Balandžio 29 dieną Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko tarptautinių robotikos varžybų „Saulės robotų mūšis 2023“ šventė. Gimnazija kartu su Šiaulių robotikos klubu robotikos entuziastus ir žiūrovus sukvietė į šias varžybas jau septintąkart. Šie robotų mūšiai organizuojami nuo 2016 metų (2021 metais dėl COVID pandemijos šios varžybos nebuvo organizuotos).
Šiandien jau prabėgę šešeri robotų kovų metai – graži, prisiminimus skatinanti istorija. 2016 metais šiuolaikišką ir prasmingą „Saulėtekio“ gimnazijos robotikos būrelio ,,SquareRobo“ komandos idėją palaikė 48 robotų kūrėjai, balandžio 2 d. į gimnazijoje organizuojamas varžybas atvykę iš Šiaulių „Romuvos“, J. Janonio gimnazijų, „Romuvos“, „Rasos“, Juventos progimnazijų, Pakruojo rajono Balsių pagrindinės mokyklos, Šiaulių Jaunųjų technikų centro, VšĮ ,,Išmaniosios mokyklos“, Pakruojo rajono Balsių pagrindinės mokyklos, Šiaulių universiteto, Kauno technologijos universiteto Technologijų mokymo centro ir kitur. Mažuosius dalyvius atlydėjo rūpestingi tėveliai ir net seneliai, paskatinę atžalas domėtis robotų kūrimu ir patys įsitraukę į šią veiklą. Jauniausiam dalyviui buvo 7 metai, vyriausiam – 38 metai. Pirmojo renginio idėją palaikė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir sveikindamas susirinkusiuosius didžiavosi, kad gimtasis miestas gyvena pasaulio ritmu, domisi perspektyvia inžinerija, o vieši robotikos entuziastų susitikimai skatina dalintis įgyta patirtimi ir tobulėti. Pasak A. Visocko, robotai žmogaus nepakeis, bet žmogus, besidomintis robotais, keičiasi – jis tampa daug protingesnis.
Šįmet į „Saulės robotų mūšį 2023“ atvyko robotų kūrėjai (komandos) su 130 robotų iš Lenkijos, Ukrainos, Latvijos ir Lietuvos įvairių miestų bei miestelių. Visą šeštadienį vyko įnirtingos kovos devyniose rungtyse: Lego sumo junior (iki 13 m.), Lego sumo (nuo 13 m.), Mini sumo (mokiniai), Mini sumo (suaugusieji), Lego linijos sekimo, Linijos sekimo, Folkrace, Freestyle ir Antweight.
Dažniausiai jaunieji robotikos entuziastai pirmuosius žingsnius robotikoje žengia Lego linijos sekimo rungtyje. Šįmet šioje rungtyje buvo nenugalimi Panevėžio „JBG Robotics“ komandos nariai (mokytoja Renata Burbaitė), iškovoję visas tris prizines vietas. Pirmoji vieta atiteko komandos narei Deimantei Juknevičiūtei su robotu „Vilkas“, antroji – Modestui Januškevičiui su robotu „Akmuo“, trečioji – Emiliui Vitui Savickui su robotu „Sigitijus“. Linijos sekimo rungtyje pirmoji vieta atiteko Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos gimnazistui Armandui Ozolui su robotu „Runkelis“, antroji – taip pat Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos ugdytinei Kristinai Kaupaitei su robotu „Janonietis“ (mokytojas Ričardas Gečas), trečioji – Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentui Deimantui Norviliui ir jo robotui „Kinietis“.
Lego sumo Junior rungtyje triumfavo Pakruojo rajono Balsių pagrindinės mokyklos ugdytiniai (mokytojas Raimondas Tumėnas), laimėję visas tris prizines vietas. Pirmąją vietą iškovojo Edas Šumskis su robotu „Naikintojas“, antrąją – Dalnius Auksutis su robotu „Niuksas“, trečiąją – Titas Razgaitis su robotu „Bizonas“. Lego sumo rungtyje pirmąją vietą iškovojo Panevėžio „JBG Robotics“ komandos narys Rėjus Mikitavičius su robotu „Deglialiombas“, antrąją ir trečiąją vietas pasidalino Pakruojo rajono Balsių pagrindinės mokyklos komandos nariai Tadas Šibirkštis su robotu „Thunder“ ir Benas Čeilitka su robotu „ŠA“.
Mini sumo mokinių grupėje pirmąją vietą užėmė Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos ugdytinis Erikas Tenetis su robotu „Batonas“ (mokytojas Vismantas Masiokas), antrąją – Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos ugdytinis Adrijus Jucevičius su robotu „Jonukas“ (mokytojas Ričardas Gečas), trečiąją – Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos ugdytinis Rokas Rupeika su robotu „Snikeris“. Mini sumo suaugusiųjų grupėje be didelės konkurencijos pirmąją ir antrąją vietas iškovojo Kauno Technologijos universiteto studentas Tomus Sobutas su savo robotais „ShadowSumo“ ir „Nema Tomas“, trečiąją – Klaipėdos universiteto studentas Justinas Valius su robotu „Enigma“.
Folkrace rungtyje pirmąją vietą iškovojo Panevėžio robotikos centro „RoboLabas“ ugdytinis Ignas Cimnolonskas su robotu „Ksijomis“ (mokytoja Laura Kuchalskienė), antrąją ir trečiąją vietas pasidalino ukrainiečiai Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai Artem Zolotarov su robotu „Morbius“ ir Mykyta Kovalov su robotu „Sours“ (mokytojas Ričardas Gečas).
Visada teisėjams sunkiausia vertinti Freestyle robotų rungtį, kuri išsiskiria jaunųjų konstruotojų išmone ir kūryba. Pirmąją vietą rungtyje su iš jau nebenaudojamų medžiagų ir įrenginių sukurtomis CNC frezavimo staklėmis laimėjo Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos ugdytinis Armandas Ozolas. Antroji vieta atiteko Panevėžio robotikos centro „RoboLabas“ ugdytiniui Ignui Cimnolonskui už sukurtą saulės bateriją – „Solar Powered Carger“. Trečioji vieta skirta jauniesiems kūrėjams, Šiaulių Dainų progimnazijos 3 klasės mokinių komandai, už „Knex robotų“ kūrybą (mokytoja Jolita Kaupienė).
Visada daugiausia žiūrovų susidomėjimo sulaukia Antweight kovinių robotų rungtis. Taip buvo ir šį kartą. Šioje rungtyje susikovė didžiausias robotų skaičius. Kovose ne tik dužo atskiros robotų detalės, bet ir skriejo atitrūkę pagrindiniai ginklai – peiliai. Pirmąją ir antrąją vietas šioje rungtyje su robotais „Žalias“ ir „Oranžinis“ užėmė Raigardas Gečas (mokytojas Ričardas Gečas), trečiąją vietą iškovojo Marijampolės Jono Totaraičio progimnazijos ugdytinis Kornelijus Milešinas su robotu „Shadow“ (mokytojas Almantas Raškauskas).
Renginio dalyviai neliko be dovanų. Kaip ir kasmet, MB „Discus Solis“ vadovas Saulius Šimkus sukūrė unikalias taures prizinių vietų laimėtojams. Tie, kuriems nepavyko iškovoti prizinės vietos, buvo apdovanoti varžybų dalyvio medaliais. O už įsteigtus prizus dėkojame „Saulės robotų mūšis 2023“ renginio partneriui, Lietuvos Respublikos Seimo nariui Domui Griškevičiui, TVC Solutions, UAB vadovui Ramūnui Dirmeikiui, elektroninės parduotuvės „Duino.lt“ vadovui Sauliui Neuroniui, UAB „Eurobiuras“ Šiaulių padalinio vadovei Snieguolei Veitienei, McDonal`s Šiaulių padalinio vadovui Andriui Jurkevičiui. Už padovanotus naujus mini sumo ringus tariame ačiū ponui Mindaugui Antuliui.
Dėkojame dalyviams ir žiūrovams, taip gausiai susirinkusiems į šias varžybas.
Lauksime Jūsų kitais metais tarptautinėse robotikos varžybose „Saulės robotų mūšis 2024“.
Kita informacijaKita informacija
2025-04-03 XVI respublikinė dorinio ugdymo mokytojų ir mokinių konferencija „Vilties piligrimai: tikėjimo ir vertybių ugdymas dorinio ugdymo pamokose“Kovo 20 d. Šiaulių vyskupijos Pastoraciniame centre įvyko XVI respublikinė dorinio ugdymo mokytojų ir mokinių konferencija „Vilties piligrimai: tikėjimo ir vertybių ugdymas dorinio ugdymo pamokose“. Iš įvairių Lietuvos miestų atvykę dorinio ugdymo (tikybos ir etikos) mokytojai ir mokiniai dalinosi patirtimi – pristatė savo parengtus pranešimus, diskutavo ir aptarė, kaip kūrybingai įvairinti savo veiklas pamokų metu. Ačiū IIa klasės mokinei Kornelijai Banytei, kuri konferencijos metu pristatė parengtą pranešimą „Savanorystė – vertybes puoselėjanti patirtis“. Mokinei parengti pranešimą padėjo tikybos mokytoja Nijolė Valinskienė ir etikos mokytoja Irma Žemaitienė. Mokytojos taip pat parengė ir pristatė pranešimą „Vardo reikšmė žmogaus gyvenime“. NUOTRAUKOS>>>
Kovo 28 d. gimnazijoje organizuota Mokomųjų mokinių bendrovių mugė buvo puiki proga tiek moksleiviams, tiek bendruomenei susipažinti su jaunųjų verslininkų idėjomis ir kūrybiškumu. Ši mugė ne tik skatino verslumo įgūdžių lavinimą, bet ir suteikė galimybę mokiniams praktiškai pritaikyti žinias apie verslo valdymą, marketingą bei finansus. Mokiniai mokyklos bendruomenei pristatė originalių ir naudingų produktų. Ši turininga penktadienio popietė buvo įdomi patirtis ugdanti verslumą. NUOTRAUKOS>>>
Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojų komanda - direktoriaus pavaduotojas ugdymui, istorijos mokytojas Malik Agamalijev, anglų kalbos mokytoja ir IIIa klasės vadovė Tatjana Cukanova, biologijos mokytoja Agnė Rocienė, socialinė pedagogė ir Id klasės vadovė Jurgita Kerežienė, neformaliojo ugdymo organizatorė ir IIa klasės vadovė Lina Jokubauskienė bei pilietiškumo pagrindų mokytojas, projekto koordinatorius Audrius Mickevičius 2025 metų kovo 10–14 d. dalyvavo Erasmus+ darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo kursuose „Inclusive teaching methods: management of multicultural groups“ Romoje, Italijoje. Erasmus+ projekto „Įtraukties principas - daugiakultūriškumas“ (Nr. 2024-1-LT01-KA122-SCH-000204367), tikslas yra tobulinti ir gerinti mokytojų profesinius įgūdžius, t. y. išmokti kokybiškai įgyvendinti įtraukties principą, akcentuojant daugiakultūriškumą.
Kvalifikacijos tobulinimo kursus vedė Infol Education organizacija lektoriai Giamila Lapponi, Francesco Cuccari, Arianna Lisandro. Lektoriai kalbėjo apie emocinio atpažinimo metodus, įtraukiojo ugdymo metodus, daugiakultūriškumo aspektus ir migrantų ugdymą. Anot jų, įtraukusis ugdymas daugiakultūrinėse grupėse reikalauja ypatingo dėmesio mokinių kultūriniams skirtumams, individualiems poreikiams ir socialinei integracijai. Svarbus kultūrinis sąmoningumas, diferencijuotas ugdymas, bendradarbiavimas, emocinis palaikymas bei visos bendruomenės įsitraukimas. Kursuose dalyvavo Latvijos, Švedijos, Suomijos, Lenkijos mokytojai, su jais diskutavome apie įtraukųjį ugdymą, dirbome grupėse ir generavome naujas idėjas, kaip organizuoti įtraukųjį ugdymą.
Mokytojai ne tik pasisėmė teorinių žinių, bet ir turėjo neįkainojamą galimybę lankytis Romos „Palombini“ mokykloje, kurioje mokosi daugiau nei 1200 mokinių. Mokytojai galėjo iš arti susipažinti su įvairiomis mokymo strategijomis, kai vienu metu reikia mokyti skirtingų užsienio šalių vaikus.
Kvalifikacijos tobulinimo kursų metu Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojai pagilino ir patobulino įtraukiojo ugdymo metodus, išmoko juos taikyti ugdymo procese, susipažino su kultūriniais Italijos (Romos) aspektais. NUOTRAUKOS>>>
Finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.
Kovo 20 dieną „Romuvos“ gimnazijoje vyko Šiaulių krašto mokinių vieno žanro kūrybos konkurso „Kuriame odę mokyklai“ apibendrinimo popietė, į kurią buvo pakviesti keliasdešimt kūrėjų iš Šiaulių Simono Daukanto inžinerijos gimnazijos, Didždvario, „Romuvos“ gimnazijų, „Juventos“ progimnazijos. Tarp jų – mūsų gimnazijos IIId klasės mokinė Sofiia Zuieva. Ji sukūrė „Odę stojiškai mokyklai“, kurią pristatė poezijos šventėje ir sužavėjo jos dalyvius. Smagu ir svarbu, kad poetinis lietuviškas žodis mūsų gimnazistus nuveda į bendraminčių būrį ir paskatina kūrybos mūzą.
Dėkojame už Jūsų skiriamą finansinę paramą gimnazijai. Jūsų dėka gimnazija kasmet gražėja, tampa modernesnė, vis labiau atitinkanti visuomenės, tėvų ir gimnazistų lūkesčius. Gautos paramos lėšos tikslingai panaudojamos gimnazijos ugdytinių formaliojo ir neformaliojo švietimo poreikiams bei ugdymo(si) bazės turtinimui.
2024 metais gimnazijoje Jūsų skirtos 1,2 procento pajamų mokesčio ir kitos finansinės paramos lėšos buvo panaudotos:
Nors nuo 2025 m. sausio 1 d. pasikeitus LR Labdaros ir paramos įstatymo nuostatoms, Jūs nebeturite galimybės skirti 1,2 procento pajamų mokesčio „Saulėtekio“ gimnazijai, tačiau jei skirsite kitą finansinę paramą gimnazijai, ji 2025 metais ir vėl bus tikslingai panaudota ugdytinių išvykoms į neformaliojo švietimo renginius, mokinių savivaldos aktyvinimui, gimnazijos veiklos viešinimui bei ugdymo(si) aplinkos gerinimui.
Šiemet minime ypatingą sukaktį - 35-ąsias Kovo 11-osios metines. Tai svarbus priminimas, kad demokratija ir laisvė nėra savaime suprantamos - jas reikia nuolat stiprinti ir branginti. Kovo 20 d. gimnazijos I-IV gimn. klasės mokiniai dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos organizuotoje Demokratijos žinių konkurso pilietiškumo pamokoje. Sveikiname IIa klasės mokinį Simoną Jocą, užėmusį I-ąją vietą. Džiugu, kad mokiniai aktyviai įsitraukė į renginį, kurio metu sprendė įvairius klausimus susijusius su Lietuvos Respublikos Seimu, signatarais, nepriklausomybe. Veiklos metu mokiniai ugdė pilietinį sąmoningumą. NUOTRAUKOS>>>
Vasario 28 d. Šiaulių miesto kultūros centre vyko „Saulėtekio“ gimnazijos XVI abiturientų laidos Šimtadienio šventė.
Pirmoji renginio dalis – ketvirtokų spektaklis „16 norų“. Publika susižavėjusi stebėjo jaunųjų aktorių nuoširdų pasirodymą. Už pagalbą statant spektaklį abiturientai dėkingi mokytojams: teatro mokytojai Linai Jokubauskienei, dailės mokytojai Rasai Prišmontienei, muzikos mokytojai Vilmai Ušinskienei ir šokių mokytojui Liudui Nekrošiui. Dėkingi ir gimnazijos direktorei Jūratei Rimkuvienei už gražius sveikinimus ir palinkėjimus.
Antroji dalis prasidėjo jautria ir jausmus virpinančia abiturientų Augustės ir Domanto daina, jų mokytojas Rolandas Janušas. Šventę tęsė charizmatiška grupė „Šaukštai po pietų“, kurių vadovas M. Babrauskas.
Vienas ryškiausių vakaro momentų – ketvirtokų valsas, savo grakštumu ir elegancija suvirpinęs ne vieną širdį.
Šventės staigmena – abiturientų auklėtojų pasirodymas. IVa klasės auklėtoja Roma Glinskienė, IVb klasės auklėtojas Edmundas Ščavinskas ir IVc klasės auklėtoja Lina Adomaitienė palinkėjo, kad visi ketvirtokų norai pildytųsi ir atliko Adomo Vyšniausko dainą „Jeigu žinai, ko tu nori“. Didžioji staigmena – abiturientų tėvai, kartu su auklėtojais pasirodę scenoje ir atlikę šią dainą.
Ačiū tariame ir trečiokams už dovanotas emocijas, už puikią nuotaiką ir sveikinimus.
Šimtadienis – tai ne tik skaičiai kalendoriuje, bet ir ypatinga tradicija, įprasminanti paskutines mokyklines dienas. Ši šventė ilgam išliks prisiminimuose ir šildys širdis. NUOTRAUKOS>>> DIDELĖ FOTO GALERIJA>>>
Kovo 10 dieną „Saulėtekio“ gimnazijos II aukšto fojė virto ypatinga erdve – čia susirinkę mokiniai ir mokytojai dalyvavo šventinėje akcijoje „Žemėj Lietuvos“, skirtoje Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Gausiai susirinkę dalyviai nekantriai laukė savo eilės pasidalinti gražiausiais lietuvių autorių tekstais, skambėjo jaudinantys žodžiai apie meilę tėvynei, laisvės kainą ir tautos vienybę.
Šiltas bendravimas, jauki atmosfera ir patriotiški tekstai leido kiekvienam pajusti šios dienos svarbą. Kiekvienas skaitovas jautėsi esąs dalis didelės ir vieningos bendruomenės. Iš jaudulio virpančiu balsu skaitomi eilėraščiai dvelkė šiluma ir tikra, nuoširdžia pagarba savo šaliai.
„Mūsų skaitomi tekstai – tai padėka Lietuvai“ – tokia buvo pagrindinė akcijos idėja. Tai buvo ne tik literatūrinė išraiška, bet ir gyvas priminimas, kokia svarbi yra mūsų kalba, istorija ir laisvė.
Po renginio dalyviai dalijosi įspūdžiais, džiaugėsi bendryste ir tuo, kad galėjo prisidėti prie šios prasmingos iniciatyvos. Vieniems tai buvo pirmas toks viešas skaitymas, kiti jau turėjo patirties, tačiau visus suvienijo viena – didžiavimasis savo šalimi ir jos nepriklausomybe. NUOTRAUKOS>>>
Tegul lietuvybės dvasia mus vienija, kelia ir stiprina tikėjimą savo šalimi!
2025 m. kovo 10 d. „Kelias į laisvę“ pavadintoje pilietinėje iniciatyvoje aktyviai dalyvavo „Saulėtekio“ gimnazijos vyresnių ir jaunesnių klasių mokinių dvi komandos po penkis mokinius. Renginys skirtas paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo – 1990 m. Kovo 11-osios – metines. Gimnazistai dalyvavo orientacinėse varžybose Šiaulių mieste, atliko užduotis, buvo pasveikinti Šiaulių vicemero ir Technologijų mokymo centro direktorės, gavo padėkas bei buvo simboliškai apdovanoti. Vyresniųjų komanda užėmė II vietą, o jaunesnieji pagal taškų skaičių buvo ketvirti. Ačiū dalyviams ir vadovėms pilietiškumo ugdymo mokytojai A. Aviženytei ir socialinei pedagogei V. Babrauskei. NUOTRAUKOS>>>
Kovo 7 dieną mūsų gimnazijoje buvo rašomas Nacionalinis diktantas, subūręs mokinius ir jų tėvelius. Džiaugiamės gražia tradicija, lietuviško žodžio švente. Sveikiname visus dalyvius. Ačiū už meilę gimtajam žodžiui. NUOTRAUKOS>>>
:: Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos 2024 metų veiklos ataskaita ::
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
|
| |
| |
| |
| |
|
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
|
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
|