Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 55 27 48, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Kelionė į Ispaniją

Data: 2011-01-20

     Gruodžio 9-15 dienomis mūsų gimnazijos penki aštuntųjų klasių mokiniai, mokytojai  Kristina Urbonienė ir Vytautas Šalavėjus vyko į trečiąjį projekto „Kultūrinis ir gastronominis randevu“ vizitą Ispanijoje. Kviečiame paskaityti dienoraštį. Nuotraukos >>>

 

 

Ketvirtadienis.  12-09
Šiandien prasideda trečiasis tarptautinio projekto „Kultūrinis ir gastronominis randevu“ partnerių susitikimas Ispanijos karalystėje, Madrido mieste. Visą naktį prieš kelionę snigo, pustė, todėl buvo baisu, ar išvis galėsime skristi į Madridą.  Kai po 3 valandas trukusios kelionės atsidūrėme Vilniaus oro uoste, patikėjome, kad į Ispaniją nuskrisime. Mūsų skrydis truko apie 6 valandas, dar apie 3 val. turėjome laukti Briuselio oro uoste, kadangi skrydis netiesioginis. Galų gale apie 22.45 vietos laiku (23.45 Lietuvos laiku) nusileidome Madrido Barajas oro uoste. Mus pasitiko partneriai ispanai ir išsiskirstėme į šeimas. Rytoj laukia pirmoji diena, kai pamatysime partnerius iš visų šalių, bendrausime, dalinsimės pirmaisiais įspūdžiais, pristatinėsime Jonines (vasaros šventę) bei pasivaišinsime tradiciniais kiekvienos šalies užkandžiais bei saldumynais. Labanakt!

Mokytojai Vytautas ir Kristina

Penktadienis. 12-10
Tai yra pati pirmoji diena Ispanijoje. Mokytojai turėjo anksti ryte važiuoti iš viešbučio į La Fortuna, o mes turėjome eiti į mokyklą ir pabūti pamokose, pabendrauti su mokiniais iš Ispanijos. Ten pamokos prasideda 8.30. Po kelių pamokų mes visi, kurie dalyvaujame projekte, autobusu vykome į Leganes miesto savivaldybę. Mero pavaduotojas mums papasakojo šiek tiek Madrido bei Leganes istorijos, papasakojo apie vėliavas, kurios kabojo virš mūsų galvų. Po to mes nuėjome į posėdžių salę, kur papasakojo apie šios patalpos inžinierius, paveikslų tapytojus ir visą kitą apie meną. Mums tikrai nebuvo nuobodu. Po vizito visi mokiniai grįžo atgal į La Fortuna pas savo šeimas papietauti. 17.00 mes visi vėl susirinkome į mokyklą. Mokiniai iš visų šalių pristatė savo šalies kultūrą, šventes, įžymias vietas. Po pristatymų mes visi ėjome užkandžiauti prie vaišių stalo, kur kiekviena šalis buvo paruošusi savo vaišes. Po visų šių ceremonijų visi išsiskirstė namo į savo šeimas. Štai taip baigėsi pirmoji diena.

Monika, 8a

Papildymas: Leganes miesto savivaldybėje iš Monikos interviu ėmė viena Ispanijos televizija.

Šeštadienis. 12-11
Antrąją dieną Ispanijoje vykome į Toledo miestelį, kuris žymus tuo, kad jame galima pamatyti susipynusias 3 kultūras bei religijas: krikščionybę, musulmonų bei žydų tikėjimus. Kadangi bėgant metams ši teritorija buvo užkariaujama vis kitų tautų, kiekviena Toledo miestelyje turėjo savo maldos namus: katedrą, sinagogą bei mečetę. 8:30 visi susirinkome ir  autobusais apie 1 val. važiavome iki Toledo miestelio. Kai nuvykome, pėsčiomis vaikščiojome siaurutėmis miestelio gatvelėmis ir apžiūrėjome įspūdingą katedrą bei mums kiek keistokos architektūros statinį – mečetę. Aplankę kultūrinius objektus visi turėjome šiek tiek laisvo laiko, kai galėjome apžiūrėti aikštes, skulptūras, nusipirkti suvenyrų. Į La Fortuna parvažiavome 18 val. ir visi mokiniai išsiskirstė su savo šeimomis namo.

Greta

 

Sekmadienis. 12-12
Greta

Sekmadienis - šeimos diena. Kai atsikėlėme, susitvarkėme, pavalgėme. Išėjome į metro stotį ir važiavome į Madrido centrą. Nuvažiavę pavaikščiojome po miestą, pažiūrėjome pasirodymą, užkandome tradicinio maisto. Vėliau mašina nuvažiavome pas mano šeimos gimines. Valgėme namuose paruoštą tradicinį ispanišką patiekalą „Paelja“. Vėliau, vakare, su draugėmis valgėme ledus.

Mindaugas
Visi turėjome laisvą dieną, kurią praleidome su mus globojančia šeima. Kiekvienas keliavo aplankyti įžymias vietas. Apie 10.00 aš ir mano šeima  metro važiavome į Madridą. Aplankėme daug įžymių Madrido gatvių, keliavome į „Plaza Major“, užėjome į tradicinę kavinę „Tere“, užsisakėme po du patiekalus ir vieną desertą. Aš valgiau labai skanius patiekalus „Paellas“ ir avies šonkauliukus. Po kavinės mes ėjome apžiūrėti turgaus. Turgus pasirodė labai didelis, jis buvo pastate. Po to ėjome į metro ir keliavome namo. Namuose buvo visa mano šeimos giminė. Su jais kalbėjome apie Lietuvą ir Ispaniją. Pakalbėję ėjome miegoti, nes rytoj išauš nauja, pilna nuotykių diena.

Monika

Visi vaikai turi laisvo laiko pabūti ir artimiau susipažinti su savo šeimomis. Aš su savo šeimynėle buvau nuvažiavusi į gražų miestą – Aranjuez. Aplankėme karalių rūmus. Jie buvo nuostabūs. Kiekviename kambaryje kiekviena detalė buvo kruopščiai parinkta. Sienos, lubos, grindys buvo nuostabiai išmargintos visokiais piešiniais. Ten akys tik mirkčioja nuo spalvų žaismo ir įvairovės. Lietuvoje tokių rūmų tikrai nepamatysi. Po to aš buvau gražiame sode, kuriame labai daug fontanų. Daugumoje fontanų buvo pavaizduoti Heraklis, Dzeusas, Neptūnas. Sodo augalija buvo puiki, bet man sakė, jog pavasarį šiame sode yra daug gražiau. Buvau prie ilgiausios Ispanijos upės, kurioje plaukiojo visokiausių spalvų antys ir gulbės. Sode buvo toks didžiulis visokiais augalais apaugęs kalnas, kuris turi savo istoriją. Ispanai pasakoja, kad kartą gyveno karalius Frederikas, kuris turėjo labai gražų ir stiprų žirgą ir su juo laimėdavo visus karus. Kartą tą žirgą pašovė ir kartu su juo mirė karalius, karalių palaidojo pagal papročius, o žirgą – po kalnu, kuris ligi šiol stovi.
Ši diena buvo labai linksma ir pamačiau labai gražių vaizdų.                  

Živilė
Su savo šeima aš  buvau nuvažiavus į ,,Europos parką“. Tame parke buvo koks nors įžymus pastatas iš kiekvienos Europos šalies. Parke yra Europos žemėlapis ir kiekvienos Europos šalies veliava. Po to užkandome, pasivaikščiojome  po miestą, pačiužinėjome ant ledo. Štai taip ir baigėsi mano diena.

Vidas
11 val. atsikėliau, valgiau pusryčius: blynelius su šokoladu. Apie 12 val. ėjau į aikštę žaisti krepšinio su ispanu Rubenu  ir daug kitų jo draugų. Grįžęs valgiau pietus: sriubą, vištieną ir desertą. Vėliau atėjo Rubeno draugai ir mes visi kalbėjomės, klausėm muzikos ir pan. Buvo labai linksma. Po to visi kartu nuėjome žaisti krepšinio, futbolo. Apie 20val. grįžome namo, kalbėjomės, vaikai uždavinėjo man klausimus apie Lietuvą. Apie 21.30 val. draugai pradėjo skirstytis ir apie 22 val. ėjome miegoti.

Pirmadienis. 12-13
9 val. ryto metro iš La Fortuna išvažiavome į Madridą. Mums buvo organizuota 2 val. apžvalginė ekskursija dviaukščiu autobusu. Matėme Madrido „Realo“ komandos futbolo stadioną „Barnabeu“, Sibelijos fontaną, prie kurio Madrido „Realas“ švenčia pergales, Neptūno fontaną, prie kurio pergales švenčia „Athletic“ futbolo komanda, karalių rūmus, Ispanijos, Nepriklausomybės aikštes, daug neįprastų augalų. Gatvės pasipuošusios Kalėdoms. Po to vaikščiojome po Karalių rūmų parkus, Mero aikštę, kurioje vyko kalėdinė prekyba. Ten buvo žmonės, persirengę Kalėdų seneliu, žmogumi-voru ir pan. Daug suvenyrų parduotuvių, kavinių, kur pardavėjai kvietė praeivius užeiti. Po ekskursijos po Madridą grįžome į La Fortuna.

                                                                                        Vidas

 Antradienis. 12-14

8.00 susitikome mokykloje su visais draugais ir aptarėme praėjusią dieną.

8.25 prasidėjo pamokos. Su savo draugais nuėjome į klases. Buvome trijose pamokose. Po šių pamokų turėjome laisvo laiko. Išėjome į lauką, žaidėme krepšinį ir futbolą.
Apie 14.00 rinkomės salėje. Kiekvieno vaiko šeima buvo įdėjusi maisto, kurį patiekė ant stalo. Maisto buvo labai daug. Kiekviena šalis pristatė savo tradicinius šokius, teikė dovanas. Buvo malonu pažiūrėti ir pasigrožėti. Lietuva pristatė du šokius: „Grečinikę“ ir „Oirą“. Visiems labai patiko šokti. Projekto organizatoriams įteikėme saldžių dovanėlių. Pasibaigus šokiams ir pristatymams turėjome išsiskirti. Visiems buvo labai liūdna.

Mindaugas

Trečiadienis. 12-15
Kėlėmės labai anksti ryte, nes 4.00 jau turėjome būti mokykloje La Fortuna, iš kur mokytojas Antonio mus nuvežė į oro uostą.  Oro uoste mūsų laukė jau žinomos procedūros: registracija, bagažo svėrimas, saugumo tarnybos patikrinimas.
6:40 Įlipome  į lėktuvą, bet jis dar nekilo, tad mes truputį vėlavome išskristi.10:00 Jau buvome Briuselio aerouoste, turėjome laiko pasivaikšcioti po aerouostą, užkąsti, atsigerti bei nusipirkti tradicinio belgiško šokolado.Apie 16:00 lėktuvas nusileido Vilniaus aerouoste. Labiausiai mus nustebino ir išgąsdino šaltis bei sniegas, nes Ispanijoje buvo labai šilta (apie +150 C), o Lietuva mus pasitiko -120 C šaltuku.
Apie 19:30 mūsų mikroautobusas sustojo Šiauliuose, prie mūsų apsnigtos gimnazijos, kur mūsų jau laukė tėvai.

Živilė


Kita informacijaKita informacija

2019-06-21 Kviečiame mokytis

Kviečiame mokytis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje!

Prašymai mokytis į laisvas vietas II-IV bei naujai komplektuojamose I (9-ose) klasėse
priimami darbo dienomis nuo 8.00 iki 17.00 val. (penktadieniais iki 16.45 val.)
102, 201, 203 kab., Lieporių g. 2, Šiauliai.

Gyvenantiems ne Šiaulių mieste ir norintiems mokytis „Saulėtekio“ gimnazijoje,
 tarpininkaujame dėl apgyvendinimo bendrabutyje.

 Dėl asmeninių pageidavimų ir išsamesnės informacijos prašome
kreiptis tel. (8 41)  55 27 48,
sauletekis@sauletekis.lt.

BIOMEDICINOS MOKSLŲ, ROBOTIKOS, SPORTO KRYPTYS,
4 TARPTAUTINIAI ERASMUS + PROJEKTAI, 18 BŪRELIŲ, NUOTOLINIS MOKYMAS2019-06-20 Popietė „Architektūra ir magiškos kelionės“

   Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko popietėArchitektūra ir magiškos kelionės“. Mokiniai turėjo galimybę susitikti su architekte ir aistringa keliautoja Palmira Petrauskaite. Ji papasakojo apie savo profesiją, kodėl ją pasirinko, kur studijavo. Palmira sakė, kad architektas mokosi visą gyvenimą. Ši profesija yra mokslas ir menas. Architektas turi puikiai išmanyti tiek humanitarinius, tiek technologinius dalykus. Kasdienis darbas reikalauja kruopštumo, atsakomybės ir ilgo sėdėjimo prie kompiuterio, bet išsigąsti nereikia. Svarbiausia turėti tikslą ir jo siekti. Ji palinkėjo gimnazistams daugiau keliauti. Pasaulis nuostabus, pilnas grožio, žavesio ir nuotykių. Keliaudamas įgyji žinių ir patirties, tampi laimingesnis. Palmira Petrauskaitė pradėjo keliauti studijų metais. Aplankė daugelį pasaulio šalių. Klausantis įdomių istorijų apie Etiopijos genčių gyvenimą ir papročius, Nepalo skurdą ir religiją, įspūdingą Vakarų civilizacijos nepaliestą Mianmarą ir šventyklų šalį Butaną, popietė praėjo kaip akimirka. Viešnia palinkėjo džiaugtis vasara, mėgautis kiekviena diena, jeigu nėra galimybės keliauti svetur, ragino pažinti savo kraštą. „Laiko tėkmėje nusitrina konkretumai, bet pagalvojus pasąmonėje aplankyta šalis įgauna bendrą spalvą, kvapą ir skambėjimą“,- sakė architektė. Vasara ir kuprinė jau laukia. Keliaukite, svajokite ir atraskite save.

Karjeros konsultantė Vilma Endrikienė ir bibliotekos vedėja Rima Juškienė2019-06-06 Paroda „Poligonas 5“

   Jau penktą kartą Šiauliuose „Saulėtekio“ ir ŠU gimnazijos organizuoja parodą „Poligonas“, kurioje savo kūrybą pristato miesto abiturientai, išlaikę menų (dailės) krypties mokyklinį brandos egzaminą.

   Egzamino darbe, kuriam abiturientai rengiasi ilgą laiką ir kurį atlieka labai atsakingai, atsiskleidžia jauno žmogaus pasaulis. Jaunimą domina viskas: aplinkosauga, savęs ieškojimai, santykis su realiu gyvenimu, su pasirenkama profesija. Tai liudija ir darbų pavadinimai: V. Rimkutės komiksas „Nušvitimas" (išleista knyga), S. BaikaitėsBalansas“, R. TruncytėsMistiniai sargai“, I. MotiejūnaitėsĮkalinti neamžinybėje“, L. SuvorovoSavęs ieškojimas“, E. PranytėsJos vardas – Gamta...“, K. RudzinskaitėsOptinės iliuzijos langelis“, L. BičiūnoLukSimUk. FF9933“, K. DovidauskytėsBuitis. Saikas“. Vardyti būtų galima ilgai, bet geriau pamatyti kūrinius. Kiekvienas darbas įdomus, pasakoja savo istoriją. Labai plati pasirinktų technikų įvairovė – tradicinė (staklinė) ir skaitmeninė grafika, tapyba, keramika, fotografija.

   Šiais metais parodoje dalyvauja Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija (mokytoja Rasa Prišmontienė), VšĮ Šiaulių universiteto gimnazija (mokytoja Aurelija Alijošienė), Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija (mokytojai Voldemaras Barakauskas, Rinaldas Damskis, Justina Šaltė, Aida Juškaitė, Janina Budrienė), Šiaulių suaugusiųjų mokykla (mokytoja Rūta Povilaitienė), Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazija (mokytoja Jolita Šlivinskienė). Iš viso 30 abiturientų pristato 44 darbus...

plačiau >>>

2019-06-03 Lietuvos mokyklų žaidynių antro etapo (Šiaulių miesto) turizmo varžybose – II-oji vieta!

   Gegužės 30 d. Šiaulių jaunųjų turistų centre vyko Šiaulių miesto mokyklų turizmo varžybos. Jose dalyvavo Šiaulių miesto bendrojo lavinimo mokyklų mergaičių ir berniukų komandos, kurių dalyviai startavo po du. Jie turėjo įveikti pakilimo, oro perkėlos, traverso, nusileidimo, mazgų rišimo, virvės markiravimo rungtis. Mūsų gimnazijos merginoms puikiai sekėsi – jos laimėjo antrąją vietą! Tai Kamilė Juozapavičiūtė (IIIa), Eva Gabalaitė (IIa) ir Kornelija Bekerytė (IIIa). Sveikiname nugalėtojas ir linkime pergalių!

Kūno kultūros mokytoja Diana Kniežaitė2019-05-30 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija – geriausių mokyklų, nesirenkančių mokinių, šimtuke.

   Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija – geriausių mokyklų, nesirenkančių mokinių, šimtuke ir jame užima 92-antrąją vietą iš 359 Lietuvos gimnazijų. Tokią statistiką pateikė 2019 metų gegužės–gruodžio mėnesių žurnalas „Reitingai“. Lietuvos gimnazijos buvo reitinguojamos pagal iš viso į III gimnazijos klases (2016-09-01 d.) priimtų mokinių ir 2018 m. baigusių abiturientų skaičių, studijuoti į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose, į užsienio aukštąsias mokyklas įstojusių abiturientų skaičių, abiturientų, laikiusių valstybinius brandos egzaminus, balų vidurkius, šimtu balų brandos egzaminų išlaikymą. Į geriausių Lietuvos mokyklų šimtuką pateko dar 4 Šiaulių miesto gimnazijos.

   Dešimties Šiaulių miesto gimnazijų išsidėstymas žurnale „Reitingai“ pateiktame „2019 m. gimnazijų reitinge“:
(duomenys imti iš 2019 m. gegužės-gruodžio mėnesio žurnalo „Reitingai“ Nr. 1 (11) 10-23 psl.)

Vieta 2019 m. reitinge

Vieta 2018 m. reitinge

Vieta 2017 m. reitinge

Gimnazijos pavadinimas

5 5 5 J. Janonio gimnazija
10 16 10 „Romuvos“ gimnazija
12 13 29 Didždvario gimnazija
81 54 19 Lieporių gimnazija
92 158 259 „Saulėtekio“ gimnazija
101 127 93 Šiaulių universiteto gimnazija
168 162 203 S. Daukanto gimnazija
259 170 115 S. Šalkauskio gimnazija
314 317 310 S. Sondeckio gimnazija
332 329 337 Sporto gimnazija

   Džiugu, kad „Saulėtekio“ gimnazijos filosofija „Saulė šviečia visiems“ nėra tik filosofija, tai mūsų kasdienybė ir kiekvienas vaikas, tiek labai aukštų mokymosi gebėjimų, tiek vidutinių ar stokojantis mokymosi motyvacijos, gimnazijoje atranda save. Tą akivaizdžiai įrodo ir kasmetinis gimnazijos kilimas šiuose reitinguose.

Direktorė Jūratė Kaščiuškienė2019-05-30 Kviečiame visus į parodą.


Parodos "POLIGONAS 5" atidarymas - birželio 4 d. 13 val.
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekoje
, Didžiojoje skaitykloje.

Parodoje pristato darbus mūsų mokiniai Lukas Bičiūnas, Kamilė Dovidauskytė, Karolina Rudzinskaitė.

Parodą organizuoja "Saulėtekio" ir ŠU gimnazijos.

Rasa Prišmontienė2019-05-27 Konkursas „Aš Jus išsirinkau ir paskyriau, kad eitumėte ir duotumėte vaisių!“

   2019 m.gegužės 7 d. Šiaulių vyskupijos Pastoracinio centro Didžiojoje salėje vyko mokinių konkurso „Aš Jus išsirinkau ir paskyriau, kad eitumėte ir duotumėte vaisių!“(pgl. Jn 15,16) baigiamasis renginys. Laureatų apdovanojimo šventėje mokinius, tėvelius, mokytojus palaimino Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.

   „Saulėtekio“ gimnazijos antros klasės gimnazistė Viktorija Jakunčikovaitė savo amžiaus grupėje už rašto darbą pelnė I vietą. Sveikiname! Konkursui Viktoriją paruošė mokytojos Rasa Prišmontienė ir Nijolė Pankratovaitė.

   Apdovanojimo metu laureatai komentavo savo konkursinius darbus, Viktorija skaitė rašto darbą „Misionierius Andriejus Rudamina“. Renginio dalyviai buvo pasveikinti muzikos kūriniais, kuriuos atliko Šiaulių Juliaus Janonio gimnazistai ir Šiaulių „Juventosprogimnazijos dainorėliai. Laureatai buvo apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis.

Mokytojos Rasa Prišmontienė ir Nijolė Pankratovaitė2019-05-27 Lietuvos mokyklų sporto žaidynių Šiaulių miesto lengvosios atletikos varžybos

   Gegužės 23 d. baigėsi Lietuvos mokyklų sporto žaidynių Šiaulių miesto lengvosios atletikos komandinės vaikinų atskirų rungčių varžybos. Jose sėkmingai startavo mūsų gimnazijos vaikinų rinktinė komanda: Tomas Mačiulis (3a) - 100m bėgimas, Šarūnas Mikšta (3a) - 100m bėgimas, Linas Valackis (3c) - 400m bėgimas, Justas Šilinskas (4a) - šuolis į aukštį, Aurimas Adomaitis (3b) - 5kg rutulio stūmimas, Ernestas Kežys (4b) - šuolis į tolį. Vaikinai, netgi nebūdami lengvaatlečiai, didelės valios dėka sugebėjo iškovoti garbingą III – vietą.

Kūno kultūros mokytojas - metodininkas Jonas Klapatauskis2018-06-22 Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

   Visa naudinga informacija mokytojams ir mokiniams dabar – www.emokykla.lt.

   Kviečiame mokytojus ir moksleivius registruotis Švietimo portale, gauti po penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža švietimu besidominčių bendruomenė.
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Geistautas
Geistautė
Vilhelmas
Baniutė

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius