Šiuolaikinį žmogų, ypač jauną, sudominti nelengva. Tačiau šiandien robotika yra ta sritis, kuri traukia visų dėmesį ir skatina save išbandyti. Kad robotika turi ateitį, o Šiauliuose gyvena daug šios srities entuziastų, sugebančių sukurtiems robotams įkvėpti gyvybę, patvirtino Šiaulių regione pirmą kartą surengtas „Saulės robotų mūšis“, skirtas Saulės mūšio datai paminėti.
Gražią ir prasmingą ,,Saulėtekio“ gimnazijos robotikos būrelio ,,SquareRobo“ komandos idėją palaikė net 48 robotų kūrėjai, balandžio 2 d. į gimnazijoje organizuojamas varžybas atvykę iš Šiaulių „Romuvos“, J. Janonio gimnazijų, „Romuvos“, „Rasos“, Juventos progimnazijų, Pakruojo rajono Balsių pagrindinės mokyklos, Šiaulių Jaunųjų technikų centro, VšĮ „Išmaniosios mokyklos“, Pakruojo rajono Balsių pagrindinės mokyklos, Šiaulių universiteto, Kauno technologijos universiteto Technologijų mokymo centro ir kitur. Mažuosius dalyvius atlydėjo rūpestingi tėveliai ir net seneliai, paskatinę atžalas domėtis robotų kūrimu ir patys įsitraukę į šią veiklą. Jauniausiam dalyviui buvo 7 metai, vyriausiam – 38 metai.
Šventinio renginio metu „Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė džiaugėsi tais mokytojais, kurie savo gyvenimą sieja su technikos progresu ir savo pomėgiu užkrečia ugdytinius. Renginio idėją palaikė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir sveikindamas susirinkusiuosius didžiavosi, kad gimtasis miestas gyvena pasaulio ritmu, domisi perspektyvia inžinerija, o vieši robotikos entuziastų susitikimai skatina dalintis įgyta patirtimi ir tobulėti. Pasak A. Visocko, robotai žmogaus nepakeis, bet žmogus, besidomintis robotais, keičiasi – jis tampa daug protingesnis. Susirinkusius į varžybas taip pat sveikino ir sėkmės jose linkėjo LR Seimo narys Arvydas Mockus ir LR Seimo nario Valerijaus Simulik padėjėja Reda Petrilionienė.
Varžybų iniciatorius „Saulėtekio“ gimnazijos informacinių technologijų mokytojas, robotikos būrelio vadovas Ričardas Gečas supažindino su kovos taisyklėmis, kurios galioja ir tarptautinėse robotų varžybose. Svarbiausia turėti savo robotą ir parodyti jo išskirtinius gebėjimus. Renginio dalyviai varžėsi penkiose skirtingose rungtyse. Džiugu, kad greta Lego linijos sekimo, Linijos sekimo, Lego sumo ir Mini sumo rungčių atsirado nauja Freestyle robotų rungtis. Robotų ringe vyko karštos, nuožmios kovos. Juk dėl planšetinio kompiuterio ar dujinio lituoklio verta pakovoti. Prizais pasirūpino LR Seimo nariai Valerijus Simulik, Arvydas Mockus, kalvis Albertas Martinaitis, „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės narys Saulius Šimkus (MB „Discus Solis“), UAB „Milgreta“, UAB „Eurobiuras“, UAB „Heliopolis“, informaciniai rėmėjai – VšĮ „Šiauliai plius“. Visi dalyviai buvo pastebėti: jei nepavyko laimėti prizo, nuotaiką kėlė įteikta atminimo dovanėlė. Belieka tikėtis, kad kitais metais dar labiau patobulėję robotai vėl susikaus ringe.
Visų rungčių prizininkai >>>
Nuotraukos >>>
Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jūratė Montvidienė

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojų komanda - direktoriaus pavaduotojas ugdymui, istorijos mokytojas Malik Agamalijev, anglų kalbos mokytoja ir IIIa klasės vadovė Tatjana Cukanova, biologijos mokytoja Agnė Rocienė, socialinė pedagogė ir Id klasės vadovė Jurgita Kerežienė, neformaliojo ugdymo organizatorė ir IIa klasės vadovė Lina Jokubauskienė bei pilietiškumo pagrindų mokytojas, projekto koordinatorius Audrius Mickevičius 2025 metų kovo 10–14 d. dalyvavo Erasmus+ darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo kursuose „Inclusive teaching methods: management of multicultural groups“ Romoje, Italijoje. Erasmus+ projekto „Įtraukties principas - daugiakultūriškumas“ (Nr. 2024-1-LT01-KA122-SCH-000204367), tikslas yra tobulinti ir gerinti mokytojų profesinius įgūdžius, t. y. išmokti kokybiškai įgyvendinti įtraukties principą, akcentuojant daugiakultūriškumą.
Kvalifikacijos tobulinimo kursus vedė Infol Education organizacija lektoriai Giamila Lapponi, Francesco Cuccari, Arianna Lisandro. Lektoriai kalbėjo apie emocinio atpažinimo metodus, įtraukiojo ugdymo metodus, daugiakultūriškumo aspektus ir migrantų ugdymą. Anot jų, įtraukusis ugdymas daugiakultūrinėse grupėse reikalauja ypatingo dėmesio mokinių kultūriniams skirtumams, individualiems poreikiams ir socialinei integracijai. Svarbus kultūrinis sąmoningumas, diferencijuotas ugdymas, bendradarbiavimas, emocinis palaikymas bei visos bendruomenės įsitraukimas. Kursuose dalyvavo Latvijos, Švedijos, Suomijos, Lenkijos mokytojai, su jais diskutavome apie įtraukųjį ugdymą, dirbome grupėse ir generavome naujas idėjas, kaip organizuoti įtraukųjį ugdymą.
Mokytojai ne tik pasisėmė teorinių žinių, bet ir turėjo neįkainojamą galimybę lankytis Romos „Palombini“ mokykloje, kurioje mokosi daugiau nei 1200 mokinių. Mokytojai galėjo iš arti susipažinti su įvairiomis mokymo strategijomis, kai vienu metu reikia mokyti skirtingų užsienio šalių vaikus.
Kvalifikacijos tobulinimo kursų metu Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojai pagilino ir patobulino įtraukiojo ugdymo metodus, išmoko juos taikyti ugdymo procese, susipažino su kultūriniais Italijos (Romos) aspektais. NUOTRAUKOS>>>
Finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.
Vasario 28 d. Šiaulių miesto kultūros centre vyko „Saulėtekio“ gimnazijos XVI abiturientų laidos Šimtadienio šventė.
Pirmoji renginio dalis – ketvirtokų spektaklis „16 norų“. Publika susižavėjusi stebėjo jaunųjų aktorių nuoširdų pasirodymą. Už pagalbą statant spektaklį abiturientai dėkingi mokytojams: teatro mokytojai Linai Jokubauskienei, dailės mokytojai Rasai Prišmontienei, muzikos mokytojai Vilmai Ušinskienei ir šokių mokytojui Liudui Nekrošiui. Dėkingi ir gimnazijos direktorei Jūratei Rimkuvienei už gražius sveikinimus ir palinkėjimus.
Antroji dalis prasidėjo jautria ir jausmus virpinančia abiturientų Augustės ir Domanto daina, jų mokytojas Rolandas Janušas. Šventę tęsė charizmatiška grupė „Šaukštai po pietų“, kurių vadovas M. Babrauskas.
Vienas ryškiausių vakaro momentų – ketvirtokų valsas, savo grakštumu ir elegancija suvirpinęs ne vieną širdį.
Šventės staigmena – abiturientų auklėtojų pasirodymas. IVa klasės auklėtoja Roma Glinskienė, IVb klasės auklėtojas Edmundas Ščavinskas ir IVc klasės auklėtoja Lina Adomaitienė palinkėjo, kad visi ketvirtokų norai pildytųsi ir atliko Adomo Vyšniausko dainą „Jeigu žinai, ko tu nori“. Didžioji staigmena – abiturientų tėvai, kartu su auklėtojais pasirodę scenoje ir atlikę šią dainą.
Ačiū tariame ir trečiokams už dovanotas emocijas, už puikią nuotaiką ir sveikinimus.
Šimtadienis – tai ne tik skaičiai kalendoriuje, bet ir ypatinga tradicija, įprasminanti paskutines mokyklines dienas. Ši šventė ilgam išliks prisiminimuose ir šildys širdis. NUOTRAUKOS>>> DIDELĖ FOTO GALERIJA>>>
Kovo 10 dieną „Saulėtekio“ gimnazijos II aukšto fojė virto ypatinga erdve – čia susirinkę mokiniai ir mokytojai dalyvavo šventinėje akcijoje „Žemėj Lietuvos“, skirtoje Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Gausiai susirinkę dalyviai nekantriai laukė savo eilės pasidalinti gražiausiais lietuvių autorių tekstais, skambėjo jaudinantys žodžiai apie meilę tėvynei, laisvės kainą ir tautos vienybę.
Šiltas bendravimas, jauki atmosfera ir patriotiški tekstai leido kiekvienam pajusti šios dienos svarbą. Kiekvienas skaitovas jautėsi esąs dalis didelės ir vieningos bendruomenės. Iš jaudulio virpančiu balsu skaitomi eilėraščiai dvelkė šiluma ir tikra, nuoširdžia pagarba savo šaliai.
„Mūsų skaitomi tekstai – tai padėka Lietuvai“ – tokia buvo pagrindinė akcijos idėja. Tai buvo ne tik literatūrinė išraiška, bet ir gyvas priminimas, kokia svarbi yra mūsų kalba, istorija ir laisvė.
Po renginio dalyviai dalijosi įspūdžiais, džiaugėsi bendryste ir tuo, kad galėjo prisidėti prie šios prasmingos iniciatyvos. Vieniems tai buvo pirmas toks viešas skaitymas, kiti jau turėjo patirties, tačiau visus suvienijo viena – didžiavimasis savo šalimi ir jos nepriklausomybe. NUOTRAUKOS>>>
Tegul lietuvybės dvasia mus vienija, kelia ir stiprina tikėjimą savo šalimi!