Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 55 27 48, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Projekto „Kultūrinis ir gastronominis randevu“ dalyvių vizitas Prancūzijoje

Data: 2011-06-20

     Gegužės 17-22 dienomis keturi mūsų gimnazijos mokiniai, mokytojai  Kristina Urbonienė ir Ričardas Gečas vyko į ketvirtąjį – paskutinį - projekto „Kultūrinis ir gastronominis randevu“ vizitą Prancūzijoje. Kviečiame paskaityti dienoraštį.

Nuotraukos >>>

Video >>>

Gegužės 17 d., antradienis

     2.30 val. nakties keliauninkai su savo šeimomis susirinko prie „Saulėtekio“ gimnazijos. Didžioji kelionė prasidėjo važiavimu mikroautobusiuku į Rygos (Rīga) oro uostą. Iš ten skridome į Briuselį (Bruxelles), iš Briuselio – į Marselį (Marseille), kol galiausiai susitikę su ispanais traukiniu atvykome į Montpeljė (Montpellier). Iš ten vykome į kaimą Lansarg (Lansargues). Visi projekto dalyviai susirinko prie mokyklos ir buvo paskirstyti į šeimas. Vakare mes turėjome laisvo laiko su savo naujomis šeimomis.

Gegužės 18 d., trečiadienis

     Ryte, maždaug 8.20 val., visi susirinko prie mokyklos. Per pirmą pamoką prancūzai mums parodė mokyklą ir keletą kabinetų. Vėliau mes buvome padalinti į grupeles ir ėjome į skirtingas pamokas. Rūta su Kamile buvo muzikos pamokoje, o Ignas su Jonu buvo matematikos pamokoje. Per muzikos pamoką tik berniukai norėjo atsakyti į klausimus ir dainuoti pažymiui. Mokiniai buvo labai įvairaus amžiaus, tačiau priemonių nebuvo pakankamai: tik fortepijonas, nesudėlioti būgnai, du tamburinai, du ksilofonai ir džembis. Ignas papasakojo, kad matematikos pamoka buvo tikrai nuobodi ir nesuprantama Jonui bei Ignui. Jei mokytojas paklausdavo kažko, vos keli mokiniai kėlė rankas ir tai nedrąsiai.
     Po dviejų pamokų mes pietavome. Vėliau ėjome į meriją, kur Lansargues meras ir mokyklos direktorius pasveikino visus projekto dalyvius. Po kalbų mes turėjome grįžti į mokyklą ir žaidėme „Mimų žaidimą“, „Kas aš esu?“ bei rankinį. Į finalą pateko dvi grupės, kur kiekvienoje buvo po lietuvaitį. Nugalėjo komanda, kurioje buvo Ignas. Lietuviams labiausiai patiko  „Mimų žaidimas“. Po žaidimų ragavome įvairių šalių užkandžių.

Gegužės 19 d., ketvirtadienis

     Ryte mes susitikome prie mokyklos. Visus suskirstė į du autobusus ir važiavome į Montpellier. Ekskursija po miestą vyko kiek neįprastai – visi dalyviai gavo paruoštas užduotis ir jas buvo galima atlikti tik tyrinėjant miestą, objektus, pastatus. Užduotims atlikti visi buvome padalinti į komandas. Lietuviai visi ėjo kartu, o su jais – naujieji draugai prancūzai, pas kuriuos apsistojome. Mieste pamatėme daug įvairių ir įdomių objektų: bažnyčių, fontanų, muziejų bei parduotuvių. Kai susitikome kitas grupes, galėjome truputį užkąsti ir tada vykti prie Viduržemio jūros. Paplūdimys yra šiek tiek kitoks nei Lietuvoje. Nėra persirengimo kabinų, o dušas - tiesiog stulpas, kur reikia paspausti mygtuką ir vanduo pradeda bėgti. Mūsų nelaimei, tualetai nedirbo. Kol ėjome iki vandens, susidūrėme su nedidele problemėle -  deginantis smėlis. Tačiau kai mes „įvilkome“ savo sukepusias kojas į vandenį, pasaulis prašviesėjo! Pagaliau mes galėjome pasimaudyti Viduržemio jūroje! Vanduo buvo toks sūrus, kad mes galėjome gulėti ant vandens. Bet tas pats vanduo labai graužė odą ir akis. Išsimaudę labai norėjome persirengti, bet juk persirengimo kabinų nebuvo! Todėl išradingieji lietuvaičiai nusprendė persirengti ten, kur stovi – ant šaligatvio! Kadangi mes nepratę šitaip elgtis, kiek užtrukome ir pirmą kartą per dvejus projekto vykdymo metus lietuviai pavėlavo į susitikimą! Nors jautėmės nelabai gerai, bet žinojome – dėl maudynių Viduržemio jūroje verta šiek tiek nusižengti.
     Kai mes grįžome atgal į Lansargues, buvo laisvo laiko, ir kiekvienas sugrįžo į savo naujuosius namus...

Rūta (8a) ir Ignas (8b)

Gegužės 20 d., penktadienis

     Ryte atsikėlę susitikome su draugais prie mokyklos. Įlipome į autobusą, kuris mus nuvežė į viduramžių miestą Aigues Mortes. Plaukėme barža kanalais, iki jūros, sustojome pasižiūrėti arklių bei bulių. Po to grįžome į miestelį. Gavome truputį laiko apsipirkimui ir pavalgymui. Saulė buvo be galo kaitri, todėl nudegėm, nors odą ir dengė 3 sluoksniai kremo nuo saulės. Apsipirkę užlipome ant gynybinės miesto sienos, kuri juosė mažąjį miestelį. Po to keliavome į druskų gamyklą, kur matėme didžiulius druskų kalnus ir rausvus bei gelsvus vandens telkinius, kuriuose krevetėmis vaišinosi rožiniai flamingai. Visa ekskursija vyko važiuojant mažu traukinuku. Ekskursijai pasibaigus grįžome namo pas savo prancūziškas šeimas.

Gegužės 21 d., šeštadienis

     Anksti ryte susirinkome prie mokyklos. Pėsčiomis patraukėme į netoliese esančią rančą, kurioje auginami buliai. Pirmiausia skaniai užkandome rančoje gaminamų keptų dešrelių, tada sėdome ant specialių platformų ir važiavome stebėti, kaip rančos darbuotojai raiti ant arklių bulius varinėjo, atskirdavo nuo visos bandos, netgi kaip žymimi vienerių metų sulaukę buliukai. Mums buvo liepta sėdėti labai ramiai, nes buliai – laukiniai padarai ir niekada negali žinoti, kaip jie pasielgs. Staiga tiesiai link mūsų pradėjo bėgti vienas mažas buliukas, kurį norėjo pažymėti.  Vienas šalia sėdėjęs  vaikinas iš baimės vos man nesutraiškė peties. Tačiau bulių varovai (guardians) greitai žvėrį sutramdė. Jie atitempė dar jauną buliuką, paruošė pažymėjimui. Nors mums buvo pasakyta, kad buliukui neskauda, gyvuliuko skausmu verkiančios akys sakė ką kita. Tas vaizdas dar ilgai išliks mūsų atmintyse.
Po tokios veiklos rančoje keliavome į meriją,  kur vėl gavome pavalgyti. Kiekviena šalis turėjo pademonstruoti savo tradicijas.  Prancūzės šoko, italai ir portugalai dainavo, ispanai šoko ir repavo, vokiečiai parodė labai įdomų žaidimą, kur reikėjo daug kartų pritūpti, o mes pakvietėme pašokti „Oira oira“. Sočiai pavalgę ir pašokę keliavome į areną, kurioje vyko bulių žaidynės, baltai apsirengę vyrai bandė nuimti kokardas nuo buliaus kaktos. Vyrai šokinėjo lyg iš kokio „Matricos“ filmo, tiesiog vaikščiojo sienomis! Pasigrožėję buliais ir arkliais vykome namo ruošti baigiamajam renginiui. Vakare vėl susitikome prie mokyklos, paskutinį kartą. Šventės metu šalių koordinatoriams buvo įteiktos pirmosios kulinarinės knygos! Visi mokiniai gavo sertifikatus, liudijančius apie dalyvavimą projekte, o tada prasidėjo šokiai. Kamilė ir Rūta buvo pakviestos duoti interviu apie šią kelionę. Po diskotekos buvo liūdna su visais atsisveikinti, kelios merginos net verkė.

Gegužės 22 d., sekmadienis

     9.15 val. susitikome Montpelje geležinkelio stotyje. Belaukiant traukinio buvo labai sunku atsisveikinti su naujosiomis šeimomis. Atvyko mūsų traukinys ir  prasidėjo pirmasis mūsų ilgos kelionės namo etapas. Po to sekė dar du skrydžiai ir kelionė nuo Rygos iki Šiaulių mikroautobusu. Taigi atsikvėpėme tik Rygoje, kai pajutome, kad namai jau nebetoli. Mūsų kelionė namo truko beveik 17 valandų!  Šiaulius pasiekėme apie antrą valandą nakties, labai nuvargę, bet labai laimingi.

Kamilė (8a) ir Jonas (8b)


Kita informacijaKita informacija

2019-06-21 Kviečiame mokytis

Kviečiame mokytis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje!

Prašymai mokytis į laisvas vietas II-IV bei naujai komplektuojamose I (9-ose) klasėse
priimami darbo dienomis nuo 8.00 iki 17.00 val. (penktadieniais iki 16.45 val.)
102, 201, 203 kab., Lieporių g. 2, Šiauliai.

Gyvenantiems ne Šiaulių mieste ir norintiems mokytis „Saulėtekio“ gimnazijoje,
 tarpininkaujame dėl apgyvendinimo bendrabutyje.

 Dėl asmeninių pageidavimų ir išsamesnės informacijos prašome
kreiptis tel. (8 41)  55 27 48,
sauletekis@sauletekis.lt.

BIOMEDICINOS MOKSLŲ, ROBOTIKOS, SPORTO KRYPTYS,
4 TARPTAUTINIAI ERASMUS + PROJEKTAI, 18 BŪRELIŲ, NUOTOLINIS MOKYMAS2019-06-20 Popietė „Architektūra ir magiškos kelionės“

   Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko popietėArchitektūra ir magiškos kelionės“. Mokiniai turėjo galimybę susitikti su architekte ir aistringa keliautoja Palmira Petrauskaite. Ji papasakojo apie savo profesiją, kodėl ją pasirinko, kur studijavo. Palmira sakė, kad architektas mokosi visą gyvenimą. Ši profesija yra mokslas ir menas. Architektas turi puikiai išmanyti tiek humanitarinius, tiek technologinius dalykus. Kasdienis darbas reikalauja kruopštumo, atsakomybės ir ilgo sėdėjimo prie kompiuterio, bet išsigąsti nereikia. Svarbiausia turėti tikslą ir jo siekti. Ji palinkėjo gimnazistams daugiau keliauti. Pasaulis nuostabus, pilnas grožio, žavesio ir nuotykių. Keliaudamas įgyji žinių ir patirties, tampi laimingesnis. Palmira Petrauskaitė pradėjo keliauti studijų metais. Aplankė daugelį pasaulio šalių. Klausantis įdomių istorijų apie Etiopijos genčių gyvenimą ir papročius, Nepalo skurdą ir religiją, įspūdingą Vakarų civilizacijos nepaliestą Mianmarą ir šventyklų šalį Butaną, popietė praėjo kaip akimirka. Viešnia palinkėjo džiaugtis vasara, mėgautis kiekviena diena, jeigu nėra galimybės keliauti svetur, ragino pažinti savo kraštą. „Laiko tėkmėje nusitrina konkretumai, bet pagalvojus pasąmonėje aplankyta šalis įgauna bendrą spalvą, kvapą ir skambėjimą“,- sakė architektė. Vasara ir kuprinė jau laukia. Keliaukite, svajokite ir atraskite save.

Karjeros konsultantė Vilma Endrikienė ir bibliotekos vedėja Rima Juškienė2019-06-06 Paroda „Poligonas 5“

   Jau penktą kartą Šiauliuose „Saulėtekio“ ir ŠU gimnazijos organizuoja parodą „Poligonas“, kurioje savo kūrybą pristato miesto abiturientai, išlaikę menų (dailės) krypties mokyklinį brandos egzaminą.

   Egzamino darbe, kuriam abiturientai rengiasi ilgą laiką ir kurį atlieka labai atsakingai, atsiskleidžia jauno žmogaus pasaulis. Jaunimą domina viskas: aplinkosauga, savęs ieškojimai, santykis su realiu gyvenimu, su pasirenkama profesija. Tai liudija ir darbų pavadinimai: V. Rimkutės komiksas „Nušvitimas" (išleista knyga), S. BaikaitėsBalansas“, R. TruncytėsMistiniai sargai“, I. MotiejūnaitėsĮkalinti neamžinybėje“, L. SuvorovoSavęs ieškojimas“, E. PranytėsJos vardas – Gamta...“, K. RudzinskaitėsOptinės iliuzijos langelis“, L. BičiūnoLukSimUk. FF9933“, K. DovidauskytėsBuitis. Saikas“. Vardyti būtų galima ilgai, bet geriau pamatyti kūrinius. Kiekvienas darbas įdomus, pasakoja savo istoriją. Labai plati pasirinktų technikų įvairovė – tradicinė (staklinė) ir skaitmeninė grafika, tapyba, keramika, fotografija.

   Šiais metais parodoje dalyvauja Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija (mokytoja Rasa Prišmontienė), VšĮ Šiaulių universiteto gimnazija (mokytoja Aurelija Alijošienė), Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija (mokytojai Voldemaras Barakauskas, Rinaldas Damskis, Justina Šaltė, Aida Juškaitė, Janina Budrienė), Šiaulių suaugusiųjų mokykla (mokytoja Rūta Povilaitienė), Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazija (mokytoja Jolita Šlivinskienė). Iš viso 30 abiturientų pristato 44 darbus...

plačiau >>>

2019-06-03 Lietuvos mokyklų žaidynių antro etapo (Šiaulių miesto) turizmo varžybose – II-oji vieta!

   Gegužės 30 d. Šiaulių jaunųjų turistų centre vyko Šiaulių miesto mokyklų turizmo varžybos. Jose dalyvavo Šiaulių miesto bendrojo lavinimo mokyklų mergaičių ir berniukų komandos, kurių dalyviai startavo po du. Jie turėjo įveikti pakilimo, oro perkėlos, traverso, nusileidimo, mazgų rišimo, virvės markiravimo rungtis. Mūsų gimnazijos merginoms puikiai sekėsi – jos laimėjo antrąją vietą! Tai Kamilė Juozapavičiūtė (IIIa), Eva Gabalaitė (IIa) ir Kornelija Bekerytė (IIIa). Sveikiname nugalėtojas ir linkime pergalių!

Kūno kultūros mokytoja Diana Kniežaitė2019-05-30 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija – geriausių mokyklų, nesirenkančių mokinių, šimtuke.

   Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija – geriausių mokyklų, nesirenkančių mokinių, šimtuke ir jame užima 92-antrąją vietą iš 359 Lietuvos gimnazijų. Tokią statistiką pateikė 2019 metų gegužės–gruodžio mėnesių žurnalas „Reitingai“. Lietuvos gimnazijos buvo reitinguojamos pagal iš viso į III gimnazijos klases (2016-09-01 d.) priimtų mokinių ir 2018 m. baigusių abiturientų skaičių, studijuoti į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose, į užsienio aukštąsias mokyklas įstojusių abiturientų skaičių, abiturientų, laikiusių valstybinius brandos egzaminus, balų vidurkius, šimtu balų brandos egzaminų išlaikymą. Į geriausių Lietuvos mokyklų šimtuką pateko dar 4 Šiaulių miesto gimnazijos.

   Dešimties Šiaulių miesto gimnazijų išsidėstymas žurnale „Reitingai“ pateiktame „2019 m. gimnazijų reitinge“:
(duomenys imti iš 2019 m. gegužės-gruodžio mėnesio žurnalo „Reitingai“ Nr. 1 (11) 10-23 psl.)

Vieta 2019 m. reitinge

Vieta 2018 m. reitinge

Vieta 2017 m. reitinge

Gimnazijos pavadinimas

5 5 5 J. Janonio gimnazija
10 16 10 „Romuvos“ gimnazija
12 13 29 Didždvario gimnazija
81 54 19 Lieporių gimnazija
92 158 259 „Saulėtekio“ gimnazija
101 127 93 Šiaulių universiteto gimnazija
168 162 203 S. Daukanto gimnazija
259 170 115 S. Šalkauskio gimnazija
314 317 310 S. Sondeckio gimnazija
332 329 337 Sporto gimnazija

   Džiugu, kad „Saulėtekio“ gimnazijos filosofija „Saulė šviečia visiems“ nėra tik filosofija, tai mūsų kasdienybė ir kiekvienas vaikas, tiek labai aukštų mokymosi gebėjimų, tiek vidutinių ar stokojantis mokymosi motyvacijos, gimnazijoje atranda save. Tą akivaizdžiai įrodo ir kasmetinis gimnazijos kilimas šiuose reitinguose.

Direktorė Jūratė Kaščiuškienė2019-05-30 Kviečiame visus į parodą.


Parodos "POLIGONAS 5" atidarymas - birželio 4 d. 13 val.
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekoje
, Didžiojoje skaitykloje.

Parodoje pristato darbus mūsų mokiniai Lukas Bičiūnas, Kamilė Dovidauskytė, Karolina Rudzinskaitė.

Parodą organizuoja "Saulėtekio" ir ŠU gimnazijos.

Rasa Prišmontienė2019-05-27 Konkursas „Aš Jus išsirinkau ir paskyriau, kad eitumėte ir duotumėte vaisių!“

   2019 m.gegužės 7 d. Šiaulių vyskupijos Pastoracinio centro Didžiojoje salėje vyko mokinių konkurso „Aš Jus išsirinkau ir paskyriau, kad eitumėte ir duotumėte vaisių!“(pgl. Jn 15,16) baigiamasis renginys. Laureatų apdovanojimo šventėje mokinius, tėvelius, mokytojus palaimino Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.

   „Saulėtekio“ gimnazijos antros klasės gimnazistė Viktorija Jakunčikovaitė savo amžiaus grupėje už rašto darbą pelnė I vietą. Sveikiname! Konkursui Viktoriją paruošė mokytojos Rasa Prišmontienė ir Nijolė Pankratovaitė.

   Apdovanojimo metu laureatai komentavo savo konkursinius darbus, Viktorija skaitė rašto darbą „Misionierius Andriejus Rudamina“. Renginio dalyviai buvo pasveikinti muzikos kūriniais, kuriuos atliko Šiaulių Juliaus Janonio gimnazistai ir Šiaulių „Juventosprogimnazijos dainorėliai. Laureatai buvo apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis.

Mokytojos Rasa Prišmontienė ir Nijolė Pankratovaitė2019-05-27 Lietuvos mokyklų sporto žaidynių Šiaulių miesto lengvosios atletikos varžybos

   Gegužės 23 d. baigėsi Lietuvos mokyklų sporto žaidynių Šiaulių miesto lengvosios atletikos komandinės vaikinų atskirų rungčių varžybos. Jose sėkmingai startavo mūsų gimnazijos vaikinų rinktinė komanda: Tomas Mačiulis (3a) - 100m bėgimas, Šarūnas Mikšta (3a) - 100m bėgimas, Linas Valackis (3c) - 400m bėgimas, Justas Šilinskas (4a) - šuolis į aukštį, Aurimas Adomaitis (3b) - 5kg rutulio stūmimas, Ernestas Kežys (4b) - šuolis į tolį. Vaikinai, netgi nebūdami lengvaatlečiai, didelės valios dėka sugebėjo iškovoti garbingą III – vietą.

Kūno kultūros mokytojas - metodininkas Jonas Klapatauskis2018-06-22 Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

   Visa naudinga informacija mokytojams ir mokiniams dabar – www.emokykla.lt.

   Kviečiame mokytojus ir moksleivius registruotis Švietimo portale, gauti po penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža švietimu besidominčių bendruomenė.
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Geistautas
Geistautė
Vilhelmas
Baniutė

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius