Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt

Projekto mobilumas LietuvojeProjekto mobilumas Lietuvoje

   Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija įgyvendina ERASMUS+ KA2 projektą „Heritage for tomorrow - from understanding to enjoyment” („Paveldas ateičiai - suprasti ir naudotis”). Projekto tikslas – atkreipti mokinių dėmesį į ryšį tarp šiuolaikinio jaunimo, istorijos ir kultūros paveldo.

   Projekto partneriai: Lenkija (Wielun Katolickie Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum SPSK), Slovakija (Košice Gymnázium, Poštová 9), Italija (Maddaloni Instituto Statale Istruzione Superiore Don Gnocchi), Ispanija (Camarena I.E.S. Blas De Prado) ir Portugalija (Penafiel Agrupamento de Escolas de Pinheiro).

   2019 m. kovo 24-29 dienomis Šiauliuose buvo organizuojamas pirmasis mokymosi ir veiklų mobilumas projekte. Mūsų gimnazija sukvietė visus partnerius, viso dalyvavo 20 mokinių ir 10 mokytojų iš 5 skirtingų Europos šalių. Mokiniai gyveno su gimnazijos mokiniais pas juos šeimose. Naujos pažintys ir kontaktų užmezgimas bei tarpkultūrinis ugdymas yra visos ERASMUS+ programos esmė.

   Per šį mobilumą dalyviai mokėsi ir susipažino su Lietuvos kultūra, paveldu ir ugdymo sistema. Aplankytos vietos: Kernavė, Vilnius, Palanga, Kretinga, Kryžių kalnas. Aplankytos įstaigos ir institucijos: Šiaulių miesto savivaldybė, Vilniaus katedra ir požemiai, Vilniaus universitetas, Šiaulių Aušros muziejus, Tiškevičių rūmai ir Gintaro muziejus, Kretingos žiemos sodas. Organizuota tautinė vakaronė su lietuvių liaudies muzika ir šokiais. Mokiniai rengė pristatymus apie antikos meną, filosofiją ir istoriją. NUOTRAUKOS>>>

   Lietuva šiauriausia projekto partnerių valstybė, bet svečius priėmė šiltai ir svetingai, mūsų kultūra labai turtinga ir sena, todėl labai smagu, kai galime tuo pasidalinti su visa Europa. Tokias galimybes suteikia ERASMUS+ projektai.

   Šiuo projektu siekiama suprasti kultūros paveldo svarbą. Stiprinti santykius su istorija, padedančia suprasti mūsų kultūrą, savo tapatybę ir suprasti ankstesnes kartas. Kultūrinės įvairovės rodymas ir pagarbos kitoms kultūroms gerinimas. Siekiama susipažinti su Romos imperijos paveldu kaip vienu iš Europos kultūros kertinių akmenų, ieškant paralelių Romos ir Europos politiniame, kultūriniame ir socialiniame gyvenime. Stiprinti jaunimo santykius su nacionaliniu kultūros paveldu, susipažinti su pasaulio paveldu UNESCO sąraše, suprasti Europos kultūros paveldo metų misiją 2018 m.

   Projekto koordinatorius mūsų gimnazijoje formaliojo švietimo skyriaus vedėjas ir istorijos mokytojas Malik Agamalijev. Projekte dalyvauja I-IV klasių mokiniai.
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Tautvilas
Eimantė
Kamilis
Ervinas

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius