Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Projekto „Kultūrinis ir gastronominis randevu“ dalyvių vizitas Prancūzijoje

Data: 2011-06-20

     Gegužės 17-22 dienomis keturi mūsų gimnazijos mokiniai, mokytojai  Kristina Urbonienė ir Ričardas Gečas vyko į ketvirtąjį – paskutinį - projekto „Kultūrinis ir gastronominis randevu“ vizitą Prancūzijoje. Kviečiame paskaityti dienoraštį.

Nuotraukos >>>

Video >>>

Gegužės 17 d., antradienis

     2.30 val. nakties keliauninkai su savo šeimomis susirinko prie „Saulėtekio“ gimnazijos. Didžioji kelionė prasidėjo važiavimu mikroautobusiuku į Rygos (Rīga) oro uostą. Iš ten skridome į Briuselį (Bruxelles), iš Briuselio – į Marselį (Marseille), kol galiausiai susitikę su ispanais traukiniu atvykome į Montpeljė (Montpellier). Iš ten vykome į kaimą Lansarg (Lansargues). Visi projekto dalyviai susirinko prie mokyklos ir buvo paskirstyti į šeimas. Vakare mes turėjome laisvo laiko su savo naujomis šeimomis.

Gegužės 18 d., trečiadienis

     Ryte, maždaug 8.20 val., visi susirinko prie mokyklos. Per pirmą pamoką prancūzai mums parodė mokyklą ir keletą kabinetų. Vėliau mes buvome padalinti į grupeles ir ėjome į skirtingas pamokas. Rūta su Kamile buvo muzikos pamokoje, o Ignas su Jonu buvo matematikos pamokoje. Per muzikos pamoką tik berniukai norėjo atsakyti į klausimus ir dainuoti pažymiui. Mokiniai buvo labai įvairaus amžiaus, tačiau priemonių nebuvo pakankamai: tik fortepijonas, nesudėlioti būgnai, du tamburinai, du ksilofonai ir džembis. Ignas papasakojo, kad matematikos pamoka buvo tikrai nuobodi ir nesuprantama Jonui bei Ignui. Jei mokytojas paklausdavo kažko, vos keli mokiniai kėlė rankas ir tai nedrąsiai.
     Po dviejų pamokų mes pietavome. Vėliau ėjome į meriją, kur Lansargues meras ir mokyklos direktorius pasveikino visus projekto dalyvius. Po kalbų mes turėjome grįžti į mokyklą ir žaidėme „Mimų žaidimą“, „Kas aš esu?“ bei rankinį. Į finalą pateko dvi grupės, kur kiekvienoje buvo po lietuvaitį. Nugalėjo komanda, kurioje buvo Ignas. Lietuviams labiausiai patiko  „Mimų žaidimas“. Po žaidimų ragavome įvairių šalių užkandžių.

Gegužės 19 d., ketvirtadienis

     Ryte mes susitikome prie mokyklos. Visus suskirstė į du autobusus ir važiavome į Montpellier. Ekskursija po miestą vyko kiek neįprastai – visi dalyviai gavo paruoštas užduotis ir jas buvo galima atlikti tik tyrinėjant miestą, objektus, pastatus. Užduotims atlikti visi buvome padalinti į komandas. Lietuviai visi ėjo kartu, o su jais – naujieji draugai prancūzai, pas kuriuos apsistojome. Mieste pamatėme daug įvairių ir įdomių objektų: bažnyčių, fontanų, muziejų bei parduotuvių. Kai susitikome kitas grupes, galėjome truputį užkąsti ir tada vykti prie Viduržemio jūros. Paplūdimys yra šiek tiek kitoks nei Lietuvoje. Nėra persirengimo kabinų, o dušas - tiesiog stulpas, kur reikia paspausti mygtuką ir vanduo pradeda bėgti. Mūsų nelaimei, tualetai nedirbo. Kol ėjome iki vandens, susidūrėme su nedidele problemėle -  deginantis smėlis. Tačiau kai mes „įvilkome“ savo sukepusias kojas į vandenį, pasaulis prašviesėjo! Pagaliau mes galėjome pasimaudyti Viduržemio jūroje! Vanduo buvo toks sūrus, kad mes galėjome gulėti ant vandens. Bet tas pats vanduo labai graužė odą ir akis. Išsimaudę labai norėjome persirengti, bet juk persirengimo kabinų nebuvo! Todėl išradingieji lietuvaičiai nusprendė persirengti ten, kur stovi – ant šaligatvio! Kadangi mes nepratę šitaip elgtis, kiek užtrukome ir pirmą kartą per dvejus projekto vykdymo metus lietuviai pavėlavo į susitikimą! Nors jautėmės nelabai gerai, bet žinojome – dėl maudynių Viduržemio jūroje verta šiek tiek nusižengti.
     Kai mes grįžome atgal į Lansargues, buvo laisvo laiko, ir kiekvienas sugrįžo į savo naujuosius namus...

Rūta (8a) ir Ignas (8b)

Gegužės 20 d., penktadienis

     Ryte atsikėlę susitikome su draugais prie mokyklos. Įlipome į autobusą, kuris mus nuvežė į viduramžių miestą Aigues Mortes. Plaukėme barža kanalais, iki jūros, sustojome pasižiūrėti arklių bei bulių. Po to grįžome į miestelį. Gavome truputį laiko apsipirkimui ir pavalgymui. Saulė buvo be galo kaitri, todėl nudegėm, nors odą ir dengė 3 sluoksniai kremo nuo saulės. Apsipirkę užlipome ant gynybinės miesto sienos, kuri juosė mažąjį miestelį. Po to keliavome į druskų gamyklą, kur matėme didžiulius druskų kalnus ir rausvus bei gelsvus vandens telkinius, kuriuose krevetėmis vaišinosi rožiniai flamingai. Visa ekskursija vyko važiuojant mažu traukinuku. Ekskursijai pasibaigus grįžome namo pas savo prancūziškas šeimas.

Gegužės 21 d., šeštadienis

     Anksti ryte susirinkome prie mokyklos. Pėsčiomis patraukėme į netoliese esančią rančą, kurioje auginami buliai. Pirmiausia skaniai užkandome rančoje gaminamų keptų dešrelių, tada sėdome ant specialių platformų ir važiavome stebėti, kaip rančos darbuotojai raiti ant arklių bulius varinėjo, atskirdavo nuo visos bandos, netgi kaip žymimi vienerių metų sulaukę buliukai. Mums buvo liepta sėdėti labai ramiai, nes buliai – laukiniai padarai ir niekada negali žinoti, kaip jie pasielgs. Staiga tiesiai link mūsų pradėjo bėgti vienas mažas buliukas, kurį norėjo pažymėti.  Vienas šalia sėdėjęs  vaikinas iš baimės vos man nesutraiškė peties. Tačiau bulių varovai (guardians) greitai žvėrį sutramdė. Jie atitempė dar jauną buliuką, paruošė pažymėjimui. Nors mums buvo pasakyta, kad buliukui neskauda, gyvuliuko skausmu verkiančios akys sakė ką kita. Tas vaizdas dar ilgai išliks mūsų atmintyse.
Po tokios veiklos rančoje keliavome į meriją,  kur vėl gavome pavalgyti. Kiekviena šalis turėjo pademonstruoti savo tradicijas.  Prancūzės šoko, italai ir portugalai dainavo, ispanai šoko ir repavo, vokiečiai parodė labai įdomų žaidimą, kur reikėjo daug kartų pritūpti, o mes pakvietėme pašokti „Oira oira“. Sočiai pavalgę ir pašokę keliavome į areną, kurioje vyko bulių žaidynės, baltai apsirengę vyrai bandė nuimti kokardas nuo buliaus kaktos. Vyrai šokinėjo lyg iš kokio „Matricos“ filmo, tiesiog vaikščiojo sienomis! Pasigrožėję buliais ir arkliais vykome namo ruošti baigiamajam renginiui. Vakare vėl susitikome prie mokyklos, paskutinį kartą. Šventės metu šalių koordinatoriams buvo įteiktos pirmosios kulinarinės knygos! Visi mokiniai gavo sertifikatus, liudijančius apie dalyvavimą projekte, o tada prasidėjo šokiai. Kamilė ir Rūta buvo pakviestos duoti interviu apie šią kelionę. Po diskotekos buvo liūdna su visais atsisveikinti, kelios merginos net verkė.

Gegužės 22 d., sekmadienis

     9.15 val. susitikome Montpelje geležinkelio stotyje. Belaukiant traukinio buvo labai sunku atsisveikinti su naujosiomis šeimomis. Atvyko mūsų traukinys ir  prasidėjo pirmasis mūsų ilgos kelionės namo etapas. Po to sekė dar du skrydžiai ir kelionė nuo Rygos iki Šiaulių mikroautobusu. Taigi atsikvėpėme tik Rygoje, kai pajutome, kad namai jau nebetoli. Mūsų kelionė namo truko beveik 17 valandų!  Šiaulius pasiekėme apie antrą valandą nakties, labai nuvargę, bet labai laimingi.

Kamilė (8a) ir Jonas (8b)


Kita informacijaKita informacija

2019-09-18 Prisijunk: rugsėjo 26 dieną mūsų gimnazijoje atsidarys „KalBOSS 2rys“!

   Ar išties esame tikri europiečiai? Ar jaučiame pagarbą visoms Europos kalboms? Ar būdami tolerantiški kitoms kalboms branginame ir gimtąjį žodį? Turbūt atsakymus į šiuos svarbius klausimus padeda rasti ir namų aplinka, ir mokyklos prioritetai, ir kiekvieno žmogaus asmeninės nuostatos. Šiuolaikinis jaunas žmogus palaiko TAIP poziciją ir suvokia, kad mokėti kitas kalbas ir gerbti savąją – tai būtinybė, lemianti asmens  gyvenimo kokybę, liudijanti pranašumą ir brandą.

   Tad „Saulėtekio gimnazijos lietuvių, anglų, rusų, vokiečių, prancūzų kalbų mokytojai Europoje išskirtinę rugsėjo 26 dieną, skirtą jos kalbų šventei, kviečia atidaryti „KalBOSS 2ris“!

   I-IV klasių mokiniams siūlomos šios veiklos:

  • Logotipų, skirtų Europos kalbai (-oms), kūrimas (A4 formatas)  – konsultuotis su dailės mokytoja R. Prišmontiene. Darbus jai pristatyti iki rugsėjo 25 d.
  • Individualiai pasirinktų meninių tekstų gimtąja arba užsienio kalba skaitymas (iki 3 minučių) – rugsėjo 26 d. po 4 pamokų II aukšto fojė. Norintys dalyvauti informuoja savo kalbų mokytojus ir su jais konsultuojasi.

    P.S. „KalBOSS 2rys“ atsidarys ir Tau! Tad drąsiai ženk per jas, kad kiekviena kalba įsileistų į savo namus!

Gimnazijos kalbų mokytojų vardu Jūratė Montvidienė2019-09-17 Paplūdimio tinklinio turnyras „Palydėkime vasarą sportuodami“

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija kviečia į Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos paplūdimio tinklinio turnyrą „Palydėkime vasarą sportuodami“.

   Turnyras vyks 2019 metų rugsėjo 24-25 dienomis „Saulėtekio“ gimnazijos aikštyne esančioje paplūdimio tinklinio aikštelėje (Lieporių g. 2, Šiauliai). Turnyre kviečiamos dalyvauti Šiaulių miesto gimnazijų ir progimnazijų komandos.

   Varžybų pradžia – rugsėjo 24 d. 13 val. (dalyvauja progimnazijų grupė), rugsėjo 25 d. 14 val. (dalyvauja gimnazijų grupė). Startinio mokesčio komandoms nėra. Registracija vykdoma  elektroniniu paštu: jonas@sauletekis.lt.

   Komandos registruojasi iki 2019 m. rugsėjo 20 d. 17 val. Esant dideliam komandų skaičiui, registracija gali būti uždaryta ir pirmenybė dalyvauti turnyre sudaryta anksčiau užsiregistravusioms komandoms.

:: Turnyro nuostatai ::

   Dėl detalesnės informacijos galima pasiteirauti paskambinus telefonu 8-699-37370 vyr. teisėjui Jonui Klapatauskiui.

Kviečiame visus palaikyti tinklinio komandas ir kartu praleisti laisvalaikį sporto aikštelėje!2019-09-17 Geltonas rašiklis. Interviu su Izabele ir Mantu

Startavo nauja "Geltono rašiklio" laida!!!

   Laidos metu mūsų buvę mokiniai iš X laidos Mantas Meškauskas ir Izabelė Perminaitė pasakoja apie savo nuotykius mokykloje. Jie mums atskleidė neįtikėtinų bei smagių prisiminimų ir su mumis pasidalino savo patirtimi. Dėkojame Mantui Meškauskui ir Izabelei Perminaitei už suteiktą interviu, Gustei Malinauskaitei ir Austėjai Chorūnaitei už interviu rengimą, Karoliui Kundrotui ir Gustei Malinauskaitei už sumontuotą medžiagą, taip pat visiems, kurie prisidėjo prie laidos kūrimo.

"Geltonojo rašiklio" rengėjai2019-09-13 „Saulėtekio“ gimnazija – Šiaulių miesto gimtadienio eisenos dalyvė

   Rugsėjo pradžioje tradiciškai švenčiamas Šiaulių miesto gimtadienis. Šiemet jis septyni šimtai aštuoniasdešimt trečias. Vienas įspūdingiausių šventės akcentų – iškilminga, nuotaikinga, motorizuota įvairių organizacijų, bendrovių, mokymo įstaigų atstovų eisena, kurioje, pasak portalo „Etaplius.lt“, dalyvavo daugiau nei trys tūkstančiai dalyvių.

   Tarp šventiškai pasipuošusių, garsiai skanduojančių šventės žygeivių – ir „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenė. O kaipgi kitaip! Esame jaunatviški, linksmi ir išradingi. O ir šventė šiemet pavadinta „Aš esu Šiauliai“. Juk kiekvienas čia gyvendamas ir veikdamas kuria gimtojo miesto veidą. Todėl dailės mokytoja Rasa Prišmontienė specialiai šiai šventei panaudojo buvusių ir jau baigusių mūsų gimnazijos mokinių Marijos Ambrasaitės, Nataljos Jemeljanovos, Eglės Čepulytės, Vytauto Bučnio linoleumo raižinius reprodukcijose, kuriose pavaizduoti Šiaulių miesto reikšmingiausi objektai, atspindintys miesto veidą. Dailės mokytoja šventinei eisenai sukūrė Saulės dekoraciją, kuri simbolizuoja ir mūsų gimnazijos šūkį: „Saulė šviečia visiems“. O žalios juostos dekoracijoje atkartojo mūsų gimnazijos vėliavos spalvas. Taip šventiškai pasipuošusi mūsų gimnazijos bendruomenė žygiavo eisenoje.

   Čia akademinių žinių, išmaniųjų technologijų, kūrybiškumo dermė padeda augti mokiniui, - taip mūsų gimnaziją pristatė renginio vedėjai. Galime didžiuotis, kad mūsų pasiekimai robotikos, sporto, meno srityse teigiamai reprezentuoja ne tik mus, bet ir gimtąjį miestą tarptautiniuose renginiuose, konkursuose ir varžybose.

   Džiugu, kad eisena, subūrusi aktyvius saulėtekiečius, leido pasijusti vienos Šiaulių bendruomenės dalimi, pasidžiaugti savo gimnazija ir gimtuoju miestu.  NUOTRAUKOS>>>

Lietuvių kalbos mokytoja Roma Glinskienė2019-09-05 Mokslo ir žinių šventė „Saulėtekyje“

   Ach, tas rugsėjis. Jis užveria duris į vasarą, bet atveria kelius į mokslo ir žinių pasaulį, kviečia atsinaujinti, ieškoti ir atrasti. Šurmuliuojantys, kupini gerų emocijų ir nusiteikę naujoms patirtims į „Saulėtekio“ gimnaziją rinkosi mokiniai. Aktų salė greitai prisipildė jaunatviško juoko ir šypsenų, draugiškų apsikalbinimų ir bendravimo. Į susirinkusius mokinius, tėvelius, mokinius – visą gimnazijos bendruomenę – kreipėsi „Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė. Ji linkėjo siekti užsibrėžtų tikslų, būti aktyviems ir atviriems naujovėms. Juk šiais metais gimnazija sėkmingai ir toliau įgyvendina net keturis tarptautinius projektus pagal ERASMUS+ programą.

   Direktorė pasidžiaugė, kad „Saulėtekio“ kolektyvas yra aktyvus ir gan jaunas (Lietuvoje mokytojų amžiaus vidurkis yra 50 metų, o „Saulėtekio“ gimnazijos – 44 metai ir net trečdalis darbuotojų – vyrai). Ypač direktorė džiaugėsi buvusių abiturientų pasiekimais. O didžiuotis yra dėl ko, juk gimnazijos abiturientai gavo 3 aukščiausius įvertinimus iš valstybinių brandos egzaminų: Ugnė Špokauskaitė, IVa klasės mokinė, 100 balų gavo iš anglų kalbos egzamino, o Neringa Burbaitė, IVa klasės mokinė – 100 balų iš lietuvių kalbos ir literatūros bei anglų kalbos egzaminų, jai įteiktas ir brandos atestatas su pagyrimu. Tad šių mokslo metų abiturientams didelė atsakomybė – nenusileisti ir siekti dar geresnių rezultatų.

   Padrąsinamą žodį, linkėdama ryžto ir pasitikėjimo savo jėgomis, bendraamžiams tarė abiturientė Goda Sireikytė. O Mokinių parlamento atstovė Eva Gabalaitė palinkėjo visiems gimnazistams būti aktyviems, išradingiems ir kurti savo gimnaziją, mokytojams – kantrybės ir ištvermės. Šventę vainikavo Petro Baranausko vardo premijos laureatų ir Šauniausios klasės apdovanojimai...

plačiau >>>

2019-09-02 2019 m. rugsėjo mėnesio renginių planas

2019 m. rugsėjo mėnesio renginių planas ČIA.2018-06-22 Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

   Visa naudinga informacija mokytojams ir mokiniams dabar – www.emokykla.lt.

   Kviečiame mokytojus ir moksleivius registruotis Švietimo portale, gauti po penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža švietimu besidominčių bendruomenė.
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Girvinas
Vytė
Vilhelmina
Vilė

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius