Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 55 27 48, el. p. sauletekis@splius.lt
Kviečia skaitmeninė „Vyturio“ knygų biblioteka

Data: 2018-01-26

   Džiaugiamės Šiaulių miesto savivaldybės iniciatyva gerinti literatūros kūrinių prieinamumą mokykloje: turime visiems 2018 metams nemokamą prieigą prie „Vyturio” skaitmeninių knygų platformos, kurioje pateikiami programiniai, konteksto ir grožinės literatūros kūriniai bei skaitmeniniai vadovėliai. Iš viso beveik 500 skaitmeninių knygų, skirtų 1-12 kl. mokiniams. 

   Galimybe naudotis „Vyturio” skaitmeninių knygų biblioteka turi visi mūsų gimnazijos mokytojai, mokiniai, jų tėveliai ar seneliai, knygas galėsiantys skaityti per mobiliuosius telefonus, planšetinius ar stalo kompiuterius. Jums tereikia susikurti paskyrą. Registruojantis skiltyje „Dovanos kodas” svarbu tiksliai nurodyti suvedamą kodą (jį galima gauti iš lietuvių k. ir lit. mokytojų ar bibliotekininkės), leisiantį jums knygas skaityti 12 mėnesių. 

   „Vyturyje” rasite daug reikalingų skaitmeninių knygų. Skiltyje KNYGOS visos knygos suskirstytos pagal amžiaus grupes. Skiltyje MOKYKLAI patogumo dėlei suklasifikuoti privalomi ir konteksto kūriniai bei skaitmeniniai ne(vadovėliai), parengti kartu su Kauno jėzuitų gimnazijos mokytoju literatūrologu dr. Mindaugu Grigaičiu ir Kauno Palemono gimnazijos mokytoja eksperte Asta Valentiene.

   Įdomu tai, kad dalis kūrinių parengta su išsamiais klausimais ir išnašomis; tekstą galima žymėti, rašyti komentarus ir išsaugoti savo paskyroje vėlesniam darbui. 99 proc. kūrinių yra pilnos apimties, o iliustruoti kūriniai mažiesiems skaitytojams pažymėti teptuko piktograma.

Malonaus skaitymo!


Bibliotekos-informacinio centro vedėja Dilanta Vasylienė
Kita informacijaKita informacija

2018-05-21 Birželio mėnesio darbo grafikas

Birželio mėnesio darbo grafikas - ČIA.2018-05-21 Dviračių žygis „MINAM!"

„Saulėtekio“ gimnaziste!!!

Gegužės 25 dieną 10 valandą kviečiame dalyvauti dviračių žygyje „MINAM!" skirtame  gimnazijos 40 – mečiui paminėti. Žygio maršrutas: Šiaulių "Saulėtekio" gimnazija – Rėkyvos ežeras -  Šiaulių „Saulėtekio" gimnazija.

Būtina ryškiaspalvė liemenė su šviesą atspindinčiais elementais.
Pasiimkite geriamo vandens ir puikią nuotaiką! Poilsio metu vaišinsimės kareiviška koše!
Norintys vykti informuoja klasės auklėtojus.

„Minam“ kartu!!!2018-05-21 Ekskursija į Klaipėdą

   Gegužės 16 d. gimnazijos vardą garsinantys mokiniai vyko į laivų apsuptą Lietuvos uostamiestį Klaipėdą. Jie kėlėsi keltu ir turiningai praleido laiką atnaujintame Lietuvos jūrų muziejuje. Delfinų ir ruonių pasirodymas tiesiog užbūrė! Vėliau žavėjo nuostabus Klaipėdos senamiestis, po kurį  lydėjo saulė ir švelnus pajūrio vėjelis. Visada gera keliauti po gražų mūsų kraštą!

Goda Sireikytė (IIa) ir Karolina Ančerevičiūtė (IIIa)2018-05-18 Dailininkų Rasos ir Eimio Prišmontų paroda „subjektyviai“

   Nuo gegužės 18 d. šiauliečių dailininkų Rasos Prišmontienės ir Eimio Prišmonto kūrybos paroda. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje, Aušros al. 62, Rasa pristato dalį savo mažosios grafikos ir ekslibrisų kūrybos, apimančios ketvirtį amžiaus, Eimis – devynias per paskutinius metus sukurtas akvareles.

   Kūryba – kankinantis užsiėmimas, lydimas abejonių, netikrumo ir tik kartais džiaugsmo. O mėginimas kalbėti apie savo kūrybą viešai, tai lyg nekrologo pačiam sau rašymas. Plačiau apie tai skaitykite portalo SIAULIAI.LT straipsnyje.

Džiaugiamės, didžiuojamės ir kviečiame aplankyti mūsų gimnazijos mokytojos, dailininkės Rasos ir jos vyro Eimio Prišmanto parodą!2018-05-17 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija kviečia nuo 2018 metų rugsėjo 1 dienos tapti mūsų bendruomenės dalimi!

Čia Tavęs laukia draugiška profesionalų mokytojų komanda ir

Sąlygos, Saugumas, Saviraiška

   Čia gali pasirinkti:

 • biomedicinos mokslų kryptį;
 • robotikos kryptį;
 • platų spektrą dalykų modulių ar kitų pasirenkamųjų dalykų;
 • sporto kryptį („Sportinių žaidimų lyga“, treniruotės su TRX diržais ir kt.);
 • mokytis nuotoliniu būdu (gali mokytis visos šalies mokiniai);
 • įdomiausią veiklą iš 17 nemokamų būrelių (viename jų – „Robotikos“ – galima sukurti net savo robotą, „Jaunųjų žurnalistų būrelyje“ – išmokti rengti reportažus);
 • kitą meninę, visuomeninę, etnokultūrinę, prevencinę veiklą.

   Prašymai mokytis I (9-ose) ir III (11-ose) gimn. klasėse
priimami 203 kab., Lieporių g. 2, Šiauliai.

   Gyvenantiems ne Šiaulių mieste ir norintiems mokytis „Saulėtekio“ gimnazijoje, tarpininkaujame dėl apgyvendinimo bendrabutyje.

   Išsamesnė informacija tel. (8 41)  55 27 48, el. p. sauletekis@sauletekis.lt.2018-05-17 Paskutinio skambučio šventė

paskutinis skambutis2018-05-16 Interaktyvi anglų kalbos pamoka skatino gilintis į socialines problemas

   2018-05-15 su 3 klasės B2 kurso mokiniais vyko interaktyvi  anglų kalbos pamokaSocialinių  problemų sprendimas“. Mokiniai ugdėsi komunikavimo, pažinimo ir mokėjimo mokytis kompetencijas. Dirbdami individualiai ir porose, naudodamiesi kompiuteriais skaitė ir klausė tekstų, įtvirtino  naują žodyną, pateikė  būdų, kaip padėti žmonėms, kūrė dialogus socialinių problemų tema. Atlikdami  Kahoot  užduotis  įtvirtino  naujus žodžius, susijusius su socialinėmis problemomis, ir įsivertino savo žinias. Pamokoje įgyta ne tik žinių ir gebėjimų, bet ir ugdytas socialinis jautrumas. Tai šiandien labai aktualu.  NUOTRAUKOS>>>

Anglų kalbos mokytoja Natalija Abrosimova2018-05-15 Dėmesio!

Mokslo metai artėja į pabaigą...
Gegužės 14 d. startuoja paskutinė šiais mokslo metais interaktyvaus mokymo savaitė.
14-18 dienomis įvairių dalykų vėl mokysimės naudodami inovatyvias skaitmenines priemones.
Įdomaus ir produktyvaus darbo!

INTERAKTYVIOSIOS SAVAITĖS RENGINIŲ SĄRAŠAS2018-05-15 Literatūra ir IT netgi labai suderinamos...

   Gegužės 14 d. startavo paskutinė šiais mokslo metais interaktyvaus mokymo savaitė.

    Jau nebe pirmą kartą lietuvių kalbos mokomės naudodami inovatyvias skaitmenines priemones. Šįkart su pirmų klasių gimnazistais analizuodami I. Simonaitytės romaną „Aukštujų Šimonių likimas“ grupėmis dirbome ir su kompiuteriais, ir planšetėmis, ir telefonais... Kūrėme pateiktis, Kahoot užduotis, bandėme sudaryti Šimonių giminės genealoginį medį... Pamoka trumpa, o padaryti turime tiek daug... Pabaigtais  darbais gėrėsimės, analizuosime, parungtyniausime atsakinėdami į klausimus (Kahoot) jau kitą literatūros pamoką. NUOTRAUKOS>>>

Lietuvių k. mokytoja D. Gilytė2018-05-14 Gegužės 9-oji – Europos diena.

   Europos dienai paminėti nuo 2010 m. rengiamas nacionalinis žinių apie Europą konkursas. Konkurso dalyviai turi galimybę išmėginti savo jėgas, atsakydami į įvairius klausimus apie ES istoriją, institucijas, kultūrą. Šiais metais „Saulėtekio“ gimnazijos II-IV klasių mokiniai išmėgino savo jėgas Europos egzamine, I klasių mokiniai – bandomajame Europos egzamine. Europos egzaminą geriausiai išlaikė ir į antrą etapą pateko IVa klasės mokinė Viltautė Titenytė. Šiek tiek mažiau taškų surinko Justinas Jakas (IIIb kl.), Oskaras Bogvila (IIa kl.), Lukas Ščiukas (IIb kl.), Justas Katkevičius (IIb kl.). Bandomąjį Europos egzaminą geriausiai išlaikė Austėja Obrikytė (Ia kl.), Ema Motiečiūtė (Ia kl.), Viktorija Jakunčikovaitė (Ia kl.). Sveikiname!

Istorijos mokytoja Regina Bučinskienė ir geografijos mokytoja Asta Titenienė2018-05-14 III-ioji vieta prancūzų kalbos raiškiojo skaitymo konkurse!

   Gegužės 11 d. jau šeštąjį kartą Šiaulių universiteto gimnazijoje vyko Šiaulių apskrities Prancūzų kalbos raiškiojo skaitymo konkursas. Gausus mokinių būrys skaitė prancūzų klasikų - V. Hugo, P. Verleno, Ž. Prevero, P. Eliuaro ir kitų poetų eiles. Konkurso dalyviai buvo suskirstyti pagal amžių ir kalbos mokėjimo lygį - tarpusavyje varžėsi 6-8 ir 9-12 klasių skaitovai. Komisija vertino, kaip dalyviai sugeba atskleisti eilėraščių nuotaikas, temą, kokia jų tartis ir intonacija.

   „Saulėtekio“ gimnazijai atstovavo IIIb klasės mokinė Gabrielė Petraitytė. Ji trečiosios užsienio kalbos grupėje užėmė III-ąją vietą! Konkurso dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir knygomis. Sveikiname Gabrielę!

Prancūzų kalbos mokytoja Vilma Vaitekutienė2018-05-14 Konkursas „Opa opa per Europą“

   Gegužės 10 dieną mūsų gimnazistai Lieporių gimnazijoje pasitikrino žinias apie Europą. Vyko konkursas-žaidimas, kurio metu komandoms ekrane buvo pateikta 40 klausimų. Tai geografinio raštingumo konkursas, skirtas Europos dienai paminėti. Mūsų gimnazijai atstovavo Ia klasės mokiniai Viktorija Jakunčikovaitė, Agnė Mamaikaitė, Justinas Veligoras ir Rokas Malinauskas. Konkurse dalyvavo 13 miesto komandų. Mūsų gimnazistai iškovojo 3 vietą! Buvo apdovanoti diplomu ir atminimo dovanėlėmis. Sveikiname! Džiaugiamės!  Šaunuoliai! NUOTRAUKOS>>>

Geografijos mokytoja Asta Titenienė2018-05-10 Mūsų moksleiviai konferencijoje ir parodoje

   2018 m. balandžio 20 d. gimnazistės Aušra Bardauskaitė (Ic kl.) ir Skaistė Peleckytė (Ia kl.), vadovaujamos specialiosios pedagogės Daivos Miltenienės, dalyvavo ŠU kasmetinėje respublikinėje skirtingų gebėjimų mokinių konferencijoje "Šimtmečio Lietuva" ir kūrybinių darbų parodoje "Lietuva mūsų širdyse"  ir skaitė  parengtus pranešimus.

Specialioji pedagogė Daiva Miltenienė2018-05-06 Mieli gimnazijos bendruomenės nariai!

   2018 m. gegužės 7-11 d. mūsų gimnazijoje organizuojama tradicinė  renginių savaitė „Gerumu prieš smurtą“. Kviečiame visus joje aktyviai dalyvauti ir dalintis gerumu, kad jo vis daugėtų ir mūsų širdys jį dar labiau jaustų.

 • Gegužės  7 d. – HYGGE  diena valgykloje ir „Karaokė dvikovos“.
 • Gegužės 8 d. po 3 ir 4 pamokų gimnazijos instrumentinės grupės pasirodymas  I aukšto fojė  arba lauke.
 • Gegužės 8 d. – filmo „Amelija iš Monmartro“ peržiūra (vyks po 6 pamokų; registruotis iki gegužės 7 d. 15 val. 303 kabinete).
 • Gegužės 9 d. po 3 pamokų – gimnazijos vokalinės grupės  pasirodymas I aukšto fojė.
 • Gegužės 10 d. – diena be namų darbų (I-III klasių mokiniams)!
 • Gegužės 10 d. –  Picos diena! Ja mėgaukitės gimnazijos valgykloje.
 • Gegužės 11 d. – šokių grupės „Melody“ flashmob pasirodymas ilgosios pertraukos metu.

   Idėjų bankas visą gegužės mėnesį kviečia mokytojus, mokinius, darbuotojus pateikti pasiūlymų,  kaip turėtų keistis mokykla, kad būtų dar jaukesnė, mielesnė. I aukšto fojė rasite idėjų dėžutę, kurioje siūlome palikti savo ar savo klasės genialias ir prasmingas idėjas (būtų smagu žinoti jų autorius). Mes tikime, kad gražios vizijos taps realybės daigais.  Tad ir toliau kurkime savo gimnaziją kartu!

 • Pasinaudokime magiškos „Ačiū – atsiprašau – atleidžiu“ dėžutės galia. Ji kantriai iki gegužės 15 dienos lauks I aukšto fojė. Tai puiki  proga auginti gerumą savo širdyje (parašykite savo vardą, pavardę, klasę, kad laiškutis sėkmingai pasiektų adresatą).
 • Aplankykite mokinių darbų parodas I ir II aukšto fojė (gegužės 7-11 dienomis).

P.S. Gera daryti gera!

Organizatoriai mokinių prevencinė grupė „ORE“2018-05-04 Mokinių dėmesiui!!!
Atsižvelgdami į mokinių parlamento prašymą informuojame, kad
nuo 2018 m. gegužės 7 dienos mokyklinė uniforma neprivaloma.


2018-05-04 2018 m. gegužės mėn. renginių planas

2018 metų gegužės mėnesio renginių planas ČIA.2018-05-04 Lietuvos mokyklų žaidynių II etapo (Šiaulių miesto) turizmo varžybose – II-oji vieta!

   Balandžio 26 d. Salduvės parke vyko Šiaulių miesto mokyklų turizmo varžybos. Jose dalyvavo Šiaulių miesto bendrojo lavinimo mokyklų mergaičių ir berniukų komandos, kurių dalyviai startavo po du.  Jie turėjo įveikti pakilimo, oro perkėlos, traverso, nusileidimo, mazgų rišimo, virvės markiravimo rungtis.  Mūsų gimnazijos merginoms puikiai sekėsi – jos laimėjo antrąją  vietą! Tai Kamilė Juozapavičiūtė (IIa), Gabrielė Viliūtė (IIIa), Gabrielė Petraitytė (IIIb) ir Kornelija Bekerytė (IIa). Sveikiname nugalėtojas ir linkime pergalių!2018-04-30 Susitikimas su ŽISPB atstove

   Balandžio 25 d. mokykloje lankėsi VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro socialinė darbuotoja Eglė Milašiūtė. Ji gimnazistams pristatė projektą „Atrask save“ bei supažindino su kitais vykdomais projektais, atsakinėjo į jų klausimus.

   Projektas „Atrask save“ yra skirtas 15-29 m. jaunimui, kuris šiuo metu nesimoko, niekur nedirba ir nesavanoriauja. Jo metu jaunuoliai mokosi pažinti save, įgyja daugiau pasitikėjimo, patobulina socialinius ir gyvenimo įgūdžius – tai aktualu ir svarbu. Daugiau informacijos apie projektą http://www.jrd.lt/jgi-igyvendinimo-projektas-atrask-save.   NUOTRAUKOS>>>

Karjeros konsultantė Vilma Krankalienė2018-04-30 A.Stulginskio universiteto atstovų vizitas „Saulėtekio“ gimnazijoje

   Balandžio 26 d. gamtos mokslų savaitės metu „Saulėtekio“ gimnazijoje svečiavosi A.Stulginskio universiteto Agronomijos fakulteto atstovai. Susitikimo metu jam atstovaujanti dėstytoja ir studentė supažindino su universiteto studijų programomis, pristatė, kaip atliekami moksliniai tyrimai, kaip rašomas mokslinis darbas, atsakinėjo į gimnazistų klausimus. Tikimės šilto ir gražaus bendradarbiavimo su A.Stulginskio universitetu ir ateityje. NUOTRAUKOS>>>

Karjeros konsultantė Vilma Krankalienė2018-04-30 LIETUVOS MOKYKLŲ SPORTO ŽAIDYNIŲ KROSO ESTAFEČIŲ VARŽYBOS

   Balandžio 27 dieną Lieporių parke vyko Lietuvos mokyklų sporto žaidynių  II etapo (Šiaulių miesto) lengvosios atletikos kroso estafečių varžybos, kurias vykdyti buvo patikėta mūsų gimnazijai.

   Dalyviai – mišri vienos mokyklos komanda, kurios sudėtis – 4 merginos, 4 vaikinai ir 2 mokytojai. Merginos šiose varžybose turėjo įveikti 500 metrų atstumą, vaikinams teko ilgesnė (1000 m) distancija. Kroso estafetėje 500m bėga mergina, 1000m - vaikinas, 500m - mergina, 1000m - vaikinas ir t. t. Varžybose dalyvavo keturios progimnazijų ir aštuonios gimnazijų komandos.

   Mūsų komandai atstovavo vaikinai Andrius Grigalaitis (4b kl.), Lukas Grigalaitis (4b kl.), Dominykas Klovas (3a kl.), Justas Šilinskas (3a kl.) – jų vadovas mokytojas Jonas Klapatauskis, merginos Evelina Serafinaitė (2b kl.), Karolina Spranaitytė (2b kl.), Raminta Puišytė (3b kl.), Vaiva Tolvaišaitė (1a kl.) – vadovė mokytoja Diana Kniežaitė. Šiais metais iškovota IV vieta. Komandos nugalėtojos ir prizininkės buvo apdovanotos taurėmis bei diplomais, o mokiniai – medaliais.

    Ačiū komandai už gerą rezultatą, kolegoms mokytojams Dianai Kniežaitei ir Robertui Baranauskui bei moksleiviams – už pagalbą vykdant varžybas.

Varžybų vyr. teisėjas Jonas Klapatauskis2018-04-30 GIMNAZIJOS VAIKINŲ RINKTINĖ LIETUVOS MOKYKLŲ ŽAIDYNIŲ ŠIAULIŲ MIESTO VIRVĖS TRAUKIMO VARŽYBOSE PASIPUOŠĖ SIDABRO MEDALIAIS!

   Balandžio 19 d. Simono Daukanto gimnazijos stadione vyko Lietuvos moksleivių sporto žaidynių Šiaulių miesto finalinės vaikinų virvės traukimo varžybos. Jose pasirinkta vieno rato sistema – visos komandos susitiko tarpusavyje. Vadovaudamosi taisyklėmis komandos varžėsi po du kartus: vieną kartą traukė virvę vienoje, po to kitoje pusėje. Jeigu rezultatas buvo lygus, vyko trečiasis traukimas. Finale dėl pirmos vietos susitiko „Saulėtekio“ ir Simono Daukanto gimnazijų komandos. Tarpusavio rezultatas 1:2. Mūsų vaikinai laimėjo II vietą ir pasidabino sidabro medaliais, komandai įteiktas komandinis prizas – taurė. Gimnazijos garbę gynė Dominykas Klovas (3a kl.), Lukas Grigalaitis (4b kl.), Andrius Grigalaitis (4b kl.), Lukas Tamulis (4b kl.), Erikas Akstinas (4b kl.), Deivydas Granauskas (3b kl.), Erikas Čilinskis (4a kl.), Šarūnas Mikšta (2b kl.), Gabrielius Pociliauskas (2a kl.). Komandos vadovas Jonas Klapatauskis. Dėkojame vaikinams už dalyvavimą ir garbingą kovą. Sveikiname!   NUOTRAUKOS>>>

Kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis2018-04-26 „Mobilioji bioklasė“ Saulėtekyje

   Mūsų mokykloje balandžio 24 dieną lankėsi „Mobilioji bioklasė“. Tai Europos Sąjungos lėšomis remiamas edukacinis, šviečiamasis projektas, susijęs su kuo aktyvesniu mokinių įtraukimu į gyvybės mokslų sritį, biologiją bei chemiją. Su šiuo projektu Vilniaus universiteto studentai bei dėstytojai keliauja po visą šalį ir veda netradicines pamokas vyresniųjų klasių mokiniams. Šiame projekte taip pat dalyvauja ir „Thermo Fisher Scientific“ bendrovė, kuri teikia visas reikalingas medžiagas bei prietaisus šiam projektui įgyvendinti, t.y. mokiniai dirba su tikra moksline įranga lyg tikroje laboratorijoje.

   „Saulėtekyje“ „Mobiliosios bioklasės“ pamoka prasidėjo kaip ir įprastos pirmosios pamokos: nuo prisistatymo (kas yra svečiai, iš kur atvyko, koks viso šito projekto tikslas), taip pat kiekvienas trumpai susipažinome su „bioklasiokais“ (VU studentais, kurie parengė bei padėjo atlikti užduotis).  Po įvadinės dalies, kaip ir būdinga pamokai, įvardinti visos šios edukacijos tikslai ir aptartos užduotys, tų užduočių įgyvendinimas bei vyko refleksija.

   Bet apie viską nuo pradžių...       NUOTRAUKOS>>>

plačiau >>>

2018-04-25 ŠIAULIŲ MIESTO KREPŠINIO BAUDŲ METIMO TURNYRAS, SKIRTAS LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS PASKELBIMO 100 METŲ JUBILIEJUI PAMINĖTI

   Netradiciškai pažymėti Lietuvos nepriklausomybės 100 metų jubiliejų Šiaulių miesto moksleiviai rinkosi Gytarių progimnazijos sporto salėje. Garbingai atstovauti savo ugdymo įstaigai tarpmokykliniame krepšinio turnyre vykome ir mes. Puoselėdami gražias bendradarbiavimo tradicijas moksleiviai varžėsi progimnazijų ir gimnazijų grupėse. Komandos sudėtis – 3 vaikinai ir 2 merginos. Komandos tikslas – per varžybas, sustojus vorele (metančiųjų eiliškumą nusistato pačios komandos, tačiau po to vietomis keistis nebegalima), paeiliui mesti baudų metimus. Komandos draugui kamuolį kitam metimui perduoda prieš tai metęs žaidėjas. Visi žaidėjai meta paeiliui. Peržengus metimo liniją, metimas neįskaitomas. Žaidimo tikslas – per kuo trumpesnį laiką įmesti 100 baudos metimų. Į finalą patenka dvi geriausią rezultatą parodžiusios komandos. Dėl 3 vietos kovoja 3-4 rezultatą pasiekusios komandos. Nugalėtoja skelbiama komanda, kuri finale 100 baudos metimų sumeta per trumpesnį laiką. Džiugu, kad gimnazijų grupės finalinėje kovoje mūsų moksleiviai: Justas Šilinskas (3a kl.), Aurelijus Kazlauskas (2b kl.), Dominykas Klovas (3a kl.), Justinas Žiogas (1a kl.), , Karolina Spranaitytė (2b kl.), Skaistė Peleckytė (1a kl.), nugalėjo Simono Daukanto komandą ir užėmė trečiąją vietą. Komandos nugalėtojos ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais, padėkos raštais.

Kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis2018-04-23 Šiauliečiai ir vėl skynė laurus Latvijos tarptautiniame robotikos čempionate 2018

   Praėjusį sekmadienį (balandžio 22 dieną) gausus šiauliečių robotikos entuziastų būrys vyko į didžiausią Latvijoje, Maltos mieste, organizuotą Latvijos robotikos čempionatą 2018. Šiaulių miesto garbę varžybose gynė Šiaulių robotikos klubas, Šiaulių „Saulėtekio“ ir J. Janonio gimnazijos bei Šiaulių universitetas.

   Kaip visada, šiauliečiams sekėsi puikiai. Linijos sekimo rungtyje moksleivių grupėje pirmąją ir antrąją prizines vietas iškovojo Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazistas Mantas Valentinas. Suaugusiųjų grupėje (Linijos sekimo rungtyje) visas tris prizines vietas laimėjo šiauliečiai. Pirmoji vieta atiteko Šiaulių robotikos klubo nariui Nerijui Ramanauskui ir Kauno technologijos universiteto robotikos specialybės I kurso studentui Mindaugui Mikalauskui (Mindaugas – Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos absolventas). Antrąją vietą iškovojo Šiaulių robotikos klubo narys Ričardas Gečas, o trečiąjąAistis Gustas, taip pat Šiaulių robotikos klubo narys.

   Šiame čempionate ir kiti lietuvaičiai iškovojo prizines vietas. Lego Sumo rungtyje antroji vieta atiteko Pakruojo rajono Balsių pagrindinės mokyklos ugdytiniams. Freestyle rungties trečiąją vietą užėmė Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto Technologijų mokymo centro ugdytiniai.

    Sveikiname nugalėtojus ir linkime savo pergalėmis ir toliau garsinti Šiaulių miesto ir Lietuvos vardą.

Šiaulių robotikos klubo prezidentė Jūratė Kaščiuškienė2018-04-20 Mokinių IT inovacijos „Saulėtekio“ gimnazijoje

   Šiuolaikinėje mokykloje išties yra daug būdų informacijai pateikti. Tik kyla klausimas, ar jie visi bendruomenėje pastebimi ir pateikimo forma patraukli. Turbūt šiandien įtaigiausiai veikia virtuali erdvė. Tad viliamės, kad ne veltui balandžio 13 dieną Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos I aukšto fojė pradėjo veikti nauja interaktyvi informacinė sistema, skirta aktualiausiai informacijai apie gimnaziją pateikti. Ja laisvai gali naudotis bendruomenės nariai ir į mokyklą atvykę svečiai. Šio projekto autoriusIVb klasės mokinys Karolis Kundrotas.

   Tai informacinė skelbimų lenta – HP TouchSmart520PC liečiamas ekranas – ir joje Karolio susisteminta pagrindinė informacija: greitai patrauklia forma galima patekti į gimnazijos svetainę, naudotis visa aktualia informacija apie mokyklą ir gimnazisto perprogramuotu pamokų tvarkaraščiu. „Saulėtekio“ gimnazistus taip pat džiugina interaktyvūs Šiaulių miesto autobusų tvarkaraščiai. Tai jau ne pirmas Karolio įgyvendintas IT inovacijų diegimo projektas gimnazijoje: į pamokas ir pertraukas jau kvietė mokinio moderniai sukurtas skambutis, pasitinkant 2018 metus Kalėdų nuotaiką padėjo išgyventi išmanioji eglutė. Gimnazijos bendruomenė džiaugiasi nauja interaktyvia informacine sistema ir linki Karoliui naujų kūrybinių idėjų ir sėkmingai pasiruošti artėjantiems brandos egzaminams.

P.S. Apie mūsų mokykloje Karolio įdiegtas inovacijas rašo etaplius ir "Švietimo naujienos".

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė2018-04-20 Gimnazijoje pristatyta pataisos pareigūno profesija

   Balandžio 12 d. III-IV klasių gimnazistai susitiko su Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos mokymo  centro atstove Rita Borisevičiene.  Lektorė supažindino mokinius su studijų ir karjeros galimybėmis.

   Profesinis mokymas trunka vienerius metus. Per šį  laiką kursantai yra nemokamai apgyvendinami Mokymo centro bendrabutyje, jiems mokoma 140 Eur stipendija.  Studijų metu įgyjamos teorinių ir praktinių žinių, kaip naudotis specialiosiomis priemonėmis, ginklais, koviniais veiksmais.

   Jei susidomėjai ir nutarei tapti pataisos pareigūnu, gali kreiptis į Šiaulių tardymo izoliatoriaus Personalo skyrių, kur bus suteikta išsami informacija - el.paštas gintaras.valentukonis@siauliuti.lt

Karjeros konsultantė Irma Žemaitienė2018-04-20 Susitikimas su Monika Pundziūte - Monique.

Nuotraukos iš susitikimo Monika Pundziūte (Monique) - ČIA.2018-04-19 Svečių iš VGTU apsilankymas „Saulėtekyje“

   2018 metų kovo 29 dieną mūsų mokykloje lankėsi Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai. Jie jaunatviškai pristatė studijų kryptis ir universiteto gyvenimą, kitaip tariant, baigus gimnaziją viliojo prisijungti į jų gretas. Studentai pasakojo, kaip jie leidžia laisvą laiką, kokios būna paskaitos bei kokios galimybės suteikiamos. Taip pat supažindino su stojimo į VGTU tvarka, paaiškino, ko įstojus tikėtis. Šios studentų atstovybės nariai pristatė net 10 fakultetų, kurie susiję su žmogaus sveikata, mus supančia aplinka (inžinerijos stebuklais), transportu ir dar nemažai kitų krypčių, susijusių su technologijomis. Susitikimo pabaigoje mokiniai liko sužavėti ir suintriguoti. Po kelių mėnesių sužinosime, kiek mūsų gimnazistų pasirinko (ar ne) šį universitetą. NUOTRAUKOS>>>

Austėja Grinytė, IVb klasė2018-04-19 Profesinis veiklinimas Šiaulių Centro pradinėje mokykloje

   Balandžio 11-12 dienomis mūsų gimnazijos IVb klasės mokinės Gabija Lešinskaitė ir Austėja Grinytė pagal profesinio veiklinimo programą lankėsi Šiaulių Centro pradinėje mokykloje, kur susipažino su pradinių klasių mokytojo profesija. Dvi dienas abiturientės padėjo pirmos klasės mokiniams atlikti paskirtas užduotis: skaityti, rašyti, skaičiuoti. Kartu su jais laikėsi klasės taisyklių ir dalyvavo kasdienėse veiklose, tokiose kaip „Ryto ratas“ –  vaikai pristatė savo perskaitytas knygutes, dalinosi įspūdžiais. Gabija ir Austėja trumpam grįžo į savo vaikystę ir pirmokams pristatė šio savo gyvenimo tarpsnio mėgstamiausias knygas. Per dvi dienas gimnazistės susipažino su skirtingais ir be galo įdomiais vaikais, aiškiai pastebėjo skirtingą jų elgesį, sužinojo, kokios pagalbos kai kuriems mokiniams reikia ir bandė ją suteikti. Atsisveikinti su tokiais šauniais pirmokais buvo sunku. Tačiau abiturientėms reikėjo grįžti į savo mokyklą... Gimnazistės liko labai patenkintos tokia išskirtine galimybe susipažinti su pradinių klasių mokytojo profesija. Suprato, kaip kartais gali būti sunku, tačiau visada smagu mokyti mažus vaikus, kurie visada geba atidėkoti už meilę ir rūpestį.

Austėja Grinytė, IVb klasės mokinėSocialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video


Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Eimantas
Aldona
Julija
Rita
Elena

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius