Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Virtualus susitikimas su Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto profesoriumi Vakariu Bernotu

Data: 2021-06-01

   „Saulėtekio“ gimnazijos IIa ir IIc klasių gimnazistai kartu su mokytojomis Jurgita, Lina ir Rasa STEAM dieną dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Kalbėk vaizdu“ (tema ,,Asmeninė ženklodara“).

   Renginį organizavo Lietuvos dizaino asociacija (LDA), nepriklausoma kūrybinė sąjunga, vienijanti 200 profesionalių dizaino kūrėjų. Įkurta 1996 m. asociacija rūpinasi profesijos prestižu, atstovauja dizainerių interesams valdžios institucijose, skatina kūrybinį aktyvumą, koordinuoja įvairių organizacijų, dalyvaujančių dizaino procese, veiklą.

Kūrybinio susitikimo metu profesorius Vakaris suformulavo klausimus:

  • Kodėl socialiniuose tinkluose gerokai dažniau perskaitome vaizdu iliustruotas žinutes nei bevaizdes?
  • Kiek kartų greičiau suvokiame vaizdą nei tekstą?
  • Kodėl kai kuriuos logotipus įsimename lengviau nei kitus?
  • Kodėl užsinorime to, ką pamatome reklamoje?
  • Kaip sukurti vaizdą, kuris būtų informatyvus ir suvokiamas kitų?
  • Kodėl kuriant vaizdą reikia galvoti apie tuos, kuriems kuriama?

   Taip pat susitikimo metu dailininkas Vakaris trumpai pristatė savo kūrybą – tai viešųjų erdvių interjerai, firminiai ženklai (dailininkas yra sukūręs prekinį ženklą „Švyturio“ gamyklos produkcijai), objektai Klaipėdos mieste.

   Anot V. Bernoto, darbas su jaunimu, studentais įdomus ir nepakartojamas, kūrybinis bendravimas nesibaigia ir po studijų. Profesorius su malonumu pristatė savo buvusių studentų, baigusių Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto vizualiojo dizaino programą, kūrybą (interjeras, logotipai, socialinė reklama, prekių ženklai, šventinių renginių apipavidalinimas...) Mokiniams didžiausią įspūdį paliko Egidijaus Gužausko „Dunlop” organizuotame dizaino konkurse laimėta I vieta už sportinio automobilio „Ferarri” (FERARRI!!! :)) apipavidalinimą.

   Susitikimo metu ir mes atlikome kūrybinę užduotį – sukūrėme savo prisistatymą vaizdu, atsakydami į klausimą „Kaip man tave prisiminti?“ „Labai patinka jūra, vandenynas, viskas, kas su juosusiję. Vandenynas vilioja niekada iki galo neįmenama paslaptimi. Būdama 17 metų vis dar nežinau, kas esu (negaliu dar savęs visiškai apibūdinti) ir kuo norėsiu būti ateityje. Viršuje inkaro yra du rugiai, kurie simbolizuoja mano vardo reikšmę („rugių mergaitė“). Vienoje inkaro pusėje šalia S raidės - gėlės, kurios simbolizuoja gerąsias mano savybes...“ - taip savo sukurtą ženklą ir jo reikšmę žodžiais apibūdino Rugilė.

   Nuoširdus ir paprastas profesoriaus Vakario bendravimas, mokinių kūrinių aptarimas, dėmesys ir pagyrimai ne vienam susitikimo dalyviui suteikė daugiau pasitikėjimo savimi, savo kūryba, o galbūt taps priežastimi rimtai pagalvoti apie gyvenimo kelio pasirinkimą.

   Dėkojame gerbiamam Vakariui Bernotui už kelias valandas, praleistas kartu su mumis!

   Tikimės susitikti ne tik virtualiai – dailininkas šį tą reikšmingo bei gražaus kuria Šiauliams. Smalsesni gali apie tai sužinoti internete jau dabar, kantresni tai pamatys mieste...  Sėkmės Jums!

:: Virtualaus susitikimo akimirkos ::


Dailės mokytoja Rasa Prišmontienė
Kita informacijaKita informacija

2021-06-18 Mokslo metų baigimo šventė „Saulėtekyje“

   Kad ir kokie buvo sunkūs ir pilni išbandymų šie mokslo metai, jie vis tiek pralėkė labai greitai. Ir štai paskutinė mokslo metų diena „Mūsų sėkmė“... Kaip gera visiems susirinkti į didelį būrį, gera matyti spindinčias akis, girdėti juoką... Ir viskas gyva – ne virtualu... „Toks jausmas, kad tai ne mokslo metų pabaigos šventė, o Rugsėjo 1-oji ir ryt vėl visi sugužėsime į mokyklą. Puiki nuotaika, daugybė įvairiausių veiklų, šokame, dainuojame... Turime progą švęsti ne tik mokslo metų pabaigą, bet ir tai, jog Sporto rėmimo fondo lėšomis  (privačiomis lėšomis prisideda ir „Baltrex“ bendruomenė) bus atnaujintas „Saulėtekio“ gimnazijos sporto aikštynas (iš 9 finansuojamų projektų Šiauliuose buvo laimėtas tik vienas!), kuriuo galės naudotis ne tik mūsų gimnazija, bet ir regbio žaidėjai, ir Šiaulių lopšelio-darželio „Bitė“ vaikučiai, ir visa Lieporių mikrorajono bendruomenė“,- netramdė džiugaus entuziazmo direktorė Jūratė Kaščiuškienė.

   Visi susirinkę I-III klasių gimnazistai rinkosi norimą veiklą, o jų būta tikrai nemažai ir tokių įvairių: virvės traukimas, paplūdimio tinklinis, zumba, „Karavano iššūkis“, TRX treniruotė, patyriminiai žaidimai, atspaudų kūrimas ant audinio tekstiliniais dažais, šaudymas į taikinius iš pneumatinio šautuvo, robotų kovos, šviesos spauda, dainavimas! Taip norėtųsi suspėti išbandyti viską!.. Kokia renginio atmosfera? Turbūt geriausiai ją apibūdinti gali patys renginio dalyviai: „Džiaugiamės susitikę po nuotolinio mokymo - galime pabendrauti, pabūti kartu, padainuoti, pasijuokti, pašokti, pažaisti“ (Ic kl. auklėtoja Irma Žemaitienė), „Labai pasiilgome vienas kito ir džiaugiamės susitikę“ (Barbora, Ia kl.), „Labai patiko šaudymas, be galo smagūs šokiai ir , žinoma, robotų kovos (kaipgi mūsų mokykla be robotų), be galo smagu buvo rinkti žoleles ir iš jų kurti meną“ (Gustė, IIIb kl.) ...Nors vyksta egzaminų sesiją, bet progos linksmai praleisti laiką su draugais ir visa gimnazijos bendruomene nepraleido net kai kurie ketvirtokai...

   Kokie gi vis dėlto buvo šie mokslo metai? Nepaisant visko, jie buvo produktyvūs, kūrybingi – įteikta net 40 padėkų už aukštus mokymosi pasiekimus, aktyvią visuomeninę veiklą, meninius laimėjimus. Džiugu, kad jų tiek daug, o kitąmet, tikimės, bus dar daugiau. Linkime gražios, šiltos, saulėtos vasaros, gerų atostogų ir... laukiame grįžtančių čia, kur „saulė šviečia visiems“.

Lietuvių kalbos mokytoja Diana Gilytė2021-06-16 Kviečiame mokytis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje

Kviečiame nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. mokytis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje.

Prašymai mokytis naujai komplektuojamose I (9-ose) klasėse bei į laisvas vietas II (10-ose),
III
(11-ose), IV (12-ose) klasėse priimami darbo dienomis nuo 9.00 iki 16.00 val.
(penktadieniais iki 15.45 val.) 102 kab., Lieporių g. 2, Šiauliai.

Prašymus galite atsiųsti elektroniniu paštu sauletekis@sauletekis.lt.

Dėl prašymų pildymo bei jų pateikimo, asmeninių pageidavimų ar išsamesnės informacijos prašome kreiptis
tel. +370 695 07264(8 41) 55 27 48,  elektroniniu paštu sauletekis@sauletekis.lt.

Prašymų mokytis formos ir daugiau informacijos apie priėmimą mokytis bei gimnazijos siūlomas mokymosi kryptis >>>

Gimnazijos siūlomos laisvai pasirenkamos mokymosi kryptys:

Biomedicinos mokslų
Robotikos
 Sporto  Amatų ir dizaino

Gimnazijos administracija2021-06-07 Sporto šventė „Saulėtekyje“

   Pagaliau atėjo vasara. Pagaliau po ilgo karantino galime laisvai susitikti renginiuose. Sunkus pandeminis laikotarpis, labai apribojęs dažno iš mūsų fizinį aktyvumą, jau praeityje, tad birželio 3 d. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos stadione vykusi sporto šventė, anot organizatorių, ir puikus vasaros sezono atidarymas, ir karantino pabaigos paminėjimas, ir, svarbiausia, galimybė visai Lieporių mikrorajono bendruomenei kartu pasportuoti gryname ore. Renginio iniciatorius Šiaulių regbio klubo „Baltrex“ direktorius Edmundas Ščavinkas, paklaustas, kaip gimė tokios šventės idėja, atsakė, kad panašius renginius jau yra organizavęs su kitais partneriais, todėl ir čia, savo buvusioje mokykloje, surengti panašią šventę mintis kilo jau seniai. Tiesa, dėl dabartinės situacijos teko apsiriboti, tačiau ateity norima išnaudoti ne tik stadioną, bet ir puikų Lieporių parką bei sukviesti viso rajono (gal net visų Šiaulių) bendruomenę.

   Visus susirinkusius daina apie Šiaulius pasveikino Rolandas Janušas, gero oro, puikios nuotaikos palinkėjo gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė, pavaduotojas Malik Agamalijev pasidžiaugė „Saulėtekio“ draugyste su „Baltrex“, šventės programą pristatė Edmundas Ščavinskas, padėkojęs „Saulėtekiui“ ir mokytojams, kad tapo būtent tokiu žmogumi, sveikinimo žodį tarė ir Lieporių bendruomenės centro valdybos pirmininkė Elvyra Užkuraitienė. Šventės dalyviai, apšilę su Robertu Baranausku, išsiskirstė į įvairias sportines veiklas: vieni treniravosi su TRX diržais, kiti žaidė paplūdimio tinklinį (organizavo Jonas Klapatauskis), jaunieji regbio žaidėjai išbandė taiklumą mėtydami kamuolį, treneris Tadas Bandza organizavo sportines estafetes mažiesiems vaikų lopšelio-darželio „Bitė“ sportininkams. Veiklas vainikavo virvės traukimas – tėvai prieš vaikus. Ir laimėjo... vaikai! Visi dalyviai buvo apdovanoti organizatorių „Baltrex“ ir „Saulėtekio“ įsteigtais prizais – medaliais, o greičiausieji laimėjo „Baltrex“ kepuraitę bei puodelius. Puiki nuotaika, šilta atmosfera, fizinis aktyvumas ir tik teigiamos emocijos – taip galima trumpai apibūdinti šventę, kuri, anot Edmundo Ščavinsko, taps gražia tradicija. NUOTRAUKOS>>>

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Diana Gilytė2021-06-03 Vaiko pareigos

   Birželio 1-ąją buvo minima Vaikų gynimo diena, o birželio 2-ąją norėčiau paskelbti vaiko pareigų, be kurių teisės egzistuoti neturėtų, diena. Pareiga – ne našta ar bausmė, o suvokimas, kad esame svarbi visuomenės ar bendruomenės dalis. Vaikui augti gera tada, kai tarp meilės, pramogų, pareigų ir teisių vyrauja pusiausvyra.

   Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3 knyga. Šeimos teisė. 3.162 straipsnis. „Vaikai turi gerbti tėvus ir tinkamai atlikti pareigas“.

   Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas. VIII SKYRIUS. PAGRINDINĖS VAIKO PAREIGOS, JO ATSAKOMYBĖS IR ELGESIO KONTROLĖS YPATUMAI. 48 straipsnis. Pagrindinės vaiko pareigos ir jo atsakomybės ugdymas:

1. Vaikas yra visuomenės narys ir naudodamasis savo teisėmis turi laikytis nustatytų elgesio normų, Lietuvos Respublikos Konstitucijos, šio ir kitų įstatymų bei teisės aktų nuostatų, gerbti kitų žmonių teises.

2. Vaikas privalo:

1) gerbti savo tėvus, kitus šeimos narius, globoti juos senatvėje, ligos ar kitos negalios atvejais, padėti tėvams ir kitiems paramos reikalingiems šeimos nariams;

2) gerbti pedagogus, kitus suaugusiuosius ir vaikus, nepažeisti jų teisių ir teisėtų interesų;

3) laikytis priimtų elgesio normų mokymo, auklėjimo įstaigose, viešose vietose, darbe, buityje;

4) gerbti ir tausoti kultūros ir istorijos vertybes, gamtą, visuomenės ir privačią nuosavybę.

3. Vaikas turi būti ugdomas atlikti pareigas ir pats atsakyti už savo poelgius šeimoje, mokymo bei auklėjimo įstaigose, darbe, socialinėje aplinkoje.

Gimnazijos socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė2021-06-01 STEAM diena Šiaulių valstybinėje kolegijoje

   Gegužės 26 d. „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai aktyviai dalyvavo Šiaulių valstybinės kolegijos praktinių – kūrybinių dirbtuvių veiklose. Verslo ir technologijų fakultete gimnazistai, susiskirstę į mažas grupes, tyrė dirvožemį: svėrė, garino, matavo drėgmės kiekį. Statybos meno galerijoje mokiniai piešė ant drobės. Puikūs darbai džiugino dėstytojus, mokytojus ir pačius autorius. Nuotoliniu būdu valdomų atviro kodo modelių veikloje gimnazistai kūrė autobobiliuko modelį. Užduotis tikrai buvo nelengva: reikėjo lituoti, surinkti, išbandyti (kai kurie tai darė pirmą kartą). Išmaniojo automobilio diagnostika daugiau domėjosi vaikinai. Dėstytojai papasakojo apie vidaus degimo variklius, triratukų gamybą. Vyliau vyko triratukų varžybos, kurių nugalėtojai apdovanoti prizais. Sveikatos priežiūros fakulteto kūrybinėse dirbtuvėse „Kalbėk vaizdu, pabėgimo kambarys „UBUNTU“ laikas tikrai neprailgo: mokiniai patobulino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, atskleidė savo mąstymo galimybes.

   Ši diena suteikė daug gerų emocijų dar ir todėl, kad visi turėjo galimybę susitikti „gyvai“...

::  NUOTRAUKOS  ::  TRIRATUKŲ VIDEO 1 ::  TRIRATUKŲ VIDEO 2 ::

PO (karjeros) konsultantė Irma Žemaitienė2021-06-01 2021 metų Technologijų MBE darbų pristatymas

 

   Kaip ir kasmet gimnazijoje įvyko technologijų MBE darbų pristatymas. Šiemet kaip niekada buvo sudėtinga, bet mokiniai ir jų vadovai įrodė, jog nėra nieko neįmanomo. Džiaugiamės puikiais rezultatais ir dalinamės su jumis geriausiais darbais.

:: Geriausių darbų nuotraukos ::

Technologijų mokytojai2021-05-28 Dėl socialinės paramos mokiniams

Socialinės paramos mokiniams rūšys:

  • mokinių nemokamas maitinimas;
  • parama mokinio reikmenims įsigyti.

   Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus, maitinimą mokyklų organizuojamose vasaros poilsio stovyklose ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu:

  - vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui (toliau – vidutinės pajamos vienam asmeniui) per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio.

  - vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 valstybės remiamų pajamų dydžiai, atsižvelgiant į bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus.

   Mokiniai, patyrę socialinę  riziką, turi teisę į nemokamus pusryčius.

 Kreipimasis dėl socialinės paramos mokiniams:

   Dėl nemokamo maitinimo skyrimo nuo mokslo metų pradžios pareiškėjas prašymą gali pateikti nuo kalendorinių metų liepos 1 d. iki rugpjūčio 20 d. Pateikus prašymą po rugpjūčio 20 d. ar mokslo metais, sprendimas priimamas per 10 darbo dienų nuo visų reikiamų dokumentų pateikimo.

   Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti pareiškėjas prašymą gali pateikti nuo kalendorinių metų liepos 1 d. iki spalio 5 d.

     Pareiškėjas – vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas, mokinys nuo keturiolikos iki aštuoniolikos metų, turintis tėvų sutikimą ir deklaravęs gyvenamąją vietą Šiaulių mieste ar įrašytas į asmenų, neturinčių gyvenamosios vietos, apskaitą Šiaulių miesto savivaldybėje, ar faktiškai gyvenantis Šiaulių mieste, dėl mokinių nemokamo maitinimo ir aprūpinimo mokinio reikmenimis prašymą ir reikalingus dokumentus pateikia elektroniniu būdu interneto svetainėje www.spis.lt, arba iš anksto užsiregistravus ir atvykus į Socialinių išmokų ir kompensacijų skyrių.

Telefonai: centrinės miesto dalies gyventojams –  (8 41) 370 443, (8 41) 386 488,
pietinės miesto dalies gyventojams – (8 41) 370 444.2021-05-24 Tarptautinis dailės konkursas

   Konkurso organizatoriai Boleslovo Kryvousto (Bolesława Krzywoustego) vardo viešoji pagrindinė mokykla Volin (Wolin) miestelyje, Lenkijoje.

   Konkursas skirtas jubiliejiniams šv. Juozapo metams pažymėti.

   Organizatoriai sulaukė 1060 kūrinių iš 300 mokyklų ir lavinimo centrų. Darbai gauti iš Airijos, Argentinos, Austrijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Brazilijos, Čado, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Etiopijos, Indijos, Italijos, JAV, Kazachstano, Kirgizstano (Kirgizijos), Kroatijos, Kuveito, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Madagaskaro, Maltos, Mauricijaus, Portugalijos, Prancūzijos, Ruandos, Rusijos, Sirijos, Slovakijos, Šri Lankos, Ugandos, Ukrainos, Vengrijos, Vokietijos, Zimbabvės.

   Kadangi šis renginys vyko visuotinės pandemijos metu, organizatoriams buvo siunčiami ne kūrinių originalai, bet skaitmeninės jų kopijos. Tuo galima paaiškinti ir tokią plačią dalyvių geografiją.

   Nuotoliniu būdu buvo organizuotas ir vertinimo komisijos darbas, kurio rezultatai ypač džiugūs mūsų gimnazijos bendruomenei. Austėjos Palionytės (Ia klasė) kūrinys savo amžiaus grupėje pelnė antrąją vietą, o Gustės Malinauskaitės (IIIb klasė) plastiko raižinys – diplomą. Sveikiname laureates!

Konkurso puslapis internete: https://konkursjozef.wordpress.com/    

R. Prišmontienė, N. Pankratovaitė2021-05-24 Paskutinio skambučio šventė „Saulėtekio“ gimnazijoje

Mokykla tarsi motinos rankos
Ir globojo, ir baudė, ir guodė.
Širdyje išsinešit ne vieną
Jos nuoširdų ir šildantį žodį.

Sustok, įsiklausyk -
Skambutis neeilinis.
Nors daugel sykių jau girdėtas,
Šį kartą – paskutinis!

(J. Juodelis)

   Ši diena pati gražiausia pavasario šventė abiturientams. Jiems, tėvams ir mokytojams skiriami gražiausi žodžiai. Kartu su Viktorijos Grinytės (vadovė Ieva Kelertienė) daina sugrįžome į vaikystę. Virtualūs sveikinimai nuskambėjo iš pačių mažiausių - Gegužių progimnazijos mokinukų. „Smegenis šturmavo“ ir Rasos progimnazijos vardu abiturientus pasveikino Laura Remeikienė. Savo pasirodymu džiugino Barbora Gaigalaitė (vadovas Rolandas Janušas). Abiturientai turėjo įminti mįsles, kurias pateikė šaunioji vedėja Lina Jokubauskienė. Nuoširdžiai visus pasveikino  direktorė Jūratė Kaščiuškienė. Šilčiausi palinkėjimai tėvelių vardu vaikams (tėvams ir užaugę vaikai visada liks vaikais, tais, kuriuos norisi globoti visą gyvenimą) ir mokytojams skriejo iš Inesos Obrikienės ir Indrės Strelkauskienės lūpų.

   Savo dovaną – dainą įteikė abiturientai Raimonda ir Normantas... Aš esu didelis vaikas...  Pačią mėgstamiausią pamoką - VALANDĖLĘ - vedė klasės auklėtojos Tatjana Cukanova, Loreta Andriuškevičienė ir Roma Glinskienė, po kurios ketvirtokai paskelbė testamentą! Sveikinimai ir mielos dovanėlės įteiktos mokytojams. Sparnuotų svajonių palinkėjo Barbora ir mokytojas Rolandas. Su šiomis svajonėmis abiturientai buvo pakviesti į gimnazijos kiemą paleisti balionų ir tradiciškai pasodinti medelį.  NUOTRAUKOS>>>

Sėkmingos egzaminų sesijos ir eiti tik PIRMYN jums linki trečiokai!2021-05-03 Informacija apie savanorišką profilaktinį baigiamosios klasės mokinių testavimąsi


Informacija apie savanorišką profilaktinį vidurinio ugdymo programos
baigiamosios klasės mokinių testavimąsi - ČIA2021-03-05 Naudingos svetainės abiturientams

 

Vaizdo pamokos ir konsultacijos,
ankstesnių metų brandos egzaminų užduotys ir kita - ČIA.

Nacionalinės švietimo agentūros info apie
įvairių mokomųjų dalykų egzaminus - ČIA.Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Kaributas
Laima
Inocentas

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius