Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Projektas „Heritage for tomorrow - from understanding to enjoyment“

Data: 2019-10-25

 alt=

   Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos delegacija spalio 12-18 dienomis lankėsi Lenkijoje. Išvykos metu mūsų mokiniai bei mokytojai atstovavo mūsų mokyklai „Heritage for tomorrow - from understanding to enjoyment“ projekte. Pirmąsias 2 dienas svečiavomės viename seniausių miestų - Krokuvoje,  apžiūrėjome miesto senamiestį, aplankėme Wawel (Vavelio) pilį, tyrinėjome į UNESCO paveldą įtrauktus objektus. Trečią dieną nuo ankstyvo ryto visi išvykome į Wieliczka (Veličkų) druskų kasyklas, kuriose turėjome galimybę sužinoti apie druską ir jos išgavimą.

   Kita diena buvo skirta susipažinti su miesteliu, kuriame gyveno mūsų draugai. Tai mielas mažas miestelis Weluń (Veliunis). Dienos pradžioje turėjome pažintinę pamokėlę apie Romos imperiją, kurios metu sužinojome apie gyvenimą Romos imperijos laikais, taip pat gavome galimybę patys išbandyti tų laikų kareivio šarvus bei kitą amuniciją, o vakare kartu su jaunimu mokėmės šokti tradicinius įvairių šalių šokius.

   Penktą dieną iš ankstyvo ryto sėdę į autobusą nuvykome į savo meduoliais garsėjantį miestą Toruń (Torūnę). Nors oras nebuvo geriausias, tačiau sulaukėme nuostabių pasakojimų bei pamatėme tradicinius vietinių drabužius. Diena tuo nesibaigė. Aplankėme visiems žinomo Koperniko muziejų, apžiūrinėjome miestą ir išgirdome įdomių faktų apie meduolius bei jų istoriją. Dienos pabaigoje patys išbandėme savo konditerinius sugebėjimus bei pasigaminome po meduolį.

   Paskutinę dieną turėjome išvyką į Wroclaw (Vroclavą), kuriame išvydome žymiąją panoramą Raclawicka (Raslavicų) – 15 metrų aukščio ir net 114 metrų ilgio nutapytą darbą, skirtą Kosciuškos sukilimui paminėti. Likusią dienos dalį lankėmės įvairiose miesto vietose, nuo kurių atsivėrė kvapą gniaužiantys vaizdai, bei ieškojome pasislėpusių nykštukų (kurių visame mieste daugiau nei 350). Penktadienį, po ilgos ir turiningos savaitės, mūsų delegacija grįžo į tėvynę. Tikimės, kad tokių kelionių mūsų mokykloje tik daugės!  NUOTRAUKOS>>>

Projekto dalyviaiAdministracija
Kita informacijaKita informacija

2020-03-30 Dėl ugdymo proceso organizavimo nuotoliniu būdu

Atsižvelgus į susidariusią koronaviruso situaciją, vadovaujantis Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. kovo 30 d. įsakymu Nr. A-420Dėl ugdymo organizavimo karantino metu“ patvirtintomis Rekomendacijomis  ir įvertinus mokymo(si) nuotolinio būdu specifiką nuo 2020 m. kovo 30 d. iki karantino termino pabaigos keičiame  pamokų laiką:

Pamokos Laikas Veikla
8.00 val. – 11.00 val.    Nuotolinis ugdymas(sis) asinchroniniu būdu, kai mokymo metu mokinys ir mokytojas dirba skirtingu laiku, bendraudami el. paštu ar kitų internetinių sistemų pagalba.
11.00 val. – 12.00 val. Pietų pertrauka
1. 12.00 val. – 12.20 val.

 

   Nuotolinis ugdymas(sis) sinchroniniu būdu, kai ugdymo atveju mokiniai ir mokytojas dalyvauja mokymo procese tuo pat metu (tiesioginės vaizdo konferencijos) ir/ar asinchroniniu būdu.
2. 12.30 val. – 12.50 val.
3. 13.00 val. – 13.20 val.
4. 13.30 val. – 13.50 val.
5. 14.00 val. – 14.20 val.
6. 14.30 val. – 14.50 val.
7. 15.00 val. – 15.20 val.
  Nuo 15.30 val. Neformalusis švietimas

:: 2020-03-30 įsakymas, dėl pamokų laiko pakeitimo :: Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas ::

Prisijungimas prie TAMO dienyno - https://dienynas.tamo.lt/Prisijungimas

Prisijungimas prie nuotolinio mokymo sistemos MOODLE - http://moodle.sauletekis.lt/

=========================================================================

Konsultacijos svarbiais technologijų naudojimo klausimais ir dėl kilusių problemų:

!!! Kai kreipiatės į administratorius, parašykite savo vardą, pavardę, klasę!
Taip pat kuo aiškiau nusakykite problemą - kur negalite prisijungti (į TAMO, į nuotolinio mokymo sistemą moodle ar dar kur nors), kodėl negalite prisijungti (nesiregistravote niekada, pamiršote prisijungimo duomenis ar tik slaptažodį ir pan.)
Be šių svarbių duomenų pagalbos nesuteiksime.

Karolis Kundrotas - karolis.kundrotas@sauletekis.lt , TAMO žinutėmis, tel. +370 5 207 7904
Galimų konsultacijų telefonu laikas:  PIRMAD. 9:00-11:00, 17:00-19:00    ANTRAD. 9:00-11:00  
TREČIAD. 13:00-19:00    KETVIRT. 9:00-11:00, 13:00-19:00    PENKTAD. 9:00-18:00

Gražvydas Felinskas - grazvydas.felinskas@sauletekis.lt , tel. ... (telefonas bus paskelbtas vėliau)
Galimų konsultacijų telefonu laikas:  ANTRAD. 9:00-12:00   TREČIAD. 9:00-16:00    PENKTAD. 9:00-15:00

SVARBU: Be reikalo neskambinkite. Problemą geriausia aprašyti elektroniniu laišku, surašant svarbias detales. Visi techniniai darbuotojai stengsis kuo greičiau spręsti problemas, kuo operatyviau suteikti pagalbą/konsultaciją. Skambinti prašome tik ekstra atvejais, kai kažką reikia spręsti labai skubiai.

=========================================================================2020-03-26 Koronavirusas ir karantino pratęsimas

 

Koronavirusas. Veiksmai ir rekomendacijos įtarus užsikrėtimą.
Dažniausiai užduodami klausimai.
Koronavirusas. Veiksmai ir rekomendacijos įtarus užsikrėtimą.
Dažniausiai užduodami klausimai.
Informacija apie karantino pratęsimą iki balandžio 13 dienos.

 2020-03-18 Ką turi žinoti švietimo bendruomenė Lietuvoje paskelbus karantiną

Prašome susipažinti su Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengta
detalia informacija, ką turi žinoti švietimo bendruomenė Lietuvoje paskelbus karantiną.

Atmintinė dėl koronaviruso >>>2020-03-17 Ką reikia žinoti apie koronavirusą

LR sveikatos apsaugos ministro SPRENDIMAS
dėl visuomenės sveikatos priemonių, siekiant suvaldyti KORONAVIRUSO infekciją2020-03-15 Karantino režimas nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val.

   Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso plitimo, Vyriausybė neeiliniame posėdyje nutarė paskelbti karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijojeKarantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val. 

   Prašome saugoti save bei savo artimuosius ir laikytis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. patvirtinto nutarimo Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ nuostatų.

Koronaviruso karštoji linija – 1808.2020-03-13 Mokinių eilėraščiai gimsta iš meilės kraštui

   Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka, minėdama Lietuvių kalbos dienas, įgyvendina Lietuvių kalbos komisijos finansuojamą projektąPažink lietuvišką žodį: kalbos karta kaitose". Projektu siekiama skatinti domėjimąsi lietuvių kalba, puoselėti gimtosios kalbos vertybę, ugdant patriotiškas, kūrybingas asmenybes. Į šią prasmingą veiklą įsitraukė ir Ia klasės mokinės Kamilė Mendelytė, Rugilė Siroveckytė, Emilija Tomkutė bei Ib klasės mokinės Viktorija Grinytė ir Augusta Lešinskaitė. Mokinės kūrė eilėraščius apie Lietuvą, kurie sulaukė palankaus vertinimo. „Tėvynės kraštas šneka šventai –/ Jo kalba primena maldą.../ Tėvynės kraštas kvepia sakais –/ Jų kvapas primena pasaką...“ (eilėraštis „Lietuvai“), „Mokslo laurais pasipuošus/ Didį vardą Tu neši./ Nor esi maža žemelė,/ Bet į širdį vos telpi!” (eilėraštis „Lietuvio širdies kalba“) –  tai kelios pakilios eilutės iš mokinių tekstų, gimusių iš meilės gimtajam kraštui.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūratė Montvidienė2020-03-10 Diktanto konkurso laureatė

   Vasario 13 d. jau XVII kartą Gegužių progimnazijos Lietuvių kalbos draugija organizavo Lieporių mikrorajono mokykloms Diktanto konkursą. Jis skirtas Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Mūsų gimnazijos mokiniai neabejingi gimtajai kalbai. Jie supranta, kad taisyklingai kalbėti ir rašyti yra kiekvieno žmogaus pareiga, todėl noriai dalyvavo Gegužių progimnazijos organizuotame renginyje, kuris pasižymėjo dalyvių gausa (diktantą rašė 101 dalyvis). Tarp geriausiai diktantą parašiusių ir mūsų IIa klasės gimnazistė Eva Bertašiūtė (mokytoja Roma Glinskienė). Eva I–II gimnazinių klasių grupėje buvo trečia.

   Sveikiname Evą Bertašiūtę, puoselėjančią gimtąją kalbą, ir linkime sėkmės.

Lietuvių kalbos mokytojos2020-03-06 Kviečiame mokytis

Daugiau apie priėmimo mokytis sąlygas >>>>>2020-03-06 Diktantas ir vėl subūrė „Saulėtekio“ bendruomenę

   Vasario 28 dieną „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko gražia tradicija tapęs Nacionalinio diktanto konkursas, subūręs visus norinčius bendruomenės narius. Konkurso dalyviai rašė tekstą pagal Birutės Jonuškaitės „Milinę“, pasakojantį apie Angelą, ateitį ir viltį. Džiugu, kai iš mūsų protėvių atėjęs gimtasis žodis suvienija, kai diktanto konkursas tampa švente, kurioje laimėtojais gali vadintis visi dalyviai – juk jie neša lietuvybės vėliavą.

   Raštingiausia mūsų gimnazijos mokine tapo Eva BertašiūtėIIa klasės. Taip pat džiaugiamės mokytojos Astos Titenienės ir mamos bei gimnazijos darbuotojos Astos Bertašienės raštingumu.

   Sveikiname visus dalyvius! Skatiname ir toliau visą gimnazijos bendruomenę didžiuotis unikalia lietuvių kalba ir būti tikrais savo šalies patriotais!  NUOTRAUKOS>>>

Lietuvių kalbos mokytojų vardu Loreta Andriuškevičienė2020-03-05 Brangūs Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės nariai

   Dėkojame už Jūsų skiriamą finansinę paramą gimnazijai. Jūsų dėka gimnazija kasmet gražėja, tampa modernesnė, vis labiau atitinkanti visuomenės, tėvų ir gimnazistų lūkesčius. 2018 metais gautos paramos lėšos tikslingai panaudotos gimnazijos ugdymo(si) bazės turtinimui. Įrengtas Ramybės kambarys mokinių ir darbuotojų poilsiui, savižinos užsiėmimams (kambarys aprūpintas kompiuterine, vaizdo ir garso įranga bei moderniais baldais), sukurta „Lietuvybės kodo siena“, modernizuotas ir virtualiomis darbo vietomis aprūpintas anglų kalbos kabinetas, atnaujinta ugdymo(si) bazė naujomis mokymo priemonėmis.

   2019 m. gautos lėšos ir vėl bus tikslingai panaudotos ugdymo(si) aplinkos gerinimui. Tikėdamiesi Jūsų supratimo ir paramos, kreipiamės į Jus ir vėl kviečiame skirti už 2019 metus 1,2 procento pajamų mokesčio „Saulėtekio“ gimnazijai.

   Nutarę šią paramą skirti gimnazijai, Jūs galėsite nuo 2020 m. sausio 1 d. tai padaryti asmeniškai užpildę specialios formos FR0512 prašymą ir pateikę jį elektroniniu būdu per Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS).

   Atsiųsti paštu ar pateikti tiesiogiai VMI popieriniai prašymai nebus nagrinėjami!

   Prašymus per EDS galėsite pateikti ne tik savarankiškai, bet ir atvykę į gimnaziją, kur Jums tikrai pagelbės mūsų sekretoriato darbuotojai. Taip pat prašymus padės užsipildyti VMI darbuotojai bet kurios apskrities VMI padalinyje.

Rekvizitai 1,2 procentų paramai skirti:

Paramos gavėjo identifikacinis numeris (kodas) – 290532510.

Paramos gavėjo pavadinimas – „Saulėtekio“ gimnazija.

Primename, kad šią paramą Jūs galite skirti iki 2020 metų gegužės 1 dienos.

Pagarbiai,

„Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė2020-03-05 AIŠKINAM: Koronavirusas SARS-CoV-2

 

VERTA SUSIPAŽINTI: Konsultuojantis su įvairiais specialistais bei virusologais
paruoštas INFORMACINIS VIDEO apie koronavirusą.2020-03-04 Erasmus + projektas Prancūzijoje

   Šių metų vasario 23-29 d. mūsų gimnazijos socialinė pedagogė ir viena iš gimnazijos karjeros konsultančių Jurgita Kerežienė dalyvavo Erasmus + projekteUgdymo karjerai sistemos tobulinimas Šiaulių miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokykloseParyžiuje (Prancūzija). Jo metu susipažino su Prancūzijos švietimo sistema bei gerąja ugdymo karjerai patirtimi: bendrojo ugdymo programomis, pameistryste, profesinio ugdymo licėjumi. Be galo didelį įspūdį paliko Savanturiers mokytojų asociacija, kuri pagrindinį dėmesį skiria projektams per mokslinę tiriamąją veiklą. Projekto dalyviams skiriami tarpdisciplininiai konsultantai – mokslininkai, kurie padeda spręsti iškilusias problemas. Taip pat lankėsi Emilis Zola pradinėje mokykloje, kurioje labai didelis dėmesys skiriamas susitarimams, klasės taisyklėms, planavimui. Susipažino su Compagnons de Devoir organizacija, kurioje mokomasi pameistrystės principu (mokinys jau turi sutartį su darbdaviu) bei sudaromos galimybės „pasimatuoti profesiją“. Lankytasi ir profesiniame licėjuje Lycee Belliard, kuriame užtikrinamas mokymo patrauklumas, lankstumas bei kokybė rengiant programas, susijusias su maisto gamyba bei jo patiekimu. Paskutinė diena buvo skirta diskusijai bei susipažinimui su CAMPUS des metiers et de l‘enterprise profesinio mokymo licėjuje, kuriame mokiniai metus gali išbandyti norimą profesiją. Likome nustebinti mokiniams bei mokytojams sudaromomis galimybėmis, priemonių gausa bei lankstumu ir tuo, kad laikomasi pagrindinio principo – išmokti amato ir dirbti pačiam (95 procentai įmonių Prancūzijoje yra smulkios ir vidutinio stambumo įmonės, kuriose dirba iki 5 darbuotojų).

   Dalyvavimas šiame projekte-stažuotėje leido patobulinti bendradarbiavimo, lyderystės, mokėjimo mokytis kompetencijas bei parsivežti naujų idėjų darbui gimnazijoje.

   Ačiū Šiaulių miesto savivaldybei ir „Saulėtekio“ gimnazijai už sudarytą galimybę dalyvauti projekte. Ačiū veiklų kuratorei Prancūzijoje dr. Giedrei Cibulskaitei-Veršinskienei, Sorbonos universiteto dėstytojai ir Aristote įmonės direktorei – už nuoširdų priėmimą, įdomias ir prasmingas diskusijas, veiklos stebėsenas.  NUOTRAUKOS>>>

Jurgita Kerežienė2020-02-28 Ką svarbu žinoti Šiaulių miesto gyventojams dėl koronaviruso?

Plačiau skaitykite ČIA >>>2020-02-26 Edukaciniai konkursai „Olympis 2020 – Pavasario sesija“

   1-12 klasių mokinius ir jų mokytojus kviečiame dalyvauti edukaciniuose konkursuose „Olympis 2020 – Pavasario sesija“ - www.olympis.lt.

   Vyks 9 mokomųjų dalykų konkursai: lietuvių kalbos, anglų kalbos, matematikos, informacinių technologijų (nemokamai), biologijos, fizikos, chemijos, geografijos ir istorijos.

   Pagrindinis konkursų tikslas - sudominti mokinius mokomaisiais dalykais ir skatinti mokinių mokymosi motyvaciją. Tai nėra olimpiada, konkursuose yra įvairaus sudėtingumo užduočių, todėl juose gali dalyvauti visi mokiniai.

    Konkursų užduotys pagal mokomąją programą ir sudėtingumą yra suskirstytos į 12 lygių. Kiekvieną lygį sudaro 24 įdomios užduotys. Su užduočių pavyzdžiais galite susipažinti demonstracinėje konkursų versijoje svetainėje www.olympis.lt.

   Konkursai „Olympis 2020 – Pavasario sesija“ vyks kovo 1-31 d. interneto svetainėje www.olympis.lt, dalyvauti galima bet kuriuo jums patogiu metu. Konkurso užduotis mokiniai galės atlikti mokyklos kompiuterių klasėje arba namuose.

Registracija į konkursus ir detalesnė informacija: www.olympis.lt ir ČIA.2020-02-07 Saugus internetas

LIETUVOS POLICIJOS informacija - patarimai, kaip atpažinti sukčius ir ką daryti?

Informacija apie saugų apsipirkimą internete bei apie tai, kaip netapti nusikaltimų elektroninėje erdvėje auka:

   

:: VIDEO - istorijos, grįstos tikrais įvykiais ::2018-06-22 Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

   Visa naudinga informacija mokytojams ir mokiniams dabar – www.emokykla.lt.

   Kviečiame mokytojus ir moksleivius registruotis Švietimo portale, gauti po penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža švietimu besidominčių bendruomenė.
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Ginas
Gina
Benjaminas
Kornelija

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius