Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijai – 40

Data: 2018-11-26

   Šių metų lapkričio 16-oji diena „Saulėtekio“ gimnazijai buvo išskirtinė – mes šventėme gražų mokyklos 40-ąjį gimtadienį. „40 metų mokyklai – tai daug ar mažai?“ – į šį šventės pradžioje gimnazijos direktorės Jūratės Kaščiuškienės užduotą klausimą vieno atsakymo nebuvo ir nėra. Vieniems gali atrodyti, kad tai visai trumpas egzistencijos periodas, per kurį dar nesusiformavo ilgametės tradicijos, kad tai tik bandymų ir paieškų metas. Bet teisūs ir tie, kurie mano, kad 40 metų mokyklai yra nemažai. Savo sveikinimo kalboje gausiai susirinkusiai „Saulėtekio“ bendruomenei ir jos svečiams direktorė priminė jau nueitą gimnazijos kelią - per tuos 40 metų mokykla išaugino 38 gražias abiturientų laidas. Visą tą laiką mokyklos bendruomenė nuolat tobulėjo, ieškojo kažko naujo, keitėsi. 1980-1981 m. m. pirmąkart buvo įkurta sustiprinto muzikinio auklėjimo klasė su chorinio dainavimo kryptimi, o šiandien mes didžiuojamės ir robotikos, biomedicinos bei sporto kryptimis. Pasiekta daug svarių laimėjimų dailės srityje ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje - juk ne veltui Rasai Prišmontienei šiemet suteiktas Šiaulių miesto Mokytojos vardas. Šiuo metu gimnazija įgyvendina  net keturis tarptautinius Erasmus projektus – bendradarbiaujame su partneriais iš visos Europos. Tai suteikia didžiulių galimybių ne tik tobulėti mokytojams, bet ir gimnazistams pažinti kitas kultūras, susirasti naujų draugų, lavinti anglų kalbos žinias. Nuo seno mūsų gimnazija garsėja ir sporto pasiekimais. Atvykusieji į šventę galėjo pasigrožėti įspūdinga taurių ekspozicija, kurią paruošė kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis. Ji liudija sporto komandų laimėjimus ne tik Šiauliuose, bet ir šalyje.

   „Saulėtekyje“ mokosi patys šauniausi gimnazistai, kuriems niekada nepritrūksta jaunatviško entuziazmo, kūrybiškumo. „Čia būtų šalta, jei ne mūsų širdys,/  Čia būtų tamsu, jei ne mūsų mintys,/ Čia būtų liūdna, jei ne mūsų šypsenos,/ Kurios kasdien palydi mus“, - šie „Saulėtekio“ gimnazijos himno žodžiai turbūt geriausiai nusako, kiek daug mokiniams reiškia mūsų mokykla. Būtent  „Saulėtekyje“ jie įgyja ne tik akademinių žinių, bet ir atranda save iš naujo kaip išskirtines  asmenybes. O jiems pritaria ir jų tėvai - gimnazijoje veikia aktyvus tėvelių klubas, stebinantis visą bendruomenę savo be galo šiltais renginiais.

   „Saulėtekyje“ dirba fantastiškas, nuoširdus kolektyvas (39 pedagogai ir 18 Ugdymo aprūpinimo skyriaus darbuotojų), kuris brangus kiekvienam, nes ir džiaugsme, ir skausme – bendradarbiai visada su mumis. Mūsų mokytojai - ne tik geri savo dalyko specialistai, teikiantys kvalifikuotas žinias, bet ir nuostabūs žmonės, puikūs kolegos ir patikimi vyresnieji gimnazistų draugai. Gimnazijoje dirba be galo darbštūs ir malonūs Aplinkos darbuotojai, sukuriantys dar daugiau jaukumo ir saugumo.

   Gražaus  jubiliejaus proga mus pasveikinti atvyko garbingi svečiai: Šiaulių švietimo, kultūros ir sporto departamento švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė, ne tik negailėjusi gražių žodžių, bet ir įteikusi gimnazijos direktorei Jūratei Kaščiuškienei ypatingą padėką už nuoseklią vadybinę veiklą, bendruomenės kūrimą ir telkimą, taip pat padėkas gimnazijos darbuotojams už ilgametį, nuoširdų, kūrybingą darbą: Raimondai Bražūnienei (beje, mokytoja šioje gimnazijoje dirba nuo pat jos įkūrimo pradžios), Linai Adomaitienei, Reginai BurinskieneiIrenai Gabrielaitienei, Rasai Prišmontienei, Daivai Tamulionienei. Mus pasveikino ir„Gegužių“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui  Reda Zalogienė, ne tik pati prieš 40 metų pradėjusi mokytis šioje mokykloje, bet jai patikėjusi ir savo sūnų. Už gražius linkėjimus ačiū ir patiems mažiausiems mūsų draugams – Logopediniam lopšeliui-darželiui, taip pat Stasio Šalkausio gimnazijai, Šiaulių universitetui, Irmanto Jagmino vairavimo mokyklai „Jago“. Malonu, kad ir baigusieji pieš daug metų mūsų mokyklą sveikindami dalijosi prisiminimais, pavyzdžiui, sportinio kelio pradžia čia buvo dabartiniam regbio treneriui Edmundui Ščavinskui. Abejingų nepaliko ir nuoširdūs gimnazistų tėvelių linkėjimai.

   Šventę sušildė gimnazistų paruošta programa (renginio vedėja Lina Jokubauskienė). Visų širdis suvirpino abiturientų Nedos Tumėnaitės ir Manto Meškausko skaitomos B. Brazdžionio eilės, antrokų Raimondos Beliajevos (mokytoja Ieva Kelertienė)  ir Normanto Kuolo (mokytojas Rolandas Janušas) atliekamos dainos, šiuolaikinio šokio grupės Melody“ (mokytoja Ligita Makarienė) pasirodymas. Renginį papuošė gimnazijos vokalinė grupė ir solistė Izabelė Perminaitė, kuriai akompanavo Gytis Monstvilas (mokytojas Rolandas Janušas). Visus sužavėjo ansamblis „Dija“ – mokytojos Diana Gilytė, Irma Žemaitienė, Jurgita Kerežienė ir Asta Titenienė. Šventinis vakaras baigėsi Lauros Remeikienės ir grupės „Vairas“ koncertu.

   Malonu, kad graži gimnazijos gimtadienio šventė subūrė esamus ir buvusius „Saulėtekio“ bendruomenės narius, leido ne tik pasidžiaugti nuveiktais darbais, bet ir numatyti ateities perspektyvas.

    Tikime, kad „Saulėtekis“ visada buvo ir bus ne tik antraisiais, bet ir pačiais geriausiais namais, kuriuose visada norėsis ne tik dirbti, mokytis, bet ir į juos sugrįžti...          NUOTRAUKOS>>>


Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokytoja Loreta Andriuškevičienė
Kita informacijaKita informacija

2019-06-26 Kviečiame mokytis

Kviečiame mokytis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje!

Prašymai mokytis į laisvas vietas II-IV bei naujai komplektuojamose I (9-ose) klasėse
priimami darbo dienomis nuo 8.00 iki 17.00 val. (penktadieniais iki 16.45 val.)
102, 201, 203 kab., Lieporių g. 2, Šiauliai.

Gyvenantiems ne Šiaulių mieste ir norintiems mokytis „Saulėtekio“ gimnazijoje,
 tarpininkaujame dėl apgyvendinimo bendrabutyje.

 Dėl asmeninių pageidavimų ir išsamesnės informacijos prašome
kreiptis tel. (8 41)  55 27 48,
sauletekis@sauletekis.lt.

BIOMEDICINOS MOKSLŲ, ROBOTIKOS, SPORTO KRYPTYS,
4 TARPTAUTINIAI ERASMUS + PROJEKTAI, 18 BŪRELIŲ, NUOTOLINIS MOKYMAS

:: VIDEO - kviečiame mokytis „Saulėtekyje“ ::2018-06-22 Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

   Visa naudinga informacija mokytojams ir mokiniams dabar – www.emokykla.lt.

   Kviečiame mokytojus ir moksleivius registruotis Švietimo portale, gauti po penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža švietimu besidominčių bendruomenė.
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Tolvinas
Neringa
Bernardas

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius