Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Kelionė į Ispaniją

Data: 2011-01-20

     Gruodžio 9-15 dienomis mūsų gimnazijos penki aštuntųjų klasių mokiniai, mokytojai  Kristina Urbonienė ir Vytautas Šalavėjus vyko į trečiąjį projekto „Kultūrinis ir gastronominis randevu“ vizitą Ispanijoje. Kviečiame paskaityti dienoraštį. Nuotraukos >>>

 

 

Ketvirtadienis.  12-09
Šiandien prasideda trečiasis tarptautinio projekto „Kultūrinis ir gastronominis randevu“ partnerių susitikimas Ispanijos karalystėje, Madrido mieste. Visą naktį prieš kelionę snigo, pustė, todėl buvo baisu, ar išvis galėsime skristi į Madridą.  Kai po 3 valandas trukusios kelionės atsidūrėme Vilniaus oro uoste, patikėjome, kad į Ispaniją nuskrisime. Mūsų skrydis truko apie 6 valandas, dar apie 3 val. turėjome laukti Briuselio oro uoste, kadangi skrydis netiesioginis. Galų gale apie 22.45 vietos laiku (23.45 Lietuvos laiku) nusileidome Madrido Barajas oro uoste. Mus pasitiko partneriai ispanai ir išsiskirstėme į šeimas. Rytoj laukia pirmoji diena, kai pamatysime partnerius iš visų šalių, bendrausime, dalinsimės pirmaisiais įspūdžiais, pristatinėsime Jonines (vasaros šventę) bei pasivaišinsime tradiciniais kiekvienos šalies užkandžiais bei saldumynais. Labanakt!

Mokytojai Vytautas ir Kristina

Penktadienis. 12-10
Tai yra pati pirmoji diena Ispanijoje. Mokytojai turėjo anksti ryte važiuoti iš viešbučio į La Fortuna, o mes turėjome eiti į mokyklą ir pabūti pamokose, pabendrauti su mokiniais iš Ispanijos. Ten pamokos prasideda 8.30. Po kelių pamokų mes visi, kurie dalyvaujame projekte, autobusu vykome į Leganes miesto savivaldybę. Mero pavaduotojas mums papasakojo šiek tiek Madrido bei Leganes istorijos, papasakojo apie vėliavas, kurios kabojo virš mūsų galvų. Po to mes nuėjome į posėdžių salę, kur papasakojo apie šios patalpos inžinierius, paveikslų tapytojus ir visą kitą apie meną. Mums tikrai nebuvo nuobodu. Po vizito visi mokiniai grįžo atgal į La Fortuna pas savo šeimas papietauti. 17.00 mes visi vėl susirinkome į mokyklą. Mokiniai iš visų šalių pristatė savo šalies kultūrą, šventes, įžymias vietas. Po pristatymų mes visi ėjome užkandžiauti prie vaišių stalo, kur kiekviena šalis buvo paruošusi savo vaišes. Po visų šių ceremonijų visi išsiskirstė namo į savo šeimas. Štai taip baigėsi pirmoji diena.

Monika, 8a

Papildymas: Leganes miesto savivaldybėje iš Monikos interviu ėmė viena Ispanijos televizija.

Šeštadienis. 12-11
Antrąją dieną Ispanijoje vykome į Toledo miestelį, kuris žymus tuo, kad jame galima pamatyti susipynusias 3 kultūras bei religijas: krikščionybę, musulmonų bei žydų tikėjimus. Kadangi bėgant metams ši teritorija buvo užkariaujama vis kitų tautų, kiekviena Toledo miestelyje turėjo savo maldos namus: katedrą, sinagogą bei mečetę. 8:30 visi susirinkome ir  autobusais apie 1 val. važiavome iki Toledo miestelio. Kai nuvykome, pėsčiomis vaikščiojome siaurutėmis miestelio gatvelėmis ir apžiūrėjome įspūdingą katedrą bei mums kiek keistokos architektūros statinį – mečetę. Aplankę kultūrinius objektus visi turėjome šiek tiek laisvo laiko, kai galėjome apžiūrėti aikštes, skulptūras, nusipirkti suvenyrų. Į La Fortuna parvažiavome 18 val. ir visi mokiniai išsiskirstė su savo šeimomis namo.

Greta

 

Sekmadienis. 12-12
Greta

Sekmadienis - šeimos diena. Kai atsikėlėme, susitvarkėme, pavalgėme. Išėjome į metro stotį ir važiavome į Madrido centrą. Nuvažiavę pavaikščiojome po miestą, pažiūrėjome pasirodymą, užkandome tradicinio maisto. Vėliau mašina nuvažiavome pas mano šeimos gimines. Valgėme namuose paruoštą tradicinį ispanišką patiekalą „Paelja“. Vėliau, vakare, su draugėmis valgėme ledus.

Mindaugas
Visi turėjome laisvą dieną, kurią praleidome su mus globojančia šeima. Kiekvienas keliavo aplankyti įžymias vietas. Apie 10.00 aš ir mano šeima  metro važiavome į Madridą. Aplankėme daug įžymių Madrido gatvių, keliavome į „Plaza Major“, užėjome į tradicinę kavinę „Tere“, užsisakėme po du patiekalus ir vieną desertą. Aš valgiau labai skanius patiekalus „Paellas“ ir avies šonkauliukus. Po kavinės mes ėjome apžiūrėti turgaus. Turgus pasirodė labai didelis, jis buvo pastate. Po to ėjome į metro ir keliavome namo. Namuose buvo visa mano šeimos giminė. Su jais kalbėjome apie Lietuvą ir Ispaniją. Pakalbėję ėjome miegoti, nes rytoj išauš nauja, pilna nuotykių diena.

Monika

Visi vaikai turi laisvo laiko pabūti ir artimiau susipažinti su savo šeimomis. Aš su savo šeimynėle buvau nuvažiavusi į gražų miestą – Aranjuez. Aplankėme karalių rūmus. Jie buvo nuostabūs. Kiekviename kambaryje kiekviena detalė buvo kruopščiai parinkta. Sienos, lubos, grindys buvo nuostabiai išmargintos visokiais piešiniais. Ten akys tik mirkčioja nuo spalvų žaismo ir įvairovės. Lietuvoje tokių rūmų tikrai nepamatysi. Po to aš buvau gražiame sode, kuriame labai daug fontanų. Daugumoje fontanų buvo pavaizduoti Heraklis, Dzeusas, Neptūnas. Sodo augalija buvo puiki, bet man sakė, jog pavasarį šiame sode yra daug gražiau. Buvau prie ilgiausios Ispanijos upės, kurioje plaukiojo visokiausių spalvų antys ir gulbės. Sode buvo toks didžiulis visokiais augalais apaugęs kalnas, kuris turi savo istoriją. Ispanai pasakoja, kad kartą gyveno karalius Frederikas, kuris turėjo labai gražų ir stiprų žirgą ir su juo laimėdavo visus karus. Kartą tą žirgą pašovė ir kartu su juo mirė karalius, karalių palaidojo pagal papročius, o žirgą – po kalnu, kuris ligi šiol stovi.
Ši diena buvo labai linksma ir pamačiau labai gražių vaizdų.                  

Živilė
Su savo šeima aš  buvau nuvažiavus į ,,Europos parką“. Tame parke buvo koks nors įžymus pastatas iš kiekvienos Europos šalies. Parke yra Europos žemėlapis ir kiekvienos Europos šalies veliava. Po to užkandome, pasivaikščiojome  po miestą, pačiužinėjome ant ledo. Štai taip ir baigėsi mano diena.

Vidas
11 val. atsikėliau, valgiau pusryčius: blynelius su šokoladu. Apie 12 val. ėjau į aikštę žaisti krepšinio su ispanu Rubenu  ir daug kitų jo draugų. Grįžęs valgiau pietus: sriubą, vištieną ir desertą. Vėliau atėjo Rubeno draugai ir mes visi kalbėjomės, klausėm muzikos ir pan. Buvo labai linksma. Po to visi kartu nuėjome žaisti krepšinio, futbolo. Apie 20val. grįžome namo, kalbėjomės, vaikai uždavinėjo man klausimus apie Lietuvą. Apie 21.30 val. draugai pradėjo skirstytis ir apie 22 val. ėjome miegoti.

Pirmadienis. 12-13
9 val. ryto metro iš La Fortuna išvažiavome į Madridą. Mums buvo organizuota 2 val. apžvalginė ekskursija dviaukščiu autobusu. Matėme Madrido „Realo“ komandos futbolo stadioną „Barnabeu“, Sibelijos fontaną, prie kurio Madrido „Realas“ švenčia pergales, Neptūno fontaną, prie kurio pergales švenčia „Athletic“ futbolo komanda, karalių rūmus, Ispanijos, Nepriklausomybės aikštes, daug neįprastų augalų. Gatvės pasipuošusios Kalėdoms. Po to vaikščiojome po Karalių rūmų parkus, Mero aikštę, kurioje vyko kalėdinė prekyba. Ten buvo žmonės, persirengę Kalėdų seneliu, žmogumi-voru ir pan. Daug suvenyrų parduotuvių, kavinių, kur pardavėjai kvietė praeivius užeiti. Po ekskursijos po Madridą grįžome į La Fortuna.

                                                                                        Vidas

 Antradienis. 12-14

8.00 susitikome mokykloje su visais draugais ir aptarėme praėjusią dieną.

8.25 prasidėjo pamokos. Su savo draugais nuėjome į klases. Buvome trijose pamokose. Po šių pamokų turėjome laisvo laiko. Išėjome į lauką, žaidėme krepšinį ir futbolą.
Apie 14.00 rinkomės salėje. Kiekvieno vaiko šeima buvo įdėjusi maisto, kurį patiekė ant stalo. Maisto buvo labai daug. Kiekviena šalis pristatė savo tradicinius šokius, teikė dovanas. Buvo malonu pažiūrėti ir pasigrožėti. Lietuva pristatė du šokius: „Grečinikę“ ir „Oirą“. Visiems labai patiko šokti. Projekto organizatoriams įteikėme saldžių dovanėlių. Pasibaigus šokiams ir pristatymams turėjome išsiskirti. Visiems buvo labai liūdna.

Mindaugas

Trečiadienis. 12-15
Kėlėmės labai anksti ryte, nes 4.00 jau turėjome būti mokykloje La Fortuna, iš kur mokytojas Antonio mus nuvežė į oro uostą.  Oro uoste mūsų laukė jau žinomos procedūros: registracija, bagažo svėrimas, saugumo tarnybos patikrinimas.
6:40 Įlipome  į lėktuvą, bet jis dar nekilo, tad mes truputį vėlavome išskristi.10:00 Jau buvome Briuselio aerouoste, turėjome laiko pasivaikšcioti po aerouostą, užkąsti, atsigerti bei nusipirkti tradicinio belgiško šokolado.Apie 16:00 lėktuvas nusileido Vilniaus aerouoste. Labiausiai mus nustebino ir išgąsdino šaltis bei sniegas, nes Ispanijoje buvo labai šilta (apie +150 C), o Lietuva mus pasitiko -120 C šaltuku.
Apie 19:30 mūsų mikroautobusas sustojo Šiauliuose, prie mūsų apsnigtos gimnazijos, kur mūsų jau laukė tėvai.

Živilė


Kita informacijaKita informacija

2024-02-22 Renginys „KARTU MES STIPRESNI“

:: Daugiau informacijos ČIA ::2024-02-22 Popietė „Medumi pakvipę skaitiniai“ „Saulėtekyje“

   „Medumi pakvipę skaitiniai“ – taip vadinasi informacinio centro vedėjos Rimos Juškienės surengta romantiškiausių knygų paroda. Neatsitiktinai tam pasirinkta vasario 14-ojiŠv. Valentino diena. Ypatingą popietės nuotaiką kūrė bibliotekininkė Rima primindama istoriją apie Šv. Valentiną, deklamuodama Antano Jonyno „Baltoji naktis“ – savo mėgstamas eiles apie meilę.

   Susirinkę popietės dalyviai taip pat dalinosi mintimis apie meilę: mokytoja Diana Gilytė deklamavo kažkada vaikystėje girdėtą eiliuotą legendą, kaip žemėje atsirado MEILĖ, III klasių gimnazistai, kuriuos ruošė mokytoja Roma Glinskienė, deklamavo visiems gerai žinomų poetų (Vytauto Mačernio, Salomėjos Nėries, Algimanto Baltakio) posmus, o IIb klasės gimnazistės Gabija Jaraminaitė ir Emilija Baltutytė šventinę nuotaiką kūrė atlikdamos dainą „Myliu“. Renginyje eilės buvo skaitomos ir ne lietuvių kalba. Id klasės gimnazistės Oleksandra Tanich, Sofia Bondarenko, Anna Bondarenko (mokytoja Valentyna Kostiuk) apie meilę deklamavo ukrainiečių kalba.

   Iš renginio visi skirstėsi besišypsodami, mat Rima Juškienė pasiūlė pažaisti senovinį, dar Antikos laikais populiarų žaidimą ir išsitraukti vardą, kurio savininkas pagal senovinius papročius ir turėtų tapti MEILĖS dienos išrinktasis. O kas nenorėjo žaisti, galėjo iš parodos išsirinkti apie meilę pasakojančią knygą ar gražią mintį, įpakuotą vokelyje.   NUOTRAUKOS>>>2024-02-19 Myliu Lietuvą

   Prieš atostogas „Saulėtekio“  gimnazistai dalyvavo žaidime „Myliu Lietuvą. I-IV klasių komandoms buvo ką veikti. Klausimai buvo pateikti iš visų mokomųjų dalykų: ar žino Lietuvos istoriją, kokie žymiausi fizikai, kada Lietuvoje atlikta pirma širdies transplantacija? Ir dar daug įvairių klausimų. Sveikiname ketvirtokų komandą, jie buvo pirmi, antrą vietą užėmė Id klasė, trečią vietąIIa klasė. Po renginio vyko diskoteka. Šokio ritmu iškeliavome atostogauti.   NUOTRAUKOS>>>

Gerų atostogų, pailsėkite „Saulėtekio „gimnazistai!2024-02-19 Šimtadienio šventė

   Vasario 12 dieną Šiaulių miesto kultūros centre vyko mūsų gimnazijos XV abiturientų laidos Šimtadienio šventė. I dalyje ketvirtokų parodytas spektaklis „Netikra pelenės istorija“. Visus sužavėjo jaunatviškumas, šokiai, energija ir vaidyba. Ačiū mokytojams, kurie padėjo pasiruošti: teatro mokytojai L. Jokubauskienei, dailės mokytojai R. Prišmontienei, muzikos mokytojai I. Jablonskytei ir choreografei S. Saikutei-Januškienei. Antrą dalį „užkūrė“ mūsų nepakartojama muzikinė grupė „Šaukštai po pietų ir jų vadovas M. Babrauskas. Nepakartojamas abiturientų šokis sužavėjo visus. Trečiokų kurta TV laida „Valanda su Krūta“ savo išradingumu ir šmaikštumu taip pat sukėlė daug teigiamų emocijų  ačiū jiems už sveikinimus.

   Ši tradicinė šventė sušildė visų širdis. Kaip citavo abiturientė Samanta Maižytė, „Šimtas dienų iki rimto išbandymo egzaminų, šimtas dienų iki kažko naujo, nepažinto, šimtas dienų iki savo svajonės...“   NUOTRAUKOS>>>2024-02-12 Vasaris - saugesnio interneto mėnuo!

INFORMATYVIOS PAMOKOS MOKINIAMS - VERTA SUSIPAŽINTI:

Kaip atpažinti dezinformaciją (9-12 klasėms). Šios pamokos tikslas – ugdyti mokinių kritinį mąstymą: supažindinti mokinius su dezinformacijos problema, paaiškinti jos metodus ir požymius, kurie padėtų ją atpažinti ir tinkamai įvertinti. Siekiama įtvirtinti mokinių elgesio modelį, kai gauta informacija kritiškai vertinama, atsižvelgiama į jos šaltinių patikimumą, kontekstą, išraiškos formą, ji palyginama su kitų šaltinių informacija bei mokslo žiniomis.

Kaip atpažinti socialinę inžineriją (9-12 klasėms). Pamokos tikslas – ugdyti mokinių kritinį mąstymą ir atsparumą socialinei inžinerijai: priminti mokiniams apie asmeninės informacijos saugos ir atsargumo internete svarbą, supažindinti su įvairiais socialinės inžinerijos pavyzdžiais, požymiais, paaiškinti galimą žalą ir pasekmes. Svarbu įtvirtinti tinkamą mokinių elgesio modelį, kai gaunama informacija kritiškai vertinama, atsižvelgiama į jos patikimumą, kontekstą, išraiškos formą, o įtarimus keliančiais atvejais ar patyrus žalą – kreipiamasi į tėvus ar patikimus suaugusiuosius.

Etiškas elgesys socialiniuose tinkluose (9-12 klasėms). Ši pamoka skirta supažindinti mokinius su etišku ir atsakingu elgesiu socialiniuose tinkluose ir autorių teisių svarba, taip pat suteikti žinias ir praktinius įgūdžius, kaip tinkamai ir saugiai naudotis internetu, išvengiant potencialių pavojų, kurie gali kilti dėl neapgalvoto elgesio. Mokiniai turėtų suvokti, kad jų veiksmai internete turi pasekmių realiame gyvenime. Nukentėti galima ne tik atskleidus asmeninę ir privačią informaciją, bet skelbiant įžeidžiamas žinutes, kurstant patyčias, pažeidžiant autorių teisių apsaugos ir kitus įstatymus. Mokiniai turėtų žinoti, kad didžioji dalis interneto turinio, nors ir laisvai prieinama, nėra laisvai platinama.  Tik turinio autorius ar savininkas gali duoti sutikimą jį platinti ar naudoti pakartotinai. Mokiniai turi suprasti, kad internetas yra ne tik išteklius, bet ir priemonė, kuris gali turėti įtakos jų požiūriams, nuomonei ir gyvenimo būdui. Jie turi mokėti kritiškai vertinti tai, ką jie mato ir skaito internete.

Skaitmeninė veikla (9-12 klasėms). Ši pamoka skirta supažindinti mokinius su įvairiomis skaitmeninės kūrybos bei saviraiškos internete rūšimis, jų etiniais aspektais, išmokyti kritiškai vertinti nuomonių formuotojų bei tinklaraštininkų skelbiamą informaciją, padėti atpažinti paslėptą reklamą bei bandymus manipuliuoti žmonių nuomone ar daryti poveikį sprendimams.

:: ŠALTINIS - medijos.epilietis.eu  -  skelbiamos ir metodinės rekomendacijos MOKYTOJAMS ::2024-02-12 Pažinkime save

   Savanorių grupė „Draugai“ kartu su socialine pedagoge vyko į užsiėmimą „Pažink save per žaidimą su Laurita“. Meno terapeutė supažindino su keliomis technikomis, kaip išreikšti save ir pažinti kitus. Žaidimų metu buvo daug juoko ir nuoširdumo. Grįžome pasikrovę gerų emocijų ir naujos patirties, o meno terapeutė negailėjo pagyrų aktyviai dalyvavusioms „Saulėtekio“ gimnazistėms.

   Gera savijauta priklauso ne tik nuo emocijų, bet ir nuo fizinės sveikatos. Tam puikiai tinka Jogos užsiėmimai, vykstantys gimnazijoje. Tad ir mes prisijungėme, pabandėme, sudalyvavome, o kai kas net patyrė gilų atsipalaidavimą. Labai rekomenduojame visiems ir dėkojame vadovei Astai!

   Grupės merginos sukūrė grupės naują logotipą, kuris atspindi puoselėjamas grupės vertybes ir pagrindinę idėją. Saviraiška, draugystė, savęs pažinimas, bendradarbiavimas yra mūsų Emodžio dalys, be kurių jis būtų nelaimingas. Ačiū mergaitėms ir kviečiu jungtis prie mūsų I-II kl. mokinius.2024-02-12 Bendruomenės pareigūno paskaita „Prekyba žmonėmis“

   2024 m. vasario 8 d. vyko Šiaulių policijos bendruomenės pareigūno Donato Verkio prevencinė paskaita I-ų ir II-ų klasių mokiniams „Prekyba žmonėmis“. Pareigūnas supažindino mokinius su „Prekyba žmonėmis“ terminu ir rūšimis, pateikė pavyzdžių ir pasidalino su gimnazistais tikromis istorijomis. Labai dėkojame už informatyvią paskaitą Donatui Verkiui ir laukiame kitų susitikimų. Beje, pareigūnas pristato vieną iš situacinių trumpametražių video facebook paskyroje apie atsargumą gatvėje, kurį galite pamatyti ČIA.2024-02-08 Skaitymo maratonas2024-02-08 Interaktyvi diena gimnazijoje su lektoriumi Nerijumi Miginiu

   2024 m. vasario 6 d. 32 gimnazijos mokiniai dalyvavo mokymuoseMotyvacija ir aktyvus dalyvavimas, kodėl tai bus naudinga ateityje?Juos vedė Nerijus Miginis, mokymų vadovas, dirbęs daugiau nei dvidešimtyje užsienio šalių, vedantis mokymus jaunimo lyderiams, įvairiems specialistams, dirbantiems su jaunimu, sprendimų priėmėjams. Mokymuose gimnazistai įgijo žinių apie motyvaciją, jos elementus, bei aktyvų dalyvavimą ir kaip tai pritaikyti kasdieniniame gyvenime siekiant užsibrėžtų tikslų.

   Vakare vyko interaktyvi diskusija – paskaita gimnazistų tėvams „Paauglystė 2024 metais: ko nežino arba ką užmiršo tėvai“. Ši paskaita padėjo rasti atsakymus į rūpimus klausimus, nustebino, kaip greitai tėvai užmiršo savo paauglystę.   NUOTRAUKOS>>>2024-02-07 Lietuvos valstybės atkūrimo dienai artėjant

   Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, 2024 m. vasario 7 - ąją, Šiaulių „Saulėtekio“gimnazijos Suaugusiųjų mokymo skyriaus ketvirtoje gimnazijos klasėje besimokantys suaugusieji dalyvavo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vykusioje profesoriaus Valdo Rakučio paskaitoje „Šiauliai Pirmojo pasaulinio karo laikotarpiu“. Paskaitos metu buvo galima susipažinti su Pirmojo pasaulinio karo aplinkybėmis, išgirsti įdomių faktų apie Šiaulių miestą. Profesorius pristatė geležinkelio svarbą karo metu, papasakojo apie cheminius ginklus, daug dėmesio skyrė karininko profesijai, lygino vokiečių ir rusų puolimo, gynybos taktikas. Paskaita sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo. Džiugu, kad ir Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai tapo dalimi šio renginio.   NUOTRAUKOS>>>2024-02-07 „Esame tai, ką valgome“.

    Subalansuotas maistas yra svarbus ligų profilaktikai ir sveikatos stiprinimui. Mitybos įpročiai įtakoja mūsų fizinę, emocinę sveikatą ir net išvaizdą. Žinutė aktuali daugumai gimnazistų: nepradėkite dienos be pusryčių. Aktyvi moksleivių diena turėtų prasidėti nuo pusryčių, nes moksliniais tyrimais įrodyta, jog sveiki pusryčiai veikia vaiko nuotaiką, gebėjimą susikaupti, mokytis ir net bendrauti.

   Integruotų pamokų metu gimnazistai turėjo galimybę plačiau pažvelgti į sveikos mitybos svarbą jaunam organizmui, išgirdo apie neigiamą energetinių ir kitų saldžių gėrimų poveikį, gilinosi į tinkamą etikečių skaitymą, susipažino su „Rakto skylute“ ženklinamais produktais ir kt. Visuomenės sveikatos specialistės Skaistės priminimas - tėvų, mokytojų pavyzdys vaikams yra labai stiprus. Pakvieskite šeimos narius prie bendro vakarienės stalo ir padėkime vieni kitiems būti sveikais, linksmais, energingais ir pasitikinčiais savimi. NUOTRAUKOS>>>2024-02-06 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje - jaunieji architektai

   Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje šiais mokslo metais rugsėjo – sausio mėnesiais gimnazistai, dalyvaudami STEAM programoje, bendradarbiaudami su Šiaulių techninės kūrybos centru, kūrė architektūros darbus. Mokiniams vadovavo ir juos konsultavo architektas Kristijonas Murauskas, be kurio, kaip teigia dalyviai, šis darbas būtų tiesiog neįmanomas. Optimistiškas ir ambicingas mentorius pasiūlė daug nuostabių idėjų, kurios vėliau buvo įgyvendintos projekte, perteikė pagrindines architektūros srities žinias. O svarbiausia – jis įskiepijo savo entuziazmą ugdyti kūrybinį potencialą . Šis projektas suteikė galimybę geriau suprasti  pačią architektūrą. Vadovas teigė, kad jam patiko,  jog gimnazistai drąsūs, nebijantys iššūkių, kūrybingi, tad skatino su užsidegimu imtis darbų.

   Buvo suburtos keturios „Saulėtekio“ gimnazistų grupės: pirmoje dirbo Gočelkytė Ugnė, Liseckaitė Eglė, Sausdravaitė Kamilė, Kriaučiūnas Lukas, antroje – Logunkova Amaliia, Zuieva Sofia, Vakulenko Dmytro, Yakushev Dmytro, trečioje – Bernotaitė Milana, Jaraminaitė Gabija, ketvirtoje – Marina Florika, Prymachuk Gleb Nikolas, Bondarenko Anna, Bondarenko Sofija. Komandos gavo konkrečias užduotis, kurias atliekant reikėjo atsižvelgti į tariamo užsakovo pageidavimus, galimybes.

   Pirmasis susitikimas vyko Kristijono Murausko studijoje „LAVA projektai...

plačiau >>>

2024-01-29 Biologijos pamoka pirmokams

   Mokantis biologijos labai svarbi mokinių praktinė veikla, susieta su teorinėmis žiniomis. Id mokiniams buvo vesta biologijos pamoka tema „Kraujo krešėjimas ir stabdymas“.

   Pamokoje talkino visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Skaistė Drupė. Pamokos pradžioje mokytoja Danguolė Norkuvienė papasakojo apie kraujo krešėjimą, kaip susidaro krešulys, kodėl tai svarbu. Po to visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Skaistė Drupė pristatė kraujavimo tipus ir jų stabdymo būdus. Mokiniai galėjo patys pabandyti „stabdyti“ kraujo tekėjimą įvairiais būdais. Buvo parodytas turniketas ir paaiškinta bei pamokyta, kaip su juo sustabdyti kraujavimą.   NUOTRAUKOS>>>2024-01-29 Pamoka „Streso mažinimo būdai“

   Vėlyvojoje paauglystėje iškyla vis daugiau psichologinių ir socialinių sunkumų: asmenybės identifikacija, kintantys santykiai šeimoje ir tarp bendraamžių, atsakomybės augimas. Dėl šių veiksnių didėja mokinių nerimas ir stresas. Abiturientai įvardijo, kad dažniausiai juos slegia mokykloje užduodami darbai ir artėjančių brandos egzaminų baimė. Taip pat daugeliui stresą kelia kiti egzaminai, įvairaus pobūdžio santykiai su žmonėmis bei asmeniniai išgyvenimai (nenoras nuvilti aplinkinių ir pan.). Mokinių gebėjimas spręsti streso sukeltas problemas gali padėti pagerinti jų savijautą, palengvinti bendravimą, saugiau jaustis juos supančioje aplinkoje ar net pasiekti geresnių mokymosi rezultatų. Apie tai, kaip padėti sau ir aplinkiniams, abiturientai diskutavo su visuomenės sveikatos specialiste. Klausytojai įsidėmėjo, kad emocinė sveikata yra neatsiejama kiekvieno iš mūsų dalis ir ja rūpintis reikia ne mažiau, nei savo fizine sveikata ar išvaizda.  NUOTRAUKOS>>>2024-01-16 Prekyba žmonėmis

   Prekyba žmonėmis – tai žmonių verbavimas, gabenimas, perdavimas, slėpimas, įtraukimas naudojant jėgą, apgaulę ar sukčiavimą, siekiant juos išnaudoti pasipelnymo tikslais.

   Kiekvienais metais daugiau nei 7 tūkst. prekybos žmonėmis aukų registruojama ES, tačiau realūs skaičiai, tikėtina, yra ženkliai didesni, nes daug aukų lieka neįvardytų. Dauguma aukų yra moterys ir mergaitės, bet dėl prievartinio darbo auga ir vyrų, kaip aukų, skaičius.

   Prekybos žmonėmis priežastys yra šios:

 • seksualinis išnaudojimas;
 • vergiškas (priverstinis) darbas;
 • išnaudojimas nusikaltimų vykdymui;
 • prekyba organais;
 • priverstinės (fiktyvios) santuokos;
 • elgetavimas;
 • vaikų pornografija;
 • moterų išnaudojimas surogatinei motinystei;
 • prekyba vaikais ir mažais vaikais įvaikinimo tikslais;
 • vaikų išnaudojimas kariuomenėse ir kt.

Pagalbą teikia:

 • Nacionalinė asociacija prieš prekybą žmonėmis Nacionalinė pagalbos linija    8 800 91119  (I–VII visą parą)
 • Nacionalinė pagalbos linija, skambinantiems iš užsienio   +370 616 91119 
 • Dingusių žmonių šeimų paramos centras  8 800 26161   (I–V  9.00–16.00)
 • SOS pagalbos skambutis 8 679 61617
 • Šiaulių skyrius  tel. 8 653 74459  el.paštas  siauliai@anti-trafficking.lt 

Informacija pateikta iš ČIA ir ČIABūkite saugūs!

Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Gedmantas
Goda
Motiejus
Matas

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius