Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 55 27 48, el. p. sauletekis@splius.lt
Šiauliečiai ir vėl pirmi tarptautinėse „Preilu robotikos čempionato 2018“ varžybose Latvijoje

Data: 2018-01-30

   2018 m. sausio 27 d. septyniolika šiauliečių – robotikos entuziastų – vyko į tarptautines „Preilu robotikos čempionatas 2018“ Latvijoje varžybas. Šiauliečių komandą sudarė Šiaulių robotikos klubo, „Saulėtekio“ ir J. Janonio gimnazijų, Jaunųjų technikų centro bei Šiaulių universiteto nariai.

   Kaip jau įprasta vykstant į tokio pobūdžio varžybas, ankstų šeštadienio rytą robotų kūrėjai išvyko Preilu miesto link. Bevažiuojant lietų pakeitė sniegas ir šiek tiek vėluodami šiauliečiai pasiekė varžybų vietą. Įsikūrę robotus nunešė į techninę apžiūrą ir laukė startų. Norisi paminėti, kad Latvijoje varžybos labiau orientuotos į jaunimą, nes suaugę ir moksleiviai dalyvauja atskirose įskaitose. Šiauliečiai dalyvavo keturiose rungtyse: „Linijos sekimo“, „Mini sumo“, „Folkrace“ ir „Lego sumo“.

   Kaip visada puikiai sekėsi Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos ir robotikos klubo atstovams. „Linijos sekimo“ rungtyje moksleivių grupėje pirmąją ir antrąją vietas iškovojo Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos ugdytinis Mantas Valentas, trečiąją – J. Janonio gimnazijos ugdytinis Deimantas Norvilis. Profesionalų „Linijos sekimo“ rungtyje visas prizines vietas  išsidalino Šiaulių robotikos klubo nariai: pirmoji vieta atiteko Nerijui Ramanauskui, antroji – Ričardui Gečui, trečioji – Aisčiui Gustui.

   Moksleivių įskaitoje „Mini sumo“ ir „Lego sumo“ rungtyse keliems Jaunųjų technikų centro ir J. Janonio gimnazijos mokiniams pavyko neblogai pasirodyti grupės kovose ir patekti į finalinį etapą, bet prizines vietas šį kartą iškovojo Latvijos moksleiviai.

   Kur kas sėkmingiau susiklostė „Mini sumo“ finalinis etapas suaugusiųjų įskaitoje. Šį kartą pirmą vietą iškovojo Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos ir Jaunųjų technikų centro mokytojas Renatas Montvilas, finalinėse kovose nugalėjęs Aleksandro Tikacovo (Latvija) robotus, kurie praktiškai nenugalimi ir jau keletą metų iš eilės laimi aukščiausias vietas Europos bei pasaulio robotų varžybose.

   „Folkrace“ rungties šiauliečių robotai pradėti konstruoti tik šiemet ir po truputį greitėja, bet dar trūksta greičio ir koordinacijos, todėl Šiaulių robotikos mėgėjams dar reikės išspręsti ne vieną technikos uždavinį.

   Sveikiname nugalėtojus, didžiuojamės jų pergalėmis ir linkime savo laimėjimais ir toliau garsinti Šiaulių miesto vardą.

Apie šiuos pasiekimus rašo ir etaplius.

NUOTRAUKOS >>>


Šiaulių robotikos klubo prezidentė Jūratė Kaščiuškienė
Kita informacijaKita informacija

2018-06-29 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija kviečia nuo 2018 metų rugsėjo 1 dienos tapti mūsų bendruomenės dalimi!

Čia Tavęs laukia draugiška profesionalų mokytojų komanda ir

Sąlygos, Saugumas, Saviraiška

   Čia gali pasirinkti:

  • biomedicinos mokslų kryptį;
  • robotikos kryptį;
  • platų spektrą dalykų modulių ar kitų pasirenkamųjų dalykų;
  • sporto kryptį („Sportinių žaidimų lyga“, treniruotės su TRX diržais ir kt.);
  • mokytis nuotoliniu būdu (gali mokytis visos šalies mokiniai);
  • įdomiausią veiklą iš 17 nemokamų būrelių (viename jų – „Robotikos“ – galima sukurti net savo robotą, „Jaunųjų žurnalistų būrelyje“ – išmokti rengti reportažus);
  • kitą meninę, visuomeninę, etnokultūrinę, prevencinę veiklą.

   Prašymai mokytis I (9-ose) ir III (11-ose) gimn. klasėse
priimami 203 kab., Lieporių g. 2, Šiauliai.

   Gyvenantiems ne Šiaulių mieste ir norintiems mokytis „Saulėtekio“ gimnazijoje, tarpininkaujame dėl apgyvendinimo bendrabutyje.

   Išsamesnė informacija tel. (8 41)  55 27 48, el. p. sauletekis@sauletekis.lt.2018-06-22 Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

   Visa naudinga informacija mokytojams ir mokiniams dabar – www.emokykla.lt.

   Kviečiame mokytojus ir moksleivius registruotis Švietimo portale, gauti po penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža švietimu besidominčių bendruomenė.Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video


Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Argaudas
Tolvina
Boleslovas
Balys

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius