Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
„Saulėtekio“ gimnazijos paroda – akcija „Lietuva prasideda čia“

Data: 2018-02-19

   2018 metų vasario 15 dienąSaulėtekio“ gimnazistai bei jų svečiai iš Italijos, Vokietijos ir Lenkijostarptautinio projekto  Erasmus+ be-well@school.eu dalyviai – lankėsi Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje, kur buvo atidaryta paroda, skirta 100-osioms Lietuvos valstybės atkūrimo metinėms paminėti. Bibliotekos erdvę papuošė gražiausi „Saulėtekio“ gimnaziją baigusių mokinių Henriko Šimkaus, Donatos Ribikauskaitės, Marijos Ambrasaitės, Gretos Čepulytės, Gerdos Songalaitės  darbai, skirti Lietuvai.  Taip pat buvo pristatyti atvirlaiškiai, kuriuos dailės mokytoją Rasą Prišmontienę sukurti įkvėpė šių mokinių kūryba, kurioje atsiskleidžia lietuvybė: tradicijos, būdingi meniniai raštai ir kitos mūsų kultūrinį atspalvį turinčios detalės.

   Gimnazistus ir svečius pasveikino šios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja Rima Matulevičiūtė ir „Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė. Jos papasakojo, kokia svarbi Vasario 16-oji, kokią reikšmę mums ši data turi, kaip šią šventę vertina skirtingos lietuvių kartos. Gimnazijos formaliojo skyriaus vedėjas ir istorijos mokytojas Malik Agamalijev dalijosi savo įdomiomis įžvalgomis: kiekviena didi data  Lietuvos istorijoje taip pat yra susijusi ir su pralaimėjimu, nes žymi skaudžius kraštui įvykius, kai krauju teko ginti savo kalbą, papročius ir žemę – tautinę tapatybė, tačiau tuo pat metu suteikia stiprybės ir patriotiškumo, skatina suprasti, kokia svarbi kiekvieno žmogaus gyvenime yra tauta. Tad visi minėjimai žymi naujas pradžias, dėl kurių lietuvių tauta tapo tokia stipri. Po šių įkvepiančių kalbų mokiniai bei svečiai iš užsienio buvo pakviesti pasidalinti įžvalgomis apie Lietuvą: parašyti savo mintį ant popierinio ąžuolo lapo ir jį užklijuoti ant bibliotekininkų paruošto medžio šakų.  Taip pat parodos dalyviai savo šeimoms rašė linkėjimus ant atvirlaiškių, kurios išsiųs į namus. Bendra renginio dalyvių nuotrauka įprasmino šventinę akimirką ir tartum dar kartą priminė, kad „Lietuva prasideda čia“ – čia, kur esame mes; čia, kur darbais parodome meilę kraštui; čia, kur jį pristatome svečiams iš svetur. Tėvynė yra ČIA, širdyje!

NUOTRAUKOS>>>


Austėja Grinytė, IVb klasė
Kita informacijaKita informacija

2019-06-26 Kviečiame mokytis

Kviečiame mokytis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje!

Prašymai mokytis į laisvas vietas II-IV bei naujai komplektuojamose I (9-ose) klasėse
priimami darbo dienomis nuo 8.00 iki 17.00 val. (penktadieniais iki 16.45 val.)
102, 201, 203 kab., Lieporių g. 2, Šiauliai.

Gyvenantiems ne Šiaulių mieste ir norintiems mokytis „Saulėtekio“ gimnazijoje,
 tarpininkaujame dėl apgyvendinimo bendrabutyje.

 Dėl asmeninių pageidavimų ir išsamesnės informacijos prašome
kreiptis tel. (8 41)  55 27 48,
sauletekis@sauletekis.lt.

BIOMEDICINOS MOKSLŲ, ROBOTIKOS, SPORTO KRYPTYS,
4 TARPTAUTINIAI ERASMUS + PROJEKTAI, 18 BŪRELIŲ, NUOTOLINIS MOKYMAS

:: VIDEO - kviečiame mokytis „Saulėtekyje“ ::2018-06-22 Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

   Visa naudinga informacija mokytojams ir mokiniams dabar – www.emokykla.lt.

   Kviečiame mokytojus ir moksleivius registruotis Švietimo portale, gauti po penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža švietimu besidominčių bendruomenė.
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Tolvinas
Neringa
Bernardas

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius