Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 55 27 48, el. p. sauletekis@splius.lt

NaujienosNaujienos

2017-02-21 DĖMESIO, TĖVAI (GLOBĖJAI),

Šių metų vasario 21 d. 18.00 val. gimnazijos aktų salėje vyks išplėstinis gimnazijos tarybos ir klasių tėvų pirmininkų susirinkimas.


19.00 val. gimnazijos aktų salėje renkasi II klasių gimnazistai kartu su tėvais (globėjais). Po pateiktos informacijos susirinkimai vyks klasėse.


19.00 val. vyks  I, III ir IV klasių  tėvų susirinkimai klasėse.
             
                                                    Kviečiame dalyvauti.

    Gimnazijos administracija

 Kita informacijaKita informacija

2017-02-20 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija minėjo VASARIO 16 - ĄJĄ

    Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet atraminės, pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16-oji diena.

    Šią įsimintiną dieną „Saulėtekio“ bendruomenė paminėjo giedodama TAUTINĘ GIESMĘ kartu su muzikos mokytoju Arūnu Stankumi ir jo vadovaujamu folkloro ansambliu „Vieversėlis“. Ačiū Mokytojui už tautiškumo puoselėjimą.

    I klasių gimnazistai ir gimnazijos savanoriai kartu su mokyklos direktore Jūrate Kaščiuškiene bei auklėtojomis dalyvavo iškilmingame minėjime ir Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremonijoje. Gimnazijos komanda sudalyvavo Vasario 16-ajai skirtame orientaciniame miesto žaidime „Nepriklausomybės keliu“. Taip pat savanoriauta koncerte „Tai gražiai mane augino“, kuris vyko Šiaulių Kultūros centre.

    Žmogus gimsta ne tam, kad vilktų grandines, bet tam, kad išskleistų sparnus.

                                                                                                                    (V. Hugo)

     Tad skleiskime sparnus ir neškime laisvas mintis, svajones. Nuotraukos>>>

                                                                                                 Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-02-19 DĖMESIO, GIMNAZISTAI,

    VGTU  kviečia moksleivius į temines paskaitas Jaunojo inžinieriaus mokykloje (JIM)! 

  JIM paskaitos organizuojamos ne tik darbo dienomis, bet ir šeštadieniais, tad paskaitose gali apsilankyti ir visa klasė. Paskaitėlės yra nemokamos, tereikia tik užsiregistruoti!

  Paskaitėlė ir ekskursija įvyks vasario 20 d. Visą paskaitų tvarkaraštį galite rasite čia: http://www.vgtu.lt/norintiems-studijuoti/moksleiviams/jaunojo-inzinieriaus-mokykla/449 .

    Registracija vyksta elektroniniu paštu jim@vgtu.lt arba telefonu 8 5 274 4949. 

                                                            Išklausiusiems 5 ar daugiau paskaitų, bus įteiktas Jaunojo inžinieriaus sertifikatas.

                                                                                                                Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-02-16 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje organizuota „Jaunojo tyrėjo diena“ Šiaulių Jovaro ir Zoknių progimnazijos mokiniams

    Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje „Jaunojo tyrėjo diena“ organizuojama ne tik mūsų gimnazistams, bet siekiama, kad prie įvairių tyrimų ir atradimų prisiliestų ir Šiaulių progimnazijų mokiniai.

    Š. m. vasario 6 ir 10 d. gimnazijoje lankėsi Šiaulių Jovaro ir Zoknių progimnazijų mokiniai. Susitikimo metu svečiai turėjo galimybę sužinoti, kokia yra dekoratyvinio muilo sudėtis ir pasigaminti šio nuostabaus produkto, tie, kurie domisi fizika, geografija, biologija, galėjo nustatyti kūno pagreičio priklausomybę nuo kūno masės, sisteminti meteorologinės stotelės duomenis, tirti žiedo sandarą šviesiniu mikroskopu. Mokiniai, norintys pasinerti į muzikos pasaulį, dalyvavo užsiėmime „Nuo garso – iki muzikos“. Taip pat svečių laukė „Fotolaboratorija“, „Robotų lenktynės“, sporto užsiėmimas „Sportuok su TRX“, pažintis su gimnazijos savivalda.

   Tikimės, kad šis gražus bendradarbiavimas ateityje išaugs į didesnius projektus.

   Iki susitikimo, mieli progimnazijų mokiniai! Susitikimų akimirkos>>>

Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-02-15 „Saulėtekio“ gimnazistai – Šiaulių miesto meninio skaitymo konkurso nugalėtojai!

    2017 metų vasario 6, 7 d. Šiaulių miesto 5–12 klasių mokiniai savo išskirtinius gebėjimus atskleidė prestižiniame meninio skaitymo konkurse. Įtaigus, meniškas, atmintinai skaitomas žinomų lietuvių literatūros autorių tekstas skambėjo „Juventos“ progimnazijoje.  Konkurse dalyvavo 41 mokinys iš 9 miesto gimnazijų, 11 progimnazijų, Šiaulių profesinio rengimo centro. Dalyviai šiek tiek jaudinosi norėdami kuo geriau už kitus skaitovus perteikti teksto mintį, atskleisti jo nuotaiką ir prasmes. Kiekvieną tariamą žodį, mimiką, judesį akylai vertino išskirtinė, žodžio ir teatro meną puoselėjanti komisija: Valstybinio Šiaulių dramos teatro vadovas, aktorius Aurimas Žvinys, Šiaulių universiteto Menų katedros lektorė Virgilija Staševičiūtė, Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorė Monika Šaltytė-Dovydavičienė, Lietuvių kalbos instituto Geolingvistikos centro vyresnioji mokslo darbuotoja doc., dr. Janina Švambarytė-Valužienė.

    „Saulėtekio“ gimnazija konkurse skynė laurus - pelnė net dvi prizines vietas! 9–12 klasių grupėje I vietą laimėjo IVa klasės mokinė Teodora Plepytė (mokytoja Roma Glinskienė). Ji skaitė dramatišką ištrauką iš S. Šaltenio romano „Žydų karalaitės dienoraštis“. Komisiją sužavėjo skaitovės puikiai jaučiamas prozos tekstas, natūraliai, iš širdies perteikta skaudi žmogaus patirtis. Teodorai teks garbė Šiauliams atstovauti kitame, jau respublikiniame, šio konkurso etape.  III vietą konkurse laimėjo IIIa klasės mokinys Erikas Čilinskis (mokytoja Jūratė Montvidienė). Jis skaitė avangardinį Salio Šemerio eilėraštį „Pokylio pojūčių prožektorius“. Erikas sugebėjo šokiruoti komisiją ir artistiškai, drąsiai perteikti modernistinį poezijos tekstą.

    Džiaugiamės ir sveikiname nugalėtojus! Linkime ir ateityje brandžiu meniniu žodžiu virpinti širdis!

 Lietuvių kalbos mokytojai2017-02-14 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Šiaulių kultūros centru

    Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija glaudžiai bendradarbiauja ne tik su ugdymo, bet ir kitomis biudžetinėmis miesto įstaigomis ir organizacijomis.

    Š.m. vasario 13 d. pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Šiaulių kultūros centru. Šios sutarties dėka mūsų gimnazistai galės aktyviau vykdyti socialinę veiklą ir pagalbą (savanoriavimą), bendrauti ir susitikti su menininkais bei kitais žymiais žmonėmis, plėsti savo akiratį. Džiugu, kad gimnazijos partnerių ratas nuolatos didėja.

 

Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-02-14 Žemėlapių konkursas „Mano žemėlapis Lietuvai“

    Jau trečius metus UAB „Hnit-Baltic“ kartu su Ugdymo plėtotės centru ir Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Kartografijos centru kviečia 6-12 klasių mokinius pažinti savo aplinką, šalį bei visą pasaulį ir skelbia mokinių skaitmeninių žemėlapių konkursą.

    Mūsų gimnazijai atstovavo IIIa klasės mokinys Paulius Balčiūnas. Jau antrus metus Paulius kuria skaitmeninius žemėlapius, kurie sulaukia aukšto komisijos narių įvertinimo. Pauliui dėkoja LEU geografai už įdomų ir originalų žemėlapį. Dėkojame ir mes. Linkime ir toliau kurti įvairius žemėlapius!

http://www.arcgis.com/apps/MapJournal/index.html?appid=6dba5487248f4a34a0b3ffa9202ec21d

                                                                                              Geografijos mokytoja Asta Titenienė2017-02-10 Tinklinio varžybos tarpusavyje susirungė pirmokai

    Vasario 9 d. gimnazijos sporto salėje vyko Ia ir Ib  draugiškos tinklinio varžybos. Varžybose siekta populiarinti tinklinio žaidimą ir išsiaiškinti geriausiai žaidžiančią I klasių komandą.

    Geriausiai sekėsi Ia klasės komandai – Karolinai Spranaitytei Lukui DomeikaiŠarūnui Stakučiui, Deividui Būtai, Šarūnui  Mikštai, Austėjai  Chorūnaitei. Antrąją vietą užėmė Ib klasė – Aurimas Adomaitis, Deividas Zevertas, Edvinas Butkus, Evelina Serafinaitė,  Saimonas Bieliakovas ir Oskaras Bogvila. Labai džiugu, kad prie komandų prisijungė merginos, jos labai gerai žaidė ir nė kiek nenusileido vaikinams. Nuotaikos buvo puikios, komandas palaikė didelis būrys sirgalių.

     Sveikiname žaidėjus ir linkime toliau tobulėti ir aktyviai sportuoti! Nuotraukos>>>

 

                                                                                              Kūno kultūros mokytoja Diana Kniežaitė2017-02-08 TINKLINIO TURNYRAS DIREKTORĖS TAUREI LAIMĖTI. SUSITIKO ABSOLVENTAI - GIMNAZISTAI

   Vasario 3 dieną vyko tradicinis „Saulėtekio“ gimnazijos buvusių abiturientų susitikimas. 15.00 val. sporto salėje prasidėjo vaikinų tinklinio turnyras Direktorės taurei laimėti. Tarpusavyje varžėsi buvę gimnazijos moksleiviai – ABSOLVENTAI ir dabartiniai moksleiviai – GIMNAZISTAI.
    Varžybų dalyvius pasveikino gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė, palinkėjo draugiškos ir garbingos kovos bei pakvietė visus dalyvauti 19.00 val. vyksiančiame buvusių gimnazistų susitikime aktų salėje.

plačiau >>>


2017-02-08 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje įvyko buvusių abiturientų susitikimas

    „Nėra kilmingesnio, reikšmingesnio darbo, kaip padauginti, pagausinti šviesą, paskleisti ją žmogaus dvasioje, išauginti širdies rankas, kurios apglėbtų kitą, paguostų jį, sulaikytų krintantį, pakeltų puolusį. Kaip viso šito reikia šiandien...“ 

                                                                                                                    Justinas Marcinkevičius

    Didžiojo poeto Justino Marcinkevičius žodžius galima interpretuoti įvairiai. Man šie žodžiai siejasi su mokytoju, jo pašaukimu. Žinoma, daug kas yra dabar kitaip nei buvo prieš trisdešimt, dvidešimt, dešimt metų. Kitas laikmečio ritmas, kiti požiūriai, kitos vertybės... Tačiau visada yra kažkas, kas išlieka amžinai. Prie tų amžinųjų vertybių pratina ne tik tėvai, bet ir mokytojai.

     Rodos taip neseniai pabaigta mokykla, didieji gyvenimo vartai atsivėrė, ir mokiniai pabiro į visas pasaulio šalis. Džiaugiamės, kad „Saulėtekio“ gimnazijoje sukurta nuostabi tradicija – suburti visus į būrį ir prisiminti mokyklinius metus.

    Š.m. vasario 3 d. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija sukvietė buvusius savo mokinius į buvusių abiturientų susitikimą. Jis prasidėjo draugiškomis buvusių abiturientų ir gimnazijos mokinių tinklinio varžybomis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos direktorės taurei laimėti. Vėliau visi buvo pakviesti į edukacines dirbtuvėles, apžiūrėtos naujos gimnazijos erdvės, užsukta į klases, atsisėsta į tą vietą, kur kažkada sėdėta. Šį kartą ne vieno galvoje sukosi mintis - kaip norėtųsi nors trumpam sustabdyti laiką.

   Išskirtinis dėmesys parodytas jubiliejinėms abiturientų laidoms. Šventės kulminacija – šventinis vakaras gimnazijos aktų salėje, kurį vedė DJ Aivaras Povilionis (buvęs gimnazijos mokinys) ir neformaliojo švietimo (integruotų menų) mokytoja Lina Jokubauskienė.

    Iki pasimatymo, buvę mūsų mokiniai, iki naujų susitikimų, Mielieji!

Nuotraukos>>>

Mokytoja Giedrė Kielaitė

 2017-02-07 Vasario mėnesio renginiai gimnazijoje

Susipažinkite su vasario mėnesį vykstančiais renginiais mūsų gimnazijoje.

plačiau >>>


2017-02-05 Šiaulių „Saulėtekio“ III-IV klasių gimnazistai lankėsi Vilniuje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“

    Tūkstančiai abiturientų ir jaunų žmonių kasmet svarsto ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo, kur mokytis. Kad būtų lengviau spręsti šią dilemą „Saulėtekio“ gimnazistai lankėsi tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „STUDIJOS 2017“ bei susipažino su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, su paklausiausiomis profesijomis ir specialybėmis, karjeros ir verslo perspektyvomis.

   Gimnazistai galėjo dalyvauti diskusijose šiomis temomis: kaip formuoti asmenybę; bendraamžių įtaka asmenybės formavimuisi; kas motyvuoja siekiant savo tikslų; ar aš esu toks, kokį mane mato kiti?

     Tikimės, kad šioje parodoje gauta informacija mūsų gimnazistams padės pasirinkti tinkamą gyvenimo kelią. Juk ne veltui šių metų parodos moto – LAISVĖ RINKTIS. Tai galimybė savarankiškai ieškoti atsakymų, nebijoti iššūkių ir netradicinių sprendimų, drąsiai ieškoti savęs ir rinktis tai, ko nori! Nuotraukos>>>

 Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-02-04 „Saulėtekio“ gimnazijos robotikos būrelis vėl skynė laurus Latvijoje!

  

2017 m. sausio 28 d.  „Saulėtekio“ gimnazijos robotikos būrelio „SquareRobo“ nariai kartu su Šiaulių robotikos klubu dalyvavo Preilos robotikos čempionate, Latvijoje. Renginį organizavo  Preilos valstybinė gimnazija su Preilos robotikos klubu, Preilos apskrities tarybos centru, Preilos vaikų ir jaunimo centru, Siguldos regioninių inovacijų centru, TRU robotikos klubu ir Robotikos mokykla. Varžybose dalyvavo 139 robotai. Preiloje organizuotose varžybose dalyvavome pirmą kartą, tačiau debiutas buvo itin sėkmingas.

plačiau >>>


2017-02-04 Lobis surastas!

 

Skubame pranešti, kad LOBĮ rado mokytoja Ramūnė. Visi žinote, ką aplankyti savaitės pradžioje!
Paminklas skirtas švietėjui Jonui Murkai, Šiauliuose pastatytas 2015 metais. Paminklas stovi vadinamajame „studentų” skvere.
Šalia yra nebenaudojamas studentų svetainės pastatas, LOBIS buvo paslėptas būtent čia!

 2017-02-04 Jaunojo tyrėjo diena Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje

    Šių dienų ugdyme svarbu į mokymąsi įtraukti ir pačius mokinius, kad šie ne tik aktyviai atliktų mokymosi užduotis, bet ir patys kurtų ugdymo turinį. Siekdami sudaryti sąlygas mokiniams įgyti dalykinių žinių pagrindus, „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojai ieško netradicinių, aktyvių mokymo metodų, todėl gimnazijoje jau tapo tradicija moksleiviams organizuoti „Jaunojo tyrėjo“ dieną. Šiemet gimnazistams pasiūlytas itin gausus veiklų spektras.

   Moksleiviai galėjo atlikti EUROFIT-testus, analizuoti grožinius tekstus bei mūsų šeimų vardus istorijos atspindžiuose, šventuosius - mene. Gimnazistai aiškinosi, ar rašysena – raktas į asmenybę, atliko integruotą chemijos - anglų kalbos tiriamąjį darbą „Muilo savybių tyrimas. Dekoratyvinio muilo gaminimas“. Taip pat mokėsi sukurti antspaudus ant audinio, sisteminti meteorologinės stotelės, darbo biržos duomenis, buvo įrengta ir veikė foto laboratorija. Norintieji analizavo, ar mokytojo profesiją lemia žvaigždės, ieškojo vokiečių kalbos pėdsakų anglų kalboje. Be įprastinių edukacinių užsiėmimų gimnazistams buvo pasiūlyta susipažinti su tarakonų gyvenimu ir išmatuoti jų greitį, spręsta, kokie geriausi namo apšiltinimo variantai, kokios matematikoje egzistuoja realios gyvenimo situacijos, kurti Lietuvos piliakalnių maketai.

   Vėliau visas tiriamąsias veiklas gimnazistai apibendrino ir pristatė jų rezultatus bei pasidalijo savo įspūdžiais.

   Svarbu pažymėti, jog tiriamųjų veiklų susiejimas su gyvenamąja aplinka, padeda kūrybiškai spręsti problemas ir adekvačiai vertinti realybę, o ypač  - plėsti mokinių žinių bagažą ir akiratį. Nuotraukos>>>

 Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-02-03 Vėl kviečiame į LOBIO paieškas

Šįkart LOBIS slepiasi prie vieno iš naujausių paminklų Šiauliuose, skirto švietėjui ir mokslininkui. Paminklas pastatytas viename iš miesto skverų.
Priešais paminklą - nebenaudojamas pastatas geltona siena. Ieškokite LOBIO žemai prie šios sienos!
Laukiame jūsų nuotraukų su LOBIU prie paminklo!

 2017-02-02 DĖMESIO, ABITURIENTAI! ISM UNIVERSITETAS INFORMUOJA

    Net 68 proc. visų stojančiųjų į ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą įstoja per išankstinį priėmimą ir pasinaudoja galimybe gauti ISM studijų stipendiją arba studijuoti visiškai nemokamai. 

   Tokią galimybę IV klasių moksleiviai turės ir šiais metais - išankstinis priėmimas į bakalauro studijas ISM universitete startuoja jau vasario 1 d. PASINAUDOKITE GALIMYBE!

                                                                                                       Mokytoja Giedrė Kielaitė

 2017-02-01 Mūsų gimnazistams svarbi etnokultūra!

    Sausio 27 dieną „Saulėtekio“ gimnazistai dalyvavo „Romuvos“ gimnazijos etnokultūrinėje konferencijoje „Mitinis poetinis žmogaus, gyvūnų ir augalų pasaulis“. Filmuotą medžiagą „Apie Šiaulius šiaulietiškai“ parengė mūsų pirmokai,  o pristatė  Samanta  Marcinkevičiūtė, Ib kl., (konsultavo mokytoja Roma Glinskienė). Pranešimą apie šeimos sampratą skaitė Toma  Andrijauskaitė, IIa kl., ir Goda Sireikytė, Ib kl. (konsultavo mokytoja Loreta Andriuškevičienė). Apie lietuvių vardus kaip žmogaus ir tautos atspindį kalbėjo Kamilė Dovidauskytė, IIa kl. (konsultavo mokytoja Jūratė Montvidienė). Besilaukiančios moters praeities ir šiandienos situaciją aptarė Neda Tumėnaitė, IIa kl. (konsultavo mokytoja Jūratė Montvidienė).  Mūsų gimnazistai, ruošdamiesi konferencijai, atliko didelį tiriamąjį darbą, o susistemintą medžiagą pateikė itin patraukliai, pasirodė esantys ir geri oratoriai, todėl sudomino visus klausytojus.  Be to, jie turėjo puikią galimybę susipažinti ir su kitų mokinių darbais, tad įgyta patirtis neabejotinai praturtino. Nuotraukos>>>

 Lietuvių kalbos mokytojai2017-01-31 Meninio skaitymo konkursas

    Viskas gyvenime prasideda nuo žodžių. Pyktis, meilė, simpatija, abejingumas – visa jausmų skalė slypi žodžiuose. Jų galia milžiniška. „Sėkmingai parinktas žodis ne kartą sustabdė pakrikusią armiją, pralaimėjimą pavertė pergale ir išgelbėjo imperiją“ (E. De  Girardinas). Žodis yra ne tik mintis ir informacija, bet ir kitam žmogui siunčiama arba gaunama energija. Štai kodėl labai svarbu tinkamai jį parinkti. Nenorime, kad kitų žodžiai mus žeistų ar gadintų nuotaiką, todėl ir savaisiais turime kurti tik gerą energiją...

    Žvarbią sausio pabaigos dieną tradiciškai susirinkome pasidalinti meninio žodžio skleidžiama gera energija. Džiaugiamės ne tik mūsų senbūviais, kurie kiekvienais metais džiugina savo talentu valdyti žodį, bet ir šias gretas papildžiusiais pirmokais. Vieni rinkosi perteikti skaudžias patirtis, kiti džiugino šmaikštumu ir lengva ironija. Dėkojame visiems dalyviams ir džiaugiamės nugalėtojais. Garbingą pirmąją vietą iškovojo ir atstovaus mūsų gimnazijai miesto ture IVa klasės gimnazistė Teodora Plepytė (mokytoja R. Glinskienė) ir IIIa klasės gimnazistas Erikas Čilinskis (mokytoja J. Montvidienė). Antroji vieta atiteko Livijai Dromantaitei, IIIb, (mokytoja D. Gilytė), o tečiosios vietos laimėtoja tapo pirmokė Ineta Mochovaitė (mokytoja L. Andriuškevičienė). Sveikiname! Nuotraukos>>>

Lietuvių kalbos mokytoja Diana Gilytė2017-01-31 Gimnazijos skaitykla kviečia skaityti naujus leidinius

       Nuo šių metų pradžios skaitykloje galite rasti naujus žurnalus:

     „Iliustruotasis mokslas“. Tai žurnalas tiems, kurie niekada nenustoja mokytis. Tiems, kuriuos intriguoja nauji atradimai ir kūrybingi sprendimai. Tiems, kurie nori žinoti, kaip viskas vyksta.

     „Ar žinai, kad?“. Tai puiki dovana visiems žingeidiems žmonėms. Šis žurnalas – tarsi unikali kelionių agentūra, organizuojanti keliones po technologijų, mokslo, visatos, gamtos ir istorijos pasaulius.

plačiau >>>


2017-01-29 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje - darželinukams skirta sporto šventė „Spartakiada - sportuojame žaisdami"

    Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija, pasirašydama bendradarbiavimo sutartis su įvairiomis Šiaulių m. ugdymo įstaigomis, įsipareigoja bendradarbiauti ne tik ugdymo procese, bet ir vykdant neformalųjį švietimą.

    Š. m. sausio 25 d. gimnazijos kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis kartu su III-IV klasių gimnazistais Šiaulių logopedinio lopšelio-darželio, Šiaulių Petro Avižonio regos centro ugdytiniams organizavo sporto šventę „Spartakiada - sportuojame žaisdami". Renginio metu mokytojas kartu su gimnazijos savanoriais mokė, kaip atlikti rytinę mankštą, rengė įvairias sportines estafetes mažiesiems sportininkams.

    Ačiū kūno kultūros mokytojui Jonui Klapatauskiui ir III-IV klasių gimnazistams padėjusiems organizuoti šį didelį sporto renginį.

    Nuotraukos>>>

 Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-01-29 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazistai savanoriavo Valstybiniame Šiaulių Dramos teatre

    Šių metų sausio 26 d. IIIa, IVa ir IVd klasių gimnazistai savanoriavo Valstybiniame Šiaulių Dramos teatre.

   Savanoriavimas šiems gimnazistams gerai pažįstama veikla, tačiau tokioje aplinkoje – pirmas kartas. Savanoriai padėjo teatro darbuotojams dirbti rūbinėje renginio metu. Geri darbai juk atliekami ne tik per Kalėdas.

    Linkiu kasdienybėje atrasti gerumo akimirkų ir jomis pasidalinti su kitais. Juk pagalba - tokia graži ir prasminga veikla.

 

 Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-01-26 „Sporto vakarėlis – turbo treniruotė“ „Saulėtekio“ gimnazijoje

    Sportas – ne tik laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir energijos, sveikatos bei puikios nuotaikos šaltinis. Vis daugiau įvairaus amžiaus žmonių mieliau renkasi sportą, o ne pasyvų laisvalaikį, atsiranda įdomių, įvairių sportavimo būdų bei formų.

    Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija – pirmoji gimnazija Šiauliuose, pakvietusi šiauliečius į „Sporto vakarėlį – turbo treniruotę“. Šių metų sausio 25 dieną pirmąkart Šiauliuose tokią treniruotę su specialiaisiais efektais vedė gimnazijos kūno kultūros mokytojas ir sporto klubo „Arenagym“ treneris Robertas Baranauskas. Užsiėmimo metu muzikos kūriniais sportišką nuotaiką kūrė didžėjus Aivaras Povilionis. Sujungus dvi populiarias veiklas – sportą ir vakarėlį – gavome puikų rezultatą ir sulaukėme daugybės sportą mylinčių šiauliečių. Rezulatas pranoko lūkesčius: nors ir suplukę nuo fizinio krūvio, bet puikios nuotaikos, visi teiravosi, kada ir vėl susitiksime. Tad garantuojame, kad kito vakarėlio ilgai laukti neteks! Nuotraukos>>>

Puikius atsiliepimus apie treniruotę taip pat skaitykite:http://etaplius.lt/sporto-vakarelyje-geros-nuotaikos-ir-sveikatos-pliupsnis/

 

                                                                            Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos kūno kultūros mokytojas Robertas Baranauskas2017-01-26 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje lankėsi Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentų atstovybė

    Šių metų sausio 26 d. „Saulėtekio“ gimnazijos III-IV klasių gimnazistai susitiko su  Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentų atstovybės Fundamentinių mokslų fakulteto atstovais. Gimnazistai turėjo galimybę pabendrauti su I-III kurso studentais. Svečiai supažindino gimnazistus su universitetu, fakultetais ir veikla, kuria galima užsiimti VGTU po paskaitų. Taip pat jie papasakojo apie studentiško gyvenimo privalumus.

    Manome, kad „gyvas“ pasakojimas apie studijas iš pačių studentų yra žymiai naudingesnis ir efektyvesnis.

      Tad sėkmės, abiturientai, renkantis tolimesnį gyvenimo kelią !

Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-01-25 DĖMESIO, ABITURIENTAI, KURIE PLANUOJATE STUDIJAS DANIJOS UNIVERSITETUOSE,

STOJIMO PARAIŠKĄ Į DANIJOS UNIVERSITETUS REIKIA PATEIKTI IKI KOVO 10 D.

Stojantieji į Danijos universitetus moksleiviai nebeprivalo laikyti IELTS testo, nes universitetai priima su FOX.LT organizuojamu nemokamu anglų k. testu.

  • FOX testas vyksta prie kompiuterio per Oxfordo testavimo sistemą.
  • FOX testas yra nemokamas.
  • Esant poreikiui FOX testą galima perlaikyti nemokamai.
    • Universitetams siunčiamas geriausias rezultatas.
plačiau >>>


2017-01-25 DĖMESIO, DĖMESIO BESIDOMINTYS MATEMATIKA, EKONOMIKA, VERSLU IR MARKETINGU

     „Swedbank“ ir KTU Matematikos ir gamtos mokslų bei Ekonomikos ir verslo fakultetas kviečia moksleivius suvienyti matematikos ir ekonomikos žinias, pasitelkti kūrybiškumą ir sumanumą ir dalyvauti moksleivių verslumo konkurse „MEKA 2017“.

    Ar svajoji apie savo verslą, nebijai iššūkių, esi drąsus, kūrybingas, smalsus, nebijai skaičių ir domiesi matematika, ekonomika, verslu, marketingu? Turi bendraminčių, su kuriais nei viena kliūtis tau nebaisi? 

plačiau >>>


2017-01-24 Ugdymo karjerai centras informuoja

PATVIRTINTOS 2017 M. BENDROJO PRIĖMIMO DATOS

Š. m. sausio 11 d. LAMA BPO valdybos posėdyje buvo patvirtintos 2017 m. bendrojo priėmimo į universitetus ir kolegijas datos. >>>2017-01-23 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazistės savanoriavo lopšelyje - darželyje „Salduvė“

     Savanorystė – įvairaus amžiaus žmonių, kurie laisva valia skiria savo laiką, žinias, patirtį ir energiją, atliekama veikla, už kurią nėra gaunamas piniginis atlygis.

     Savanorystės prasmė gerai yra žinoma mūsų gimnazistams. Šį kartą IIa klasės merginos savanoriavo Šiaulių lopšelyje – darželyje „Salduvė“. Gimnazistės padėjo auklėtojai organizuoti ir vykdyti veiklas 3-4 metų amžiaus grupės vaikams. Tokia savanoriška veikla suteikia emocinį pasitenkinimą, savirealizaciją, naujus socialinius ir profesinius įgūdžius. Nuotraukos>>>

 

Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-01-18 LOBIS rastas!


    Antrokės Neda Tumėnaitė, Simona Barzinskaitė, Neringa Burbaitė ir Kamilė Dovidauskytė nenustoja stebinti mūsų! Merginos iššifravo dar vieną užduotį. Mes kalbėjome apie žydų tautos bendruomenę. Prie žydų bendruomenės namų ant garažo sienos yra nupieštas grafitti „Baklažanas", būtent čia ir vedė mūsų užuominos.
     Sveikinimai merginoms! Laukite kito LOBIO!

 

 2017-01-17 Kviečiame dalyvauti apklausoje dėl Šiaulių miesto gyventojų judumo situacijos

    Ūkio subjektų grupė UAB „Atamis“, UAB „Smart Continent LT“ ir VšĮ Vilniaus Gedimino technikos universitetas Šiaulių miesto savivaldybės administracijos užsakymu rengia „Šiaulių miesto darnaus judumo planą“. Siekiant įvertinti egzistuojančius susisiekimo ryšius mieste ir gyventojų judumo įpročius, buvo parengtos apklausos anketos. Kviečiame visus būti aktyviais ir išsakyti savo nuomonę apie esamas judumo problemas Šiaulių mieste. Anketą rasite šiuo adresu: https://goo.gl/forms/SSLhkxtJLuhzRLbI22017-01-17 DĖMESIO!

    Naujas LOBIS jau laukia jūsų.
    Ši tautinė bendruomenė labai svarbi Šiaulių miesto istorijoje. Be jos neįsivaizduojamas Šiaulių paveldas. Prie šios bendruomenės namų - modernus daržovės piešinys. Atsistoję prie piešinio pasisukite kairėn ir ieškokite paslėpto (užkišto) LOBIO!
    Laukiame jūsų nuotraukų prie piešinio!

 2017-01-14 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos atstovai lankėsi UAB „Laurema“

    Šiaulių miesto savivaldybės SKU modelio socialinis partneris Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai pradėjo renginių ciklą „Karjerai renkuosi Šiaulius“. Šios iniciatyvos pagrindinė idėja - pažangiausios Šiaulių miesto įmonės kviečia mokyklų vadovus ir ugdymo karjerai koordinatorius susipažinti su Šiaulių regiono pramone, darbo rinka ir karjeros mokiniams galimybėmis.

    Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija įsijungė į šį renginių ciklą. Šių metų sausio 12 d. gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė ir socialinių kompetencijų ugdymo koordinatorė Giedrė Kielaitė lankėsi Šiauliuose įsikūrusioje UAB  „Laurema“.

    Šios įmonės pagrindinė veiklos sritis – šilkografinė spauda. Įmonė siūlo unikalias ir išskirtines idėjas, kaip pritaikyti šilkografinę spaudą gaminių dekoravimui (audinių, medžio, metalo, plastiko paviršiams), gamina lipdukus tekstilei, laikinas tatuiruotes, paprastus lipdukus, dekoles, taip pat teikia tiesioginio marginimo (šilkografija), dizaino ir siuvimo paslaugas.

    Nuo 2012-ųjų metų UAB „Laurema" šilkografijos produktai yra sertifikuoti Oeko-Tex® 100 standartu. Įmonė yra Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei Šiaulių pramonininkų asociacijos narė.

     Tikimės, kad mūsų gimnazistų socialinių kompetencijų ugdymasis sėkmingai plėtosis šioje įmonėje.

 

Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-01-13 Laisvės gynėjų diena

    1991 m. sausio 13 d. įvyko masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas SSRS bandymui jėga užimti Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Seimo rūmus ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus. Nors kai kurie objektai buvo užimti, galutiniai operacijos tikslai (užimti Seimą, išprovokuoti nesantaiką tarp įvairių tautybių Lietuvos piliečių) nebuvo pasiekti. Gana greitai Sovietų armijai teko iš užimtų objektų pasitraukti.

    Dėkodami žuvusiems ir dalyvavusiems tuose įvykiuose piliečiams už Laisvę, „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai ir mokyklos bendruomenės nariai įsisegė vieningą ženkliuką - Neužmirštuolės žiedą, solidarizavosi su visos šalies žmonėmis akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ - uždegė atminimo žvakutes gimnazijos languose ir pagerbė laisvės gynėjus tylos minute. Mokiniai iš žvakučių kūrė kompoziciją „Laisvė“, pertraukų metu stebėjo filmą, primenantį mums anų dienų įvykius, galėjo aplankyti parodą gimnazijos bibliotekos informaciniame centre. Nuotraukos>>>

 II klasių auklėtojos ir istorijos mokytoja Regina Bučinskienė2017-01-12 Kraujo donorystės akcija „Padovanok kraujo“

    Š. m. sausio 12 d. mokykloje vyko kraujo donorystės akcija „Padovanok kraujo“. Donorystės akcijoje dalyvavo visi norintys ir galintys duoti kraujo mokytojai bei pilnametystės sulaukę mokiniai. Labai džiaugiamės ir didžiuojamės mokiniais, kurie pasiryžo tapti neatlygintinais kraujo donorais.                                                 

   Nacionalinio kraujo centro atstovai neatlygintinus kraujo  donorus paskatino, įteikdami atminimo dovanėles ir neatlygintinų kraujo donorų pažymėjimus.

    Gera daryti gera. Nuotraukos>>>

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Dovilė Lapinskienė2017-01-12 Netradicinė biologijos pamoka Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos fakultete

    2016 metų gruodžio 20 dieną mūsų gimnazijos III ir IV klasių mokiniams vyko netradicinė biologijos pamoka Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos fakulteto biomedicinos mokslų katedroje. Mokiniai buvo šiltai pasitikti ir palydėti į pirmąją pamoką apie fizinio aktyvumo reikšmę sveikatai. Ją vedė dr. Vaida Berneckė, Sveikatos priežiūros fakulteto Reabilitacijos katedros lektorė. Ji aiškino, kuo skiriasi fizinis aktyvumas nuo sporto ir, kaip tai įtakoja žmogaus organizmą, taip pat aiškino apie kūno riebalus ir jų pasiskirstymą individo kūne.

plačiau >>>


2017-01-11 Žiemos pradžios „Saulėtekio“ žinios


2017-01-11 DĖMESIO, III – IV KASIŲ GIMNAZISTAI,

    Lietuvos edukologijos universitetas tradiciškai kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA). Jos metu moksleiviai geriau pažins pedagogo profesiją, ugdysis lyderystės, bendravimo, komandinio darbo ir organizacinius įgūdžius.

    Šiais metais vyks trys JPA sesijos skirtingomis studijų sritimis besidomintiems moksleiviams.

     Socialinių mokslų sesija vyks 2017 m. vasario 6–10 d. (dokumentus reikia pateikti iki 2017 m. sausio 31 d. 16 val.).

    Humanitarinių mokslų sesija vyks 2017 m. vasario 20–24 d. (dokumentus reikia pateikti iki 2017 m. vasario 14 d. 16 val.).

    Gamtos, matematikos, technologijų ir sporto mokslų sesija vyks 2017 m. vasario 27–kovo 3 d. (dokumentus reikia pateikti iki 2017 m. vasario 21 d. 16 val.).

   Dokumentų formas ir daugiau informacijos galite rasti adresu http://leu.lt/lt/leu_naujienos/leu_laisvalaikio_naujienos/jpa-2017.html.

  Mokytoja Giedrė Kielaitė

 2017-01-09 KALĖDINIS TINKLINIO TURNYRAS - 2016

    Prieš atostogas ir artėjančias šventes gimnazijos sporto salėje vyko KALĖDINIS TINKLINIO TURNYRAS. Kovoje dėl taurės varžėsi „ABITURIENTAI“ ir „RINKTINĖ – 2016“. Sudėtis galėjo būti ir mišri (merginos - vaikinai). Abiturientų komandai padėjo IVa klasės gimnazistė Gabrielė Kazakevičiūtė. Dalyvius pasveikino ir sėkmės palinkėjo gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė, formaliojo švietimo skyriaus vedėjas Malik Agamalijev.

     Vadovaujantis varžybų nuostatais buvo žaidžiama iki trijų laimėtų setų. Abi komandos buvo nusiteikusios laimėti. Rungtynėse atkakliai kovata dėl kiekvieno taško. Tai buvo ne tik dviejų komandų, bet ir gimnazijos tinklinio treniruočių draugų dvikova. Po dviejų setų rezultatas buvo 1:1. Pirmąjį setą rezultatu 25:19 laimėjo „ABITURIENTAI“, o antrąjį 25:23 „RINKTINĖ – 2016“. Trečiąjį setą labiau susikaupę pradėjo ketvirtokai ir laimėjo 25:14. Rezultatas tapo 2:1 ir abiturientams iki pergalės reikėjo laimėti tik vieną setą. Ketvirtojo seto pradžioje į priekį įsiveržė rinktinė komanda, tačiau setą 25:21, o kartu ir susitikimą 3:1 laimėjo „ABITURIENTAI“ .       

plačiau >>>


2017-01-04 Kalėdų senelių sąskrydis „Saulėtekyje“

    Gruodžio 23 d. „Saulėtekyje“ vyko „Kalėdų senelių sąskrydis". Nuotaikingame renginyje iš kiekvienos klasės atvykę Kalėdų senelis ir jo padėjėjai turėjo atlikti įvairias užduotis. Kai kurios klasės net atliko savo pasirodymus. Mokytojams taip pat buvo skirta užduotis – jiems teko pašokti. Kas negalėjo dalyvauti šventėje, jos transliavimą galėjo stebėti internetu!
    Gimnazijoje veikė kalėdinis baras, kuriame visi norintys vaišinosi kakava, vaisiais bei sausainiais. Kalėdų seneliai ir jų padėjėjai neliko neapdovanoti - jiems buvo įteiktos padėkos ir puodeliai su saldainiais. Klasėms, kurios atliko pasirodymus, buvo įteiktos dovanėlės. 
   Tą dieną pamokų nebuvo, mokiniams vyko paskutinė klasės valandėlė prieš atostogas. Puiki šventė visus nuteikė optimistiškai, kad artėjančios šventės ir atostogos bus puikios. Ačiū renginio vedėjams Mantui ir Matui. Šventės akimirkos>>>

Mokinių parlamentas2016-12-27 Kalėdinių muiliukų mugė

NIEKO NĖRA KILNIAU IR NUOSTABIAU KAIP SUTEIKTI LAIMĘ DAUGUMAI ŽMONIŲ

                                                                              Liudvikas van Bethovenas

    Gruodžio mėn. 22 dieną „Saulėtekio“ gimnazijos foje pertraukų metu šurmuliavo paroda - mugė, kurią surengė biomedicinos srities mokiniai ir chemijos mokytoja Danguolė Norkuvienė. Parodoje buvo galima ne tik pasigrožėti mokinių ir mokytojos pagamintais ekologiškais muiliukais, bet ir jų nusipirkti. Džiaugiamės, kad 10% surinktų pinigų paaukota labdarai (jie bus skirti paremti sunkiai gyvenančius mokinius). Ir kokių tik muiliukų nebuvo? Pasigrožėkite nuotraukose>>>

                                                             Biomedicinos srities mokiniai ir chemijos mokytoja2016-12-23 Skelbiame projekto „Euconnectour" logotipo konkurso nugalėtojus

    Prieš pat atostogas skelbiame LOGO konkurso, skirto ERASMUS+ projektui „Euconnectour", nugalėtojus. Šie du logotipai pateko į tarptautinį konkursą ir pretenduoja tapti viso projekto viešu veidu. Daugiausiai jūsų palaikymo sulaukė Simonos Barzinskaitės (IIa) logotipas. Antras geriausias logotipas sukurtas Justės Bertašiūtės (IIIa).
     Sveikiname gimnazistes!

 2016-12-22 Kalėdinė mankšta logopedinio darželio auklėtiniams

    Kasmet prieš šventes gimnazijoje vyksta tradicinis renginys „Ir pas mus gyvena angelai". Šiais metais skleisti prieššventinį gerumą ir teigiamas emocijas nusprendėme ne tik savo bendruomenei, bet ir mūsų gimnazijos mažiesiems draugams. Ta proga logopedinio darželio auklėtiniai buvo pakviesti į kalėdinę mankštelę. Vaikų klegesys, garsus juokas ir besiliejančios emocijos užliejo visą „Saulėtekio" gimnaziją. Mažųjų nuoširdumas, jų akyčių spindesys ir džiaugsmas dar kartą paliudijo, kaip svarbu ir gera dalintis gerumu. Nuotraukos>>>

 2016-12-22 IIIb klasės mokinė Austėja Grinytė – konkurso „Rudens godos - 2016“ laureatė

    Pačioje šių metų pabaigoje, gruodžio 21 dieną, kuriančius Šiaulių miesto mokinius 39 kartą subūrė „Rudens godų - 2016“ konkursas. Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos muziejuje pagerbti šio gražaus, tradicinio renginio laureatai. Jų kūrybą vertino žinomos Šiaulių miesto rašytojos Ramutė Saulienė ir Vita Morkūnienė. Kuriantys eiles ar prozos tekstus mokiniai ne tik išgirdo komisijos nuomonę apie savo kūrybą, bet ir patys ją skaitė. Jų lūpomis tariamas meninis žodis visiems tartum priminė, kad kuriantis žmogus išties yra gražus. Labai smagu, kad šio šiauliečių pamėgto konkurso laureate prozos sekcijoje tapo mūsų gimnazijos IIIb klasės mokinė Austėja Grinytė (lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūratė Montvidienė). Komisija pastebėjo, kad, kai aplink tiek daug tamsos, kurdama Austėja kitiems dovanoja šviesą ir pati nuolat į ją gręžiasi. Tai svarbu, jautru ir gražu! Tad sveikiname ir džiaugiamės!

                                                                              Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai2016-12-22 Lobis surastas!

    Visos lobio užuominos buvo apie Aušrą. Būtent taip vadinasi skulptūra ir laikraštis. O LOBIS buvo paslėptas prie medžio, kurio kamienas dalinasi į tris dalis! Vėl nepralenkiamos buvo IIa klasės gimnazistės Neda Tumėnaitė, Kamilė Dovidauskytė, Simona Barzinskaitė ir Neringa Burbaitė! Šaunuolės! Sveikiname!

 

 

 2016-12-21 Ieškokite dar vieno LOBIO!

Štai tokias užuominas pateikiame šįkart:

Garsus lietuviškas laikraštis. Moters vardas. Skulptūra Šiauliuose. Už jos - daug medžių, bet vienas - ypatingas. Prie jo įspūdingo kamieno rasite LOBĮ!

 

 2016-11-10 Naujas konkursas „Saulėtekio lobiai"

Akcijos organizatoriai yra Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija. Konkurse gali dalyvauti visų Šiaulių miesto ugdymo įstaigų moksleiviai. 

Konkurso tikslas – skatinti mokinius judėti ir kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, o taip pat ugdyti mokinių loginį mąstymą.

Konkurso uždaviniai:

  1. Skatinti mokinius domėtis miesto istorija ir geografija ieškant paslėptų lobių;
  1. Ugdyti loginį mąstymą suprantant pateiktas užuominas.

UŽUOMINA: toli nuo mokyklos nuklysti nereikia, lobis slepiasi po visai nauja atminimo lenta, o ji simbolizuoja žmones, kuriuos sieja dvi datos, bet skiria 72 metai.

plačiau >>>


Nuorodos
Šiaulių miesto savivaldybė
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video


Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Visgintas
Eitvydė
Leonas

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius