Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 55 27 48, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Pasaulinės Žemės dienos paminėjimas „Saulėtekyje”

Data: 2018-03-20

   Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena –  tai astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis prasideda pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas Mc Connellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20 - 21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.

   Kasmet „Saulėtekio” gimnazijoje vyksta renginiai, skirti paminėti Pasaulinę Žemės dieną. I ir II aukšto fojė puošia mokinių darbai (mokytoja R. Prišmontienė). Per geografijos ir kitas pamokas – pokalbiai apie gamtos išsaugojimą ateinančioms kartoms.

   Kovo 20 d. I ir II klasių mokiniai pademonstravo savo žinias „Protų mūšyje“ – 40 Žemės šypsnių „Saulėtekiui“. Tai buvo integruota viktorina fizikos, chemijos ir geografijos klausimais. Geriausiai sekėsi IIa klasės komandai, laimėjusiai I vietą. Tarp Ia ir Ib klasių vyko lygi kova. Laimėtoją išaiškino šūkis, skirtas Žemei: „Žemė žalia, Žemė graži, reikia ją saugot, kad būtume gyvi!“ Jį sukūrė ir II vietą laimėjo Ia klasė, o III vieta atiteko Ib klasei. Visiems šventės dalyviams ir pagalbininkams labai AČIŪ!

Saugokime ir mylėkime gamtą!    NUOTRAUKOS>>>


Geografijos mokytoja A. Titenienė
Kita informacijaKita informacija

2019-04-18 Brangūs Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės nariai

   Dėkojame už Jūsų skiriamą finansinę paramą gimnazijai. Jūsų dėka gimnazija kasmet gražėja, tampa modernesnė, vis labiau atitinkanti visuomenės, tėvų ir gimnazistų lūkesčius. 2018 metais gautos paramos lėšos tikslingai panaudotos gimnazijos ugdymo(si) bazės turtinimui. Įrengtas Ramybės kambarys mokinių ir darbuotojų poilsiui, nusiraminimui, pabuvimui vienam, taip pat ir savižinos užsiėmimams (kambarys aprūpintas kompiuterine, vaizdo ir garso įranga bei moderniais baldais), sukurta „Lietuvybės kodo siena“, modernizuotas ir virtualiomis darbo vietomis aprūpintas anglų kalbos kabinetas, atnaujinta ugdymo(si) bazė naujomis mokymo priemonėmis.

   Tikėdamiesi Jūsų supratimo ir paramos, kreipiamės į Jus ir vėl kviečiame skirti už 2018 metus 2 procentus pajamų mokesčio „Saulėtekio“ gimnazijai. Nutarę 2 procentų pajamų mokesčio paramą skirti gimnazijai, Jūs galite tai padaryti asmeniškai užpildę specialios formos FR0512 (4 versija) prašymą.

Rekvizitai 2 procentų paramai:

Paramos gavėjo identifikacinis numeris (kodas) – 290532510.

Paramos gavėjo pavadinimas – „Saulėtekio“ gimnazija.

Primename, kad šią paramą Jūs galite skirti iki 2019 metų gegužės 1 dienos.

Pagarbiai,

„Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė2019-04-18 Kviečiame mokytis


2019-04-18 Kviečiame dalyvauti filmų festivalyje-konkurse „Mokykla – antrieji namai“

   Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija, palaikydama gimnazijos Jaunųjų žurnalistų būrelio iniciatyvą, organizuoja visos šalies filmų festivalį-konkursą tema „Mokykla – antrieji namai“.

   Tikslas – paskatinti jaunuosius kūrėjus kurti filmus mokyklinio gyvenimo tematika, stiprinti tapatumo, bendruomeniškumo, pasididžiavimo savo mokykla jausmą, nagrinėti visuomenei aktualias problemas bei skatinti kūrėjus per vaizduojamąjį meną atskleisti švietimo ir kultūros sąsajas.

   Šiame festivalyje-konkurse gali dalyvauti visos Lietuvos bendrojo ugdymo ir profesinio rengimo mokyklos.

Filmų festivalio-konkurso trukmė: 2019 m. balandžio 12 d. 2019 m. gegužės 31 d.

Daugiau informacijos rasite festivalio-konkurso NUOSTATUOSE.

Į klausimus atsakysime el. paštu gberzinisberzinskas@gmail.com arba  sauletekis@sauletekis.lt.

Kviečiame jaunuosius talentus dalyvauti! :)

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenė2019-04-18 Edukacinė programa - ekologiškų aliejų degustacija ir balzamo gaminimas

   Balandžio 16 d.    pirmokai ir antrokai skubėjo į vieną iš seniausių vaistinių Šiaurės Lietuvoje - „Valerijono“ vaistinę, kurioje susipažinome su ekologiškais aliejais ir balzamo gaminimu. Mus pasitiko vaistinės vedėja Almyra Girdenienė. Iš pradžių vedėja papasakojo, kad vaistinė gyvuoja nuo 1870 metų. Vaistinės savininku buvo provizorius Freimanas. Nuo 2013 metų gaminama ekologiška kosmetika.

   Vaistinėje veikia profesionalių gydytojų klinika, ekologiškų produktų krautuvėlė, sveiko maisto arbatinė, kurioje galima išmėginti tradicinės ir netradicinės vegetarinės mitybos virtuvę. Kosmetikos skyriuje galima įsigyti pripažintos visame pasaulyje specializuotos ir gydomosios, vaistinėje gaminamos kosmetikos.

   „Valerijono“ vaistinės kremai – ilgametės patirties, pagarbos gamtai ir žmogui rezultatas. Nuo 2013 metų vaistininkų sukurti ir gaminami „Ekoagros“ sertifikuoti ekologiški kremai atitinka griežčiausius kokybės ir higienos reikalavimus. Nuolat tobulinant jų sudėtį, naudojant inovacijas ir prisitaikant prie rinkos poreikių, vaistinėje gimė idėja sukurti aukštos kokybės ir prabangios natūralios kosmetikos linijos „Razalija“ produktus.

   Pirmoje edukacinės programos dalyje susipažinome su trijų rūšių (sezamo, nakvišų, arbatmedžio) aliejumi. Sužinojome apie aliejaus naudą sveikatai. Kiekvieno iš šių aliejaus ir paragavome. Labiausiai patiko sezamo aliejus. Degustavome kakavos sviestą ir vašką, reikalingą lūpų balzamui...

plačiau >>>

2019-04-18 Netradicinė lietuvių kalbos pamoka


   Balandžio 18 dieną Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje kaip ir kiekvienais metais lankėsi aktorius - skaitovas Raimundas Lukšas. Šiemet mokiniai klausėsi J. Radvano „Radviliados“ ištraukų, kurias aktorius komentavo remdamasis istorijos žiniomis, dažnai išeidamas net „už kūrinio rėmų“. Skaitovas, kaip pats teigė, norėjo sušildyti tekstą ir padaryti jį artimesnį mokiniams. Tai puikiai pavyko. Kitas gimnazistams pristatytas kūrinys – B. Sruogos „Dievų miškas“, kurio ištraukas aktorius skaitė nepaprastai įtaigiai. Klausantis Raimundo Lukšo kūrinys visada padaro daug didesnį  įspūdį nei skaitant patiems... O neskaičiusius kūrinio ragina jį vis dėlto atsiversti... Dėkojame aktoriui už nepakartojamas akimirkas ir lauksime kito sustikimo. NUOTRAUKOS>>>

Lietuvių k. mokytoja Diana Gilytė2019-04-18 III vieta protmūšyje „Profesijų pasaulyje“


   Sveikiname IIa klasės mokinius Evą Gabalaitę, Austėją Obrikytę, Austėją Medžiolytę, Justiną Žiogą, Justiną Veligorą, Roką Malinauską, Šiaulių miesto gimnazijų II klasių protmūšyje „Profesijų pasaulyje“ užėmusiusius III vietą.

Karjeros konsultantė Vima Endrikienė.2019-04-18 Ugdymo karjerai diena

   Balandžio 12 dienąSaulėtekio“ gimnazijoje buvo organizuota ugdymo karjerai diena.

   Ia ir Ib klasės gimnazistai apsilankė Šiaulių verslo inkubatoriuje ir susipažino su šios įstaigos teikiamomis paslaugomis, įsikūrusiomis verslo įmonėmis. Taip pat pirmokams buvo pristatytos ekonomikos ir lyderystės jaunimo programos.

   Antrokai apsilankė Alberto vairavimo mokykloje. Jie susipažino su vairavimo instruktoriaus profesija bei klausėsi paskaitos „Saugus eismas kelyje“. Paskaitos metu aptarė visų eismo dalyvių teises ir pareigas kelyje. Diskutavo apie saugų ir tolerantišką elgesį eismo metu. Aktyviausi paskaitos dalyviai buvo apdovanoti firminiais Alberto vairavimo mokyklos prizais.

   Trečiokai apsilankė „Sodroje“ ir susipažino su valstybiniu socialiniu draudimu, privalomuoju socialiniu draudimu, kitomis draudimo rūšimis bei „Sodros“ teikiamomis paslaugomis. Šis vizitas yra „Sodros“ organizuojamo projektoNepamiršk parašiuto“ dalis.

   Abiturientai lankėsi Šiaulų Universiteto bibliotekoje. Joje vyko paskaita apie studijų galimybes gimtojo miesto universitete, jų finansavimą, stipendijas, žymius šiauliečius, baigusius ŠU. Antro kurso studentė ir penkto kurso studentas dalijosi savo patirtimi, įgyta studijų laikotarpiu, drąsino savo sėkmės istorija - galimybe studijuojant dirbti, dalyvaujant projektuose pamatyti pasaulį, lanksčia stipendijų sistema, puikia materialine baze, dėstytojų dėmesiu kiekvienam studentui. Greitai laikas parodys, ar mūsų abiturientams ŠU pasirodė patrauklus.

Karjeros konsultantės Irma Žemaitienė, Vilma Endrikienė ir IVb klasės auklėtoja Jūratė Montvidienė2019-04-17 Prevencinė paskaita tėvams ir mokytojams

  2019 m. balandžio 16 d. Darius Joneikis, VšĮ „Darnaus vystymo projektai" parengto ir vykdomo projekto „Nerūkyk - gyvenk sveikiau" lektorius, mūsų gimnazijos mokytojams, tėvams ar globėjams vedė prevencinę paskaitą-edukacinę programą prieš vaikų rūkymą, elektroninių cigarečių garinimą ar kitas priemones, susijusias su psichoaktyvių medžiagų vartojimu. Supažindino su naujausiomis psichoaktyviomis imitacinėmis priemonėmis, pateikė medžiagą apie psichotropinių medžiagų identifikavimą pagal fizinius požymius. Dėkojame lektoriui Dariui Joneikiui už informatyvią paskaitą ir nuoširdų bendradarbiavimą. NUOTRAUKOS>>>

Socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė2019-04-17 Atrask geografiją per vieną naktį

   Tai renginys, kurį inicijavo Prancūzijos geografijos nacionalinis komitetas. Šiaulių geografijos mokytojų aktyvas prisijungė prie šio Europos renginio. Tai geografijos mokymas, akademinių žinių mainai, vizualumas ir geografija, asmenybės augimas su geografija, nauda ir džiaugsmas, kurį teikia geografija.

   Tai buvo stebinanti ir žaisminga naktis (muzika, dailė, technologijos, žinios, įvairūs geografiniai žaidimai, sportas ir kinas). Daug naujų draugų, geros nuotaikos. Pabaigoje buvome pavargę, bet įspūdžiai nerealūs! Refleksijos metu visos komandos pareiškė norą kitais metais dalyvauti šiame renginyje. Mūsų gimnazijai atstovavo Viktorija Šležaitė (IIIc), Silvija Baginaitė (IIIc), Viktorija Jakunčikovaitė (IIa), Raminta Puišytė (IV), Gabija Grigaliūnaitė (IVa). Ačiū šauniausioms ir ištvermingiausioms merginoms!  NUOTRAUKOS>>>

[--Renginiui skirtos skaidrės--]

Geografijos mokytoja Asta Titenienė2019-04-17 Respublikinė konferencija ir fotografijų paroda „Žmogus ir gamta“

   2019 m. balandžio 11 d. Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje vyko respublikinė konferencija ir fotografijų konkursas „Žmogus ir gamta“, skirta aplinkosaugininkui, fotografui, keliautojui, Australijos lietuviui Olegui Truchanui. Konferencija ir fotografijų paroda vyksta kas antri metai. Konferencijos ir fotografijų parodos tikslai yra ugdyti ekologinę pasaulėžiūrą ir gamtinės aplinkos pažinimą, kelti aplinkosaugos problemas, ieškoti sprendimo būdų, skatinti perteikti ir fiksuoti gamtos grožį.

   Mūsų gimnazijos merginos – Agnė Mamaikaitė (IIa) ir Viktorija Jakunčikovaitė (IIa) skaitė pranešimą „Beglobių gyvūnų padėtis Lietuvoje“, kuriame buvo keliamas tikslas ne tik garsiai kalbėti apie problemą, bet ir kaip galima būtų spręsti ją. Manau, kad buvome išgirsti. Mus apdovanjo prizais bei padėkomis. Ačiū merginoms! NUOTRAUKOS>>>

Geografijos mokytoja Asta Titenienė2019-04-15 Robotikos entuziastų šventė Šiaulių tarptautinėse robotikos varžybose „Saulės robotų mūšis 2019“

   Jau trečius metus iš eilės Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija kartu su Šiaulių robotikos klubu sukviečia robotikos entuziastus į tarptautines robotikos varžybasSaulės robotų mūšis 2019“. Balandžio 6 dieną į „Saulėtekio“ gimnaziją atvyko robotų kūrėjai (komandos) su 155 robotais (pernai – 144) iš Latvijos ir Lietuvos įvairių miestų bei miestelių.

   Visą dieną vyko įnirtingos kovos 9 rungtyse: Folkrace, Freestyle, Lego linijos sekimo, Linijos sekimo, Linijos sekimo turbo, Lego sumo, Mini sumo (mokinių kategorija), Mini sumo (suaugusiųjų kategorija) ir su Antweight koviniais robotais. Šiemet pirmąkart organizuojama Antweight kovinių robotų rungtis ypač patiko žiūrovams. Kovose ne tik dužo atskiros robotų detalės, bet ir skriejo atitrūkę pagrindiniai ginklai – peiliai. Trečiąją ir antrąją vietas šioje rungtyje užėmė Raigardas Gečas (mokytojas Ričardas Gečas), pirmąją vietą iškovojo Panevėžio Technologijų mokymo centro ugdytinis Povilas Urbonavičius.

   Kasmet renginio dalyviai vis išmaniau ruošiasi šioms varžyboms. Freestyle robotų rungtyje žiūrovai sulaikę kvapą stebėjo komandos OlympicRobots sukurto roboto 3D Fire Cube ugnies šou. Trečiąją vietą Freestyle robotų rungtyje užėmė Tomo Sobuto (mokytojas Ričardas Gečas) sukurti „Lenktynių priedai“. Nuo šio roboto varžybų metu neįmanoma buvo atplėšti vaikų, norinčių su juo pažaisti kompiuterinius auto žaidimus. Antroji vieta atiteko Šiaulių Dainų progimnazijos mokinei Kristinai Kaupaitei (mokytoja Jolita Kaupienė), sukūrusiai „Išmanųjį namą“. Praeitais metais Kristina Freestyle robotų rungtyje buvo užėmusi trečiąją vietą. Po ilgų komisijos narių diskusijų pirmąją vietą iškovojo vaikinų Rimo Šimkaus ir Granto Joniškio sukurtas kokteilių plaktuvas „Good Mood“.

   Džiugu, kad kasmet vis daugiau merginų dalyvauja robotikos varžybose...

plačiau >>>

2019-04-15 ERASMUS+ „Earth Charter” projekto dalyviai nagrinėjo aplinkos apsaugos problemas

   Šių metų balandžio 6-13 dienomis vyko Erasmus+KA2 projekto „Earth Charter“ antrasis trumpalaikis mokinių grupių mobilumas I.E.S Santa Catalina de Alejandia mokykloje Chaeno mieste Ispanijoje. Mūsų gimnazijai atstovavo 6 gimnazistai: Eva Bertašiūtė, Ia, Martyna Ruplėnaitė, Ia, Ineta Kojelytė, Ib, Viktorija Gabrielaitytė, IIc, Evaldas Jurgelis, IIc, ir Gabrielius Pociliauskas, IIIa. Mokinius lydėjo anglų kalbos mokytoja Ingrida Railienė ir neformaliojo švietimo organizatorė Lina Jokubauskienė. Projekto veikla yra finansuojama iš Europos komisijos „Erasmus+” programos.

   Šeštadienis – „Šeimos diena“. Dalyviai įsikūrė ispanų šeimose, susidraugavo su kitais projekto dalyviais. Tuo tarpu mokytojai vyko į Kordobą, kuris yra vienas žymiausių Ispanijos miestų. Tai puiki proga susipažinti su šios šalies kultūra, tradicijomis bei galimybė aptarti projekto veiklas. Šio mobilumo tikslas - globalinės apsaugos problemos. Todėl visos projekto šalys-partnerės Nyderlandai, Ispanija, Anglija ir Lietuva sutelkė pagrindinį dėmesį į šias aplinkosaugos problemas: energiją, atliekas, biologinę įvairovę bei aplinką ir sveikatą. Vizito metu dalyviai buvo aktyvūs, darbas grupėmis buvo derinamas su praktinėmis užduotimis.

   Pirmoji savaitės diena buvo pilna įspūdžių. Vykome į Chaeno provinciją, Torres...

plačiau >>>

2019-04-12 Trečiokų viešnagė „Sodroje“

   Balandžio 12 d. gimnazijos trečiokai lankėsi „Sodroje“ ir prisijungė prie projektoNepamiršk parašiuto“. Tai „Sodros“ iniciatyva padėti moksleiviams susigaudyti nelengvame galvosūkyje – socialinio draudimo sistemoje. Projektas suteikė žinių apie darbą ir garantijas ligos, darbo netekimo ir kitais atvejais. „Sodra“- tai tarsi valstybinė draudimo kompanija, tik ji draudžia ne daiktus, bet žmones. Šis valstybinis draudimas reikalingas tam, kad žmonės tuo metu, kai serga, patiria traumą, laukiasi ar augina vaikus, neturi darbo, negali dirbti, neliktų be išmokų.

   Moksleiviai gavo daug naudingų patarimų ir liko patenkinti projektu. NUOTRAUKOS>>>

IIIa klasės auklėtoja Diana Kniežaitė2019-04-11 Garbinga II vieta rondo konkurse


   Sveikiname IIa klasės gimnazistę Viktoriją Jakunčikovaitę (mokytoja Diana Gilytė), užėmusią II vietą Šiaulių krašto mokinių vieno žanro kūrybos konkurseKuriame rondo“.

Lietuvių kalbos mokytojos2019-04-03 Paramos koncertas „Gelbėkit vaikus“

   2019 m. kovo 29 d. vakarą mūsų gimnazijos Prevencinės grupės bei VO „Gelbėkit vaikus“ narės Deimantė, Gabija, Brigita, Aistė dalyvavo viename šilčiausių ir jaukiausių LNK metų renginiųparamos koncerte „Gelbėkit vaikus“. Šis koncertas skirtas padėti skurstantiems Lietuvos vaikams. Žinomi Lietuvos žmonės dalijosi savo gyvenimo patirtimis bei istorijomis. Džiaugiamės, kad buvome šio renginio dalele! NUOTRAUKOS>>>

Grupės vadovė Jurgita Kerežienė2019-04-03 Atvirų durų diena Šiaulių apskrities policijoje

   Balandžio 3 d. I-IV klasių gimnazistai apsilankė atvirų durų dienoje Šiaulių apskrities policijoje. Dalyviams buvo išsamiai pristatyta policijos pareigūno profesija, studijos ir galimybės. Mokiniai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su policininko darbu, daugiau sužinoti apie šios veiklos specifiką, pareigūnų parengimą. Apie policininko profesiją pasakojo Šiaulių apskrities VPK pareigūnai, Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Lietuvos kelių policijos tarnybos, Lietuvos kriminalistinių tyrimo centro, Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“, Lietuvos policijos mokyklos ir Mykolo Riomerio universiteto atstovai. Mokiniai stebėjo kinologų su šunimis pasirodymus, „nusikaltėlio“ sulaikymo operaciją.

   Policijos kiemelyje renginio dalyviai buvo supažindinti su kriminalisto darbo subtilybėmis, nusikalstamų veikų tyrimu. Kriminalistinių tyrimų tarnybos darbuotojai svečiams papasakojo apie savo darbe naudojamą kriminalistinį lagaminą ir jame esančias priemones bei medžiagas. Akcentavo, kad tai be galo kruopštus, sunkus ir daug kantrybės reikalaujantis darbas. Patrulių rinktinės pareigūnai, kelių policininkai taip demonstravo policijos ginkluotę ir specialiąsias priemones, apie darbo subtilybes pasakojo bendruomenės pareigūnai ir policijos instruktoriai. NUOTRAUKOS>>>

 Karjeros konsultantė Vilma Endrikienė2019-04-03 Mokomės inovatyviai

   Kovo 25-29 dienomis gimnazijoje kaip ir kiekvieną mėnesį vyko interaktyvaus mokymo(si) savaitė. Į veiklas aktyviai įsitraukė istorijos mokytoja Regina Bučinskienė, lietuvių kalbos mokytojos Roma Glinskienė, Diana Gilytė, Jūratė Montvidienė, Loreta Andriuškevičienė, chemijos mokytoja Danguolė Norkuvienė ir biologijos mokytoja Jurgita Kizeliauskienė. Interaktyviam darbui dažniausiai buvo naudojami kompiuteriai, mobilieji telefonai ir planšetės. Tokios pamokos jau tikrai nebe naujovė ne tik mūsų gimnazijos trečiokams ar ketvirtokams, bet ir pirmokams. Apie tai, kaip pavyko vesti pamokas naudojant IT, plačiau pasidalino lietuvių kalbos  mokytoja R. Glinskienė, kuri savo pamokose siūlė I a klasės mokiniams gilinti rašybos įgūdžius atliekant užduotis su kompiuterine programa „Lietuvių kalbos žinynas“. Žinyne pateikiama bendroji kalbos apžvalga, lietuvių kalbos sistemos (fonetikos, morfologijos ir sintaksės) aprašas ir kalbos praktikos (rašybos, skyrybos, kirčiavimo ir kt.) taisyklės bei patarimai. Mokiniai galėjo iš karto matyti, kiek teisingai atliko užduočių, paanalizuoti padarytas klaidas. III klasių mokiniai gilino skyrybos įgūdžius su ta pačia programa. Kol vieni dirbo prie kompiuterių, kiti gavo įprastas užduotis. Vieni teigė, kad jiems geriau dirbti įprastu būdu, kiti geriau pakartojo išeitą medžiagą dirbdami su kompiuterine programa, tačiau visi tikino, jog toks įvairus mokymosi būdas jiems tinka ir yra įdomus. Visi mokiniai laukia kitos interaktyvios savaitės. NUOTRAUKOS>>>

Lietuvių kalbos mokytojos Diana Gilytė, Roma Glinskienė2019-04-02 Lietuvos kariuomenės pristatymas Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje

   Balandžio 1 d. I-III klasių gimnazistai susitiko su Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Šiaulių skyriaus atstovu seržantu Dariumi Peleckiu. Karininkas supažindino mokinius su Lietuvos kariuomenės struktūra, karių laipsniais, profesine karo tarnyba, privalomąja pradine karo tarnyba, kario savanorio tarnyba. Akcentavo, jog mūsų valstybės kariuomenė vadovaujasi vertybėmis, kurių laikomasi siekiant būti doru kariu, atlikti savo pareigą ir vykdyti duotą priesaiką. Mokiniai žiūrėjo filmukus apie savanoriškai atliekamą pradinę karo tarnybą, karių maitinimą, domėjosi, kaip sudaromas šauktinių sąrašas.

   Nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba - tai galimybė įgyti pagrindinį karinį parengtumą, siekti karjeros Lietuvos kariuomenėje, atlikti pareigą tėvynei. NUOTRAUKOS>>>

Karjeros konsultantės Vilma Endrikienė ir Irma Žemaitienė2019-04-01 Įspūdinga Šimtadienio šventė

   Kovo 14 d. dieną „Saulėtekio“ gimnazijos abiturientai pakvietė tėvelius, senelius, draugus, mokytojus į Šimtadienio šventę. Ketvirtokai, padedami režisierės Linos Jokubauskienės, šokių mokytojos Ligitos Makarienės, scenografės ir kostiumų dizainerės Rasos Prišmontienės, muzikos mokytojos Ievos Kelertienės, susirinkusiems pristatė įspūdingą spektaklį „Romeo ir Džiuljeta“. Visus susirinkusius abiturientai nustebino puikia vaidyba, jautriomis ir skambiomis dainomis, grakščiais šokiais, ypatingo grožio kostiumais. Tradiciškai gimnazistai žiūrovus apdovanojo ne tik spektakliu, bet ir gražiu, jaunatvišku valsu. Nuoširdžiais padėkos žodžiais abiturientus pasveikino ir sėkmės palinkėjo gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuskienė. Savo originaliu pasveikinimu visus sužavėjo ir ketvirtokų auklėtojos. Žiūrovai neliko abejingi ir trečiokų pasirodymu. Šį kartą jie pakvietė ketvirtokus į nominacijų įteikimo ceremoniją, kurios metu buvo apdovanoti patys ryškiausi abiturientai.

   Džiaugiamės, jog tą vakarą visų abiturientų širdys jautriai šimtą kartų plakė vienu ritmu...  NUOTRAUKOS>>>

Irma Žemaitienė2019-04-01 2019 m. balandžio mėnesio renginių planas

2019 m. balandžio mėnesio renginių planas ČIA.2019-04-01 Socialinė akcija ir seminaras „Aplinkos oro kokybės gerinimas Šiaulių mieste“

   Kovo 21 d. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje  vyko socialinė akcija ir seminaras. Visą veiklą organizavo visuomenės informavimo apie aplinkos oro kokybės gerinimą kampanija.

   Pirmiausiai mokiniai dalyvavo socialinėje akcijoje, kurios metu buvo tvarkoma Lieporių mikrorajono aplinka. Šioje socialinėje akcijoje didžiausias dėmesys buvo skiriamas cigarečių nuorūkoms. Ekologė, Všį „Mes Darom“ projektų vadovė bei socialinių akcijų vykdytoja Justina Anglickytė informavo mokinius, kokia yra daroma žala gamtai. Mokiniai sužinojo, kad viena cigarečių nuorūka, išmesta į vandenį, per visą savo irimo laikotarpį gali užteršti iki 1 kubinio metro vandens ir padaryti jį netinkamą gyvybei.

   Po socialinės akcijos, dalyviai rinkosi į seminarą „Aplinkos oro kokybės gerinimas Šiaulių mieste“. Seminaro tikslas buvo kelti Šiaulių miesto bendruomenių narių sąmoningumą ir paskatinti bendruomenes imtis savarankiškų veiksnių sprendžiant savo rajono/mikrorajono problemas, susijusias su oro tarša. Šiaulių municipalinių tyrimų laboratorijos vadovas Robertas Klimas seminaro dalyvius informavo, kokia yra Šiaulių miesto užterštumo būklė. Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Zita Sakalauskaitė kalbėjo apie užterštumo poveikį sveikatai. Seminaro dalyvius informavo, kokiomis ligomis serga šiauliečiai, aptarė prevencines priemones ir pateikė rekomendacijas, kaip būtų galima išvengti taršos sukeliamų padarinių sveikatai. Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos priešgaisrinės priežiūros vyriausiasis specialistas Gintaras Zonis kalbėjo apie gaisrus atvirose teritorijose ir jų pasekmes aplinkai. Seminaro pabaigoje ekologė, Všį „Mes Darom“ projektų vadovė bei socialinių akcijų vykdytoja Justina Anglickytė kalbėjo apie atliekų rūšiavimo svarbą, kaip galime kiekvienas prisidėti prie gražesnio ir švaresnio gyvenimo.

   Džiaugiamės galėdami prisidėti prie vykusios akcijos ir dalyvauti seminare. Juk prie gamtos išsaugojimo gali prisidėti kiekvienas žmogus. Ir tai yra visiškai nesunku.  NUOTRAUKOS>>>

Biologijos mokytoja Jurgita Kizeliauskienė ir chemijos mokytoja Danguolė Norkuvienė  2019-03-28 Netradicinė istorijos pamoka

   Kovo 26 d. I-II gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje istorijos pamokoje. Jie stebėjo dokumentinį filmąŽalgirio mūšis“. Tai moderni istorinė dokumentika, parodanti Vokiečių Ordino bei Lietuvos ir Lenkijos valstybių istoriją kaip masyvų strateginį žaidimą, kuriame konkuruoja skirtingos vertybės, susikerta įvairios žmogiškos emocijos ir atskleidžiamos paslaptys. Pats filmas mums padėjo įsivaizduoti to laikotarpio gyvenimą ir pagilinti istorines žinias. Atrodė, kad jokia jėga nesulaikys įniršusio viduramžių mūšio lauko tanko – kryžiuočių riterių. Tačiau du gediminaičiai, Jogaila ir Vytautas, nugalėjo Vokiečių Ordiną ir jų pagalbininkus. Įdomu buvo stebėti scenas, nufilmuotas Marienburgo pilyje, Žalgirio mūšio lauke, Torunės bei Gdansko miestuose. Tokiu moderniu būdu galima sudominti  jaunimą mūsų šalies didinga praeitimi ir laimėjimu, kuris nulėmė visos Europos ateitį. Apibendrindama galiu pasakyti, jog „Žalgirio mūšis“ tapo labai gera istorijos pamoka.

IIa klasės mokinė Agnė Mamaikaitė2019-03-25 Tesujungia pasaka ir vaidyba

   Šių metų kovo 18-22 d. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko Erasmus + projektoOnce Upon a Time via ICT“ trumpalaikis mokinių grupių mobilumas. Partnerių šalių projekto dalyviai iš Čekijos Respublikos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos bei Turkijos, gyvendami lietuvių šeimose, turėjo galimybę pažinti mūsų šalies kultūrą, ypač tie, kurie lankėsi Lietuvoje pirmą kartą.

   Visi projekto dalyviai aktyviai įsitraukė į numatytas su projektu susijusias veiklas. Kadangi kiekviena šalis privalo pateikti dvi pasakas ir legendas anglų kalba, todėl šį kartą sutelkėme dėmesį į legendas. Pirmiausia vykome į Kryžių kalną, kad dalyviai galėtų susipažinti su šia unikalia vieta detaliau, išgirstų legendų apie jį ir jo atsiradimo istoriją. Antroji legenda, kurią lietuviai turės išversti į anglų kalbą, bus apie Gedimino kalną. Tad vykome į sostinę, kad sužinotume informaciją apie tai. Dalyviai užfiksavo svarbiausius momentus ir todėl, be abejo, jie be vargo galės atlikti užduotis, susijusias su šia legenda, kai Gedimino kalno istorija bus išversta į anglų kalbą...

plačiau >>>

2019-03-25 Netradicinė chemijos pamoka-seminaras

   Kovo 22 d. į „Saulėtekio ‘‘ gimnaziją atvyko svečiai iš Kauno technologijos universiteto cheminės technologijos fakulteto. Svečiai papasakojo Kauno technologijos universiteto cheminės technologijos fakulteto istoriją. Po to supažindino su studijomis, karjeros galimybėmis.

   Cheminės technologijos fakultetas įkurtas 1947 m. Fakultete vykdomos aukšto lygio bakalauro, magistrantūros, doktarantūros studijos bei atliekami moksliniai tyrimai chemijos, chemijos inžinerijos, maisto technologijos, biotechnologijų ir aplinkos inžinerijos srityse.

   Vėliau svečiai pristatė studijų kryptis. Bakalauro studijoms  būdingos 5 kryptys: cheminė technologija ir inžinerija, maisto mokslas ir technologija, pramoninė technologija, taikomoji chemija, tvarioji inžinerija ir ekotechnologija...

plačiau >>>

2018-06-22 Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

   Visa naudinga informacija mokytojams ir mokiniams dabar – www.emokykla.lt.

   Kviečiame mokytojus ir moksleivius registruotis Švietimo portale, gauti po penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža švietimu besidominčių bendruomenė.
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Gailenis
Dargailė
Klaudijus

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius