Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, 2024 m. vasario 7 - ąją, Šiaulių „Saulėtekio“gimnazijos Suaugusiųjų mokymo skyriaus ketvirtoje gimnazijos klasėje besimokantys suaugusieji dalyvavo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vykusioje profesoriaus Valdo Rakučio paskaitoje „Šiauliai Pirmojo pasaulinio karo laikotarpiu“. Paskaitos metu buvo galima susipažinti su Pirmojo pasaulinio karo aplinkybėmis, išgirsti įdomių faktų apie Šiaulių miestą. Profesorius pristatė geležinkelio svarbą karo metu, papasakojo apie cheminius ginklus, daug dėmesio skyrė karininko profesijai, lygino vokiečių ir rusų puolimo, gynybos taktikas. Paskaita sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo. Džiugu, kad ir Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai tapo dalimi šio renginio. NUOTRAUKOS>>>
Kita informacijaKita informacija
2025-01-27 Buvusių abiturientų susitikimas!Laikas nepaliaujamai bėga ir mes vėl maloniai kviečiame Jus į tradicinį buvusių abiturientų susitikimą, kuris vyks šių metų sausio 31 d. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje.
Maloniai į susitikimą kviečiame visų laidų abiturientus ir primename, kad jubiliejinius – 2025 – metus švenčia šios laidos:
Šventinio susitikimo programa:
Raiškus žodis – gija, jungianti kalbantįjį su klausytoju. Tai emocijos, prasmė ir gylis… Žodis gali paglostyti, sudrebinti ar įkvėpti, praskaidrinti kasdienybės pilkumą… Meninio skaitymo grožis slypi ne tik balso melodijoje, bet ir gebėjime išgyventi ir perteikti kūrinio esmę, leisti jam suskambėti klausytojo širdyje.
Sausio 23 dienos popietę „Saulėtekio” gimnazijos raiškaus žodžio mylėtojai, I-IV klasių gimnazistai ir jų lietuvių kalbos mokytojos, susirinko į kasmetinį Meninio skaitymo konkursą. Tai šventė, kurioje susitinka kūryba, talentas, ryšys su literatūra, kur žodis atgyja, įgauna spalvų ir formų. Kiekvienas dalyvis į konkursą atsinešė savą istoriją, savą žodžio pajautimą… Tai proga parodyti ne tik techninį gebėjimą raiškiai skaityti, bet ir savo vidinį pasaulį – išgyventi tekstą tarsi savą, atrasti jo paslėptas prasmes, sužadinti klausytojų mintis ir emocijas. Meninio skaitymo konkursas – tai dialogas tarp kūrėjo, skaitovo ir klausytojo, tai erdvė, kurioje susilieja kalbos menas ir gyvas žmogiškas jausmas. Toks konkursas ne tik ugdo raiškų kalbėjimą, scenos drąsą ir gebėjimą įtaigiai reikšti mintis, bet ir kuria neįkainojamus prisiminimus, bendrystės jausmą ir pagarbą menui. Visi dalyviai pasirodė puikiai, tačiau, kaip ir kiekviename konkurse, teko priimti sudėtingą sprendimą – išrinkti tą vienintelį, kuris atstovaus mūsų gimnazijai Šiaulių miesto Meninio skaitymo konkurse. Taigi geriausia skaitove, tiek komisijos, tiek ir pačių dalyvių nuomone, pripažinta Sofiia Zuieva, IIId klasės gimnazistė (mokytoja J. Montvidienė). Didžiausios sėkmės Sofiai varžantis su geriausiais miesto skaitovais. Taip pat sveikiname visus konkurso laureatus: Godą Gilytę, Adriją Lukošiūtę, Viltę Jakubėnaitę, Natalią Lepetan, Kamilę Peseckytę, Mantę Simonaitytę, Vismantę Frolovaitę, Dovydą Meinorių, Viktoriją Plukaitę, ir linkime, kad žodis, įkvepiantis, guodžiantis ir vedantis į priekį, visada būtų jūsų bendražygis. NUOTRAUKOS>>>
Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijai nuo 2025-02-01 iki 2027-12-31 laikotarpio suteikta „Erasmus“ akreditacija (2024-1-LT01-KA120-ADU-000293243 ) suaugusiųjų švietimo srityje. Dokumentus akreditacijai ruošė ir pateikė karjeros konsultantas, istorijos mokytojas A. Mickevičius.
Suteikta „Erasmus“ akreditacija – pažymėjimas, patvirtina, jog organizacija atitinka Europos Komisijos keliamus standartus, yra pajėgi organizuoti kokybiškas mobilumo mokymosi tikslais veiklas ir laikysis „Erasmus“ kokybės standartų mobilumui, todėl akredituotos organizacijos mobilumo veiklos gali būti finansuojamos supaprastinta tvarka. Turint „Erasmus+“ akreditaciją, kiekvienais metais galima lengvai paprašyti lėšų naujai darbuotojų mobilumo veiklai.
Akredituotos organizacijos gali naudotis tokiais privalumais:
Sausio 16 d. gimnazijos Ic klasės mokiniai lankėsi Dainų pirminės sveikatos priežiūros centre. Gimnazistai susipažino su pirminės sveikatos priežiūros specialisto, masažuotojo ir kineziterapeuto profesija. Mokiniai sužinojo fizinės medicinos ir reabilitacijos subtilybes, kokių profesijų reikia užtikrinant efektyvų reabilitacijos procesą, taip pat susipažino su moksleivių laikysenos problemomis ir jų sprendimo būdais, atliko mankštą ir išbandė medicininius prietaisus. Tą pačią dieną IIb ir IIIb klasės mokiniai lankėsi Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biure, kur susipažino su profesionalaus sportininko gyvenimu. Užsiėmimo metu olimpinis prizininkas A. Lankas papasakojo apie baidarių sporto bruožus. NUOTRAUKOS>>>
Šiandien Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija prasmingai ir vieningai paminėjo Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną. Pagerbdami kovotojus už mūsų šalies laisvę, drauge nuėjome simbolinius 1300 žingsnių Lieporių parko takais, nešini tautinėmis vėliavomis, o mus lydėjo patriotiškos muzikos garsai, užpildę širdis pasididžiavimu.
Prie mokyklos iš žvakių sudėliojome žodį „LAISVĖ“ – kaip šviesos, drąsos ir mūsų tautos nepalaužiamos dvasios simbolį. Ši diena primena, kad laisvė nėra duotybė – tai brangiausia, ką turime ir ką turime saugoti bei vertinti kasdien.
Tegul laisvės dvasia gyvuoja kiekviename iš mūsų, o Sausio 13-osios atmintis mus įkvepia kurti ateitį, kurioje vyrauja vienybė, taika ir tikėjimas savo šalimi. NUOTRAUKOS>>>
Biotechnologijos modulio gimnazistai domėjosi biotechnologijų pritaikymu maisto pramonėje. Jogurtas – tai vienas iš sėkmingiausių biotechnologijos pritaikymo pavyzdžių. Kartu minėdami mokykloje vykstančią Etnokultūros savaitę jaunieji biotechnologai gamino jogurtą pagal autentišką receptą.
Daugkartiniams indeliams ir servetėlėms dekoruoti pasirinko lietuviškus ornamentus, kuriuos atliko linoleumo raižinio technika. Taip prisidėjome ir prie mokykloje puoselėjamo TVARUMO ugdymo. NUOTRAUKOS>>>
Artėjant gražiausioms metų šventėms mūsų gimnazijoje vyksta įvairiausi renginiai. Bet labiausiai laukiamas renginys yra Kalėdinis karnavalas. Gruodžio 23 dieną mūsų gimnazijoje vyko tas didysis Kalėdinis karnavalas. Šiais metais mus karnavalas persikėlę į Pasakų Karalystę. Jūs nepatikėsite, bet visą renginį vedė šios Karalystės Karalius ir Princesė. Mūsų mokiniai šiais metais papasakojo ir leido mums prisiminti visokiausias senas pasakas, pavyzdžiui, apie ropę, Sniego karalienę, Snieguolę ir septynis nykštukus, Pelenę ir kitas įdomias istorijas. Aišku, koks būtų renginys be nugalėtojų. Taigi trečią vietą laimėjo IIId klasė su pasaka „Aladinas“, antrą vietą užėmė IIa klasė su pasaka „Mikė Pūkuotukas“, o pirmą vietą iškovojo IIIc klasė su nuostabia pasaka „Pelenė“. Labai gaila, kad per šį gražų karnavalą nesnigo, bet vis tiek mūsų mokiniai padarė jį jaukesnį su savo papasakotomis pasakomis. Ir aišku, kaip galėčiau nepaminėti, kad mūsų mokykloje susikūrė nauja muzikinė grupė „Last Stop“. Po visų pasirodymų mes galėjome išgirsti, kaip nuostabiai groja ši nauja grupė. NUOTRAUKOS>>>
:: Prieš neapykantos kurstymą (LT versija) :: Prieš neapykantos kurstymą (EN versija) ::
Periodai, grupės, numeriai - nesvarbu. Svarbu, kad elementai būtų draugiški ir kad
naujiems elementams visada atsirastų vietos, o gerai žinomi nebūtų pamiršti!
Elementų būna įvairių: „kietų“ kaip metalas, kartais „nusigaruojančių“ kaip dujos, būna, jog tai jie daro iš inercijos (inertiniai), būna besiklausančių radijo (radioaktyvių), būna labai retų ir gudrių egzempliorių. Vieni turi daugiau „šarmo“, kiti mažiau... Kai kurie elementai mėgsta puoštis įvairiais brangiais metalais bei jų lydiniais ar kvėpintis įvairių elementų mišiniais. Daugelis elementų grupuojasi į interesų ar simpatijų grupes. Yra manoma, jog jie yra linkę periodiškai persigrupuoti. Daugelis elementų turi gimimo ir įsidarbinimo metų numerius, o jų atomų sudėtinės dalys - mokslinį bei atsparumo svaigalams laipsnį ir būseną, autoritetą (masę) tarp kitų elementų (ar jų dalių). Kai kurie dariniai būna nepatvarūs. Daugelis elementų nuo ko nors „lydosi“ (pvz., nuo gražių kitos poliarizacijos elementų), turi unikalias kantrybės taurių ribas ir pykčio užvirimo temperatūras. Visi jie aptinkami „Saulėtekyje“, netgi retieji. Dauguma iš jų tarpusavyje reaguoja, ypač jei naudojami darbiniai ir emociniai katalizatoriai.
Lapkričio 18 dieną gimnazijoje informatikos kabinete buvo organizuotas Lietuvos mokinių informatikos olimpiados (LMIO) mokyklos etapas. Programavimo užduotis bandė įveikti III-IV gimnazijos klasių mokiniai. Geriausiai sekėsi IIIc klasės mokiniu Arijui Žaliui, kuris buvo atrinktas dalyvauti LMIO miesto etape. Šis atrankinis į visos šalies mokinių informatikos olimpiadą konkursas vyko gruodžio 16 d. Šiaulių Simono Daukanto inžinerijos gimnazijoje. Šiemet olimpiados programavimo užduotys buvo pakankamai sunkios. Arijus Žalys garbingai atstovavo gimnaziją, pavyko iš dalies įveikti visas tris užduotis ir bent jau aplenkti 5 kitų gimnazijų atstovus. Linkime Arijui sėkmės ateities programavimo konkursuose. Net neabejojame, jog pasisėmus papildomų žinių, ateityje seksis dar geriau!
Istoriniai kadrai, šiandieninės mokyklos aktualijos, interviu su mokyklos vadovais,
mokytojais, darbuotojais bei mokyklos draugais.