Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 55 27 48, el. p. sauletekis@splius.lt
Robotikos entuziastų šventė respublikiniame „Saulės robotų mūšyje 2017“

Data: 2017-04-10

     Balandžio 8 dieną gausus robotikos entuziastų būrys iš visos Lietuvos atvyko į vieną didžiausių Šiauliuose robotikos konkursų – „Saulės robotų mūšis 2017“. Į jau tradiciniu renginiu tapusias, Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos ir Šiaulių robotikos klubo organizuojamas, robotikos konkurso kovas, atvyko 62 robotų kūrėjai (komandos) iš Šiaulių, Kauno, Panevėžio, Palangos, Anykščių, Pakruojo miestų ir Pakruojo rajono. Renginio dalyvius šiltai pasveikino Šiaulių miesto savivaldybės Mero pavaduotojas Domas Griškevičius ir Dailės galerijos parodų kuratorė Ernesta Šimkienė. „Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė palinkėjo dalyviams geros kovos ir padėkojo renginio rėmėjams: Šiaulių miesto savivaldybei, MB „Discus Solis“, UAB „Eurobiuras“, UAB „Lemona“, MB „Eltechnika“ (www.anodas.lt), AB „Gubernija“, Klubui „Saulės raiteliai“, informaciniam rėmėjui „Etaplius.lt“, Šiaulių Dailės galerijai.

    Visą dieną vyko įnirtingos robotų kovos. Renginio dalyviai varžėsi 5 rungtyse: Mini sumo, Lego sumo, Profesionalų linijos sekimo, Lego linijos sekimo ir Freestyle robotų. Ypatingo žiūrovų dėmesio sulaukė Freestyle robotai. Kasmet dalyviai stebina savo išmone. Šalia robotų – „išmaniųjų rankų“, „išmaniosios mašinos“ žiūrovai stebėjo „išmaniąją gitarą“, o visus sužavėjo robotas, skirtas dozuoti vaistus vyresnio amžiaus žmonėms. Šis robotas „Piliulinis Tabletatorius 3000^3“ ir laimėjo pirmąją vietą šioje Freestyle robotų rungtyje. Jo autorės panevėžietės Vasarė Pilkaitė ir Skaistė Kairytė (Robotikos akademija) labai džiaugėsi savo kūriniu ir iškovota prizine vieta. Ne mažiau gerai sekėsi ir kitam panevėžiečiui Matui Matulai (Robotikos akademija), kuris su savo robotu „Candy grabber“ iškovojo antrąją vietą. Trečioji vieta atiteko Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos robotų konstruotojui Mindaugui Mikalauskui ir jo sukurtam robotui „Ultronas“.

    Lego sumo rungtyje triumfavo Pakruojo r. Balsių pagrindinės mokyklos mokiniai. Pirmąją vietą iškovojo Gvidas Šumskis, antrąją – Benas Čeilitka, trečiąją – Karolis Bulaitis. Mini sumo rungties favoritai – Šiaulių Jaunųjų technikų centro atstovai: pirmoji vieta – Renatas Montvilas (būrelio vadovas), antroji – Rytis Jaraminas, trečioji – Paulius Virganavičius.

    Profesionalų linijos sekimo rungtyje, kaip visada neaplenkiami buvo „Saulėtekio“ gimnazistai. Pirmąją vietą iškovojo „Saulėtekio“ gimnazijos mokinys Paulius Balčiūnas, antrąją – Mantas Valentas, tai pat „Saulėtekio“ gimnazistas, trečiąją – buvusi „Saulėtekio“ gimnazijos mokinė, šiuo metu Kauno technologijos universiteto pirmo kurso studentė, Bernadeta Navickaitė.

    Lego linijos sekimo rungtyje pirmoji vieta atiteko Šiaulių VšĮ „Išmaniosios mokyklos“ ugdytiniui Saimonui Stulpinui, antroji – Šiaulių Jaunųjų technikų centro ugdytiniui Titui Gervinskiui, trečioji – Akvilei Ušinskaitei ir Kamilei Gaubytei, Pakruojo r. Balsių pagrindinės mokyklos mokinėms.

    Visi varžybų dalyviai buvo pastebėti: jei nepavyko laimėti vertingo prizo, nuotaiką kėlė įteiktas dalyvio medalis. Tikimės, kad kitais metais „Saulės robotų mūšyje 2018“, dar labiau patobulėję robotai ir vėl susikaus ringe.

Nuotraukos >>>


NaujienosNaujienos

2017-06-01 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija kviečia nuo 2017 metų rugsėjo 1 dienos tapti mūsų bendruomenės dalimi!
 

 

 Gražus gimnazijos pavadinimas atspindi šiltus mokytojų ir mokinių tarpusavio santykius, naujovių siekimą, galimybę pažinti ir atrasti save (gimnazijos filosofija – „Sol luced omnibus...“ (saulė šviečia visiems). Kelias į asmeninę sėkmę kiekvienam mokiniui tampa įveikiamas ir lengvas, nes jis jaučiasi reikalingas, pastebėtas ir paskatintas, garantuotas dėl pagalbos. Mūsų gimnazistai pasiekia aukštų įvertinimų mokslo, technikos, meno, sporto srityse.

 Gimnazijoje svarbiausios vertybės – Sąlygos,  Saugumas, Saviraiška.

 Gimnazistai „Saulėtekyje“ gali pasirinkti:

  • biomedicinos mokslų kryptį;
  • robotikos kryptį;
  • „Jaunųjų tyrėjų“ mokslinę veiklą;
  • platų spektrą dalykų modulių ar pasirenkamųjų dalykų;
  • sporto kryptį („Sportinių žaidimų lyga“, treniruotės su TRX diržais ir kt.);
  • mokytis nuotoliniu būdu (gali mokytis visos šalies mokiniai);
  • įdomiausią veiklą iš 20 nemokamų būrelių;
  • kitą meninę, visuomeninę, etnokultūrinę, prevencinę veiklą.

  

Prašymai mokytis I (9-ose) ir III (11-ose) gimn. klasėse priimami nuo kovo 1 d. 203 kab., Lieporių g. 2, Šiauliai.
Išsamesnė informacija tel. (8 41)  55 27 48, el. p. sauletekis@sauletekis.lt.2017-05-25 Paskutinio skambučio šventė

 Kita informacijaKita informacija

2017-05-24 Gimnazistai paminėjo Kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną

    Gegužės 17 d. Šiaulių Normundo Valterio jaunimo mokyklos stadione vyko Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventė. Šiame renginyje dalyvavo dvi pirmokų komandos. Mokiniai turėjo galimybę pabendrauti su Lietuvos kariuomenės savanoriais ir kariškiais, pamatyti oro gynybos ginkluotę ir šaulių ginklus, paragauti kareiviškos košės. Sukarintų rungčių sportinėse varžybose gimnazistai ėjo padangų keliu,  stūmė autobusiuką, mėtė granatas, nešė dėžes su ginklais, sužeistąjį neštuvuose, dėjo šovinius į apkabas. Savo taiklumą išbandė šaudymo rungtyje. II-oji „Saulėtekio“ komanda sukarintų rungčių sportinėse varžybose užėmė III-ąją vietą. Šventė buvo ne tik nuotaikinga, bet ir labai įdomi. Nuotraukos>>>

 Etikos mokytoja Irma Žemaitienė2017-05-24 „Pirmokų olimpinės žaidynės 2017“

    Gegužės 23 d. mūsų gimnazijos pirmokai rinkosi į sporto salę, projekto „Pirmokų olimpinės žaidynės“ renginį - sportines varžybas. Tai - tradicinis renginys, vykstantis jau dešimti metai. Šio projekto tikslas – plėsti pirmokų žinias apie olimpines žaidynes, jų istoriją, tikslus, uždavinius, garbingos kovos, kilnaus elgesio principus, ugdyti atsakomybės už savo sveikatą, poelgius jausmą.

   Renginys prasidėjo dalyvių paradu. Dalyvius pasveikino ir žaidynių pradžią paskelbė kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis. Dalyvių priesaiką perskaitė Goda Sireikytė (Ia), o teisėjų – kūno kultūros  mokytoja Diana Kniežaitė. Sportinę programą sudarė septynios rungtys:

plačiau >>>

2017-05-23 „Saulėtekio“ gimnazistai dalyvavo piligriminiame žygyje

    Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai su tikybos mokytoja Nijole Pankratovaite dalyvavo piligriminiame pėsčiųjų žygyje Šv. Jokūbo kelias. Žygis prasidėjo gegužės 19 d. prie Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios. Jaunuosius piligrimus linkėdamas saugios ir laimingos kelionės, palaimino Šiaulių vyskupas Jo Ekscelencija Eugenijus Bartulis,  jis taip pat paragino žygeivius, kai suaugs, leistis Santiago de Compostela keliu (keletą šimtų kilometrų). Į žygį išlydėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios klebonas Saulius Paliūnas, kiti organizatoriai ir svečiai.

    Žygio tikslas – atrasti Šv. Jokūbo kelius Šiauliuose, aplankyti numatytas kelio stoteles ir šventoves, gilinti savo tikėjimo patirtį, apmąstyti savo gyvenimą, kaip nuolatinę piligrimystę, propaguoti keliavimą kaip aktyvią, kultūringą ir aplinką tausojančią laisvalaikio leidimo formą, sveiką gyvenimo būdą.

    Siekis keliauti po savo miestą, tikėtina, suteikia ir naujų istorijos žinių, ir skatina pasididžiavimą gimtuoju miestu. Kiekvienas žygio dalyvis gavo po miesto centro žemėlapį ir iki 16 val. turėjo aplankyti „Piligrimo pase“ nurodytas vietas, atlikti simbolines užduotis, pamąstyti apie pateiktų Šv. Rašto citatų turinį. Kiekviename taške savanoriai „Piligrimų pase“ uždėjo po antspaudą. Ėjimo kelią piligrimai galėjo pasirinkti savarankiškai, ir varžytis šiame žygyje nereikėjo. Paskutiniame maršruto taške – Šiaulių turizmo informacijos centre –  kiekvienas dalyvis, įveikęs žygį ir atnešęs su visais antspaudais pasą, gavo Šv. Jokūbo kelio ambasadoriaus sertifikatą.

     Pasibaigus žygiui niekas nesijautė pavargęs, visi buvo kupini puikių įspūdžių bei geros nuotaikos. Nuotraukos>>>

Karolina Dambrauskaitė, IVa klasė2017-05-23 DJ

Gerbiami Šiaulių „Saulėtekio" gimnazijos gimnazistai ir būsimi gimnazistai, pranešame, jog ieškome naujų drąsių, aktyvių, komunikabilių, besidominčių muzika didžėjų. Dėl detalesnės informacijos kreiptis į dabartinius didžėjus: Nojų ir Dovydą.

P.S.: norintys tapti didžėjais, nuo rugsėjo 1 d. bus mokomi, kaip elgtis su įranga.

Nojus - https://www.facebook.com/nu.nojus
Dovydas P. - https://www.facebook.com/dovydas.pociliauskas2017-05-22 Evakuacijos pratybos gimnazijoje

    Šių metų gegužės 22 d. gimnazijoje kaip ir kiekvienais metais vyko mokinių ir darbuotojų evakavimosi pratybos „Personalo ir mokinių evakuacija kilus gaisrui“. Pratybų tikslas - tobulinti mokinių ir darbuotojų evakuacijos įgūdžius, susidarius ekstremaliai situacijai. Jau gegužės 13 d. gimnazijoje buvo organizuota civilinės saugos diena, kurios metų kiekviena klasė padedama klasės vadovo pirmiausia teoriškai, o po to ir praktiškai vaikščiodami po gimnaziją susipažino su kiekvieno gimnazijos aukšto evakuaciniu  planu, nagrinėjo juose sužymėtus ženklus. Taip pat mokiniams, mokytojams bei visam gimnazijos personalui pakartotinai primintos gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos (GPIS) programėlės įdiegimo taisyklės ir būdai.

    Direktorės įsakymu sudarytoje pratybų organizavimo grupėje buvo aptartas pratybų planas, pedagogai pakartotinai supažindinti su kiekvieno aukšto evakuaciniu planu bei evakavimosi taisyklėmis. Išgirdę evakuacijos signalą mokiniai, mokytojai bei visi gimnazijos darbuotojai skubėjo iš pastato į gimnazijos stadioną. Čia mokytojai suskaičiavo mokinius ir apie jų skaičių informavo pratybų vadovą, kuris paskelbė, kad tai buvo evakuacijos pratybos, ir ugdymo procesas gali būti tęsiamas toliau. Po evakuacijos pratybų surengtas aptarimas ir vertinimas, kuriame dalyvavo už evakuaciją atsakingi gimnazijos darbuotojai.

   Manome, kad civilinės saugos pratybos tiek gimnazijos mokiniams, tiek darbuotojams suteikė žinių, kaip reikėtų teisingai elgtis realios grėsmės atveju. Nuotraukos>>>

 

 Žmogaus saugos mokytoja Vilma Vaitekutienė2017-05-19 Dviračių žygis

    Gegužės 19 d. 10 val. „Saulėtekio“ gimnazijos kiemelyje būriavosi mokiniai jų tėveliai ir mokytojai, pasirengę jau tradiciniam dviračių žygiui „MINAM“. Išklausiusi saugaus elgesio instruktažą ir gerai nusiteikusi, dviratininkų kolona dviračių taku pajudėjo Bubių link. Šiemet dviračių žygio dalyvius lydėjo giedras dangus, ne toks didelis iššūkis buvo ir Aukštelkės kalnas. Kelionė neprailgo, ir beveik po pusantros valandos važiavimo buvo pasiekta aikštelė prie Bubių tvenkinio. Prasidėjo tikra iškyla gamtoje: vieni kepė dešreles, kiti lepinosi saulės spinduliais, o drąsiausieji maudėsi. Pasistiprinę ir šiek tiek pailsėję patraukėme Šiaulių link. Visi dviračių žygio dalyviai grįžę į „Saulėtekį“ teigė, jog tokią  gražią tradiciją reikia puoselėti kiekvienais metais.

Nuotraukos >>>

 Neformaliojo švietimo organizatorė Lina Jokubauskienė2017-05-17 Lietuvos moksleivių olimpinio festivalio finalinės turizmo varžybos

    Gegužės 12 d. Molėtų rajone, Poviliškio kaime, šalia poilsio namų „Tolieja“ vyko Lietuvos olimpinio festivalio finalinės turizmo varžybos. Šiose varžybose dalyvavo 16 vaikinų ir 14 merginų komandų iš visos Lietuvos. Šiaulių miestui atstovavo „Saulėtekio“ gimnazijos merginų  ir Juliaus Janonio gimnazijos vaikinų komandos

    Varžybų dalyviai turėjo įveikti šiuos etapus: pakilimą, nusileidimą, šlaito traversą, užpelkėjusio ruožo įveikimą, kliūties  įveikimą švytuokle, kabančią perkėlą, turistinės palapinės statymą, laužo įkūrimą, sužeistojo transportavimą, perėjimą bomu per kliūtį, kliūties įveikimą lygiagrečiomis virvėmis, mazgų rišimą.

    „Saulėtekio“ gimnazijos merginų komanda (Gabrielė Petraitytė (IIb), Agnė Stuopelytė (IVc), Karolina Rudzinskaitė (IIa), Kornelija Bekerytė (Ia) ir Kamilė Juozapavičiūtė (Ia)) užėmė septintąją vietą. Dėkojame sportininkėms ir tikime, jog kitais metais pavyks pasiekti aukštesnių rezultatų. Nuotraukos>>>

Kūno kultūros mokytoja Diana Kniežaitė2017-05-16 ŠIAULIŲ MIESTO BENDRUOMENIŲ TINKLINIO TURNYRAS „TINKLINIS BE SIENŲ“ „SAULĖTEKIO“ GIMNAZIJOJE

    „Saulėtekio“ gimnazija garsėja tvirtomis tinklinio tradicijomis bei vienais pajėgiausių tinklininkų mokinių lygoje, todėl nenuostabu, kad gegužės 12 dieną gimnazijos sporto salėje vyko jau tradiciniu tapęs Šiaulių miesto bendruomenių tinklinio turnyras „TINKLINIS BE SIENŲ. Šiuo turnyru siekiama populiarinti  kūno kultūrą, sveiką gyvenimo būdą ne tik mokinių, tėvų, mokytojų tarpe, bet ir suburti visą bendruomenę aktyviai leisti laisvalaikį, stiprinti savo fizinę bei emocinę savijautą. Pagal turnyro nuostatuose numatytą tvarką, varžybas organizavo ir vykdė Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija.

   Turnyras prasidėjo „Saulėtekio“ gimnazijos direktorės Jūratės Kaščiuškienės sveikinimo žodžiu dalyviams, svečiams bei visiems žiūrovams. Šiaulių miesto mero pavaduotojas Domas Griškevičius sportininkams linkėjo sportinio azarto ir sėkmės, žiūrovams - puikaus reginio. Džiugu, kad varžybose panoro dalyvauti gimnazijos mokinių tėveliai, tinklinio mėgėjai, Šiaulių miesto savivaldybės, policijos, prokuratūros, Krašto apsaugos rinktinės savanoriai ir, aišku, gimnazijos šeimininkai – dabartiniai mokiniai.

plačiau >>>

2017-05-16 Dėl mokyklinių uniformų

    Atsižvelgiant į oro sąlygas nuo gegužės 15 d. iki birželio 2 d. ugdymo proceso metu galima nevilkėti mokyklinės uniformos.

 

Gimnazijos administracija2017-05-15 „Saulėtekio“ komandos robotai ir vėl greičiausi

    Šiaulių „Saulėtekio“ robotikos komandai 2016-2017 m. m. buvo ypač sėkmingi. Jau aštuntą kartą iš eilės robotikos būrelio „SquareRobo“ nariai iš tarptautinių robotikos varžybų grįžta su aukščiausiais apdovanojimais. Šių metų gegužės 12 dieną Kauno technologijos universiteto organizuotose tarptautinėse varžybose Robots`Intellect 2017 „Saulėtekio“ komanda linijos sekimo rungtyje iškovojo visas 3 prizines vietas: pirmoji vieta atiteko gimnazistui Pauliui Balčiūnui, antroji – gimnazistui Mantui Valentinui, III-oji – komandos vadovui Ričardui Gečui.

Dar kartą sveikiname „Saulėtekio“ gimnazijos robotikos komandą linijos sekimo rungtyje iškovojusią visas prizines vietas ir linkime Jiems naujų pergalių!

 Daugiau informacijos apie varžybas rasite https://www.facebook.com/ktu.smd/

 

„Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė

 2017-05-12 Gegužių progimnazijos mokinių „DIENA KITAIP“ „Saulėtekio“ gimnazijoje

    Šiandien Gegužių progimnazija švenčia mokyklos įkūrimo 45-erių metų jubiliejų. Puikiai ir visiškai kitaip atšvęsti gimtadienį Gegužių progimnazijos penktokai, šeštokai ir septintokai skubėjo pas savo draugus į „Saulėtekio“ gimnaziją.

    Po šilto sutikimo ir įsikūrimo klasėse, visi susibūrė bendrai šventinei mankštai. Po mankštos laukė pačios įdomiausios ir įvairiausios užduotys bei užsiėmimai. Penktokai savo sportinius sugebėjimus, ištvermę, greitį ir sumanumą demonstravo linksmosiose estafetėse. Šeštokai pasiskirstę grupelėmis stebėjo paslaptinguosius chemijos bandymus, atliko įdomias biologijos užduotis, susipažino su fotografijos menu, žaidė matematinį žaidimą „Taip ir ne“, dalyvavo lietuvių kalbos labirintuose, meno terapijoje, žaisdami žaidimus stengėsi pažinti save, o kas norėjo - ir robotų futbole sudalyvavo. Septintokų laukė orientacinis žaidimas „Aplink „Saulėtekį per 80 minučių“. Komandoms buvo pateiktos įdomios, išradingos užduotys su planšetiniais kompiuteriais. Žaidime nugalėjo „X-menų“ ir „Magijos“ komandos. Aštuntokus aplankėme jų pačių progimnazijoje, kur jiems suorganizavome „Linksmąjį gimtadienio protų mūšį“.

    Džiaugiamės, kad gimnazijos erdvėse skambėjo juokas, sklandė puiki nuotaika ir geros emocijos. Na, o koks gi gimtadienis be vaišių? Nepamiršome pasirūpinti ir jomis - visi dalyviai vaišinosi saldumynais.

    Sveikiname Gegužių progimnaziją su gražiu jubiliejumi ir linkime dar ilgai gyvuoti, auginti tokius sumanius, išradingus mokinius bei ir toliau taip gražiai draugauti ir bendradarbiauti su mūsų gimnazija. Nuotraukos>>>

 

Mokytoja Vilma Vaitekutienė2017-05-12 „Saulėtekio“ gimnazijoje į pamokas kviečia mokinio sukurtas automatinis skambutis

    Vis modernėjančiame inovatyvių technologijų pasaulyje šiandienos ugdymo įstaigos geriausiai atspindi kaitą. Atrodo, kad jos žaibiškai reaguoja į tai, kas nauja, traukia jauną žmogų, ir bando pritaikyti savoje erdvėje. Gabūs mokiniai yra šio prasmingo proceso vėliavnešiai. Galbūt dėl to kaitos neišvengė ir daugelį amžių mokyklos simboliu vadinamas skambutis. Dažnai šį senąjį, tradicinį, skambutį keičia graži melodija, girdimas mokyklos žinių radijo balsas – priimami gan originalūs, efektyvūs, visai mokyklos bendruomenei patrauklūs sprendimai.

    Gegužės 11 dieną 12 valandą Šiaulių ,,Saulėtekio“ gimnazijoje taip pat nuskambėjo kitoks, automatinis, skambutis. Idėja automatizuotas sistemas, valdančias prietaisus pagal konkretų laiką, pritaikyti mokyklos skambučiui gimė gimnazijos IIIb klasės mokiniui Karoliui Kundrotui. Išskirtinių gebėjimų mokinį, turintį puikių pasiekimų loginio mąstymo konkurse „Bebras“, gimnazijoje labiausiai traukia ne robotika, vis labiau populiarėjanti „Saulėtekyje“ ir tarp miesto mokinių, bet elektronika, kurią galima pritaikyti gyvenime. Karolis juokėsi paklaustas, ar išskirtiniai gebėjimai paveldėti. Pasirodo, jo tėvai informacinėmis technologijomis naudojasi minimaliai. Mokinys idėjų semiasi iš interneto ir, svarbiausia, pomėgiui visiškai negaili laiko. Jis jau generuoja kitą idėją: sukurti skambučio dizainą ir programinę įrangą kaip atviro kodo failus, kuriuos bet kuris žmogus galės panaudoti, kad turėtų savo skambučio valdiklio kopiją. Karolis pasakojo, kad automatiniame skambutyje daugelis elektronikų tos pačios, tačiau prie mygtuko prijungtos smegenys – valdiklis. Jis sudarytas iš standartinio „Arduino“ valdiklio, ekrano, realaus laiko ir rėlės modulių. Daugiausia laiko pareikalavo programinės įrangos kūrimas, nes techninė įranga be puikios programinės įrangos – niekis. Jai keliami du svarbiausi reikalavimai: minimalus žmogaus įsikišimas, paprastumas naudojant.

   Įdiegta naujove patenkinti ir mokytojai, ir mokiniai: pamoka tęsiasi lygiai 45 minutes, taip pat ir pertraukos nei trumpesnės, nei ilgesnės. Šiuo atveju gerai, kad nėra žmogaus faktoriaus. Naudojant visiškai mažai resursų pagerinamas mokymasis. Išties XX amžių pakeitė XXI, tad dėsninga, kad rankinis skambutis tapo automatinis. Jo garsas toks pat. Lyg niekas ir nepasikeitė. Tačiau svarbus žinojimas, kad į pamokas kviečia mokinio kūrinys.

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jūratė Montvidienė2017-05-11 ŠEIMOS DIENA SU IT „ROBOTIKOS BLIC TURNYRAS LEMONOS TAUREI LAIMĖTI“

    Visus robotikos entuziastus ir išmaniųjų technologijų gerbėjus Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija kartu su Šiaulių robotikos klubu ir UAB „Lemona“ kviečia į Šeimos dieną su IT „Robotikos blic turnyras Lemonos taurei laimėti“.
Plačiau apie renginį skaitykite Šiaulių robotikos klubo svetainėje http://www.roboklubas.lt/ ir www.sauletekis.lt

Visi žiūrovai ir dalyviai laukiami 2017 m. gegužės 27 d. Šiaulių prekybos centre „Arena“ 
(Gegužių g. 30, Šiauliai).
Renginio pradžia 11.00 valandą.

Norintys dalyvauti varžybose registruokitės renginio svetainėje (www.roboklubas.lt) iki gegužės 24 d.2017-05-11 Europos dienos minėjimas „Saulėtekio“ gimnazijoje

    Europos dieną kasmet švenčia tūkstančiai žmonių. Jie klausosi koncertų, žiūri filmus, dalyvauja ekskursijose, diskusijose ir kituose renginiuose, kuriuose pateikiama informacija apie Europos Sąjungą.

    Minint Europos dieną „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko net du egzaminai: Europos egzaminas, kuriame dalyvavo II-IV gimnazinių klasių mokiniai ir Europos bandomasis egzaminas, kuriame dalyvavo I gimnazinių klasių mokiniai. Egzamino metu mokiniai turėjo atsakyti į 20 testo klausimų, susijusių su ES veikimu, valstybėmis narėmis, piliečių teisėmis ir įvairiomis įdomybėmis. Geriausiai Europos egzaminą išlaikė Viltautė Titenytė (IIIa). Ji pakviesta į antrą Europos egzamino etapą, kuris vyks internetu gegužės 17 d. Vienu tašku nuo jos pasiekto rezultato atsiliko Neringa Burbaitė (IIa) ir Neda Jarašiūnaitė (IVb). Šiek tiek mažiau taškų surinko Nerijus Gudavičius (IVb), Mantas Kerbedis (IVb), Justinas Jakas (IIb), Lukas Bičiūnas (IIb), Karolina Balčiūnaitė (IIIb). Europos bandomąjį egzaminą geriausiai išlaikė Justas Katkevičius (Ib), šiek tiek nuo jo atsiliko Deividas Būta (Ia) ir Ugnius Brilis (Ib). Sveikiname visus ir linkime sėkmės kitais metais dalyvaujant Europos egzamine!

Istorijos mokytoja Regina Bučinskienė2017-05-09 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje pamoką vedė Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė

    Europos komisijos atstovybė Lietuvoje organizuoja puikią iniciatyvą „Europos pamoka“, kurios tikslas - pasiruošti kasmetiniam gegužės 9 d. konkursui „Europos egzaminas“, skirtam pasitikrinti žinias apie Europos Sąjungą. Penkiasdešimt Lietuvos mokyklų ir įvairių organizacijų siūlė savo klausimus „Europos egzaminui“ ir registravosi dalyvauti konkurse, iš kurių trylika buvo paskelbti nugalėtojais. Norint laimėti pamoką su žinomu žmogumi, reikėjo sugalvoti įdomų, originalų, aktualų klausimą, kuris atitiktų 2017 m. „Europos egzamino“ tematiką, taip pat nuspręsti, kurio „mokytojo“ pamokos norėtumėte labiausiai ir kodėl. Konkurso nugalėtojai apdovanoti pamokomis, kurias mokiniams veda vienuolika įvairių sričių ekspertų. „Saulėtekio“ gimnazijos mokinės Viltautės Titenytės sugalvotas klausimas tapo vienu iš trylikos konkurse nugalėjusių klausimų!

   Taigi, gegužės 3 dieną mūsų gimnazijoje lankėsi Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė. Jos vedama pamoka surinko gausią klausytojų auditoriją. Pamokoje susirinkusiems mokiniams Fondo direktorė pristatė Fondą ir šios organizacijos veiklas, kurių didžiausia – programa „Erasmus+“ Dirbdami grupėse gimnazistai rinko informaciją apie „Erasmus+“ programą, Fondą, Europos Sąjungą ir mokyklą. Taip pat mokiniai mokėsi naudotis vienu iš Fondo kurtų įrankių, skirtų karjeros planavimui - Mobilumo gidu, uždavinėjo klausimus lektorei. Aktyviausi gimnazistai buvo apdovanoti prizais. Dėkojame fondo direktorei ir mūsų gimnazistei Viltautei už netradicinę pamoką ir naujas patirtis.

 

                                                                                                 Geografijos mokytoja Asta Titenienė

 2017-05-08 Šiauliečiai ir vėl pirmi Latvijos tarptautiniame robotikos čempionate 2017

    Šį šeštadienį (gegužės 6 d.) gausus šiauliečių robotikos entuziastų būrys vyko į didžiausią Latvijoje Rygos Technikos universiteto organizuotą robotikos čempionatą 2017. Šiaulių miesto garbę varžybose gynė Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos robotikos būrelio „SquareRobo“ komanda kartu su Šiaulių robotikos klubu, Jaunųjų technikų centru bei VšĮ Išmaniosios mokyklos mokiniais.

    Šiauliečiams puikiai sekėsi. Moksleivių grupėje linijos sekimo rungtyje visas prizines vietas iškovojo Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos ugdytiniai: pirmąją ­– Mantas Valentinas, antrąją – Paulius Balčiūnas, trečiąją – Mindaugas Mikalauskas. Profesionalų linijos sekimo rungtyje taip pat visos prizinės vietos atiteko šiauliečiams. Fortūna ypač buvo palanki „Saulėtekio“ gimnazistui Mantui Valentinui, kuris šioje profesionalų rungtyje iškovojo pirmąją vietą. Antroji vieta atiteko Šiaulių robotikos klubo nariui, Šiaulių universiteto inžinerijos katedros docentui, UAB „Salda“ inžinieriui-programuotojui Nerijui Ramanauskui, trečioji – Šiaulių robotikos klubo nariui Aisčiui Gustui.

    Džiugu, kad Šiaulių robotikos klubo nariui, Jaunųjų technikų centro būrelio vadovui Renatui Montvilui mini sumo rungtyje pagaliau pavyko nugalėti iki tol neįveiktus Latvijos atstovus ir šioje rungtyje iškovoti pirmąją vietą. 

Sveikiname nugalėtojus ir linkime savo pergalėmis ir toliau garsinti Šiaulių miesto vardą.

Šiaulių robotikos klubo prezidentė Jūratė Kaščiuškienė

Visu rezultatus galite rasti čia >>>2017-05-08 Gimnazistų kelionė į Rygą

    2017 metų gegužės 5 dieną mūsų mokyklos mokiniai – įvairių konkursų ir olimpiadų laimėtojai, prizininkai bei gerai besimokantieji - važiavo į kasmetinę pavasario kelionę. Šiais metais keliavome į Latvijos sostinę - Rygą. Ekskursiją pradėjome Motorų muziejuje, kuriame radome visą automobilių evoliuciją: nuo medinių vežimų iki mechanikos šedevrų. Muziejaus ekspozicijoje yra prabangių tarybinės vadovybės automobilių arba Kremliaus kolekcija, kuriai kol kas nėra analogų. Matėme įspūdingą specialios, krovininės ir karinės technikos kolekciją, dėmesio vertą lenktyninių ir rekordinių automobilių kolekciją. Kita vieta, kurią aplankėme, buvo Rygos zoologijos sodas. Čia apžiūrinėdami įvairius gyvūnus, būdingus mūsų kraštams (pelėdas, jaučius, mulus ir t.t.) bei egzotiškus (flamingus, kupranugarius, varles), praleidome 2,5 valandos. Apžiūrėję gyvūnus keliavome į Latvijos sostinės širdį – senamiestį. Jame grožėjomis senąja architektūra ir žavėjomės Rygos dvasia.

    Smagiai ir turiningai praleidę penktadienio dieną, kupini įspūdžių ir geros nuotaikos, grįžome namo. Nuotraukos>>>

Austėja Grinytė, IIIb kl. mokinė2017-05-08 LIETUVOS RESPUBLIKOS MOKSLEIVIŲ SPORTO ŽAIDYNIŲ ŠIAULIŲ MIESTO LENGVOSIOS ATLETIKOS KOMANDINĖSE VAIKINŲ ATSKIRŲ RUNGČIŲ VARŽYBOSE - III VIETA

    Baigėsi Lietuvos respublikos moksleivių sporto žaidynių Šiaulių miesto lengvosios atletikos komandinės vaikinų atskirų rungčių varžybos. Sėkmingai jose startavę mūsų gimnazijos vaikinai komandinėje įskaitoje iškovojo III- ąją vietą ir buvo apdovanoti bronzos medaliais. Andrius Grigalaitis (3b) vienoje iš sunkiausių rungčių (1000 metrų bėgimas) užėmė pirmąją vietą (3:06,23), Lukas Tamulis (3b) šuolio į aukštį rungtyje (1,50 m) buvo trečias. Komandinėje įskaitoje savo nemažus indėlius įnešė ir Dominykas Klovas (2a), Saulius Gedminas (4b), Ernestas Kežys (2b), Romanas Charaim (4a). Sveikinu vaikinus ir dėkoju už gerus rezultatus.

plačiau >>>

2017-05-07 AR JAU SUPLANAVAI, KAIP PRALEISI VASARĄ?

    Aleksandro Stulginskio universiteto Ekonomikos ir vadybos fakultetas mokytojus ir moksleivius kviečia atvykti į užsiėmimus:

- Moksleiviai kviečiami registruotis į „Jaunojo lyderio stovyklą 2017". Stovykla vyks š. m. birželio 27-30 d. Tai vasaros stovykla, į kurią kviečiami 15-18 m. moksleiviai iš visos Lietuvos. Kiekvienas, norintis susirasti naujų draugų, daugiau sužinoti apie skirtingas mokslo sritis ir tikrą studentišką gyvenimą, įdomiai ir aktyviai praleisti laiką, laukiami šioje stovykloje. Kūrybinė, aktyvi, išskirtinė veikla laukia kiekvieno stovyklautojo.

plačiau >>>

2017-05-06 IVA KLASĖS GIMNAZISTĖ GRETA DALYVAVO ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖJE VYKUSIUOSE „SĖKMĖS PUSRYČIUOSE“

    Š. m. gegužės 4 d. Šiaulių miesto savivaldybėje vyko „Sėkmės pusryčiai“. Šiame susitikime dalyvavo Šiaulių miesto įvairių įmonių, organizacijų atstovai, bendrojo ugdymo įstaigų direktoriai ir, aišku, mokiniai.

   „Sėkmės pusryčiuose“ dalyvavo ir Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazistė Greta Tručinskaitė kartu su gimnazijos direktore Jūrate Kaščiuškiene. Šioje neįprastoje aplinkoje buvo aptariami socialinių kompetencijų ugdymo modelio (toliau SKU) privalumai ir trūkumai, priminta, kad šis modelis orientuotas į visuminį vaiko asmenybės ugdymą, nuoseklų profesinį veiklinimą, savanorystės skatinimą, socialinės partnerystės plėtojimą. Kad modelis įgautų platesnį spektrą, pradėtas kurti socialinių partnerių tinklas Šiaulių mieste.

    Mūsų gimnazija šį modelį įgyvendina jau nuo 2016 m., vėliau socialinių kompetencijų ugdymo sistemos modelį pradėjo taikyti visos miesto gimnazijos ir progimnazijos.

    Susitikimo metu išklausyti gimnazistų pasisakymai apie SKU modelio naudą. Mūsų gimnazistė Greta džiaugėsi galėdama įsitraukti į socialinę veiklą ir rengiant projektus atstovauti savo gimnaziją ir Šiaulius: „Visi žinome, jeigu norime lyderiauti, turime valgyti sveikai. O sėkmės pusryčiai susideda iš tam tikrų ingredientų. Lyderystės ingredientai – tai kūrybiškumas, socialinė veikla ir pagalba. Kaip gimnazijos mokinė džiaugiuosi, kad tai man nesvetima ir leidžia toliau tobulėti“, teigė gimnazistė.

    Socialinių kompetencijų ugdymas yra procesas, kuris apima žinių, nuostatų ir įsitikinimų, susijusių su penkiomis pagrindinėmis kompetencijomis (savimonė, atsakingas sprendimų priėmimas, tarpusavio santykiai, socialinis sąmoningumas bei savitvarda), formavimą ir ugdymą, jame dalyvauja tiek vaikai, tiek suaugusieji.

     „Vien tik norais nieko nepasieksi. Bet kai tavo vizija veda tave pirmyn, tu nori daryti tai, kas padėtų ją įgyvendinti. Tu neverti savęs per jėgą, tiesiog troškimas būna toks stiprus, kad imi daryti tai, ko anksčiau net nežinojai, kad sugebi“. (Spencer Johnson)

 

Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-05-05 Apskritojo stalo diskusija su Šiaulių Gegužių progimnazijos mokytojais

    Gegužės 3 d. popietę Šiaulių Gegužių progimnazijos ir „Saulėtekio“ gimnazijos lietuvių bei užsienio kalbų (anglų, prancūzų, rusų bei vokiečių) kalbų mokytojai susitiko „Saulėtekio“ gimnazijoje apskrito stalo diskusijai „Mokymo metodų svarba ugdymo procese“. Susitikimo metu mokytojai pasidalino gerąja patirtimi ir metodais, kaip didinti mokinių motyvaciją, ugdyti mokymosi kompetenciją, mokytis bendraujant ir bendradarbiaujant, padėti atsiskleisti mokinių kūrybiškumui. Šiaulių Gegužių progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Zalogienė pristatė tarpdalykinės integracijos vykdymą progimnazijoje bei pabrėžė jos svarbą ugdymo proceso tobulinime. Taip pat susipažinome su antros užsienio kalbos (rusų, vokiečių, prancūzų) pasirinkimo galimybėmis Šiaulių Gegužių progimnazijoje. Džiugu, kad progimnazijos mokiniai „Saulėtekio“ gimnazijoje turi puikias sąlygas tęsti visų minėtų kalbų mokymąsi arba pasirinkti vieną iš šių kalbų kaip trečiąją užsienio kalbą III-ioje gimnazijos klasėje. Lietuvių kalbos mokytojai aptarė standartizuotų testų užduotis bei jų rezultatus. Dvi valandos prabėgo nepastebimai. Refleksijos metu visi dalyviai pritarė, kad diskusija buvo naudinga ir informatyvi.

   Nekantriai lauksime kito susitikimo, norėdami praturtinti savo metodų skrynią, o galbūt ir pasitikrinti, jog einame teisinga linkme siekdami to paties tikslo – būti pačiomis geriausiomis mokyklomis savo mokiniams. Susitikimo akimirkos>>>

 

Prancūzų kalbos mokytoja Vilma Vaitekutienė2017-05-04 III-ioji vieta prancūzų kalbos raiškiojo skaitymo konkurse!

    Gegužės 3 d. jau penktąjį kartą Šiaulių universiteto gimnazijoje vyko Šiaulių apskrities Prancūzų kalbos raiškiojo skaitymo konkursas. Gausus mokinių būrys skaitė prancūzų klasikų - V. Hugo, P. Verleno, Ž. Prevero, P. Eliuaro ir kitų poetų eiles. Konkurso dalyviai buvo suskirstyti pagal amžių ir kalbos mokėjimo lygį - tarpusavyje varžėsi 6-8 ir 9-12 klasių skaitovai. Buvo vertinama, kaip dalyviai sugeba atskleisti eilėraščių nuotaikas, temą, kokia jų tartis ir intonacija.

   „Saulėtekio“ gimnazijai atstovavo IVa klasės mokinė Aistė Čečkauskaitė. Ji trečiosios užsienio kalbos grupėje užėmė III-ąją vietą! Konkurso dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir knygomis. Sveikiname Aistę!

Prancūzų kalbos mokytoja Vilma Vaitekutienė2017-05-03 „Saulėtekio“ gimnazistų sėkmė Kultūros egzamine

    Balandžio 20 d. „Romuvos“ gimnazijoje vyko tradicinis renginys – Kultūros egzaminas. Šių metų  egzamino teste buvo  99 klausimai. Šis skaičius pasirinktas neatsitiktinai – Kultūros egzaminas skirtas Lietuvos valstybingumo 99-osioms metinėms paminėti. Teste buvo klausimų, susijusių su semiotiko A. J. Greimo asmenybe ir veikla. Dalis klausimų skirta ir Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. Šiais metais vykdomą Kultūros egzaminą dalinai finansavo Šiaulių miesto savivaldybė.

    Pirmų klasių grupėje  II-ąją vietą laimėjo Justas Katkevičius, o III-ąją  – Aurimas Adomaitis. Džiugu, jog abu prizininkai iš „Saulėtekio“ gimnazijos Ib klasės.

     Sveikiname ir džiaugiamės vaikinų pasiekimais!

 Etikos mokytoja Irma Žemaitienė2017-05-03 Gegužės mėnesio renginiai „Saulėtekio“ gimnazijoje

    Susipažinkite su gegužės mėnesį vyksiančiais renginiais mūsų gimnazijoje.

plačiau >>>

2017-05-02 Didžiuojamės mūsų gimnazistais!

    Juliaus Janonio gimnazijoje vyko konkursas „Realinių mokslų žvaigždės 2017“. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos komanda, kurią sudarė G. Gedminas (IVc), M. Mikalauskas (IVb), K. Kundrotas (IIIc), L. Kerežius (IIIa) ir A. Vaitiekus (IIIa) užėmė III-ąją vietą!

    Taip pat norime pasidžiaugti IIa klasės mokinio Deimanto Murausko pasiekimu. Jis tarptautiniame matematikos konkurse „Kengūra“ Šiaulių mieste užėmė 5-ąją vietą!

    Sveikiname laimėtojus!2017-05-01 „SAULĖTEKIO“ GIMNAZIJOJE LANKĖSI ŠIAULIŲ VALSTYBINĖS KOLEGIJOS STUDENTŲ ATSTOVYBĖS NARIAI

    Š. m. balandžio 27 d. mūsų gimnazijos III-IV klasių gimnazistai susitiko su Šiaulių Valstybinės kolegijos studentų atstovybės nariais. Susitikimo metu moksleiviai galėjo tiesiogiai bendrauti su studentais, sužinoti apie studijų galimybes, žavų studentų gyvenimą bei įvairius saviraiškos būdus kolegijoje. Svečiai taip pat papasakojo apie įsikūrusią studentų atstovybę, apie jos veiklas ir perspektyvas.

    Tokie susitikimai leidžia gimnazistams susidaryti tikrąją nuomonę apie studentišką gyvenimą, jo privalumus ir trūkumus bei svarbiausia – studijas ir jų perspektyvas.  

Mokytoja Giedrė Kielaitė2017-04-27 „Saulėtekio“ gimnazijos vaikinai – Šiaulių miesto moksleivių mėgėjų tinklinio lygos varžybų čempionai!

     Baigėsi 2016 – 2017 m. m. Šiaulių miesto moksleivių mėgėjų tinklinio lygos varžybos. Po metų pertraukos čempionų taurė sugrįžo į „Saulėtekio“ gimnaziją. Įveikusi visus varžovus gimnazijos vaikinų komanda jau penktą kartą tapo šio turnyro nugalėtoja.

     Demonstruodami puikius techninius gebėjimus ir darnų komandinį darbą 2016 - 2017 m. m. čempionais tapo: Arnoldas Rimkevičius 4a, Armandas Stankus 3b, Dominykas Klovas 2a, Eligijus Šalkauskas 4a, Lukas Tamulis 3b, Romanas Charaim 4a, Erikas Akstinas 3b ir Dovydas Nartautas 3b.  Komandos treneris kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis.

     Laimėjusi komanda buvo apdovanota nugalėtojų taure, žaidėjams įteikti aukso medaliai.

     Sveikiname puikius žaidėjus bei trenerį ir džiaugiamės, kad Šiaulių tinklinio talentai auga „Saulėtekio“ gimnazijoje. Nuotraukos>>>

     Taip pat primename, kad mūsų gimnazijoje rudenį įrengta visus standartus atitinkanti paplūdimio tinklinio aikštelė, kurioje atšilus orams kviečiame sportuoti bei turiningai leisti laisvalaikį.

Kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis

 2017-04-27 Lietuvos mokyklų žaidynių II etapo (Šiaulių miesto ) turizmo varžybose - I-oji vieta!

   Balandžio 27 d. Salduvės parke vyko Šiaulių miesto mokyklų turizmo varžybos. Varžybose dalyvavo Šiaulių miesto bendrojo lavinimo mokyklų mergaičių ir berniukų komandos, kurių dalyviai startavo po du. Dalyviai varžėsi Sportinio ir Pėsčiųjų turizmo grupėse. Jie turėjo įveikti pakilimą, oro perkėlą, traversą, nusileidimą, mazgų rišimą, virvės markiravimą.

    Mūsų gimnazijos merginoms puikiai sekėsi - jos laimėjo pirmąją vietą! Tai  - Agnė Stuopelytė (IVc), Gabrielė Viliūtė (IIa), Gabrielė Petraitytė (IIb) ir Karolina Rudzinskaitė (IIa). Komanda įgijo teisę atstovauti Šiaulių miestui finaliniame žaidynių etape. Sveikiname nugalėtojas ir linkime sėkmės!

Kūno kultūros mokytoja Diana Kniežaitė

 2017-04-25 GIMNAZIJOS VAIKINAI - VIRVĖS TRAUKIMO VICEČEMPIONAI!

    Balandžio 24 dieną Simono Daukanto gimnazijos stadione vyko Lietuvos moksleivių sporto žaidynių Šiaulių miesto finalinės vaikinų virvės traukimo varžybos. Priminsiu, kad mūsų vaikinai buvo praeitų metų šių varžybų čempionai. Šiais metais mūsų komanda buvo visiškai naujos sudėties. Varžybos vyko vieno rato sistema - tai reiškė, kad visos komandos susitiko tarpusavyje. Pirmieji susitiko „Saulėtekio“ ir Simono Daukanto gimnazijų vaikinai. Vadovaujantis taisyklėmis komandos tarpusavyje varžėsi po du kartus: vieną kartą traukė virvę vienoje, po to - kitoje pusėje. Tarpusavio rezultatas 1:1. Kita dvikova vyko tarp Stasio Šalkauskio ir Simono Daukanto komandų. Rezultatu 2:0 laimėjo šeimininkai. Mūsų gimnazistai Stasio Šalkauskio vaikinus taip pat nugalėjo rezultatu 2:0. Lieporių gimnazijos komanda buvo diskvalifikuota, nes atvyko nepilnos sudėties. Kadangi mūsų ir Simono Daukanto gimnazijų vaikinai surinko po lygiai taškų, reikėjo traukti burtus ir išsiaiškinti, kuri komanda, kurioje pusėje trauks virvę dar kartą. Finalinėje dvikovoje šį kartą geriau sekėsi šeimininkams. Mūsų vaikinai laimėjo II – vietą.

    Vicečempionais tapo: Lukas Kirna (4c), Edvinas Rimkus (4c), Arnoldas Stankus (3b), Airidas Dikšas (4a), Erikas Akstinas (3b), Mantas Kerbedis (4b), Saulius Gedminas (4d), Dominykas Klovas (2a), Lukas Grigalaitis (3b), Lukas Tamulis (3b), Liudas Dapkus (3c). Komandos vadovas Jonas Klapatauskis.

     Noriu padėkoti visai komandai už ryžtą ir atkaklią kovą. Kitais metais vėl bandysime kovoti dėl medalių. Nuotraukos>>>

Kūno kultūros mokytojas Jonas Klapatauskis2017-04-22 „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenė dalyvavo akcijoje „Darom 2017“

    Balandžio 22 d. nepabūgę gūsingo vėjo ir šalto oro „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai, jų tėveliai, draugai, mokytojai ir kiti darbuotojai su savo šeimų nariais, dalyvavo pilietinėje švarinimosi akcijoje „Darom 2017“. Šiemetinė akcija jubiliejinė – 10-oji. Per devynerius akcijos metus visos Lietuvos mastu joje dalyvavo 1,361mln. dalyvių, surinkta 38 tūkst. tonų atliekų.

   „Apsiginklavę“ grėbliais, šluotomis, peiliais, kibirais ir šiukšlių maišais, skambant nuotaikingai muzikai, kibome į darbus: tvarkėme gimnazijos aplinką, gražinome Lieporių parką. Po tvarkymosi darbų skubėjome į gimnazijos kiemelį, kur pasodinome obelaičių į prieš metus pradėtą kurti „Saulėtekio sodą“. Na, o po visų darbų jaukiai pasisėdėjome ir sušilome valgydami gimnazijos darbuotojų pagamintą šiupininę. Turiningai ir prasmingai praleistas rytmetis bendraminčių būryje, dar kartą įrodė, kad nesame abejingi mus supančiai aplinkai, tvarkai, kad norime džiaugtis bundančia gamta, kvėpuoti tyresniu oru. Nuotraukos>>>

  Mokytoja Vilma Vaitekutienė2017-04-20 I-OJI VIETA JAUNŲJŲ TYRĖJŲ TARPTAUTINĖJE MOKSLINĖJE KONFERENCIJOJE!

    2017 m. balandžio 5 dieną Šiaulių universitete vyko Jaunųju tyrėjų tarptautinė mokslinė konferencija, skirta Šiaulių universiteto 20-mečiui, kurioje dalyvavo ir mūsų gimnazistės, IIa klasės mokinės Karolina Ančerevičiūtė, Greta Siroveckytė, ir jų vadovė chemijos mokytoja Danguolė Norkuvienė. Gimnazistės skaitė du pranešimus: „HIDROLATAI‘‘ ir „DANTŲ PASTOS SUDĖTIS IR EKOLOGIŠKOS PASTOS GAMINIMAS“. Greta papasakojo, kas yra hidrolatai, kokia jų sudėtis, kur jie naudojami, kaip pasigaminti ekologišką hidrolatą iš gėlių žiedų. Karolina pristatydama tiriamąjį darbą „DANTŲ PASTOS SUDĖTIS IR EKOLOGIŠKOS PASTOS  GAMINIMAS“, papasakojo, kokios medžiagos „slypi‘‘ pirktinėje dantų pastoje, kuo jos žalingos ir, kaip pasigaminti ekologišką dantų pastą. Pranešimai labai visiems patiko, nes buvo įdomiai pateikti ir informatyvūs. O laimėta I-oji vieta dar kartą liudija, jog biomedicinos krypties mokiniai kryptingai dirba, siekia žinių ir mėgsta eksperimentuoti. Sveikiname merginas! Nuotraukos>>>

Chemijos  mokytoja  Danguolė Norkuvienė2017-04-18 Geografijos mokytojų išvyka į Lietuvos „pusiasalį“

    Balandžio 12 dieną Šiaulių ir Joniškio geografijos mokytojai vykome į pažintinį seminarą – į Dieveniškes. Šios apylinkės, nors yra netoli nuo Vilniaus, tačiau retai lankomos, mažai pažįstamos. Išvykos tikslas – susipažinti su šio unikalaus krašto gamtos vaizdais, specifinėmis gyvenvietėmis, kultūriniais objektais.

    Puškonyse aplankėme Dieveniškių istorinį regioninį parką. Šis regioninis parkas yra pietrytinėje Lietuvos dalyje esančiame Lietuvos „pusiasaliu“ arba „apendicitu“ vadinamoje dalyje, Dieveniškių apylinkėse. Parko dydis yra 8794 ha., iš trisdešimties regioninių parkų, jis vienintelis yra istorinis, čia saugomas kultūrinis paveldas – gamtiniai kaimai, etnografinės sodybos, 9 pilkapynai, 1 piliakalnis (Bičionių), archeologiniai paminklai, mitologiniai akmenys (Moko akmuo), taip pat yra 10 draustinių. Aplankėme gamtos paminklą – Grybiškių ąžuolą (26 m aukščio, 450 cm apimties), gidas pasakojo, kad netoli jo 1977 m. buvo rastas virš 3 kg. sveriantis baravykas, įrašytas į Lietuvos rekordų knygą. Aplankėme Šalčininkų pasienio zoną, aukščiausią Lietuvos vietą - Aukštojo kalną. Nors oras nebuvo labai palankus, tačiau įspūdžių parsivežėme daug. Nuotraukos>>>

                                                                                                        Geografijos mokytoja Asta Titenienė2017-04-10 Kvietimas mokytis Neakivaizdinėje kinologų mokykloje

    Neakivaizdinė kinologų mokykla skirta kinologija besidominčiam jaunimui nuo 14 iki 21 metų. Joje susipažinsite su ES gyvūnų gerovės teisine baze, pripažintomis šunų veislėmis, jų priežiūros ypatumais, išmoksite pažinti, rūpintis, prižiūrėti, saugiai elgtis su šunimis, būti atsakingiems už savo augintinius, stebėsite dresavimo pratybas, mokysitės dresavimo subtilybių, nemokamai lankysitės šunų veislynuose, šalies bei tarptautinėse kinologų parodose.

   Mokykla dvimetė. Per dvejus mokslo metus vyks 6 sesijos, 2 mažosios konferencijos, 2 praktikumai tarptautinėse bei šalies specializuotose šunų parodose.    

plačiau >>>

2017-04-07 SKU modelio diskusija Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijoje

    Š. m. balandžio 4 dieną IIa ir IIIb klasių mokiniai (Mantas Meškauskas, Greta Siroveckytė, Gabija Lešinskaitė, Karolina Žalytė ir Austėja Grinytė) dalyvavo diskusijoje apie SKU modelį Šiaulių mieste. Diskusija vyko Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijoje. Mes, ir kitų gimnazijų atstovai, draugiškai susirinkę Stasio Šalkauskio gimnazijoje prie apvaliojo stalo su arbata, dalinomės savo gerąją patirtimi susijusia su socialinėmis kompetencijomis. Diskutavome, kaip SKU modelis veikia mokinių akademinius pasiekimus, kaip formuoja jauno žmogaus gyvenimą, kokių naujų įgūdžių įgyjame, kokie potyriai ir nauda. Diskusijos metu buvo išreikšta nuomonė, ką reikėtų keisti, ko būtų galima atsisakyti ar papildyti sukurtame modelyje.

    Tokio pobūdžio diskusijos leidžia apmąstyti, ką darome gerai (blogai), kaip visos veiklos įtakoja žmogaus dabartį, o vėliau ir ateitį.

 

                                                                                                       IIIb klasės mokinė Austėja Grinytė2017-04-05 KURŠĖNŲ LAURYNO IVINSKIO VAIKINŲ TINKLINIO TURNYRE - PIRMI!

    Balandžio 4 dieną Šiaulių rajono Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyko jau tradiciniu tapęs vaikinų tinklinio turnyras. Vadovaujantis varžybų nuostatais buvo žaidžiama iki trijų laimėtų setų. Mūsų gimnazijos vaikinai pagrindinėje, labai atkaklioje kovoje rezultatu 3:1 (25:21); (23:25); (26:24); (25;20) laimėjo prieš varžybų šeimininkus ir tapo turnyro nugalėtojais.

    Gimnazijos garbę gynė: Arnoldas Rimkevičius 4a, Armandas Stankus 3b, Dominykas Klovas 2a, Eligijus Šalkauskas 4a, Lukas Tamulis 3b, Romanas Charaim 4a, Erikas Akstinas 3b Ir Dovydas Nartautas 3b.

    Geriausiu žaidėju pripažintas Arnoldas Rimkevičius. Sveikiname nugalėtojus! Nuotraukos>>>

Komandos treneris Jonas Klapatauskis2017-04-03 „Saulėtekyje“ vis populiaresnis tampa Diktanto konkursas

    Įprasta, kad mokykliniame suole dažniausiai sėdi mokiniai. Tačiau būna ir kitaip, įdomiau: pasirodo, jis patrauklus ir tėveliams, seneliams, nes primena gražias jaunystės dienas, ir mokytojams, nes leidžia pajausti labiau plastančią mokinio širdį, kai šis per pamoką truputį abejoja, ar išties užduotį atlieka teisingai... Taip bendruomenėje užsimezga glaudesni ryšiai ir didėja supratimas.                                          

    Tokios gražios mintys kilo šeštadienį, kovo 25 dienos rytą, kai mokiniai, jų tėveliai, seneliai, broliai, seserys, draugai ir gimnazijos darbuotojai palinko prie balto popieriaus lapo, kai kabinetų erdvėse lyg savotiška muzika girdėjosi skrebenančių rašiklių garsas. Jau dešimtą kartą lietuvių kalbos mokytojai į Diktanto konkursą pakvietė visą gimnazijos bendruomenę. Šįmet taip minėjome Lietuvių kalbos kultūros metus. Keliose pilnutėlėse klasėse konkurso dalyviai rašė tekstą apie Gandro šventę, kuri minima būtent kovo 25 dieną! Kaip miela buvo pastebėti, kaip dukra akimirką žvilgteri į mamos lapą, o vyras – į žmonos, kaip savo pradinukui sūnui, nespėjančiam rašyti, rūpestinga mama vis pakartoja teksto žodžius, kad jis ateityje labiau pasitikėtų savimi ir kad maža ranka taptų miklesnė...                                          

plačiau >>>

2017-03-30 „Profesijų mugė 2017“

    Kovo 29 dieną Šiaulių profesiniame rengimo centre Statybos skyriuje vyko „Profesijų mugė 2017“, kurioje dalyvavo ir „Saulėtekio“ gimnazistai. III – IV klasių mokinai, lydimi mokytojos Romos Glinskienės, turėjo galimybę susipažinti su įvairiomis Lietuvos kolegijomis, universitetais, sužinoti priėmimo sąlygas, pasikonsultuoti apie galimybes studijuoti pasirinktoje mokymo įstaigoje. Priėjus prie bet kurio stendo, mokymo įstaigos atstovai maloniai bendravo, dalino lankstinukus su išsamia informacija. Tad mūsų gimnazistai tikrai turėjo puikią galimybę susipažinti su įvairiomis ateities perspektyvomis. Nuotraukos>>>

Austėja Grinytė, IIIb2017-03-30 Žygis - edukacija Talkšos ekologiniu taku

    2017 metų kovo 24 dieną, mūsų gimnazijos I – IV klasių mokiniai, pasirinkę biomedicinos mokslų kryptį, ir juos lydinčios mokytojos Danguolė Vaičekauskienė ir Irma Žemaitienė dalyvavo žygyje - edukacijoje Talkšos ekologiniu taku. Edukaciją vedė Inga Ivanauskienė - Jaunųjų gamtininkų centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui, biologijos skyriaus vadovė. Su ja mokiniai susitiko pirmojoje stotelėje. Žygis ekologiniu taku prasidėjo nuo „Geležinės lapės“. Šioje netrumpoje kelionėje, kuri truko tris valandas, mokiniai pamatė bei sužinojo, ko prieš tai tikrai nenutuokė apie Talkšos ekologinį taką.

plačiau >>>

2017-03-29 Izabelė Perminaitė - Respublikinio moksleivių rašinio konkurso „Liaudies daina – tautos sielos išraiška“ prizininkė

    Kovo 8 d. apdovanoti Respublikinio moksleivių rašinio konkurso „Liaudies daina – tautos sielos išraiška“ dalyviai. Konkursas suburia visos respublikos jaunimą kalbėti ir dalintis savo mintimis, apie liaudies dainos įprasminimą šiandien. Konkurso komisijos pirmininkas - humanitarinių mokslų daktaras doc. Nerijus Brazauskas. Šiame renginyje dalyvavo ir mūsų gimnazijos IIa klasės mokinė Izabelė Perminaitė. Ji rašė rašinį diskusine tema ,,Būti savitam ir madingam – tai dainuoti lietuvių liaudies dainą?” ir 8-12 klasių grupėje laimėjo III vietą (mokytoja Jūratė Montvidienė). Sveikiname Izabelę!

 Lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Montvidienė

 2017-03-29 Bendradarbiavimo sutartis su Šiaulių Dainų muzikos mokykla

    Kovo 27 dieną Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija ir Šiaulių Dainų muzikos mokykla pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl projektinės veiklos vykdymo. Šiaulių Dainų muzikos mokykla vykdo mokinių lyderystės skatinimo programos projektą „ETNO studija“. Programos paskirtis – plėsti mokinių pažinimo ir informacijos perdavimo ribas, išmokti fiksuoti kultūros reiškinius ir juos taikyti moderniame pasaulyje, tęsiant ir kūrybiškai interpretuojant lietuvių tautos tradicijas. Planuojamų veiklų formos ir turinys ugdys mokinių lyderystę per meninę saviraišką, nutiesiant kelią į pilietinio sąmoningumo ugdymą. Nuotraukos>>>


Projekto programos vykdytojas Arūnas Stankus2017-03-28 „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“

    Kovo 20-26 dienomis visoje Lietuvoje jau aštuntą kartą vyko „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, kurią inicijuoja emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“. „Patyčių ir kitokio žeminančio elgesio Lietuvoje nepaprastai daug. Tačiau džiugu, kad atsiranda vis daugiau nepritariančių kitų žmonių žeminimui viešojoje erdvėje. Nors trūksta žinių ir supratimo apie suaugusiųjų patyčias darbovietėse, jau daugiau pastebime ir išmanome apie mokyklose vykstančias patyčias, turime adaptuotų prevencinių programų, kurias mokyklos gali taikyti, - rašo „Vaikų linijų“ naujienlaikraštis.       Tinkamai reaguodami į patyčias ir kitas agresyvaus elgesio apraiškas, galime užkirsti kelią smurto plitimui mūsų visuomenėje, – teigia „Vaikų linijos“ vadovas, psichologas dr.Robertas Povilaitis. – Šiemet, organizuodami „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, norime padrąsinti žmones, matančius, kaip yra užgauliojami, žeminami kiti asmenys, aiškiai išsakyti ir parodyti savo nepritarimą patyčioms – ar tai vyktų darželyje, mokykloje, socialiniame tinkle, darbovietėje, parduotuvėje ar bet kur kitur. Kuo daugiau mūsų, matydami atvejus, kai yra užsipuolamas ir žeminamas kitas žmogus, ryžtingai ir tvirtai išsakys savo nepritarimą, tuo greičiau patyčios ir jų iniciatoriai bus stabdomi.“

   Šią puikią iniciatyvą palaiko ir mūsų gimnazija, kaip ir kasmet į ją įsitraukdama savo idėjomis, kuriomis siekėme atkreipti dėmesį į patyčių problemą bei skatinti pagarbius ir draugiškus santykius, empatiją ir toleranciją.

   „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ metu akcentavome tolerancijos ir pagarbos vienas kitam svarbą, vyko klasių valandėlės tema „Elektroninės patyčios“, mokinių prevencinė grupė „ORE“ organizavo žaidimų pertraukas. Nuotraukos>>>

 

Gimnazijos socialinė pedagogė Jurgita Kerežienė2017-03-28 Kryžiažodžio sprendimo konkursas „Stabdykime tuberkuliozę“

    Kasmet kovo 24 dieną visoje planetoje minima Pasaulinė tuberkuliozės diena. Tuberkuliozė - visuomenei pavojinga infekcinė liga, plintanti oro lašeliniu būdu. Pagrindinis tuberkuliozės bakterijų šaltinis yra žmogus, sergantis atvira tuberkuliozės forma. Pasaulinė tuberkuliozės diena paminėta ir gimnazijoje. Ia ir Ib klasių mokiniams vyko kryžiažodžio sprendimo konkursas „Stabdykime tuberkuliozę“. Prieš pradėdami spręsti kryžiažodį mokiniai buvo supažindinti su klastinga plaučių liga, jos plitimo būdais, profilaktikos priemonėmis. Taip pat aptarta asmeninė higiena susirgus ar esant šalia sergančio tuberkulioze žmogaus. Smagu, kad mokiniai noriai sprendė kryžiažodį. Pirmasis teisingai kryžiažodį išsprendė Ib klasės mokinys Ugnius Brilis. Nugalėtojas apdovanotas Šiaulių visuomenės sveikatos biuro įsteigtu prizu.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Dovilė Lapinskienė2017-03-27 Matematikos dienos „Saulėtekyje“

    Kiekvienais mokslo metais „Saulėtekio“ gimnazijoje vyksta matematikos dienos, kurias organizuoja matematikos mokytojai. Kovo 14 diena pasaulyje yra žinoma kaip Pi (π) diena. Jos minėjimas gimnazijoje tapo gražia tradicija. Renginio organizatoriai ir matematikos entuziastai pirmokai nuo pat ankstaus ryto gimnazijos bendruomenę pasitiko plačiomis šypsenomis, Pi muzikinės išraiškos garsais ir nuostabia piešinių, pieštų planšetėmis, paroda. Kadangi angliškai kalbantiems Pi asocijuojasi su žodžiu „pie“ (pyragas) ir geometrine jo forma, buvo vaišinamasi, Pi simbolika papuoštais pyragais. Matematika neįsivaizduojama be Pitagoro: tądien su juo tapusiu gimnazistu buvo linksma įsiamžinti – juk visada norisi, kad prasmingas akimirkas primintų nuotraukos. Pi dienos dvasia pradėtas rytas sukūrė gerą, darbingą nuotaiką, kuri buvo jaučiama ir kasdieniniame mokymosi procese.

     Būrys gimnazistų šventinę nuotaiką, įdomią informaciją apie skaičių Pi, pyragų, nuvežė „Rasos“, Gegužių, Gytarių progimnazijų mokiniams.

     Kovo 16 dieną devintokai daug džiugių akimirkų patyrė renginyje „Mokslo šaknys karčios, o vaisiai saldūs“. Jame buvo ne tik skaičiuojama ir sprendžiami uždaviniai, bet ir atliekamos praktinės užduotys, susijusios su šiandienos aktualijomis. Renginyje nepralenkiamas buvo devintokas Oskaras Bogvila, kuris užėmė I-ąją vietą.

     Kovo 16 dieną gimnazijos mokiniai turėjo galimybę susirungti tarptautiniame matematikos konkurse „Kengūra“.

    Renginiai skirti matematikai – mokslų karalienei – buvo prasmingi, paliko daug gražių įspūdžių ir paskatino atrasti šio sudėtingo mokslo grožį, gilinti šio mokslo žinias. Juk suprasti matematiką – tai ją mylėti. Nuotraukos>>>

 

Matematikos mokytojai2017-03-19 NEAKIVAIZDINĖ JAUNOJO AKTORIAUS MOKYKLA LAUKIA TAVĘS!

    Mokykla skirta visiems šalies bendrojo ugdymo, profesinių mokyklų, neformaliojo ugdymo įstaigų 9–10 klasių mokiniams, kurie domisi teatru, kinu, Lietuvos ir pasaulio kultūriniu gyvenimu, ieško sceninės saviraiškos galimybių, nori susipažinti su šiuolaikinio teatro profesionalais bei išbandyti save kaip aktorių. Ši mokykla mokama. Vienos sesijos mokestis – 30 eurų. Pirmosios sesijos data bus paskelbta rugsėjo 1 d. o kvietimas mokytis bus išsiųstas anketoje nurodytu el. paštu.

      NEAKIVAIZDINĖS JAUNŲJŲ AKTORIŲ MOKYKLOS PROGRAMA čia

      Norintieji mokytis šioje mokykloje iki birželio 19 d. turi pateikti registracijos anketą el. p. audrone.urbelioniene@lmnsc.lt

     Daugiau informacijos tel. 865638112, el. p. audrone.urbelioniene@lmnsc.lt

     Mokyklos koordinatorė Meninio ir kultūrinio ugdymo skyriaus metodininkė Audronė Urbelionienė.

 

                                                                                                          Mokytoja Giedrė Kielaitė

 

 2017-01-24 Ugdymo karjerai centras informuoja

PATVIRTINTOS 2017 M. BENDROJO PRIĖMIMO DATOS

Š. m. sausio 11 d. LAMA BPO valdybos posėdyje buvo patvirtintos 2017 m. bendrojo priėmimo į universitetus ir kolegijas datos. >>>Nuorodos
Šiaulių miesto savivaldybė
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video


Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Vilmantas
Gina
Gerardas

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius