Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Kelionė į Ispaniją

Data: 2011-01-20

     Gruodžio 9-15 dienomis mūsų gimnazijos penki aštuntųjų klasių mokiniai, mokytojai  Kristina Urbonienė ir Vytautas Šalavėjus vyko į trečiąjį projekto „Kultūrinis ir gastronominis randevu“ vizitą Ispanijoje. Kviečiame paskaityti dienoraštį. Nuotraukos >>>

 

 

Ketvirtadienis.  12-09
Šiandien prasideda trečiasis tarptautinio projekto „Kultūrinis ir gastronominis randevu“ partnerių susitikimas Ispanijos karalystėje, Madrido mieste. Visą naktį prieš kelionę snigo, pustė, todėl buvo baisu, ar išvis galėsime skristi į Madridą.  Kai po 3 valandas trukusios kelionės atsidūrėme Vilniaus oro uoste, patikėjome, kad į Ispaniją nuskrisime. Mūsų skrydis truko apie 6 valandas, dar apie 3 val. turėjome laukti Briuselio oro uoste, kadangi skrydis netiesioginis. Galų gale apie 22.45 vietos laiku (23.45 Lietuvos laiku) nusileidome Madrido Barajas oro uoste. Mus pasitiko partneriai ispanai ir išsiskirstėme į šeimas. Rytoj laukia pirmoji diena, kai pamatysime partnerius iš visų šalių, bendrausime, dalinsimės pirmaisiais įspūdžiais, pristatinėsime Jonines (vasaros šventę) bei pasivaišinsime tradiciniais kiekvienos šalies užkandžiais bei saldumynais. Labanakt!

Mokytojai Vytautas ir Kristina

Penktadienis. 12-10
Tai yra pati pirmoji diena Ispanijoje. Mokytojai turėjo anksti ryte važiuoti iš viešbučio į La Fortuna, o mes turėjome eiti į mokyklą ir pabūti pamokose, pabendrauti su mokiniais iš Ispanijos. Ten pamokos prasideda 8.30. Po kelių pamokų mes visi, kurie dalyvaujame projekte, autobusu vykome į Leganes miesto savivaldybę. Mero pavaduotojas mums papasakojo šiek tiek Madrido bei Leganes istorijos, papasakojo apie vėliavas, kurios kabojo virš mūsų galvų. Po to mes nuėjome į posėdžių salę, kur papasakojo apie šios patalpos inžinierius, paveikslų tapytojus ir visą kitą apie meną. Mums tikrai nebuvo nuobodu. Po vizito visi mokiniai grįžo atgal į La Fortuna pas savo šeimas papietauti. 17.00 mes visi vėl susirinkome į mokyklą. Mokiniai iš visų šalių pristatė savo šalies kultūrą, šventes, įžymias vietas. Po pristatymų mes visi ėjome užkandžiauti prie vaišių stalo, kur kiekviena šalis buvo paruošusi savo vaišes. Po visų šių ceremonijų visi išsiskirstė namo į savo šeimas. Štai taip baigėsi pirmoji diena.

Monika, 8a

Papildymas: Leganes miesto savivaldybėje iš Monikos interviu ėmė viena Ispanijos televizija.

Šeštadienis. 12-11
Antrąją dieną Ispanijoje vykome į Toledo miestelį, kuris žymus tuo, kad jame galima pamatyti susipynusias 3 kultūras bei religijas: krikščionybę, musulmonų bei žydų tikėjimus. Kadangi bėgant metams ši teritorija buvo užkariaujama vis kitų tautų, kiekviena Toledo miestelyje turėjo savo maldos namus: katedrą, sinagogą bei mečetę. 8:30 visi susirinkome ir  autobusais apie 1 val. važiavome iki Toledo miestelio. Kai nuvykome, pėsčiomis vaikščiojome siaurutėmis miestelio gatvelėmis ir apžiūrėjome įspūdingą katedrą bei mums kiek keistokos architektūros statinį – mečetę. Aplankę kultūrinius objektus visi turėjome šiek tiek laisvo laiko, kai galėjome apžiūrėti aikštes, skulptūras, nusipirkti suvenyrų. Į La Fortuna parvažiavome 18 val. ir visi mokiniai išsiskirstė su savo šeimomis namo.

Greta

 

Sekmadienis. 12-12
Greta

Sekmadienis - šeimos diena. Kai atsikėlėme, susitvarkėme, pavalgėme. Išėjome į metro stotį ir važiavome į Madrido centrą. Nuvažiavę pavaikščiojome po miestą, pažiūrėjome pasirodymą, užkandome tradicinio maisto. Vėliau mašina nuvažiavome pas mano šeimos gimines. Valgėme namuose paruoštą tradicinį ispanišką patiekalą „Paelja“. Vėliau, vakare, su draugėmis valgėme ledus.

Mindaugas
Visi turėjome laisvą dieną, kurią praleidome su mus globojančia šeima. Kiekvienas keliavo aplankyti įžymias vietas. Apie 10.00 aš ir mano šeima  metro važiavome į Madridą. Aplankėme daug įžymių Madrido gatvių, keliavome į „Plaza Major“, užėjome į tradicinę kavinę „Tere“, užsisakėme po du patiekalus ir vieną desertą. Aš valgiau labai skanius patiekalus „Paellas“ ir avies šonkauliukus. Po kavinės mes ėjome apžiūrėti turgaus. Turgus pasirodė labai didelis, jis buvo pastate. Po to ėjome į metro ir keliavome namo. Namuose buvo visa mano šeimos giminė. Su jais kalbėjome apie Lietuvą ir Ispaniją. Pakalbėję ėjome miegoti, nes rytoj išauš nauja, pilna nuotykių diena.

Monika

Visi vaikai turi laisvo laiko pabūti ir artimiau susipažinti su savo šeimomis. Aš su savo šeimynėle buvau nuvažiavusi į gražų miestą – Aranjuez. Aplankėme karalių rūmus. Jie buvo nuostabūs. Kiekviename kambaryje kiekviena detalė buvo kruopščiai parinkta. Sienos, lubos, grindys buvo nuostabiai išmargintos visokiais piešiniais. Ten akys tik mirkčioja nuo spalvų žaismo ir įvairovės. Lietuvoje tokių rūmų tikrai nepamatysi. Po to aš buvau gražiame sode, kuriame labai daug fontanų. Daugumoje fontanų buvo pavaizduoti Heraklis, Dzeusas, Neptūnas. Sodo augalija buvo puiki, bet man sakė, jog pavasarį šiame sode yra daug gražiau. Buvau prie ilgiausios Ispanijos upės, kurioje plaukiojo visokiausių spalvų antys ir gulbės. Sode buvo toks didžiulis visokiais augalais apaugęs kalnas, kuris turi savo istoriją. Ispanai pasakoja, kad kartą gyveno karalius Frederikas, kuris turėjo labai gražų ir stiprų žirgą ir su juo laimėdavo visus karus. Kartą tą žirgą pašovė ir kartu su juo mirė karalius, karalių palaidojo pagal papročius, o žirgą – po kalnu, kuris ligi šiol stovi.
Ši diena buvo labai linksma ir pamačiau labai gražių vaizdų.                  

Živilė
Su savo šeima aš  buvau nuvažiavus į ,,Europos parką“. Tame parke buvo koks nors įžymus pastatas iš kiekvienos Europos šalies. Parke yra Europos žemėlapis ir kiekvienos Europos šalies veliava. Po to užkandome, pasivaikščiojome  po miestą, pačiužinėjome ant ledo. Štai taip ir baigėsi mano diena.

Vidas
11 val. atsikėliau, valgiau pusryčius: blynelius su šokoladu. Apie 12 val. ėjau į aikštę žaisti krepšinio su ispanu Rubenu  ir daug kitų jo draugų. Grįžęs valgiau pietus: sriubą, vištieną ir desertą. Vėliau atėjo Rubeno draugai ir mes visi kalbėjomės, klausėm muzikos ir pan. Buvo labai linksma. Po to visi kartu nuėjome žaisti krepšinio, futbolo. Apie 20val. grįžome namo, kalbėjomės, vaikai uždavinėjo man klausimus apie Lietuvą. Apie 21.30 val. draugai pradėjo skirstytis ir apie 22 val. ėjome miegoti.

Pirmadienis. 12-13
9 val. ryto metro iš La Fortuna išvažiavome į Madridą. Mums buvo organizuota 2 val. apžvalginė ekskursija dviaukščiu autobusu. Matėme Madrido „Realo“ komandos futbolo stadioną „Barnabeu“, Sibelijos fontaną, prie kurio Madrido „Realas“ švenčia pergales, Neptūno fontaną, prie kurio pergales švenčia „Athletic“ futbolo komanda, karalių rūmus, Ispanijos, Nepriklausomybės aikštes, daug neįprastų augalų. Gatvės pasipuošusios Kalėdoms. Po to vaikščiojome po Karalių rūmų parkus, Mero aikštę, kurioje vyko kalėdinė prekyba. Ten buvo žmonės, persirengę Kalėdų seneliu, žmogumi-voru ir pan. Daug suvenyrų parduotuvių, kavinių, kur pardavėjai kvietė praeivius užeiti. Po ekskursijos po Madridą grįžome į La Fortuna.

                                                                                        Vidas

 Antradienis. 12-14

8.00 susitikome mokykloje su visais draugais ir aptarėme praėjusią dieną.

8.25 prasidėjo pamokos. Su savo draugais nuėjome į klases. Buvome trijose pamokose. Po šių pamokų turėjome laisvo laiko. Išėjome į lauką, žaidėme krepšinį ir futbolą.
Apie 14.00 rinkomės salėje. Kiekvieno vaiko šeima buvo įdėjusi maisto, kurį patiekė ant stalo. Maisto buvo labai daug. Kiekviena šalis pristatė savo tradicinius šokius, teikė dovanas. Buvo malonu pažiūrėti ir pasigrožėti. Lietuva pristatė du šokius: „Grečinikę“ ir „Oirą“. Visiems labai patiko šokti. Projekto organizatoriams įteikėme saldžių dovanėlių. Pasibaigus šokiams ir pristatymams turėjome išsiskirti. Visiems buvo labai liūdna.

Mindaugas

Trečiadienis. 12-15
Kėlėmės labai anksti ryte, nes 4.00 jau turėjome būti mokykloje La Fortuna, iš kur mokytojas Antonio mus nuvežė į oro uostą.  Oro uoste mūsų laukė jau žinomos procedūros: registracija, bagažo svėrimas, saugumo tarnybos patikrinimas.
6:40 Įlipome  į lėktuvą, bet jis dar nekilo, tad mes truputį vėlavome išskristi.10:00 Jau buvome Briuselio aerouoste, turėjome laiko pasivaikšcioti po aerouostą, užkąsti, atsigerti bei nusipirkti tradicinio belgiško šokolado.Apie 16:00 lėktuvas nusileido Vilniaus aerouoste. Labiausiai mus nustebino ir išgąsdino šaltis bei sniegas, nes Ispanijoje buvo labai šilta (apie +150 C), o Lietuva mus pasitiko -120 C šaltuku.
Apie 19:30 mūsų mikroautobusas sustojo Šiauliuose, prie mūsų apsnigtos gimnazijos, kur mūsų jau laukė tėvai.

Živilė


Kita informacijaKita informacija

2021-12-03 „Saulėtekio“ gimnazistų tėvelių dėmesiui!

Gruodžio 6-9 d. 17.00-20.00 val. kviečiame į nuotolinę atvirų durų dieną!

Registracijos informaciją rasite TAMO dienyne.

 Tėvai registruotis gali kiekvieną iš nurodytų dienų (6-9 d.) iki 15 val. , po to registracija bus išjungta.

 Administracija2021-12-01 STEAM diena “Saulėtekio” gimnazijoje

   Lapkričio 25 d. mūsų gimnazijoje buvo neeilinė: I– IV klasių gimnazistai savo jėgas išbandė patyriminėje veikloje.

   I–II klasių mokiniams patyriminės veiklos vyko mokykloje. Jie pažino kerintį parfumerijos meną ir mokėsi kurti asmeninių kvepalų formulę. Eksperimentuodami laboratorijoje mokiniai turėjo galimybę palaikyti sausą ledą ar net ugnį savo rankose, stebėti bandymus su skystu azotu. Fotoportreto veikloje mokėsi fotografavimo subtilybių. Afrikos būgnų pamokoje mokiniai susipažino su afrikietiškų būgnų skambesiu, jų atsiradimo istorija, grojimo būdais ir galimybėmis. Svarbiausia, kad kiekvienas mokinys galėjo išmėginti savo muzikinius gebėjimus jais grodamas.  

   III klasių veiklos vyko Šiaulių valstybinėje kolegijoje. Veikloje „Žaisti verslą – naudingas laiko praleidimas” mokiniai dalyvavo kūrybinių užduočių estafetėje. Litavimo ir elektronikos pamokėlėje mokėsi lituoti įvairius elektronikos komponentus, išsiaiškino pagrindinius jų veikimo principus.  Sulituotus mažus įtaisus pasiliko prisiminimui. Mokiniai susipažino su Lietuvos žemės gelmių pasauliu, paplitusiomis uolienomis, galėjo jas apžiūrėti, išsiaiškino, kur jos naudojamos. Robotikos fanai susikonstravo kovinį robotuką, išmėgino Antweight klasės robotuko platformą. Veikloje “Paviršius – faktūra – spalva“ gimnazistai  išbandė interjero dekoravimo galimybes, susipažino su statybinėmis medžiagomis. Statybviete tapo meno galerija. Didelį įspūdį paliko gaujos mentaliteto žaidimas, reikalaujantis gudrumo, gebėjimo dirbti komandoje. Šis žaidimas padėjo pažinti ir suvokti žmonių santykius sociume.

   IV klasių mokiniai lankėsi Šiaulių profesinio rengimo centruose. Mechanikos skyriuje vaikiniai susipažino su automechaniko ir suvirintojo profesija. Patyriminės veiklos metu mokėsi keisti automobilio padangą, susipažino su suvirinimo įranga. Merginos Šiaulių profesinio rengimo centro technologijų skyriuje matavosi apskaitininkės ir siuvėjos profesijas: užsiėmimų metu mokėsi apskaičiuoti ilgalaikį ir trumpalaikį įmonės turtą ir pasisiuvo pirkinių maišelius.

   Prasmingos patyriminės veiklos rezultatai mokinius džiugino, teikė malonumą ir darsyk įtikino, kad tai, ką žmonės daro, yra daug svarbiau nei tai, ką jie žino.  NUOTRAUKOS>>>

Karjeros konsultantės Ieva Kelertienė ir Irma Žemaitienė2021-11-30 Konkurso Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti komisijos sudėtis

Šiaulių miesto savivaldybė paskelbė konkursą Šiaulių Saulėtekio gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti ir patvirtino atrankos komisijos sudėtį.
Atrankos komisijos sudėtis>>>2021-11-30 Lietuvių kalbos ir literatūros projektas: pamėgti grožiniai tekstai mokinių ir mokytojų lūpomis

   Ar kada nors susimąstėte, kokius kūrinius ir kodėl renkatės skaityti. Poeziją ar prozą? O gal dramą? Tekstą, kuriantį šviesią, džiugią nuotaiką ar perteikiantį liūdesį ir kančią? Ekspresyvų ar melancholišką?.. Juk literatūros kūriniai leidžia geriau pažinti save ir kitus.

   Lapkričio 26 dieną per ilgąją pertrauką gimnazijos mokiniai ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos I aukšto fojė dalijosi mėgstamu kūriniu ar jo ištrauka. Per mikrofoną skaitomus V. Šekspyro, Maironio, Just. Marcinkevičiaus, D. Kajoko, I. Šeiniaus, R. Kmitos ir kitų rašytojų tekstus girdėjo visa bendruomenė. Ne tik girdėjo, bet ir jautė skaitovų sielos virpesius ir geriau pažino suolo ar klasės draugą, mokytoją...  NUOTRAUKOS>>>

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos2021-11-23 Projektas „GIMTOSIOS KALBOS GROŽIS IR PRASMĖ MEDIJOSE“: interaktyvios, kūrybinės pamokos

Lapkričio 15-23 dienomis  I-IV klasių „Saulėtekio“ gimnazistams vyko interaktyvios, kūrybinės lietuvių kalbos pamokos. Mokiniai dirbo su Eduka ir Kahoot programomis, turtino žodyną galvodami žodžių kryžiažodžiui.  Tokios pamokos įdomesnės, pabėgama nuo rutinos, skatinamas natūralus bendradarbiavimo jausmas ir galimybė palenktyniauti su bendraklasiais, susirungti ir parodyti savo žinias bei greitą orientaciją. NUOTRAUKOS>>>

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos2021-11-18 Gimnazijoje paminėta Tolerancijos diena

   Nuo 1995 metų lapkričio 16-oji diena yra minima daugelyje demokratinių valstybių: UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet nuo 2003 metų inicijuoja šios dienos minėjimą. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos miestas! Tad gimnazijos 1, 2, 4 klasių mokiniai kūrė koliažą „Mano svajonių mietas“ , o 3 klasių mokiniai klausė istorijos mokytojų Malik Agamalijev ir Tomo Žiliaus paskaitos „Kas yra tolerancija?“  NUOTRAUKOS>>>

Neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė2021-11-16 Botanikos sode savomis rankomis sukurti advento vainikai papuoš mokinių namus

   „Ar žinote, kuo skiriasi Kalėdų vainikas nuo advento vainiko?“ – klausimu praktinį užsiėmimą pradėjo Šiaulių botanikos sodo edukatorė Lina Kruopienė. Ji mūsų gimnazijos antrokus patikino, kad Kalėdų vainikas yra labai ryškus, gaminamas iš nenatūralių medžiagų, dažnai pakabinamas, o advento sukuriamas tik iš gamtos augalų ir laikomas ant stalo. Idėja grįžti namo su savo rankomis sukurtu, būsimą šventę primenančiu vainiku 2a klasės mokinius paskatino rinktis Botanikos sodo darbuotojų sudžiovintus, akį traukiančius žolynus ir juos meniškai dėlioti ant jau paruošto apskritimo – vainiko pagrindo. Maždaug valanda kruopštaus darbo ir gimė stebuklas – susikaupimo laikotarpiui skirtas, kiekvieno mokinio savitai gražus, energija pulsuojantis meno kūrinys! Beliks pasirūpinti trimis violetinėmis ir viena rožine žvakėmis, kad artėjantis keturių savaičių advento laikas skatintų šviesius apmąstymus. NUOTRAUKOS>>>

2a klasės auklėtoja Jūratė Montvidienė2021-11-12 Informatyvus abiturientų susitikimas su edukacinės rinkos lyderės KALBOS atstovu

   Lapkričio 10 d. „Saulėtekio“  gimnazijos abiturientai bendravo su KALBOS studijų užsienyje konsultantu Nerijumi Leškiu. Susitikimo metu konsultantas pristatė, kokią pagalbą stojantiesiems teikia KALBA, kodėl studijuoti užsienyje verta. Nerijus Leškys diskutavo su mokiniais apie pagrindinius iššūkius, kylančius gimnazistams renkantis savo profesijos kelią, bei apie dažniausias pasirinkimų klaidas. To pasekmė – tik 20 proc. abiturientų specialybę renkasi sąmoningai, o darbą pagal įgytą specialybę šiandien dirba 15–20 proc. studijas baigusių jaunuolių. KALBOS atstovas pabrėžė, kad jis studijuoti užsienyje norintiems mokiniams teikia nemokamas konsultacijas. NUOTRAUKOS>>>

Karjeros konsultantės Irma Žemaitienė ir Ieva Kelertienė2021-11-11 Kitokia diena gimnazijoje sukūrė Helovyno šventės nuotaiką

   Spalio 29 dieną, paskutinę dieną prieš mokinių rudens atostogas, gimnazijoje nuo pat ryto šmirinėjo siaubo filmų personažai, velniai, raganos, pabaisos, vienuoliai ir kitos baimę keliančios būtybės. Šiurpino ant laiptų susiraizgę voratinkliai, tamsiuose koridoriuose buvo galima sutikti nežinia iš kur atklydusių besišnabždančių vaiduoklių... Minėdami Helovyno šventę mokytojai ir Mokinių parlamentas stebino savo veiklomis: išlikimo estafetėmis, veido grimo pratybomis, žvakių liejimo pamokomis, helovyniškų istorijų kūrimu... Jose laikas tikrai neprailgo. Po to beliko kitokią dieną gimnazijoje įamžinti mokytojų ir mokinių nuotraukomis. NUOTRAUKOS>>>

Gimnazijos Mokinių parlamento narė, 3a klasės mokinė Rugilė Siroveckytė2021-11-09 Originaliame Londono kavinės meniu – menas

   Rudens atostogų metu lankiausi Londone, kur dar rugsėjo pradžioje buvo atidaryta mano grafikos darbų paroda. Buvo netikėta, kartu ir smagu sulaukus pasiūlymo surengti parodą Londone, „Moko Made Cafe“ Hoxtone. Į jaukią, turinčią savo veidą ir dvasią kavinę lankytojai užsuka ne tik pasimėgauti kava, japoniška arbata, bet ir randa atgaivą: joje nuolatos rengiamos parodos, visus šiltai sutinka kavinės savininkė p. Tomoko, kurianti komiksus apie Londono gyvenimą, atvirukus. Be to, personalas – taip pat menininkai: kino režisūrą studijuojanti Marin, muzikas. Mane nudžiugino maloni pažintis su parodos organizatoriais, menui neabejingais žmonėmis. Be to, įdomu buvo pamatyti savo darbus svečioje šalyje, netradicinėje aplinkoje, patobulinti anglų kalbos žinias, parsivežti naujų įspūdžių ir idėjų, apsilankyti muziejuose, parodose, architektūrinėse dirbtuvėse.

   Jei iki Naujųjų metų būsite Londone, kviečiu pasimėgauti kava ir jaukiai praleisti laiką „Moko Made Cafe“. Šiandien joje menas irgi  gali būti pateikiamas kaip meniu... dvasiai :)  NUOTRAUKOS>>>

Dailės mokytoja Rasa Prišmontienė2021-10-28 Sporto aikštynų atnaujinimo projektas

   Šiaulių "Saulėtekio" gimnazija sėkmingai toliau įgyvendina Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamą sporto aikštynų atnaujinimo projektą. Projekto įgyvendinimo komanda gimnazijoje bendradarbiaudama su fondo specialistais sudėliojo tinkamas sąlygas vykdyti pirkimą supaprastinto statybos, rekonstravimo projekto parengimo paslaugai. Pirkimas įvyko be trukdžių, o po sutarties pasirašymo projektą rengti pradėjo - UAB „TS Projects“. Tikimasi, kad jau pavasarį turėsime parengtą techninį projektą ir galėsime skelbti naujus pirkimus darbams atlikti. Planuojama, jog statybos darbai bus atlikti per 2022 metus.2021-10-14 Video filmukų konkursas

:: KONKURSO NUOSTATAI ::2021-10-12 Projektas „GIMTOSIOS KALBOS GROŽIS IR PRASMĖ MEDIJOSE“

   Jau startuoja pirmoji veiklos sritis „SKAITAU“! Praleiskime rudenį su knyga ir pradėkime su ja žiemoti!

   Visą „Saulėtekio“ bendruomenę – mokinius, jų tėvelius, seseris ir brolius, mokytojus ir kitus gimnazijos darbuotojus – spalio, lapkričio ir gruodžio mėnesį kviečiame dalyvauti šioje projekto veikloje. Skaitykite pasirinkto tipo ir žanro knygas, jų įkvėpti kurkite pristatymus (inscenizuokite, fotografuokitės, filmuokitės ir kt.). Sukurtus kūrybinius darbus siųskite savo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojoms (nurodykite vardą, pavardę, klasę).

VEIKLOS PROGRAMA

  • Skaitau šeimoje. Spalio 12–24 dienomis projekto dalyviai savarankiškai skaito tekstus savo šeimose. 
  • Skaitau Šiauliuose. Spalio 25–31 dienomis tekstai skaitomi Šiaulių miesto viešosiose bibliotekose ir kitose neformaliose erdvėse.
  • Skaitau „Saulėtekyje“. Lapkričio 8–19 dienomis projekto dalyviai skaito tekstus „Saulėtekio“ gimnazijoje, dalyvauja susitikimuose su svečiais.
  • Lapkričio 12 dieną po 4 pamokų per pertrauką II aukšto fojė skaitomi pasirinkti grožinės literatūros ar savos kūrybos tekstai.
  • Gruodžio mėnesį kalėdinis renginys suburs „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės Knygų klubo narius.

P.S. Jums atsidėkos pati knyga, o ištikimiausių skaitymo gurmanų lauks prizai!!!

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos2021-10-01 Informacija tėvams apie vaikų skiepijimą nuo koronaviruso infekcijos

   Tėvams kyla daug klausimų apie vaikų nuo 12 metų skiepijimą: ar verta skiepyti, koks galimas šalutinis skiepo poveikis, ar vakcinos saugios, kaip sunkiai koronavirusu serga vaikai, ar ši liga jiems pavojinga.

   Į visus šiuos ir kitus klausimus apie vaikų skiepijimą nuo koronaviruso infekcijos tiesioginės transliacijos metu atsakė Kauno klinikų Vaikų ligų klinikų vadovas profesorius Rimantas Kėvalas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Vaikų ligų klinikos docentė, vaikų ligų gydytoja, mokslininkė Lina Jankauskaitė, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Julius Lukošius ir Sveikatos apsaugos ministerijos Elektroninės sveikatos sistemos ir informacinių išteklių skyriaus vyriausiasis specialistas Lukas Galkus.

ČIA rasite klausimų-atsakymų apibendrinimą.

Nuoroda į klausimų-atsakymų video: https://www.youtube.com/watch?v=y-4UKmud1902021-09-17 Jau startuoja „Saulėtekio” gimnazijos laimėtas sporto aikštyno atnaujinimo projektas

   Šiandien švietimo įstaigose prasmingos vizijos ir siekiai dažnai tampa gražia realybe. Svarbu kryptingai eiti išsikelto tikslo keliu. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija tokį tikslą turėjo – siekiamybė atnaujinti ugdymo įstaigos sporto aikštyną paskatino teikti paraišką Sporto rėmimo fondo lėšoms gauti ir dalyvauti projekte. Birželio mėnesį paaiškėjo, kad tarp 2021 metais šio fondo lėšomis finansuojamų 9 sporto projektų, skirtų esamų sporto paskirties pastatų arba sporto paskirties inžinerinių statinių plėtrai, priežiūrai ir remontui, ir Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos projektas, o rugpjūčio 12 dieną jau pasirašyta sutartis su SRF. Kasdien vis labiau prie realybės priartėjančiu sumanymu džiaugiasi ne tik minėtą projektą administruojanti gimnazija, bet ir jos partneriai regbio klubas „Baltrex-Šiauliai“, Šiaulių lopšelis-darželis „Bitė”,  Lieporių bendruomenės centras.

   Gražioms vizijoms įprasminti visada reikia palaikymo ir paramos. Tad labai džiugu, kad ir Šiaulių miesto savivaldybė, ir privatus verslas palaikė įkvėpimo judėti idėją ir sutiko finansiškai paremti būsimą išskirtinę ne tik „Saulėtekio“ gimnazijos erdvę, bet ir viso miesto. Tai mieste pirmoji tokia graži iniciatyva, liudijanti, kad tik stiprindami tarpinstitucinius ryšius, bendradarbiaudami ir suvokdami vienybės jėgą galime pasiekti dar didesnių, galimai net pranoksiančių lūkesčius rezultatų.

   Tad jau šiandien prasideda darbui, susitelkimui, sumanymui įgyvendinti skirtas laikas, jau šiandien startuoja „Saulėtekio” gimnazijos laimėtas sporto aikštyno atnaujinimo projektas, kad po dvejų metų naujoje, funkcionalioje ir modernioje erdvėje galėtų startuoti sporto aistruoliai.

  • Projekto pavadinimas ir numeris - „Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos sporto aikštyno atnaujinimas“, Nr. SP2021-1-094
  • Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 2021 m. rugpjūčio 12 d. – 2023 m. rugpjūčio 11 d.
  • Projekto lėšos – 750 000,00 EUR, iš kurių SRF ne daugiau kaip 450 000,00 EUR.
  • Projekto administratorius – Šiaulių “Saulėtekio” gimnazijos pavaduotojas ugdymui Malik Agamalijev.


2021-08-11 Konkursas

„Šiaulių miesto savivaldybė skelbia konkursą Šiaulių Saulėtekio gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti.

 

Šiaulių miesto savivaldybė skelbia konkursą Šiaulių Saulėtekio gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti.

Pretendentų atrankos data – 2021 m. gruodžio 8 d.

Detalią informaciją, kaip pateikti dokumentus, rasite tinklalapio www.siauliai.lt skiltyje „Skelbimai“, o taip pat adresu: https://www.siauliai.lt/news/category/paskelbti-konkursai-i-siauliu-miesto-savivaldybei-pavaldzias-istaigas-1.

Konkursas paskelbtas 2021 m. rugpjūčio 11 d.2021-06-03 Vaiko pareigos

   Birželio 1-ąją buvo minima Vaikų gynimo diena, o birželio 2-ąją norėčiau paskelbti vaiko pareigų, be kurių teisės egzistuoti neturėtų, diena. Pareiga – ne našta ar bausmė, o suvokimas, kad esame svarbi visuomenės ar bendruomenės dalis. Vaikui augti gera tada, kai tarp meilės, pramogų, pareigų ir teisių vyrauja pusiausvyra.

   Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3 knyga. Šeimos teisė. 3.162 straipsnis. „Vaikai turi gerbti tėvus ir tinkamai atlikti pareigas“.

   Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas. VIII SKYRIUS. PAGRINDINĖS VAIKO PAREIGOS, JO ATSAKOMYBĖS IR ELGESIO KONTROLĖS YPATUMAI. 48 straipsnis. Pagrindinės vaiko pareigos ir jo atsakomybės ugdymas:

1. Vaikas yra visuomenės narys ir naudodamasis savo teisėmis turi laikytis nustatytų elgesio normų, Lietuvos Respublikos Konstitucijos, šio ir kitų įstatymų bei teisės aktų nuostatų, gerbti kitų žmonių teises.

2. Vaikas privalo:

1) gerbti savo tėvus, kitus šeimos narius, globoti juos senatvėje, ligos ar kitos negalios atvejais, padėti tėvams ir kitiems paramos reikalingiems šeimos nariams;

2) gerbti pedagogus, kitus suaugusiuosius ir vaikus, nepažeisti jų teisių ir teisėtų interesų;

3) laikytis priimtų elgesio normų mokymo, auklėjimo įstaigose, viešose vietose, darbe, buityje;

4) gerbti ir tausoti kultūros ir istorijos vertybes, gamtą, visuomenės ir privačią nuosavybę.

3. Vaikas turi būti ugdomas atlikti pareigas ir pats atsakyti už savo poelgius šeimoje, mokymo bei auklėjimo įstaigose, darbe, socialinėje aplinkoje.

Gimnazijos socialinė pedagogė Jurgita KerežienėSocialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Eismintas
Geisvilė
Gratas

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius