Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Netradicinė chemijos pamoka - projektas „Kramtomoji guma: kramtyti ar ne?“

Data: 2015-06-02

    Nuolat TV ekranuose rodoma kramtomosios gumos reklama teigia, kad šis produktas užkerta kelią ėduoniui, gaivina burnos kvapą ir gydo dantenas, prireikus netgi gali atstoti dantų valymąsi. Be to, tai - skanu, gardžiai kvepia ir leidžia linksmintis  pučiant burbulus. Vaikus reklama lengvai įtikins, kad kramtomoji guma – tikrai naudingas dalykas, kurio reikia vartoti kuo daugiau.

   Biomedicinos srities mokiniai nutarė ištirti, ar tikrai verta tikėti reklama ir ar tikrai kramtomoji guma nesukelia neigiamo poveikio žmogaus organizmui.

    Pirmiausia, jaunieji tyrinėtojai pasidomėjo kramtomosios gumos kilmės istorija. Štai ką jie aptiko: šį tą pakramtyti žmonės mėgo nuo seno. Manoma, kad dar senovės graikai kramtė medžio sakus arba vašką tam, kad atšviežintų kvėpavimą ir padėtų iš burnos pasišalinti maisto likučiams. Indai kramtė tiesiog medžio šakelę be žievės, vidurinės Azijos ir Užkaukazės gyventojai - granato žievę, rusai - eglės arba pušies sakus. Manoma, kad pirmoji kramtomoji guma pramoniniu būdu pradėta gaminti JAV apie 1850 m. brolių Curtis. Jie ją gamino iš pušies sakų.

    Vėliau laukė kitas darbas: mokiniai sudarė anketas ir pateikė jas gimnazistams. Anketavimu norėta sužinoti,  kokia guma populiariausia tarp mokinių, kaip dažnai ji vartojama. Nustatėme, kad labiausiai mėgstamos gumos yra „Dirol“ ir Orbit“.

   Tikrai verta pasidomėti kramtomosios gumos chemine sudėtimi, kurioje dažnai rasime tokių sudedamųjų dalių: sorbitolis (alkoholis), gumos bazė, manitolis, mentolis, aspartamas (saldiklis), butilintashidrokksilotoluenas(BHT), titano dioksidas, ksilitolis, dažikliai, kvapikliai ir kt.

    Aspartamas yra sintetinis cheminis junginys, kuriam skylant susidarančių produktų 50 proc. sudaro fenilalaninas, 40 proc. – aspartinė rūgštis ir 10 proc. metanolio. Kiekviena iš šių medžiagų kelia grėsmę sveikatai. Aspartamas siejamas su beveik visomis ligomis. Kramtant gumą aspartamas patenka į organizmą per žandų gleivinę, o tai yra pavojingiau nei jo prarijus.

   Gumos bazė - tai yra pagrindinė kramtomosios gumos sudedamoji dalis, kurią sudaro keli sintetiniai ingredientai: nafta, lanoninas, glicerinas, polietilenas, polivinilo acetatas, naftos vaškas, stearino rūgštis ir lateksas. Nors tiksli kramtomosios gumos sudėtis yra konkrečios kompanijos paslaptis, visi šie ingredientai yra naudojami sukurti elastingumą, o taip pat veikia kaip rišikliai ir minkštikliai.

   Sorbitolis, manitolis - dirbiniai saldikliai priklauso cukraus alkoholių šeimai. Jų vartojamas gali sukelti įvairių sveikatos problemų: širdies ir kraujagyslių sistemos problemos, pilvo skausmai, viduriavimas, alergija, diabetas, svorio augimas.

    Dar viena kramtomosios gumos sudedamoji dalis – dažikliai. yra net ir baltoje gumoje. Pvz., Titano dioksidas (E–171), dar visai neseniai naudotas vien dažų gamyboje, suteikia ryškią baltą spalvą. Arba mėlynas blizgantis FCF (E–133), kuris yra žinomas kaip alergenas. Šiokių tokių nemalonių staigmenų gali pateikti ir stabilizatorius Sorbitolis E–420. Dideli jo kiekiai gali pakenkti regėjimui, o kitas „šalutinis“ efektas - padidintas dujų kaupimasis žarnyne.

    Išnagrinėję kramtomosios gumos cheminę sudėtį, kibome į tiriamuosius darbus. Tyrimais norėjome nustatyti ar tikrai gumoje yra tiek cheminių junginių, pavojingų žmogaus sveikatai. Pirmojo bandymo metu, nustatėme, kad gumoje yra polihidroksilių alkoholių. Kramtomąją gumą mes sutrynėme, įpylėme distiliuoto vandens, po to pylėme kalio šarmo ir vario sulfato tirpalų. Palikome parai laiko pastovėti. Po paros žydros spalvos drebučiai ištirpo, todėl drąsiai galime teigti, kad gumoje yra alkoholių.

    Antrame bandyme mes nustatėme, kad gumoje yra saldiklių. Į kramtomąją gumą įpylėme įvairių rūgščių: HCl, H2SO4, HNO3. Cukrus, esantis gumoje sureagavo  su rūgštimis, vadinasi gumoje yra saldiklių.

   Trečio bandymo metu nustatėme, kad kramtomoje gumoje yra mentolio. Susmulkinome kramtomosios gumos pagalvėlę, įpylėme etilo spirito ir maišėme. Gautą mišinį nufiltravome, po to įpylėme distiliuoto vandens, tirpalas sušilo ir susidrumstė. Vėl pylėme etilo spirito, nuosėdos ištirpo. Vadinasi, yra mentolio, kuris tirpsta spirite.

    Tai vis neigiamosios savybės kramtomosios gumos. O kokios teigiamos? Mokslininkai nustatė, kad kramtomoji guma suteikia gaivų kvapą, skatina išsiskirti seiles, o pastarosios neutralizuoja rūgštis ir palaiko burnos ertmę švaresnę, gali numalšinti stresą. Gumą kramtyti mėgstantys žmonės rečiau patiria stresą ir būna geriau nusiteikę nei tie, kurie jos nemėgsta.

     Ar apskritai reikalinga kramtomoji guma – ginčytinas klausimas. Tai priklauso nuo kiekvieno apsisprendimo. Manau, gyvenimas aukštyn kojomis tikrai neapsivers atsisakius kramtomosios gumos. Kita vertus, jeigu sunku išsiversti be gumos, tai prisiminkite šias taisykles:

  1. Vartoti kramtomąją gumą tik po valgio.
  2. Vartoti saikingai ( kelias pagalvėles per dieną)
  3. Rinktis becukrę kramtomąją gumą ir žinomo gamintojo.

 

Kramtomosios gumos istorija >>>

Anketa „Kramtomosios gumos poveikis žmogaus organizmui“ >>>

Anketos rezultatų suvestinė >>>

 

        Jaunieji tyrinėtojai ir chemijos mokytoja

 

 

 

 

 






Kita informacijaKita informacija

2025-04-03 XVI respublikinė dorinio ugdymo mokytojų ir mokinių konferencija „Vilties piligrimai: tikėjimo ir vertybių ugdymas dorinio ugdymo pamokose“

   Kovo 20 d. Šiaulių vyskupijos Pastoraciniame centre įvyko XVI respublikinė dorinio ugdymo mokytojų ir mokinių konferencija „Vilties piligrimai: tikėjimo ir vertybių ugdymas dorinio ugdymo pamokose“. Iš įvairių Lietuvos miestų atvykę dorinio ugdymo (tikybos ir etikos) mokytojai ir mokiniai dalinosi patirtimi – pristatė savo parengtus pranešimus, diskutavo ir aptarė, kaip kūrybingai įvairinti savo veiklas pamokų metu. Ačiū IIa klasės mokinei Kornelijai Banytei, kuri konferencijos metu pristatė parengtą pranešimą „Savanorystė – vertybes puoselėjanti patirtis“. Mokinei parengti pranešimą padėjo tikybos mokytoja Nijolė Valinskienė ir etikos mokytoja Irma Žemaitienė. Mokytojos taip pat parengė ir pristatė pranešimą „Vardo reikšmė žmogaus gyvenime“.  NUOTRAUKOS>>>



2025-04-03 Mokomųjų mokinių bendrovių „Tvaraus Kaziuko mugė“

   Kovo 28 d.  gimnazijoje organizuota Mokomųjų mokinių bendrovių mugė buvo puiki proga tiek moksleiviams, tiek bendruomenei susipažinti su jaunųjų verslininkų idėjomis ir kūrybiškumu. Ši mugė ne tik skatino verslumo įgūdžių lavinimą, bet ir suteikė galimybę mokiniams praktiškai pritaikyti žinias apie verslo valdymą, marketingą bei finansus. Mokiniai mokyklos bendruomenei pristatė originalių ir naudingų produktų. Ši turininga penktadienio popietė buvo įdomi patirtis ugdanti verslumą.  NUOTRAUKOS>>>



2025-03-26 Įtraukties principui Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje - TAIP

   Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojų komanda - direktoriaus pavaduotojas ugdymui, istorijos mokytojas Malik Agamalijev, anglų kalbos mokytoja ir IIIa klasės vadovė Tatjana Cukanova, biologijos mokytoja Agnė Rocienė, socialinė pedagogė ir Id klasės vadovė Jurgita Kerežienė, neformaliojo ugdymo organizatorė ir IIa klasės vadovė Lina Jokubauskienė bei pilietiškumo pagrindų mokytojas, projekto koordinatorius Audrius Mickevičius 2025 metų kovo 10–14 d. dalyvavo Erasmus+ darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo kursuose Inclusive teaching methods: management of multicultural groups Romoje, Italijoje. Erasmus+ projektoĮtraukties principas - daugiakultūriškumas(Nr. 2024-1-LT01-KA122-SCH-000204367), tikslas yra tobulinti ir gerinti mokytojų profesinius įgūdžius, t. y. išmokti kokybiškai įgyvendinti įtraukties principą, akcentuojant daugiakultūriškumą.

   Kvalifikacijos tobulinimo kursus vedė Infol Education organizacija lektoriai Giamila Lapponi, Francesco Cuccari, Arianna Lisandro. Lektoriai kalbėjo apie emocinio atpažinimo metodus, įtraukiojo ugdymo metodus, daugiakultūriškumo aspektus ir migrantų ugdymą. Anot jų, įtraukusis ugdymas daugiakultūrinėse grupėse reikalauja ypatingo dėmesio  mokinių kultūriniams skirtumams, individualiems poreikiams ir socialinei integracijai. Svarbus kultūrinis sąmoningumas, diferencijuotas ugdymas, bendradarbiavimas, emocinis palaikymas bei visos bendruomenės įsitraukimas. Kursuose dalyvavo Latvijos, Švedijos, Suomijos, Lenkijos mokytojai, su jais diskutavome apie įtraukųjį ugdymą, dirbome grupėse ir generavome naujas idėjas, kaip organizuoti įtraukųjį ugdymą.

   Mokytojai ne tik pasisėmė teorinių žinių, bet ir turėjo neįkainojamą galimybę lankytis Romos „Palombini“ mokykloje, kurioje mokosi daugiau nei 1200 mokinių. Mokytojai galėjo iš arti susipažinti su įvairiomis mokymo strategijomis, kai vienu metu reikia mokyti skirtingų užsienio šalių vaikus. 

Kvalifikacijos tobulinimo kursų metu Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojai pagilino ir patobulino įtraukiojo ugdymo metodus, išmoko juos taikyti ugdymo procese, susipažino su kultūriniais Italijos (Romos) aspektais.  NUOTRAUKOS>>>

   Finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.



2025-03-25 Vieno žanro kūrybos konkurse „Kuriame odę mokyklai“ – IIId klasės mokinė Sofiia Zuieva

   Kovo 20 dieną „Romuvos“ gimnazijoje vyko Šiaulių krašto mokinių vieno žanro kūrybos konkurso „Kuriame odę mokyklai“ apibendrinimo popietė, į kurią buvo pakviesti keliasdešimt kūrėjų iš Šiaulių Simono Daukanto inžinerijos gimnazijos, Didždvario, „Romuvos“ gimnazijų, „Juventos“ progimnazijos. Tarp jų – mūsų gimnazijos IIId klasės mokinė Sofiia Zuieva. Ji sukūrė „Odę stojiškai mokyklai“, kurią pristatė poezijos šventėje ir sužavėjo jos dalyvius. Smagu ir svarbu, kad poetinis lietuviškas žodis mūsų gimnazistus nuveda į bendraminčių būrį ir paskatina kūrybos mūzą.



2025-03-21 Brangūs Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės nariai

   Dėkojame už Jūsų skiriamą finansinę paramą gimnazijai. Jūsų dėka gimnazija kasmet gražėja, tampa modernesnė, vis labiau atitinkanti visuomenės, tėvų ir gimnazistų lūkesčius. Gautos paramos lėšos tikslingai panaudojamos gimnazijos ugdytinių formaliojo ir neformaliojo švietimo poreikiams bei ugdymo(si) bazės turtinimui.

   2024 metais gimnazijoje Jūsų skirtos 1,2 procento pajamų mokesčio ir kitos finansinės paramos lėšos buvo panaudotos:

  • gimnazijos ugdytinių dalyvavimui Neakivaizdinėje jaunųjų istorikų mokykloje, kurią organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras;
  • gimnazijos parlamento atstovo išvykos į Lietuvos moksleivių sąjungos Pavasario forumą 2024 (ir dalyvio mokesčio) išlaidoms apmokėti;
  • gimnazijos ugdytinių dalyvio mokesčiui apmokėti muzikiniame festivalyje „Mūsų dienos 2024“;
  • Lietuvos iniciatyvių mokyklų klubo nario mokesčiui sumokėti (gimnazija – ilgametė šio klubo narė).
  • gimnazijos abiturientų Šimtadienio šventės, vykusios Šiaulių kultūros centre, salės nuomai;
  • gimnazijos veiklos viešinimui (Šiaulių televizijos reklama);
  • gimnazijos įgyvendinamo Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamo sporto projekto Nr. SP2021-1-094 „Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos sporto aikštyno atnaujinimas“ veiklų vykdymui (Regbio klubo „Baltrex“ neatlygintina finansinė parama gimnazijos aikštyno modernizavimui).

   Nors nuo 2025 m. sausio 1 d. pasikeitus LR Labdaros ir paramos įstatymo nuostatoms, Jūs nebeturite galimybės skirti 1,2 procento pajamų mokesčio „Saulėtekio“ gimnazijai, tačiau jei skirsite kitą finansinę paramą gimnazijai, ji 2025 metais ir vėl bus tikslingai panaudota ugdytinių išvykoms į neformaliojo švietimo renginius, mokinių savivaldos aktyvinimui, gimnazijos veiklos viešinimui bei ugdymo(si) aplinkos gerinimui.



2025-03-21 Demokratijos žinių konkursas

   Šiemet minime ypatingą sukaktį - 35-ąsias Kovo 11-osios metines. Tai svarbus priminimas, kad demokratija ir laisvė nėra savaime suprantamos - jas reikia nuolat stiprinti ir branginti. Kovo 20 d. gimnazijos I-IV gimn. klasės mokiniai dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos organizuotoje Demokratijos žinių konkurso pilietiškumo pamokoje. Sveikiname IIa klasės mokinį Simoną Jocą, užėmusį I-ąją vietą. Džiugu, kad mokiniai aktyviai įsitraukė į renginį, kurio metu sprendė įvairius klausimus susijusius su Lietuvos Respublikos Seimu, signatarais, nepriklausomybe. Veiklos metu mokiniai ugdė pilietinį sąmoningumą.  NUOTRAUKOS>>>



2025-03-20 KAIP IŠAUGOTI SVEIKUS DANTIS?

:: Pilnas straipsnis apie burnos sveikatą ::



2025-03-17 Abiturientų Šimtadienis

   Vasario 28 d. Šiaulių miesto kultūros centre vyko „Saulėtekio“ gimnazijos XVI abiturientų laidos Šimtadienio šventė.

   Pirmoji renginio dalis – ketvirtokų spektaklis „16 norų“. Publika susižavėjusi stebėjo jaunųjų aktorių nuoširdų pasirodymą. Už pagalbą statant spektaklį abiturientai dėkingi mokytojams: teatro mokytojai Linai Jokubauskienei, dailės mokytojai Rasai Prišmontienei, muzikos mokytojai Vilmai Ušinskienei ir šokių mokytojui Liudui Nekrošiui. Dėkingi ir gimnazijos direktorei Jūratei Rimkuvienei už gražius sveikinimus ir palinkėjimus.

   Antroji dalis prasidėjo jautria ir jausmus virpinančia abiturientų Augustės ir Domanto daina, jų mokytojas Rolandas Janušas. Šventę tęsė charizmatiška grupė „Šaukštai po pietų“, kurių vadovas M. Babrauskas.

   Vienas ryškiausių vakaro momentų – ketvirtokų valsas, savo grakštumu ir elegancija suvirpinęs ne vieną širdį.

   Šventės staigmena – abiturientų auklėtojų pasirodymas. IVa klasės auklėtoja Roma Glinskienė, IVb klasės auklėtojas Edmundas Ščavinskas ir IVc klasės auklėtoja Lina Adomaitienė palinkėjo, kad visi ketvirtokų norai pildytųsi ir atliko Adomo Vyšniausko dainą „Jeigu žinai, ko tu nori“. Didžioji staigmena – abiturientų tėvai, kartu su auklėtojais pasirodę scenoje ir atlikę šią dainą.

   Ačiū tariame ir trečiokams už dovanotas emocijas, už puikią nuotaiką ir sveikinimus.

   Šimtadienis – tai ne tik skaičiai kalendoriuje, bet ir ypatinga tradicija, įprasminanti paskutines mokyklines dienas. Ši šventė ilgam išliks prisiminimuose ir šildys širdis.   NUOTRAUKOS>>>   DIDELĖ FOTO GALERIJA>>>



2025-03-12 Švenčiame laisvę su žodžiu TĖVYNĖ lūpose!

   Kovo 10 dieną „Saulėtekio“ gimnazijos II aukšto fojė virto ypatinga erdve – čia susirinkę mokiniai ir mokytojai dalyvavo šventinėje akcijoje „Žemėj Lietuvos“, skirtoje Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Gausiai susirinkę dalyviai nekantriai laukė savo eilės pasidalinti gražiausiais lietuvių autorių tekstais, skambėjo jaudinantys žodžiai apie meilę tėvynei, laisvės kainą ir tautos vienybę.

   Šiltas bendravimas, jauki atmosfera ir patriotiški tekstai leido kiekvienam pajusti šios dienos svarbą. Kiekvienas skaitovas jautėsi esąs dalis didelės ir vieningos bendruomenės. Iš jaudulio virpančiu balsu skaitomi eilėraščiai dvelkė šiluma ir tikra, nuoširdžia pagarba savo šaliai.

   „Mūsų skaitomi tekstai – tai padėka Lietuvai“ – tokia buvo pagrindinė akcijos idėja. Tai buvo ne tik literatūrinė išraiška, bet ir gyvas priminimas, kokia svarbi yra mūsų kalba, istorija ir laisvė.

   Po renginio dalyviai dalijosi įspūdžiais, džiaugėsi bendryste ir tuo, kad galėjo prisidėti prie šios prasmingos iniciatyvos. Vieniems tai buvo pirmas toks viešas skaitymas, kiti jau turėjo patirties, tačiau visus suvienijo viena – didžiavimasis savo šalimi ir jos nepriklausomybe.  NUOTRAUKOS>>>

Tegul lietuvybės dvasia mus vienija, kelia ir stiprina tikėjimą savo šalimi!

 



2025-03-12 Pilietinė iniciatyva „Kelias į laisvę“

   2025 m. kovo 10 d. „Kelias į laisvę“ pavadintoje pilietinėje iniciatyvoje aktyviai dalyvavo „Saulėtekio“ gimnazijos vyresnių ir jaunesnių klasių mokinių dvi komandos po penkis mokinius. Renginys skirtas paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo – 1990 m. Kovo 11-osios – metines. Gimnazistai dalyvavo orientacinėse varžybose Šiaulių mieste, atliko užduotis, buvo pasveikinti Šiaulių vicemero ir Technologijų mokymo centro direktorės, gavo padėkas bei buvo simboliškai apdovanoti. Vyresniųjų komanda užėmė II vietą, o jaunesnieji pagal taškų skaičių buvo ketvirti.  Ačiū dalyviams ir vadovėms pilietiškumo ugdymo mokytojai A. Aviženytei ir socialinei pedagogei V. Babrauskei.   NUOTRAUKOS>>>



2025-03-10 Nacionalinis diktantas „Saulėtekyje“

   Kovo 7 dieną mūsų gimnazijoje buvo rašomas Nacionalinis diktantas, subūręs mokinius ir jų tėvelius. Džiaugiamės gražia tradicija, lietuviško žodžio švente. Sveikiname visus dalyvius. Ačiū už meilę gimtajam žodžiui.  NUOTRAUKOS>>>

 



2025-03-07 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos 2024 metų veiklos ataskaita

::  Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos 2024 metų veiklos ataskaita ::



2025-03-05 Patyriminių mokymų festivalis - LyderiAUK

   Kovo 4 d. gimnazijos I-III gimn. klasės mokiniai Elinga Kalytytė, Estela Nainytė, Dovydas Nevulis, Rugilė Butkutė dalyvavo patyriminių mokymų festivalyje - „LyderiAUK“. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, įgyvendindamas „Tūkstantmečio mokyklos I“ projektą, organizavo Šiaulių miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams renginį visų mokinių lyderystei skatinti. Renginio metu gimnazistai ugdė savo lyderystės įgūdžius ir suprato, ką reiškia būti geru lyderiu(-e). Veiklos vyko 4 dirbtuvėse: „Idėjų mūšis“, „Mokymosi efektyvumas: įveik tingines smegenis!“, „O kas vadovauja lyderiui?“, „Konfliktas – baubas po lova?“    NUOTRAUKOS>>>



2025-03-05 Po „Čiurlioniui 150“ ženklu: estetiškas ir pakilus gimnazijos moksleivių kūrybinių darbų parodos atidarymas

   Kultūrinio laiko juostoje visada išsigrynina ir išlieka genialaus talento ženklu pažymėta kūryba. Mūsų meno istorijoje ji dažnai asocijuojasi su  inicialais, o šiemet simboliniu ženklu. 2025 metų laikas yra skirtas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-osioms gimimo metinėms paminėti: darsyk žvilgsniu prisiliesti  prie jo gyvastingų tapybos darbų, įsiklausyti į paslaptingų muzikos garsų sąskambius, prasiskverbiančius į mūsų vidines gelmes, įminti literatūros šedevruose pateiktą prasmingos egzistencijos kodą.

   Kovo 4 dienos popietę gimnazijos bibliotekos-informacinio centro skaitykloje kilnią misiją atliko pirmasis ciklo, skirto M. K. Čiurlionio jubiliejiniams metams pažymėti, renginys – mūsų moksleivių kūrybinių darbų parodos „Nuostabus M. K. Čiurlionio vizijų pasaulis“  atidarymas. Renginio idėja gimė bibliotekos vedėjai, renginio moderatorei Rimai Juškienei, o dailės mokytoja ekspertė Rasa Prišmontienė su mokiniais ją palaikė – per dvidešimt tapybos darbų, inspiruotų M. K. Čiurlionio asmenybės ir kūrybos, papuošė skaityklos erdvę. Šventinę nuotaiką sukūrė ir renginio svečiai: Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos jaunieji atlikėjai Deimantė Laurinaitytė (smuikas), Anandas Čepas (smuikas) ir styginių instrumentų orkestras (mokytoja ekspertė Nijolė Prascevičienė, koncertmeisterė Irina Tautkuvienė). Ant molbertų išsirikiavę ir ant knygų lentynų nugulę skirtingų tematikų, technikų, nuotaikų jaunųjų menininkų Deivinos Stankauskaitės, Evitos Milašauskaitės, Ugnės Vertelytės, Hannos Berest, Sofijos Chornos, Yanos Kondratenko, Elizavetos Syrotinos, Oleksandros Tanich, Gleb Nikolas Prymachuk, Oleksii Ihnatenko, Vilantės Puklevičiūtės, Roko Lazausko, Anhelinos Shpak, Marinos Forikos,  Sofijos Chernenko,  Karynos Mostovos,  Gabrieliaus Vitkausko, Adrijaus Jucevičiaus, Oskaro Lukausko, Natalijos Berezhko, Tonio Labanausko, Deno Musiejuko, Austėjos Stonytės, Ugnės Markevičiūtės darbai...

plačiau >>>





















Socialiniai partneriai



Facebook

Paieška





Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Algaudas
Eglė
Izidorius
Ambraziejus

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius