Kviečiame mokytis būsimų I (9) ir III (11) klasių mokinius 2012-2013 m. m.
Sustojote švietimo įstaigų, suteikiančių vidurinį išsilavinimą, pasirinkimo kryžkelėje? Siekiate jau šiandien tobulėti, kad ateityje lengviau atrastumėte savo vietą sparčiai besikeičiančiame pasaulyje? Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija laukia Jūsų – juk čia „Saulė šviečia visiems“.
Gimnazijoje Jus pasitiks aukštos kvalifikacijos mokytojai bei specialistai, nuoširdžiai besirūpinantys kiekvienu mokiniu.
Gimnazijos bendruomenė pelnytai didžiuojasi savo puikia materialine baze, modernių IKT priemonių taikymu ugdymo(si) procese. Kompiuterizuotos darbo vietos mokiniams įrengtos ne tik dviejuose informacinių technologijų kabinetuose, bet ir viename iš lietuvių, anglų ir vokiečių kalbų kabinetuose, bibliotekoje-informaciniame centre, chemijos bei dailės kabinetuose. Įkurta kompiuterizuota Petro Baranausko vardo fizikos laboratorija. Kompiuterizuotos visos mokytojų darbo vietos. Modernizuoti dalykų kabinetai, kuriuose yra naujausios vaizdinės ir techninės mokymo priemonės. Biblioteka-informacinis centras aprūpintas ne tik naujausiais vadovėliais, bet ir kasmet atnaujinami jo grožinės bei mokslinės literatūros fondai.




Ypatingas dėmesys „Saulėtekio“ gimnazijoje skiriamas visaverčiam ugdymuisi ir saugumui. Čia diferencijuojamas ir individualizuojamas ugdymo turinys, teikiamos dalykų konsultacijos įprastu bei nuotoliniu būdu, įvairių dalyko gebėjimų mokiniams teikiama pedagoginė pagalba. Jau nuo I (9-os) klasės gimnazistai gali mokytis lietuvių kalbos, matematikos, užsienio 1-osios kalbos pagal savo dalyko gebėjimus skirtingose mobiliosiose grupėse.




III-IV klasių gimnazistai vietoj bendrosios kūno kultūros gali rinktis sporto šaką: aerobiką (šokių salėje), atletinę gimnastiką (treniruoklių salėje), krepšinį, tinklinį ar turizmą.
Meninio ugdymo srityje gimnazistai mokosi dailės, muzikos, kompiuterinės muzikos technologijų ar teatro, o technologijų srityje – taikomojo meno, amatų ir dizaino ar statybos ir medžio apdirbimo.




Sudarytos sąlygos pasirinkti kelis iš siūlomų dalykų modulių I-IV klasėse, parengtų beveik visiems mokomiesiems dalykams. Šie moduliai padeda likviduoti gebėjimų spragas, pagilinti dalyko mokymąsi ar padėti pasirinkti tolimesnį kelią. III-IV klasėse siūlomi ir šie pasirenkamieji dalykai: informacinės technologijos (A ir B kursai), kompiuterinės technologijos, psichologija, braižyba, naujai pasirinkta užsienio kalba (anglų, vokiečių, rusų, prancūzų), ekonomika, teisė, sveika gyvensena, karjeros vadyba, verslo teisės pradžiamokslis, asmeninių finansų valdymas ir bankininkystė.
Visa į mokinį orientuota ugdomoji veikla padeda sėkmingai išlaikyti brandos egzaminus. Praėjusiais mokslo metais 134 gimnazijos abiturientai baigė mokyklą ir gavo brandos atestatus (iš jų 9 su pagyrimu, 4 mokiniai iš atskirų brandos egzaminų gavo aukščiausius 100 balų įvertinimus).
Nuoseklų ir atkaklų mokytojų darbą bei šiltą bendradarbiavimą su mokiniais įprasmina aukšti mokinių pasiekimai tarptautinėse, respublikinėse ir miesto olimpiadose, konkursuose bei sporto varžybose. 2010-2011 m.m. net du mūsų gimnazijos mokiniai iš tarptautinių olimpiadų parvežė sidabro medalius. Irmantas Mogila Lietuvą atstovavo tarptautinėje biologijos olimpiadoje Taivanyje, o Stanislovas Ambrasas – Čekijoje, Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadoje. Praėjusiais mokslo metais laimėtos net 4 prizinės vietos ir tarptautiniuose dailės bei fotografijos konkursuose, 5 prizinės vietos respublikos dalykinėse olimpiadose ir net 43 prizinės vietos respublikos konkursuose. Miesto dalykinėse olimpiadose užėmėme 15 prizinių vietų, o miesto konkursuose 83 prizines vietas.




„Saulėtekio“ gimnazijoje jūsų laukia plati neformaliojo švietimo veiklų pasiūla, padedanti kiekvienam atskleisti ir tobulinti savo gebėjimus, prasmingai praleisti laisvalaikį. Mėgsti sportuoti – lankyk krepšinio, tinklinio, atletinės gimnastikos, aerobikos būrelius. Gimnazijoje įrengta moderni treniruoklių salė. Mėgsti muziką – įsiliek į folklorinio ansamblio „Vieversėlis“ ar roko grupės gretas. Nori įgyti žinių apie automobilio sandarą, eksploataciją, išmokti kelių eismo taisykles - rinkis saugaus eismo būrelį.
Informacija apie neformalaus ugdymo pasiūlą >>>




Be to, mokiniams negalintiems lankyti gimnazijos dėl svarbių priežasčių, sudaromos sąlygos mokytis taikant nuotolinio mokymo(si) formą.
„Saulėtekio“ gimnazija nuo 2012 m. rugsėjo 1 d. kviečia Šiaulių miesto ir rajono mokinius mokytis naujai formuojamose I (devintose) ir III (vienuoliktose) gimnazijos klasėse.
Asocijuotos Gegužių progimnazijos mokiniai arba mokiniai, gyvenantys asocijuotos mokyklos teritorijoje, priimami pirmumo teise.
ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS BENDROJO LAVINIMO MOKYKLŲ, GRUPIŲ, KLASIŲ KOMPLEKTAVIMO TVARKOS APRAŠAS
Prašymai priimami 203 (201, 202) kab. (darbo laikas: I-IV 8.00-17.00 val. V 8.00-15.45 val.).
Adresas: Lieporių g. 2, Šiauliai. Tel.: (8-41) 55 27 48, el. p.: regina@sauletekis.lt.
„Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenė





Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojų komanda - direktoriaus pavaduotojas ugdymui, istorijos mokytojas Malik Agamalijev, anglų kalbos mokytoja ir IIIa klasės vadovė Tatjana Cukanova, biologijos mokytoja Agnė Rocienė, socialinė pedagogė ir Id klasės vadovė Jurgita Kerežienė, neformaliojo ugdymo organizatorė ir IIa klasės vadovė Lina Jokubauskienė bei pilietiškumo pagrindų mokytojas, projekto koordinatorius Audrius Mickevičius 2025 metų kovo 10–14 d. dalyvavo Erasmus+ darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo kursuose „Inclusive teaching methods: management of multicultural groups“ Romoje, Italijoje. Erasmus+ projekto „Įtraukties principas - daugiakultūriškumas“ (Nr. 2024-1-LT01-KA122-SCH-000204367), tikslas yra tobulinti ir gerinti mokytojų profesinius įgūdžius, t. y. išmokti kokybiškai įgyvendinti įtraukties principą, akcentuojant daugiakultūriškumą.
Kvalifikacijos tobulinimo kursus vedė Infol Education organizacija lektoriai Giamila Lapponi, Francesco Cuccari, Arianna Lisandro. Lektoriai kalbėjo apie emocinio atpažinimo metodus, įtraukiojo ugdymo metodus, daugiakultūriškumo aspektus ir migrantų ugdymą. Anot jų, įtraukusis ugdymas daugiakultūrinėse grupėse reikalauja ypatingo dėmesio mokinių kultūriniams skirtumams, individualiems poreikiams ir socialinei integracijai. Svarbus kultūrinis sąmoningumas, diferencijuotas ugdymas, bendradarbiavimas, emocinis palaikymas bei visos bendruomenės įsitraukimas. Kursuose dalyvavo Latvijos, Švedijos, Suomijos, Lenkijos mokytojai, su jais diskutavome apie įtraukųjį ugdymą, dirbome grupėse ir generavome naujas idėjas, kaip organizuoti įtraukųjį ugdymą.
Mokytojai ne tik pasisėmė teorinių žinių, bet ir turėjo neįkainojamą galimybę lankytis Romos „Palombini“ mokykloje, kurioje mokosi daugiau nei 1200 mokinių. Mokytojai galėjo iš arti susipažinti su įvairiomis mokymo strategijomis, kai vienu metu reikia mokyti skirtingų užsienio šalių vaikus.
Kvalifikacijos tobulinimo kursų metu Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojai pagilino ir patobulino įtraukiojo ugdymo metodus, išmoko juos taikyti ugdymo procese, susipažino su kultūriniais Italijos (Romos) aspektais. NUOTRAUKOS>>>
Finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.
Vasario 28 d. Šiaulių miesto kultūros centre vyko „Saulėtekio“ gimnazijos XVI abiturientų laidos Šimtadienio šventė.
Pirmoji renginio dalis – ketvirtokų spektaklis „16 norų“. Publika susižavėjusi stebėjo jaunųjų aktorių nuoširdų pasirodymą. Už pagalbą statant spektaklį abiturientai dėkingi mokytojams: teatro mokytojai Linai Jokubauskienei, dailės mokytojai Rasai Prišmontienei, muzikos mokytojai Vilmai Ušinskienei ir šokių mokytojui Liudui Nekrošiui. Dėkingi ir gimnazijos direktorei Jūratei Rimkuvienei už gražius sveikinimus ir palinkėjimus.
Antroji dalis prasidėjo jautria ir jausmus virpinančia abiturientų Augustės ir Domanto daina, jų mokytojas Rolandas Janušas. Šventę tęsė charizmatiška grupė „Šaukštai po pietų“, kurių vadovas M. Babrauskas.
Vienas ryškiausių vakaro momentų – ketvirtokų valsas, savo grakštumu ir elegancija suvirpinęs ne vieną širdį.
Šventės staigmena – abiturientų auklėtojų pasirodymas. IVa klasės auklėtoja Roma Glinskienė, IVb klasės auklėtojas Edmundas Ščavinskas ir IVc klasės auklėtoja Lina Adomaitienė palinkėjo, kad visi ketvirtokų norai pildytųsi ir atliko Adomo Vyšniausko dainą „Jeigu žinai, ko tu nori“. Didžioji staigmena – abiturientų tėvai, kartu su auklėtojais pasirodę scenoje ir atlikę šią dainą.
Ačiū tariame ir trečiokams už dovanotas emocijas, už puikią nuotaiką ir sveikinimus.
Šimtadienis – tai ne tik skaičiai kalendoriuje, bet ir ypatinga tradicija, įprasminanti paskutines mokyklines dienas. Ši šventė ilgam išliks prisiminimuose ir šildys širdis. NUOTRAUKOS>>> DIDELĖ FOTO GALERIJA>>>
Kultūrinio laiko juostoje visada išsigrynina ir išlieka genialaus talento ženklu pažymėta kūryba. Mūsų meno istorijoje ji dažnai asocijuojasi su
inicialais, o šiemet simboliniu
ženklu. 2025 metų laikas yra skirtas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-osioms gimimo metinėms paminėti: darsyk žvilgsniu prisiliesti prie jo gyvastingų tapybos darbų, įsiklausyti į paslaptingų muzikos garsų sąskambius, prasiskverbiančius į mūsų vidines gelmes, įminti literatūros šedevruose pateiktą prasmingos egzistencijos kodą.
Kovo 4 dienos popietę gimnazijos bibliotekos-informacinio centro skaitykloje kilnią misiją atliko pirmasis ciklo, skirto M. K. Čiurlionio jubiliejiniams metams pažymėti, renginys – mūsų moksleivių kūrybinių darbų parodos „Nuostabus M. K. Čiurlionio vizijų pasaulis“ atidarymas. Renginio idėja gimė bibliotekos vedėjai, renginio moderatorei Rimai Juškienei, o dailės mokytoja ekspertė Rasa Prišmontienė su mokiniais ją palaikė – per dvidešimt tapybos darbų, inspiruotų M. K. Čiurlionio asmenybės ir kūrybos, papuošė skaityklos erdvę. Šventinę nuotaiką sukūrė ir renginio svečiai: Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos jaunieji atlikėjai Deimantė Laurinaitytė (smuikas), Anandas Čepas (smuikas) ir styginių instrumentų orkestras (mokytoja ekspertė Nijolė Prascevičienė, koncertmeisterė Irina Tautkuvienė). Ant molbertų išsirikiavę ir ant knygų lentynų nugulę skirtingų tematikų, technikų, nuotaikų jaunųjų menininkų Deivinos Stankauskaitės, Evitos Milašauskaitės, Ugnės Vertelytės, Hannos Berest, Sofijos Chornos, Yanos Kondratenko, Elizavetos Syrotinos, Oleksandros Tanich, Gleb Nikolas Prymachuk, Oleksii Ihnatenko, Vilantės Puklevičiūtės, Roko Lazausko, Anhelinos Shpak, Marinos Forikos, Sofijos Chernenko, Karynos Mostovos, Gabrieliaus Vitkausko, Adrijaus Jucevičiaus, Oskaro Lukausko, Natalijos Berezhko, Tonio Labanausko, Deno Musiejuko, Austėjos Stonytės, Ugnės Markevičiūtės darbai...