Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 55 27 48, el. p. sauletekis@splius.lt
Kvietimas mokytis Neakivaizdinėje kinologų mokykloje

Data: 2017-04-10

    Neakivaizdinė kinologų mokykla skirta kinologija besidominčiam jaunimui nuo 14 iki 21 metų. Joje susipažinsite su ES gyvūnų gerovės teisine baze, pripažintomis šunų veislėmis, jų priežiūros ypatumais, išmoksite pažinti, rūpintis, prižiūrėti, saugiai elgtis su šunimis, būti atsakingiems už savo augintinius, stebėsite dresavimo pratybas, mokysitės dresavimo subtilybių, nemokamai lankysitės šunų veislynuose, šalies bei tarptautinėse kinologų parodose.

   Mokykla dvimetė. Per dvejus mokslo metus vyks 6 sesijos, 2 mažosios konferencijos, 2 praktikumai tarptautinėse bei šalies specializuotose šunų parodose.    

    Norintys mokytis mokykloje iki 2017 m. gegužės 30 dienos el. paštu stase.mameniskiene@lmnsc.lt pateikia: 

1. Registracijos anketą. 

2. Trumpą motyvacinį laišką, kodėl nori mokytis kinologų mokykloje. 

3. Savo atliekamo darbo, viena iš pateikiamų temų, anotaciją.

Temos:

3.1. Šuns santykis su žmogumi (Jūsų nuomonė apie agresyvius, kovinius šunis, jų laikymą);

3.2. Labiausiai paplitusios šunų veislės Jūsų rajone, mieste. Kodėl?;

3.3. Laisvai pasirinkta tema.

   Būsimieji Neakivaizdinės kinologų mokyklos 8-os laidos dalyviai bus pakviesti į įžanginę sesiją registracijos anketoje nurodytais kontaktais. Stojantieji turės parengti darbą viena iš duotų temų ir jį pristatyti (PowerPoint formatu) sesijos metu. Pristatymo trukmė 7–10 min. 

    Mokestis už 2 mokslo metus – 120 Eur. 60 Eur mokestis už pirmus mokslo metus sumokamas įžanginės sesijos metu arba pavedimu iki sesijos.

    Įžanginė sesija planuojama 2017 m. birželio mėnesį. 

    Kontaktai pasiteiravimui: LMNŠC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus metodininkė Stasė Mameniškienė, tel. (8 5) 2670060, el. paštas stase.mameniskiene@lmnsc.lt.

 • Registracijos anketa

 • Programa

                                                                                                        Mokytoja Giedrė Kielaitė

 


Kita informacijaKita informacija

2017-06-21 Kviečiame į brandos atestatų įteikimo šventę

    

2017 m. liepos 14 d. 18.00 val. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vyks iškilminga VIII-os abiturientų laidos brandos atestatų įteikimo šventė.

 

Gimnazijos administracija2017-06-08 Pristatome studijų galimybes Šiaulių universitete

  Šiaulių universitetas kviečia abiturientus studijuoti!

  Susipažinkite su siūlomomis studijų galimybėmis ir programomis.

Išsami informacija:http://www.su.lt/index.php?lang=lt

 

 2017-06-07 „Saulėtekio“ abiturientų darbai menų brandos egzamino kūrinių parodoje „Poligonas-3“

     Bibliotekos III aukšto galerijoje atidaryta Šiaulių miesto mokyklų abiturientų menų brandos egzamino kūrinių paroda „Poligonas-3“. Joje darbus pristato 6 miesto gimnazijos. Paroda veikia iki birželio 30 dienos.

     „Poligonas-3“ yra trečioji paroda. Antroji eksponuota 2016 metais taip pat Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekoje, praėjus dešimtmečiui nuo pirmojo „Poligono“ (2006) pristatymo visuomenei. Šiemet „Poligone“ savo kūrinius eksponuoja Stasio Šalkauskio, Simono Daukanto, „Romuvos“, „Saulėtekio“, Sauliaus Sondeckio menų ir Šiaulių universiteto gimnazijų dvyliktokai. Parodos organizatorės – „Saulėtekio“ gimnazijos dailės mokytoja Rasa Prišmontienė ir Šiaulių universiteto gimnazijos dailės, technologijų, braižybos mokytoja metodininkė Aurelija Alijošienė.

      Nors jauniesiems menininkams dar nėra nė dvidešimt, jų darbai pasižymi spalvingumu ir emocionalumu, technikų įvairove: tapyba, grafika, akvarelė, fotografija, linoraižinys, keramika, koliažas ir kt. Šiems darbams sukurti prireikė nemažai laiko ir kantrybės.

plačiau >>>

2017-06-02 „Saulėtekio“ gimnazistai mokslo metus užbaigė „Olimpinėmis žaidynėmis“

    Birželio 2 dieną mokiniai ir mokytojai susirinko į mokinių parlamento organizuotas „Olimpines žaidynes“. Puiki nuotaika ir draugai padėjo įveikti ne vieną linksmą užduotį. Nors oras ir nelepino, atlikome visas olimpines užduotis.

     Džiugi nuotaika sklandė aplink - juk mokslo metai baigėsi ir nuostabios vasaros atostogos jau čia! Linksmos, saugios ir turiningos vasaros visiems! Nuotraukos>>>

 

Neformaliojo ugdymo organizatorė Lina Jokubauskienė2017-06-02 PASKUTINIO SKAMBUČIO ŠVENTĖ „SAULĖTEKIO“ GIMNAZIJOJE

    Paskutinis skambutis – tai viena gražiausių pavasario švenčių. Šią džiugią dieną, skirtą abiturientams, pasitinka šilta saulė, giedras dangus, sužaliavę medžiai, juose čiulbantys paukščiai bei pražydusios gėlės. Tai - pirmas žingsnis savarankiško gyvenimo link, naujo etapo pradžia. Tačiau paskutinio skambučio šventė skelbia ne tik džiugias žinias, tai taip pat reiškia, kad atėjo laikas atsisveikinti su mokyklos sienomis, suolais ir jau lyg šeimos dalimi tapusiais mokytojais bei draugais. Paskutinis skambutis yra pabaiga ir pradžia vienu metu.

   Kaip ir kiekvienais metais ši nuostabi šventė neaplenkė ir mūsų gimnazijos. Abiturientai į mokyklą atvyko nuostabiai pasidabinę. Juos, drauge su auklėtojomis, prie paradinių durų pasitiko mokyklos mokytojai, tėvai bei mokiniai nutiesdami kelią link pagrindinių laiptų, kuriais abiturientai kilo į paskutines pamokas. Į jas kvietė paskutinį kartą abiturientams skambantis mokyklos skambutis, o po pamokos „šaukė“ iš jos. Aktų salėje vyko atsisveikinimas su ketvirtokais. Čia jiems laiškus skaitė trečiokai, grojo ir dainavo mokyklos grupė, Gegužių progimnazijos mergaitės padovanojo nuostabų šokį, o labiausiai nustebino gimnazijos mokytojų kvarteto daina lydima trečiokų šokio. Paskutiniojo skambučio gaudesį pagilino abiturientams skirta auklėtojų kalba. Galiausiai šventė baigėsi medelio sodinimu bei tėvų, giminių, draugų sveikinimais.

    Abiturientams linkime, daug laimės, sėkmės ir visokeriopo pasisekimo gyvenime! Šventės akimirkos>>>

 

                                                                                         IIIb klasės gimnazistė Austėja Grinytė2017-06-01 ŠIAULIŲ „SAULĖTEKIO“ GIMNAZIJA DALYVAUS ŠIAULIŲ KULTŪROS CENTRO PROJEKTE „ŠIMTMEČIO SPALVOS“

     Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija glaudžiai bendradarbiauja su įvairiomis organizacijomis, įmonėmis bei ugdymo įstaigomis. Itin glaudus bendradarbiavimas vyksta su Šiaulių kultūros centru. Čia gimnazistai atlieka socialines pilietines veiklas, dalyvauja įvairiuose renginiuose.

    Gimnazijai, pasirašius bendradarbiavimo sutartį, atsiveria galimybės dalyvauti projekte, kurį vykdys kultūros centras. Tai projektas „Šimtmečio spalvos“, kuris vyks 2018 m. vasario – kovo mėnesiais. Projektas skirtas Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių atkūrimo šimtmečiui paminėti.

     Dalyvaudami tokiame projekte gimnazistai ugdysis pilietiškumą ir tautiškumą.

 

                                                                                            Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-06-01 „SAULĖTEKIO“ GIMNAZIJOS I - IV KLASIŲ VAIKINŲ SPORTINIŲ ŽAIDIMŲ LYGOS JUBILIEJINIO V – OJO SEZONO FINIŠAS

    2012 metų spalio 19 dieną kūno kultūros mokytojo Jono Klapatauskio ir 25 aktyviausių  3 – 4 klasių moksleivių iniciatyva gimnazijoje buvo įkurta sportinių žaidimų lyga. Lygos globėja – gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė. Steigiamajame susirinkime buvo nutarta, kad naujai įkurtoje lygoje vyks vaikinų krepšinio, tinklinio, futbolo ir stalo teniso varžybos ir bus rungtyniaujama visus mokslo metus pagal iš anksto sudarytus kiekvienos sporto šakos nuostatus ir tvarkaraščius.

    Penktasis jubiliejinis sezonas prasidėjo kiek kitaip nei pirmi keturi sezonai. Į sportinių žaidimų lygą vis aktyviau prisijungia pirmų ir antrų gimnazijos klasių moksleiviai. Tai labai džiugina, lyga tampa vis jaunesnė. Keitėsi ir pats komandų sudarymo, ir komplektavimo principas. Varžybos jau nebevyksta tarpklasiniu pagrindu. Šiais mokslo metais pagal sporto šakas (krepšinio, tinklinio, futbolo ir stalo teniso) užsiregistravusiems moksleiviams buvo pasiūlyta išrinkus komandų kapitonus leisti „pirkimo“ principu komplektuoti savo komandas. Po burtų traukimo išsiaiškinus „pirkimų“ eilės tvarką pagal atskiras sporto šakas buvo suburtos 4 krepšinio, 6 tinklinio ir 5 futbolo komandos. Komandoje galėjo būti registruojama ne daugiau kaip 8 žaidėjai. Stalo teniso varžybas nuspręsta vykdyti kaip asmenines.

plačiau >>>

2017-06-01 Kviečiame žaisti tinklinį paplūdimio tinklinio aikštelėje

    Mieli gimnazijos bendruomenės nariai, kviečiame Jus sportuoti naujai įrengtoje gimnazijos paplūdimio tinklinio aikštelėje. Pasinaudokite puikia galimybe aktyviai ir sveikai praleisti laisvalaikį gryname ore.


    Laukiame Jūsų gimnazijos stadione, adresu Lieporių g. 2. Visa informacija telefonu: 841 55 28 17.

 2017-05-31 KONKURSO „AŠ LYDERIS“ APDOVANOJIMAI

     Jau tryliktus metus Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius organizuoja miesto mokyklų lyderių konkursą „Aš – lyderis“. 8-11 klasių aktyvūs mokyklos gyvenimo dalyviai ir kūrėjai, atstovaujantys mokyklai ar miestui olimpiadose, konkursuose bei varžybose, pateikė konkursui savo pasiekimus ir laimėjimus mokykloje, kurioje mokosi. Konkurso komisija atrinko gabiausius.

    Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, „Saulėtekio“ gimnazija turi lyderių. Tai - Ia klasės mokinė Goda Sireikytė ir IIa klasės mokinė Izabelė Perminaitė.

    Džiaugiamės, didžiuojamės šiomis gimnazistėmis ir linkime, kad niekada nebėgtumėte nuo baimių - visuomet bėkite jų link ir kiekviena nusistatykite gyvenime savo galimybių ribas. Nuotraukos>>>

 Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-05-31 Pasaulinės dienos be tabako minėjimas

    Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija 1987 m. paskelbė gegužės 31-ąją Pasauline diena be tabako. Šią dieną visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti. Visuomenė skatinama susipažinti su rūkymo žala ir pasauline tabako epidemija.

     Prevencinės grupės „ORE" nariai paruošė koliažą tema „Gyventi be cigaretės gera" ir visus mūsų gimnazistus pasaulinę dieną be tabako pakvietė paminėti dalyvaujant balionų pūtimo varžytuvėse bei muilo burbulų fiestoje. Nuotraukos>>>

 

 Prevencinė grupė „ORE"2017-05-30 Tarptautinio ERASMUS+ projekto BE-WELL@SCHOOL.EU susitikimas Vokietijoje – su ekologijos antspaudu

    Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai – projekto dalyviai gegužės 8-14 dienomis lankėsi projekto partnerių susitikime Vokietijoje, Esens mieste. II a klasės gimnazistė Simona Barzinskaitė po kelionės dalijasi savo įspūdžiais ir naujomis patirtimis.

 

plačiau >>>

2017-05-30 Informacija dėl socialinės paramos suteikimo

    Pristatome informaciją apie tai, kokią socialinę paramą gali gauti mokiniai, kokius dokumentus būtina pateikti norint ją gauti bei dokumentų pateikimo terminus. Išsamiai skaitykite čia>>>2017-05-30 Austėjos sėkmė rusų kalbos konkurse

    Mūsų gimnazijos mokinė Austėja Grinytė dalyvavo VII tarptautiniame rusų kalbos konkurse internetu. Konkursą organizavo Vladivostoko valstybinio ekonomikos universisteto užsienio kalbų katedra. Konkurse dalyvavo 29 Rusijos ir 72 užsienio šalių mokiniai. Dalyviai galėjo pasirinktinai atlikti vieną iš trijų kūrybinių užduočių: parašyti rašinį pagal duotą pradžią ir pabaigą, antroji užduotis buvo sukurti burimė – tai eilėraštis, kurio rimai iš anksto pateikiami kaip kūrybinės užduoties sąlyga. Tie, kurie pasirinko trečią užduotį, turėjo parašyti komentarą ir nupiešti iliustraciją vienam iš pateiktų rusų poetų eilėraščių.

     Austėja Grinytė pasirinko pirmą užduotį ir laimėjo trečią vietą. Sveikiname Austėją ir linkime tolimesnės kūrybinės sėkmės! Austėjos Grinytės ir kitų dalyvių darbus galite perskaityti  internetiniame puslapyje   http://ifl.vvsu.ru/latests/article/id/2145314069/mezhdunarodnyy_internet_konkurs_russkogo/

                           Rusų kalbos mokytoja Tatjana Cukanova2017-05-29 ŠEIMOS DIENA SU IT „ROBOTIKOS BLIC TURNYRAS LEMONOS TAUREI LAIMĖTI“

    Jau keletą metų iš eilės gegužė skelbiama šeimos mėnesiu. Šiandienos šeima kaip ir visa visuomenė neįsivaizduojama be technologijų pritaikymo buityje, darbe, ugdyme(si). Puiku, kai pavyksta išlaikyti dermę tarp laiko, skiriamo bendravimui su artimaisiais ir naudojimosi technologijomis. Vis pasigirsta nerimo balsų, kad technologijos atitolina žmones, vis mažiau laiko leidžiama su šeima, aktyviai ir sveikai gyvenama. „Saulėtekio“ gimnazija, kuri yra viena daugiausiai pasiekusių robotikos bei išmaniųjų technologijų srityje, gimnazija ne tik Šiaulių mieste, bet ir visoje Lietuvoje, paneigdama nuogąstavimus gegužės 27 d. visus robotikos entuziastus ir išmaniųjų technologijų gerbėjus pakvietė į Šeimos dieną su IT „Robotikos blic turnyrą Lemonos taurei laimėti“, kuris vyko prekybos centre „Rimi“. „Saulėtekio“ gimnazijai renginį organizuoti padėjo ir pagrindinį prizą įsteigė UAB „Lemona“, Šiaulių robotikos klubas bei Šiaulių prekybos centras „Rimi“.

   Turnyrą pradėjo ir sveikinimo bei atidarymo žodžius tarė UAB „Lemona“ direktorius Rolandas Gasickas bei Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos formaliojo skyriaus vedėjas Malik Agamalijev. Vėliau vyriausiasis turnyro teisėjas „Saulėtekio“ gimnazijos informacinių technologijų mokytojas Ričardas Gečas pristatė visą varžybų eigą bei taisykles.

plačiau >>>

2017-05-29 „Saulėtekio“ gimnazijos Robotai medijų meno festivalyje „ENTER’15“

   Visi, kurie domisi robotika, jau ne kartą yra girdėję apie „Saulėtekio“ gimnazijos mokinių pasiekimus šioje srityje. Daugelio tarptautinių ir šalies varžybų dalyviai, prizininkai bei nugalėtojai, jie gimnazijoje lyg izoliuota „moksliukų“ grupė, kalbanti sava kalba ir vykdanti paslaptingą veiklą, kurios tikslas - „prisijaukinti“ mašinas ir mokyti jas atlikti tam tikrą veiklą. Dažniausiai tai  - robotų tarpusavio kovos siekiant išsiaiškinti, kuri mašina geresnė.

  Todėl maloniai nustebome, kuomet gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė gavo medijų meno festivalio „Enter‘15“ kuratorių kvietimą tapti festivalio partneriais ir pristatyti robotus šiame renginyje. Pasiūlymas nevisiškai atitiko mūsų veiklos profilį, tačiau galimybė pasirodyti naujoje erdvėje pasirodė labai viliojanti. Taigi, sutikome sudalyvauti ir išbandyti savo jėgas kitokioje veikloje. Tad gegužės 15 – 20 dienomis kartu su kitais robotikos entuziastais, pradedančiaisiais ir pažengusiais robotų konstruktoriais, dalyvavome kūrybinėje laboratorijoje „RobArt“. Kelias dienas robotų konstruktoriai bendradarbiaudami su menininkais tobulino jau turimus arba kūrė naujus robotus, kurie turėjo būti netradicinės meniškos formos arba atlikti menininkams būdingą veiklą.

    Dirbtuvių metu „Sumo imtyninkai“ gavę naujas programas, naujus įrankius, kuriuos po konsultacijų su dailės mokytoja Rasa Prišmontiene sukonstravo ir 3D spausdintuvu atspausdino informacinių technologijų mokytojo Ričardo Gečo vadovaujama komanda, tapo piešėjais. Taip pat žiūrovams pristatytos arduino lazdos galimybės, surinkti „begalybės veidrodžiai“, Led plokštės ir tarpdalykinių - kūrybinių dirbtuvių metu sukurtas objektas. Galiausiai robotai festivalyje užsiėmė veikla, kuri meno pasaulyje žinoma įmantriu performanso vardu. Baigiamajame renginyje gegužės 20 d. Šiaulių dailės galerijoje buvo pristatyti kūrybiniai laboratorijos rezultatai.

    Mokslo metų pabaiga – įtemptas ir gan nelengvas laikas mokyklos bendruomenei. Baigiamieji egzaminai, įskaitos, atsiskaitymai... Todėl dėkojame festivalio kuratoriui Virginijui Kinčinaičiui už įdomų pasiūlymą. Džiaugiamės galėję išeiti su savo kūryba už gimnazijos erdvių ir pristatyti visuomenei naują, įdomią ir, tikimės, perspektyvią veiklos sritį, kuri skatina kūrybiškumą, išradingumą, atskleidžia dar didesnes technologijų galimybes. Tai - vertinga patirtis. Nuotraukos>>>

 

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos dailės mokytoja Rasa Prišmontienė2017-05-25 IŠAIŠKINTI 2016 – 2017 M.M. GIMNAZIJOS STIPRIAUSI STALO TENISININKAI

    Gegužės 18 dieną vyko gimnazijos sportinių žaidimų lygos vaikinų stalo teniso varžybos. Įveikęs visus varžovus ir surinkęs 12 taškų nugalėtoju tapo 4a klasės moksleivis Eligijus Šalkauskas, kuris šiam turnyrui labai rimtai ruošėsi visą sezoną. Antroji vieta atiteko Dovydui Šepetauskui 4b klasė. Dėl III – vietos vyko labai lygi kova tarp bendraklasių Luko Tamulio 3b ir Eriko Akstino 3b. Šiais metais stipresnis buvo Lukas, kuris ir iškovojo III – vietą.

    Žaidėjų apdovanojimas vyks per sportinių žaidimų lygos visų sporto šakų uždarymo šventę gegužės pabaigoje.

   Gaila, kad ne visi stipriausi stalo tenisininkai galėjo dalyvauti šiose varžybose. Tikiuosi, jog ateinančiais metais atrasime naujų talentingų stalo teniso žaidėjų, gal prisijungs ir merginos. Nuotraukos>>>

 

Kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis2017-05-24 Gimnazistai paminėjo Kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną

    Gegužės 17 d. Šiaulių Normundo Valterio jaunimo mokyklos stadione vyko Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventė. Šiame renginyje dalyvavo dvi pirmokų komandos. Mokiniai turėjo galimybę pabendrauti su Lietuvos kariuomenės savanoriais ir kariškiais, pamatyti oro gynybos ginkluotę ir šaulių ginklus, paragauti kareiviškos košės. Sukarintų rungčių sportinėse varžybose gimnazistai ėjo padangų keliu,  stūmė autobusiuką, mėtė granatas, nešė dėžes su ginklais, sužeistąjį neštuvuose, dėjo šovinius į apkabas. Savo taiklumą išbandė šaudymo rungtyje. II-oji „Saulėtekio“ komanda sukarintų rungčių sportinėse varžybose užėmė III-ąją vietą. Šventė buvo ne tik nuotaikinga, bet ir labai įdomi. Nuotraukos>>>

 Etikos mokytoja Irma Žemaitienė2017-05-24 „Pirmokų olimpinės žaidynės 2017“

    Gegužės 23 d. mūsų gimnazijos pirmokai rinkosi į sporto salę, projekto „Pirmokų olimpinės žaidynės“ renginį - sportines varžybas. Tai - tradicinis renginys, vykstantis jau dešimti metai. Šio projekto tikslas – plėsti pirmokų žinias apie olimpines žaidynes, jų istoriją, tikslus, uždavinius, garbingos kovos, kilnaus elgesio principus, ugdyti atsakomybės už savo sveikatą, poelgius jausmą.

   Renginys prasidėjo dalyvių paradu. Dalyvius pasveikino ir žaidynių pradžią paskelbė kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis. Dalyvių priesaiką perskaitė Goda Sireikytė (Ia), o teisėjų – kūno kultūros  mokytoja Diana Kniežaitė. Sportinę programą sudarė septynios rungtys:

plačiau >>>

2017-05-23 „Saulėtekio“ gimnazistai dalyvavo piligriminiame žygyje

    Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai su tikybos mokytoja Nijole Pankratovaite dalyvavo piligriminiame pėsčiųjų žygyje Šv. Jokūbo kelias. Žygis prasidėjo gegužės 19 d. prie Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios. Jaunuosius piligrimus linkėdamas saugios ir laimingos kelionės, palaimino Šiaulių vyskupas Jo Ekscelencija Eugenijus Bartulis,  jis taip pat paragino žygeivius, kai suaugs, leistis Santiago de Compostela keliu (keletą šimtų kilometrų). Į žygį išlydėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios klebonas Saulius Paliūnas, kiti organizatoriai ir svečiai.

    Žygio tikslas – atrasti Šv. Jokūbo kelius Šiauliuose, aplankyti numatytas kelio stoteles ir šventoves, gilinti savo tikėjimo patirtį, apmąstyti savo gyvenimą, kaip nuolatinę piligrimystę, propaguoti keliavimą kaip aktyvią, kultūringą ir aplinką tausojančią laisvalaikio leidimo formą, sveiką gyvenimo būdą.

    Siekis keliauti po savo miestą, tikėtina, suteikia ir naujų istorijos žinių, ir skatina pasididžiavimą gimtuoju miestu. Kiekvienas žygio dalyvis gavo po miesto centro žemėlapį ir iki 16 val. turėjo aplankyti „Piligrimo pase“ nurodytas vietas, atlikti simbolines užduotis, pamąstyti apie pateiktų Šv. Rašto citatų turinį. Kiekviename taške savanoriai „Piligrimų pase“ uždėjo po antspaudą. Ėjimo kelią piligrimai galėjo pasirinkti savarankiškai, ir varžytis šiame žygyje nereikėjo. Paskutiniame maršruto taške – Šiaulių turizmo informacijos centre –  kiekvienas dalyvis, įveikęs žygį ir atnešęs su visais antspaudais pasą, gavo Šv. Jokūbo kelio ambasadoriaus sertifikatą.

     Pasibaigus žygiui niekas nesijautė pavargęs, visi buvo kupini puikių įspūdžių bei geros nuotaikos. Nuotraukos>>>

Karolina Dambrauskaitė, IVa klasė2017-05-23 DJ

Gerbiami Šiaulių „Saulėtekio" gimnazijos gimnazistai ir būsimi gimnazistai, pranešame, jog ieškome naujų drąsių, aktyvių, komunikabilių, besidominčių muzika didžėjų. Dėl detalesnės informacijos kreiptis į dabartinius didžėjus: Nojų ir Dovydą.

P.S.: norintys tapti didžėjais, nuo rugsėjo 1 d. bus mokomi, kaip elgtis su įranga.

Nojus - https://www.facebook.com/nu.nojus
Dovydas P. - https://www.facebook.com/dovydas.pociliauskas2017-05-22 Evakuacijos pratybos gimnazijoje

    Šių metų gegužės 22 d. gimnazijoje kaip ir kiekvienais metais vyko mokinių ir darbuotojų evakavimosi pratybos „Personalo ir mokinių evakuacija kilus gaisrui“. Pratybų tikslas - tobulinti mokinių ir darbuotojų evakuacijos įgūdžius, susidarius ekstremaliai situacijai. Jau gegužės 13 d. gimnazijoje buvo organizuota civilinės saugos diena, kurios metų kiekviena klasė padedama klasės vadovo pirmiausia teoriškai, o po to ir praktiškai vaikščiodami po gimnaziją susipažino su kiekvieno gimnazijos aukšto evakuaciniu  planu, nagrinėjo juose sužymėtus ženklus. Taip pat mokiniams, mokytojams bei visam gimnazijos personalui pakartotinai primintos gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos (GPIS) programėlės įdiegimo taisyklės ir būdai.

    Direktorės įsakymu sudarytoje pratybų organizavimo grupėje buvo aptartas pratybų planas, pedagogai pakartotinai supažindinti su kiekvieno aukšto evakuaciniu planu bei evakavimosi taisyklėmis. Išgirdę evakuacijos signalą mokiniai, mokytojai bei visi gimnazijos darbuotojai skubėjo iš pastato į gimnazijos stadioną. Čia mokytojai suskaičiavo mokinius ir apie jų skaičių informavo pratybų vadovą, kuris paskelbė, kad tai buvo evakuacijos pratybos, ir ugdymo procesas gali būti tęsiamas toliau. Po evakuacijos pratybų surengtas aptarimas ir vertinimas, kuriame dalyvavo už evakuaciją atsakingi gimnazijos darbuotojai.

   Manome, kad civilinės saugos pratybos tiek gimnazijos mokiniams, tiek darbuotojams suteikė žinių, kaip reikėtų teisingai elgtis realios grėsmės atveju. Nuotraukos>>>

 

 Žmogaus saugos mokytoja Vilma Vaitekutienė2017-05-19 Dviračių žygis

    Gegužės 19 d. 10 val. „Saulėtekio“ gimnazijos kiemelyje būriavosi mokiniai jų tėveliai ir mokytojai, pasirengę jau tradiciniam dviračių žygiui „MINAM“. Išklausiusi saugaus elgesio instruktažą ir gerai nusiteikusi, dviratininkų kolona dviračių taku pajudėjo Bubių link. Šiemet dviračių žygio dalyvius lydėjo giedras dangus, ne toks didelis iššūkis buvo ir Aukštelkės kalnas. Kelionė neprailgo, ir beveik po pusantros valandos važiavimo buvo pasiekta aikštelė prie Bubių tvenkinio. Prasidėjo tikra iškyla gamtoje: vieni kepė dešreles, kiti lepinosi saulės spinduliais, o drąsiausieji maudėsi. Pasistiprinę ir šiek tiek pailsėję patraukėme Šiaulių link. Visi dviračių žygio dalyviai grįžę į „Saulėtekį“ teigė, jog tokią  gražią tradiciją reikia puoselėti kiekvienais metais.

Nuotraukos >>>

 Neformaliojo švietimo organizatorė Lina Jokubauskienė2017-05-17 Lietuvos moksleivių olimpinio festivalio finalinės turizmo varžybos

    Gegužės 12 d. Molėtų rajone, Poviliškio kaime, šalia poilsio namų „Tolieja“ vyko Lietuvos olimpinio festivalio finalinės turizmo varžybos. Šiose varžybose dalyvavo 16 vaikinų ir 14 merginų komandų iš visos Lietuvos. Šiaulių miestui atstovavo „Saulėtekio“ gimnazijos merginų  ir Juliaus Janonio gimnazijos vaikinų komandos

    Varžybų dalyviai turėjo įveikti šiuos etapus: pakilimą, nusileidimą, šlaito traversą, užpelkėjusio ruožo įveikimą, kliūties  įveikimą švytuokle, kabančią perkėlą, turistinės palapinės statymą, laužo įkūrimą, sužeistojo transportavimą, perėjimą bomu per kliūtį, kliūties įveikimą lygiagrečiomis virvėmis, mazgų rišimą.

    „Saulėtekio“ gimnazijos merginų komanda (Gabrielė Petraitytė (IIb), Agnė Stuopelytė (IVc), Karolina Rudzinskaitė (IIa), Kornelija Bekerytė (Ia) ir Kamilė Juozapavičiūtė (Ia)) užėmė septintąją vietą. Dėkojame sportininkėms ir tikime, jog kitais metais pavyks pasiekti aukštesnių rezultatų. Nuotraukos>>>

Kūno kultūros mokytoja Diana Kniežaitė2017-05-16 ŠIAULIŲ MIESTO BENDRUOMENIŲ TINKLINIO TURNYRAS „TINKLINIS BE SIENŲ“ „SAULĖTEKIO“ GIMNAZIJOJE

    „Saulėtekio“ gimnazija garsėja tvirtomis tinklinio tradicijomis bei vienais pajėgiausių tinklininkų mokinių lygoje, todėl nenuostabu, kad gegužės 12 dieną gimnazijos sporto salėje vyko jau tradiciniu tapęs Šiaulių miesto bendruomenių tinklinio turnyras „TINKLINIS BE SIENŲ. Šiuo turnyru siekiama populiarinti  kūno kultūrą, sveiką gyvenimo būdą ne tik mokinių, tėvų, mokytojų tarpe, bet ir suburti visą bendruomenę aktyviai leisti laisvalaikį, stiprinti savo fizinę bei emocinę savijautą. Pagal turnyro nuostatuose numatytą tvarką, varžybas organizavo ir vykdė Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija.

   Turnyras prasidėjo „Saulėtekio“ gimnazijos direktorės Jūratės Kaščiuškienės sveikinimo žodžiu dalyviams, svečiams bei visiems žiūrovams. Šiaulių miesto mero pavaduotojas Domas Griškevičius sportininkams linkėjo sportinio azarto ir sėkmės, žiūrovams - puikaus reginio. Džiugu, kad varžybose panoro dalyvauti gimnazijos mokinių tėveliai, tinklinio mėgėjai, Šiaulių miesto savivaldybės, policijos, prokuratūros, Krašto apsaugos rinktinės savanoriai ir, aišku, gimnazijos šeimininkai – dabartiniai mokiniai.

plačiau >>>

2017-05-15 „Saulėtekio“ komandos robotai ir vėl greičiausi

    Šiaulių „Saulėtekio“ robotikos komandai 2016-2017 m. m. buvo ypač sėkmingi. Jau aštuntą kartą iš eilės robotikos būrelio „SquareRobo“ nariai iš tarptautinių robotikos varžybų grįžta su aukščiausiais apdovanojimais. Šių metų gegužės 12 dieną Kauno technologijos universiteto organizuotose tarptautinėse varžybose Robots`Intellect 2017 „Saulėtekio“ komanda linijos sekimo rungtyje iškovojo visas 3 prizines vietas: pirmoji vieta atiteko gimnazistui Pauliui Balčiūnui, antroji – gimnazistui Mantui Valentinui, III-oji – komandos vadovui Ričardui Gečui.

Dar kartą sveikiname „Saulėtekio“ gimnazijos robotikos komandą linijos sekimo rungtyje iškovojusią visas prizines vietas ir linkime Jiems naujų pergalių!

 Daugiau informacijos apie varžybas rasite https://www.facebook.com/ktu.smd/

 

„Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė

 2017-05-12 Gegužių progimnazijos mokinių „DIENA KITAIP“ „Saulėtekio“ gimnazijoje

    Šiandien Gegužių progimnazija švenčia mokyklos įkūrimo 45-erių metų jubiliejų. Puikiai ir visiškai kitaip atšvęsti gimtadienį Gegužių progimnazijos penktokai, šeštokai ir septintokai skubėjo pas savo draugus į „Saulėtekio“ gimnaziją.

    Po šilto sutikimo ir įsikūrimo klasėse, visi susibūrė bendrai šventinei mankštai. Po mankštos laukė pačios įdomiausios ir įvairiausios užduotys bei užsiėmimai. Penktokai savo sportinius sugebėjimus, ištvermę, greitį ir sumanumą demonstravo linksmosiose estafetėse. Šeštokai pasiskirstę grupelėmis stebėjo paslaptinguosius chemijos bandymus, atliko įdomias biologijos užduotis, susipažino su fotografijos menu, žaidė matematinį žaidimą „Taip ir ne“, dalyvavo lietuvių kalbos labirintuose, meno terapijoje, žaisdami žaidimus stengėsi pažinti save, o kas norėjo - ir robotų futbole sudalyvavo. Septintokų laukė orientacinis žaidimas „Aplink „Saulėtekį per 80 minučių“. Komandoms buvo pateiktos įdomios, išradingos užduotys su planšetiniais kompiuteriais. Žaidime nugalėjo „X-menų“ ir „Magijos“ komandos. Aštuntokus aplankėme jų pačių progimnazijoje, kur jiems suorganizavome „Linksmąjį gimtadienio protų mūšį“.

    Džiaugiamės, kad gimnazijos erdvėse skambėjo juokas, sklandė puiki nuotaika ir geros emocijos. Na, o koks gi gimtadienis be vaišių? Nepamiršome pasirūpinti ir jomis - visi dalyviai vaišinosi saldumynais.

    Sveikiname Gegužių progimnaziją su gražiu jubiliejumi ir linkime dar ilgai gyvuoti, auginti tokius sumanius, išradingus mokinius bei ir toliau taip gražiai draugauti ir bendradarbiauti su mūsų gimnazija. Nuotraukos>>>

 

Mokytoja Vilma Vaitekutienė2017-05-12 „Saulėtekio“ gimnazijoje į pamokas kviečia mokinio sukurtas automatinis skambutis

    Vis modernėjančiame inovatyvių technologijų pasaulyje šiandienos ugdymo įstaigos geriausiai atspindi kaitą. Atrodo, kad jos žaibiškai reaguoja į tai, kas nauja, traukia jauną žmogų, ir bando pritaikyti savoje erdvėje. Gabūs mokiniai yra šio prasmingo proceso vėliavnešiai. Galbūt dėl to kaitos neišvengė ir daugelį amžių mokyklos simboliu vadinamas skambutis. Dažnai šį senąjį, tradicinį, skambutį keičia graži melodija, girdimas mokyklos žinių radijo balsas – priimami gan originalūs, efektyvūs, visai mokyklos bendruomenei patrauklūs sprendimai.

    Gegužės 11 dieną 12 valandą Šiaulių ,,Saulėtekio“ gimnazijoje taip pat nuskambėjo kitoks, automatinis, skambutis. Idėja automatizuotas sistemas, valdančias prietaisus pagal konkretų laiką, pritaikyti mokyklos skambučiui gimė gimnazijos IIIb klasės mokiniui Karoliui Kundrotui. Išskirtinių gebėjimų mokinį, turintį puikių pasiekimų loginio mąstymo konkurse „Bebras“, gimnazijoje labiausiai traukia ne robotika, vis labiau populiarėjanti „Saulėtekyje“ ir tarp miesto mokinių, bet elektronika, kurią galima pritaikyti gyvenime. Karolis juokėsi paklaustas, ar išskirtiniai gebėjimai paveldėti. Pasirodo, jo tėvai informacinėmis technologijomis naudojasi minimaliai. Mokinys idėjų semiasi iš interneto ir, svarbiausia, pomėgiui visiškai negaili laiko. Jis jau generuoja kitą idėją: sukurti skambučio dizainą ir programinę įrangą kaip atviro kodo failus, kuriuos bet kuris žmogus galės panaudoti, kad turėtų savo skambučio valdiklio kopiją. Karolis pasakojo, kad automatiniame skambutyje daugelis elektronikų tos pačios, tačiau prie mygtuko prijungtos smegenys – valdiklis. Jis sudarytas iš standartinio „Arduino“ valdiklio, ekrano, realaus laiko ir rėlės modulių. Daugiausia laiko pareikalavo programinės įrangos kūrimas, nes techninė įranga be puikios programinės įrangos – niekis. Jai keliami du svarbiausi reikalavimai: minimalus žmogaus įsikišimas, paprastumas naudojant.

   Įdiegta naujove patenkinti ir mokytojai, ir mokiniai: pamoka tęsiasi lygiai 45 minutes, taip pat ir pertraukos nei trumpesnės, nei ilgesnės. Šiuo atveju gerai, kad nėra žmogaus faktoriaus. Naudojant visiškai mažai resursų pagerinamas mokymasis. Išties XX amžių pakeitė XXI, tad dėsninga, kad rankinis skambutis tapo automatinis. Jo garsas toks pat. Lyg niekas ir nepasikeitė. Tačiau svarbus žinojimas, kad į pamokas kviečia mokinio kūrinys.

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jūratė Montvidienė2017-05-11 Europos dienos minėjimas „Saulėtekio“ gimnazijoje

    Europos dieną kasmet švenčia tūkstančiai žmonių. Jie klausosi koncertų, žiūri filmus, dalyvauja ekskursijose, diskusijose ir kituose renginiuose, kuriuose pateikiama informacija apie Europos Sąjungą.

    Minint Europos dieną „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko net du egzaminai: Europos egzaminas, kuriame dalyvavo II-IV gimnazinių klasių mokiniai ir Europos bandomasis egzaminas, kuriame dalyvavo I gimnazinių klasių mokiniai. Egzamino metu mokiniai turėjo atsakyti į 20 testo klausimų, susijusių su ES veikimu, valstybėmis narėmis, piliečių teisėmis ir įvairiomis įdomybėmis. Geriausiai Europos egzaminą išlaikė Viltautė Titenytė (IIIa). Ji pakviesta į antrą Europos egzamino etapą, kuris vyks internetu gegužės 17 d. Vienu tašku nuo jos pasiekto rezultato atsiliko Neringa Burbaitė (IIa) ir Neda Jarašiūnaitė (IVb). Šiek tiek mažiau taškų surinko Nerijus Gudavičius (IVb), Mantas Kerbedis (IVb), Justinas Jakas (IIb), Lukas Bičiūnas (IIb), Karolina Balčiūnaitė (IIIb). Europos bandomąjį egzaminą geriausiai išlaikė Justas Katkevičius (Ib), šiek tiek nuo jo atsiliko Deividas Būta (Ia) ir Ugnius Brilis (Ib). Sveikiname visus ir linkime sėkmės kitais metais dalyvaujant Europos egzamine!

Istorijos mokytoja Regina Bučinskienė2017-05-09 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje pamoką vedė Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė

    Europos komisijos atstovybė Lietuvoje organizuoja puikią iniciatyvą „Europos pamoka“, kurios tikslas - pasiruošti kasmetiniam gegužės 9 d. konkursui „Europos egzaminas“, skirtam pasitikrinti žinias apie Europos Sąjungą. Penkiasdešimt Lietuvos mokyklų ir įvairių organizacijų siūlė savo klausimus „Europos egzaminui“ ir registravosi dalyvauti konkurse, iš kurių trylika buvo paskelbti nugalėtojais. Norint laimėti pamoką su žinomu žmogumi, reikėjo sugalvoti įdomų, originalų, aktualų klausimą, kuris atitiktų 2017 m. „Europos egzamino“ tematiką, taip pat nuspręsti, kurio „mokytojo“ pamokos norėtumėte labiausiai ir kodėl. Konkurso nugalėtojai apdovanoti pamokomis, kurias mokiniams veda vienuolika įvairių sričių ekspertų. „Saulėtekio“ gimnazijos mokinės Viltautės Titenytės sugalvotas klausimas tapo vienu iš trylikos konkurse nugalėjusių klausimų!

   Taigi, gegužės 3 dieną mūsų gimnazijoje lankėsi Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė. Jos vedama pamoka surinko gausią klausytojų auditoriją. Pamokoje susirinkusiems mokiniams Fondo direktorė pristatė Fondą ir šios organizacijos veiklas, kurių didžiausia – programa „Erasmus+“ Dirbdami grupėse gimnazistai rinko informaciją apie „Erasmus+“ programą, Fondą, Europos Sąjungą ir mokyklą. Taip pat mokiniai mokėsi naudotis vienu iš Fondo kurtų įrankių, skirtų karjeros planavimui - Mobilumo gidu, uždavinėjo klausimus lektorei. Aktyviausi gimnazistai buvo apdovanoti prizais. Dėkojame fondo direktorei ir mūsų gimnazistei Viltautei už netradicinę pamoką ir naujas patirtis.

 

                                                                                                 Geografijos mokytoja Asta Titenienė

 2017-05-08 Šiauliečiai ir vėl pirmi Latvijos tarptautiniame robotikos čempionate 2017

    Šį šeštadienį (gegužės 6 d.) gausus šiauliečių robotikos entuziastų būrys vyko į didžiausią Latvijoje Rygos Technikos universiteto organizuotą robotikos čempionatą 2017. Šiaulių miesto garbę varžybose gynė Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos robotikos būrelio „SquareRobo“ komanda kartu su Šiaulių robotikos klubu, Jaunųjų technikų centru bei VšĮ Išmaniosios mokyklos mokiniais.

    Šiauliečiams puikiai sekėsi. Moksleivių grupėje linijos sekimo rungtyje visas prizines vietas iškovojo Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos ugdytiniai: pirmąją ­– Mantas Valentinas, antrąją – Paulius Balčiūnas, trečiąją – Mindaugas Mikalauskas. Profesionalų linijos sekimo rungtyje taip pat visos prizinės vietos atiteko šiauliečiams. Fortūna ypač buvo palanki „Saulėtekio“ gimnazistui Mantui Valentinui, kuris šioje profesionalų rungtyje iškovojo pirmąją vietą. Antroji vieta atiteko Šiaulių robotikos klubo nariui, Šiaulių universiteto inžinerijos katedros docentui, UAB „Salda“ inžinieriui-programuotojui Nerijui Ramanauskui, trečioji – Šiaulių robotikos klubo nariui Aisčiui Gustui.

    Džiugu, kad Šiaulių robotikos klubo nariui, Jaunųjų technikų centro būrelio vadovui Renatui Montvilui mini sumo rungtyje pagaliau pavyko nugalėti iki tol neįveiktus Latvijos atstovus ir šioje rungtyje iškovoti pirmąją vietą. 

Sveikiname nugalėtojus ir linkime savo pergalėmis ir toliau garsinti Šiaulių miesto vardą.

Šiaulių robotikos klubo prezidentė Jūratė Kaščiuškienė

Visu rezultatus galite rasti čia >>>2017-05-08 Gimnazistų kelionė į Rygą

    2017 metų gegužės 5 dieną mūsų mokyklos mokiniai – įvairių konkursų ir olimpiadų laimėtojai, prizininkai bei gerai besimokantieji - važiavo į kasmetinę pavasario kelionę. Šiais metais keliavome į Latvijos sostinę - Rygą. Ekskursiją pradėjome Motorų muziejuje, kuriame radome visą automobilių evoliuciją: nuo medinių vežimų iki mechanikos šedevrų. Muziejaus ekspozicijoje yra prabangių tarybinės vadovybės automobilių arba Kremliaus kolekcija, kuriai kol kas nėra analogų. Matėme įspūdingą specialios, krovininės ir karinės technikos kolekciją, dėmesio vertą lenktyninių ir rekordinių automobilių kolekciją. Kita vieta, kurią aplankėme, buvo Rygos zoologijos sodas. Čia apžiūrinėdami įvairius gyvūnus, būdingus mūsų kraštams (pelėdas, jaučius, mulus ir t.t.) bei egzotiškus (flamingus, kupranugarius, varles), praleidome 2,5 valandos. Apžiūrėję gyvūnus keliavome į Latvijos sostinės širdį – senamiestį. Jame grožėjomis senąja architektūra ir žavėjomės Rygos dvasia.

    Smagiai ir turiningai praleidę penktadienio dieną, kupini įspūdžių ir geros nuotaikos, grįžome namo. Nuotraukos>>>

Austėja Grinytė, IIIb kl. mokinė2017-05-08 LIETUVOS RESPUBLIKOS MOKSLEIVIŲ SPORTO ŽAIDYNIŲ ŠIAULIŲ MIESTO LENGVOSIOS ATLETIKOS KOMANDINĖSE VAIKINŲ ATSKIRŲ RUNGČIŲ VARŽYBOSE - III VIETA

    Baigėsi Lietuvos respublikos moksleivių sporto žaidynių Šiaulių miesto lengvosios atletikos komandinės vaikinų atskirų rungčių varžybos. Sėkmingai jose startavę mūsų gimnazijos vaikinai komandinėje įskaitoje iškovojo III- ąją vietą ir buvo apdovanoti bronzos medaliais. Andrius Grigalaitis (3b) vienoje iš sunkiausių rungčių (1000 metrų bėgimas) užėmė pirmąją vietą (3:06,23), Lukas Tamulis (3b) šuolio į aukštį rungtyje (1,50 m) buvo trečias. Komandinėje įskaitoje savo nemažus indėlius įnešė ir Dominykas Klovas (2a), Saulius Gedminas (4b), Ernestas Kežys (2b), Romanas Charaim (4a). Sveikinu vaikinus ir dėkoju už gerus rezultatus.

plačiau >>>

2017-05-06 IVA KLASĖS GIMNAZISTĖ GRETA DALYVAVO ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖJE VYKUSIUOSE „SĖKMĖS PUSRYČIUOSE“

    Š. m. gegužės 4 d. Šiaulių miesto savivaldybėje vyko „Sėkmės pusryčiai“. Šiame susitikime dalyvavo Šiaulių miesto įvairių įmonių, organizacijų atstovai, bendrojo ugdymo įstaigų direktoriai ir, aišku, mokiniai.

   „Sėkmės pusryčiuose“ dalyvavo ir Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazistė Greta Tručinskaitė kartu su gimnazijos direktore Jūrate Kaščiuškiene. Šioje neįprastoje aplinkoje buvo aptariami socialinių kompetencijų ugdymo modelio (toliau SKU) privalumai ir trūkumai, priminta, kad šis modelis orientuotas į visuminį vaiko asmenybės ugdymą, nuoseklų profesinį veiklinimą, savanorystės skatinimą, socialinės partnerystės plėtojimą. Kad modelis įgautų platesnį spektrą, pradėtas kurti socialinių partnerių tinklas Šiaulių mieste.

    Mūsų gimnazija šį modelį įgyvendina jau nuo 2016 m., vėliau socialinių kompetencijų ugdymo sistemos modelį pradėjo taikyti visos miesto gimnazijos ir progimnazijos.

    Susitikimo metu išklausyti gimnazistų pasisakymai apie SKU modelio naudą. Mūsų gimnazistė Greta džiaugėsi galėdama įsitraukti į socialinę veiklą ir rengiant projektus atstovauti savo gimnaziją ir Šiaulius: „Visi žinome, jeigu norime lyderiauti, turime valgyti sveikai. O sėkmės pusryčiai susideda iš tam tikrų ingredientų. Lyderystės ingredientai – tai kūrybiškumas, socialinė veikla ir pagalba. Kaip gimnazijos mokinė džiaugiuosi, kad tai man nesvetima ir leidžia toliau tobulėti“, teigė gimnazistė.

    Socialinių kompetencijų ugdymas yra procesas, kuris apima žinių, nuostatų ir įsitikinimų, susijusių su penkiomis pagrindinėmis kompetencijomis (savimonė, atsakingas sprendimų priėmimas, tarpusavio santykiai, socialinis sąmoningumas bei savitvarda), formavimą ir ugdymą, jame dalyvauja tiek vaikai, tiek suaugusieji.

     „Vien tik norais nieko nepasieksi. Bet kai tavo vizija veda tave pirmyn, tu nori daryti tai, kas padėtų ją įgyvendinti. Tu neverti savęs per jėgą, tiesiog troškimas būna toks stiprus, kad imi daryti tai, ko anksčiau net nežinojai, kad sugebi“. (Spencer Johnson)

 

Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-05-05 Apskritojo stalo diskusija su Šiaulių Gegužių progimnazijos mokytojais

    Gegužės 3 d. popietę Šiaulių Gegužių progimnazijos ir „Saulėtekio“ gimnazijos lietuvių bei užsienio kalbų (anglų, prancūzų, rusų bei vokiečių) kalbų mokytojai susitiko „Saulėtekio“ gimnazijoje apskrito stalo diskusijai „Mokymo metodų svarba ugdymo procese“. Susitikimo metu mokytojai pasidalino gerąja patirtimi ir metodais, kaip didinti mokinių motyvaciją, ugdyti mokymosi kompetenciją, mokytis bendraujant ir bendradarbiaujant, padėti atsiskleisti mokinių kūrybiškumui. Šiaulių Gegužių progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Zalogienė pristatė tarpdalykinės integracijos vykdymą progimnazijoje bei pabrėžė jos svarbą ugdymo proceso tobulinime. Taip pat susipažinome su antros užsienio kalbos (rusų, vokiečių, prancūzų) pasirinkimo galimybėmis Šiaulių Gegužių progimnazijoje. Džiugu, kad progimnazijos mokiniai „Saulėtekio“ gimnazijoje turi puikias sąlygas tęsti visų minėtų kalbų mokymąsi arba pasirinkti vieną iš šių kalbų kaip trečiąją užsienio kalbą III-ioje gimnazijos klasėje. Lietuvių kalbos mokytojai aptarė standartizuotų testų užduotis bei jų rezultatus. Dvi valandos prabėgo nepastebimai. Refleksijos metu visi dalyviai pritarė, kad diskusija buvo naudinga ir informatyvi.

   Nekantriai lauksime kito susitikimo, norėdami praturtinti savo metodų skrynią, o galbūt ir pasitikrinti, jog einame teisinga linkme siekdami to paties tikslo – būti pačiomis geriausiomis mokyklomis savo mokiniams. Susitikimo akimirkos>>>

 

Prancūzų kalbos mokytoja Vilma Vaitekutienė2017-05-04 III-ioji vieta prancūzų kalbos raiškiojo skaitymo konkurse!

    Gegužės 3 d. jau penktąjį kartą Šiaulių universiteto gimnazijoje vyko Šiaulių apskrities Prancūzų kalbos raiškiojo skaitymo konkursas. Gausus mokinių būrys skaitė prancūzų klasikų - V. Hugo, P. Verleno, Ž. Prevero, P. Eliuaro ir kitų poetų eiles. Konkurso dalyviai buvo suskirstyti pagal amžių ir kalbos mokėjimo lygį - tarpusavyje varžėsi 6-8 ir 9-12 klasių skaitovai. Buvo vertinama, kaip dalyviai sugeba atskleisti eilėraščių nuotaikas, temą, kokia jų tartis ir intonacija.

   „Saulėtekio“ gimnazijai atstovavo IVa klasės mokinė Aistė Čečkauskaitė. Ji trečiosios užsienio kalbos grupėje užėmė III-ąją vietą! Konkurso dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir knygomis. Sveikiname Aistę!

Prancūzų kalbos mokytoja Vilma Vaitekutienė2017-05-03 „Saulėtekio“ gimnazistų sėkmė Kultūros egzamine

    Balandžio 20 d. „Romuvos“ gimnazijoje vyko tradicinis renginys – Kultūros egzaminas. Šių metų  egzamino teste buvo  99 klausimai. Šis skaičius pasirinktas neatsitiktinai – Kultūros egzaminas skirtas Lietuvos valstybingumo 99-osioms metinėms paminėti. Teste buvo klausimų, susijusių su semiotiko A. J. Greimo asmenybe ir veikla. Dalis klausimų skirta ir Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. Šiais metais vykdomą Kultūros egzaminą dalinai finansavo Šiaulių miesto savivaldybė.

    Pirmų klasių grupėje  II-ąją vietą laimėjo Justas Katkevičius, o III-ąją  – Aurimas Adomaitis. Džiugu, jog abu prizininkai iš „Saulėtekio“ gimnazijos Ib klasės.

     Sveikiname ir džiaugiamės vaikinų pasiekimais!

 Etikos mokytoja Irma Žemaitienė2017-05-02 Didžiuojamės mūsų gimnazistais!

    Juliaus Janonio gimnazijoje vyko konkursas „Realinių mokslų žvaigždės 2017“. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos komanda, kurią sudarė G. Gedminas (IVc), M. Mikalauskas (IVb), K. Kundrotas (IIIc), L. Kerežius (IIIa) ir A. Vaitiekus (IIIa) užėmė III-ąją vietą!

    Taip pat norime pasidžiaugti IIa klasės mokinio Deimanto Murausko pasiekimu. Jis tarptautiniame matematikos konkurse „Kengūra“ Šiaulių mieste užėmė 5-ąją vietą!

    Sveikiname laimėtojus!2017-05-01 „SAULĖTEKIO“ GIMNAZIJOJE LANKĖSI ŠIAULIŲ VALSTYBINĖS KOLEGIJOS STUDENTŲ ATSTOVYBĖS NARIAI

    Š. m. balandžio 27 d. mūsų gimnazijos III-IV klasių gimnazistai susitiko su Šiaulių Valstybinės kolegijos studentų atstovybės nariais. Susitikimo metu moksleiviai galėjo tiesiogiai bendrauti su studentais, sužinoti apie studijų galimybes, žavų studentų gyvenimą bei įvairius saviraiškos būdus kolegijoje. Svečiai taip pat papasakojo apie įsikūrusią studentų atstovybę, apie jos veiklas ir perspektyvas.

    Tokie susitikimai leidžia gimnazistams susidaryti tikrąją nuomonę apie studentišką gyvenimą, jo privalumus ir trūkumus bei svarbiausia – studijas ir jų perspektyvas.  

Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-04-10 Robotikos entuziastų šventė respublikiniame „Saulės robotų mūšyje 2017“

    Balandžio 8 dieną gausus robotikos entuziastų būrys iš visos Lietuvos atvyko į vieną didžiausių Šiauliuose robotikos konkursų – „Saulės robotų mūšis 2017“. Į jau tradiciniu renginiu tapusias, Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos ir Šiaulių robotikos klubo organizuojamas, robotikos konkurso kovas, atvyko 62 robotų kūrėjai (komandos) iš Šiaulių, Kauno, Panevėžio, Palangos, Anykščių, Pakruojo miestų ir Pakruojo rajono. Renginio dalyvius šiltai pasveikino Šiaulių miesto savivaldybės Mero pavaduotojas Domas Griškevičius ir Dailės galerijos parodų kuratorė Ernesta Šimkienė. „Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė palinkėjo dalyviams geros kovos ir padėkojo renginio rėmėjams: Šiaulių miesto savivaldybei, MB „Discus Solis“, UAB „Eurobiuras“, UAB „Lemona“, MB „Eltechnika“ (www.anodas.lt), AB „Gubernija“, Klubui „Saulės raiteliai“, informaciniam rėmėjui „Etaplius.lt“, Šiaulių Dailės galerijai.

plačiau >>>

2017-01-24 Ugdymo karjerai centras informuoja

PATVIRTINTOS 2017 M. BENDROJO PRIĖMIMO DATOS

Š. m. sausio 11 d. LAMA BPO valdybos posėdyje buvo patvirtintos 2017 m. bendrojo priėmimo į universitetus ir kolegijas datos. >>>Nuorodos
Šiaulių miesto savivaldybė
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video


Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Tulgedas
Gaudrė
Irenėjus

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius