Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Biomedicinos mokslų krypties tarpdalykinis projektas „Tiriu ir saugau gamtą“

Data: 2015-10-02

    2015/2016 m.m. dvylika Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos jaunųjų tyrėjų bendradarbiaudami su Šiaulių universitetu vykdo biomedicinos mokslų krypties tapdalykinį projektą „Tiriu ir saugau gamtą“. Projekto organizatoriai ir vykdytojai: gimnazijos biologijos mokytoja Danguolė Vaičekauskienė, anglų kalbos mokytoja Kristina Urbonienė, ŠU technologijos ir gamtos mokslų fakulteto lektorė dr. Laura Šukienė ir ŠU technologijos ir gamtos mokslų fakulteto lektorius dr. Martynas Kazlauskas.

   Šis projektas padės atskleisti gabiuosius mokinius ir ugdyti jų kompetencijas. Jo metu bus įgyta žinių ir patobulinti gebėjimai, kurie būtini atliekant mokslinius tyrimus. Projekto veiklos suteiks daugiau saviraiškos galimybių gabiems mokiniams, plėtos jų kūrybines galias, padės planuoti mokslinę pasaulėžiūrą, skatins rinktis tyrėjo profesiją. Projektas bus vykdomas ne tik gimnazijoje, bet ir kitose edukacinėse aplinkose. Jo metu mokiniai analizuos mokslinę literatūrą, įvairiausius IT šaltinius savo gimtąja bei užsienio kalbomis, atliks praktinius tyrimus mokslinėse laboratorijose, dalyvaus akcijose, dalinsis gerąja patirtimi su gimnazijos, miesto ir respublikos mokiniais ir mokytojais gimtąja ir anglų kalbomis.

    Pirmasis projekto susitikimas vyko šių metų rugsėjo 9 dieną Šiaulių universiteto technologijos ir gamtos mokslų fakultete. Tai buvo įžanga į mūsų bendradarbiavimą, susipažinimas su organizatoriais, būsimo metų veiklos plano apžvalga. Tiesa, šiame pastate teko lankytis ir anksčiau, klausyti įvairių paskaitų, viena įsimintiniausių - apie žiedadulkes. Na, o dabar „Saulėtekio“ jaunųjų tyrėjų komanda pirmiausia tirs dumblius.

    Antrojo susitikimo, kuris vyko šių metų rugsėjo 16 dieną, tikslas buvo surinkti tyrimams atlikti reikalingą literatūrą. Įgyvendinimo vieta - Šiaulių universiteto biblioteka. Juk dažniausiai prieš pradedant kiekvieną tyrimą pirmiausia ieškoma ir analizuojama literatūra. Mes šios taisyklės nelaužėme, smalsiai ieškojome literatūros apie dumblių tyrimo būdus. Ši informacija ateityje padės pasirinkti tinkamiausią būdą (metodą) tyrimams, žinosime, kokias priemones reikia pasiimti į ekspediciją ir ką daryti jos metu. Ieškojome literatūros apie Lietuvos gėluosiuose vandenyse aptinkamus dumblius, svarbiausia ta informacija, kuri padės juos atpažinti ir nuspręsti, ką iš jų buvimo galime pasakyti apie vandens kokybę. Informacijos radimui naudojomės šiais ištekliais: elektroniniu katalogu, prenumeruojamos, testuojamos ir atviros prieigos duomenų bazėmis, mediateka, skaityklomis ir visu tuo, ką rekomendavo bibliotekos darbuotojai. Mūsų darbo pradžios raktažodžiai: hidrobiologija, algologija, dumbliai/ žaliadumbliai, fitoplanktonas, fitoperifitonas ir t.t., padėjo greičiau rasti naudingos informacijos. Buvome suskirstyti į grupes, siekėme tų pačių tikslų, užduoties laikui pasibaigus susėdome ir viską aptarėme. Vieni gimnazistai literatūros rado mažiau, kiti daugiau, tačiau visoms mūsų grupelėms sunkiausia buvo rasti informacijos apie tai, kaip yra „gaudomi“ dumbliai.  Juokavome, kad mokslininkai dažniau pateikia tyrimų rezultatus, o ne tokią svarbią pradžios informaciją.

    Visas „kortas atvertė“ trečiasis mūsų susitikimas, įvykęs šių metų rugsėjo 23 dieną, gamtoje. Štai būtent tada išsiaiškinome, kaip yra „gaudomi“ dumbliai. Dumbliai (lot. Algae) – eukarijų domeno protistų karalystės keleto skirtingų gyvų organizmų grupių bendras pavadinimas. Šios dienos tikslas - paimti mėginius tolimesniam tyrimui. Pirmuosius du ėmėme iš vietos, kur Kulpė įteka į Prūdelį. Ant dviejų mėginių indelių užrašėme atskyrimo informaciją. Prisėmėme upės vandens. Nuo keleto iš vandens ištrauktų akmenukų šepetuku gramdėme dumblius ir taip pamažu skalaudami tirštinome mūsų imtų mėginių vandenį. Įpylėme kelis lašus jodo tirpalo. Taip pat buvo būtina užsirašyti tyrimo vietos koordinates bei tiriamo upelio vandens temperatūrą. Kuo daugiau duomenų, tuo naudingesnis, tikslesnis tyrimas ir, žinoma, daugiau galutinių išvadų. Perėję į kitą tyrimo vietą, kur Kulpė įteka į Talkšą, išmatavę upelio vandens temperatūrą iškart pastebėjome, kad šioje vietoje temperatūra vienu laipsniu aukštesnė. Vėl ėmėme mėginius tolimesniam tyrimui, kurį vykdysime Šiaulių universiteto laboratorijoje.

    Kiek daug klausimų kyla, kiek daug norima ištirti, kiek išsiaiškinti, kiek naujo sužinoti ir pritaikyti... O viskas dar tik prasideda...

    Nuotraukos>>>

IIIa klasės gimnazistė Teodora Plepytė






Kita informacijaKita informacija

2025-04-03 XVI respublikinė dorinio ugdymo mokytojų ir mokinių konferencija „Vilties piligrimai: tikėjimo ir vertybių ugdymas dorinio ugdymo pamokose“

   Kovo 20 d. Šiaulių vyskupijos Pastoraciniame centre įvyko XVI respublikinė dorinio ugdymo mokytojų ir mokinių konferencija „Vilties piligrimai: tikėjimo ir vertybių ugdymas dorinio ugdymo pamokose“. Iš įvairių Lietuvos miestų atvykę dorinio ugdymo (tikybos ir etikos) mokytojai ir mokiniai dalinosi patirtimi – pristatė savo parengtus pranešimus, diskutavo ir aptarė, kaip kūrybingai įvairinti savo veiklas pamokų metu. Ačiū IIa klasės mokinei Kornelijai Banytei, kuri konferencijos metu pristatė parengtą pranešimą „Savanorystė – vertybes puoselėjanti patirtis“. Mokinei parengti pranešimą padėjo tikybos mokytoja Nijolė Valinskienė ir etikos mokytoja Irma Žemaitienė. Mokytojos taip pat parengė ir pristatė pranešimą „Vardo reikšmė žmogaus gyvenime“.  NUOTRAUKOS>>>



2025-04-03 Mokomųjų mokinių bendrovių „Tvaraus Kaziuko mugė“

   Kovo 28 d.  gimnazijoje organizuota Mokomųjų mokinių bendrovių mugė buvo puiki proga tiek moksleiviams, tiek bendruomenei susipažinti su jaunųjų verslininkų idėjomis ir kūrybiškumu. Ši mugė ne tik skatino verslumo įgūdžių lavinimą, bet ir suteikė galimybę mokiniams praktiškai pritaikyti žinias apie verslo valdymą, marketingą bei finansus. Mokiniai mokyklos bendruomenei pristatė originalių ir naudingų produktų. Ši turininga penktadienio popietė buvo įdomi patirtis ugdanti verslumą.  NUOTRAUKOS>>>



2025-03-26 Įtraukties principui Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje - TAIP

   Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojų komanda - direktoriaus pavaduotojas ugdymui, istorijos mokytojas Malik Agamalijev, anglų kalbos mokytoja ir IIIa klasės vadovė Tatjana Cukanova, biologijos mokytoja Agnė Rocienė, socialinė pedagogė ir Id klasės vadovė Jurgita Kerežienė, neformaliojo ugdymo organizatorė ir IIa klasės vadovė Lina Jokubauskienė bei pilietiškumo pagrindų mokytojas, projekto koordinatorius Audrius Mickevičius 2025 metų kovo 10–14 d. dalyvavo Erasmus+ darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo kursuose Inclusive teaching methods: management of multicultural groups Romoje, Italijoje. Erasmus+ projektoĮtraukties principas - daugiakultūriškumas(Nr. 2024-1-LT01-KA122-SCH-000204367), tikslas yra tobulinti ir gerinti mokytojų profesinius įgūdžius, t. y. išmokti kokybiškai įgyvendinti įtraukties principą, akcentuojant daugiakultūriškumą.

   Kvalifikacijos tobulinimo kursus vedė Infol Education organizacija lektoriai Giamila Lapponi, Francesco Cuccari, Arianna Lisandro. Lektoriai kalbėjo apie emocinio atpažinimo metodus, įtraukiojo ugdymo metodus, daugiakultūriškumo aspektus ir migrantų ugdymą. Anot jų, įtraukusis ugdymas daugiakultūrinėse grupėse reikalauja ypatingo dėmesio  mokinių kultūriniams skirtumams, individualiems poreikiams ir socialinei integracijai. Svarbus kultūrinis sąmoningumas, diferencijuotas ugdymas, bendradarbiavimas, emocinis palaikymas bei visos bendruomenės įsitraukimas. Kursuose dalyvavo Latvijos, Švedijos, Suomijos, Lenkijos mokytojai, su jais diskutavome apie įtraukųjį ugdymą, dirbome grupėse ir generavome naujas idėjas, kaip organizuoti įtraukųjį ugdymą.

   Mokytojai ne tik pasisėmė teorinių žinių, bet ir turėjo neįkainojamą galimybę lankytis Romos „Palombini“ mokykloje, kurioje mokosi daugiau nei 1200 mokinių. Mokytojai galėjo iš arti susipažinti su įvairiomis mokymo strategijomis, kai vienu metu reikia mokyti skirtingų užsienio šalių vaikus. 

Kvalifikacijos tobulinimo kursų metu Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojai pagilino ir patobulino įtraukiojo ugdymo metodus, išmoko juos taikyti ugdymo procese, susipažino su kultūriniais Italijos (Romos) aspektais.  NUOTRAUKOS>>>

   Finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.



2025-03-25 Vieno žanro kūrybos konkurse „Kuriame odę mokyklai“ – IIId klasės mokinė Sofiia Zuieva

   Kovo 20 dieną „Romuvos“ gimnazijoje vyko Šiaulių krašto mokinių vieno žanro kūrybos konkurso „Kuriame odę mokyklai“ apibendrinimo popietė, į kurią buvo pakviesti keliasdešimt kūrėjų iš Šiaulių Simono Daukanto inžinerijos gimnazijos, Didždvario, „Romuvos“ gimnazijų, „Juventos“ progimnazijos. Tarp jų – mūsų gimnazijos IIId klasės mokinė Sofiia Zuieva. Ji sukūrė „Odę stojiškai mokyklai“, kurią pristatė poezijos šventėje ir sužavėjo jos dalyvius. Smagu ir svarbu, kad poetinis lietuviškas žodis mūsų gimnazistus nuveda į bendraminčių būrį ir paskatina kūrybos mūzą.



2025-03-21 Brangūs Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės nariai

   Dėkojame už Jūsų skiriamą finansinę paramą gimnazijai. Jūsų dėka gimnazija kasmet gražėja, tampa modernesnė, vis labiau atitinkanti visuomenės, tėvų ir gimnazistų lūkesčius. Gautos paramos lėšos tikslingai panaudojamos gimnazijos ugdytinių formaliojo ir neformaliojo švietimo poreikiams bei ugdymo(si) bazės turtinimui.

   2024 metais gimnazijoje Jūsų skirtos 1,2 procento pajamų mokesčio ir kitos finansinės paramos lėšos buvo panaudotos:

  • gimnazijos ugdytinių dalyvavimui Neakivaizdinėje jaunųjų istorikų mokykloje, kurią organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras;
  • gimnazijos parlamento atstovo išvykos į Lietuvos moksleivių sąjungos Pavasario forumą 2024 (ir dalyvio mokesčio) išlaidoms apmokėti;
  • gimnazijos ugdytinių dalyvio mokesčiui apmokėti muzikiniame festivalyje „Mūsų dienos 2024“;
  • Lietuvos iniciatyvių mokyklų klubo nario mokesčiui sumokėti (gimnazija – ilgametė šio klubo narė).
  • gimnazijos abiturientų Šimtadienio šventės, vykusios Šiaulių kultūros centre, salės nuomai;
  • gimnazijos veiklos viešinimui (Šiaulių televizijos reklama);
  • gimnazijos įgyvendinamo Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamo sporto projekto Nr. SP2021-1-094 „Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos sporto aikštyno atnaujinimas“ veiklų vykdymui (Regbio klubo „Baltrex“ neatlygintina finansinė parama gimnazijos aikštyno modernizavimui).

   Nors nuo 2025 m. sausio 1 d. pasikeitus LR Labdaros ir paramos įstatymo nuostatoms, Jūs nebeturite galimybės skirti 1,2 procento pajamų mokesčio „Saulėtekio“ gimnazijai, tačiau jei skirsite kitą finansinę paramą gimnazijai, ji 2025 metais ir vėl bus tikslingai panaudota ugdytinių išvykoms į neformaliojo švietimo renginius, mokinių savivaldos aktyvinimui, gimnazijos veiklos viešinimui bei ugdymo(si) aplinkos gerinimui.



2025-03-21 Demokratijos žinių konkursas

   Šiemet minime ypatingą sukaktį - 35-ąsias Kovo 11-osios metines. Tai svarbus priminimas, kad demokratija ir laisvė nėra savaime suprantamos - jas reikia nuolat stiprinti ir branginti. Kovo 20 d. gimnazijos I-IV gimn. klasės mokiniai dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos organizuotoje Demokratijos žinių konkurso pilietiškumo pamokoje. Sveikiname IIa klasės mokinį Simoną Jocą, užėmusį I-ąją vietą. Džiugu, kad mokiniai aktyviai įsitraukė į renginį, kurio metu sprendė įvairius klausimus susijusius su Lietuvos Respublikos Seimu, signatarais, nepriklausomybe. Veiklos metu mokiniai ugdė pilietinį sąmoningumą.  NUOTRAUKOS>>>



2025-03-20 KAIP IŠAUGOTI SVEIKUS DANTIS?

:: Pilnas straipsnis apie burnos sveikatą ::



2025-03-17 Abiturientų Šimtadienis

   Vasario 28 d. Šiaulių miesto kultūros centre vyko „Saulėtekio“ gimnazijos XVI abiturientų laidos Šimtadienio šventė.

   Pirmoji renginio dalis – ketvirtokų spektaklis „16 norų“. Publika susižavėjusi stebėjo jaunųjų aktorių nuoširdų pasirodymą. Už pagalbą statant spektaklį abiturientai dėkingi mokytojams: teatro mokytojai Linai Jokubauskienei, dailės mokytojai Rasai Prišmontienei, muzikos mokytojai Vilmai Ušinskienei ir šokių mokytojui Liudui Nekrošiui. Dėkingi ir gimnazijos direktorei Jūratei Rimkuvienei už gražius sveikinimus ir palinkėjimus.

   Antroji dalis prasidėjo jautria ir jausmus virpinančia abiturientų Augustės ir Domanto daina, jų mokytojas Rolandas Janušas. Šventę tęsė charizmatiška grupė „Šaukštai po pietų“, kurių vadovas M. Babrauskas.

   Vienas ryškiausių vakaro momentų – ketvirtokų valsas, savo grakštumu ir elegancija suvirpinęs ne vieną širdį.

   Šventės staigmena – abiturientų auklėtojų pasirodymas. IVa klasės auklėtoja Roma Glinskienė, IVb klasės auklėtojas Edmundas Ščavinskas ir IVc klasės auklėtoja Lina Adomaitienė palinkėjo, kad visi ketvirtokų norai pildytųsi ir atliko Adomo Vyšniausko dainą „Jeigu žinai, ko tu nori“. Didžioji staigmena – abiturientų tėvai, kartu su auklėtojais pasirodę scenoje ir atlikę šią dainą.

   Ačiū tariame ir trečiokams už dovanotas emocijas, už puikią nuotaiką ir sveikinimus.

   Šimtadienis – tai ne tik skaičiai kalendoriuje, bet ir ypatinga tradicija, įprasminanti paskutines mokyklines dienas. Ši šventė ilgam išliks prisiminimuose ir šildys širdis.   NUOTRAUKOS>>>   DIDELĖ FOTO GALERIJA>>>



2025-03-12 Švenčiame laisvę su žodžiu TĖVYNĖ lūpose!

   Kovo 10 dieną „Saulėtekio“ gimnazijos II aukšto fojė virto ypatinga erdve – čia susirinkę mokiniai ir mokytojai dalyvavo šventinėje akcijoje „Žemėj Lietuvos“, skirtoje Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Gausiai susirinkę dalyviai nekantriai laukė savo eilės pasidalinti gražiausiais lietuvių autorių tekstais, skambėjo jaudinantys žodžiai apie meilę tėvynei, laisvės kainą ir tautos vienybę.

   Šiltas bendravimas, jauki atmosfera ir patriotiški tekstai leido kiekvienam pajusti šios dienos svarbą. Kiekvienas skaitovas jautėsi esąs dalis didelės ir vieningos bendruomenės. Iš jaudulio virpančiu balsu skaitomi eilėraščiai dvelkė šiluma ir tikra, nuoširdžia pagarba savo šaliai.

   „Mūsų skaitomi tekstai – tai padėka Lietuvai“ – tokia buvo pagrindinė akcijos idėja. Tai buvo ne tik literatūrinė išraiška, bet ir gyvas priminimas, kokia svarbi yra mūsų kalba, istorija ir laisvė.

   Po renginio dalyviai dalijosi įspūdžiais, džiaugėsi bendryste ir tuo, kad galėjo prisidėti prie šios prasmingos iniciatyvos. Vieniems tai buvo pirmas toks viešas skaitymas, kiti jau turėjo patirties, tačiau visus suvienijo viena – didžiavimasis savo šalimi ir jos nepriklausomybe.  NUOTRAUKOS>>>

Tegul lietuvybės dvasia mus vienija, kelia ir stiprina tikėjimą savo šalimi!

 



2025-03-12 Pilietinė iniciatyva „Kelias į laisvę“

   2025 m. kovo 10 d. „Kelias į laisvę“ pavadintoje pilietinėje iniciatyvoje aktyviai dalyvavo „Saulėtekio“ gimnazijos vyresnių ir jaunesnių klasių mokinių dvi komandos po penkis mokinius. Renginys skirtas paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo – 1990 m. Kovo 11-osios – metines. Gimnazistai dalyvavo orientacinėse varžybose Šiaulių mieste, atliko užduotis, buvo pasveikinti Šiaulių vicemero ir Technologijų mokymo centro direktorės, gavo padėkas bei buvo simboliškai apdovanoti. Vyresniųjų komanda užėmė II vietą, o jaunesnieji pagal taškų skaičių buvo ketvirti.  Ačiū dalyviams ir vadovėms pilietiškumo ugdymo mokytojai A. Aviženytei ir socialinei pedagogei V. Babrauskei.   NUOTRAUKOS>>>



2025-03-10 Nacionalinis diktantas „Saulėtekyje“

   Kovo 7 dieną mūsų gimnazijoje buvo rašomas Nacionalinis diktantas, subūręs mokinius ir jų tėvelius. Džiaugiamės gražia tradicija, lietuviško žodžio švente. Sveikiname visus dalyvius. Ačiū už meilę gimtajam žodžiui.  NUOTRAUKOS>>>

 



2025-03-07 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos 2024 metų veiklos ataskaita

::  Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos 2024 metų veiklos ataskaita ::



2025-03-05 Patyriminių mokymų festivalis - LyderiAUK

   Kovo 4 d. gimnazijos I-III gimn. klasės mokiniai Elinga Kalytytė, Estela Nainytė, Dovydas Nevulis, Rugilė Butkutė dalyvavo patyriminių mokymų festivalyje - „LyderiAUK“. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, įgyvendindamas „Tūkstantmečio mokyklos I“ projektą, organizavo Šiaulių miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams renginį visų mokinių lyderystei skatinti. Renginio metu gimnazistai ugdė savo lyderystės įgūdžius ir suprato, ką reiškia būti geru lyderiu(-e). Veiklos vyko 4 dirbtuvėse: „Idėjų mūšis“, „Mokymosi efektyvumas: įveik tingines smegenis!“, „O kas vadovauja lyderiui?“, „Konfliktas – baubas po lova?“    NUOTRAUKOS>>>



2025-03-05 Po „Čiurlioniui 150“ ženklu: estetiškas ir pakilus gimnazijos moksleivių kūrybinių darbų parodos atidarymas

   Kultūrinio laiko juostoje visada išsigrynina ir išlieka genialaus talento ženklu pažymėta kūryba. Mūsų meno istorijoje ji dažnai asocijuojasi su  inicialais, o šiemet simboliniu ženklu. 2025 metų laikas yra skirtas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-osioms gimimo metinėms paminėti: darsyk žvilgsniu prisiliesti  prie jo gyvastingų tapybos darbų, įsiklausyti į paslaptingų muzikos garsų sąskambius, prasiskverbiančius į mūsų vidines gelmes, įminti literatūros šedevruose pateiktą prasmingos egzistencijos kodą.

   Kovo 4 dienos popietę gimnazijos bibliotekos-informacinio centro skaitykloje kilnią misiją atliko pirmasis ciklo, skirto M. K. Čiurlionio jubiliejiniams metams pažymėti, renginys – mūsų moksleivių kūrybinių darbų parodos „Nuostabus M. K. Čiurlionio vizijų pasaulis“  atidarymas. Renginio idėja gimė bibliotekos vedėjai, renginio moderatorei Rimai Juškienei, o dailės mokytoja ekspertė Rasa Prišmontienė su mokiniais ją palaikė – per dvidešimt tapybos darbų, inspiruotų M. K. Čiurlionio asmenybės ir kūrybos, papuošė skaityklos erdvę. Šventinę nuotaiką sukūrė ir renginio svečiai: Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos jaunieji atlikėjai Deimantė Laurinaitytė (smuikas), Anandas Čepas (smuikas) ir styginių instrumentų orkestras (mokytoja ekspertė Nijolė Prascevičienė, koncertmeisterė Irina Tautkuvienė). Ant molbertų išsirikiavę ir ant knygų lentynų nugulę skirtingų tematikų, technikų, nuotaikų jaunųjų menininkų Deivinos Stankauskaitės, Evitos Milašauskaitės, Ugnės Vertelytės, Hannos Berest, Sofijos Chornos, Yanos Kondratenko, Elizavetos Syrotinos, Oleksandros Tanich, Gleb Nikolas Prymachuk, Oleksii Ihnatenko, Vilantės Puklevičiūtės, Roko Lazausko, Anhelinos Shpak, Marinos Forikos,  Sofijos Chernenko,  Karynos Mostovos,  Gabrieliaus Vitkausko, Adrijaus Jucevičiaus, Oskaro Lukausko, Natalijos Berezhko, Tonio Labanausko, Deno Musiejuko, Austėjos Stonytės, Ugnės Markevičiūtės darbai...

plačiau >>>





















Socialiniai partneriai



Facebook

Paieška





Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Algaudas
Eglė
Izidorius
Ambraziejus

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius