2016-ųjų metų gegužės 12 dieną, mūsų gimnazijos biomedicinos kryptį pasirinkę I ir II klasių mokiniai dalyvavo gamtosauginėje akcijoje „Invazinio X augalo naikinimas Šiaulių mieste“. Invaziniai augalai – tai tokie augalai, kurie yra atvežti iš kitų šalių, prisitaikę gyventi mūsų klimate, tačiau užgožiantys ar net sunaikinantys natūralius mūsų krašto augalus. Todėl mokiniai su biologijos mokytoja Danguole Vaičekauskiene ir anglų kalbos mokytoja Kristina Urboniene po pamokų važiavo į Zoknių mikrorajoną naikinti X-ąjį invazinį augalą – uosialapį klevą. Jiems padėjo ŠU technologijos ir gamtos mokslų fakulteto lektorius daktaras Martynas Kazlauskas.
Susirinkę Zokniuose mokiniai buvo supažindinti su teritorija, kurioje auga invaziniai augalai, parodyta, kaip jie atrodo ir paaiškinta, kokio dydžio ir storio augalus galima pjauti, kirpti, rauti ir naikinti. Išklausę užduotis, mokiniai uoliai kibo į darbus. Pora mokinių matavo medžių apimtis, naudodamiesi specialiu matavimo įrankiu bei lipnia popierine juostele, pažymėjo medžius, kad atitiktų leidžiamų pjauti augalų standartus. Taip pat jie naudojosi: rankiniu pjūklu, didžiuoju ir mažuoju sekatoriais, o į nupjautų invazinių medelių likusius kamienus buvo išgręžiamos skylės ir į jas įdedamos bei įkalamos herbicidų kapsulės, kurios vėliau galutinai sunaikina nepageidaujamą svetimšalį iki pat šaknų. Taip pat į kamiene išgręžtą skylę buvo įleidžiami skysti herbicidai, kurie atlieka tą pačią funkciją kaip ir kapsulė, bei apsukami plėvele, kad neišplautų lietus. Nupjautus medžius ir jų šakas akcijos dalyviai sutempė į didelę krūvą. Po atlikto didelio darbo mokiniai ir mokytojai buvo patenkinti savo geru darbu gamtai. Laikas prabėgo greitai bei nuotaikingai, mokiniai gavo naujos patirties medžių genėjimo ir bendradarbiavimo srityse. Be to, praleido keletą valandų gryname ore. Mes džiaugiamės ir didžiuojamės savo mokyklos aktyviais biomedicinos krypties mokiniais. Taip pat esame dėkingi ŠU už suteiktą didelį žinių bagažą, kuris dovanojo daug gražių akimirkų ir daug patirties.
Nuotraukos >>>
Austėja Grinytė, IIb klasės mokinė
Kita informacijaKita informacija
2024-11-22 Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Nustebink save mąstymu!” Šiaulių „Saulėtekio” gimnazijoje tęsiasi…Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Nustebink save mąstymu!” tęsiasi. 2024-11-21 pasiūlytos net dvi turiningos veiklos – „Natūralių medžiagų naudojimas lūpų balzamo gamyboje” ir savęs pažinimo užsiėmimas „Švietimo ateitį kuriame šiandien – koučingo keliu į pasiekimus! Savęs pažinimas – raktas į sėkmę”.
Kadangi natūralios kosmetikos gamyba nuolat sulaukia didelio ne tik vartotojų, bet kosmetiką gaminančių įmonių, organizacijų, mokslininkų susidomėjimo, tai mokymų metu, padedant biologijos mokytojai A. Rocienei, buvo galima susipažinti su sintetinės ir natūralios kosmetikos skirtumais, žaliavomis, jų gavimo būdais bei kosmetikos gamybos technologijomis.
Na, o etikos mokytojos V. Čėsnienės organizuotų savęs pažinimo veiklų metu mokiniai analizavo savo patirtį, išbandė probleminių situacijų sprendimus, kartu ieškojo atsakymų bei pasidalino savo patirtimi. Taigi savęs pažinimas padeda augti ir tobulėti. NUOTRAUKOS>>>
2024 m. lapkričio 20 d. 18.45 val. Šiaulių miesto bulvare „Saulėtekio“ gimnazijos Suaugusiųjų mokymo skyriaus matematikos mokytoja L. Andrijauskienė ir istorijos mokytojas A. Mickevičius organizavo integruotą pamoką „Žymiausios Šiaulių bulvaro vietos“. Pamoka skirta Suaugusiųjų mokymosi savaitei „Nustebink save mąstymu!“. Šios pamokos metu buvo naudojama interaktyvi Actionbound programėlė. Andragogai ir besimokantys suaugusieji aktyviai įsitraukė į veiklą, t. y. atsakinėjo į klausimus, sprendė matematinius ir istorinius rebusus, fotografavo ir filmavo įžymiausias bulvaro vietas.
Jau eilę metų „Saulėtekio“ gimnazija yra Lietuvos iniciatyvių mokyklų klubo narė. Todėl ypač džiugu, kad lapkričio 7-8 dienomis klubo stažuotės „Mokyklos bendruomenės ryšiai: vadovas, mokytojas, mokiniai“ metu šio klubo atstovai lankėsi ir mūsų gimnazijoje.
Vizito metu svečiai iš įvairių Lietuvos mokyklų pasidžiaugė gimnazijos išpuoselėta STEAM mokymo baze ir liko sužavėti mūsų puikiais mokytojais.
Neformaliojo švietimo organizatorė Lina Jokubauskienė svečiams organizavo nuotaikingą ekskursiją klaidžiais gimnazijos koridoriais.
Informatikos mokslų daktaras, informatikos mokytojas metodininkas Gražvydas Felinskas svečius supažindino su IRT bei dirbtinio intelekto gimnazijoje mokymo mokytojams ir mokiniams sistema.
Robotikos mokytojas Saulius Šimkus gimnazijos IT ir robotikos laboratorijose pristatė ugdymo procese projektavimui naudojamas Tinkercad, objekto „supjaustymui“ – KiriMoto, projekto įkėlimui į lazerines stakles – LihgtBurn sistemas bei pademonstravo CNC staklėmis suprojektuoto objekto išpjovimą lazeriu iš preskartono.
Kartu su dailės mokytoja eksperte Rasa Prišmontiene svečiai dalyvavo praktinėje STEAM veikloje ir patys Cianotipijos technika ( mėlyno spaudo) sukūrė savo unikalų atviruką.
Daugiausia klausimų ir susižavėjimo emocijų gimnazijos STEAM biologijos laboratorija sulaukė biomedicinos mokslų daktarė, biologijos mokytoja Agnė Rocienė. Ji pristatė ne tik šios laboratorijos įrangą, bet ir praktines jos panaudojimo galimybes ugdymo procese.
Džiugu, kad savo sukaupta gerąja STEAM patirtimi galime pasidalinti su kitomis Lietuvos švietimo įstaigomis. NUOTRAUKOS>>>
Lapkričio 12 – 15 d. gimnazijoje buvo minima Tolerancijos diena. Šių metų iniciatyva – „Permainų vėjas“, kurį simbolizuoja „vėjo malūnėliai“. Gimnazistai prisijungė prie šios jau tradicija tapusios akcijos. Per dorinio ugdymo, dailės pamokas gamino vėjo malūnėlius, kurie simbolizuoja permainas žmonių gyvenime, toleranciją kitai tautai, kalbai, religijai, rasei ar požiūriui. Etikos, tikybos pamokose diskutavo apie tolerancijos svarbą, kokių permainų reikia visuomenei, kad ji taptų tolerantiškesnė.
Ugdykime toleranciją kitam ir išsaugokime žmoniškumą bet kokiomis aplinkybėmis! NUOTRAUKOS>>>
Lapkričio 15, 19 dienomis „Saulėtekio“ gimnazijos antrokams gyvenimo įgūdžių pamokos vyko netradicinėje erdvėje - dalijimosi daiktais stotelėje „Daiktų kiemas“, esančioje netoli mokyklos. Kultūrinėje edukacinėje erdvėje mokiniai sužinojo, kaip teisingai reikia rūšiuoti atliekas. Įdomu buvo tai, jog į „Daiktų kiemą“ gyventojai gali pristatyti jiems nereikalingus, tačiau dar tinkamus naudoti daiktus. Norintys juos gali pasiimti nemokamai. Ekskursijos metu mokiniai susipažino su atliekų tvarkymo sistema surinkimo aikštelėje. Įgytas žinias pasitikrino dalyvaudami viktorinoje. Nugalėtojai buvo apdovanoti.
Tikimės, jog praktiniai patarimai ir žinios prisidės prie sąmoningo atliekų rūšiavimo! NUOTRAUKOS>>>
Lapkričio 15–16 dienomis „Saulėtekio“ gimnazijoje įvyko kasmetinė Lietuvos moksleivių sąjungos Šiaulių padalinio mokinių tarybų konferencija „Kartu stipresni“, subūrusi aktyvius mokinius iš įvairių Šiaulių mokyklų bendradarbiauti, dalintis idėjomis ir gilinti savo įgūdžius. Dvi dienas trukusi konferencija buvo orientuota į karjeros, jaunimo politikos, renginių organizavimo ir žmogiškųjų išteklių stiprinimo temas. Renginio programa apėmė paskaitą su Šiaulify, darbo grupes ir socializacijas, kurios padėjo Šiaulių moksleivių bendruomenei suartėti. Konferencija baigėsi šiltu atsisveikinimu ir pažadais susitikti kitais metais. Šis renginys ne tik sukėlė linksmas emocijas dalyviams, bet ir suteikė žinių, kurias panaudos asmeninėms ar komandinėms kompetencijoms, mokinių taryboms tobulinti.
Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Nustebink save mąstymu!“ „Saulėtekio“ gimnazijos Suaugusiųjų mokymo skyriuje startavo 2024 metų lapkričio 18 dieną integruota veikla „Iliustruojame eilėraštį“. Į Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos informacinių technologijų kabinetą rinkosi žmonės, panorę kartu su informacinių technologijų mokytoja R. Žymantiene ir lietuvių kalbos mokytoja V. Šidlauskiene išbandyti dirbtinio intelekto galimybes ir savo kūrybinius gebėjimus. Veiklos metu visi iš pateiktų žodžių kūrė eilėraščius ir dirbtinio intelekto padedami generavo jų nuotaiką, mintį ir temą atitinkančias iliustracijas. NUOTRAUKOS>>>
Lapkričio 14 d. gimnazijoje lankėsi Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės kariai. Jie pristatė savo veiklą ir supažindino gimnazistus su savo profesija bei jos specifika. Aviacijos bazės paskirtis – užtikrinti Šiaulių karinio aerodromo funkcionavimą, vykdyti, kartu su kitais kariuomenės daliniais, priimančios šalies paramos funkcijas NATO, EU pajėgoms, atlikti vadovavimo ir valdymo procedūras vykdant oro policijos funkcijas bei kitas oro operacijas, kurios vykdomos iš Šiaulių karinio aerodromo. Džiaugiamės, kad iš trijų karių net du yra baigę mūsų gimnaziją. Tai 2016 metų 7 gimnazistų laida... Dovydas Kažamekinovas ir Lukas Šemetas šiandien ne tik pristatė Aviacijos bazę, bet ir aplankė „Saulėtekį“ ir auklėtoją Loretą, kurią net sugraudino gražiais, šiltais prisiminimais ir įvertinimu. NUOTRAUKOS>>>
Lapkričio mėnesį gimnazijoje svečiavosi unikalios gyvenimo būdo pokyčių programos paaugliams autorius Artiomas Šabajevas. Susitikimų metu lektorius provokuojančiais klausimais bandė pažadinti antrokų bei trečiokų kritinį mąstymą. Ragino atkreipti dėmesį į savo gyvenseną, kuri dažnu atveju nėra pati teisingiausia, ir akcentavo, kad žalingi įpročiai daro labai stiprią įtaką jaunuolių darbingumui, dėmesio išlaikymui, nuotaikai ir motyvacijai mokytis ar sužinoti ką nors naujo.
Panašiomis temomis kalbėjo ir Šiaulių psichologinių paslaugų centro psichologė Kristina Jurienė, kuri kvietė pirmokus pokalbiui apie pasitikėjimo savimi svarbą ir jo stiprinimą, mokymosi motyvaciją, priklausomybes nuo interneto ir žaidimų, psichoaktyvių medžiagų vartojimo žalą. Ji kartu su jaunuoliais analizavo situacijas, kurias siūlė patys mokiniai, dalijosi patarimais, kaip stiprinti savivertę, negatyvias mintis pakeisti pozityviu mąstymu, kaip padėti sau išlikti motyvuotam, kaip suvokti savo priklausomybę ir ją identifikuoti.
Taip pat gimnazijoje lankėsi ir Šiaulių policijos bendruomenės pareigūnas, kuris vedė paskaitą pirmokams. Šios paskaitos temos - priklausomybės, viešos tvarkos pažeidimai ir atsakomybės. NUOTRAUKOS>>>
2024 metų lapkričio 18 – 22 d.
Organizacija/institucija: Šiaulių “Saulėtekio“ gimnazija
Lieporių g. 2, Šiauliai, (8-41) 552748, +370 695 07264
Asmuo kontaktams: Saulius Juška
El. paštas saulius.juska@sauletekis.lt, tel.nr. +370 695 07264
Data, laikas |
Renginys (pavadinimas) |
Renginio vieta, adresas |
Kas (kokia organizacija/institucija) organizuoja |
Atsakingas už informaciją |
Lapkričio 18 d., 17.05 val. |
Integruota veikla: Iliustruojame eilėraštį |
Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija 316 kab., Lieporių g. 2 |
Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija |
Rūta Žymantienė +370 614 37438 Vaidutė Šidlauskienė +370 670 08236 |
Lapkričio 20 d., 18.45 val. |
Istorijos-matematikos pamoka: Žymiausios Šiaulių bulvaro vietos. |
Prisikėlimo aikštė Aušros al. ir Tilžės g. sankryža |
Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija |
Audrius Mickevičius +370 612 57440 Laima Andrijauskienė +370 671 44789 |
Lapkričio 21 d., 17.55 val. |
Praktinė veikla: ,,Švietimo ateitį kuriame šiandien - koučingo keliu į pasiekimus! Savęs pažinimas - raktas į sėkmę" |
Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija 204 kab., Lieporių g. 2 |
Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija |
Vitalija Čėsnienė +370 679 45420 |
Lapkričio 21 d., 17.05 val. |
Praktiniai mokymai: Natūralių medžiagų naudojimas lūpų balzamo gamyboje |
Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija 105 kab., Lieporių g. 2 |
Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija |
Agnė Rocienė +370 675 32604 |
Į suaugusiųjų mokymosi savaitę atsinešk:
Klasės diena, manau, - tai pati svarbiausia diena mūsų gimnazijos mokiniams. Spalio 25 dieną mūsų gimnazijoje vyko Klasės diena. Kas tai? Ogi viena iš įdomiausių švenčių, kuri vyksta spalio mėnesio gale. Ši diena svarbi gimnazijos mokiniams, nes mes visi labiau susibendraujame, susirandame naujų draugų.
Šiais metais mūsų Klasės dienos tema buvo „Paranormali zona“. Aišku, kaip ir visais metais mūsų Mokinių parlamentas gimnazijos nenuvylė ir ją papuošė įspūdingai bei bauginančiai. Manau, visi, kas buvo gimnazijoje tą dieną, liko šokiruoti: visos dekoracijos nuostabiai atrodė. Kaip ir visais metais, per Klasės dieną vyko visokiausios veiklos: kraupių moliūgų skaptavimai, baisių skanėstų pristatymai ir kaipgi be klasių pasirodymų... Be to, šiais metasi turėjome kelias naujas veiklas. Pirmoji buvo lobio ieškojimas, šioji veikla padėjo mokiniams pasitikrinti savo žinias, kas vyksta aplink gimnaziją. Antroji veikla, kuri nebuvo tokia ir nauja, kaukių pristatymas, daug metų mes kaukes tik dažydavome, bet šiais metais nusprendėme, kad visi turi pamatyti šias nuostabias kaukes, todėl surengėme kaukių madų šou.
Manau, visiems patiko šios veiklos, bet labiausiai visi laukė klasių pasirodymų. Šiais metais visiems buvo didelis šokas ir suteikė daug laimės, nes mūsų gimnazijos aktų salėje pirmą kartą nebuvo vietos, kur atsisėsti. Mūsų mokiniams įdomu buvo pažiūrėti šitą renginį ir nemanau, kad jie pasigailėjo, nes visų klasių pasirodymai buvo tokie nuostabus, jog netgi mūsų nematomai komisijai, kuri buvo pasislėpusi tarp žiūrovų, buvo sunku išrinkti antrą vietą, tad jos buvo netgi dvi.
Visą šią paranormalią dieną užbaigiame apdovanojimais. NUOTRAUKOS>>>
2024 metų spalio 23 diena buvo tikrai labai svarbi diena Šiaulių sportui ir švietimui, nes po labai ilgos pertraukos įvyko tarpmokyklinis regbis-7 turnyras.
Net šešios Šiaulių miesto gimnazijos varžėsi dėl „Saulėtekio“ gimnazijos įsteigtos taurės. Varžybos buvo tikrai aukšto lygio, nes gimnazijų komandose buvo po kelis žaidėjus, kurie atstovauja Lietuvos rinktines ir Šiaulių regbio klubus Baltic Top League varžybose. Turnyre dalyvavo Juliaus Janonio gimnazijos (treneris Edvinas Gedgaudas), Lieporių gimnazijos (treneris Dainius Bertulis), „Saulėtekio“ gimnazijos (treneris Edmundas Ščavinskas), Sporto gimnazijos (treneris Tomas Zibolis), S. Šalkauskio gimnazijos (treneris Romas Stapulionis) ir Universitetinės gimnazijos (trenerė Ligita Rakštienė) komandos. Pirmąją vietą turnyre iškovojo Sporto gimnazijos komanda, antrąją – „Saulėtekio“ gimnazijos komanda, o trečiąją – Lieporių gimnazijos komanda.
Labai smagu, kad geriausia turnyro žaidėja buvo išrinkta mergina – Emilija Banytė. Šis faktas tik įrodo, kad regbį gali žaisti visi!
Naudingiausiais turnyro žaidėjais išrinkti:
Varžybose teisėjavo Denas Perepečkinas, turnyro vyr. teisėjas Edmundas Ščavinskas, varžybų sekretorės Rusnė Katkevičiūtė ir Patricija Jevtušenkaitė. Turnyro metu medicininę pagalbą suteikė Agnius Jaraminas.
Dėkojame dalyvavusių gimnazijų fizinio ugdymo mokytojams ir visiems dalyviams!
2025 metais ir vėl visi susitiksime Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos regbio aikštyne, kur stebėsime įnirtingas regbis-7 kovas, nes Šiauliai - regbio sostinė! NUOTRAUKOS>>>
:: Informacija apie pagalbos galimybes (14 psl.) ::
:: Pagalbos tarnybų, teikiančių pagalbą 2024 metais, sąrašas (2 psl.) ::
Šiaulių visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Renata Jadlauskienė 2024 m. spalio 22 d. gimnazijos mokinių tėvams (globėjams/ rūpintojams) skaitė paskaitą apie psichoaktyvias medžiagas, vartojimo etapus bei pateikė rekomendacijas prevencijos šeimoje aspektu. Paskaitos metu ypatingą dėmesį specialistė atkreipė į elektroninių cigarečių daromą žalą.
Džiaugiamės, kad esate neabejingi ypač opiai šių dienų problemai ir sprendžiate ją kartu!
Gimnazijos visuomenės sveikatos specialistė Skaistė Drupė, kuri gimnazijoje vykdo sveikatos priežiūrą, kvietė trečiokus dalyvauti diskusijose, kurių tema yra viena aktualiausių šiomis dienomis, - tai įvairių priklausomybių daroma didelė žala jaunam organizmui, kuri labai dažnai gali būti nepataisoma. Mokiniai dar kartą išgirdo, kad vartodami įvairias nelegalias medžiagas gali pakenkti ne tik sau, bet ir aplinkiniams pirmiausia dėl to, kad stovėdamas šalia rūkančiojo žmogus rūko pasyviai. Taip pat gimnazistai sužinojo, kuo skiriasi sąvokos „įprotis“ ir „priklausomybė“.
Aktyviausi mokiniai buvo apdovanoti Šiaulių m. visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis. NUOTRAUKOS>>>
Linkėjimas gimnazistams:
TU DAŽNAI PASAKAI „NE“, KAI TAU KAS NORS NEPATINKA.
MOKĖK PASAKYTI „NE“ TAM, KAS TAU KENKSMINGA!
Polistireninis putplastis, būdamas toks populiarus, matyt, dėl savo plataus panaudojimo galimybių (nuo statybos sektoriaus, kaip izoliacinė medžiaga, ar dekoratyvinių elementų gamyboje iki pakavimo medžiagos – trapių daiktų apsaugai) ne veltui pasiekia net 20 tonų gamybos per metus. Todėl susikaupia milžiniški panaudoto putplasčio kalnai.
Nors ši medžiaga netirpsta vandenyje ir neišskiria vandenyje tirpių medžiagų, teršiančių gruntinį vandenį, bei neužteršia dirvožemio, kadangi nepūva ir neyra, gali būti puikiai panaudota įvairiems kraštovaizdžio projektams, dirvožemio ajeravimui, gerinant oro cirkuliaciją šaknų zonoje, ypač vazonuose.
Šiuo EKO projektu norime atkreipti dėmesį, kiek daug putplasčio atlieka mokyklos bendruomenei perkant įvairias priemones, todėl sukūrėme prieskoninių AUGALŲ DAIGYKLAS, kurios bus panaudotos kalbant apie augalų augimo fiziologiją ar sveikos mitybos įpročius.
Šis projektas paskatino ne tik perdirbimą ir pakartotinį panaudojimą, bet tapo puikia bei taupia investicija į vartojimo mažinimą, skatinant mokykloje sveikos mitybos principus. NUOTRAUKOS>>>
Mūsų gimnazijoje paminėtas tarptautinis disleksijos mėnuo. Iniciatyvos ėmėsi bibliotekos vedėja Rima Juškienė, specialioji pedagogė Daiva Miltenienė, sveikatos priežiūros specialistė Skaistė Drupė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Roma Glinskienė, Diana Gilytė, Jūratė Montvidienė, Loreta Andriuškevičienė. Pirmų klasių gimnazistams vyko integruotos pamokos, kurių metu buvo parodytas filmas „Vaikai iš kitos planetos“, taip pat animaciniai filmukai apie disleksiją. Po to vyko diskusija apie tai, kad žmonės skirtingi, kad sunku pažinti ir suprasti ne tik kitą, kitokį, kartais ir pats sau gali tapti didele mįsle. Džiaugiamės, kad mūsų pirmokai empatiški ir tolerantiški. NUOTRAUKOS>>>