Lapkričio 19-23 d. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos anglų kalbos mokytoja Ingrida Railienė, dailės mokytoja Rasa Prišmontienė ir neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė dalyvavo Erasmus+ projekto “Once Upon a Time via ICT“ (liet. „Vieną kartą... (kuriame pasaką naudodami IKT“)) trumpalaikiame jungtiniame darbuotojų mobilume Anamuro mieste Turkijoje. Projektą įgyvendinantys mokytojai iš Čekijos Respublikos (koordinuojanti šalis), Portugalijos, Italijos, Ispanijos bei Lietuvos viešėjo VB Atatürk vidurinėje mokykloje. Projekto veikla yra finansuojama iš Europos komisijos “ Erasmus+” programos.
Partnerių susitikimo tikslas buvo aptarti pagrindines veiklas, kurios bus vykdomos viso projekto metu, tikslios mobilumų datos, vertinimo kriterijai (kūrybiniam rašymui). Kaip ir sako pats projekto pavadinimas, mūsų tikslas yra išauginti meilę knygoms, skatinti mokinius prisiminti savo šalies pasakas ir legendas, kadangi būtent pasakos yra geriausia aplinkos pažinimo mokykla. Ji supažindina su liaudies gyvenimu, buitimi, jos dvasine kultūra, moko svarstyti, gretinti. Buvo nuspręsta, kad pagrindinis dvejų metų trukmės projekto rezultatas bus liaudies pasakų ir legendų rinkinys, išverstas į anglų kalbą. Kiekviena šalis partnerė turės išversti ir savo šalies pasirinktas dvi pasakas bei dvi legendas į anglų kalbą bei paruošti užduotis kiekvienai pasakai ir legendai. Mokiniai turės piešti iliustracijas kiekvienam kūriniui. Bus pateikiamos trys knygos versijos: spausdinta, elektroninė bei audio knyga. Norėdami, kad projektas skatintų kūrybiškumą, suplanavome tolimesnes veiklas – trumpalaikiuose mokinių mobilumuose mokiniai bandys patys kurti savo išgalvotas istorijas dirbdami tarptautinėse grupėse.
Visos savaitės darbotvarkė buvo aktyvi. Stebėdami ugdymo procesą, geriau pažinome VB Atatürk mokyklą. Vykdant projekto veiklas, nuspręsta jungtis į e-Twinning tarptautinio bendradarbiavimo platformą. Tuo tikslu mokytojams buvo suorganizuotas praktinis užsiėmimas, kaip naudotis e-Twinning platforma, kurį vedė Ayhan Sezdirmez (mokytojas iš Turkijos). Be to, dalyviai mokėsi, kaip kūrybiškai integruoti IKT į mokymo(si) procesą, kad švietimas taptų patrauklesnis, motyvuojantis ir novatoriškas, pamokos būtų įdomesnės mokiniams.
Projekto dalyviai dalyvavo kultūrinėse - edukacinėse veiklose: apsilankė Baykuş privačiame meno centre, kur susipažino su Ebru technologija („piešimas ant vandens“), patys galėjo sukurti savo piešinį. Meno centro vadovas vedė praktinį užsiėmimą mokytojams apie kūrybinį rašymą. Išklausę paskaitą, mokytojai grupėse kūrė savo išgalvotą istoriją pagal pateiktas užuominas. Dalyviai taip pat turėjo galimybę aplankyti Kizkalesi pilį (Maiden‘s Castle) ir sužinoti šios pilies atsiradimo istoriją. Didžiausią įspūdį paliko kelionė į Mersiną, miestą pietų Turkijoje. Šalis šeimininkė (Turkija) suorganizavo pažintinę ekskursiją po Anamuro miestelį, kuris turi gilią istoriją ir klestintį žemės ūkį. Apsuptas didžiulių bananų plantacijų bei braškių laukų, Anamur miestelis suteikia puikią galimybę pamatyti ne tik turistinį, bet ir vietinį gyvenimą.
Tikime, kad, dalyvaudami projekte, mokiniai labiau pradės skaityti knygas ne tik lietuviškai, bet ir angliškai. NUOTRAUKOS>>> VIDEO>>>
Kita informacijaKita informacija
2025-01-16 Šiaulių valstybinės kolegijos paskaita apie studijasLaikas nepaliaujamai bėga ir mes vėl maloniai kviečiame Jus į tradicinį buvusių abiturientų susitikimą, kuris vyks šių metų sausio 31 d. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje.
Maloniai į susitikimą kviečiame visų laidų abiturientus ir primename, kad jubiliejinius – 2025 – metus švenčia šios laidos:
Šventinio susitikimo programa:
Biotechnologijos modulio gimnazistai domėjosi biotechnologijų pritaikymu maisto pramonėje. Jogurtas – tai vienas iš sėkmingiausių biotechnologijos pritaikymo pavyzdžių. Kartu minėdami mokykloje vykstančią Etnokultūros savaitę jaunieji biotechnologai gamino jogurtą pagal autentišką receptą.
Daugkartiniams indeliams ir servetėlėms dekoruoti pasirinko lietuviškus ornamentus, kuriuos atliko linoleumo raižinio technika. Taip prisidėjome ir prie mokykloje puoselėjamo TVARUMO ugdymo. NUOTRAUKOS>>>
Artėjant gražiausioms metų šventėms mūsų gimnazijoje vyksta įvairiausi renginiai. Bet labiausiai laukiamas renginys yra Kalėdinis karnavalas. Gruodžio 23 dieną mūsų gimnazijoje vyko tas didysis Kalėdinis karnavalas. Šiais metais mus karnavalas persikėlę į Pasakų Karalystę. Jūs nepatikėsite, bet visą renginį vedė šios Karalystės Karalius ir Princesė. Mūsų mokiniai šiais metais papasakojo ir leido mums prisiminti visokiausias senas pasakas, pavyzdžiui, apie ropę, Sniego karalienę, Snieguolę ir septynis nykštukus, Pelenę ir kitas įdomias istorijas. Aišku, koks būtų renginys be nugalėtojų. Taigi trečią vietą laimėjo IIId klasė su pasaka „Aladinas“, antrą vietą užėmė IIa klasė su pasaka „Mikė Pūkuotukas“, o pirmą vietą iškovojo IIIc klasė su nuostabia pasaka „Pelenė“. Labai gaila, kad per šį gražų karnavalą nesnigo, bet vis tiek mūsų mokiniai padarė jį jaukesnį su savo papasakotomis pasakomis. Ir aišku, kaip galėčiau nepaminėti, kad mūsų mokykloje susikūrė nauja muzikinė grupė „Last Stop“. Po visų pasirodymų mes galėjome išgirsti, kaip nuostabiai groja ši nauja grupė. NUOTRAUKOS>>>
:: Prieš neapykantos kurstymą (LT versija) :: Prieš neapykantos kurstymą (EN versija) ::
Periodai, grupės, numeriai - nesvarbu. Svarbu, kad elementai būtų draugiški ir kad
naujiems elementams visada atsirastų vietos, o gerai žinomi nebūtų pamiršti!
Elementų būna įvairių: „kietų“ kaip metalas, kartais „nusigaruojančių“ kaip dujos, būna, jog tai jie daro iš inercijos (inertiniai), būna besiklausančių radijo (radioaktyvių), būna labai retų ir gudrių egzempliorių. Vieni turi daugiau „šarmo“, kiti mažiau... Kai kurie elementai mėgsta puoštis įvairiais brangiais metalais bei jų lydiniais ar kvėpintis įvairių elementų mišiniais. Daugelis elementų grupuojasi į interesų ar simpatijų grupes. Yra manoma, jog jie yra linkę periodiškai persigrupuoti. Daugelis elementų turi gimimo ir įsidarbinimo metų numerius, o jų atomų sudėtinės dalys - mokslinį bei atsparumo svaigalams laipsnį ir būseną, autoritetą (masę) tarp kitų elementų (ar jų dalių). Kai kurie dariniai būna nepatvarūs. Daugelis elementų nuo ko nors „lydosi“ (pvz., nuo gražių kitos poliarizacijos elementų), turi unikalias kantrybės taurių ribas ir pykčio užvirimo temperatūras. Visi jie aptinkami „Saulėtekyje“, netgi retieji. Dauguma iš jų tarpusavyje reaguoja, ypač jei naudojami darbiniai ir emociniai katalizatoriai.
Lapkričio 18 dieną gimnazijoje informatikos kabinete buvo organizuotas Lietuvos mokinių informatikos olimpiados (LMIO) mokyklos etapas. Programavimo užduotis bandė įveikti III-IV gimnazijos klasių mokiniai. Geriausiai sekėsi IIIc klasės mokiniu Arijui Žaliui, kuris buvo atrinktas dalyvauti LMIO miesto etape. Šis atrankinis į visos šalies mokinių informatikos olimpiadą konkursas vyko gruodžio 16 d. Šiaulių Simono Daukanto inžinerijos gimnazijoje. Šiemet olimpiados programavimo užduotys buvo pakankamai sunkios. Arijus Žalys garbingai atstovavo gimnaziją, pavyko iš dalies įveikti visas tris užduotis ir bent jau aplenkti 5 kitų gimnazijų atstovus. Linkime Arijui sėkmės ateities programavimo konkursuose. Net neabejojame, jog pasisėmus papildomų žinių, ateityje seksis dar geriau!
Gruodžio 13 dieną mokytojos Agnė Rocienė, Rasa Prišmontienė ir Aistė Padgureckienė dalyvavo mokomųjų mokinių bendrovių renginyje „KOSMINĖS KALĖDOS“. Šis įspūdingas renginys vyko Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ ir pritraukė daugiau nei 1000 moksleivių bei 200 mokinių bendrovių iš visos Lietuvos, kurios pristatė savo kūrybiškas verslo idėjas. Renginį organizavo Lietuvos Junior Achievement.
Grįžusios iš renginio mokytojos dalijosi įspūdžiais ir įkvėpimu, patirtu tarp jaunųjų verslo idėjų žvaigždynų. NUOTRAUKOS>>>
Gruodžio 12 dieną gimnazijoje vyko matematikos olimpiados I etapas. Olimpiadoje dalyvavo 18 gimnazistų. Antrokai buvo aktyviausi. Moksleiviai turėjo puikią galimybę pasitikrinti savo matematinius gebėjimus bei žinias. Užduotys buvo sunkokos, todėl vieniems sekėsi geriau, kitiems – šiek tiek prasčiau. Iš olimpiados prizininkų bus atrinkti dalyviai į miesto matematikos olimpiadą. Linkime sėkmės ir gerų rezultatų! NUOTRAUKOS>>>
l Didžiuojamės ir džiaugiamės Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos IIIa klasės gimnazistės Orestos Zibartaitės, dalyvavusios Tarptautiniame konkurse „Olympis 2024 - Rudens sesijoje" rezultatais. Oresta užėmė pirmą vietą ir gavo I laipsnio diplomą matematikos, I laipsnio diplomą biologijos bei II laipsnio diplomą istorijos dalykų 11-tų klasių grupėse. Mokinę konkursui rengė ir konsultavo mokytojai Violeta Daugelavičiūtė, Agnė Rocienė ir Tomas Žilius.
Suaugusiųjų mokymo skyriaus IVs1 klasės mokinys Ramūnas Stulga pelnė I laipsnio diplomą anglų kalbos konkurse, II laipsnio diplomus matematikos, istorijos, chemijos konkursuose, III laipsnio diplomus informacinių technologijų ir biologijos konkursuose. Mokinį konkursui „Olympis 2024-Rudens sesija“ rengė ir konsultavo mokytojai Ingrida Railienė, Agnė Rocienė, Laima Andrijauskienė, Audrius Mickevičius, Jurgita Kušleikienė, Rūta Žymantienė.
Istoriniai kadrai, šiandieninės mokyklos aktualijos, interviu su mokyklos vadovais,
mokytojais, darbuotojais bei mokyklos draugais.
Gruodžio 12 dieną mūsų mokykloje vyko jau aštuonioliktoji akcija „Dovanoju knygą gimnazijai“. Nėra didesnio stebuklo už knygą... Smagu, kad į šią prasmingą popietę susirinkę gimnazistai pasidalino skaitymo teikiamu džiaugsmu ir pristatė savo mėgstamiausias knygas. O pačiu svarbiausiu mūsų renginio momentu tapo dovanos gimnazijai. Visų klasių atstovai, įteikdami knygas, negailėjo gražių žodžių. Mūsų biblioteka vėl praturtėjo, tad skaitymo džiaugsmas tęsiasi...
Smagu, kad mūsų gimnazistai neabejingi grožinei literatūrai. Artėja šv. Kalėdų metas, tad mokėjimas dalintis įgyja dar didesnę prasmę. Tad linkime ir toliau draugauti su knyga ir patirti jos teikiamą stebuklą. NUOTRAUKOS>>>
2024 m. gruodžio 11 d. kasmetinis tradicinis „Saulėtekio“ gimnazijos renginys Bendruomenės vakaras sukvietė visą bendruomenę. Tai puiki proga pasidžiaugti nuveiktais prasmingais darbais, pasiektais rezultatais. O svarbiausia, tėveliams savo vaikais, mokytojams – mokiniais, apskritai vieniems kitais. Juk mes augome, tobulėjome, kūrėme, tiesiog gyvenome čia. Vakarą pradėjo teatro ir muzikos kompozicija „Žiema“. Ačiū solistėms Orestai Zibartaitei, Deiminai Skėrytei, Sofijai Zujevai ir jų vadovui muzikos mokytojui Rolandui Janušui, teatro studijos nariams Medai Kauneckytei, Vismantei Frolovaitei, Elingai Kalytytei, Dovydui Meinoriui ir Dovydui Nevuliui bei jų teatro mokytojai Linai Jokubauskienei. Ačiū Jonui Giedraičiui už sukurtą filmuką, kuris nuvedė į bepraeinančius 2024 metus. Direktorė apdovanojo mokinius už aukštus mokslo, meno, sporto pasiekimus, atradimus ekologijos srityje. Ačiū sakome Gleb Nykolui Primačiuk ir Estėjai Grikštaitei už romantinę rumbą. Vakarą vainiko muzikinės grupės „Last Stop“ ir „Šauktai po pietų“, kurių vadovas Mantas Babrauskas. Tegul šiandieninė mūsų buvimo kartu akimirka prieš didžiąsias metų šventes Kalėdas sušildo širdis ir dar labiau suvienija visą bendruomenę. NUOTRAUKOS>>>