
Kiekvienas iš mūsų turi įvairiausių gabumų ir talentų, kuriuos tik svarbu laiku pastebėti, atskleisti ir lavinti. Kiekvienas iš mūsų esame kitoks, todėl skirtingi ir mūsų gabumai bei talentai. Vienas gali turėti gražų balsą, kitas išraiškingai deklamuoti eiles, trečias skinti laurus įvairiausiose olimpiadose... O kokį talentą ir gabumus turi mūsų mokyklos mokinys Gediminas Jacikevičius?
Štai ką Gediminas papasakojo apie savo pomėgį, talentą ir užsiėmimą. Bet pirmiausia reikėtų paminėti, kas tai yra. Trumpai tariant - tai lengvoji atletika, kurią Gediminas praktikuoja jau ketvirtus metus. Bet apie viską nuo pradžių.
Â
- Gediminai, kaip ir kodėl pradėjai lankyti lengvąją atletiką?
 - Mūsų mokyklos stadione vyko spotinės varžybos, kuriose aš dalyvavau. Mane pastebėjo vienas treneris, užsirašė telefono numerį. Žinoma, aš net nesitikėjau, kad paskambins, bet nutiko priešingai - sulaukiau skambučio ir taip pradėjau lankyti lengvąją atletiką.
 - Lengvąją atletiką lankai jau ketverius metus. Tai kokie tavo pasiekimai šioje srityje? Tai, tavo manymu, daug ar mažai?
 - Tikriausiai reikėtų pirmiausiai paminėti tuos pasiekimus, o apie juos tegu sprendžia kiti. Taline vykusiose varžybose priklausiau Pabaltijo rinktinei, kovojusiai prieš Rusijos rinktinę, ir iškovojau III - ąją vietą 3 km distancijoje. 2004m. tapau uždarų patalpų čempionu, dalyvavau Baltijos jūros šalių jaunių žaidynėse ir 1500 m distancijoje laimėjau III - ąją vietą. Esu kandidatas į Europos čempionatą 5- 10 km distancijoje. Be to, priklausau Lietuvos lengvosios atletikos jaunių rinktinei. Ir, žinoma, dalyvavau varžybose Lietuvoje.
Â
- O kas nusprendžia, kokiose varžybose tu turėsi dalyvauti? - Varžybas parenka mano treneriai Pranas ir Dainius Šaucikovai.
Â
- Tikriausiai nieko nebūtumei šioje sporto šakoje pasiekęs ir laimėjęs, jei nebūtumei treniravęsis. Tai trumpai papasakok apie savo treniruotes.
 - Žinoma, jei nori pasiekti savo tikslą, tai turi jo siekti, o treniruotės yra mano laimėjimų pagrindas. Aš treniruojuosi 6 kartus per savaitę po 3 valandas. Dalyvauju sportinėse stovyklose.
 - O ar esi patyręs traumų, kurios yra tokios dažnos sportininkų gyvenime?
 - Rimtų traumų dar iki šio laiko pavyko išvengti (Gediminas tris kartus nusispjauna per kairįjį petį).
 - Sportuodamas praleidi daug laiko. Ar ketini sportą sieti su studijomis universitete, pvz., studijuoti kūno kultūrą?
 - Tikriausiai, kad ne, nors sportuoti ketinu ir toliau.
Â
- Ar turi kokią svajonę, susijusią su sportu?
 - Taip, turiu. Norėčiau išbandyti savo jėgas Europos čempionate, o paskui gal ir laimėti!
 - Tai koks, tavo manymu, turėtų būti geras sportininkas? Kokias savybes jis turėtų turėti?
 - Pirmiausia labai svarbus yra sportininko charakteris. Jis turėtų būti maksimalistas, turintis tikslą ir jo siekiantis, savikritiškas.
Â
- O ar lengvoji atletika tau gyvenime yra labai svarbi?
 - Nesu šios sporto šakos fanatikas, domiuosi ir kitais dalykais, pvz., fotografija. Kartais praleidžiu vieną kitą treniruotę, jei manęs rytoj laukia kontroliniai ar kokie sunkūs atsiskaitymai. Jei neužsiiminėčiau lengvąja atletika, tikriausiai turėčiau kitų užsiėmimų. Bet, žinoma, man dabartinis užsiėmimas patinka - gerai yra išbandyti save, siekti tikslo ir varžytis su kitais.
 - Ačiū už pokalbį ir sėkmės įvairiausiose varžybose!!!
R.P. Pašnekovo kalba netaisyta.

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojų komanda - direktoriaus pavaduotojas ugdymui, istorijos mokytojas Malik Agamalijev, anglų kalbos mokytoja ir IIIa klasės vadovė Tatjana Cukanova, biologijos mokytoja Agnė Rocienė, socialinė pedagogė ir Id klasės vadovė Jurgita Kerežienė, neformaliojo ugdymo organizatorė ir IIa klasės vadovė Lina Jokubauskienė bei pilietiškumo pagrindų mokytojas, projekto koordinatorius Audrius Mickevičius 2025 metų kovo 10–14 d. dalyvavo Erasmus+ darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo kursuose „Inclusive teaching methods: management of multicultural groups“ Romoje, Italijoje. Erasmus+ projekto „Įtraukties principas - daugiakultūriškumas“ (Nr. 2024-1-LT01-KA122-SCH-000204367), tikslas yra tobulinti ir gerinti mokytojų profesinius įgūdžius, t. y. išmokti kokybiškai įgyvendinti įtraukties principą, akcentuojant daugiakultūriškumą.
Kvalifikacijos tobulinimo kursus vedė Infol Education organizacija lektoriai Giamila Lapponi, Francesco Cuccari, Arianna Lisandro. Lektoriai kalbėjo apie emocinio atpažinimo metodus, įtraukiojo ugdymo metodus, daugiakultūriškumo aspektus ir migrantų ugdymą. Anot jų, įtraukusis ugdymas daugiakultūrinėse grupėse reikalauja ypatingo dėmesio mokinių kultūriniams skirtumams, individualiems poreikiams ir socialinei integracijai. Svarbus kultūrinis sąmoningumas, diferencijuotas ugdymas, bendradarbiavimas, emocinis palaikymas bei visos bendruomenės įsitraukimas. Kursuose dalyvavo Latvijos, Švedijos, Suomijos, Lenkijos mokytojai, su jais diskutavome apie įtraukųjį ugdymą, dirbome grupėse ir generavome naujas idėjas, kaip organizuoti įtraukųjį ugdymą.
Mokytojai ne tik pasisėmė teorinių žinių, bet ir turėjo neįkainojamą galimybę lankytis Romos „Palombini“ mokykloje, kurioje mokosi daugiau nei 1200 mokinių. Mokytojai galėjo iš arti susipažinti su įvairiomis mokymo strategijomis, kai vienu metu reikia mokyti skirtingų užsienio šalių vaikus.
Kvalifikacijos tobulinimo kursų metu Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojai pagilino ir patobulino įtraukiojo ugdymo metodus, išmoko juos taikyti ugdymo procese, susipažino su kultūriniais Italijos (Romos) aspektais. NUOTRAUKOS>>>
Finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.
Vasario 28 d. Šiaulių miesto kultūros centre vyko „Saulėtekio“ gimnazijos XVI abiturientų laidos Šimtadienio šventė.
Pirmoji renginio dalis – ketvirtokų spektaklis „16 norų“. Publika susižavėjusi stebėjo jaunųjų aktorių nuoširdų pasirodymą. Už pagalbą statant spektaklį abiturientai dėkingi mokytojams: teatro mokytojai Linai Jokubauskienei, dailės mokytojai Rasai Prišmontienei, muzikos mokytojai Vilmai Ušinskienei ir šokių mokytojui Liudui Nekrošiui. Dėkingi ir gimnazijos direktorei Jūratei Rimkuvienei už gražius sveikinimus ir palinkėjimus.
Antroji dalis prasidėjo jautria ir jausmus virpinančia abiturientų Augustės ir Domanto daina, jų mokytojas Rolandas Janušas. Šventę tęsė charizmatiška grupė „Šaukštai po pietų“, kurių vadovas M. Babrauskas.
Vienas ryškiausių vakaro momentų – ketvirtokų valsas, savo grakštumu ir elegancija suvirpinęs ne vieną širdį.
Šventės staigmena – abiturientų auklėtojų pasirodymas. IVa klasės auklėtoja Roma Glinskienė, IVb klasės auklėtojas Edmundas Ščavinskas ir IVc klasės auklėtoja Lina Adomaitienė palinkėjo, kad visi ketvirtokų norai pildytųsi ir atliko Adomo Vyšniausko dainą „Jeigu žinai, ko tu nori“. Didžioji staigmena – abiturientų tėvai, kartu su auklėtojais pasirodę scenoje ir atlikę šią dainą.
Ačiū tariame ir trečiokams už dovanotas emocijas, už puikią nuotaiką ir sveikinimus.
Šimtadienis – tai ne tik skaičiai kalendoriuje, bet ir ypatinga tradicija, įprasminanti paskutines mokyklines dienas. Ši šventė ilgam išliks prisiminimuose ir šildys širdis. NUOTRAUKOS>>> DIDELĖ FOTO GALERIJA>>>
Kultūrinio laiko juostoje visada išsigrynina ir išlieka genialaus talento ženklu pažymėta kūryba. Mūsų meno istorijoje ji dažnai asocijuojasi su
inicialais, o šiemet simboliniu
ženklu. 2025 metų laikas yra skirtas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-osioms gimimo metinėms paminėti: darsyk žvilgsniu prisiliesti prie jo gyvastingų tapybos darbų, įsiklausyti į paslaptingų muzikos garsų sąskambius, prasiskverbiančius į mūsų vidines gelmes, įminti literatūros šedevruose pateiktą prasmingos egzistencijos kodą.
Kovo 4 dienos popietę gimnazijos bibliotekos-informacinio centro skaitykloje kilnią misiją atliko pirmasis ciklo, skirto M. K. Čiurlionio jubiliejiniams metams pažymėti, renginys – mūsų moksleivių kūrybinių darbų parodos „Nuostabus M. K. Čiurlionio vizijų pasaulis“ atidarymas. Renginio idėja gimė bibliotekos vedėjai, renginio moderatorei Rimai Juškienei, o dailės mokytoja ekspertė Rasa Prišmontienė su mokiniais ją palaikė – per dvidešimt tapybos darbų, inspiruotų M. K. Čiurlionio asmenybės ir kūrybos, papuošė skaityklos erdvę. Šventinę nuotaiką sukūrė ir renginio svečiai: Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos jaunieji atlikėjai Deimantė Laurinaitytė (smuikas), Anandas Čepas (smuikas) ir styginių instrumentų orkestras (mokytoja ekspertė Nijolė Prascevičienė, koncertmeisterė Irina Tautkuvienė). Ant molbertų išsirikiavę ir ant knygų lentynų nugulę skirtingų tematikų, technikų, nuotaikų jaunųjų menininkų Deivinos Stankauskaitės, Evitos Milašauskaitės, Ugnės Vertelytės, Hannos Berest, Sofijos Chornos, Yanos Kondratenko, Elizavetos Syrotinos, Oleksandros Tanich, Gleb Nikolas Prymachuk, Oleksii Ihnatenko, Vilantės Puklevičiūtės, Roko Lazausko, Anhelinos Shpak, Marinos Forikos, Sofijos Chernenko, Karynos Mostovos, Gabrieliaus Vitkausko, Adrijaus Jucevičiaus, Oskaro Lukausko, Natalijos Berezhko, Tonio Labanausko, Deno Musiejuko, Austėjos Stonytės, Ugnės Markevičiūtės darbai...