Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 55 27 48, el. p. sauletekis@splius.lt
„Saulėtekio“ gimnazistai lankėsi Šiaulių meteorologijos stotyje

Data: 2017-09-29

   Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) jungėsi prie „Tyrėjų nakties“ iniciatyvos ir 2017-ųjų rugsėjo 29 dieną pakvietė gamtai ir mokslui neabejingus moksleivius tapti LHMT mokslininkų asistentais. 

   Gražią rugsėjo popietę vykome į Šiaulių meteorologijos stotį susipažinti su meteorologo darbo specifika. Svarbiausia meteorologijos užduotis ir pagrindinė problema yra duomenų rinkimas, apdorojimas ir ypatingai sudėtingas vertinimas bei lyginimas. Skirtingai nuo kitų gamtos mokslų, meteorologijoje kontroliuojamomis laboratorinėmis sąlygomis galima sukurti tik nedidelę dalį tiriamų situacijų. Dėl to meteorologinių duomenų rinkimą lemia gamtinės sąlygos, todėl matavimų rezultatus sunku vėl pakartoti. Šis  darbas reikalauja kruopštaus pasiruošimo ir įdirbio. Trumpai tariant, profesija  romantiška ir nenuobodi.

   Ką mes veikėme? Matavome oro temperatūrą, vėjo greitį ir kryptį, santykinį oro drėgnumą, saulės spinduliuotę, atmosferos slėgį… Žodžiu, kartu su ŠHMT specialiste išbandėme įvairiausius matavimo prietaisus. Paaiškėjo, kad šie duomenys renkami ir užrašomi kas tris valandas bei siunčiami į duomenų bazę.

   Išvykoje tikrai mokiniai įgijo geros ir naudingos patirties. Susitikimas kupinas teigiamų įspūdžių ir praktinės veiklos. Gal kuris nors gimnazistas panorės tapti net meteorologijos srities specialistu.

Nuotraukos >>>


Geografijos mokytoja Asta Titenienė
Kita informacijaKita informacija

2017-10-20 Klasės diena - MANO KLASĖ GALI!2017-10-16 Robotikos turnyras Pakruojyje

Visus, besidominčius ROBOTIKA, spalio 30 d. kviečiame į pirmąjį Pakruojyje robotikos turnyrą
Pakruojo taurei laimėti!

Programoje LEGO sumo, LEGO linijos sekimo, MINI sumo, MINI linijos sekimo, Freestyle robotų rungtys.
Norinčius dalyvauti rungtyse kviečiame iš anksto registruotis internetu, paspaudus šią nuorodą: https://goo.gl/yordU6

Renginio pradžia 11 val. Dalyvių registracija prasideda 10 val.

Renginys vyks Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos aktų salėje.

Šiaulių robotikos klubas organizuoja kelionę autobusu į varžybas (kelionė varžybų dalyviams nemokama). Pirmas sustojimas...
plačiau >>>

2017-10-15 Šiaulių VO „Gelbėkit vaikus" dienos centro jubiliejus

   Šiaulių VO „Gelbėkit vaikus" dienos centras 2017 m. spalio 13 d. minėjo 20 metų jubiliejų. Į prasmingą šventę susirinko gausus būrys sveikintojų: miesto meras Artūras Visockas, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento švietimo skyriaus vedėjos pavaduotojas Rimas Marcinkus, vaikų dienos centrų kolektyvai, VO „Gelbėkit vaikus" generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė ir šios organizacijos padalinio grupių Šiauliuose nariai, vaikučių tėveliai bei centro draugai. Labai norisi padėkoti šio centro vadovei Indrei Dambrauskienei už šilumą, rūpestį ir suteiktus kasdieninius džiaugsmus mūsų miesto vaikams.

Nuotraukos>>>

Prevencinės grupės „ORE" ir VO „Gelbėkit vaikus" grupės vadovė Jurgita Kerežienė2017-10-14 Pažintinis vizitas į dviračių gamyklą BALTIK VAIRAS

   Spalio 12 dieną Ic klasės mokiniai lankėsi BALTIK VAIRAS gamykloje. Įmonė eksportuoja aukštos kokybės dviračius į daugelį Europos šalių. Gimnazistai turėjo galimybę stebėti dviračių gamybos procesus:  dažymą, dekoravimą, ratų montavimo liniją bei surinkimo liniją. Dekoravimas ir dažymas yra svarbiausi darbai gamykloje. Dažai tiekiami iš Šveicarijos. Lipdukai kruopščiai pasirenkami iš pasaulinio masto tiekėjų ir klijuojami dviem būdais. Įdomu buvo sužinoti, kad penkios ratų montavimo linijos veikia kartu su stipinų vėrimo aparatais ir ratų suvedimo robotu. Šis pažintinis vizitas buvo labai naudingas, nes pamatėme mokinių mėgstamos transporto priemonės kūrimo procesą.

Nuotraukos>>>

Ic klasės mokinė Karolina Gelžinytė2017-10-13 „Saulėtekis“ dalyvavo Solidarumo bėgime

   2017 spalio 10 d. mūsų gimnazijos mokinai dalyvavo 4-ajame Solidarumo bėgime, kurį inicijavo VO „Gelbėkit vaikus“. Šių metų bėgimas skirtas parodyti, kad galima auklėti be diržo, kalbantis ir bendraujant su vaiku. Dalyvaudami bėgime kartu su iniciatyvine grupe skleidėme pozityvios tėvystės idėją, sportuodami išreiškėme poziciją: Lietuvoje turi augti laimingi vaikai, o tėvai būti šiuolaikiški ir supratingi.

Nuotraukos>>>

Prevencinės grupės „ORE“ vadovė Jurgita Kerežienė2017-10-13 Esame „Viena didelė šeima“!

   2017 m. spalio 12 d. gimnazijoje  organizuota gerumo diena „Viena didelė šeima”. Visi gimnazijos bendruomenės nariai pakviesti gerumu dalintis su tais, kurie šalia mūsų...

   Nuoširdus ačiū už iškeptus ir dailiai supakuotus pyragus, keksiukus, išaugintus raudonskruosčius obuolius, kvapnią žolelių arbatą, jūsų rankomis pagamintą šokoladą bei nuostabius muiliukus. Šurmulys pertraukų metu atnešė džiaugsmą ne tik smaguriautojams... Už surinktus pinigėlius įgyvendinome keturių mūsų gimnazijos bendruomenės narių svajonę – pasižiūrėti filmą. Jie gavo „Forum Cinemas“ baro ir filmo kuponą! Tegul gerumo dėka popietė bus tokia, kokios jūs troškote!

   P.S. Dalintis gerumu – tai jo įgyti dar daugiau...                       Visos nuotraukos>>>

Prevencinės grupės „ORE“ vadovė Jurgita Kerežienė2017-10-12 Akcija „Ačiū“

   2017 m. spalio 5 d. gimnazijos mokinių prevencinė grupė „ORE“ organizavo akciją „Ačiū“, kad padėkotų gimnazistams, besilaikantiems mokinio elgesio taisyklių. Padėka tapo saldi dovanėlė! Už dovanas prevencinė grupė „ORE“ nuoširdžiai dėkoja VO „Gelbėkit vaikus“ Šiaulių padalinio grupių pirmininkei D. Kerienei.

Nuotraukos >>>2017-10-10 Edukacinė programa „Odos priežiūra paauglystėje ir kremų panaudojimas”

   Spalio 4 dieną biomedicinos mokslų krypties mokiniai skubėjo į vaistinę „Valerijonas“, kurioje jų laukė profesionali  kosmetologė. Populiarios specialybės atstovė papasakojo apie odos anatomiją, jos tipus, priežiūrą. Kruopšti odos priežiūra paauglystėje lemia jos išvaizdą vyresniame amžiuje. „Joks kremas, jokia gydomoji kosmetika neišgelbės nuo spuogų, juodųjų inkštirų, jeigu odą valysime kada papuola ir kaip papuola. Privalu būti atsakingiems, apie tingėjimą negali būti jokios kalbos“,  – teigė kosmetologė.

   Kosmetologė išskyrė du odos tipus: sausą ir riebią, ir papasakojo, kaip prižiūrėti. Jeigu veido oda sausa, linkusi pleiskanoti, reikia vengti  ją prausti vandeniu iš čiaupo...

plačiau >>>

2017-10-09 Susitikimas su KASTU atstove

KASTU

   Rugsėjo 28 d. mūsų gimnazijos III-IV klasių mokiniai susitiko su KASTU atstove. Tai ilgametę patirtį sukaupusi ir platų bendradarbiavimo tinklą su užsienio šalių universitetais išvysčiusi organizacija. Gimnazistai buvo supažindinti su studijomis Danijoje, Olandijoje, Anglijoje, Švedijoje ir Suomijoje. Susitikimo metu mokiniai suprato, jog studijų programos pasirinkimas yra vienas iš svarbiausių sprendimų jų gyvenime. Nuo to priklauso, kokios srities specialistais bus ateityje, kokį darbą dirbs.

   Gimnaziste, jei susidomėjai, apsilankyk puslapyje www.kastu.lt. Ten rasi naudingų patarimų ir profesinio orientavimo testų, kurie padės tau apsispręsti.

Mokytoja Irma Žemaitienė2017-10-06 „Oskarų“ įteikimo ceremonija „Saulėtekyje“

   „Oskaro“ statulėlė -  kiekvienos žvaigždės svajonė. Tačiau ją gauna tik geriausieji. „Saulėtekio“ gimnazijoje spalio 5-ąją, Tarptautinę mokytojų dieną, visi gimnazijos mokytojai galėjo jaustis GERIAUSIAIS. Nuo pat ankstyvo ryto abiturientai juos sutiko kaip žvaigždes: plojo, fotografavo, sakė komplimentus, nominavo „Geriausiais mokytojais“. O į šventinę programą atvykusios pop scenos žvaigždės dar ir įteikė pedagogams „Oskaro“ statulėles. Šiemet buvo apdovanotas „Metų spartuolis“ (kūno kultūros mokytojas J. Klapatauskis), „Metų auksarankis“ (dailės mokytoja R. Prišmontienė), „Tarptautinių erdvių užkariautojas“ (gimnazijos direktorė J. Kaščiuškienė), „Metų atradimas“ (Formaliojo švietimo skyriaus vedėjas M.Agamalijev) ir „Metų grupė DIJA“ (dainuojančios mokytojos D. Gilytė, I. Žemaitienė, J. Kerežienė, A. Titenienė). Mokytojai klausėsi...

Nuotraukos>>>

plačiau >>>

2017-10-04 Pirmokų apsilankymas Socialinių paslaugų centre

Didelį džiaugsmą galima iškovoti tik dideliu darbu“, – J. V. Gėtė.

   Spalio 4 dieną mes, I b klasės mokiniai, lankėmės Šiaulių miesto savivaldybės Socialinių paslaugų centre. Jo darbuotoja mus supažindino su centro istorija, darbu, teikiamomis paslaugomis. Pagrindinis Socialinių paslaugų centro tikslas – sudaryti žmogaus orumą nežeminančias gyvenimo sąlygas, kai žmogus pats nepajėgia to padaryti, bei padėti integruotis į visuomenę, kai asmuo dėl amžiaus, negalios, skurdo ar kitų priežasčių pats nepajėgia to padaryti.

   Mes sužinojome, kad  čia susirinkę žmonės užsiima įvairia, jiems patinkančia veikla: mezga, siuva, daro įvairius rankdarbius, dainuoja, sportuoja...

plačiau >>>

2017-10-03 III-IV KLASIŲ GIMNAZISTŲ DĖMESIUI!

 

Ar Tave domina studijos KTU? Jeigu taip, tai ši informacija kaip tik Tau!
Apsilankykite mokykloms.ktu.edu! Tinklalapio skiltyje ktu.edu sužinosite apie KTU siūlomas ugdymo iniciatyvas mokykloms: vizitus, paskaitas, mokslinės ar kūrybinės veiklos galimybes. Universiteto atstovų apsilankymai mokykloje, ekskursijos, kūrybinės dirbtuvės ar mokslinė veikla, speciali mentorystės programa moksleiviams – tai tik dalis viso to, ką šiandien šis universitetas siūlo moksleiviams!

   Ar Tave domina studijos KTU? Jeigu taip, tai ši informacija kaip tik Tau! Apsilankykite mokykloms.ktu.edu! Tinklalapio skiltyje ktu.edu sužinosite apie KTU siūlomas ugdymo iniciatyvas mokykloms: vizitus, paskaitas, mokslinės ar kūrybinės veiklos galimybes. Universiteto atstovų apsilankymai mokykloje, ekskursijos, kūrybinės dirbtuvės ar mokslinė veikla, speciali mentorystės programa moksleiviams – tai tik dalis viso to, ką šiandien šis universitetas siūlo moksleiviams!

 

Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-09-27 Gimnazistų išvyka į parodą „IŠSILAVINIMAS IR KARJERA“ Kaune


Nuotraukos>>>

   Edukacinės rinkos lyderis „Kalba“ organizavo puikų renginį – parodą „Išsilavinimas ir karjera 2017“, kurioje vyresnių klasių gimnazistai turėjo galimybę daugiau sužinoti apie studijas užsienyje, susipažinti su bakalauro ir magistro studijų specifika įvairiose šalyse. Savo ateitimi besirūpinantys mokiniai aktyviai bendravo su universitetų bei vidurinių mokyklų atstovais iš pačių įvairiausių šalių ir gavo atsakymus į visus rūpimus klausimus apie stojimo sąlygas ir mokymosi įstaigos stipriąsias puses, konkrečias specialybes.

   Taip pat parodoje vyko įvairūs seminarai, susiję su studijomis užsienyje, jų finansavimo galimybėmis, stojimo proceso ypatumais, praktiniai karjeros pasirinkimo seminarai, įvairūs žaidimai. Neužmiršti liko ir mokytojai – jie klausėsi karjeros ir konsultuojamojo ugdymo specialistų paskaitų. Renginys buvo įdomus, naudingas ir gimnazistams, ir mokytojams.

Mokytoja Irma Žemaitienė2017-09-26 Europos kalbų diena

Europos Tarybos, įsikūrusios Strasbūre, iniciatyva, Europos kalbų diena švenčiama kasmet rugsėjo 26 dieną nuo 2001 metų. Mūsų gimnazijoje taip pat minima ši šventė. Šiais metais užsienio kalbų mokytojai pamokų metu rodė skaidres, sprendė testus, klausėsi teksto įvairiomis Europos kalbomis ir mėgino atspėti, kokia kalba tai kalbama. Pertraukų metu skambėjo lietuvių, ispanų, anglų, prancūzų dainos.

Užsienio kalbų mokytojai2017-09-19 Gyvenimo kasdienybėje naudingas tiriamasis darbas – vonios burbulų gaminimas

Rugsėjo 19 d. biomedicinos srities mokiniai (pirmokai), vadovaujami chemijos mokytojos Danguolės Norkuvienės, atliko tiriamąjį darbą „Vonios burbulai, jų gaminimas“.

   Pirmiausia chemijos mokytoja papasakojo, kokios medžiagos įeina į vonios burbulų sudėtį. Rinkome informacija apie citrinos rūgštį, natrio karbonatą, eterinius ir kvapius aliejus, dažus, išsiaiškinome jų savybes, panaudojimo sritis. Svarbiausia buvo informacija, kaip pasigaminti vonios burbulų. Tuomet kibome į darbą...

plačiau >>>

2017-09-18 Saugaus eismo ir pretendentų į atsakingus vairuotojus įgūdžių ugdymo programos vykdymas Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje

   Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija aktyviai bendradarbiauja su Šiaulių I. Jagmino vairavimo mokykla.

   Šiemet ši mokykla gimnazijos III klasių mokiniams pristatė saugaus eismo ir pretendentų į atsakingus vairuotojus įgūdžių ugdymo programą. Šią programą pristatė vairuotojų mokytojas ir vairavimo instruktorius, daugelį metų dirbę Šiaulių apskrities vyriausiajame policijos komisariate. Programa ugdo jaunimo saugaus eismo įgūdžių kompetencijas, kad rizikingo vairavimo atvejų, taip pat ir nelaimingų atsitikimų keliuose mažėtų.

   Gimnazistai susipažino su saugaus eismo, pirmosios pagalbos kursų pagrindais, ugdė saugaus elgesio įgūdžius.

Fizikos, ekonomikos ir verslumo mokytoja Giedrė Kielaitė

Nuotraukos >>>2017-09-14 Būrelių pristatymai

    Rugsėjo 14 dieną vyko neformaliojo švietimo būrelių pristatymas. Mokiniai galėjo susipažinti su jų veikla ir vadovais bei pasirinkti sau patinkančią papildomą veiklą.

Nuotraukos >>>

plačiau >>>

2017-09-13 Pirmasis pirmokų krikštas „Saulėtekyje“

   Įpusėjus rugsėjui „Saulėtekio“ gimnazijos pirmokams surengta tradicinė šventė – krikštynos. Šio renginio paskirtis – susipažinti ir priimti į gimnazijos bendruomenę I klasių mokinius.

   Rugsėjo 13 dieną „Miego klinikos“ poilsiavietė, kurioje vyko inauguracija, tapo „kariniu štabu“...

Nuotraukos >>>

plačiau >>>

2017-09-08 „Saulėtekio“ gimnazija dalyvavo iškilmingoje Šiaulių miesto gimtadienio eisenoje

   Kad būtume tikrais šiauliečiais, neužtenka tik gyventi Šiauliuose. Svarbu su gimtąja vieta kvėpuoti tuo pačiu ritmu, svarbu nepamiršti miestui, kaip ir kiekvienam žmogui, brangaus gimtadienio... Todėl kaip ir kasmet „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai, mokytojai bei administracija aktyviai įsitraukė į Šiaulių miesto šventę „Šiaulių dienos 781“.

Nuotraukos >>>

plačiau >>>

2017-09-07 Ar žinai, „Ką veiki?”

   Klausimas „Ką veiki?” tarp jaunų žmonių labai dažnas. Ar visada į jį yra ką atsakyti? Jei taip, jaunystės dienos eina prasmingai!

   Ne mąstyti, ne tarti žodį, bet žengti trečią žingsnį – jau veikti – mūsų bendruomenę dar labiau paskatino rugsėjo 7 dieną  Šiaulių arenoje vykusi ketvirtoji neformaliojo ugdymo ir švietimo paroda „Ką veiki?/Tavo PIN kodas“.

Nuotraukos >>>

plačiau >>>

2017-09-05 Jau vėl nuskambėjo viltingas rugsėjo 1-osios skambutis...

Visada gera grįžti į tą erdvę, kurioje esame laukiami, reikalingi ir savi. Tokie jaučiamės „Saulėtekyje“. Todėl į jį vėl grįžtame arba jį atrandame ir per trumpą laiką beveik nejučia tampame vieninga darnia bendruomene, siekiančia tų pačių tikslų: ir mokslo, ir žinių, ir asmenybės visapusiško tobulėjimo...

Nuotraukos >>>

plačiau >>>

Nuorodos
Šiaulių miesto savivaldybė
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video


Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Viltaras
Mingedė
Severinas
Aliodija

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius