Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Projekto „Kultūrinis ir gastronominis randevu“ dalyvių vizitas Prancūzijoje

Data: 2011-06-20

     Gegužės 17-22 dienomis keturi mūsų gimnazijos mokiniai, mokytojai  Kristina Urbonienė ir Ričardas Gečas vyko į ketvirtąjį – paskutinį - projekto „Kultūrinis ir gastronominis randevu“ vizitą Prancūzijoje. Kviečiame paskaityti dienoraštį.

Nuotraukos >>>

Video >>>

Gegužės 17 d., antradienis

     2.30 val. nakties keliauninkai su savo šeimomis susirinko prie „Saulėtekio“ gimnazijos. Didžioji kelionė prasidėjo važiavimu mikroautobusiuku į Rygos (Rīga) oro uostą. Iš ten skridome į Briuselį (Bruxelles), iš Briuselio – į Marselį (Marseille), kol galiausiai susitikę su ispanais traukiniu atvykome į Montpeljė (Montpellier). Iš ten vykome į kaimą Lansarg (Lansargues). Visi projekto dalyviai susirinko prie mokyklos ir buvo paskirstyti į šeimas. Vakare mes turėjome laisvo laiko su savo naujomis šeimomis.

Gegužės 18 d., trečiadienis

     Ryte, maždaug 8.20 val., visi susirinko prie mokyklos. Per pirmą pamoką prancūzai mums parodė mokyklą ir keletą kabinetų. Vėliau mes buvome padalinti į grupeles ir ėjome į skirtingas pamokas. Rūta su Kamile buvo muzikos pamokoje, o Ignas su Jonu buvo matematikos pamokoje. Per muzikos pamoką tik berniukai norėjo atsakyti į klausimus ir dainuoti pažymiui. Mokiniai buvo labai įvairaus amžiaus, tačiau priemonių nebuvo pakankamai: tik fortepijonas, nesudėlioti būgnai, du tamburinai, du ksilofonai ir džembis. Ignas papasakojo, kad matematikos pamoka buvo tikrai nuobodi ir nesuprantama Jonui bei Ignui. Jei mokytojas paklausdavo kažko, vos keli mokiniai kėlė rankas ir tai nedrąsiai.
     Po dviejų pamokų mes pietavome. Vėliau ėjome į meriją, kur Lansargues meras ir mokyklos direktorius pasveikino visus projekto dalyvius. Po kalbų mes turėjome grįžti į mokyklą ir žaidėme „Mimų žaidimą“, „Kas aš esu?“ bei rankinį. Į finalą pateko dvi grupės, kur kiekvienoje buvo po lietuvaitį. Nugalėjo komanda, kurioje buvo Ignas. Lietuviams labiausiai patiko  „Mimų žaidimas“. Po žaidimų ragavome įvairių šalių užkandžių.

Gegužės 19 d., ketvirtadienis

     Ryte mes susitikome prie mokyklos. Visus suskirstė į du autobusus ir važiavome į Montpellier. Ekskursija po miestą vyko kiek neįprastai – visi dalyviai gavo paruoštas užduotis ir jas buvo galima atlikti tik tyrinėjant miestą, objektus, pastatus. Užduotims atlikti visi buvome padalinti į komandas. Lietuviai visi ėjo kartu, o su jais – naujieji draugai prancūzai, pas kuriuos apsistojome. Mieste pamatėme daug įvairių ir įdomių objektų: bažnyčių, fontanų, muziejų bei parduotuvių. Kai susitikome kitas grupes, galėjome truputį užkąsti ir tada vykti prie Viduržemio jūros. Paplūdimys yra šiek tiek kitoks nei Lietuvoje. Nėra persirengimo kabinų, o dušas - tiesiog stulpas, kur reikia paspausti mygtuką ir vanduo pradeda bėgti. Mūsų nelaimei, tualetai nedirbo. Kol ėjome iki vandens, susidūrėme su nedidele problemėle -  deginantis smėlis. Tačiau kai mes „įvilkome“ savo sukepusias kojas į vandenį, pasaulis prašviesėjo! Pagaliau mes galėjome pasimaudyti Viduržemio jūroje! Vanduo buvo toks sūrus, kad mes galėjome gulėti ant vandens. Bet tas pats vanduo labai graužė odą ir akis. Išsimaudę labai norėjome persirengti, bet juk persirengimo kabinų nebuvo! Todėl išradingieji lietuvaičiai nusprendė persirengti ten, kur stovi – ant šaligatvio! Kadangi mes nepratę šitaip elgtis, kiek užtrukome ir pirmą kartą per dvejus projekto vykdymo metus lietuviai pavėlavo į susitikimą! Nors jautėmės nelabai gerai, bet žinojome – dėl maudynių Viduržemio jūroje verta šiek tiek nusižengti.
     Kai mes grįžome atgal į Lansargues, buvo laisvo laiko, ir kiekvienas sugrįžo į savo naujuosius namus...

Rūta (8a) ir Ignas (8b)

Gegužės 20 d., penktadienis

     Ryte atsikėlę susitikome su draugais prie mokyklos. Įlipome į autobusą, kuris mus nuvežė į viduramžių miestą Aigues Mortes. Plaukėme barža kanalais, iki jūros, sustojome pasižiūrėti arklių bei bulių. Po to grįžome į miestelį. Gavome truputį laiko apsipirkimui ir pavalgymui. Saulė buvo be galo kaitri, todėl nudegėm, nors odą ir dengė 3 sluoksniai kremo nuo saulės. Apsipirkę užlipome ant gynybinės miesto sienos, kuri juosė mažąjį miestelį. Po to keliavome į druskų gamyklą, kur matėme didžiulius druskų kalnus ir rausvus bei gelsvus vandens telkinius, kuriuose krevetėmis vaišinosi rožiniai flamingai. Visa ekskursija vyko važiuojant mažu traukinuku. Ekskursijai pasibaigus grįžome namo pas savo prancūziškas šeimas.

Gegužės 21 d., šeštadienis

     Anksti ryte susirinkome prie mokyklos. Pėsčiomis patraukėme į netoliese esančią rančą, kurioje auginami buliai. Pirmiausia skaniai užkandome rančoje gaminamų keptų dešrelių, tada sėdome ant specialių platformų ir važiavome stebėti, kaip rančos darbuotojai raiti ant arklių bulius varinėjo, atskirdavo nuo visos bandos, netgi kaip žymimi vienerių metų sulaukę buliukai. Mums buvo liepta sėdėti labai ramiai, nes buliai – laukiniai padarai ir niekada negali žinoti, kaip jie pasielgs. Staiga tiesiai link mūsų pradėjo bėgti vienas mažas buliukas, kurį norėjo pažymėti.  Vienas šalia sėdėjęs  vaikinas iš baimės vos man nesutraiškė peties. Tačiau bulių varovai (guardians) greitai žvėrį sutramdė. Jie atitempė dar jauną buliuką, paruošė pažymėjimui. Nors mums buvo pasakyta, kad buliukui neskauda, gyvuliuko skausmu verkiančios akys sakė ką kita. Tas vaizdas dar ilgai išliks mūsų atmintyse.
Po tokios veiklos rančoje keliavome į meriją,  kur vėl gavome pavalgyti. Kiekviena šalis turėjo pademonstruoti savo tradicijas.  Prancūzės šoko, italai ir portugalai dainavo, ispanai šoko ir repavo, vokiečiai parodė labai įdomų žaidimą, kur reikėjo daug kartų pritūpti, o mes pakvietėme pašokti „Oira oira“. Sočiai pavalgę ir pašokę keliavome į areną, kurioje vyko bulių žaidynės, baltai apsirengę vyrai bandė nuimti kokardas nuo buliaus kaktos. Vyrai šokinėjo lyg iš kokio „Matricos“ filmo, tiesiog vaikščiojo sienomis! Pasigrožėję buliais ir arkliais vykome namo ruošti baigiamajam renginiui. Vakare vėl susitikome prie mokyklos, paskutinį kartą. Šventės metu šalių koordinatoriams buvo įteiktos pirmosios kulinarinės knygos! Visi mokiniai gavo sertifikatus, liudijančius apie dalyvavimą projekte, o tada prasidėjo šokiai. Kamilė ir Rūta buvo pakviestos duoti interviu apie šią kelionę. Po diskotekos buvo liūdna su visais atsisveikinti, kelios merginos net verkė.

Gegužės 22 d., sekmadienis

     9.15 val. susitikome Montpelje geležinkelio stotyje. Belaukiant traukinio buvo labai sunku atsisveikinti su naujosiomis šeimomis. Atvyko mūsų traukinys ir  prasidėjo pirmasis mūsų ilgos kelionės namo etapas. Po to sekė dar du skrydžiai ir kelionė nuo Rygos iki Šiaulių mikroautobusu. Taigi atsikvėpėme tik Rygoje, kai pajutome, kad namai jau nebetoli. Mūsų kelionė namo truko beveik 17 valandų!  Šiaulius pasiekėme apie antrą valandą nakties, labai nuvargę, bet labai laimingi.

Kamilė (8a) ir Jonas (8b)


Kita informacijaKita informacija

2024-02-22 Renginys „KARTU MES STIPRESNI“

:: Daugiau informacijos ČIA ::2024-02-22 Popietė „Medumi pakvipę skaitiniai“ „Saulėtekyje“

   „Medumi pakvipę skaitiniai“ – taip vadinasi informacinio centro vedėjos Rimos Juškienės surengta romantiškiausių knygų paroda. Neatsitiktinai tam pasirinkta vasario 14-ojiŠv. Valentino diena. Ypatingą popietės nuotaiką kūrė bibliotekininkė Rima primindama istoriją apie Šv. Valentiną, deklamuodama Antano Jonyno „Baltoji naktis“ – savo mėgstamas eiles apie meilę.

   Susirinkę popietės dalyviai taip pat dalinosi mintimis apie meilę: mokytoja Diana Gilytė deklamavo kažkada vaikystėje girdėtą eiliuotą legendą, kaip žemėje atsirado MEILĖ, III klasių gimnazistai, kuriuos ruošė mokytoja Roma Glinskienė, deklamavo visiems gerai žinomų poetų (Vytauto Mačernio, Salomėjos Nėries, Algimanto Baltakio) posmus, o IIb klasės gimnazistės Gabija Jaraminaitė ir Emilija Baltutytė šventinę nuotaiką kūrė atlikdamos dainą „Myliu“. Renginyje eilės buvo skaitomos ir ne lietuvių kalba. Id klasės gimnazistės Oleksandra Tanich, Sofia Bondarenko, Anna Bondarenko (mokytoja Valentyna Kostiuk) apie meilę deklamavo ukrainiečių kalba.

   Iš renginio visi skirstėsi besišypsodami, mat Rima Juškienė pasiūlė pažaisti senovinį, dar Antikos laikais populiarų žaidimą ir išsitraukti vardą, kurio savininkas pagal senovinius papročius ir turėtų tapti MEILĖS dienos išrinktasis. O kas nenorėjo žaisti, galėjo iš parodos išsirinkti apie meilę pasakojančią knygą ar gražią mintį, įpakuotą vokelyje.   NUOTRAUKOS>>>2024-02-19 Myliu Lietuvą

   Prieš atostogas „Saulėtekio“  gimnazistai dalyvavo žaidime „Myliu Lietuvą. I-IV klasių komandoms buvo ką veikti. Klausimai buvo pateikti iš visų mokomųjų dalykų: ar žino Lietuvos istoriją, kokie žymiausi fizikai, kada Lietuvoje atlikta pirma širdies transplantacija? Ir dar daug įvairių klausimų. Sveikiname ketvirtokų komandą, jie buvo pirmi, antrą vietą užėmė Id klasė, trečią vietąIIa klasė. Po renginio vyko diskoteka. Šokio ritmu iškeliavome atostogauti.   NUOTRAUKOS>>>

Gerų atostogų, pailsėkite „Saulėtekio „gimnazistai!2024-02-19 Šimtadienio šventė

   Vasario 12 dieną Šiaulių miesto kultūros centre vyko mūsų gimnazijos XV abiturientų laidos Šimtadienio šventė. I dalyje ketvirtokų parodytas spektaklis „Netikra pelenės istorija“. Visus sužavėjo jaunatviškumas, šokiai, energija ir vaidyba. Ačiū mokytojams, kurie padėjo pasiruošti: teatro mokytojai L. Jokubauskienei, dailės mokytojai R. Prišmontienei, muzikos mokytojai I. Jablonskytei ir choreografei S. Saikutei-Januškienei. Antrą dalį „užkūrė“ mūsų nepakartojama muzikinė grupė „Šaukštai po pietų ir jų vadovas M. Babrauskas. Nepakartojamas abiturientų šokis sužavėjo visus. Trečiokų kurta TV laida „Valanda su Krūta“ savo išradingumu ir šmaikštumu taip pat sukėlė daug teigiamų emocijų  ačiū jiems už sveikinimus.

   Ši tradicinė šventė sušildė visų širdis. Kaip citavo abiturientė Samanta Maižytė, „Šimtas dienų iki rimto išbandymo egzaminų, šimtas dienų iki kažko naujo, nepažinto, šimtas dienų iki savo svajonės...“   NUOTRAUKOS>>>2024-02-12 Vasaris - saugesnio interneto mėnuo!

INFORMATYVIOS PAMOKOS MOKINIAMS - VERTA SUSIPAŽINTI:

Kaip atpažinti dezinformaciją (9-12 klasėms). Šios pamokos tikslas – ugdyti mokinių kritinį mąstymą: supažindinti mokinius su dezinformacijos problema, paaiškinti jos metodus ir požymius, kurie padėtų ją atpažinti ir tinkamai įvertinti. Siekiama įtvirtinti mokinių elgesio modelį, kai gauta informacija kritiškai vertinama, atsižvelgiama į jos šaltinių patikimumą, kontekstą, išraiškos formą, ji palyginama su kitų šaltinių informacija bei mokslo žiniomis.

Kaip atpažinti socialinę inžineriją (9-12 klasėms). Pamokos tikslas – ugdyti mokinių kritinį mąstymą ir atsparumą socialinei inžinerijai: priminti mokiniams apie asmeninės informacijos saugos ir atsargumo internete svarbą, supažindinti su įvairiais socialinės inžinerijos pavyzdžiais, požymiais, paaiškinti galimą žalą ir pasekmes. Svarbu įtvirtinti tinkamą mokinių elgesio modelį, kai gaunama informacija kritiškai vertinama, atsižvelgiama į jos patikimumą, kontekstą, išraiškos formą, o įtarimus keliančiais atvejais ar patyrus žalą – kreipiamasi į tėvus ar patikimus suaugusiuosius.

Etiškas elgesys socialiniuose tinkluose (9-12 klasėms). Ši pamoka skirta supažindinti mokinius su etišku ir atsakingu elgesiu socialiniuose tinkluose ir autorių teisių svarba, taip pat suteikti žinias ir praktinius įgūdžius, kaip tinkamai ir saugiai naudotis internetu, išvengiant potencialių pavojų, kurie gali kilti dėl neapgalvoto elgesio. Mokiniai turėtų suvokti, kad jų veiksmai internete turi pasekmių realiame gyvenime. Nukentėti galima ne tik atskleidus asmeninę ir privačią informaciją, bet skelbiant įžeidžiamas žinutes, kurstant patyčias, pažeidžiant autorių teisių apsaugos ir kitus įstatymus. Mokiniai turėtų žinoti, kad didžioji dalis interneto turinio, nors ir laisvai prieinama, nėra laisvai platinama.  Tik turinio autorius ar savininkas gali duoti sutikimą jį platinti ar naudoti pakartotinai. Mokiniai turi suprasti, kad internetas yra ne tik išteklius, bet ir priemonė, kuris gali turėti įtakos jų požiūriams, nuomonei ir gyvenimo būdui. Jie turi mokėti kritiškai vertinti tai, ką jie mato ir skaito internete.

Skaitmeninė veikla (9-12 klasėms). Ši pamoka skirta supažindinti mokinius su įvairiomis skaitmeninės kūrybos bei saviraiškos internete rūšimis, jų etiniais aspektais, išmokyti kritiškai vertinti nuomonių formuotojų bei tinklaraštininkų skelbiamą informaciją, padėti atpažinti paslėptą reklamą bei bandymus manipuliuoti žmonių nuomone ar daryti poveikį sprendimams.

:: ŠALTINIS - medijos.epilietis.eu  -  skelbiamos ir metodinės rekomendacijos MOKYTOJAMS ::2024-02-12 Pažinkime save

   Savanorių grupė „Draugai“ kartu su socialine pedagoge vyko į užsiėmimą „Pažink save per žaidimą su Laurita“. Meno terapeutė supažindino su keliomis technikomis, kaip išreikšti save ir pažinti kitus. Žaidimų metu buvo daug juoko ir nuoširdumo. Grįžome pasikrovę gerų emocijų ir naujos patirties, o meno terapeutė negailėjo pagyrų aktyviai dalyvavusioms „Saulėtekio“ gimnazistėms.

   Gera savijauta priklauso ne tik nuo emocijų, bet ir nuo fizinės sveikatos. Tam puikiai tinka Jogos užsiėmimai, vykstantys gimnazijoje. Tad ir mes prisijungėme, pabandėme, sudalyvavome, o kai kas net patyrė gilų atsipalaidavimą. Labai rekomenduojame visiems ir dėkojame vadovei Astai!

   Grupės merginos sukūrė grupės naują logotipą, kuris atspindi puoselėjamas grupės vertybes ir pagrindinę idėją. Saviraiška, draugystė, savęs pažinimas, bendradarbiavimas yra mūsų Emodžio dalys, be kurių jis būtų nelaimingas. Ačiū mergaitėms ir kviečiu jungtis prie mūsų I-II kl. mokinius.2024-02-12 Bendruomenės pareigūno paskaita „Prekyba žmonėmis“

   2024 m. vasario 8 d. vyko Šiaulių policijos bendruomenės pareigūno Donato Verkio prevencinė paskaita I-ų ir II-ų klasių mokiniams „Prekyba žmonėmis“. Pareigūnas supažindino mokinius su „Prekyba žmonėmis“ terminu ir rūšimis, pateikė pavyzdžių ir pasidalino su gimnazistais tikromis istorijomis. Labai dėkojame už informatyvią paskaitą Donatui Verkiui ir laukiame kitų susitikimų. Beje, pareigūnas pristato vieną iš situacinių trumpametražių video facebook paskyroje apie atsargumą gatvėje, kurį galite pamatyti ČIA.2024-02-08 Skaitymo maratonas2024-02-08 Interaktyvi diena gimnazijoje su lektoriumi Nerijumi Miginiu

   2024 m. vasario 6 d. 32 gimnazijos mokiniai dalyvavo mokymuoseMotyvacija ir aktyvus dalyvavimas, kodėl tai bus naudinga ateityje?Juos vedė Nerijus Miginis, mokymų vadovas, dirbęs daugiau nei dvidešimtyje užsienio šalių, vedantis mokymus jaunimo lyderiams, įvairiems specialistams, dirbantiems su jaunimu, sprendimų priėmėjams. Mokymuose gimnazistai įgijo žinių apie motyvaciją, jos elementus, bei aktyvų dalyvavimą ir kaip tai pritaikyti kasdieniniame gyvenime siekiant užsibrėžtų tikslų.

   Vakare vyko interaktyvi diskusija – paskaita gimnazistų tėvams „Paauglystė 2024 metais: ko nežino arba ką užmiršo tėvai“. Ši paskaita padėjo rasti atsakymus į rūpimus klausimus, nustebino, kaip greitai tėvai užmiršo savo paauglystę.   NUOTRAUKOS>>>2024-02-07 Lietuvos valstybės atkūrimo dienai artėjant

   Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, 2024 m. vasario 7 - ąją, Šiaulių „Saulėtekio“gimnazijos Suaugusiųjų mokymo skyriaus ketvirtoje gimnazijos klasėje besimokantys suaugusieji dalyvavo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vykusioje profesoriaus Valdo Rakučio paskaitoje „Šiauliai Pirmojo pasaulinio karo laikotarpiu“. Paskaitos metu buvo galima susipažinti su Pirmojo pasaulinio karo aplinkybėmis, išgirsti įdomių faktų apie Šiaulių miestą. Profesorius pristatė geležinkelio svarbą karo metu, papasakojo apie cheminius ginklus, daug dėmesio skyrė karininko profesijai, lygino vokiečių ir rusų puolimo, gynybos taktikas. Paskaita sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo. Džiugu, kad ir Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai tapo dalimi šio renginio.   NUOTRAUKOS>>>2024-02-07 „Esame tai, ką valgome“.

    Subalansuotas maistas yra svarbus ligų profilaktikai ir sveikatos stiprinimui. Mitybos įpročiai įtakoja mūsų fizinę, emocinę sveikatą ir net išvaizdą. Žinutė aktuali daugumai gimnazistų: nepradėkite dienos be pusryčių. Aktyvi moksleivių diena turėtų prasidėti nuo pusryčių, nes moksliniais tyrimais įrodyta, jog sveiki pusryčiai veikia vaiko nuotaiką, gebėjimą susikaupti, mokytis ir net bendrauti.

   Integruotų pamokų metu gimnazistai turėjo galimybę plačiau pažvelgti į sveikos mitybos svarbą jaunam organizmui, išgirdo apie neigiamą energetinių ir kitų saldžių gėrimų poveikį, gilinosi į tinkamą etikečių skaitymą, susipažino su „Rakto skylute“ ženklinamais produktais ir kt. Visuomenės sveikatos specialistės Skaistės priminimas - tėvų, mokytojų pavyzdys vaikams yra labai stiprus. Pakvieskite šeimos narius prie bendro vakarienės stalo ir padėkime vieni kitiems būti sveikais, linksmais, energingais ir pasitikinčiais savimi. NUOTRAUKOS>>>2024-02-06 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje - jaunieji architektai

   Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje šiais mokslo metais rugsėjo – sausio mėnesiais gimnazistai, dalyvaudami STEAM programoje, bendradarbiaudami su Šiaulių techninės kūrybos centru, kūrė architektūros darbus. Mokiniams vadovavo ir juos konsultavo architektas Kristijonas Murauskas, be kurio, kaip teigia dalyviai, šis darbas būtų tiesiog neįmanomas. Optimistiškas ir ambicingas mentorius pasiūlė daug nuostabių idėjų, kurios vėliau buvo įgyvendintos projekte, perteikė pagrindines architektūros srities žinias. O svarbiausia – jis įskiepijo savo entuziazmą ugdyti kūrybinį potencialą . Šis projektas suteikė galimybę geriau suprasti  pačią architektūrą. Vadovas teigė, kad jam patiko,  jog gimnazistai drąsūs, nebijantys iššūkių, kūrybingi, tad skatino su užsidegimu imtis darbų.

   Buvo suburtos keturios „Saulėtekio“ gimnazistų grupės: pirmoje dirbo Gočelkytė Ugnė, Liseckaitė Eglė, Sausdravaitė Kamilė, Kriaučiūnas Lukas, antroje – Logunkova Amaliia, Zuieva Sofia, Vakulenko Dmytro, Yakushev Dmytro, trečioje – Bernotaitė Milana, Jaraminaitė Gabija, ketvirtoje – Marina Florika, Prymachuk Gleb Nikolas, Bondarenko Anna, Bondarenko Sofija. Komandos gavo konkrečias užduotis, kurias atliekant reikėjo atsižvelgti į tariamo užsakovo pageidavimus, galimybes.

   Pirmasis susitikimas vyko Kristijono Murausko studijoje „LAVA projektai...

plačiau >>>

2024-01-29 Biologijos pamoka pirmokams

   Mokantis biologijos labai svarbi mokinių praktinė veikla, susieta su teorinėmis žiniomis. Id mokiniams buvo vesta biologijos pamoka tema „Kraujo krešėjimas ir stabdymas“.

   Pamokoje talkino visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Skaistė Drupė. Pamokos pradžioje mokytoja Danguolė Norkuvienė papasakojo apie kraujo krešėjimą, kaip susidaro krešulys, kodėl tai svarbu. Po to visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Skaistė Drupė pristatė kraujavimo tipus ir jų stabdymo būdus. Mokiniai galėjo patys pabandyti „stabdyti“ kraujo tekėjimą įvairiais būdais. Buvo parodytas turniketas ir paaiškinta bei pamokyta, kaip su juo sustabdyti kraujavimą.   NUOTRAUKOS>>>2024-01-29 Pamoka „Streso mažinimo būdai“

   Vėlyvojoje paauglystėje iškyla vis daugiau psichologinių ir socialinių sunkumų: asmenybės identifikacija, kintantys santykiai šeimoje ir tarp bendraamžių, atsakomybės augimas. Dėl šių veiksnių didėja mokinių nerimas ir stresas. Abiturientai įvardijo, kad dažniausiai juos slegia mokykloje užduodami darbai ir artėjančių brandos egzaminų baimė. Taip pat daugeliui stresą kelia kiti egzaminai, įvairaus pobūdžio santykiai su žmonėmis bei asmeniniai išgyvenimai (nenoras nuvilti aplinkinių ir pan.). Mokinių gebėjimas spręsti streso sukeltas problemas gali padėti pagerinti jų savijautą, palengvinti bendravimą, saugiau jaustis juos supančioje aplinkoje ar net pasiekti geresnių mokymosi rezultatų. Apie tai, kaip padėti sau ir aplinkiniams, abiturientai diskutavo su visuomenės sveikatos specialiste. Klausytojai įsidėmėjo, kad emocinė sveikata yra neatsiejama kiekvieno iš mūsų dalis ir ja rūpintis reikia ne mažiau, nei savo fizine sveikata ar išvaizda.  NUOTRAUKOS>>>2024-01-16 Prekyba žmonėmis

   Prekyba žmonėmis – tai žmonių verbavimas, gabenimas, perdavimas, slėpimas, įtraukimas naudojant jėgą, apgaulę ar sukčiavimą, siekiant juos išnaudoti pasipelnymo tikslais.

   Kiekvienais metais daugiau nei 7 tūkst. prekybos žmonėmis aukų registruojama ES, tačiau realūs skaičiai, tikėtina, yra ženkliai didesni, nes daug aukų lieka neįvardytų. Dauguma aukų yra moterys ir mergaitės, bet dėl prievartinio darbo auga ir vyrų, kaip aukų, skaičius.

   Prekybos žmonėmis priežastys yra šios:

 • seksualinis išnaudojimas;
 • vergiškas (priverstinis) darbas;
 • išnaudojimas nusikaltimų vykdymui;
 • prekyba organais;
 • priverstinės (fiktyvios) santuokos;
 • elgetavimas;
 • vaikų pornografija;
 • moterų išnaudojimas surogatinei motinystei;
 • prekyba vaikais ir mažais vaikais įvaikinimo tikslais;
 • vaikų išnaudojimas kariuomenėse ir kt.

Pagalbą teikia:

 • Nacionalinė asociacija prieš prekybą žmonėmis Nacionalinė pagalbos linija    8 800 91119  (I–VII visą parą)
 • Nacionalinė pagalbos linija, skambinantiems iš užsienio   +370 616 91119 
 • Dingusių žmonių šeimų paramos centras  8 800 26161   (I–V  9.00–16.00)
 • SOS pagalbos skambutis 8 679 61617
 • Šiaulių skyrius  tel. 8 653 74459  el.paštas  siauliai@anti-trafficking.lt 

Informacija pateikta iš ČIA ir ČIABūkite saugūs!

Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Gedmantas
Goda
Motiejus
Matas

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius