Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 55 27 48, el. p. sauletekis@splius.lt
„Saulėtekio“ gimnazistai lankėsi Šiaulių meteorologijos stotyje

Data: 2017-09-29

   Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) jungėsi prie „Tyrėjų nakties“ iniciatyvos ir 2017-ųjų rugsėjo 29 dieną pakvietė gamtai ir mokslui neabejingus moksleivius tapti LHMT mokslininkų asistentais. 

   Gražią rugsėjo popietę vykome į Šiaulių meteorologijos stotį susipažinti su meteorologo darbo specifika. Svarbiausia meteorologijos užduotis ir pagrindinė problema yra duomenų rinkimas, apdorojimas ir ypatingai sudėtingas vertinimas bei lyginimas. Skirtingai nuo kitų gamtos mokslų, meteorologijoje kontroliuojamomis laboratorinėmis sąlygomis galima sukurti tik nedidelę dalį tiriamų situacijų. Dėl to meteorologinių duomenų rinkimą lemia gamtinės sąlygos, todėl matavimų rezultatus sunku vėl pakartoti. Šis  darbas reikalauja kruopštaus pasiruošimo ir įdirbio. Trumpai tariant, profesija  romantiška ir nenuobodi.

   Ką mes veikėme? Matavome oro temperatūrą, vėjo greitį ir kryptį, santykinį oro drėgnumą, saulės spinduliuotę, atmosferos slėgį… Žodžiu, kartu su ŠHMT specialiste išbandėme įvairiausius matavimo prietaisus. Paaiškėjo, kad šie duomenys renkami ir užrašomi kas tris valandas bei siunčiami į duomenų bazę.

   Išvykoje tikrai mokiniai įgijo geros ir naudingos patirties. Susitikimas kupinas teigiamų įspūdžių ir praktinės veiklos. Gal kuris nors gimnazistas panorės tapti net meteorologijos srities specialistu.

Nuotraukos >>>


Geografijos mokytoja Asta Titenienė
Kita informacijaKita informacija

2018-09-24 „Gerumo diena 40“

Rugsėjo 28 d. gimnazijoje – „Gerumo diena 40“.

Keturiasdešimt kartų daugiau gerumo!

   Kviečiame dalyvauti prevencinės grupės „ORE“ ir klasių organizuojamame aukcione po 3 ir 4 pamokų I aukšto fojė. Aukcione iš varžytinių parduosime 40 siurprizų – skanių, įdomių, puikių gardėsių! Lėšos, surinktos aukciono metu, bus skirtos labiausiai pažeidžiamiems mūsų bendruomenės nariams.

Iš anksto dėkojame už Jūsų visų geranoriškumą, supratingumą ir gebėjimą dalintis!

„Kiekvienas geras poelgis, kad ir koks nereikšmingas, visada yra reikalingas“ (Ezopas)

Organizatoriai2018-09-24 Neformaliojo švietimo būreliai "Saulėtekyje"

„Saulėtekio“ gimnaziste! SUSIPAŽINK – RINKIS – DALYVAUK!!!

Neformaliojo švietimo būrelių pristatymas
rugsėjo 27 dieną po 4 pamokų aktų salėje.

Būrelių sąrašas ČIA.

Neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė2018-09-20 Estafetinis bėgimas, skirtas „Saulėtekio“ gimnazijos 40-mečio jubiliejui paminėti

   Rugsėjo 17 dieną 14.00 į gimnazijos kiemelį susirinko gimnazistai, buvę mokyklos abiturientai, mokytojai, bendruomenės nariai. „Saulėtekio“ bendruomenė susiruošė paminėti gimnazijos 40 metų jubiliejų ir Europos judrumo savaitę sporto renginiu – estafetiniu bėgimu aplink gimnaziją. Kiekviena klasė turėjo nubėgti po 40 ratų  (vieno rato ilgis 340 metrų). Bėgantys individualiai atstumą rinkosi pagal savo galimybes. Oro sąlygos bėgti buvo puikios, dalyvių nuotaika taip pat puiki.

   Aktyviai į bėgimą įsijungė klasių vadovės Asta Titenienė, 3c, Tatjana Cukanova, 2a, Diana Kniežaitė, 3a, Vilma Krankalienė, 1b, Jolita Sketerskienė, 4a, Jūratė Montvidienė, 4b, Loreta Andriuškevičienė ,2b. Joms įveikus 1 ratą, klasei buvo įskaitomi 2 ratai. Prie klasių vadovių prisijungė dailės mokytoja Rasa Prišmontienė ir specialioji pedagogė Daiva Miltenienė.

   Aktyviausiai ir gausiausiai dalyvavo 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 4b klasių moksleiviai.

   Geru fiziniu pasirengimu maloniai nustebino  buvęs abiturientas Edvinas Kožkus, kuris savo pavyzdžiu parodė, ką reiškia pastovios ir aktyvios fizinės treniruotės. Beje, Edvinas bėga ir maratonus. Ačiū jam.

   Nuoširdžiai dėkoju visiems dalyvavusiems „Saulėtekio“ gimnazijos jubiliejinės estafetės bėgime ir prisidėjusiems prie renginio organizavimo.

   Jubiliejiniai renginiai tik prasidėjo, todėl prašau sekti informaciją gimnazijos tinklalapyje ir kviečiu visą bendruomenę aktyviai dalyvauti.

Kūno kultūros mokytojas–metodininkas Jonas Klapatauskis2018-09-18 2018 m. rugsėjo mėnesio renginių planas

2018 m. rugsėjo mėnesio renginių planas ČIA.2018-09-18 Mokinių prezidento rinkimai

„Saulėtekio“ gimnaziste, 

Rugsėjo 25 d. vyks  Mokinių prezidento rinkimai. Būk aktyvus!!! Išrink sau tinkamą kandidatą.

Kandidatai:

 Austėja Obrikytė

   ir   

 Normantas Kuolas

Reklaminė kampanija:

Rugsėjo 19 d. 14.00 val. 204 kab. susitikimas - pokalbis „Klausk?“

Rugsėjo 24 d.  susitikimai su kandidatais klasės valandėlės metu.

Mokinių parlamento rinkimai vyks rugsėjo 26 d. 14.00 val. 204 kab.

Mokinių prezidentas Mantas Meškauskas2018-09-13 Pirmokų krikštynos „Saulėtekio“ gimnazijoje

   Saulėtą rugsėjo 11 dienos rytą Ia ir Ib klasės mokiniai kartu su auklėtojomis vyko į poilsiavietę „Miego klinikos“, kuriose vyko tradicinė gimnazijos šventė - krikštynos. Kariniame štabe pirmokus pasitiko mokinių parlamento atstovai – vyresnieji karininkai. Generolas Mantas supažindino su taisyklėmis ir dienos programa. Pirmokai, susiskirstę į keturias komandas, vyko į punktus ir atlikinėjo įvairias užduotis (kiaušiasvydį, šlapią sapną, trečią koją, pūsk ragą, bulvių košę, kas nešokinės...). Oro pavojaus sirena signalizavo apie komandos persikėlimą į kitą punktą. Po linksmų užduočių pirmokai dalyvavo estafetėse, kur be rankų turėjo paimti iš indo su vandeniu keturis obuolius, užmesti lanką, išgerti limonadą bei paršuoliuoti su maišu.

   Pietų pertraukos metu mokiniai maudėsi, valgė keptas dešreles, žaidė krepšinį, futbolą. Antroje programos dalyje pirmokai žaidė „Vėliavą“, traukė virvę. „Vėliavos“ žaidime pirmąją vietą laimėjo Ia klasės mokiniai, o virvės traukimo varžybose – Ib klasės mokiniai. Karinių pratybų pabaigoje pirmokai prisiekė gerbti vienas kitą, vyresniuosius bei aktyviai įsitraukti į „Saulėtekio“ gimnazijos gyvenimą. Po priesaikos gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė pasveikino pirmokus tapus pilnateisiais mokyklos bendruomenės nariais ir padovanojo nuotraukų albumą, kad galėtų įamžinti klasių ketverių metų akimirkas. Iš karto po pasveikinimo įvyko ir pirmoji klasių fotosesija. Pirmosios momentinės klasių nuotraukos - jau albumuose, tai primins šauniai kartu praleistą laiką.

   Dėkojame neformaliojo ugdymo organizatorei Linai Jokubauskienei, kūno kultūros mokytojams Jonui Klapatauskui, Robertui Baranauskui, mokyklos parlamentui, fotografei Raimondai, didžėjams Lukui ir Gabrieliui už nepamirštamas krikštynų akimirkas.

Ia klasės auklėtoja Jurgita Kizeliauskienė ir Ib klasės auklėtoja Vilma Krankalienė2018-09-11 „Saulėtekis” parodoje „Tavo PIN KODAS 2018“

   Rugsėjo 6 dieną Šiaulių arenoje vykusioje penktoje neformaliojo ugdymo ir švietimo parodoje „Tavo PIN KODAS 2018“ buvo galima stebėti įvairiausias veiklas, tinkančias ir darželinukams, ir gimnazistams. Tarp renginio dalyvių buvome ir mes. Ne tik stebėjome veiklas, bet ir patys jas siūlėme. Lankytojai ypač domėjosi vis populiarėjančia robotikos sritimi, kurią pristatė mūsų IIa klasės gimnazistas Normantas Kuolas ir mokytojas Renatas Montvilas. Siūlėme išbandyti ir „piešimą su robotais“, dalyvauti robotų futbolo varžybose. 3D pieštuko, kaip juo naudotis, galimybes atskleisti padėjo IVb klasės mokiniai Rimvydas Gedvilas ir Lukas Bičiūnas. Susirinkusieji į šventę taip pat galėjo pasigrožėti „Saulėtekio“ gimnazistų ir dailės mokytojos Rasos Prišmontienės bei Linos Adomaitienės įkurta „Meno studija“ , kur buvo galima nusifotografuoti su rūmų damomis ir pačiam tapti karaliumi. Mokytojas treneris Robertas Baranauskas supažindino su funkcinės treniruotės privalumais ir ją vedė. Tad mes parodos dalyviams siūlėme lavinti protą (robotika), meninius gebėjimus ir estetikos pojūtį (dailė), rūpintis kūnu (sportas). Tai šiandien aktualiausia ir svarbiausia.

    Džiaugiamės, kad „Saulėtekio” gimnazistai puikiai supranta, jog veikti tai visavertiškai gyventi, ieškoti savo tapatybės ir darniai įsilieti į gimtojo miesto švietimo bendruomenę. Tai sunkus, bet būtinas gyvenimo kelias!  NUOTRAUKOS>>>

Neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė2018-09-11 „Saulėtekio“ gimnazija - iškilmingoje Šiaulių miesto gimtadienio eisenoje

   „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai, mokytojai bei administracija aktyviai įsitraukė į Šiaulių miesto šventę „Šiaulių dienos 782“. Juk šių metų šūkis „Ateitis-mūsų“, o mums ateitis rūpi. Vienas jos renginių nuotaikinga motorizuota įvairių organizacijų, bendrovių, mokymo įstaigų atstovų eisena. Puikiai nusiteikę šventinės eisenos dalyviai savo puošnia ir originalia išvaizda bei atributais džiugino šiauliečius bei miesto svečius.

   Mūsų gimnazijos atstovus, vilkinčius žaliais marškinėliais ir judančius šokio žingsneliu, per miesto pagrindinę gatvę nuotaikingai vedė nepakartojami mokytojai (mūsų gimnazistai su mokytojų kaukėmis).

   „Saulėtekio“ gimnazija Saulės miestui sako: „Saulė šviečia visiems“ ir tai įgyvendina mokyklos kasdienybėje. Čia akademinių žinių, išmaniųjų technologijų, kūrybiškumo dermė padeda augti mokiniui.

   Labai džiaugiamės gražia švente, suvienijusia miestą, ir dėkojame visiems aktyviems ir pilietiškiems saulėtekiečiams, mylintiems gimtąją vietą, dalyvaujantiems įvairiuose viešuose renginiuose ir reprezentuojantiems save ir gimnaziją.  NUOTRAUKOS>>>

Neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė2018-09-10 Informacija EKSTERNAMS

   Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo 2 punkte apibrėžta: „Eksternas –asmuo, įgijęs vidurinį išsilavinimą Lietuvoje ar užsienyje, arba užsienio šalies mokyklos vidurinio ugdymo programos baigiamosios klasės mokinys, pageidaujantis laikyti brandos egzaminą.“

   Eksternai, planuojantys brandos egzaminus laikyti 2018-2019 mokslo metais, po rugsėjo 15 dienos galės  teikti prašymus savivaldybės, kurioje gyvena, administracijos direktoriaus paskirtos bazinės mokyklos vadovui. Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos apraše numatyta, kad eksternai prašymus turi pateikti iki spalio 24 dienos, o pasirinktus brandos egzaminus turės laikyti pagrindinėje sesijoje. Eksternai gali rinktis ir laikyti ne daugiau kaip 7 brandos egzaminus.

   Pasibaigus prašymų teikimų laikui, bet ne vėliau kaip prieš 7 darbo dienas iki pakartotinės sesijos pradžios eksternai, nepateikę prašymo iki spalio 24 dienos, dar galės prašymus pateikti Kauno miesto administracijos direktoriaus paskirtos bazinės mokyklos vadovui ir laikyti pasirinktus brandos egzaminus pakartotinėje sesijoje. Prašymus šiais mokslo metais galima pateikti tik vieną kartą vienoje bazinių mokyklų...

plačiau >>>

2018-09-07 Mokslo ir žinių šventė

   Saulėtą ir gražų šventinį rytą visą vasarą snūduriavęs gimnazijos kiemas nubudo. Jį pripildė kalbos, juokas, džiaugsmo šūksniai, sveikinimai, plojimai ir muzika. Gimnazijos bendruomenę „Saulėtekio“ himnu pasveikino abiturientė Izabelė Perminaitė. Gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė, linkėdama darbingų, atsakingų, kūrybingų ir įsimintinų mokslo metų, iškilmingai pasveikino visus mokinius, jų tėvelius, mokytojus. Šventinę muzikinę nuotaiką dovanojo Izabelė Perminaitė, kuriai gitara pritarė Gytis Monstvilas, ir gimnazijos muzikinė grupė: solistė Raimonda, būgnininkas Laurynas, gitaristai Oskaras ir Ugnius bei jų vadovė - muzikos mokytoja Ieva Kelertienė.

   Šventėje pasidžiaugta gimnazijos mokinių pasiekimais. Mokslo ir žinių šventę tradiciškai papuošė Petro Baranausko vardo premijos laureatų ir Šauniausios klasės apdovanojimai. Petro Baranausko vardo premiją už mokslo pasiekimus laimėjo Ia klasės mokinė Viktorija Jakunčikovaitė, už meno pasiekimus – kūrybinė grupė: Viktorija Jakunčikovaitė, Agnė Mamaikaitė, Normantas Kuolas, Justinas Veligoras, dailės mokytoja Rasa Prišmontienė, biologijos mokytoja Jurgita Kizeliauskienė, ir anglų klalbos mokytoja Ingrida Railienė. Petro Baranausko premiją už gimnazijos vardo garsinimą laimėjo Mantas Meškauskas, IVa klasės mokinys. 2017-2018 m. m. Šauniausios klasės rinkimus laimėjo Ia klasė, kuriai skirta net 290 eurų kelionei po Lietuvą! Sveikiname nugalėtojus!

   Po šventės bendruomenės nariai susitiko Chaimo Frenkelio viloje, kur vyko Šiaulių miesto mokslo ir žinių švietimo bendruomenės šventė. Joje dainavo mūsų abiturientė Izabelė Perminaitė ir jos muzikos mokytojas Rolandas Janušas.

   Geriausia, ką galime duoti kitiems, tai laikas, dėmesys, padrąsinantis žodis, nuoširdi šypsena. Dalinkimės tuo vieni su kitais, kad nauji mokslo metai būtų prasmingi, įdomūs ir kūrybingi.   NUOTRAUKOS>>>

Neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė2018-09-05 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija įminė „Lietuvybės kodo“ mįslę

   Šiandien ypač dažnai susimąstome, kaip gimsta mūsų meilė žmogui, tėvynei ir koks svarbus – kuriantis gyvenimą – šis jausmas. Tikriausiai meilė gimsta kartu su kiekviena gražia mintimi, skatinama bei brandinama ne tik šeimose, bet ir mokyklose. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje beveik metus įgyvendintas ir rugsėjo 4 dieną pristatytas projektas Lietuvybės kodas, skirtas mūsų valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti, tarsi darsyk patvirtino išskirtinę minties galią.

   Šio projekto idėja maždaug prieš metus gimė gimnazijos formaliojo skyriaus vedėjui ir istorijos mokytojui Malikui Agamalijevui, jai pritarė ir ugdymo įstaigos direktorė Jūratė Kaščiuškienė, o neformaliojo skyriaus vedėja, dailės, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos padėjo sumanymą įgyvendinti. Iš pradžių savo mintis, skirtas gimtajam kraštui, užrašė per 150 gimnazistų! Iš šios galybės patriotinių pamąstymų lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos turėjo išrinkti 40 originaliausių, jautriausių ir metaforiškiausių, vertų įamžinimo tuomet dar tik ruošiamoje projekto Garbės sienoje. Taip pat nuspręsta, kas be pernai gimnazijoje besimokiusių mokinių kurtų tekstų turėtų būti įamžinta. Be to, gražiam sumanymui įgyvendinti parinkta ir kūrybiškai bei meistriškai sutvarkyta gimnazijos erdvė...

Nuotraukos >>>

plačiau >>>

2018-06-22 Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

   Visa naudinga informacija mokytojams ir mokiniams dabar – www.emokykla.lt.

   Kviečiame mokytojus ir moksleivius registruotis Švietimo portale, gauti po penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža švietimu besidominčių bendruomenė.Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Gedvinas
Gedvinė
Gerardas

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius