Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 55 27 48, el. p. sauletekis@splius.lt
Su lietuvybės misija „Saulėtekyje“

Data: 2018-03-11

   Jau šeštą kartą „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenė kviečia moksleivius į teorinę-praktinę konferenciją. Šiemet ji subūrė kovo 9 dieną. Beje, kiekvieną kartą konferencijos pavadinimas kitoks, jis atspindi laikmečio aktualijas, šiemet  - „Su Tėvynės šviesa per pasaulį“, todėl ir susirinkusiųjų pranešimai buvo susiję su lietuvybės puoselėjimu, diskusija, ką reiškia būti  lietuviu šiandien gimtinėje ir emigracijoje. Nepamiršti ir mūsų patriotai Vydūnas bei V. Kudirka, kurių darbams paminėti skirti šie metai.

   Renginį pradėjo „Saulėtekio“  mergaičių Raimondos Beliajevos ir Noelės Milčinauskaitės duetas, vadovaujamas gimnazijos muzikos mokytojos Ievos Gudavičiūtės. Gimnazistės atliko gerai visiems žinomą Eurikos Masytės dainą „Laisvė“. Visus susirinkusius šiltu žodžiu pasveikino direktoriaus pavaduotoja ugdymui Regina Burinskienė.

   Po iškilmingos renginio pradžios konferencijos vedėjai  Goda Sireikytė ir Oskaras Bogvila visus paragino kibti į darbą, kuris vyko dviejose grupėse. Pranešėjai iš Stasio Šalkauskio gimnazijos Gabija Lengvenytė, Akvilė Liaudanskaitė (mokytoja Regina Petraitienė), Aistė Grišiūtė, Roberta Dulinskaitė (mokytoja Reda Veikšaitė) ir Akvilė Meidutė (mokytoja Aušra Stonytė-Margienė) paruošė net tris pranešimus tema „Kaip atstumas pakeičia santykį su tėvyne?“, „Romuvos“  gimnazistai Orinta Pileckaitė, Karolina Miliauskaitė, Armandas Pribelskis, Dovydas Kunickas (mokytoja Gitana Trinkaitė) dovanojo šimtą posmų apie Lietuvą Lietuvai, o Deimantė Budrytė ir Ema Bražaitė (mokytoja Dalia Vėlaitienė) sprendė klausimą, kokį žmogų šiandien galime vadinti patriotu. Simono Daukanto gimnazistas Nojus Lukianskis (mokytojos Lolita Narbutienė ir Angelė Bražaitė) teigė, kad brandžios asmenybės įkvėpimo šaltinis – tėvynė. Visas būrys „Saulėtekio“ gimnazistų pagerbė iškilias Lietuvos asmenybes (K. Bradūną, V. Kudirką, V. Mačernį, Vydūną) ir diskutavo apie jų darbų aktualumą šiandien. Ypač jautrus buvo pirmokių Livetos Navickaitės ir Eimantės Urniežiūtės (mokytoja Regina Bučinskienė) pranešimas „Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena“.

   Konferenciją vainikavo susitikimas su etnologe, Jungtinių Amerikos Valstijų lietuvių bendruomenės veikėja Elena Bradūnaite-Aglinskiene, lietuvių išeivijos poeto Kazio Bradūno dukra. Ji visus konferencijos dalyvius pavadino lietuvių kultūros ambasadoriais ir priminė, kad šiuolaikiniame kosmopolitiškame pasaulyje būsime išskirtiniai, jei puoselėsime savo kalbą ir nepamiršime savo kultūros. Meilė gimtajai žemei po penkiasdešimties emigravimo metų į Lietuvą grąžino ir jos tėvą Kazį Bradūną, nes tik iš savos žemės išauga poezija.

   Tad konferencija „Su Tėvynės šviesa per pasaulį“, vykusi Kovo 11-osios, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos,  išvakarėse, subūrė naujai diskusijai apie lietuvybę šiandien ir atliko savo patriotinę misiją.

NUOTRAUKOS>>>


Lietuvių kalbos mokytoja Roma Glinskienė




Kita informacijaKita informacija

2018-06-29 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija kviečia nuo 2018 metų rugsėjo 1 dienos tapti mūsų bendruomenės dalimi!

Čia Tavęs laukia draugiška profesionalų mokytojų komanda ir

Sąlygos, Saugumas, Saviraiška

   Čia gali pasirinkti:

  • biomedicinos mokslų kryptį;
  • robotikos kryptį;
  • platų spektrą dalykų modulių ar kitų pasirenkamųjų dalykų;
  • sporto kryptį („Sportinių žaidimų lyga“, treniruotės su TRX diržais ir kt.);
  • mokytis nuotoliniu būdu (gali mokytis visos šalies mokiniai);
  • įdomiausią veiklą iš 17 nemokamų būrelių (viename jų – „Robotikos“ – galima sukurti net savo robotą, „Jaunųjų žurnalistų būrelyje“ – išmokti rengti reportažus);
  • kitą meninę, visuomeninę, etnokultūrinę, prevencinę veiklą.

   Prašymai mokytis I (9-ose) ir III (11-ose) gimn. klasėse
priimami 203 kab., Lieporių g. 2, Šiauliai.

   Gyvenantiems ne Šiaulių mieste ir norintiems mokytis „Saulėtekio“ gimnazijoje, tarpininkaujame dėl apgyvendinimo bendrabutyje.

   Išsamesnė informacija tel. (8 41)  55 27 48, el. p. sauletekis@sauletekis.lt.



2018-06-22 Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

   Visa naudinga informacija mokytojams ir mokiniams dabar – www.emokykla.lt.

   Kviečiame mokytojus ir moksleivius registruotis Švietimo portale, gauti po penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža švietimu besidominčių bendruomenė.











Socialiniai partneriai



Facebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video






Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Rimvydas
Rimvydė
Danielius
Lionginas

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius