Šiandien ypač dažnai susimąstome, kaip gimsta mūsų meilė žmogui, tėvynei ir koks svarbus – kuriantis gyvenimą – šis jausmas. Tikriausiai meilė gimsta kartu su kiekviena gražia mintimi, skatinama bei brandinama ne tik šeimose, bet ir mokyklose. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje beveik metus įgyvendintas ir rugsėjo 4 dieną pristatytas projektas „Lietuvybės kodas“, skirtas mūsų valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti, tarsi darsyk patvirtino išskirtinę minties galią.
Šio projekto idėja maždaug prieš metus gimė gimnazijos formaliojo skyriaus vedėjui ir istorijos mokytojui Malikui Agamalijevui, jai pritarė ir ugdymo įstaigos direktorė Jūratė Kaščiuškienė, o neformaliojo skyriaus vedėja, dailės, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos padėjo sumanymą įgyvendinti. Iš pradžių savo mintis, skirtas gimtajam kraštui, užrašė per 150 gimnazistų! Iš šios galybės patriotinių pamąstymų lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos turėjo išrinkti 40 originaliausių, jautriausių ir metaforiškiausių, vertų įamžinimo tuomet dar tik ruošiamoje projekto Garbės sienoje. Taip pat nuspręsta, kas be pernai gimnazijoje besimokiusių mokinių kurtų tekstų turėtų būti įamžinta. Be to, gražiam sumanymui įgyvendinti parinkta ir kūrybiškai bei meistriškai sutvarkyta gimnazijos erdvė.
Tad džiugu, kad šį rudenį praeitų mokslo metų visus darbus vainikavo prasmingo projekto „Lietuvybės kodas“ pristatymas, į kurį susirinko visa gimnazijos bendruomenė ir svečiai: Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Asta Lesauskienė, Šiaulių mero pavaduotojas Domas Griškevičius. Projekto pristatymo dalyviai džiaugėsi, kad per vasarą 3 aukšto fojė prie lietuvių kalbos ir literatūros kabineto esanti siena tapo kitokia – sava ir emociškai šilta, nes joje artėjančio gimnazijos 40-mečio proga įamžintos 40-ties I-IV klasių mokinių gražiausios mintys – meilės Lietuvai išraiška. „Lietuvybė – tai lyg ypatingas veidas, kuriuo pasaulis žvelgia į mus ir mums yra matomas“, „Baltijos jūra, skalaudama krantą smėlėtą, gieda „Tautišką giesmę“ – šventą, numylėtą“, „Rasti Nepriklausomybės aktą – tai tas pats, lyg rasti paparčio žiedą Joninių naktį. Ir vis dėlto jis buvo rastas!!!“ – tai tikrai ne garsiausių Lietuvos rašytojų, bet patriotiškai nusiteikusių „Saulėtekio“ gimnazistų tik kelios mintys, įamžintos Garbės sienoje, kuri bėgant laikui taps vis vertingesnė, nes baigusiems mokyklą gimnazistams turbūt norėsis vėl pamatyti savo vardą ir pavardę, įrašytus ir Lietuvos, ir ugdymo įstaigos, ir asmeninėje istorijose. Tarp mokinių minčių – žymaus lietuvių poeto, prozininko, publicisto, „varpininko“ V. Kudirkos portretas ir beveik prieš šimtą metų Lietuvos himnu tapusios „Tautiškos giesmės“ tekstas, teigiantis amžinąsias mūsų tautos vertybes. Simboliškai Garbės sienoje gimnazijos istoriją taip pat mena „Saulėtekio“ gimnazijos himnas, kuriuo bendruomenė didžiuojasi jau beveik 10 metų. Taip ir tradiciškai, ir moderniai buvo įprasminta praeitis, pasitinkanti dabartį ir tiesianti ranką ateičiai.
Per projekto pristatymą abiturientų Izabelės Perminaitės ir Gyčio Monstvilo atliekama daina „Aukščiau debesų“, projekto vadovo Maliko Agamalijevo kalboje išgryninta viso darbo idėja, garbingų svečių Astos Lesauskienės ir Domo Griškevičiaus tariami širdingi žodžiai, išreišiantys padėką už prasmingą saviraišką, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų skaitomi S. Gedos eiliuoto kūrinio „Giesmė apie Pasaulio medį“ posmai ir renginio pabaigoje gimnazijos direktorės Jūratės Kaščiuškienės visus dar labiau suvienijęs žodis skatino pasididžiavimą, kad esame lietuviai, kad branginame savo šaknis, kad mintimis ir darbais atskleidžiame savo meilę.
Tad Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijai pavyko įminti „Lietuvybės kodo“ mįslę. Atsiskleidė paprasta tiesa. Meilė kraštui ir pagarba žmogui prasideda nuo šviesių minčių, kurios vėliau tampa šventais žodžiais ir jaunus žmones prasminga veikla paskatina paliudyti savo būtį. Nuotraukos >>>
***
Apie mus rašo svietimonaujienos.lt
Kita informacijaKita informacija
2025-06-26 Gegužės 1 dieną prasidėjo papildomas priėmimas į laisvas vietasNuo 2025 m. gegužės 1 d. per elektroninę prašymų registravimo sistemą priimami prašymai mokytis 2025-2026 m. m. į likusias laisvas vietas I - IV gimnazijos klasėse.
Prašymai mokytis Suaugusiųjų mokymo skyriuje teikiami tiesiogiai gimnazijai (ne per elektroninę prašymų registravimo sistemą).
KONSULTACIJAS DĖL PRIĖMIMO TEIKIA:
Daugiau informacijos apie priėmimą >>>
Socialinės paramos mokiniams rūšys:
Mokiniai turi teisę gauti:
Mokiniai, patiriantys socialinę riziką, turi teisę gauti nemokamus pusryčius.
Kreipimasis dėl socialinės paramos mokiniams...
Birželio 14-15 d. „Saulėtekio” gimnazijos stadione vyko „Saulės miesto taurė-2025“ - vyrų, moterų ir jaunimo lietuviško ritinio turnyras Šiauliuose! Gimnazijos direktorė Jūratė Rimkuvienė atidarydama šį turnyrą džiaugėsi, kad toks aukšto lygio turnyras vyksta mūsų gimnazijoje ir palinkėjo gražių akimirkų, pergalių, o ypač mūsų gimnazistams. Sėkmės visoms komandoms ir žaidėjams palinkėjo lietuviško ritinio federacijos prezidentas Rimantas Diržius.
Mūsų gimnazijos lietuviško ritinio (Ripkos) jaunių komanda laimėjo I vietą ir „Saulės miesto taurė-2025“ prizo neleido išvežti į kitą miestą. Mums tai buvo įspūdingas turnyras!!!
Nugalėtojais tapo ir medaliais bei gražuole taure buvo apdovanoti Dovydas Meinorius (IIIa), Benas Tverijonas (IIIc), Nojus Neverdauskas (IIIc), Ignas Rasickis (IIb), Lukas Ačas (IIb), Valerijus Matijas Saldukas (IIc), Dominykas Bartkevičius (IIIb).
Geriausiu žaidėju buvo pripažintas Benas Tverijonas. NUOTRAUKOS>>>
„Saulėtekio“ gimnazijos mokslo metų užbaigimo šventė – tikra vasaros pradžios šventė!
Dėkojame visai bendruomenei už šilumą, bendrystę ir energiją – stadionas skambėjo nuo mokinių muzikinių pasirodymų, šurmuliavo per sportines užduotis ir kvepėjo gera nuotaika.
O smagiausiai – visi finišavome su šypsenomis ir ledais rankose!
:: NUOTRAUKOS ::
Birželio 3 diena gimnazijoje buvo paskelbta SPORTO diena. Būrys gimnazistų šią gražią saulėtą dieną su mokytojais Edmundu Ščavinsku ir Gražvydu Felinsku iš gimnazijos kiemelio link Rėkyvos išvažiavo dviračiais. Kiti mokiniai prie Rėkyvos ežero atvyko kitu transportu. Mokiniams įvairias sportines rungtis suorganizavo fizinio lavinimo mokytojai Jonas Klapatauskis, Edmundas Ščavinskas, Robertas Baranauskas ir socialinis pedagogas Armandas Kalinauskas. Mokiniai galėjo varžytis traukdami virvę, žaisdami regbį, badmintoną, tinklinį, futbolą, taip pat galėjo išbandyti savo jėgas į tolį sviesdami svarmenį ar pasitikrinti taiklumą skraidindami specialius žiedus link taikinio. Įkaitę saulėje mokiniai gaivinosi ežere. Tie, kas draugauja su sportu, prie ežero šią dieną praleido tikrai prasmingai ir smagiai. NUOTRAUKOS>>>
:: Virvės traukimo video ::
2025 gegužės 26 d. Šiaulių apskrities P. Višinskio viešojoje bibliotekoje atidaryta Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokinės Yanos Kondratenko popieriaus plastikos darbų paroda „Briaunos“.
Paroda nedidelė, tačiau susirinkusių dėmesiui pateikti darbai unikalūs – gyvūnų skulptūros iš popieriaus. Parodos pristatyme parodų kuratorius prof. Vaidotas Janulis sakė, jog ši paroda pratęsė tvarumo principu organizuojamų parodų bibliotekoje seką. Tai didelio susikaupimo, kruopštumo, erdvės pajautimo reikalaujantys darbai, vaizduojantys geometriškai stilizuotas gyvūnų formas.
Gimnazijos direktorė Jūratė Rimkuvienė pasidžiaugė estetiškais ir harmoningais Yanos dizaino darbais, kurie puošia gimnazijos interjerą, palinkėjo autorei nesustoti, juo labiau, kad šiuo metu gimsta naujas kūrinys. Būdami Eko mokyklų tinklo nariai skatiname tvarią kūrybą, galime bent truputėlį mažinti neigiamą poveikį aplinkai.
Autorę sveikino susirinkę klasės draugai, negalėdami atsistebėti, kaip įmanoma tiek laiko skirti kūrybai, kuomet reikia pasinaudoti net ir brėžiniais! Sėkmės, Yana !
P.S. O idėja apie parodą prasidėjo nuo vieno darbo. Antros klasės projektiniam darbui Yana sukūrė geometrizuotą šuns figūrą ir tai ją įtraukė – po to sekė katinas, sraigius...
Bibliotekos archyvo ir organizatorių nuotraukos ČIA ir ČIA.
Vasarą daugelis žmonių laiką leidžia gryname ore, gamtoje, prie vandens. Poilsiaujant gali atsitikti nelaimė - ilgai būnant saulėje ir karštyje gali ištikti saulės ar šilumos smūgis, neatsargiai elgiantis vandenyje galima susižaloti ar net paskęsti, piknikaujant su šeima, galima užspringti, o įsisiurbus erkei – užsikrėsti erkiniu encefalitu.
VISUOMENĖS SVEIKATOS SPECIALISTĖ PATARIA, KAIP DŽIAUGTIS VASARIŠKAIS ORAIS SAUGIAI,
O ATSITIKUS NELAIMINGAM ATSITIKIMUI – SUTEIKTI PIRMĄJĄ PAGALBĄ
Saulė žmogaus organizmui naudinga, kadangi jos dėka organizmas pasigamina vitamino D, kuris padeda organizmui pasisavinti kalcį, fosforą ir magnį bei šioms medžiagoms išsilaikyti kauluose ir dantyse. Vitaminas D būtinas sveikai nervų sistemai ir imunitetui. Tačiau norint saule džiaugtis saugiai, reikia prisiminti, kad Lietuvoje saulės spinduliai pavojingiausi būna jau nuo ankstyvo pavasario iki pat rugpjūčio vidurio, todėl tuo metų laiku nuo 10 iki 14 val. reikėtų vengti būti tiesioginiuose saulės spinduliuose.
Paprastos saugaus buvimo saulėje taisyklės:
:: Pilna straipsnio versija ::
Gegužės 16 dieną Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje paskutinis mokyklinis skambutis nuaidėjo keturių abiturientų klasių mokiniams (viena iš jų Suaugusiųjų mokymo skyriaus). Tai buvo ypatinga, jautri ir prasminga šventė - išskirtinis emocijų, padėkų ir palinkėjimų kupinas susitikimas, kai širdys plakė stipriau, o akyse dažnam suspindo ašaros.
Šventės pradžioje III klasių gimnazistai visiems susirinkusiems dovanojo nuoširdžias eiles, dainas, jausmingą šokį, prie kurio prisijungti pakvietė ir pačius abiturientus bei mokytojus. Šventinę atmosferą dar labiau sustiprino nuoširdūs gimnazijos direktorės Jūratės Rimkuvienės žodžiai ir palinkėjimai, be kurių neįsivaizduojama nė viena gimnazijos šventė. Direktorė nuoširdžiai pasidžiaugė abiturientais, palinkėjo jiems sėkmės renkantis gyvenimo kelią ir drąsos siekiant savo svajonių. Šią ypatingą akimirką abiturientus sveikino ir jaunieji mūsų draugai: „Rasos” progimnazijos trečiokių ansamblis (vadovė mokytoja Samanta Chrapan) dovanojo jautrią dainą, o Gegužių progimnazijos Godų duetas (mokytoja Daiva Virakienė) pradžiugino įspūdingu šokiu.
Turbūt pritarsite – šiandien galima nusipirkti beveik viską. Taip, BEVEIK... Tačiau besąlygiškos tėvų meilės ir rūpesčio – ne-nu-si-pirk-si. Tėvystė – tai tylus stebėjimas, kai žengi pirmuosius žingsnius, ir ramus palaikymas, kai išeini į savo kelią... Kas gi geriau pažįsta savo vaikus, jei ne tėvai… Visų jų vardu kalbėjusi abiturientės Emos Grinytės mama negalėjo sutramdyti ašarų… Ši mokykla ilgai buvo jos gyvenimo dalis, nes ją baigė trys dukros… šiemet jauniausioji… Jos žodžiuose buvo daug dėkingumo ir šilumos – tai akimirka, kuri nepaliko abejingų…
Be mokytojų nebūtų pažinimo, brandos, išminties... Be jų šiandieninis abiturientų žingsnis į priekį nebūtų toks tvirtas ir užtikrintas. Tačiau be jų visada šalia buvo ir tas ypatingas žmogus, kuris ne tik mokė, bet ir pažino, ne tik klausė, bet ir išgirdo, ne tik vedė, bet ėjo kartu diena iš dienos. Tas, kuris ne tik skaičiavo praleistas pamokas, bet ir jautė ritmą, kuriuo gyvena klasė. Tas, kuris šypsodavosi, kai sekėsi, ir tyliai palaikydavo, kai skaudėjo. Tai žmogus, kuris tarsi tiltas jungė visus: mokinius, mokytojus, tėvelius, žmogus, kuris kasdien primindavo, kad svarbiausia būti žmogumi. Tas žmogus - klasės auklėtojas. Kokia gi Paskutinio skambučio šventė be jų palinkėjimo? O jie paruošė ypatingą staigmeną – savo auklėtiniams padainavo dainą…
Tądien nuaidėjo tas pats taip gerai pažįstamas skambutis, tačiau abiturientams jis skambėjo kitaip... Jiems – išaugusiems, subrendusiems, pasiruošusiems išeiti į gyvenimą – mokyklinis skambutis skambėjo paskutinį kartą. Tai akimirka, kai širdyje susilieja džiaugsmas ir ilgesys, viltys ir prisiminimai. Ką tąkart jautė šios dienos herojai – abiturientai? Emocijų buvo daug ir ne viską, ką jauti, paprasta išreikšti žodžiais… Šventės pabaigoje abiturientai paliko simbolinį ženklą apie savo buvimą „Saulėtekio“ gimnazijoje – mokyklos kiemelyje jie pasodino medelį. Tegul jis auga, kaip augo ir jie: iš šaknų į šviesą. Tai gyvas prisiminimas apie tai, kad čia augo jų svajonės. NUOTRAUKOS>>>
Jau metus Šiaulių „Saulėtekio“ gimnaziją su Ukrainos Chmelnyckio miesto Licėjumi Nr. 15 sieja prasmingas bendradarbiavimas, kuris gimė iš nuoširdaus noro palaikyti ryšį su Ukrainos mokyklomis bei stiprinti mūsų gimnazijoje besimokančių ukrainiečių tapatumą ir kultūrinį ryšį su savo šalimi.
Per šiuos metus įvyko net septyni virtualūs susitikimai, kurių metu mokiniai ir mokytojai dalijosi svarbiausiomis švenčių tradicijomis, pristatė savo mokyklas, miestus, dalyvavo bendrose veiklose. Kiekvienas susitikimas buvo kupinas šilumos, bendrystės ir tarpkultūrinio supratimo.
Šis ryšys nėra tik simbolinis – tai gyvas ir aktyvus tarptautinio bendradarbiavimo pavyzdys, atliepiantis ir Šiaulių miesto strategines kryptis. Chmelnyckio miestas yra oficialus Šiaulių partneris, tad mokyklų draugystė prisideda prie miesto tarptautinių ryšių stiprinimo bei partnerystės tinklų plėtros.
Po metų intensyvios ir prasmingos draugystės nuspręsta bendradarbiavimą įtvirtinti oficialia sutartimi. Tai atveria naujas galimybes bendriems projektams, mainų iniciatyvoms ir bendruomenių stiprinimui.
Šis bendradarbiavimas – tai puikus tarptautiškumo ir tinklaveikos pavyzdys ugdymo įstaigoje, kuris ne tik praturtina mokinių patirtis, bet ir ugdo atvirą, empatišką ir globaliai mąstančią bendruomenę.
Aktyvūs vaikai ne tik gali, bet ir pasiekia daugiau. Tai įrodo įvairūs moksliniai tyrimai. Fiziškai aktyvius vaikus sėkmė lydi visose srityse: geriau sekasi mokytis ir jie elgiasi mažiau rizikingai, gerėja mokyklos lankomumo rodikliai ir socialiniai, tarpasmeniniai ryšiai.
Atlikus Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos 2024 m. mokinių sveikatos rodiklių apžvalgą, nustatyta, kad apie 27 proc. visų mokinių turi per didelį kūno masės indeksą. Iš jų apie 16 proc. mokinių turi antsvorio, o apie 11 proc. paauglių yra nutukę. 9 proc. gimnazistų yra per mažos kūno masės. Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, ragina atkreipti dėmesį į šią situaciją ir primena, kad reguliarus fizinis aktyvumas stiprina kaulus ir raumenis, mažina nutukimo, diabeto, širdies ir kraujagyslių ligų riziką, mažina depresijos ir nerimo simptomus, gerina psichologinę savijautą. Ilgojoje perspektyvoje, fiziškai aktyvūs žmonės yra sveikesni, laimingesni, ilgiau gyvena, gerėja jų gyvenimo kokybė.
Vienas iš pagrindinių sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo metodų – fizinis aktyvumas.
Reikia suprasti, kad visi be išimties esame priversti judėti!
:: PILNA STRAIPSNIO VERSIJA ::
Dalinamės aktualia ir patikima informacija, parengta SAM.lt ir RPLC.lt, apie vaikų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją. Šie ištekliai padės geriau suprasti grėsmes, rizikos veiksnius bei prevencijos galimybes tiek namuose, tiek bendruomenėje.
Taip pat kviečiame susipažinti su Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuro parengta informacija: „Kur kreiptis pagalbos Šiaulių miesto savivaldybėje, jeigu vaikas vartoja psichoaktyviąsias medžiagas?“
Ši informacija skirta padėti tėvams greitai ir efektyviai rasti pagalbą savo vaikams.
Rūpinkimės vaikų sveikata ir saugumu – prevencija prasideda nuo žinojimo!