Oficialus projekto puslapis https://www.outviaict.com/
Projektui skirtas laikas baigėsi! Tinkama proga apibendrinti rezultatus.
Mūsų tikslas buvo įkvėpti meilę knygoms, skatinti mokinius prisiminti savo šalies legendas ir pasakas, nes jos yra geriausia aplinkos pažinimo mokykla. Pasaka supažindina su liaudies gyvenimu, buitimi, jos dvasine kultūra, moko svarstyti, galvoti. Buvo nuspręsta, kad pagrindinis dvejų metų trukmės projekto rezultatas bus liaudies pasakų ir legendų knyga anglų kalba.
Tikslas pasiektas! https://www.outviaict.com/printed-books
Kiekviena šalis partnerė išvertė po dvi savo šalies pasakas ir legendas į anglų kalbą bei kiekvienai iš jų paruošė užduotis. Mokiniai kūrė ir piešė iliustracijas kiekvienam kūriniui. Galutinis rezultatas - trys knygos versijos: spausdinta, elektroninė bei garso knyga, ir darbinė knyga.
Erasmus+ projekto “Once Upon a Time via ICT“ susitikimai vyko Anamur mieste (Turkija), Felgeiras mieste (Portugalija), Cheri (Italija), Baezoje (Ispanija), Lietuvoje visi susitikome mūsų gimnazijoje.
Projekto metu susipažinome su kitų šalių kultūra, papročiais, kitokia mokymo sistema, kartu kūrėme ir dirbome. Projektas skatino kūrybiškumą: trumpalaikiuose mobilumuose mokiniai dirbo tarptautinėse grupėse, patys kūrė savo išgalvotas istorijas, lankėsi bibliotekose, susitiko su knygų iliustratoriais, aktoriais, domėjosi pasakomis, patarlėmis, vertė į anglų kalbą, kūrė tekstams užduotis ir žaidimus.
Skatinant jaunesnio ir mokyklinio amžiaus vaikus domėtis literatūra, pradėti skaityti ir kurti, svarbią reikšmę turi patrauklia forma pristatyta knyga, kurioje iliustracijos užima svarbią vietą. Kad jos būtų kuo įdomesnės, patrauktų skaitytojo dėmesį, lavintų vaizduotę, iliustracijos sukurtos įvairiomis technikomis: „Eglė žalčių karalienė” plastiko raižinio technika, „Zuikis Puikis” kompiuterine grafika, legendos „Gedimino sapnas” ir „Kryžių kalnas” - fotografija (fotografavome pačių sukurtus personažus bei aplinką).
Išplėsdami projekto ribas kūrybiniu džiaugsmu pasidalinome su darželio „Bitė” bendruomene - ištapėme darželio pavėsines pasakų motyvais ir pavadinome „Nepapasakotos istorijos”. Su priešmokyklinės grupės vaikučiais improvizuodami vaidinome Š. Pjero pasaką „Raudonkepuraitė“.
Projekto metu išleidome miniatiūrines pasakų ir legendų knygutes, kalendorių, atvirukus, kuriais pasidalinome su projekto partneriais, gimnazijos bendruomene, miesto svečiais.
Dirbome su informacinėmis technologijomis, sukūrėme elektronines bei garso knygas (Calameo ir Little Birds platformose).
Nors karantinas pristabdė veiklas, išleidome knygą “Lithuanian Tales and Legends“ („Lietuviškos pasakos ir legendos”), kurioje yra keturios į anglų kalbą mokinių išverstos ir iliustruotos pasakos bei legendos (ši knyga jau yra gimnazijos bibliotekoje). Ji papildyta užduotimis, kurios galėtų būti naudojamos mokyklinio amžiaus vaikams mokantis anglų kalbos.
“Lithuanian Tales and Legends” (ją galite peržiūrėti nuorodoje https://www.calameo.com/books/006138558d97e09fc61d6) yra tik viso projekto leidinio dalelė.
Keletas nuorodų, kur galite susipažinti su „Saulėtekio” gimnazistų sukurtais darbais:
Knygos
“Gediminas' Dream: the Legend of Vilnius”
“Charming Bunny”
„Hill Of Crosses“
“Lithuanian Eglė – the Queen of the Grass Snakes“
Interaktyvios užduotys
“Charming Bunny”
“Lithuanian Eglė – the Queen of the Grass Snakes“
“Gediminas Dream: the Legend of Vilnius”
“Hill Of Crosses“
Plačiau apie darbelius - https://www.outviaict.com/disseminationpage
Medžiaga skelbiama ir e-twining platformoje https://twinspace.etwinning.net/75896
Elektroninė knyga https://en.calameo.com/read/00126488731c277335b1b?page=1Kita informacijaKita informacija
2022-06-13 Suaugusiųjų švietimas Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos Suaugusiųjų mokymo skyriujeNuo 2022 metų rugsėjo 1 dienos Šiaulių suaugusiųjų mokykla reorganizuojama ir prijungiama prie Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos.
Gimnazijoje įsteigiamas Suaugusiųjų mokymo skyrius.
Kviečiame suaugusiuosius kasdieniniu, nuotoliniu, neakivaizdiniu ar savarankišku mokymo proceso organizavimo būdu:
Daugiau informacijos >>>
Detalesnę informaciją galite rasti ČIA >>>
Birželio 9 dieną „Saulėtekio“ gimnazijoje fizikos laboratorijoje apsilankė Šiaulių „Rasos" progimnazijos 7a klasės mokiniai su auklėtoja Danute Sakalauskiene. Gimnazijos fizikos mokytojos Ona Girjotienė ir Vilma Endrikienė supažindino mokinius su mūsų aplinkoje vykstančiais fizikiniais reiškiniais. Septintokai stebėjo šviesos spektro susidarymą, mokėsi apie daiktų spalvų prigimtį, susipažino su pagrindinėmis šviesos spalvomis bei kaip gauti papildomas spalvas, jungė elektros grandines, aiškinosi elektrinio skambučio ir elektromagneto veikimą. STEAM veikloje dalyvavo ir III gimnazijos klasių mokiniai, kurie padėjo „Rasos“ progimnazijos mokiniams fizikos žinias pritaikyti praktikoje. NUOTRAUKOS>>>
Fizikos mokytoja Vilma Endrikienė
Šie metai buvo turtingi mokinių, garsinusių gimnazijos vardą meninėje srityje: dailės parodose, konkursuose, olimpiadose, pleneruose; sukurti originalūs dailės brandos egzamino darbai.
Kūrybingumas, išradingumas, kantrybė, pasitikėjimas savimi tegu leidžia mokiniams vis drąsiau įgyvendinti meninius sumanymus ne tik mokslo metu, bet ir gyvenime. Tad jau šiandien atskleiskite savo gebėjimus, dalyvaukite veiklose ir laimėkite pripažinimą! Tegu bendraamžių laimėjimai Jums tampa vedliu kūrybos link.
Šiaulių regiono mokinių piešinių konkurso „Regiu muziką“ darbų vertinimo komisijos sprendimu, Marko Aurelijaus Miceikos piešinys „Džiazas“ pelnė II vietą. Konkursui darbus pateikė Adrija Stupuraitė (IIIa kl.), Dovydas Lečkauskas (IIIa kl.), Ugnė Gočelkytė (Ib kl.), Kamilė Sausdravaitė (Ib kl.).
Tarptautinėje mokinių projektų olimpiadoje Vilnius International Project Olympiad – VILIPO darbą pateikė Dovydas Bogužas (IIIb kl.). Meno srities kategorijoje Dovydo nuotrauka laimėjo Nacionaliniame etape ir pelnė Aukso medalį. https://youtu.be/u7lnfCk-5Is
Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos organizuotoje nacionalinėje mokslinėje – metodinėje konferencijoje „Gyvenimo ir ugdymo idėjų dermė“, skirtoje filosofui, pedagogui prof. Stasiui Šalkauskiui atminti, popieriaus plastikos darbų parodoje-konkurse „Išmintis. Kas tai?“ dalyvavo Eimantė Rakauskaitė ir Stela Juotkaitė iš Ic kl. Jos sukūrė popieriaus plastikos darbą „Laikamiestis“, Ia kl. Mokinių Deivinos Stankauskaitės ir Monikos Surantaitės darbas „Asteroidas“ laimėjo originaliausio kūrinio nominaciją, Eglės Liseckaitės (Ib kl.) „Išminties gėlė“ laimėjo įsimintiniausio kūrinio nominaciją...
ERKĖS IR JŲ PLATINAMOS LIGOS
Su atgimstančia ir sužaliuojančia gamta, pabunda ir Lietuvoje paplitę kraujasiurbiai– erkės. Ne kiekviena platina ligas, tačiau Lietuvoje vis dar stebimas didelis sergamumas Laimo liga ir Erkiniu Encefalitu (toliau EE), todėl nederėtų nuvertinti šių voragyvių ir svarbu būti budriems. Erkės ieško grobio nuo pavasario iki rudens, kol vidutinė žemės temperatūra nukrinta iki 5 laipsnių šilumos. Jos ypač aktyvios vasarą, po lietingos dienos ir paprastai tyko aukos nuo 10-20 cm. aukščio žolės stiebelio. Erkės mėgsta šilumą, drėgmę ir prieblandą, todėl dažniausiai aptinkamos tankiuose lapuočių miško jaunuolynuose, miško proskynose, kirtimuose ir brūzgynuose. Tačiau jų gali būti visur, tad svarbu pasirūpinti saugia aplinka.
Erkės yra ypač pavojingos, nes gali sukelti sunkias ligas (žr. 1pav.). Pati pavojingiausia liga, kurią gali perduoti į jūsų kūną įsisiurbusi erkė yra EE. Ši liga gali sukelti ne tik pavienius simptomus, tačiau ir paralyžių ar kitą smegenų funkcijų sutrikimą. Lietuvoje kasmet registruojama net keli šimtai atvejų, todėl būtina žinoti, kokių atsargumo priemonių turime imtis.
Rekomendacijos:
Mieli mokytojai, tėveliai, mokiniai,
Artėjant vasaros atostogoms ir minint Pasaulinę kovos prieš dirbančius vaikus dieną, birželio 12-ąją, norime priminti pagrindines atsakomybes ir atsakyti į svarbiausius klausimus dėl vaikų ir paauglių darbo.
Ką turiu žinoti, norėdamas įsidarbinti?
Visą aprašą, naudingų patarimų tėvams, vaikams, darbdaviams ir naujoko darbe atmintinę rasite Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) parengtoje santraukoje Jei įsidarbinti nori asmuo iki 18 metų.
:: Įdarbinant nepilnamečius – papildomi reikalavimai ::
Erlanda Polekaitė
Administravimo skyriaus Komunikacijos specialistė
„Saulėtekio“ gimnazijoje ypatingas dėmesys skiriamas gimnazistų STEAM kompetencijoms ugdyti. Taip siekiama paruošti jaunąją kartą XXI iššūkiams, ugdyti problemų sprendimo, kritinio mąstymo gebėjimus ir kt. Mokykla savo patirtimi STEAM srityje noriai dalijasi su bendradarbiaujančiomis gimnazijomis. Tad birželio 2 dieną jos „Saulėtekio“ gimnazijoje sėmėsi Šiaulių "Rasos" progimnazijos 6b klasės mokiniai su auklėtoja Diana Šidlauske. Šeštokai dalyvavo STEAM veikloje, kurią organizavo fizikos mokytojos Ona Girjotienė ir Vilma Endrikienė. Mokiniai susipažino su šviesos ir elektriniais reiškiniais: aiškinosi šviesos spektro sudėtį, elektros grandinių veikimo principus, stebėjo šviesos spektro susidarymą stiklinėje prizmėje, praktiškai susipažino su elektros skambučio bei elektromagneto veikimu. Džiugu, kad veikloje sudėtinga fizika, susieta su gyvenimo praktika, tapo paprastesnė ir aiškesnė. NUOTRAUKOS>>>
2022 m. gegužės 26 d. XIII laidos gimnazijos abiturientams nuskambėjo Paskutinis skambutis. Atvykusią džiaugsmingą IV klasės gimnazistų ir jų auklėtojų mašinų koloną plojimais, spalvotais burbulais ir puikia nuotaika pasitiko gimnazijos bendruomenė, Gegužių progimnazijos šokėjos. Po to mūsų ketvirtokams vyko paskutinė pamoka „Saulėtekio“ gimnazijoje... Prisiminimus, ateities svajones nutraukė skambutis, pakvietęs į aktų salę. Trečiųjų klasių gimnazistai visiems šventės dalyviams dovanojo inscenizaciją pagal Juozą Erlicką "Aš moku augti", nuotaikingai pasveikino l/d „Varpelis“ priešmokyklinukai kartu su meninės raiškos mokytoja Agne Michalenkovaite, Gegužių progimnazijos šokių kolektyvas „Iliuzija“ ir jų mokytoja Daiva Virakienė. Abiturientai perskaitė testamentą, padėkojo mokytojams, skambėjo prasmingi direktorės Jūratės Rimkuvienės linkėjimai. Prie gimnazijos nuo šiol žaliuos XIII laidos abiturientų pušaitė, o gausybė nuotraukų primins puikią šventę ir 2022 metų abiturientų laidą. NUOTRAUKOS>>>
IIIa klasės auklėtoja Jurgita Kerežienė
2022 metų vasario 3 dienos Šiaulių miesto savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T-21 nutarta, kad nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. Šiaulių suaugusiųjų mokykla būtų reorganizuota ir prijungta prie Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos įsteigiant Suaugusiųjų mokymo ir Tardymo izoliatoriaus skyrius.
Priėmimas į I-ąsias (9-ąsias) gimnazijos klases 2022-2023 m. m.
prasidėjo 2022 m. kovo 1 d.
Prašymai mokytis 2022-2023 m. m. naujai formuojamose I-osiose (9-ose) gimnazijos klasėse ir į laisvas II-IV gimnazijos klasių vietas teikiami per elektroninę prašymų registravimo sistemą >>>
Detali prašymo pateikimo instrukcija „Vartotojo vadove (tėvams)“.
Daugiau informacijos apie priėmimo tvarką į Šiaulių miesto
bendrojo ugdymo mokyklas skaitykite ČIA.
Apie priėmimą į „Saulėtekio“ gimnaziją plačiau skaitykite ir mūsų svetainėje.
Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą.
Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.
Projekto partneriai: visos šalies savivaldybės, valstybinės bendrojo ugdymo mokyklos, švietimo pagalbos įstaigos, kolegijos ir universitetai.
Projekto įgyvendinimo metu yra vykdomos šios veiklos:
Projektui įgyvendinti skirtos Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos – 24 065 118,47 eurų. Projekto trukmė – 56 mėn. (2017 m. kovo 22 d. – 2021 m. gruodžio 31 d.). PLAČIAU APIE PROJEKTĄ>>>
NACIONALINIO VISUOMENĖS SVEIKATOS CENTRO
PRIE SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJOS
ŠIAULIŲ DEPARTAMENTO INFORMACIJA
:: Ką daryti gavus teigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą ::
:: Kur kreiptis dėl nedarbingumo pažymėjimo dėl COVID-19 ligos ::
:: Informacija tėvams apie COVID-19 ::