Gegužės 17-22 dienomis keturi mūsų gimnazijos mokiniai, mokytojai Kristina Urbonienė ir Ričardas Gečas vyko į ketvirtąjį – paskutinį - projekto „Kultūrinis ir gastronominis randevu“ vizitą Prancūzijoje. Kviečiame paskaityti dienoraštį.
Video >>>
Gegužės 17 d., antradienis
2.30 val. nakties keliauninkai su savo šeimomis susirinko prie „Saulėtekio“ gimnazijos. Didžioji kelionė prasidėjo važiavimu mikroautobusiuku į Rygos (Rīga) oro uostą. Iš ten skridome į Briuselį (Bruxelles), iš Briuselio – į Marselį (Marseille), kol galiausiai susitikę su ispanais traukiniu atvykome į Montpeljė (Montpellier). Iš ten vykome į kaimą Lansarg (Lansargues). Visi projekto dalyviai susirinko prie mokyklos ir buvo paskirstyti į šeimas. Vakare mes turėjome laisvo laiko su savo naujomis šeimomis.
Gegužės 18 d., trečiadienis
Ryte, maždaug 8.20 val., visi susirinko prie mokyklos. Per pirmą pamoką prancūzai mums parodė mokyklą ir keletą kabinetų. Vėliau mes buvome padalinti į grupeles ir ėjome į skirtingas pamokas. Rūta su Kamile buvo muzikos pamokoje, o Ignas su Jonu buvo matematikos pamokoje. Per muzikos pamoką tik berniukai norėjo atsakyti į klausimus ir dainuoti pažymiui. Mokiniai buvo labai įvairaus amžiaus, tačiau priemonių nebuvo pakankamai: tik fortepijonas, nesudėlioti būgnai, du tamburinai, du ksilofonai ir džembis. Ignas papasakojo, kad matematikos pamoka buvo tikrai nuobodi ir nesuprantama Jonui bei Ignui. Jei mokytojas paklausdavo kažko, vos keli mokiniai kėlė rankas ir tai nedrąsiai.
Po dviejų pamokų mes pietavome. Vėliau ėjome į meriją, kur Lansargues meras ir mokyklos direktorius pasveikino visus projekto dalyvius. Po kalbų mes turėjome grįžti į mokyklą ir žaidėme „Mimų žaidimą“, „Kas aš esu?“ bei rankinį. Į finalą pateko dvi grupės, kur kiekvienoje buvo po lietuvaitį. Nugalėjo komanda, kurioje buvo Ignas. Lietuviams labiausiai patiko „Mimų žaidimas“. Po žaidimų ragavome įvairių šalių užkandžių.
Gegužės 19 d., ketvirtadienis
Ryte mes susitikome prie mokyklos. Visus suskirstė į du autobusus ir važiavome į Montpellier. Ekskursija po miestą vyko kiek neįprastai – visi dalyviai gavo paruoštas užduotis ir jas buvo galima atlikti tik tyrinėjant miestą, objektus, pastatus. Užduotims atlikti visi buvome padalinti į komandas. Lietuviai visi ėjo kartu, o su jais – naujieji draugai prancūzai, pas kuriuos apsistojome. Mieste pamatėme daug įvairių ir įdomių objektų: bažnyčių, fontanų, muziejų bei parduotuvių. Kai susitikome kitas grupes, galėjome truputį užkąsti ir tada vykti prie Viduržemio jūros. Paplūdimys yra šiek tiek kitoks nei Lietuvoje. Nėra persirengimo kabinų, o dušas - tiesiog stulpas, kur reikia paspausti mygtuką ir vanduo pradeda bėgti. Mūsų nelaimei, tualetai nedirbo. Kol ėjome iki vandens, susidūrėme su nedidele problemėle - deginantis smėlis. Tačiau kai mes „įvilkome“ savo sukepusias kojas į vandenį, pasaulis prašviesėjo! Pagaliau mes galėjome pasimaudyti Viduržemio jūroje! Vanduo buvo toks sūrus, kad mes galėjome gulėti ant vandens. Bet tas pats vanduo labai graužė odą ir akis. Išsimaudę labai norėjome persirengti, bet juk persirengimo kabinų nebuvo! Todėl išradingieji lietuvaičiai nusprendė persirengti ten, kur stovi – ant šaligatvio! Kadangi mes nepratę šitaip elgtis, kiek užtrukome ir pirmą kartą per dvejus projekto vykdymo metus lietuviai pavėlavo į susitikimą! Nors jautėmės nelabai gerai, bet žinojome – dėl maudynių Viduržemio jūroje verta šiek tiek nusižengti.
Kai mes grįžome atgal į Lansargues, buvo laisvo laiko, ir kiekvienas sugrįžo į savo naujuosius namus...
Rūta (8a) ir Ignas (8b)
Gegužės 20 d., penktadienis
Ryte atsikėlę susitikome su draugais prie mokyklos. Įlipome į autobusą, kuris mus nuvežė į viduramžių miestą Aigues Mortes. Plaukėme barža kanalais, iki jūros, sustojome pasižiūrėti arklių bei bulių. Po to grįžome į miestelį. Gavome truputį laiko apsipirkimui ir pavalgymui. Saulė buvo be galo kaitri, todėl nudegėm, nors odą ir dengė 3 sluoksniai kremo nuo saulės. Apsipirkę užlipome ant gynybinės miesto sienos, kuri juosė mažąjį miestelį. Po to keliavome į druskų gamyklą, kur matėme didžiulius druskų kalnus ir rausvus bei gelsvus vandens telkinius, kuriuose krevetėmis vaišinosi rožiniai flamingai. Visa ekskursija vyko važiuojant mažu traukinuku. Ekskursijai pasibaigus grįžome namo pas savo prancūziškas šeimas.
Gegužės 21 d., šeštadienis
Anksti ryte susirinkome prie mokyklos. Pėsčiomis patraukėme į netoliese esančią rančą, kurioje auginami buliai. Pirmiausia skaniai užkandome rančoje gaminamų keptų dešrelių, tada sėdome ant specialių platformų ir važiavome stebėti, kaip rančos darbuotojai raiti ant arklių bulius varinėjo, atskirdavo nuo visos bandos, netgi kaip žymimi vienerių metų sulaukę buliukai. Mums buvo liepta sėdėti labai ramiai, nes buliai – laukiniai padarai ir niekada negali žinoti, kaip jie pasielgs. Staiga tiesiai link mūsų pradėjo bėgti vienas mažas buliukas, kurį norėjo pažymėti. Vienas šalia sėdėjęs vaikinas iš baimės vos man nesutraiškė peties. Tačiau bulių varovai (guardians) greitai žvėrį sutramdė. Jie atitempė dar jauną buliuką, paruošė pažymėjimui. Nors mums buvo pasakyta, kad buliukui neskauda, gyvuliuko skausmu verkiančios akys sakė ką kita. Tas vaizdas dar ilgai išliks mūsų atmintyse.
Po tokios veiklos rančoje keliavome į meriją, kur vėl gavome pavalgyti. Kiekviena šalis turėjo pademonstruoti savo tradicijas. Prancūzės šoko, italai ir portugalai dainavo, ispanai šoko ir repavo, vokiečiai parodė labai įdomų žaidimą, kur reikėjo daug kartų pritūpti, o mes pakvietėme pašokti „Oira oira“. Sočiai pavalgę ir pašokę keliavome į areną, kurioje vyko bulių žaidynės, baltai apsirengę vyrai bandė nuimti kokardas nuo buliaus kaktos. Vyrai šokinėjo lyg iš kokio „Matricos“ filmo, tiesiog vaikščiojo sienomis! Pasigrožėję buliais ir arkliais vykome namo ruošti baigiamajam renginiui. Vakare vėl susitikome prie mokyklos, paskutinį kartą. Šventės metu šalių koordinatoriams buvo įteiktos pirmosios kulinarinės knygos! Visi mokiniai gavo sertifikatus, liudijančius apie dalyvavimą projekte, o tada prasidėjo šokiai. Kamilė ir Rūta buvo pakviestos duoti interviu apie šią kelionę. Po diskotekos buvo liūdna su visais atsisveikinti, kelios merginos net verkė.
Gegužės 22 d., sekmadienis
9.15 val. susitikome Montpelje geležinkelio stotyje. Belaukiant traukinio buvo labai sunku atsisveikinti su naujosiomis šeimomis. Atvyko mūsų traukinys ir prasidėjo pirmasis mūsų ilgos kelionės namo etapas. Po to sekė dar du skrydžiai ir kelionė nuo Rygos iki Šiaulių mikroautobusu. Taigi atsikvėpėme tik Rygoje, kai pajutome, kad namai jau nebetoli. Mūsų kelionė namo truko beveik 17 valandų! Šiaulius pasiekėme apie antrą valandą nakties, labai nuvargę, bet labai laimingi.
Kamilė (8a) ir Jonas (8b)
Kita informacijaKita informacija
2025-01-16 Šiaulių valstybinės kolegijos paskaita apie studijasLaikas nepaliaujamai bėga ir mes vėl maloniai kviečiame Jus į tradicinį buvusių abiturientų susitikimą, kuris vyks šių metų sausio 31 d. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje.
Maloniai į susitikimą kviečiame visų laidų abiturientus ir primename, kad jubiliejinius – 2025 – metus švenčia šios laidos:
Šventinio susitikimo programa:
Biotechnologijos modulio gimnazistai domėjosi biotechnologijų pritaikymu maisto pramonėje. Jogurtas – tai vienas iš sėkmingiausių biotechnologijos pritaikymo pavyzdžių. Kartu minėdami mokykloje vykstančią Etnokultūros savaitę jaunieji biotechnologai gamino jogurtą pagal autentišką receptą.
Daugkartiniams indeliams ir servetėlėms dekoruoti pasirinko lietuviškus ornamentus, kuriuos atliko linoleumo raižinio technika. Taip prisidėjome ir prie mokykloje puoselėjamo TVARUMO ugdymo. NUOTRAUKOS>>>
Artėjant gražiausioms metų šventėms mūsų gimnazijoje vyksta įvairiausi renginiai. Bet labiausiai laukiamas renginys yra Kalėdinis karnavalas. Gruodžio 23 dieną mūsų gimnazijoje vyko tas didysis Kalėdinis karnavalas. Šiais metais mus karnavalas persikėlę į Pasakų Karalystę. Jūs nepatikėsite, bet visą renginį vedė šios Karalystės Karalius ir Princesė. Mūsų mokiniai šiais metais papasakojo ir leido mums prisiminti visokiausias senas pasakas, pavyzdžiui, apie ropę, Sniego karalienę, Snieguolę ir septynis nykštukus, Pelenę ir kitas įdomias istorijas. Aišku, koks būtų renginys be nugalėtojų. Taigi trečią vietą laimėjo IIId klasė su pasaka „Aladinas“, antrą vietą užėmė IIa klasė su pasaka „Mikė Pūkuotukas“, o pirmą vietą iškovojo IIIc klasė su nuostabia pasaka „Pelenė“. Labai gaila, kad per šį gražų karnavalą nesnigo, bet vis tiek mūsų mokiniai padarė jį jaukesnį su savo papasakotomis pasakomis. Ir aišku, kaip galėčiau nepaminėti, kad mūsų mokykloje susikūrė nauja muzikinė grupė „Last Stop“. Po visų pasirodymų mes galėjome išgirsti, kaip nuostabiai groja ši nauja grupė. NUOTRAUKOS>>>
:: Prieš neapykantos kurstymą (LT versija) :: Prieš neapykantos kurstymą (EN versija) ::
Periodai, grupės, numeriai - nesvarbu. Svarbu, kad elementai būtų draugiški ir kad
naujiems elementams visada atsirastų vietos, o gerai žinomi nebūtų pamiršti!
Elementų būna įvairių: „kietų“ kaip metalas, kartais „nusigaruojančių“ kaip dujos, būna, jog tai jie daro iš inercijos (inertiniai), būna besiklausančių radijo (radioaktyvių), būna labai retų ir gudrių egzempliorių. Vieni turi daugiau „šarmo“, kiti mažiau... Kai kurie elementai mėgsta puoštis įvairiais brangiais metalais bei jų lydiniais ar kvėpintis įvairių elementų mišiniais. Daugelis elementų grupuojasi į interesų ar simpatijų grupes. Yra manoma, jog jie yra linkę periodiškai persigrupuoti. Daugelis elementų turi gimimo ir įsidarbinimo metų numerius, o jų atomų sudėtinės dalys - mokslinį bei atsparumo svaigalams laipsnį ir būseną, autoritetą (masę) tarp kitų elementų (ar jų dalių). Kai kurie dariniai būna nepatvarūs. Daugelis elementų nuo ko nors „lydosi“ (pvz., nuo gražių kitos poliarizacijos elementų), turi unikalias kantrybės taurių ribas ir pykčio užvirimo temperatūras. Visi jie aptinkami „Saulėtekyje“, netgi retieji. Dauguma iš jų tarpusavyje reaguoja, ypač jei naudojami darbiniai ir emociniai katalizatoriai.
Lapkričio 18 dieną gimnazijoje informatikos kabinete buvo organizuotas Lietuvos mokinių informatikos olimpiados (LMIO) mokyklos etapas. Programavimo užduotis bandė įveikti III-IV gimnazijos klasių mokiniai. Geriausiai sekėsi IIIc klasės mokiniu Arijui Žaliui, kuris buvo atrinktas dalyvauti LMIO miesto etape. Šis atrankinis į visos šalies mokinių informatikos olimpiadą konkursas vyko gruodžio 16 d. Šiaulių Simono Daukanto inžinerijos gimnazijoje. Šiemet olimpiados programavimo užduotys buvo pakankamai sunkios. Arijus Žalys garbingai atstovavo gimnaziją, pavyko iš dalies įveikti visas tris užduotis ir bent jau aplenkti 5 kitų gimnazijų atstovus. Linkime Arijui sėkmės ateities programavimo konkursuose. Net neabejojame, jog pasisėmus papildomų žinių, ateityje seksis dar geriau!
Gruodžio 13 dieną mokytojos Agnė Rocienė, Rasa Prišmontienė ir Aistė Padgureckienė dalyvavo mokomųjų mokinių bendrovių renginyje „KOSMINĖS KALĖDOS“. Šis įspūdingas renginys vyko Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ ir pritraukė daugiau nei 1000 moksleivių bei 200 mokinių bendrovių iš visos Lietuvos, kurios pristatė savo kūrybiškas verslo idėjas. Renginį organizavo Lietuvos Junior Achievement.
Grįžusios iš renginio mokytojos dalijosi įspūdžiais ir įkvėpimu, patirtu tarp jaunųjų verslo idėjų žvaigždynų. NUOTRAUKOS>>>
Gruodžio 12 dieną gimnazijoje vyko matematikos olimpiados I etapas. Olimpiadoje dalyvavo 18 gimnazistų. Antrokai buvo aktyviausi. Moksleiviai turėjo puikią galimybę pasitikrinti savo matematinius gebėjimus bei žinias. Užduotys buvo sunkokos, todėl vieniems sekėsi geriau, kitiems – šiek tiek prasčiau. Iš olimpiados prizininkų bus atrinkti dalyviai į miesto matematikos olimpiadą. Linkime sėkmės ir gerų rezultatų! NUOTRAUKOS>>>
l Didžiuojamės ir džiaugiamės Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos IIIa klasės gimnazistės Orestos Zibartaitės, dalyvavusios Tarptautiniame konkurse „Olympis 2024 - Rudens sesijoje" rezultatais. Oresta užėmė pirmą vietą ir gavo I laipsnio diplomą matematikos, I laipsnio diplomą biologijos bei II laipsnio diplomą istorijos dalykų 11-tų klasių grupėse. Mokinę konkursui rengė ir konsultavo mokytojai Violeta Daugelavičiūtė, Agnė Rocienė ir Tomas Žilius.
Suaugusiųjų mokymo skyriaus IVs1 klasės mokinys Ramūnas Stulga pelnė I laipsnio diplomą anglų kalbos konkurse, II laipsnio diplomus matematikos, istorijos, chemijos konkursuose, III laipsnio diplomus informacinių technologijų ir biologijos konkursuose. Mokinį konkursui „Olympis 2024-Rudens sesija“ rengė ir konsultavo mokytojai Ingrida Railienė, Agnė Rocienė, Laima Andrijauskienė, Audrius Mickevičius, Jurgita Kušleikienė, Rūta Žymantienė.
Istoriniai kadrai, šiandieninės mokyklos aktualijos, interviu su mokyklos vadovais,
mokytojais, darbuotojais bei mokyklos draugais.
Gruodžio 12 dieną mūsų mokykloje vyko jau aštuonioliktoji akcija „Dovanoju knygą gimnazijai“. Nėra didesnio stebuklo už knygą... Smagu, kad į šią prasmingą popietę susirinkę gimnazistai pasidalino skaitymo teikiamu džiaugsmu ir pristatė savo mėgstamiausias knygas. O pačiu svarbiausiu mūsų renginio momentu tapo dovanos gimnazijai. Visų klasių atstovai, įteikdami knygas, negailėjo gražių žodžių. Mūsų biblioteka vėl praturtėjo, tad skaitymo džiaugsmas tęsiasi...
Smagu, kad mūsų gimnazistai neabejingi grožinei literatūrai. Artėja šv. Kalėdų metas, tad mokėjimas dalintis įgyja dar didesnę prasmę. Tad linkime ir toliau draugauti su knyga ir patirti jos teikiamą stebuklą. NUOTRAUKOS>>>
2024 m. gruodžio 11 d. kasmetinis tradicinis „Saulėtekio“ gimnazijos renginys Bendruomenės vakaras sukvietė visą bendruomenę. Tai puiki proga pasidžiaugti nuveiktais prasmingais darbais, pasiektais rezultatais. O svarbiausia, tėveliams savo vaikais, mokytojams – mokiniais, apskritai vieniems kitais. Juk mes augome, tobulėjome, kūrėme, tiesiog gyvenome čia. Vakarą pradėjo teatro ir muzikos kompozicija „Žiema“. Ačiū solistėms Orestai Zibartaitei, Deiminai Skėrytei, Sofijai Zujevai ir jų vadovui muzikos mokytojui Rolandui Janušui, teatro studijos nariams Medai Kauneckytei, Vismantei Frolovaitei, Elingai Kalytytei, Dovydui Meinoriui ir Dovydui Nevuliui bei jų teatro mokytojai Linai Jokubauskienei. Ačiū Jonui Giedraičiui už sukurtą filmuką, kuris nuvedė į bepraeinančius 2024 metus. Direktorė apdovanojo mokinius už aukštus mokslo, meno, sporto pasiekimus, atradimus ekologijos srityje. Ačiū sakome Gleb Nykolui Primačiuk ir Estėjai Grikštaitei už romantinę rumbą. Vakarą vainiko muzikinės grupės „Last Stop“ ir „Šauktai po pietų“, kurių vadovas Mantas Babrauskas. Tegul šiandieninė mūsų buvimo kartu akimirka prieš didžiąsias metų šventes Kalėdas sušildo širdis ir dar labiau suvienija visą bendruomenę. NUOTRAUKOS>>>