Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Pasaulinės Žemės dienos paminėjimas „Saulėtekyje”

Data: 2018-03-20

   Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena –  tai astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis prasideda pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas Mc Connellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20 - 21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.

   Kasmet „Saulėtekio” gimnazijoje vyksta renginiai, skirti paminėti Pasaulinę Žemės dieną. I ir II aukšto fojė puošia mokinių darbai (mokytoja R. Prišmontienė). Per geografijos ir kitas pamokas – pokalbiai apie gamtos išsaugojimą ateinančioms kartoms.

   Kovo 20 d. I ir II klasių mokiniai pademonstravo savo žinias „Protų mūšyje“ – 40 Žemės šypsnių „Saulėtekiui“. Tai buvo integruota viktorina fizikos, chemijos ir geografijos klausimais. Geriausiai sekėsi IIa klasės komandai, laimėjusiai I vietą. Tarp Ia ir Ib klasių vyko lygi kova. Laimėtoją išaiškino šūkis, skirtas Žemei: „Žemė žalia, Žemė graži, reikia ją saugot, kad būtume gyvi!“ Jį sukūrė ir II vietą laimėjo Ia klasė, o III vieta atiteko Ib klasei. Visiems šventės dalyviams ir pagalbininkams labai AČIŪ!

Saugokime ir mylėkime gamtą!    NUOTRAUKOS>>>


Geografijos mokytoja A. Titenienė
Kita informacijaKita informacija

2019-06-26 Kviečiame mokytis

Kviečiame mokytis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje!

Prašymai mokytis į laisvas vietas II-IV bei naujai komplektuojamose I (9-ose) klasėse
priimami darbo dienomis nuo 8.00 iki 17.00 val. (penktadieniais iki 16.45 val.)
102, 201, 203 kab., Lieporių g. 2, Šiauliai.

Gyvenantiems ne Šiaulių mieste ir norintiems mokytis „Saulėtekio“ gimnazijoje,
 tarpininkaujame dėl apgyvendinimo bendrabutyje.

 Dėl asmeninių pageidavimų ir išsamesnės informacijos prašome
kreiptis tel. (8 41)  55 27 48,
sauletekis@sauletekis.lt.

BIOMEDICINOS MOKSLŲ, ROBOTIKOS, SPORTO KRYPTYS,
4 TARPTAUTINIAI ERASMUS + PROJEKTAI, 18 BŪRELIŲ, NUOTOLINIS MOKYMAS

:: VIDEO - kviečiame mokytis „Saulėtekyje“ ::2018-06-22 Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

   Visa naudinga informacija mokytojams ir mokiniams dabar – www.emokykla.lt.

   Kviečiame mokytojus ir moksleivius registruotis Švietimo portale, gauti po penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža švietimu besidominčių bendruomenė.
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Tolvinas
Neringa
Bernardas

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius