Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 55 27 48, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija įminė „Lietuvybės kodo“ mįslę

Data: 2018-09-05

   Šiandien ypač dažnai susimąstome, kaip gimsta mūsų meilė žmogui, tėvynei ir koks svarbus – kuriantis gyvenimą – šis jausmas. Tikriausiai meilė gimsta kartu su kiekviena gražia mintimi, skatinama bei brandinama ne tik šeimose, bet ir mokyklose. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje beveik metus įgyvendintas ir rugsėjo 4 dieną pristatytas projektas Lietuvybės kodas, skirtas mūsų valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti, tarsi darsyk patvirtino išskirtinę minties galią.

   Šio projekto idėja maždaug prieš metus gimė gimnazijos formaliojo skyriaus vedėjui ir istorijos mokytojui Malikui Agamalijevui, jai pritarė ir ugdymo įstaigos direktorė Jūratė Kaščiuškienė, o neformaliojo skyriaus vedėja, dailės, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos padėjo sumanymą įgyvendinti. Iš pradžių savo mintis, skirtas gimtajam kraštui, užrašė per 150 gimnazistų! Iš šios galybės patriotinių pamąstymų lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos turėjo išrinkti 40 originaliausių, jautriausių ir metaforiškiausių, vertų įamžinimo tuomet dar tik ruošiamoje projekto Garbės sienoje. Taip pat nuspręsta, kas be pernai gimnazijoje besimokiusių mokinių kurtų tekstų turėtų būti įamžinta. Be to, gražiam sumanymui įgyvendinti parinkta ir kūrybiškai bei meistriškai sutvarkyta gimnazijos erdvė.

   Tad džiugu, kad šį rudenį praeitų mokslo metų visus darbus vainikavo prasmingo projekto Lietuvybės kodas pristatymas, į kurį susirinko visa gimnazijos bendruomenė ir svečiai: Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Asta Lesauskienė, Šiaulių mero pavaduotojas Domas Griškevičius. Projekto pristatymo dalyviai džiaugėsi, kad per vasarą 3 aukšto fojė prie lietuvių kalbos ir literatūros kabineto esanti siena tapo kitokia – sava ir emociškai šilta, nes joje artėjančio gimnazijos 40-mečio proga įamžintos 40-ties I-IV klasių mokinių gražiausios mintys – meilės Lietuvai išraiška. „Lietuvybė – tai lyg ypatingas veidas, kuriuo pasaulis žvelgia į mus ir mums yra matomas“, „Baltijos jūra, skalaudama krantą smėlėtą, gieda „Tautišką giesmę– šventą, numylėtą“,  „Rasti Nepriklausomybės aktą – tai tas pats, lyg rasti paparčio žiedą Joninių naktį. Ir vis dėlto jis buvo rastas!!!“ – tai tikrai ne garsiausių Lietuvos rašytojų, bet patriotiškai nusiteikusių „Saulėtekio“ gimnazistų tik kelios mintys, įamžintos Garbės sienoje, kuri bėgant laikui taps vis vertingesnė, nes baigusiems mokyklą gimnazistams turbūt norėsis vėl pamatyti savo vardą ir pavardę, įrašytus ir Lietuvos, ir ugdymo įstaigos, ir asmeninėje istorijose. Tarp mokinių minčių – žymaus lietuvių poeto, prozininko, publicisto, „varpininko“ V. Kudirkos portretas ir beveik prieš šimtą metų Lietuvos himnu tapusios Tautiškos giesmės“ tekstas, teigiantis amžinąsias mūsų tautos vertybes. Simboliškai Garbės sienoje gimnazijos istoriją taip pat menaSaulėtekio“ gimnazijos himnas, kuriuo bendruomenė didžiuojasi jau beveik 10 metų. Taip ir tradiciškai, ir moderniai buvo įprasminta praeitis, pasitinkanti dabartį ir tiesianti ranką ateičiai.

   Per projekto pristatymą abiturientų Izabelės Perminaitės ir Gyčio Monstvilo atliekama daina „Aukščiau debesų“, projekto vadovo Maliko Agamalijevo kalboje išgryninta viso darbo idėja, garbingų svečių Astos Lesauskienės ir Domo Griškevičiaus tariami širdingi žodžiai, išreišiantys padėką už prasmingą saviraišką, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų skaitomi S. Gedos eiliuoto kūrinio „Giesmė apie Pasaulio medį“ posmai ir renginio pabaigoje gimnazijos direktorės Jūratės Kaščiuškienės visus dar labiau suvienijęs žodis skatino pasididžiavimą, kad esame lietuviai, kad branginame savo šaknis, kad mintimis ir darbais atskleidžiame savo meilę.

   Tad Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijai pavyko įminti „Lietuvybės kodo“ mįslę. Atsiskleidė paprasta tiesa. Meilė kraštui ir pagarba žmogui prasideda nuo šviesių minčių, kurios vėliau tampa šventais žodžiais ir jaunus žmones prasminga veikla paskatina paliudyti savo būtį.  Nuotraukos >>>

***

Apie mus rašo svietimonaujienos.lt


Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūratė Montvidienė
NaujienosNaujienos

2018-11-16 Kviečiame dalyvauti „Saulėtekio“ 40 metų jubiliejaus šventiniame renginyjeKita informacijaKita informacija

2018-11-06 Susitikimas su KASTU atstove

   Spalio 15 d. IV klasių mokiniai susitiko su KASTU atstove Neida Nekraše. Tai ilgametę patirtį sukaupusi ir platų bendradarbiavimo tinklą su užsienio šalių universitetais išvysčiusi organizacija. Gimnazistai buvo supažindinti su karjeros galimybėmis, studijomis Danijoje, Olandijoje, Anglijoje, Švedijoje ir Suomijoje. Susitikimo metu mokiniai suprato, jog studijų programos pasirinkimas yra vienas iš svarbiausių sprendimų jų gyvenime. Nuo jo priklauso, kokios srities specialistas būsi ateityje, kokį darbą pasirinksi ir dirbsi.

   Gimnaziste, jei susidomėjai, apsilankyk puslapyje www.kastu.lt. Ten rasi naudingų patarimų ir profesinio orientavimo testų, kurie padės Tau apsispręsti.

Karjeros konsultantė Irma Žemaitienė2018-11-06 Sveikiname Austėją Chorūnaitę su laimėjimu

   XVIII tarptautiniame konkurse vaikams ir jaunimui „Muziejiniai susitikimai su fotografija“ dalyvavo „Saulėtekio“ gimnazistė Austėja Chorūnaitė. Konkursui ji pateikė tris cianotipijos technika atspausdintas fotografijas.

   Šiais metais konkursui 249 jaunieji fotografaiLietuvos, Lenkijos, Rusijos, Slovakijos ir Ukrainos pateikė 820 kūrinių – 801 fotografiją ir 19 multimedijinių reportažų. Komisija, vertinusi fotografijas ir reportažus, paskelbė 14 lygiaverčių laureatųAustėja – viena jų.

   Tarp Košalino muziejuje pokonkursinėje parodoje eksponuotų 83 autorių sukurtų 121 fotografijų - dvi Austėjos nuotraukos. Paroda veikė iki lapkričio 4 dienos. Austėjos darbų FOTO>>>

   Konkurso, kurį globoja kultūros ir nacionalinio paveldo bei nacionalinio švietimo ministrai, organizatoriai, gimnazijai atsiųstame rašte, sveikindami Austėją su laimėjimu, dėkoja „Saulėtekio“ gimnazijai ir kviečia dalyvauti ateinančiais metais vyksiančiame konkurse.

Dailės mokytoja Rasa Prišmontienė2018-11-06 Tarptautinis projektas „DEFEMS - Skaitmeninis ugdymas anglų, matematikos ir gamtos mokslų srityje“

   Spalio 21-26 d. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė, mokytojos Tatjana Cukanova, Jolita Sketerskienė ir Jurgita Kizeliauskienė dalyvavo Turkijos mieste Anamure vykdomame tarptautiniame projekte „DEFEMS - Skaitmeninis ugdymas anglų, matematikos ir gamtos mokslų srityje“ („Digital Education For English, Maths and Science“). Šio projekto dalyviai turkai, lietuviai, rumunai ir italai.

   Pirmąją vizito dieną projekto organizatoriai turkai pristatė veiklas, už ką bus atsakinga kiekviena šalis. Turkija atsakinga už projekto skaitmeninio įrankio „Web 2 tools“ naudojimo seminaro organizavimą, „Web 2 tools“ įrankio palaikymą projekto tinklapyje, projekto biudžeto valdymą ir projekto bukleto vertinimo susitikimo organizavimą. Italija atsakinga už mokinių apsikeitimo patirtimi dirbtuvių („workshop‘o“), skirtų „Web 2 tools“ įrankio naudojimo matematikoje, organizavimą, statistinės informacijos apie projekto eigą rinkimą. Rumunija atsakinga už kalbų įgūdžių formavimo su „Web 2 tools“ įrankio pagalba dirbtuvių („workshop‘o“) organizavimą, taip pat už visų mokymo planų surinkimą ir talpinimą projekto tinklapyje. Lietuva atsakinga už mokinių dirbtuvių („workshop‘o“), skirtų darbui su „Web 2 tools“ įrankiu gamtos mokslų pamokose, organizavimą ir bukleto parengimą. Visos šalys partnerės pagal jų mokyklų galimybes turės sukurti skaitmenines atvirkštines klases, kuriose būtų 25-30 mokinių.

   Projekto programa buvo labai įvairiapusė, derinamos teorinės paskaitos su išvykomis ir vizitais po Anamuro mokyklas, vyko susitikimai savivaldybėje su miesto meru ir kitais valdžios atstovais. Vizitų metu susipažinome su įvairių dalykų mokytojais, stebėjome anglų kalbos mokytojo Okano Gultekino vedamą pamoką su Web 2 tools. Projekto dalyviams dvi dienas vyko Web 2.0 Tools mokymai (interaktyvaus video kūrimas). Projekto metu aplankėme senamiestį, Mamuro pilį, Anamuro žemės ūkio mugę, Anemuriumo nekropolį ir Toro kalnus.  NUOTRAUKOS>>>

   Džiaugiamės šia neeiline patirtimi ir galimybe pagilinti ir praplėsti savo žinias.

Biologijos mokytoja Jurgita Kizeliauskienė2018-10-29 40 moliūgų žibintų

   Ilgi rudens vakarai ne tokie ir baisūs, kai šauni kompanija imasi veiklos!

    Gimnazijos 40-mečio renginiai tęsiasi toliau, todėl spalio 25 dienos vakarą pagaminome 40 moliūgų žibintų, kuriuos dovanosime Šiaulių miesto Vaikų dienos centro Moliūgų šventei. Ačiū renginio dalyviams: mokiniams, tėveliams, mokytojams. Dėkojame tėvelių klubo pirmininkei I. Obrikienei už skanius pyragus ir bendradarbiavimą, o valgyklos virėjoms už rudenišką moliūgų sriubą. NUOTRAUKOS>>>

Neformaliojo švietimo organizatorė Lina Jokubauskienė2018-10-29 Klasės diena

   Turbūt smagiausia prieš atostogos yra pamokas praleisti kitaip, tad spalio 26 dieną mūsų gimnazijoje buvo daug svečių: graikų, rusų, meksikiečių, japonų, brazilų, prancūzų, havajiečių, amerikonų ir,  žinoma, Lietuvos atstovų - taip apsirengę su puikia nuotaika „Saulėtekyje“ nuo ryto šurmuliavo gimnazistai. Mokinių parlamentas surengė puikų renginį. Klasės turėjo atlikti įvairias užduotis: atspėti pasaulio šalių šokius, pasaulio  kalbas, žaisti knygų tenisą, pernešti saldų lobį, įveikti „trapų kelią“ , „Obuolių ekspresą“. Mus džiugino Izabalė su dainomis - jai grojo Gytis, instrumentinė grupė „Good Question" su Oskaru, Laurynu, Ugniumi  bei šokių grupė „Melody“. Ačiū šauniai Mokinių parlamento komandai ir mokiniams bei jų klasės vadovams. Linkime gerų rudeniškų atostogų.

Neformaliojo švietimo organizatorė Lina Jokubauskienė2018-10-29 "Ö kaip vokiškai?" savaitės renginiai

   Jau trečius metus į visą Lietuvą drebinančio respublikinio projekto
„Ö kaip vokiškai?"
savaitės renginius kasmet aktyviai įsijungia ir mūsų gimnazija. Šiais metais pasirinkome savo foto nuotraukose parodyti, kad vokiečių kalbos nepamirštame ir namuose: mokomės patys, mokosi broliai ir sesės, mokosi net močiutės!

   Siūlome susipažinti su mokinių atsiųstais darbais „Mit Deutsch auch zu Hause!" („Su vokiečių kalba ir namuose!"NUOTRAUKOS>>>

Dėkoju visiems į projektą įsijungusiems gimnazistams.
Iki kitų metų „Ö kaip vokiškai?" !!!

Vokiečių  kalbos mokytoja Asta Plukienė2018-10-26 Geografijos konkursas „Ar pažįsti gimtąjį miestą?”

   Mūsų gimnazijos I klasės mokinių komanda spalio 18 d. dalyvavo Didždvario gimnazijos organizuotame konkurse „Ar pažįsti gimtąjį miestą?”. Tai jau tradiciniu tapęs konkursas, kurį sudarė du etapai. Pirmajame etape per nurodytą laiką reikėjo pagal žemėlapį mieste rasti objektus, pažymėti atitinkama raide ir nusifotografuoti prie jų. Antrajame etape vyko protų mūšis „Šiauliai: anksčiau ir dabar”.

   Mūsų gimnazijai atstovavo komanda „Saulėtukai“. Tai Gustė Malinauskaitė (Ib), Rokas Sprainys (Ib), Martyna Ruplėnaitė (Ia), Severina Daudaravičiūtė (Ia). Mokiniai šauniai padirbėjo - pritrūko tik vieno taško iki prizinės vietos! Džiaugiamės geriau pažinę savo miestą, pagilinę geografines ir istorines žinias. Ačiū dalyvavusiems.

Geografijos mokytoja Asta Titenienė2018-10-25 Apsilankymas Šiaulių apylinkės teisme

   Spalio 19 dieną IIa klasės mokiniai apsilankė Šiaulių apylinkės teisme. Išvykos tikslas – susipažinti su teisėjo profesija. Mokinius priėmė ir su savo profesija supažindino teisėjas Martynas Galvičius. Jis papasakojo, kodėl pasirinko šią profesiją, pristatė savo karjeros kelią, supažindino su teisine sistema Lietuvoje. Gimnazistams buvo įdomu, kaip vyksta teismo procesas, kokios bausmės skiriamos nepilnamečiams ir pilnamečiams, kaip elgiasi teisėjai, jei teisiamieji būna agresyvūs, kokios buvo įsimintinos bylos, teisėjų atlyginimas ir kt.

   Tai buvo puiki galimybė mokiniams susipažinti su teisėjo darbu iš arčiau, o ne tik girdint iš žiniasklaidos.

 Karjeros konsultantė Vilma Krankalienė2018-10-25 Pažintinis vizitas į įmonę „VENTA LT“

   Spalio 24 dieną IIc klasės mokiniai lankėsi įmonėje „VENTA LT“. Šios įmonės veikla – šiuolaikiški ir kokybiški baldai: kėdžių ir stalų gamyba iš natūralaus medžio masyvo. Tai ilgametę gamybos patirtį turinti, didžiausia natūralios medienos kėdžių gamybos ir eksporto įmonė Lietuvoje. Gimnazistai turėjo galimybę stebėti sinchroninę gamybos sistemą, sužinojo, kaip naudojamos šiuolaikinės technologijos, leidžiančios sukurti vis sudėtingesnius ir naujesnius gaminius. Net 90% savo produkcijos įmonė eksportuoja į užsienio šalis, o didžiuosiuose Lietuvos miestuose šiuo metu veikia 9 įmonei priklausančios parduotuvės. Esame labai dėkingi UAB „VENTA LT“ įmonei už tai, kad jie skyrė mums dėmesį, įdomiai pateikė informaciją, leido pajusti tikro įmonės darbuotojo „skonį“.

IIc klasės auklėtoja Ingrida Railienė2018-10-19 Protmūšis „4x10=40“

   Spalio 18 dienąSaulėtekio“ gimnazijoje vyko protmūšis „4x10=40“. Tai vienas iš renginių paminint mūsų gimnazijos keturiasdešimtmetį. Dalyvavo svečiai iš Gytarių ir Gegužių progimnazijų. Mūsų mokyklai atstovavo dvi pirmų klasių komandos. Dalyviai mėgino teisingai atsakyti į „suktus“ klausimus, kartais reikėdavo ir ilgėliau pagalvoti, retsykiais tiesiog spėti, pasikliaujant savo nuojauta. Pralaimėjusiųjų nebuvo, o laimėjo visi, kas gerai praleido laiką. NUOTRAUKOS>>>

Užsienio kalbų mokytojai2018-10-19 Šiaulių universiteto Sveikatingumo, hipoterapijos ir sporto centre

   IIIa klasės mokiniai spalio 16 d. lankėsi Šiaulių universiteto Sveikatingumo, hipoterapijos ir sporto centre. Šis centras vykdo taikomuosius mokslinius tyrimus, projektines veiklas ir teikia sveikatingumo paslaugas visuomenei. Mokiniai buvo supažindinti su kūno raumenų grupių jėgos pusiausvyros įvertinimu „Bach check“ įranga, raumenų pajėgumo vertinumu ir fizinio pajėgumo nustatymu veleorgometru „Manark“, žmogaus reakcijos laiko matavimu, kvėpavimo funkcijos įvertinimu, fizinių savybių ir pajėgumo vertinimu. Šie tyrimai skirti fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos įpročiams ugdyti. NUOTRAUKOS>>>

IIIa klasės auklėtoja Diana Kniežaitė2018-10-16 „OI GERAI! TRUMPOS DIENOS – ILGI VAKARAI!“

   Spalio 5-osios rytas į mokyklą beskubančius mokytojus ir mokinius pasitiko smagiais liaudiškos muzikos akordais. Abiturientai ir jų auklėtojos, pasipuošę tautiniais kostiumais, „svetelius“ sodino ant šiaudų, rankosna dėjo grėblį, ąsotį, javų ryšelį ir suko polkos ritmu...

   Specialiai šiai Mokytojo dienai abiturientai  subūrė „tautiškos muzikos ansamblį“ t.y. kapelą „Blevyzgėliai"  – dainavo linksmas dainas, pynė mįslių pynę, kvietė mokytojus dainuoti ir trepsėti kartu, o šventę vainikavo „duonos“ ir „lašinių“ tortai!

Šauniai pasibuvę mokytojai nuoširdžiai dėkoja abiturientams už nuostabią šventę! VIDEO>>>  NUOTRAUKOS>>>2018-10-12 Bendradarbiavimas su Šiaulių Gegužių progimnazija

   Rugsėjo 27 d. „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko vienas iš aplinkosauginio projekto „Pažinkime savo miesto Talkšos ežerą“ etapų su Gegužių progimnazijos aštuntokais (projekto koordinatorė - Gegužių progimnazijos biologijos mokytoja metodininkė Dalia Urbonavičienė). „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojos Danguolė Norkuvienė, Jurgita Kizeliauskienė ir Vilma Krankalienė paruošė chemijos, biologijos ir fizikos bandymus, skirtus susipažinti su vandens savybėmis. Aštuntokai gamino muilo burbulus, tyrė vandens pH, lygį, apskaičiavo gėlo ir sūraus vandens tankį, nustatinėjo, kuriame vandenyje (gėlame ar sūriame) skęsta, plūduriuoja bulvė.

   Buvo malonu bendradarbiauti su Gegužių progimnazijos bendruomene. NUOTRAUKOS>>>

Biologijos mokytoja Jurgita Kizeliauskienė ir fizikos mokytoja Vilma Krankalienė2018-10-12 Apsilankymas tarptautinėje aukštojo ir vidurinio mokslo užsienyje parodoje „Išsilavinimas ir karjera 2018“

   Spalio 3 dieną III-IV klasių mokiniai su lydinčiomis mokytojomis vyko į Kauno „Žalgirio areną“. Gimnazistai dalyvavo tarptautinėje aukštojo ir vidurinio mokslo užsienyje parodoje „Išsilavinimas ir karjera 2018“. Darbas vyko dviejose sekcijose: vienoje (amfiteatre) – paskaitos, diskusijos moksleiviams, kitoje – mokytojams. Mokiniai išgirdo ir sužinojo labai naudingos informacijos apie netolimos ateities perspektyvas (Khalid Abbas), apie jaunimo ir mūsų visų laiko vagis ir kaip juos pričiupti (Rytis Jurkėnas), apie nestandartinę specialybę (Rokas Vasiliauskas, Paulius Jakutis), apie pasirinkimų laisvę ir gyvenimą be stereotipų (ZIP FM, Petras Daunys), studijų portfolio, chaosą galvoje ir kaip jo atsikratyti (Steven Rudolph). Gimnazistai turėjo galimybę individualiai pabendrauti su užsienio universitetų atstovais, užduoti klausimus apie studijų programas, studentų gyvenimą ir pan.

   Mokytojai taip pat intensyviai klausėsi, diskutavo, kėlė klausimų, problemų edukacinių pranešimų zonoje. Daug dėmesio susilaukė „Multiple Natures Internacional“ įkūrėjas Steven Rudolph, su užsidegimu kalbėjęs apie mūsų visų daugialypius intelektus bei prigimtis (tigrus) ir kaip tuos tigrus „pamaitinti“. Didelį įspūdį paliko paskutinis pranešimas „Profesija pagal prigimtis: ar tikrai geriausias matematikas užaugs sėkmingiausiu programuotoju“ (KALBA įmonių grupės įkūrėjas lektorius Rytis Jurkėnas).

   Po mokymų ir susitikimų išvykome iš „Žalgirio“ arenos bei apsilankėme prie senosios pilies, kurios prieigas neseniai papuošė raitelio skulptūra, nulieta kaimyninėje Ukrainoje.  NUOTRAUKOS>>>

 Karjeros konsultantės Irma Žemaitienė ir Vilma Krankalienė2018-06-22 Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

   Visa naudinga informacija mokytojams ir mokiniams dabar – www.emokykla.lt.

   Kviečiame mokytojus ir moksleivius registruotis Švietimo portale, gauti po penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža švietimu besidominčių bendruomenė.
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Ramantas
Saulenė
Emilis
Judita

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius