Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Projekto „Kultūrinis ir gastronominis randevu“ dalyvių vizitas Prancūzijoje

Data: 2011-06-20

     Gegužės 17-22 dienomis keturi mūsų gimnazijos mokiniai, mokytojai  Kristina Urbonienė ir Ričardas Gečas vyko į ketvirtąjį – paskutinį - projekto „Kultūrinis ir gastronominis randevu“ vizitą Prancūzijoje. Kviečiame paskaityti dienoraštį.

Nuotraukos >>>

Video >>>

Gegužės 17 d., antradienis

     2.30 val. nakties keliauninkai su savo šeimomis susirinko prie „Saulėtekio“ gimnazijos. Didžioji kelionė prasidėjo važiavimu mikroautobusiuku į Rygos (Rīga) oro uostą. Iš ten skridome į Briuselį (Bruxelles), iš Briuselio – į Marselį (Marseille), kol galiausiai susitikę su ispanais traukiniu atvykome į Montpeljė (Montpellier). Iš ten vykome į kaimą Lansarg (Lansargues). Visi projekto dalyviai susirinko prie mokyklos ir buvo paskirstyti į šeimas. Vakare mes turėjome laisvo laiko su savo naujomis šeimomis.

Gegužės 18 d., trečiadienis

     Ryte, maždaug 8.20 val., visi susirinko prie mokyklos. Per pirmą pamoką prancūzai mums parodė mokyklą ir keletą kabinetų. Vėliau mes buvome padalinti į grupeles ir ėjome į skirtingas pamokas. Rūta su Kamile buvo muzikos pamokoje, o Ignas su Jonu buvo matematikos pamokoje. Per muzikos pamoką tik berniukai norėjo atsakyti į klausimus ir dainuoti pažymiui. Mokiniai buvo labai įvairaus amžiaus, tačiau priemonių nebuvo pakankamai: tik fortepijonas, nesudėlioti būgnai, du tamburinai, du ksilofonai ir džembis. Ignas papasakojo, kad matematikos pamoka buvo tikrai nuobodi ir nesuprantama Jonui bei Ignui. Jei mokytojas paklausdavo kažko, vos keli mokiniai kėlė rankas ir tai nedrąsiai.
     Po dviejų pamokų mes pietavome. Vėliau ėjome į meriją, kur Lansargues meras ir mokyklos direktorius pasveikino visus projekto dalyvius. Po kalbų mes turėjome grįžti į mokyklą ir žaidėme „Mimų žaidimą“, „Kas aš esu?“ bei rankinį. Į finalą pateko dvi grupės, kur kiekvienoje buvo po lietuvaitį. Nugalėjo komanda, kurioje buvo Ignas. Lietuviams labiausiai patiko  „Mimų žaidimas“. Po žaidimų ragavome įvairių šalių užkandžių.

Gegužės 19 d., ketvirtadienis

     Ryte mes susitikome prie mokyklos. Visus suskirstė į du autobusus ir važiavome į Montpellier. Ekskursija po miestą vyko kiek neįprastai – visi dalyviai gavo paruoštas užduotis ir jas buvo galima atlikti tik tyrinėjant miestą, objektus, pastatus. Užduotims atlikti visi buvome padalinti į komandas. Lietuviai visi ėjo kartu, o su jais – naujieji draugai prancūzai, pas kuriuos apsistojome. Mieste pamatėme daug įvairių ir įdomių objektų: bažnyčių, fontanų, muziejų bei parduotuvių. Kai susitikome kitas grupes, galėjome truputį užkąsti ir tada vykti prie Viduržemio jūros. Paplūdimys yra šiek tiek kitoks nei Lietuvoje. Nėra persirengimo kabinų, o dušas - tiesiog stulpas, kur reikia paspausti mygtuką ir vanduo pradeda bėgti. Mūsų nelaimei, tualetai nedirbo. Kol ėjome iki vandens, susidūrėme su nedidele problemėle -  deginantis smėlis. Tačiau kai mes „įvilkome“ savo sukepusias kojas į vandenį, pasaulis prašviesėjo! Pagaliau mes galėjome pasimaudyti Viduržemio jūroje! Vanduo buvo toks sūrus, kad mes galėjome gulėti ant vandens. Bet tas pats vanduo labai graužė odą ir akis. Išsimaudę labai norėjome persirengti, bet juk persirengimo kabinų nebuvo! Todėl išradingieji lietuvaičiai nusprendė persirengti ten, kur stovi – ant šaligatvio! Kadangi mes nepratę šitaip elgtis, kiek užtrukome ir pirmą kartą per dvejus projekto vykdymo metus lietuviai pavėlavo į susitikimą! Nors jautėmės nelabai gerai, bet žinojome – dėl maudynių Viduržemio jūroje verta šiek tiek nusižengti.
     Kai mes grįžome atgal į Lansargues, buvo laisvo laiko, ir kiekvienas sugrįžo į savo naujuosius namus...

Rūta (8a) ir Ignas (8b)

Gegužės 20 d., penktadienis

     Ryte atsikėlę susitikome su draugais prie mokyklos. Įlipome į autobusą, kuris mus nuvežė į viduramžių miestą Aigues Mortes. Plaukėme barža kanalais, iki jūros, sustojome pasižiūrėti arklių bei bulių. Po to grįžome į miestelį. Gavome truputį laiko apsipirkimui ir pavalgymui. Saulė buvo be galo kaitri, todėl nudegėm, nors odą ir dengė 3 sluoksniai kremo nuo saulės. Apsipirkę užlipome ant gynybinės miesto sienos, kuri juosė mažąjį miestelį. Po to keliavome į druskų gamyklą, kur matėme didžiulius druskų kalnus ir rausvus bei gelsvus vandens telkinius, kuriuose krevetėmis vaišinosi rožiniai flamingai. Visa ekskursija vyko važiuojant mažu traukinuku. Ekskursijai pasibaigus grįžome namo pas savo prancūziškas šeimas.

Gegužės 21 d., šeštadienis

     Anksti ryte susirinkome prie mokyklos. Pėsčiomis patraukėme į netoliese esančią rančą, kurioje auginami buliai. Pirmiausia skaniai užkandome rančoje gaminamų keptų dešrelių, tada sėdome ant specialių platformų ir važiavome stebėti, kaip rančos darbuotojai raiti ant arklių bulius varinėjo, atskirdavo nuo visos bandos, netgi kaip žymimi vienerių metų sulaukę buliukai. Mums buvo liepta sėdėti labai ramiai, nes buliai – laukiniai padarai ir niekada negali žinoti, kaip jie pasielgs. Staiga tiesiai link mūsų pradėjo bėgti vienas mažas buliukas, kurį norėjo pažymėti.  Vienas šalia sėdėjęs  vaikinas iš baimės vos man nesutraiškė peties. Tačiau bulių varovai (guardians) greitai žvėrį sutramdė. Jie atitempė dar jauną buliuką, paruošė pažymėjimui. Nors mums buvo pasakyta, kad buliukui neskauda, gyvuliuko skausmu verkiančios akys sakė ką kita. Tas vaizdas dar ilgai išliks mūsų atmintyse.
Po tokios veiklos rančoje keliavome į meriją,  kur vėl gavome pavalgyti. Kiekviena šalis turėjo pademonstruoti savo tradicijas.  Prancūzės šoko, italai ir portugalai dainavo, ispanai šoko ir repavo, vokiečiai parodė labai įdomų žaidimą, kur reikėjo daug kartų pritūpti, o mes pakvietėme pašokti „Oira oira“. Sočiai pavalgę ir pašokę keliavome į areną, kurioje vyko bulių žaidynės, baltai apsirengę vyrai bandė nuimti kokardas nuo buliaus kaktos. Vyrai šokinėjo lyg iš kokio „Matricos“ filmo, tiesiog vaikščiojo sienomis! Pasigrožėję buliais ir arkliais vykome namo ruošti baigiamajam renginiui. Vakare vėl susitikome prie mokyklos, paskutinį kartą. Šventės metu šalių koordinatoriams buvo įteiktos pirmosios kulinarinės knygos! Visi mokiniai gavo sertifikatus, liudijančius apie dalyvavimą projekte, o tada prasidėjo šokiai. Kamilė ir Rūta buvo pakviestos duoti interviu apie šią kelionę. Po diskotekos buvo liūdna su visais atsisveikinti, kelios merginos net verkė.

Gegužės 22 d., sekmadienis

     9.15 val. susitikome Montpelje geležinkelio stotyje. Belaukiant traukinio buvo labai sunku atsisveikinti su naujosiomis šeimomis. Atvyko mūsų traukinys ir  prasidėjo pirmasis mūsų ilgos kelionės namo etapas. Po to sekė dar du skrydžiai ir kelionė nuo Rygos iki Šiaulių mikroautobusu. Taigi atsikvėpėme tik Rygoje, kai pajutome, kad namai jau nebetoli. Mūsų kelionė namo truko beveik 17 valandų!  Šiaulius pasiekėme apie antrą valandą nakties, labai nuvargę, bet labai laimingi.

Kamilė (8a) ir Jonas (8b)


Kita informacijaKita informacija

2021-12-03 „Saulėtekio“ gimnazistų tėvelių dėmesiui!

Gruodžio 6-9 d. 17.00-20.00 val. kviečiame į nuotolinę atvirų durų dieną!

Registracijos informaciją rasite TAMO dienyne.

 Tėvai registruotis gali kiekvieną iš nurodytų dienų (6-9 d.) iki 15 val. , po to registracija bus išjungta.

 Administracija2021-12-01 STEAM diena “Saulėtekio” gimnazijoje

   Lapkričio 25 d. mūsų gimnazijoje buvo neeilinė: I– IV klasių gimnazistai savo jėgas išbandė patyriminėje veikloje.

   I–II klasių mokiniams patyriminės veiklos vyko mokykloje. Jie pažino kerintį parfumerijos meną ir mokėsi kurti asmeninių kvepalų formulę. Eksperimentuodami laboratorijoje mokiniai turėjo galimybę palaikyti sausą ledą ar net ugnį savo rankose, stebėti bandymus su skystu azotu. Fotoportreto veikloje mokėsi fotografavimo subtilybių. Afrikos būgnų pamokoje mokiniai susipažino su afrikietiškų būgnų skambesiu, jų atsiradimo istorija, grojimo būdais ir galimybėmis. Svarbiausia, kad kiekvienas mokinys galėjo išmėginti savo muzikinius gebėjimus jais grodamas.  

   III klasių veiklos vyko Šiaulių valstybinėje kolegijoje. Veikloje „Žaisti verslą – naudingas laiko praleidimas” mokiniai dalyvavo kūrybinių užduočių estafetėje. Litavimo ir elektronikos pamokėlėje mokėsi lituoti įvairius elektronikos komponentus, išsiaiškino pagrindinius jų veikimo principus.  Sulituotus mažus įtaisus pasiliko prisiminimui. Mokiniai susipažino su Lietuvos žemės gelmių pasauliu, paplitusiomis uolienomis, galėjo jas apžiūrėti, išsiaiškino, kur jos naudojamos. Robotikos fanai susikonstravo kovinį robotuką, išmėgino Antweight klasės robotuko platformą. Veikloje “Paviršius – faktūra – spalva“ gimnazistai  išbandė interjero dekoravimo galimybes, susipažino su statybinėmis medžiagomis. Statybviete tapo meno galerija. Didelį įspūdį paliko gaujos mentaliteto žaidimas, reikalaujantis gudrumo, gebėjimo dirbti komandoje. Šis žaidimas padėjo pažinti ir suvokti žmonių santykius sociume.

   IV klasių mokiniai lankėsi Šiaulių profesinio rengimo centruose. Mechanikos skyriuje vaikiniai susipažino su automechaniko ir suvirintojo profesija. Patyriminės veiklos metu mokėsi keisti automobilio padangą, susipažino su suvirinimo įranga. Merginos Šiaulių profesinio rengimo centro technologijų skyriuje matavosi apskaitininkės ir siuvėjos profesijas: užsiėmimų metu mokėsi apskaičiuoti ilgalaikį ir trumpalaikį įmonės turtą ir pasisiuvo pirkinių maišelius.

   Prasmingos patyriminės veiklos rezultatai mokinius džiugino, teikė malonumą ir darsyk įtikino, kad tai, ką žmonės daro, yra daug svarbiau nei tai, ką jie žino.  NUOTRAUKOS>>>

Karjeros konsultantės Ieva Kelertienė ir Irma Žemaitienė2021-11-30 Konkurso Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti komisijos sudėtis

Šiaulių miesto savivaldybė paskelbė konkursą Šiaulių Saulėtekio gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti ir patvirtino atrankos komisijos sudėtį.
Atrankos komisijos sudėtis>>>2021-11-30 Lietuvių kalbos ir literatūros projektas: pamėgti grožiniai tekstai mokinių ir mokytojų lūpomis

   Ar kada nors susimąstėte, kokius kūrinius ir kodėl renkatės skaityti. Poeziją ar prozą? O gal dramą? Tekstą, kuriantį šviesią, džiugią nuotaiką ar perteikiantį liūdesį ir kančią? Ekspresyvų ar melancholišką?.. Juk literatūros kūriniai leidžia geriau pažinti save ir kitus.

   Lapkričio 26 dieną per ilgąją pertrauką gimnazijos mokiniai ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos I aukšto fojė dalijosi mėgstamu kūriniu ar jo ištrauka. Per mikrofoną skaitomus V. Šekspyro, Maironio, Just. Marcinkevičiaus, D. Kajoko, I. Šeiniaus, R. Kmitos ir kitų rašytojų tekstus girdėjo visa bendruomenė. Ne tik girdėjo, bet ir jautė skaitovų sielos virpesius ir geriau pažino suolo ar klasės draugą, mokytoją...  NUOTRAUKOS>>>

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos2021-11-23 Projektas „GIMTOSIOS KALBOS GROŽIS IR PRASMĖ MEDIJOSE“: interaktyvios, kūrybinės pamokos

Lapkričio 15-23 dienomis  I-IV klasių „Saulėtekio“ gimnazistams vyko interaktyvios, kūrybinės lietuvių kalbos pamokos. Mokiniai dirbo su Eduka ir Kahoot programomis, turtino žodyną galvodami žodžių kryžiažodžiui.  Tokios pamokos įdomesnės, pabėgama nuo rutinos, skatinamas natūralus bendradarbiavimo jausmas ir galimybė palenktyniauti su bendraklasiais, susirungti ir parodyti savo žinias bei greitą orientaciją. NUOTRAUKOS>>>

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos2021-11-18 Gimnazijoje paminėta Tolerancijos diena

   Nuo 1995 metų lapkričio 16-oji diena yra minima daugelyje demokratinių valstybių: UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet nuo 2003 metų inicijuoja šios dienos minėjimą. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos miestas! Tad gimnazijos 1, 2, 4 klasių mokiniai kūrė koliažą „Mano svajonių mietas“ , o 3 klasių mokiniai klausė istorijos mokytojų Malik Agamalijev ir Tomo Žiliaus paskaitos „Kas yra tolerancija?“  NUOTRAUKOS>>>

Neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė2021-11-16 Botanikos sode savomis rankomis sukurti advento vainikai papuoš mokinių namus

   „Ar žinote, kuo skiriasi Kalėdų vainikas nuo advento vainiko?“ – klausimu praktinį užsiėmimą pradėjo Šiaulių botanikos sodo edukatorė Lina Kruopienė. Ji mūsų gimnazijos antrokus patikino, kad Kalėdų vainikas yra labai ryškus, gaminamas iš nenatūralių medžiagų, dažnai pakabinamas, o advento sukuriamas tik iš gamtos augalų ir laikomas ant stalo. Idėja grįžti namo su savo rankomis sukurtu, būsimą šventę primenančiu vainiku 2a klasės mokinius paskatino rinktis Botanikos sodo darbuotojų sudžiovintus, akį traukiančius žolynus ir juos meniškai dėlioti ant jau paruošto apskritimo – vainiko pagrindo. Maždaug valanda kruopštaus darbo ir gimė stebuklas – susikaupimo laikotarpiui skirtas, kiekvieno mokinio savitai gražus, energija pulsuojantis meno kūrinys! Beliks pasirūpinti trimis violetinėmis ir viena rožine žvakėmis, kad artėjantis keturių savaičių advento laikas skatintų šviesius apmąstymus. NUOTRAUKOS>>>

2a klasės auklėtoja Jūratė Montvidienė2021-11-12 Informatyvus abiturientų susitikimas su edukacinės rinkos lyderės KALBOS atstovu

   Lapkričio 10 d. „Saulėtekio“  gimnazijos abiturientai bendravo su KALBOS studijų užsienyje konsultantu Nerijumi Leškiu. Susitikimo metu konsultantas pristatė, kokią pagalbą stojantiesiems teikia KALBA, kodėl studijuoti užsienyje verta. Nerijus Leškys diskutavo su mokiniais apie pagrindinius iššūkius, kylančius gimnazistams renkantis savo profesijos kelią, bei apie dažniausias pasirinkimų klaidas. To pasekmė – tik 20 proc. abiturientų specialybę renkasi sąmoningai, o darbą pagal įgytą specialybę šiandien dirba 15–20 proc. studijas baigusių jaunuolių. KALBOS atstovas pabrėžė, kad jis studijuoti užsienyje norintiems mokiniams teikia nemokamas konsultacijas. NUOTRAUKOS>>>

Karjeros konsultantės Irma Žemaitienė ir Ieva Kelertienė2021-11-11 Kitokia diena gimnazijoje sukūrė Helovyno šventės nuotaiką

   Spalio 29 dieną, paskutinę dieną prieš mokinių rudens atostogas, gimnazijoje nuo pat ryto šmirinėjo siaubo filmų personažai, velniai, raganos, pabaisos, vienuoliai ir kitos baimę keliančios būtybės. Šiurpino ant laiptų susiraizgę voratinkliai, tamsiuose koridoriuose buvo galima sutikti nežinia iš kur atklydusių besišnabždančių vaiduoklių... Minėdami Helovyno šventę mokytojai ir Mokinių parlamentas stebino savo veiklomis: išlikimo estafetėmis, veido grimo pratybomis, žvakių liejimo pamokomis, helovyniškų istorijų kūrimu... Jose laikas tikrai neprailgo. Po to beliko kitokią dieną gimnazijoje įamžinti mokytojų ir mokinių nuotraukomis. NUOTRAUKOS>>>

Gimnazijos Mokinių parlamento narė, 3a klasės mokinė Rugilė Siroveckytė2021-11-09 Originaliame Londono kavinės meniu – menas

   Rudens atostogų metu lankiausi Londone, kur dar rugsėjo pradžioje buvo atidaryta mano grafikos darbų paroda. Buvo netikėta, kartu ir smagu sulaukus pasiūlymo surengti parodą Londone, „Moko Made Cafe“ Hoxtone. Į jaukią, turinčią savo veidą ir dvasią kavinę lankytojai užsuka ne tik pasimėgauti kava, japoniška arbata, bet ir randa atgaivą: joje nuolatos rengiamos parodos, visus šiltai sutinka kavinės savininkė p. Tomoko, kurianti komiksus apie Londono gyvenimą, atvirukus. Be to, personalas – taip pat menininkai: kino režisūrą studijuojanti Marin, muzikas. Mane nudžiugino maloni pažintis su parodos organizatoriais, menui neabejingais žmonėmis. Be to, įdomu buvo pamatyti savo darbus svečioje šalyje, netradicinėje aplinkoje, patobulinti anglų kalbos žinias, parsivežti naujų įspūdžių ir idėjų, apsilankyti muziejuose, parodose, architektūrinėse dirbtuvėse.

   Jei iki Naujųjų metų būsite Londone, kviečiu pasimėgauti kava ir jaukiai praleisti laiką „Moko Made Cafe“. Šiandien joje menas irgi  gali būti pateikiamas kaip meniu... dvasiai :)  NUOTRAUKOS>>>

Dailės mokytoja Rasa Prišmontienė2021-10-28 Sporto aikštynų atnaujinimo projektas

   Šiaulių "Saulėtekio" gimnazija sėkmingai toliau įgyvendina Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamą sporto aikštynų atnaujinimo projektą. Projekto įgyvendinimo komanda gimnazijoje bendradarbiaudama su fondo specialistais sudėliojo tinkamas sąlygas vykdyti pirkimą supaprastinto statybos, rekonstravimo projekto parengimo paslaugai. Pirkimas įvyko be trukdžių, o po sutarties pasirašymo projektą rengti pradėjo - UAB „TS Projects“. Tikimasi, kad jau pavasarį turėsime parengtą techninį projektą ir galėsime skelbti naujus pirkimus darbams atlikti. Planuojama, jog statybos darbai bus atlikti per 2022 metus.2021-10-14 Video filmukų konkursas

:: KONKURSO NUOSTATAI ::2021-10-12 Projektas „GIMTOSIOS KALBOS GROŽIS IR PRASMĖ MEDIJOSE“

   Jau startuoja pirmoji veiklos sritis „SKAITAU“! Praleiskime rudenį su knyga ir pradėkime su ja žiemoti!

   Visą „Saulėtekio“ bendruomenę – mokinius, jų tėvelius, seseris ir brolius, mokytojus ir kitus gimnazijos darbuotojus – spalio, lapkričio ir gruodžio mėnesį kviečiame dalyvauti šioje projekto veikloje. Skaitykite pasirinkto tipo ir žanro knygas, jų įkvėpti kurkite pristatymus (inscenizuokite, fotografuokitės, filmuokitės ir kt.). Sukurtus kūrybinius darbus siųskite savo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojoms (nurodykite vardą, pavardę, klasę).

VEIKLOS PROGRAMA

  • Skaitau šeimoje. Spalio 12–24 dienomis projekto dalyviai savarankiškai skaito tekstus savo šeimose. 
  • Skaitau Šiauliuose. Spalio 25–31 dienomis tekstai skaitomi Šiaulių miesto viešosiose bibliotekose ir kitose neformaliose erdvėse.
  • Skaitau „Saulėtekyje“. Lapkričio 8–19 dienomis projekto dalyviai skaito tekstus „Saulėtekio“ gimnazijoje, dalyvauja susitikimuose su svečiais.
  • Lapkričio 12 dieną po 4 pamokų per pertrauką II aukšto fojė skaitomi pasirinkti grožinės literatūros ar savos kūrybos tekstai.
  • Gruodžio mėnesį kalėdinis renginys suburs „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės Knygų klubo narius.

P.S. Jums atsidėkos pati knyga, o ištikimiausių skaitymo gurmanų lauks prizai!!!

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos2021-10-01 Informacija tėvams apie vaikų skiepijimą nuo koronaviruso infekcijos

   Tėvams kyla daug klausimų apie vaikų nuo 12 metų skiepijimą: ar verta skiepyti, koks galimas šalutinis skiepo poveikis, ar vakcinos saugios, kaip sunkiai koronavirusu serga vaikai, ar ši liga jiems pavojinga.

   Į visus šiuos ir kitus klausimus apie vaikų skiepijimą nuo koronaviruso infekcijos tiesioginės transliacijos metu atsakė Kauno klinikų Vaikų ligų klinikų vadovas profesorius Rimantas Kėvalas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Vaikų ligų klinikos docentė, vaikų ligų gydytoja, mokslininkė Lina Jankauskaitė, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Julius Lukošius ir Sveikatos apsaugos ministerijos Elektroninės sveikatos sistemos ir informacinių išteklių skyriaus vyriausiasis specialistas Lukas Galkus.

ČIA rasite klausimų-atsakymų apibendrinimą.

Nuoroda į klausimų-atsakymų video: https://www.youtube.com/watch?v=y-4UKmud1902021-09-17 Jau startuoja „Saulėtekio” gimnazijos laimėtas sporto aikštyno atnaujinimo projektas

   Šiandien švietimo įstaigose prasmingos vizijos ir siekiai dažnai tampa gražia realybe. Svarbu kryptingai eiti išsikelto tikslo keliu. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija tokį tikslą turėjo – siekiamybė atnaujinti ugdymo įstaigos sporto aikštyną paskatino teikti paraišką Sporto rėmimo fondo lėšoms gauti ir dalyvauti projekte. Birželio mėnesį paaiškėjo, kad tarp 2021 metais šio fondo lėšomis finansuojamų 9 sporto projektų, skirtų esamų sporto paskirties pastatų arba sporto paskirties inžinerinių statinių plėtrai, priežiūrai ir remontui, ir Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos projektas, o rugpjūčio 12 dieną jau pasirašyta sutartis su SRF. Kasdien vis labiau prie realybės priartėjančiu sumanymu džiaugiasi ne tik minėtą projektą administruojanti gimnazija, bet ir jos partneriai regbio klubas „Baltrex-Šiauliai“, Šiaulių lopšelis-darželis „Bitė”,  Lieporių bendruomenės centras.

   Gražioms vizijoms įprasminti visada reikia palaikymo ir paramos. Tad labai džiugu, kad ir Šiaulių miesto savivaldybė, ir privatus verslas palaikė įkvėpimo judėti idėją ir sutiko finansiškai paremti būsimą išskirtinę ne tik „Saulėtekio“ gimnazijos erdvę, bet ir viso miesto. Tai mieste pirmoji tokia graži iniciatyva, liudijanti, kad tik stiprindami tarpinstitucinius ryšius, bendradarbiaudami ir suvokdami vienybės jėgą galime pasiekti dar didesnių, galimai net pranoksiančių lūkesčius rezultatų.

   Tad jau šiandien prasideda darbui, susitelkimui, sumanymui įgyvendinti skirtas laikas, jau šiandien startuoja „Saulėtekio” gimnazijos laimėtas sporto aikštyno atnaujinimo projektas, kad po dvejų metų naujoje, funkcionalioje ir modernioje erdvėje galėtų startuoti sporto aistruoliai.

  • Projekto pavadinimas ir numeris - „Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos sporto aikštyno atnaujinimas“, Nr. SP2021-1-094
  • Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 2021 m. rugpjūčio 12 d. – 2023 m. rugpjūčio 11 d.
  • Projekto lėšos – 750 000,00 EUR, iš kurių SRF ne daugiau kaip 450 000,00 EUR.
  • Projekto administratorius – Šiaulių “Saulėtekio” gimnazijos pavaduotojas ugdymui Malik Agamalijev.


2021-08-11 Konkursas

„Šiaulių miesto savivaldybė skelbia konkursą Šiaulių Saulėtekio gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti.

 

Šiaulių miesto savivaldybė skelbia konkursą Šiaulių Saulėtekio gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti.

Pretendentų atrankos data – 2021 m. gruodžio 8 d.

Detalią informaciją, kaip pateikti dokumentus, rasite tinklalapio www.siauliai.lt skiltyje „Skelbimai“, o taip pat adresu: https://www.siauliai.lt/news/category/paskelbti-konkursai-i-siauliu-miesto-savivaldybei-pavaldzias-istaigas-1.

Konkursas paskelbtas 2021 m. rugpjūčio 11 d.2021-06-03 Vaiko pareigos

   Birželio 1-ąją buvo minima Vaikų gynimo diena, o birželio 2-ąją norėčiau paskelbti vaiko pareigų, be kurių teisės egzistuoti neturėtų, diena. Pareiga – ne našta ar bausmė, o suvokimas, kad esame svarbi visuomenės ar bendruomenės dalis. Vaikui augti gera tada, kai tarp meilės, pramogų, pareigų ir teisių vyrauja pusiausvyra.

   Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3 knyga. Šeimos teisė. 3.162 straipsnis. „Vaikai turi gerbti tėvus ir tinkamai atlikti pareigas“.

   Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas. VIII SKYRIUS. PAGRINDINĖS VAIKO PAREIGOS, JO ATSAKOMYBĖS IR ELGESIO KONTROLĖS YPATUMAI. 48 straipsnis. Pagrindinės vaiko pareigos ir jo atsakomybės ugdymas:

1. Vaikas yra visuomenės narys ir naudodamasis savo teisėmis turi laikytis nustatytų elgesio normų, Lietuvos Respublikos Konstitucijos, šio ir kitų įstatymų bei teisės aktų nuostatų, gerbti kitų žmonių teises.

2. Vaikas privalo:

1) gerbti savo tėvus, kitus šeimos narius, globoti juos senatvėje, ligos ar kitos negalios atvejais, padėti tėvams ir kitiems paramos reikalingiems šeimos nariams;

2) gerbti pedagogus, kitus suaugusiuosius ir vaikus, nepažeisti jų teisių ir teisėtų interesų;

3) laikytis priimtų elgesio normų mokymo, auklėjimo įstaigose, viešose vietose, darbe, buityje;

4) gerbti ir tausoti kultūros ir istorijos vertybes, gamtą, visuomenės ir privačią nuosavybę.

3. Vaikas turi būti ugdomas atlikti pareigas ir pats atsakyti už savo poelgius šeimoje, mokymo bei auklėjimo įstaigose, darbe, socialinėje aplinkoje.

Gimnazijos socialinė pedagogė Jurgita KerežienėSocialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Eismintas
Geisvilė
Gratas

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius