birds platformose).

   Nors karantinas pristabdė veiklas, išleidome knygą “Lithuanian Tales and Legends“ („Lietuviškos pasakos ir legendos”), kurioje yra keturios į anglų kalbą mokinių išverstos ir iliustruotos pasakos bei legendos (ši knyga jau yra gimnazijos bibliotekoje). Ji papildyta užduotimis, kurios galėtų būti naudojamos mokyklinio amžiaus vaikams mokantis anglų kalbos.

“Lithuanian Tales and Legends” (ją galite peržiūrėti nuorodoje  https://www.calameo.com/books/006138558d97e09fc61d6) yra tik viso projekto leidinio dalelė.

Keletas nuorodų, kur galite susipažinti su „Saulėtekio” gimnazistų sukurtais darbais:

Knygos 

“Gediminas' Dream: the Legend of Vilnius”   

“Charming Bunny”

„Hill Of Crosses“

“Lithuanian Eglė – the Queen of the Grass Snakes“

Interaktyvios užduotys

“Charming Bunny”

“Lithuanian Eglė – the Queen of the Grass Snakes“

“Gediminas Dream: the Legend of Vilnius”

“Hill Of Crosses“

 

Plačiau apie darbelius -  https://www.outviaict.com/disseminationpage

Medžiaga skelbiama ir e-twining platformoje https://twinspace.etwinning.net/75896

Elektroninė knyga https://en.calameo.com/read/00126488731c277335b1b?page=1

Rasa Prišmontienė
Kita informacijaKita informacija

2021-04-12 Kviečiame mokytis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje

Kviečiame nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. mokytis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje.

   Prašymai mokytis naujai komplektuojamose I (9-ose) klasėse bei į laisvas vietas II (10-ose), III (11-ose), IV (12-ose) klasėse priimami darbo dienomis nuo 9.00 iki 16.00 val. (penktadieniais iki 15.45 val.) 102 kab., Lieporių g. 2, Šiauliai.

Prašymus galite atsiųsti elektroniniu paštu sauletekis@sauletekis.lt.

   Dėl prašymų pildymo bei jų pateikimo, asmeninių pageidavimų ar išsamesnės informacijos prašome kreiptis tel. +370 695 07264(8 41) 55 27 48,  elektroniniu paštu sauletekis@sauletekis.lt.

Prašymų mokytis formos ir daugiau informacijos apie priėmimą mokytis bei gimnazijos siūlomas mokymosi kryptis >>>

Gimnazijos administracija2021-04-12 Brangūs Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės nariai

   Dėkojame už Jūsų skiriamą finansinę paramą gimnazijai. Jūsų dėka gimnazija kasmet gražėja, tampa modernesnė, vis labiau atitinkanti visuomenės, tėvų ir gimnazistų lūkesčius. 2020 metais gautos paramos lėšos tikslingai panaudotos gimnazijos ugdymo(si) bazės turtinimui. Renovuota gimnazijos aerobikos salė, baigta įrengti sporto pasiekimų ir apdovanojimų garbės vieta. Trečio aukšto fojė edukacinė-poilsio erdvė papildyta šachmatų stalu. Trečiame aukšte įrengta nauja poilsio erdvė su biliardo ir stalo futbolo stalais, laukia sugrįžtančių į gimnaziją mokinių.

   2021 m. gautos lėšos ir vėl bus tikslingai panaudotos ugdymo(si) aplinkos gerinimui. Tikėdamiesi Jūsų supratimo ir paramos, kreipiamės į Jus ir vėl kviečiame skirti už 2020 metus 1,2 procento pajamų mokesčio „Saulėtekio“ gimnazijai.

   Nutarę šią paramą skirti gimnazijai, greičiausiai ir patogiausiai prašymą FR0512 galite pateikti elektroniniu būdu per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS). Pildymo vedlys >>>

   Užpildytą popierinį prašymą taip pat galite atsiųsti paštu (išskyrus elektroninį paštą) į VMI prie FM Mokestinių prievolių departamento Dokumentų tvarkymo ir archyvavimo skyrių adresu:  Neravų g. 8, 66257 Druskininkai.

Išsamesnę informaciją rasite čia.
Iškilus klausimams, konsultuojame elektroniniu paštu sauletekis@sauletekis.lt, tel. Nr.:  (8-41) 552748, +370  695 07264.

Rekvizitai 1,2 procentų paramai skirti:

Paramos gavėjo identifikacinis numeris (kodas) – 290532510.

Paramos gavėjo pavadinimas – „Saulėtekio“ gimnazija.

Primename, kad šią paramą Jūs galite skirti iki 2021 metų gegužės 1 dienos.

Pagarbiai,

„Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė2021-04-02 Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ

   2021 m. kovo 1 d. prasidėjo nuo 2019 m. emocinės paramos tarnybos „Vaikų linija“ inicijuojamas Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ, kuris kvietė praleisti progą pasityčioti.

   Šią  puikią iniciatyvą kaip ir kasmet palaikė mūsų gimnazija, siekdama atkreipti dėmesį į patyčių problemą bei skatindama pagarbius ir draugiškus santykius, empatiją ir toleranciją.

    Veiksmo savaitės „BE PATYČIŲ“ metu akcentavome tolerancijos ir pagarbos vienas kitam svarbą: apie tai kalbėta per klasių valandėles, organizuoti Šiaulių miesto policijos bendruomenės pareigūnų  užsiėmimai  apie patyčias elektroninėje erdvėje, gimnazijos pedagogai dalyvavo respublikinėje konferencijoje „Patyčios tarp mokinių“. Dailės mokytoja Rasa Prišmontienė bei  mokinių prevencinė grupė „ORE“ inicijavo patyčių prevencijai skirtą konkursą „Pavasario linkėjimai“. Nuoširdžiai sveikiname šio konkurso laureatus Rūtą Lukauskaitę (1a kl.) ir Jovarą Pernarauskį (1c kl.). Jiems bus įteikti ypatingi „Saulėtekio“ gimnazijos prizai.

Gimnazijos socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė2021-03-30 Tarptautinis matematikos konkursas KENGŪRA 2021


   Kovo paskutinį ketvirtadienį Lietuvoje vyko tarptautinis matematikos konkursas Kengūra 2021, kuriame dalyvavo III-IV klasių gimnazistai. Dauguma dalyvavusiųjų jau ne naujokai šiame konkurse. Moksleiviai, besidomintys matematika, čia gali pasitikrinti žinias bei gebėjimus. Kengūrą 2021 dalyviai vertino pakankamai skirtingai: vieniems užduotys pasirodė ganėtinai sunkios, kitiems – ne, dar kiti akcentavo, kad jų sprendimas – tikras malonumas.

Matematikos mokytojos Raimonda Bražūnienė ir Violeta Daugelavičiūtė2021-03-25 CHEMIJOS PAMOKA KITAIP...


   Pamokos pradžioje pirmokai susipažino su neorganinių junginių klase  - druskomis. Išnagrinėjome druskų sandarą, savybes, sužinojome, kad  druskos gali būti įvairių spalvų, ne tik mums įprastos baltos (kaip  valgomoji druska – NaCl). Mokiniai, sužinoję, kur druskos naudojamos, kaip gaunamos, atliko praktinę  užduotį: iš valgomosios druskos, miltų ir vandens suminkė tešlą. Minkę tol, kol druska ištirpo, pagamino širdžiai mielą dirbinį. Pamoka pirmokams labai patiko.

:: Pasigrožėkite mokinių sukurtais darbeliais ::

Chemijos mokytoja2021-03-05 Naudingos svetainės abiturientams

 

Vaizdo pamokos ir konsultacijos,
ankstesnių metų brandos egzaminų užduotys ir kita - ČIA.

Nacionalinės švietimo agentūros info apie
įvairių mokomųjų dalykų egzaminus - ČIA.Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Eirimas
Aistė
Simonas
Leontina

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius