Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 55 27 48, el. p. sauletekis@splius.lt
Šiauliuose pirmąkart vyko tarptautinis robotikos konkursas „Saulės robotų mūšis 2018“

Data: 2018-04-13

   Praėjusį šeštadienį, balandžio 7 dieną, didžiulis robotikos entuziastų būrys iš visos Lietuvos ir Latvijos atvyko į Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos ir Šiaulių robotikos klubo pirmąkart Šiauliuose suorganizuotą tarptautinį robotikos konkursąSaulės robotų mūšis 2018“. Džiugu, kad šiose varžybose kovėsi net 144 robotai. Robotų kūrėjai (komandos) atvyko iš Rygos robotikos mokyklos, Preili robotikos klubo, Liepajos, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Kretingos, Kupiškio, Pakruojo miesto ir rajono, Rozalimo, Radviliškio rajono ir iš kitų Lietuvos miestų bei miestelių.

   Visą dieną vyko įnirtingos kovos 8 rungtyse: Folkrace, Freestyle, Lego linijos sekimo, Linijos sekimo, Linijos sekimo turbo, Lego sumo, Mini sumo (mokinių kategorija), Mini sumo (suaugusiųjų kategorija). Kasmet renginio dalyviai stebina savo išmone. Šįmet didžiausio žiūrovų dėmesio sulaukė Freestyle robotai. Komisijos nariai ilgai diskutavo, kol išrinko patį šauniausią robotą vardu „Nesakysiu“. Panevėžio technologijų mokymo centro ugdytinis Povilas Urbonavičius – jo autorius – sukūrė pirštinę-robotą, gebančią žmogaus ranka valdyti mašiną. Visų širdis pavergė ir antrąją vietą šioje rungtyje iškovojo jauniausių robotų kūrėjų iš Kupiškio Eriko, Antano, Kornelijos ir Ugnės sukurtas „Sukutis“. „Šis robotas skirtas sesėms šokinėti per virvelę“, – taip nuoširdžiai savo robotą pristatė ir jo veikimo principą demonstravo jaunieji robotikos entuziastai. Trečioji vieta atiteko Šiaulių Dainų progimnazijos ugdytinei Kristinai Kaupaitei, sukonstravusiai „Tiltą su mašina“ iš K`NEX robotikos rinkinio-konstruktoriaus detalių. Kristina ne tik pademonstravo „Tilto su mašina“ veikimą, bet ir parašė programą mažajam humanoidui „Edbot“ robotukui bei su juo kartu linksmai ir išradingai pristatė savo kurto roboto veikimą.

   „Saulės robotų mūšis“ „Saulėtekio“ gimnazijoje organizuojamas jau trečius metus iš eilės. Tik iki šiol jis buvo respublikinio lygmens. Kadangi šiais metais šis konkursas tapo tarptautinis, tai jame atsirado naujų rungčių. Viena jų – Folkrace rungtis. Lietuvaičiai šioje rungtyje dar yra naujokai, todėl visus prizus susišlavė Folkrace rungties favoritai – latviai. Matiss Buks (Preili robotikos klubas) su savo kurtais robotais „Morics4“, „Morics5“ ir „Morics6“ iškovojo visas tris prizines vietas ir nepaliko jokių vilčių laimėti nei savo klubo kolegoms, nei kitiems dalyviams.

   Džiugu, kad kasmet vis daugiau merginų dalyvauja robotikos varžybose. Lego linijos sekimo rungtyje pirmoji vieta atiteko Monikai Bajelytei (Pakruojis) ir jos robotui „Žemietė“, antrojiAkvilei Ušinskaitei (Pakruojo raj., Balsiai) su robotu „ZigZag“, trečiojiMatui Šimanskui (Pakruojis) su robotu „Fastbot“.

   Linijos sekimo rungtyje pirmąją vietą iškovojo J. Janonio gimnazijos ugdytinis Deimantas Norvilis, antrąjąLauris Šmeiksts (Preili robotikos klubas), trečiąjąEduards Lipiniks (Preili robotikos klubas).

   Tradiciškai Linijos sekimo Turbo (profesionalų) rungtyje triumfavo „Saulėtekio“ gimnazija. Gimnazistas Mantas Valentinas šioje rungtyje iškovojo pirmąją ir antrąją vietas, abiturientas Paulius Balčiūnastrečiąją vietą.

   Lego sumo rungtyje pirmoji vieta atiteko Benui Čeilitikai iš Pakruojo rajono, antroji  – Adomui Chlebinskui iš Vilniaus, trečioji – „Romuvos“ progimnazijos ugdytiniui Raigardui Gečui.

   Mini sumo rungties dalyviai šįmet registravosi į du pogrupius – mokinių ir suaugusiųjų. Mini sumo mokinių kategorijos rungtyje pirmąją vietą iškovojo Lauris Šmeiksts (Preili robotikos klubas), antrąjąŽygimantas Gedgaudas (Klaipėdos universiteto robotikos klubas), trečiąjąLukas Virganavičius (Šiaulių jaunųjų technikų centras). Mini sumo suaugusiųjų kategorijos rungtyje pirmoji vieta atiteko Neilui Antanavičiui iš Kretingos Pranciškonų gimnazijos, antrojiArmands Upenieks iš Rygos robotikos mokyklos, trečiojiMatiss Buks iš Preili robotikos klubo. 

   Į renginį susirinkę robotikos entuziastai nenusiminė: jei ir nepavyko laimėti vertingo prizo, nuotaiką kėlė įteiktas dalyvio medalis. Juk visada svarbi galimybė pabūti tarp bendraminčių, pasidalinti savo idėjomis ir pasisemti naujų. Tad ne veltui po šilto, emocingo atsisveikinimo dalyviai nuoširdžiai prašė kitais metais vėl organizuoti tarptautinį „Saulės robotų mūšį“, tik jau 2019!

Išsami prizininkų lentelė - ČIA.

NUOTRAUKOS>>>      Daugiau renginio nuotraukų - Šiaulių robotikos klubo fb puslapyje.

Nuoširdžiai dėkojame renginio rėmėjams už pagalbą organizuojant renginį.

Rėmėjai:

 • Aidas Šetikas, Salda UAB vykdomasis direktorius;
 • MB „Discus Solis“, Vėtrungės g. 11, Šiauliai, vadovas – Saulius Šimkus;
 • UAB „Lemona“, Gegužių g. 30, Šiauliai, vadovas Rolandas Gasickas;
 • MB „Eltechnika“, www.anodas.lt, direktorius Artūr  Kadzevič;
 • Klubas „Saulės raiteliai“ ;
 • UAB „Eurobiuras“, S. Daukanto g. 4, Šiauliai, Šiaulių padalinio pardavimų vadovė Snieguolė Veitienė;
 • UAB „Nuotykių parkas“, Tilžės g. 68, Šiauliai, fuga.lt, vadovas Aleksandras Bielyj;
 • UAB „Maistinė“, Išradėjų gatvė 15, Šiauliai;

Organizatoriai:

 • Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenė;
 • Šiaulių robotikos klubas: Nerijus Ramanauskas, Ričardas Gečas, Renatas Montvilas, Aistis Gustas, Marius Sketerskas, Saulius Šimkus.

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė




Kita informacijaKita informacija

2018-06-29 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija kviečia nuo 2018 metų rugsėjo 1 dienos tapti mūsų bendruomenės dalimi!

Čia Tavęs laukia draugiška profesionalų mokytojų komanda ir

Sąlygos, Saugumas, Saviraiška

   Čia gali pasirinkti:

 • biomedicinos mokslų kryptį;
 • robotikos kryptį;
 • platų spektrą dalykų modulių ar kitų pasirenkamųjų dalykų;
 • sporto kryptį („Sportinių žaidimų lyga“, treniruotės su TRX diržais ir kt.);
 • mokytis nuotoliniu būdu (gali mokytis visos šalies mokiniai);
 • įdomiausią veiklą iš 17 nemokamų būrelių (viename jų – „Robotikos“ – galima sukurti net savo robotą, „Jaunųjų žurnalistų būrelyje“ – išmokti rengti reportažus);
 • kitą meninę, visuomeninę, etnokultūrinę, prevencinę veiklą.

   Prašymai mokytis I (9-ose) ir III (11-ose) gimn. klasėse
priimami 203 kab., Lieporių g. 2, Šiauliai.

   Gyvenantiems ne Šiaulių mieste ir norintiems mokytis „Saulėtekio“ gimnazijoje, tarpininkaujame dėl apgyvendinimo bendrabutyje.

   Išsamesnė informacija tel. (8 41)  55 27 48, el. p. sauletekis@sauletekis.lt.



2018-06-22 Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

   Visa naudinga informacija mokytojams ir mokiniams dabar – www.emokykla.lt.

   Kviečiame mokytojus ir moksleivius registruotis Švietimo portale, gauti po penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža švietimu besidominčių bendruomenė.











Socialiniai partneriai



Facebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video






Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Rimvydas
Rimvydė
Danielius
Lionginas

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius