Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Kelionė į Ispaniją

Data: 2011-01-20

     Gruodžio 9-15 dienomis mūsų gimnazijos penki aštuntųjų klasių mokiniai, mokytojai  Kristina Urbonienė ir Vytautas Šalavėjus vyko į trečiąjį projekto „Kultūrinis ir gastronominis randevu“ vizitą Ispanijoje. Kviečiame paskaityti dienoraštį. Nuotraukos >>>

 

 

Ketvirtadienis.  12-09
Šiandien prasideda trečiasis tarptautinio projekto „Kultūrinis ir gastronominis randevu“ partnerių susitikimas Ispanijos karalystėje, Madrido mieste. Visą naktį prieš kelionę snigo, pustė, todėl buvo baisu, ar išvis galėsime skristi į Madridą.  Kai po 3 valandas trukusios kelionės atsidūrėme Vilniaus oro uoste, patikėjome, kad į Ispaniją nuskrisime. Mūsų skrydis truko apie 6 valandas, dar apie 3 val. turėjome laukti Briuselio oro uoste, kadangi skrydis netiesioginis. Galų gale apie 22.45 vietos laiku (23.45 Lietuvos laiku) nusileidome Madrido Barajas oro uoste. Mus pasitiko partneriai ispanai ir išsiskirstėme į šeimas. Rytoj laukia pirmoji diena, kai pamatysime partnerius iš visų šalių, bendrausime, dalinsimės pirmaisiais įspūdžiais, pristatinėsime Jonines (vasaros šventę) bei pasivaišinsime tradiciniais kiekvienos šalies užkandžiais bei saldumynais. Labanakt!

Mokytojai Vytautas ir Kristina

Penktadienis. 12-10
Tai yra pati pirmoji diena Ispanijoje. Mokytojai turėjo anksti ryte važiuoti iš viešbučio į La Fortuna, o mes turėjome eiti į mokyklą ir pabūti pamokose, pabendrauti su mokiniais iš Ispanijos. Ten pamokos prasideda 8.30. Po kelių pamokų mes visi, kurie dalyvaujame projekte, autobusu vykome į Leganes miesto savivaldybę. Mero pavaduotojas mums papasakojo šiek tiek Madrido bei Leganes istorijos, papasakojo apie vėliavas, kurios kabojo virš mūsų galvų. Po to mes nuėjome į posėdžių salę, kur papasakojo apie šios patalpos inžinierius, paveikslų tapytojus ir visą kitą apie meną. Mums tikrai nebuvo nuobodu. Po vizito visi mokiniai grįžo atgal į La Fortuna pas savo šeimas papietauti. 17.00 mes visi vėl susirinkome į mokyklą. Mokiniai iš visų šalių pristatė savo šalies kultūrą, šventes, įžymias vietas. Po pristatymų mes visi ėjome užkandžiauti prie vaišių stalo, kur kiekviena šalis buvo paruošusi savo vaišes. Po visų šių ceremonijų visi išsiskirstė namo į savo šeimas. Štai taip baigėsi pirmoji diena.

Monika, 8a

Papildymas: Leganes miesto savivaldybėje iš Monikos interviu ėmė viena Ispanijos televizija.

Šeštadienis. 12-11
Antrąją dieną Ispanijoje vykome į Toledo miestelį, kuris žymus tuo, kad jame galima pamatyti susipynusias 3 kultūras bei religijas: krikščionybę, musulmonų bei žydų tikėjimus. Kadangi bėgant metams ši teritorija buvo užkariaujama vis kitų tautų, kiekviena Toledo miestelyje turėjo savo maldos namus: katedrą, sinagogą bei mečetę. 8:30 visi susirinkome ir  autobusais apie 1 val. važiavome iki Toledo miestelio. Kai nuvykome, pėsčiomis vaikščiojome siaurutėmis miestelio gatvelėmis ir apžiūrėjome įspūdingą katedrą bei mums kiek keistokos architektūros statinį – mečetę. Aplankę kultūrinius objektus visi turėjome šiek tiek laisvo laiko, kai galėjome apžiūrėti aikštes, skulptūras, nusipirkti suvenyrų. Į La Fortuna parvažiavome 18 val. ir visi mokiniai išsiskirstė su savo šeimomis namo.

Greta

 

Sekmadienis. 12-12
Greta

Sekmadienis - šeimos diena. Kai atsikėlėme, susitvarkėme, pavalgėme. Išėjome į metro stotį ir važiavome į Madrido centrą. Nuvažiavę pavaikščiojome po miestą, pažiūrėjome pasirodymą, užkandome tradicinio maisto. Vėliau mašina nuvažiavome pas mano šeimos gimines. Valgėme namuose paruoštą tradicinį ispanišką patiekalą „Paelja“. Vėliau, vakare, su draugėmis valgėme ledus.

Mindaugas
Visi turėjome laisvą dieną, kurią praleidome su mus globojančia šeima. Kiekvienas keliavo aplankyti įžymias vietas. Apie 10.00 aš ir mano šeima  metro važiavome į Madridą. Aplankėme daug įžymių Madrido gatvių, keliavome į „Plaza Major“, užėjome į tradicinę kavinę „Tere“, užsisakėme po du patiekalus ir vieną desertą. Aš valgiau labai skanius patiekalus „Paellas“ ir avies šonkauliukus. Po kavinės mes ėjome apžiūrėti turgaus. Turgus pasirodė labai didelis, jis buvo pastate. Po to ėjome į metro ir keliavome namo. Namuose buvo visa mano šeimos giminė. Su jais kalbėjome apie Lietuvą ir Ispaniją. Pakalbėję ėjome miegoti, nes rytoj išauš nauja, pilna nuotykių diena.

Monika

Visi vaikai turi laisvo laiko pabūti ir artimiau susipažinti su savo šeimomis. Aš su savo šeimynėle buvau nuvažiavusi į gražų miestą – Aranjuez. Aplankėme karalių rūmus. Jie buvo nuostabūs. Kiekviename kambaryje kiekviena detalė buvo kruopščiai parinkta. Sienos, lubos, grindys buvo nuostabiai išmargintos visokiais piešiniais. Ten akys tik mirkčioja nuo spalvų žaismo ir įvairovės. Lietuvoje tokių rūmų tikrai nepamatysi. Po to aš buvau gražiame sode, kuriame labai daug fontanų. Daugumoje fontanų buvo pavaizduoti Heraklis, Dzeusas, Neptūnas. Sodo augalija buvo puiki, bet man sakė, jog pavasarį šiame sode yra daug gražiau. Buvau prie ilgiausios Ispanijos upės, kurioje plaukiojo visokiausių spalvų antys ir gulbės. Sode buvo toks didžiulis visokiais augalais apaugęs kalnas, kuris turi savo istoriją. Ispanai pasakoja, kad kartą gyveno karalius Frederikas, kuris turėjo labai gražų ir stiprų žirgą ir su juo laimėdavo visus karus. Kartą tą žirgą pašovė ir kartu su juo mirė karalius, karalių palaidojo pagal papročius, o žirgą – po kalnu, kuris ligi šiol stovi.
Ši diena buvo labai linksma ir pamačiau labai gražių vaizdų.                  

Živilė
Su savo šeima aš  buvau nuvažiavus į ,,Europos parką“. Tame parke buvo koks nors įžymus pastatas iš kiekvienos Europos šalies. Parke yra Europos žemėlapis ir kiekvienos Europos šalies veliava. Po to užkandome, pasivaikščiojome  po miestą, pačiužinėjome ant ledo. Štai taip ir baigėsi mano diena.

Vidas
11 val. atsikėliau, valgiau pusryčius: blynelius su šokoladu. Apie 12 val. ėjau į aikštę žaisti krepšinio su ispanu Rubenu  ir daug kitų jo draugų. Grįžęs valgiau pietus: sriubą, vištieną ir desertą. Vėliau atėjo Rubeno draugai ir mes visi kalbėjomės, klausėm muzikos ir pan. Buvo labai linksma. Po to visi kartu nuėjome žaisti krepšinio, futbolo. Apie 20val. grįžome namo, kalbėjomės, vaikai uždavinėjo man klausimus apie Lietuvą. Apie 21.30 val. draugai pradėjo skirstytis ir apie 22 val. ėjome miegoti.

Pirmadienis. 12-13
9 val. ryto metro iš La Fortuna išvažiavome į Madridą. Mums buvo organizuota 2 val. apžvalginė ekskursija dviaukščiu autobusu. Matėme Madrido „Realo“ komandos futbolo stadioną „Barnabeu“, Sibelijos fontaną, prie kurio Madrido „Realas“ švenčia pergales, Neptūno fontaną, prie kurio pergales švenčia „Athletic“ futbolo komanda, karalių rūmus, Ispanijos, Nepriklausomybės aikštes, daug neįprastų augalų. Gatvės pasipuošusios Kalėdoms. Po to vaikščiojome po Karalių rūmų parkus, Mero aikštę, kurioje vyko kalėdinė prekyba. Ten buvo žmonės, persirengę Kalėdų seneliu, žmogumi-voru ir pan. Daug suvenyrų parduotuvių, kavinių, kur pardavėjai kvietė praeivius užeiti. Po ekskursijos po Madridą grįžome į La Fortuna.

                                                                                        Vidas

 Antradienis. 12-14

8.00 susitikome mokykloje su visais draugais ir aptarėme praėjusią dieną.

8.25 prasidėjo pamokos. Su savo draugais nuėjome į klases. Buvome trijose pamokose. Po šių pamokų turėjome laisvo laiko. Išėjome į lauką, žaidėme krepšinį ir futbolą.
Apie 14.00 rinkomės salėje. Kiekvieno vaiko šeima buvo įdėjusi maisto, kurį patiekė ant stalo. Maisto buvo labai daug. Kiekviena šalis pristatė savo tradicinius šokius, teikė dovanas. Buvo malonu pažiūrėti ir pasigrožėti. Lietuva pristatė du šokius: „Grečinikę“ ir „Oirą“. Visiems labai patiko šokti. Projekto organizatoriams įteikėme saldžių dovanėlių. Pasibaigus šokiams ir pristatymams turėjome išsiskirti. Visiems buvo labai liūdna.

Mindaugas

Trečiadienis. 12-15
Kėlėmės labai anksti ryte, nes 4.00 jau turėjome būti mokykloje La Fortuna, iš kur mokytojas Antonio mus nuvežė į oro uostą.  Oro uoste mūsų laukė jau žinomos procedūros: registracija, bagažo svėrimas, saugumo tarnybos patikrinimas.
6:40 Įlipome  į lėktuvą, bet jis dar nekilo, tad mes truputį vėlavome išskristi.10:00 Jau buvome Briuselio aerouoste, turėjome laiko pasivaikšcioti po aerouostą, užkąsti, atsigerti bei nusipirkti tradicinio belgiško šokolado.Apie 16:00 lėktuvas nusileido Vilniaus aerouoste. Labiausiai mus nustebino ir išgąsdino šaltis bei sniegas, nes Ispanijoje buvo labai šilta (apie +150 C), o Lietuva mus pasitiko -120 C šaltuku.
Apie 19:30 mūsų mikroautobusas sustojo Šiauliuose, prie mūsų apsnigtos gimnazijos, kur mūsų jau laukė tėvai.

Živilė


Kita informacijaKita informacija

2019-09-18 Prisijunk: rugsėjo 26 dieną mūsų gimnazijoje atsidarys „KalBOSS 2rys“!

   Ar išties esame tikri europiečiai? Ar jaučiame pagarbą visoms Europos kalboms? Ar būdami tolerantiški kitoms kalboms branginame ir gimtąjį žodį? Turbūt atsakymus į šiuos svarbius klausimus padeda rasti ir namų aplinka, ir mokyklos prioritetai, ir kiekvieno žmogaus asmeninės nuostatos. Šiuolaikinis jaunas žmogus palaiko TAIP poziciją ir suvokia, kad mokėti kitas kalbas ir gerbti savąją – tai būtinybė, lemianti asmens  gyvenimo kokybę, liudijanti pranašumą ir brandą.

   Tad „Saulėtekio gimnazijos lietuvių, anglų, rusų, vokiečių, prancūzų kalbų mokytojai Europoje išskirtinę rugsėjo 26 dieną, skirtą jos kalbų šventei, kviečia atidaryti „KalBOSS 2ris“!

   I-IV klasių mokiniams siūlomos šios veiklos:

  • Logotipų, skirtų Europos kalbai (-oms), kūrimas (A4 formatas)  – konsultuotis su dailės mokytoja R. Prišmontiene. Darbus jai pristatyti iki rugsėjo 25 d.
  • Individualiai pasirinktų meninių tekstų gimtąja arba užsienio kalba skaitymas (iki 3 minučių) – rugsėjo 26 d. po 4 pamokų II aukšto fojė. Norintys dalyvauti informuoja savo kalbų mokytojus ir su jais konsultuojasi.

    P.S. „KalBOSS 2rys“ atsidarys ir Tau! Tad drąsiai ženk per jas, kad kiekviena kalba įsileistų į savo namus!

Gimnazijos kalbų mokytojų vardu Jūratė Montvidienė2019-09-17 Paplūdimio tinklinio turnyras „Palydėkime vasarą sportuodami“

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija kviečia į Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos paplūdimio tinklinio turnyrą „Palydėkime vasarą sportuodami“.

   Turnyras vyks 2019 metų rugsėjo 24-25 dienomis „Saulėtekio“ gimnazijos aikštyne esančioje paplūdimio tinklinio aikštelėje (Lieporių g. 2, Šiauliai). Turnyre kviečiamos dalyvauti Šiaulių miesto gimnazijų ir progimnazijų komandos.

   Varžybų pradžia – rugsėjo 24 d. 13 val. (dalyvauja progimnazijų grupė), rugsėjo 25 d. 14 val. (dalyvauja gimnazijų grupė). Startinio mokesčio komandoms nėra. Registracija vykdoma  elektroniniu paštu: jonas@sauletekis.lt.

   Komandos registruojasi iki 2019 m. rugsėjo 20 d. 17 val. Esant dideliam komandų skaičiui, registracija gali būti uždaryta ir pirmenybė dalyvauti turnyre sudaryta anksčiau užsiregistravusioms komandoms.

:: Turnyro nuostatai ::

   Dėl detalesnės informacijos galima pasiteirauti paskambinus telefonu 8-699-37370 vyr. teisėjui Jonui Klapatauskiui.

Kviečiame visus palaikyti tinklinio komandas ir kartu praleisti laisvalaikį sporto aikštelėje!2019-09-17 Geltonas rašiklis. Interviu su Izabele ir Mantu

Startavo nauja "Geltono rašiklio" laida!!!

   Laidos metu mūsų buvę mokiniai iš X laidos Mantas Meškauskas ir Izabelė Perminaitė pasakoja apie savo nuotykius mokykloje. Jie mums atskleidė neįtikėtinų bei smagių prisiminimų ir su mumis pasidalino savo patirtimi. Dėkojame Mantui Meškauskui ir Izabelei Perminaitei už suteiktą interviu, Gustei Malinauskaitei ir Austėjai Chorūnaitei už interviu rengimą, Karoliui Kundrotui ir Gustei Malinauskaitei už sumontuotą medžiagą, taip pat visiems, kurie prisidėjo prie laidos kūrimo.

"Geltonojo rašiklio" rengėjai2019-09-13 „Saulėtekio“ gimnazija – Šiaulių miesto gimtadienio eisenos dalyvė

   Rugsėjo pradžioje tradiciškai švenčiamas Šiaulių miesto gimtadienis. Šiemet jis septyni šimtai aštuoniasdešimt trečias. Vienas įspūdingiausių šventės akcentų – iškilminga, nuotaikinga, motorizuota įvairių organizacijų, bendrovių, mokymo įstaigų atstovų eisena, kurioje, pasak portalo „Etaplius.lt“, dalyvavo daugiau nei trys tūkstančiai dalyvių.

   Tarp šventiškai pasipuošusių, garsiai skanduojančių šventės žygeivių – ir „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenė. O kaipgi kitaip! Esame jaunatviški, linksmi ir išradingi. O ir šventė šiemet pavadinta „Aš esu Šiauliai“. Juk kiekvienas čia gyvendamas ir veikdamas kuria gimtojo miesto veidą. Todėl dailės mokytoja Rasa Prišmontienė specialiai šiai šventei panaudojo buvusių ir jau baigusių mūsų gimnazijos mokinių Marijos Ambrasaitės, Nataljos Jemeljanovos, Eglės Čepulytės, Vytauto Bučnio linoleumo raižinius reprodukcijose, kuriose pavaizduoti Šiaulių miesto reikšmingiausi objektai, atspindintys miesto veidą. Dailės mokytoja šventinei eisenai sukūrė Saulės dekoraciją, kuri simbolizuoja ir mūsų gimnazijos šūkį: „Saulė šviečia visiems“. O žalios juostos dekoracijoje atkartojo mūsų gimnazijos vėliavos spalvas. Taip šventiškai pasipuošusi mūsų gimnazijos bendruomenė žygiavo eisenoje.

   Čia akademinių žinių, išmaniųjų technologijų, kūrybiškumo dermė padeda augti mokiniui, - taip mūsų gimnaziją pristatė renginio vedėjai. Galime didžiuotis, kad mūsų pasiekimai robotikos, sporto, meno srityse teigiamai reprezentuoja ne tik mus, bet ir gimtąjį miestą tarptautiniuose renginiuose, konkursuose ir varžybose.

   Džiugu, kad eisena, subūrusi aktyvius saulėtekiečius, leido pasijusti vienos Šiaulių bendruomenės dalimi, pasidžiaugti savo gimnazija ir gimtuoju miestu.  NUOTRAUKOS>>>

Lietuvių kalbos mokytoja Roma Glinskienė2019-09-05 Mokslo ir žinių šventė „Saulėtekyje“

   Ach, tas rugsėjis. Jis užveria duris į vasarą, bet atveria kelius į mokslo ir žinių pasaulį, kviečia atsinaujinti, ieškoti ir atrasti. Šurmuliuojantys, kupini gerų emocijų ir nusiteikę naujoms patirtims į „Saulėtekio“ gimnaziją rinkosi mokiniai. Aktų salė greitai prisipildė jaunatviško juoko ir šypsenų, draugiškų apsikalbinimų ir bendravimo. Į susirinkusius mokinius, tėvelius, mokinius – visą gimnazijos bendruomenę – kreipėsi „Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė. Ji linkėjo siekti užsibrėžtų tikslų, būti aktyviems ir atviriems naujovėms. Juk šiais metais gimnazija sėkmingai ir toliau įgyvendina net keturis tarptautinius projektus pagal ERASMUS+ programą.

   Direktorė pasidžiaugė, kad „Saulėtekio“ kolektyvas yra aktyvus ir gan jaunas (Lietuvoje mokytojų amžiaus vidurkis yra 50 metų, o „Saulėtekio“ gimnazijos – 44 metai ir net trečdalis darbuotojų – vyrai). Ypač direktorė džiaugėsi buvusių abiturientų pasiekimais. O didžiuotis yra dėl ko, juk gimnazijos abiturientai gavo 3 aukščiausius įvertinimus iš valstybinių brandos egzaminų: Ugnė Špokauskaitė, IVa klasės mokinė, 100 balų gavo iš anglų kalbos egzamino, o Neringa Burbaitė, IVa klasės mokinė – 100 balų iš lietuvių kalbos ir literatūros bei anglų kalbos egzaminų, jai įteiktas ir brandos atestatas su pagyrimu. Tad šių mokslo metų abiturientams didelė atsakomybė – nenusileisti ir siekti dar geresnių rezultatų.

   Padrąsinamą žodį, linkėdama ryžto ir pasitikėjimo savo jėgomis, bendraamžiams tarė abiturientė Goda Sireikytė. O Mokinių parlamento atstovė Eva Gabalaitė palinkėjo visiems gimnazistams būti aktyviems, išradingiems ir kurti savo gimnaziją, mokytojams – kantrybės ir ištvermės. Šventę vainikavo Petro Baranausko vardo premijos laureatų ir Šauniausios klasės apdovanojimai...

plačiau >>>

2019-09-02 2019 m. rugsėjo mėnesio renginių planas

2019 m. rugsėjo mėnesio renginių planas ČIA.2018-06-22 Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

   Visa naudinga informacija mokytojams ir mokiniams dabar – www.emokykla.lt.

   Kviečiame mokytojus ir moksleivius registruotis Švietimo portale, gauti po penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža švietimu besidominčių bendruomenė.
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Girvinas
Vytė
Vilhelmina
Vilė

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius