Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 55 27 48, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijai – 40

Data: 2018-11-26

   Šių metų lapkričio 16-oji diena „Saulėtekio“ gimnazijai buvo išskirtinė – mes šventėme gražų mokyklos 40-ąjį gimtadienį. „40 metų mokyklai – tai daug ar mažai?“ – į šį šventės pradžioje gimnazijos direktorės Jūratės Kaščiuškienės užduotą klausimą vieno atsakymo nebuvo ir nėra. Vieniems gali atrodyti, kad tai visai trumpas egzistencijos periodas, per kurį dar nesusiformavo ilgametės tradicijos, kad tai tik bandymų ir paieškų metas. Bet teisūs ir tie, kurie mano, kad 40 metų mokyklai yra nemažai. Savo sveikinimo kalboje gausiai susirinkusiai „Saulėtekio“ bendruomenei ir jos svečiams direktorė priminė jau nueitą gimnazijos kelią - per tuos 40 metų mokykla išaugino 38 gražias abiturientų laidas. Visą tą laiką mokyklos bendruomenė nuolat tobulėjo, ieškojo kažko naujo, keitėsi. 1980-1981 m. m. pirmąkart buvo įkurta sustiprinto muzikinio auklėjimo klasė su chorinio dainavimo kryptimi, o šiandien mes didžiuojamės ir robotikos, biomedicinos bei sporto kryptimis. Pasiekta daug svarių laimėjimų dailės srityje ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje - juk ne veltui Rasai Prišmontienei šiemet suteiktas Šiaulių miesto Mokytojos vardas. Šiuo metu gimnazija įgyvendina  net keturis tarptautinius Erasmus projektus – bendradarbiaujame su partneriais iš visos Europos. Tai suteikia didžiulių galimybių ne tik tobulėti mokytojams, bet ir gimnazistams pažinti kitas kultūras, susirasti naujų draugų, lavinti anglų kalbos žinias. Nuo seno mūsų gimnazija garsėja ir sporto pasiekimais. Atvykusieji į šventę galėjo pasigrožėti įspūdinga taurių ekspozicija, kurią paruošė kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis. Ji liudija sporto komandų laimėjimus ne tik Šiauliuose, bet ir šalyje.

   „Saulėtekyje“ mokosi patys šauniausi gimnazistai, kuriems niekada nepritrūksta jaunatviško entuziazmo, kūrybiškumo. „Čia būtų šalta, jei ne mūsų širdys,/  Čia būtų tamsu, jei ne mūsų mintys,/ Čia būtų liūdna, jei ne mūsų šypsenos,/ Kurios kasdien palydi mus“, - šie „Saulėtekio“ gimnazijos himno žodžiai turbūt geriausiai nusako, kiek daug mokiniams reiškia mūsų mokykla. Būtent  „Saulėtekyje“ jie įgyja ne tik akademinių žinių, bet ir atranda save iš naujo kaip išskirtines  asmenybes. O jiems pritaria ir jų tėvai - gimnazijoje veikia aktyvus tėvelių klubas, stebinantis visą bendruomenę savo be galo šiltais renginiais.

   „Saulėtekyje“ dirba fantastiškas, nuoširdus kolektyvas (39 pedagogai ir 18 Ugdymo aprūpinimo skyriaus darbuotojų), kuris brangus kiekvienam, nes ir džiaugsme, ir skausme – bendradarbiai visada su mumis. Mūsų mokytojai - ne tik geri savo dalyko specialistai, teikiantys kvalifikuotas žinias, bet ir nuostabūs žmonės, puikūs kolegos ir patikimi vyresnieji gimnazistų draugai. Gimnazijoje dirba be galo darbštūs ir malonūs Aplinkos darbuotojai, sukuriantys dar daugiau jaukumo ir saugumo.

   Gražaus  jubiliejaus proga mus pasveikinti atvyko garbingi svečiai: Šiaulių švietimo, kultūros ir sporto departamento švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė, ne tik negailėjusi gražių žodžių, bet ir įteikusi gimnazijos direktorei Jūratei Kaščiuškienei ypatingą padėką už nuoseklią vadybinę veiklą, bendruomenės kūrimą ir telkimą, taip pat padėkas gimnazijos darbuotojams už ilgametį, nuoširdų, kūrybingą darbą: Raimondai Bražūnienei (beje, mokytoja šioje gimnazijoje dirba nuo pat jos įkūrimo pradžios), Linai Adomaitienei, Reginai BurinskieneiIrenai Gabrielaitienei, Rasai Prišmontienei, Daivai Tamulionienei. Mus pasveikino ir„Gegužių“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui  Reda Zalogienė, ne tik pati prieš 40 metų pradėjusi mokytis šioje mokykloje, bet jai patikėjusi ir savo sūnų. Už gražius linkėjimus ačiū ir patiems mažiausiems mūsų draugams – Logopediniam lopšeliui-darželiui, taip pat Stasio Šalkausio gimnazijai, Šiaulių universitetui, Irmanto Jagmino vairavimo mokyklai „Jago“. Malonu, kad ir baigusieji pieš daug metų mūsų mokyklą sveikindami dalijosi prisiminimais, pavyzdžiui, sportinio kelio pradžia čia buvo dabartiniam regbio treneriui Edmundui Ščavinskui. Abejingų nepaliko ir nuoširdūs gimnazistų tėvelių linkėjimai.

   Šventę sušildė gimnazistų paruošta programa (renginio vedėja Lina Jokubauskienė). Visų širdis suvirpino abiturientų Nedos Tumėnaitės ir Manto Meškausko skaitomos B. Brazdžionio eilės, antrokų Raimondos Beliajevos (mokytoja Ieva Kelertienė)  ir Normanto Kuolo (mokytojas Rolandas Janušas) atliekamos dainos, šiuolaikinio šokio grupės Melody“ (mokytoja Ligita Makarienė) pasirodymas. Renginį papuošė gimnazijos vokalinė grupė ir solistė Izabelė Perminaitė, kuriai akompanavo Gytis Monstvilas (mokytojas Rolandas Janušas). Visus sužavėjo ansamblis „Dija“ – mokytojos Diana Gilytė, Irma Žemaitienė, Jurgita Kerežienė ir Asta Titenienė. Šventinis vakaras baigėsi Lauros Remeikienės ir grupės „Vairas“ koncertu.

   Malonu, kad graži gimnazijos gimtadienio šventė subūrė esamus ir buvusius „Saulėtekio“ bendruomenės narius, leido ne tik pasidžiaugti nuveiktais darbais, bet ir numatyti ateities perspektyvas.

    Tikime, kad „Saulėtekis“ visada buvo ir bus ne tik antraisiais, bet ir pačiais geriausiais namais, kuriuose visada norėsis ne tik dirbti, mokytis, bet ir į juos sugrįžti...          NUOTRAUKOS>>>


Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokytoja Loreta Andriuškevičienė
Kita informacijaKita informacija

2019-02-13 Karantinas dėl infekcijų ir gripo

 

"Saulėtekio" gimnazijoje nuo vasario 13 iki 15 dienos karantinas dėl ūmių virusinių kvėpavimo takų infekcijų bei gripo skelbiamas visos mokyklos mokiniams.

Visi mokiniai į ugdymo procesą grįžta vasario 25 dieną (po atostogų).

Linkime pasveikti!2019-02-12 Tinklinio turnyras „TINKLINIS BE SIENŲ“

ŠIAULIŲ MIESTO BENDRUOMENIŲ TINKLINIO TURNYRAS „TINKLINIS BE SIENŲ“

   Turnyro tikslas – propaguoti kūno kultūrą ir sportą, sveiką gyvenimo būdą tarp darbuotojų, mokinių, tėvų, mokytojų, dėstytojų, studentų, pareigūnų, valstybės tarnautojų ir kitų bendruomenių narių, sutelkti bendruomenes ne tik sąžiningam ir nuoširdžiam darbui, bet ir turiningam laisvalaikiui sportuojant. Turiningai leidžiant laisvalaikį, išaiškinti stipriausias bendruomenių komandas, dalyvaujant komandoje, formuoti garbingo žaidėjo, nugalėtojo nuostatas.

   Turnyre, kurį organizavo „Saulėtekio“ gimnazija, dalyvavo 5 komandos, kurios dviejuose pogrupiuose rato sistema varžėsi dėl patekimo į pusfinalį. „A“ pogrupyje geriausiai sekėsi „Saulėtekio“ gimnazijos moksleiviams, rezultatu 2:1 nugalėjusiems antroje vietoje likusius „Abiturientus“, treti liko Šiaulių tardymo izoliatoriaus vyrai. „B“ pogrupyje nugalėjo komanda „Litoža“, rezultatu 2:0 įveikusi „Laisvalaikį”.

   Pirmajame pusfinalyje susitiko „Litoža” su „Abiturientais”. Rezultatu 2:0 laimėjo „Litoža“  ir pateko į didįjį finalą. Antrame pusfinalyje stipresni buvo „Laisvalaikio“ vyrai, rezultatu 2:0 nugalėję „Saulėtekio“ gimnazistus...

plačiau >>>

2019-02-04 2019 m. vasario mėnesio renginių planas

2019 m. vasario mėnesio renginių planas ČIA.2019-02-01 Susitikimas su KASTU atstove

   Sausio 28 d. mūsų gimnazijos III-IV klasių mokiniai susitiko su KASTU atstove Monika Elijošiene. Ji supažindino gimnazistus su KASTU teikiamomis paslaugomis: nemokamomis konsultacijomis, nemokama pagalba renkantis profesiją, nemokamu universitetų ir specialybių parinkimu pagal asmenybę, nemokamu anglų kalbos testu, stojimo proceso organizavimu ir pažintinėmis kelionėmis po užsienio aukštąsias mokyklas. Gimnazistai buvo supažindinti su studijomis Danijoje, Olandijoje, Anglijoje, Švedijoje, Kinijoje. NUOTRAUKOS>>>

   Gimnaziste, nesvarbu, mokysiesi Lietuvoje ar užsienyje, rinkis studijas, kurios tinka ir patinka būtent Tau!

Karjeros konsultantė Irma Žemaitienė2019-01-29 Interaktyvaus mokymo(si) savaitė

   Sausio 21-25 dienomis, kaip ir kiekvieną mėnesį, „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko interaktyvaus mokymo(si) savaitė. Tai savaitė, skirta darbui su stacionariais ir planšetiniais kompiuteriais, mobiliaisiais telefonais, SMART lenta. Tokios savaitės, anot mokinių, labai reikalingos ne tik todėl, kad pamokos tampa įdomesnės, pabėgama nuo rutinos, bet ir skatinamas natūralus bendradarbiavimo jausmas ir galimybė palenktyniauti su bendraklasiais, susirungti ir parodyti savo žinias bei greitą orientaciją. Smagu, kad skirtingų dalykų mokytojai sėkmingai įsitraukia į šį projektą, panaudodami IT priemones ir įvairias mokomąsias programas. Pavyzdžiui, per mokytojos Vilmos Endrikienės IV kl. B kursui vestą fizikos pamokąRadijo ryšys. Jo principai“ mokiniai susipažino su radijo ryšio elementais, jų pagrindinėmis dalimis ir veikimu, naudodamiesi mokomąja kompiuterine priemone „Elektromagnetizmas ir kintamoji srovė“. Norėdami įtvirtinti žinias dvyliktokai atliko virtualius bandymus „Radijo siųstuvas“, „Radijo imtuvas“, atsakinėjo į testų klausimus. Pamokos pabaigoje įsivertino, kaip suprato bei išmoko nagrinėtą medžiagą, naudodamiesi mobiliąja programėle Kahoot. II klasės mokiniai biologijos pamokoje (mokytoja Jurgita Kizeliauskienė) gilino žinias apie fermentavimo produktus. Naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais ieškojo informacijos apie fermentuotų maisto produktų naudą žmogaus organizmui. III klasės mokiniai gilino žinias apie kraujotakos sistemą, kraujo sudėtį ir jo atliekamas funkcijas. Istorijos pamokoje mokytoja Regina Bučinskienė skyriams „Nuo absoliutizmo iki didžiųjų revoliucijų“ ir „ATR nuopuolis ir žlugimas“ pakartoti naudojo Kahoot programą. Chemijos pamokoje (mokytoja Danguolė Norkuvienė) naudodamiesi mobiliaisiais telefonais ir planšetėmis pirmokai kūrė pateiktis ar kryžiažodžius „Rūgštys ir bazės“, antrokai ieškojo informacijos apie trąšų klasifikaciją, maistingus elementus bei ekologines problemas. Atviroje integruotoje lietuvių kalbos (mokytoja Diana Gilytė) ir tikybos (mokytoja Nijolė Pankratovaitė) pamokoje „Kodėl reikia būti gailestingiems?“ naudojant SMART lentą buvo pristatyta pamokos tema, uždaviniai, grupių užduotys. Su planšetėmis nuskaitę QR kodus ir sužinoję, kokias užduotis turi atlikti, mokiniai analizavo Šventojo Rašto mintis ir siejo jas su J. Biliūno novelės „Lazda“ idėja. Vėliau grupėse pildė lenteles, įrodinėdami, kokie novelės veikėjai laikosi Biblijoje skelbiamų principų, o kurie ne ir kaip juos tai paveikia. Kaip vertino pamoką, savo darbą joje, mokiniai apibūdino, atsakydami į parengtą apklausą (www.apklausa.lt).  NUOTRAUKOS>>>

   Žinios, vaizdas, greitis – tai pamokos su IT. Nors, mokinių manymu, tokios pamokos neturi būti labai dažnos, nes taip pat nusibostų, bet vasario mėnesio interaktyvios savaitės laukia su nekantrumu...

Lietuvių kalbos mokytoja Diana Gilytė2019-01-22 Išrinkti geriausi skaitovai

   Viskas gyvenime prasideda nuo žodžių. Pyktis, meilė, simpatija, abejingumas – visa jausmų skalė slypi žodžiuose. Jų galia milžiniška. „Sėkmingai parinktas žodis ne kartą sustabdė pakrikusią armiją, pralaimėjimą pavertė pergale ir išgelbėjo imperiją“ (E. De  Girardinas). Žodis yra ne tik mintis ir informacija, bet ir kitam žmogui siunčiama arba gaunama energija. Štai kodėl labai svarbu tinkamai jį parinkti. Nenorime, kad kitų žodžiai mus žeistų ar gadintų nuotaiką, todėl ir savaisiais turime kurti tik gerą energiją... O jei dar tą žodį meistriškai valdome... Kad tai geba padaryti, įrodė mūsų mokiniai, susirinkę į jaukią popietę pasidalinti raiškiai sakomo žodžio galia. Iš jau atrinktų klasėse skaitovų grupelės išrinkti mokiniai, kurie atstovaus mūsų gimnazijai Šiaulių miesto meninio skaitymo konkurse. Tai Mantas Meškauskas, IVa klasės mokinys, kuris skaitys ištrauką iš Balio Sruogos romano „Dievų miškas“ (mokytoja J. Montvidienė) ir antrokai  Raimonda Beliajeva (IIb) bei Normantas Kuolas (IIa), kurie atliks literatūrinę kompoziciją „Tau nežinant...“ (mokytoja D. Gilytė). Linkime sėkmės. NUOTRAUKOS>>>

Lietuvių kalbos mokytoja Diana Gilytė2019-01-21 Mūsų gimnazistės - XII šalies mokinių etnokultūrinės konferencijos dalyvės

   Sausio 18 dieną „SaulėtekioIIa klasės gimnazistės dalyvavo XII šalies mokinių etnokultūrinėje konferencijoje „Mitinis poetinis žmogaus, gyvūnų ir augalų pasaulis“, kuri vyko „Romuvos“ gimnazijoje. Joje Liveta Navickaitė ir Viktorija Jakunčikovaitė pristatė pranešimą „Visą dieną žibina, vakare šešėlius didina“ (mokytojos Loreta Andriuškevičienė ir Diana Gilytė). Taip pat buvo pristatytas Vaivos Tolvaišaitės ir Skaistės Peleckytės pranešimas „Medžio ir žmogaus ryšys“ (mokytoja Loreta Andriuškevičienė). Merginos pasidalino savo sukaupta medžiaga ir sužinojo daug naujų, įdomių dalykų apie mūsų šalies etnokultūrą, be to, lavino ir savo oratorinius gebėjimus. Taigi įgyta patirtis praturtino naujomis žiniomis ir bus naudinga ateityje.

Mokytoja Loreta Andriuškevičienė2019-01-17 Bankininko profesija

   2019 sausio 16 d. IIc klasės gimnazistai dalyvavo paskaitoje ir susipažino su bankininko profesija. Šiaulių banko darbuotojos papasakojo mokiniams apie banko istoriją, kaip jos pačios pasirinko šią profesiją. Akcentavo paslaugas, kurias teikia bankas, bei supažindino, su kokiais iššūkiais susiduria banko darbuotojai kiekvieną dieną. Be to, išmokė, kaip saugiai valdyti pinigus, papasakojo, kokia iš tiesų yra bankininko darbo diena. Paskaitos pabaigoje gimnazistai dalyvavo protų mūšio žaidime „Va bankas“ ir laimėjo vertingų prizų. NUOTRAUKOS>>>

IIc klasės auklėtoja Ingrida Railienė2019-01-17 Laisvės gynėjų dienos minėjimas

   „Sausio 13-oji yra pergalė ir pasaulinės reikšmės įvykis. Sausio 13-ąją Lietuva apgynė Kovo 11-ąją ir tai reiškė, kad Lietuva pirmąsyk įėjo į pasaulio istoriją. Ji pirmoji išėjo iš sovietinio lagerio, tuo pradėdama Sovietų sąjungos irimą“- taip teigia profesorius Alfredas Bumblauskas. Minėdami 28-ąsias Laisvės gynėjų metinesSaulėtekio“ gimnazistai dalyvavo pilietinėje akcijojeAtmintis gyva, nes liudija“, per pilietiškumo pagrindų pamoką mokytoja R.Bučinskienė ir IIa klasės mokinė Viktorija Jakunčikovaitė vedė atvirą pamoką, skirtą keturiolikai didvyrių, žuvusių už mūsų laisvę, paminėti. Pirmų gimnazijos klasių mokiniai su istorijos mokytoju Malik Agamalijev dalyvavo pilietinėje akcijoje „Laisvė“ prie Šiaulių miesto savivaldybės.  Už laisvę turime būti dėkingi,,džiaugtis laisvės dovana ir kurti laisvą ir klestinčią Lietuvą, tokią, kokią norėjo matyti gynėjai. NUOTRAUKOS>>>

Istorijos mokytoja Regina Bučinskienė2019-01-15 Projektas „Ypatingas grožis“

   2019 sausio 11 d. prevencinės grupės „ORE“ bei žurnalistų būrelio nariai dalyvavo Šiaulių universitete vykusioje tarptautinio socialinio projektoYpatingas grožisparodoje ir edukacijoje. Šiuo projektu siekta įgalinti grožį, emocijas. Taip pat atkreiptas dėmesys į artimuosius, kurie augina ir globoja neįgalius žmones.

   Šis projektas tikrai nepaliko nė vieno abejingo, palietė visų mūsų širdis.

   Nuoširdžiai dėkojame Gediminui Beržiniui bei projekto vadovei, idėjos iniciatorei Editai Navickienei. NUOTRAUKOS>>>

Grupės „ORE“ vadovė Jurgita Kerežienė2018-06-22 Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

   Visa naudinga informacija mokytojams ir mokiniams dabar – www.emokykla.lt.

   Kviečiame mokytojus ir moksleivius registruotis Švietimo portale, gauti po penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža švietimu besidominčių bendruomenė.
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Šarūnas
Nida
Konradas
Zuzana

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius