Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 55 27 48, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Pirmasis projekto „Kultūrinis ir gastronominis randevu“ vizitas

Data: 2010-01-12

     Gruodžio 10-13 dienomis mūsų gimnazijos devynios I-II klasių gimnazistės su mokytojomis Danguole Vaičekauskiene ir Kristina Urboniene vyko į pirmajį projekto „Kultūrinis ir gastronominis randevu“ vizitą Vokietijoje. Siūlome paskaityti gimnazisčių dienoraštį.

 

Gruodžio 10 d., ketvirtadienis

     Mūsų pirmoji tarptautinio projekto „Kultūrinis ir gastronominis randevu“ kelionė prasidėjo ankstų gruodžio 10-osios rytą. Visos keliaujančios projekto dalyvės – gimnazistės Edita, Erika, Austėja, Deimantė, Agnė, Dominyka, Ieva, Indrė ir Polina – susitikome prie gimtosios „Saulėtekio“ gimnazijos 2 val. ryto ir, atsisveikinę su mus atlydėjusiais tėvais bei susikrovę lagaminus, pajudėjome link Rygos. Oro uoste turėjome šiek tiek laiko, registravomės, kalbėjome apie būsimą kelionę ir bandėme įsivaizduoti, kaip viskas vyks. Lėktuvas pakilo 7.00, ir po trumpo stabtelėjimo Berlyne pasiekėme Karlsruhe vietinį oro uostą. Atsiėmę bagažą, nuskubėjome ieškoti autobuso, kuris mus nuvežtų į traukinių stotį, nes iki mums reikiamos vietos pavažiuoti reikėjo dar nemažai! Pavargę, tačiau geros nuotaikos apie 14.00 val. pasiekėme Karlsruhe centrą, kuriame mūsų laukė mus gyventi priimančios šeimos. Jos mus šiltai pasitiko ir paėmė mums kol kas nereikalingus daiktus. Nenustygdamos vietoje, patraukėme link nuostabios kalėdinės mugės, esančios miesto centre. Kalėdinėje mugėje mus lydėjo vietinis berniukas Emanuel, pasakojo apie kalėdines tradicijas. Šiek tiek pasivaikščioję ir paragavę vokiškų kalėdinių skanėstų keliavome prie Karlsruhės rūmų, nusifotografavome. Vokietė koordinatorė Sonja mus visus „suporavo“ su vokiečių šeimų vaikais, kad nepasiklystumėme grįždami namo.
     Visi grįžome į šeimas ir jaukiai praleidome vakarą, susipažindami su šeimų nariais ir aptardami dienos įspūdžius.


Gruodžio 11 d., penktadienis

     2009 metų gruodžio 11 dieną, penktadienį, kėlėmės 6:00 valandą ryto, reikėjo skubėti į mokyklą, nes ji gana toli. Pamokos prasideda anksčiau negu pas mus, 7:30val. Kai kurie iš mūsų į mokyklą keliavo geltonais tramvajais, o kai kurie pėstute.
     Atvykę į mokyklą kartu su vaikais tų šeimų, kuriose gyvenom, pasisveikinom su mokytojais ir draugais. Vėliau apžiūrinėjome mokyklą, susipažinome su kitų šalių ambasadoriais, žiūrėjome skaidres apie jų mokyklas ir šalį. Mes taip pat pristatėme savo mokyklą, gimtąjį miestą ir šalį.  Pristatydami dainavome lietuvių liaudies dainą.
Prieš susitikimą su meru, įėjome į bažnyčią, kurioje vaikų choras giedojo kalėdines giesmes. 11 valandą laukė susitikimas su miesto meru. Ten aptarinėjome projekto veiklą. Po susitikimo su meru galėjome pasivaikščioti po miestelį.
     Po pietų mokyklos valgykloje prasidėjo darbas grupėse. Reikėjo aprašyti apie kalėdinę mugę, kurioje buvome ketvirtadienį, apie įspūdžius šeimose, apie valgį, rinkome nuotraukas, kurias rodėme per atsisveikinimo vakarėlį. Kiti tuo metu mokyklos valgykloje kepė sausainius. Dirbome iki vakaro. Atsisveikinome su savo draugais, mokytojais ir su vokiečių vaikais keliavome į šeimas.
     Tą vakarą šeimose leidome labai linksmai. Šeimos sugalvojo mums įvairių pramogų. Vakare ėjome miegoti, nes kitą rytą laukė nauja nuotykių pilna diena.

Gruodžio 12 d., šeštadienis

      09:15.  Visi susitikome Karlsruhe traukinių stotyje.  Ilgai ir linksmai keliavome traukiniais į nepaprastos gamtos ir architektūros miestelį - Heidelbergą. Žavėjomis pro traukinio langus pralekiančiais kalnų vaizdais.
     10:40.  Mes jau Heidelberge. Vaikščiodami senamiesčio gatvelėmis, aukštai kalnuose pamatėme senąją Heidelbergo pilį. Iki jos laukė ilgas kelias - 314 laiptelių aukštyn. Bet mes tai įveikėme! Ir galėjome iš arti grožėtis senuoju paveldu ir jį supančia išpuoselėta gamta.
     12:00.  Vėl visa grupė susitikome, pasidalinome įspūdžiais, fotografavome vieni kitus ir toliau žygiavome link tilto, dvelkiančio senove, esančio virš pagrindinės miesto upės Neckar. Pasigrožėję atsiveriančiu vaizdu, nutarėme eiti į visoje Vokietijoje puoselėjamą tradiciją - Kalėdines muges, kuriose apstu įvairiausių smulkmenų, suteikiančių tikrą Kalėdinę atmosferą: vokiški meduoliai, karštieji gėrimai ir patiekalai, žvakės, medienos ir molio dirbiniai.
     14:15.  Visi grįžome atgal į Heidelbergo traukinių stotį ir laukėme vėluojančio traukinio, kuris turėjo mus pargabenti atgal į Karlsruhe. Čia laukė mumis besirūpinančios šeimos.
18:00.  Tomo Manno gimnazijoje buvo suruošta atsisveikinimo šventė. Vokiečių mokinių tėvai suruošė tradicinių patiekalų stalą. Bevalgydami žiūrėjome projekto nuotraukas, sveikinome projekto organizatorius. Mokinės iš Ispanijos pašoko įspūdingą šokį - Flamenco.
     21:00.  Pasidžiaugę projekto veikla, jo pasisekimu, liūdnai atsisveikinome su kitų šalių dalyviais ir grįžome ilsėtis į šeimas.

Gruodžio 13 d., sekmadienis

     Štai ir atėjo sekmadienis. Ryte visi atsikėlę savo šeimose, pavalgėme pusryčius. Tada visi kartu su šeimomis, pas kurias gyvenome 10 val. susirinkome Blankenloch traukinių stotyje. Visi paskutinį kartą pakalbėjome, atsisveikinome ir sėdome į traukinį, kuris mus nuvežė į Karlsruhe traukinių stotį. Ten persėdome į kitą traukinį, kuris nuvežė mus iki tam tikros autobusų stotelės. Tada autobusu važiavome iki Karlsruhe oro uosto. Ten atsisveikinome su italais, kurie tiesioginiu skrydžiu išskrido į Romą. Atsisveikinę su mūsų draugais turėjome truputėlį laisvo laiko. Vieni vaikščiojo po parduotuves, kiti užkandžiavo kavinėje. 14.35 val. visos susėdome į lėktuvą, kuris skrido į Berlyno oro uostą. Skrydis truko apie pusantros valandos. Sėkmingai nuskridę į Berlyną turėjome 4h laukti kito skrydžio. Visi tą laiką praleidome skirtingai. Vieni ieškojo suvenyrų, kiti užkandžiavo, treti tiesiog ilsėjosi. 19.35 val. lėktuvas pakilo iš Berlyno oro uosto ir apie 22 val. mes jau buvome Rygoje. Atsiėmę savo bagažą visos nužygiavome link mūsų laukusio mikroautobusiuko. Visos labai apsidžiaugėme pamatę sniegą, nes Vokietijoje jo nebuvo. Apie pusė dviejų jau buvome Šiauliuose. Tos kelios dienos, praleistos Vokietijoje, praėjo labai greitai. Taip ir pasibaigė mūsų nuostabi kelionė, kurią dar ilgai prisiminsime. Nuotraukos>>>


Kita informacijaKita informacija

2019-06-21 Kviečiame mokytis

Kviečiame mokytis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje!

Prašymai mokytis į laisvas vietas II-IV bei naujai komplektuojamose I (9-ose) klasėse
priimami darbo dienomis nuo 8.00 iki 17.00 val. (penktadieniais iki 16.45 val.)
102, 201, 203 kab., Lieporių g. 2, Šiauliai.

Gyvenantiems ne Šiaulių mieste ir norintiems mokytis „Saulėtekio“ gimnazijoje,
 tarpininkaujame dėl apgyvendinimo bendrabutyje.

 Dėl asmeninių pageidavimų ir išsamesnės informacijos prašome
kreiptis tel. (8 41)  55 27 48,
sauletekis@sauletekis.lt.

BIOMEDICINOS MOKSLŲ, ROBOTIKOS, SPORTO KRYPTYS,
4 TARPTAUTINIAI ERASMUS + PROJEKTAI, 18 BŪRELIŲ, NUOTOLINIS MOKYMAS2019-06-20 Popietė „Architektūra ir magiškos kelionės“

   Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vyko popietėArchitektūra ir magiškos kelionės“. Mokiniai turėjo galimybę susitikti su architekte ir aistringa keliautoja Palmira Petrauskaite. Ji papasakojo apie savo profesiją, kodėl ją pasirinko, kur studijavo. Palmira sakė, kad architektas mokosi visą gyvenimą. Ši profesija yra mokslas ir menas. Architektas turi puikiai išmanyti tiek humanitarinius, tiek technologinius dalykus. Kasdienis darbas reikalauja kruopštumo, atsakomybės ir ilgo sėdėjimo prie kompiuterio, bet išsigąsti nereikia. Svarbiausia turėti tikslą ir jo siekti. Ji palinkėjo gimnazistams daugiau keliauti. Pasaulis nuostabus, pilnas grožio, žavesio ir nuotykių. Keliaudamas įgyji žinių ir patirties, tampi laimingesnis. Palmira Petrauskaitė pradėjo keliauti studijų metais. Aplankė daugelį pasaulio šalių. Klausantis įdomių istorijų apie Etiopijos genčių gyvenimą ir papročius, Nepalo skurdą ir religiją, įspūdingą Vakarų civilizacijos nepaliestą Mianmarą ir šventyklų šalį Butaną, popietė praėjo kaip akimirka. Viešnia palinkėjo džiaugtis vasara, mėgautis kiekviena diena, jeigu nėra galimybės keliauti svetur, ragino pažinti savo kraštą. „Laiko tėkmėje nusitrina konkretumai, bet pagalvojus pasąmonėje aplankyta šalis įgauna bendrą spalvą, kvapą ir skambėjimą“,- sakė architektė. Vasara ir kuprinė jau laukia. Keliaukite, svajokite ir atraskite save.

Karjeros konsultantė Vilma Endrikienė ir bibliotekos vedėja Rima Juškienė2019-06-06 Paroda „Poligonas 5“

   Jau penktą kartą Šiauliuose „Saulėtekio“ ir ŠU gimnazijos organizuoja parodą „Poligonas“, kurioje savo kūrybą pristato miesto abiturientai, išlaikę menų (dailės) krypties mokyklinį brandos egzaminą.

   Egzamino darbe, kuriam abiturientai rengiasi ilgą laiką ir kurį atlieka labai atsakingai, atsiskleidžia jauno žmogaus pasaulis. Jaunimą domina viskas: aplinkosauga, savęs ieškojimai, santykis su realiu gyvenimu, su pasirenkama profesija. Tai liudija ir darbų pavadinimai: V. Rimkutės komiksas „Nušvitimas" (išleista knyga), S. BaikaitėsBalansas“, R. TruncytėsMistiniai sargai“, I. MotiejūnaitėsĮkalinti neamžinybėje“, L. SuvorovoSavęs ieškojimas“, E. PranytėsJos vardas – Gamta...“, K. RudzinskaitėsOptinės iliuzijos langelis“, L. BičiūnoLukSimUk. FF9933“, K. DovidauskytėsBuitis. Saikas“. Vardyti būtų galima ilgai, bet geriau pamatyti kūrinius. Kiekvienas darbas įdomus, pasakoja savo istoriją. Labai plati pasirinktų technikų įvairovė – tradicinė (staklinė) ir skaitmeninė grafika, tapyba, keramika, fotografija.

   Šiais metais parodoje dalyvauja Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija (mokytoja Rasa Prišmontienė), VšĮ Šiaulių universiteto gimnazija (mokytoja Aurelija Alijošienė), Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija (mokytojai Voldemaras Barakauskas, Rinaldas Damskis, Justina Šaltė, Aida Juškaitė, Janina Budrienė), Šiaulių suaugusiųjų mokykla (mokytoja Rūta Povilaitienė), Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazija (mokytoja Jolita Šlivinskienė). Iš viso 30 abiturientų pristato 44 darbus...

plačiau >>>

2019-06-03 Lietuvos mokyklų žaidynių antro etapo (Šiaulių miesto) turizmo varžybose – II-oji vieta!

   Gegužės 30 d. Šiaulių jaunųjų turistų centre vyko Šiaulių miesto mokyklų turizmo varžybos. Jose dalyvavo Šiaulių miesto bendrojo lavinimo mokyklų mergaičių ir berniukų komandos, kurių dalyviai startavo po du. Jie turėjo įveikti pakilimo, oro perkėlos, traverso, nusileidimo, mazgų rišimo, virvės markiravimo rungtis. Mūsų gimnazijos merginoms puikiai sekėsi – jos laimėjo antrąją vietą! Tai Kamilė Juozapavičiūtė (IIIa), Eva Gabalaitė (IIa) ir Kornelija Bekerytė (IIIa). Sveikiname nugalėtojas ir linkime pergalių!

Kūno kultūros mokytoja Diana Kniežaitė2019-05-30 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija – geriausių mokyklų, nesirenkančių mokinių, šimtuke.

   Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija – geriausių mokyklų, nesirenkančių mokinių, šimtuke ir jame užima 92-antrąją vietą iš 359 Lietuvos gimnazijų. Tokią statistiką pateikė 2019 metų gegužės–gruodžio mėnesių žurnalas „Reitingai“. Lietuvos gimnazijos buvo reitinguojamos pagal iš viso į III gimnazijos klases (2016-09-01 d.) priimtų mokinių ir 2018 m. baigusių abiturientų skaičių, studijuoti į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose, į užsienio aukštąsias mokyklas įstojusių abiturientų skaičių, abiturientų, laikiusių valstybinius brandos egzaminus, balų vidurkius, šimtu balų brandos egzaminų išlaikymą. Į geriausių Lietuvos mokyklų šimtuką pateko dar 4 Šiaulių miesto gimnazijos.

   Dešimties Šiaulių miesto gimnazijų išsidėstymas žurnale „Reitingai“ pateiktame „2019 m. gimnazijų reitinge“:
(duomenys imti iš 2019 m. gegužės-gruodžio mėnesio žurnalo „Reitingai“ Nr. 1 (11) 10-23 psl.)

Vieta 2019 m. reitinge

Vieta 2018 m. reitinge

Vieta 2017 m. reitinge

Gimnazijos pavadinimas

5 5 5 J. Janonio gimnazija
10 16 10 „Romuvos“ gimnazija
12 13 29 Didždvario gimnazija
81 54 19 Lieporių gimnazija
92 158 259 „Saulėtekio“ gimnazija
101 127 93 Šiaulių universiteto gimnazija
168 162 203 S. Daukanto gimnazija
259 170 115 S. Šalkauskio gimnazija
314 317 310 S. Sondeckio gimnazija
332 329 337 Sporto gimnazija

   Džiugu, kad „Saulėtekio“ gimnazijos filosofija „Saulė šviečia visiems“ nėra tik filosofija, tai mūsų kasdienybė ir kiekvienas vaikas, tiek labai aukštų mokymosi gebėjimų, tiek vidutinių ar stokojantis mokymosi motyvacijos, gimnazijoje atranda save. Tą akivaizdžiai įrodo ir kasmetinis gimnazijos kilimas šiuose reitinguose.

Direktorė Jūratė Kaščiuškienė2019-05-30 Kviečiame visus į parodą.


Parodos "POLIGONAS 5" atidarymas - birželio 4 d. 13 val.
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekoje
, Didžiojoje skaitykloje.

Parodoje pristato darbus mūsų mokiniai Lukas Bičiūnas, Kamilė Dovidauskytė, Karolina Rudzinskaitė.

Parodą organizuoja "Saulėtekio" ir ŠU gimnazijos.

Rasa Prišmontienė2019-05-27 Konkursas „Aš Jus išsirinkau ir paskyriau, kad eitumėte ir duotumėte vaisių!“

   2019 m.gegužės 7 d. Šiaulių vyskupijos Pastoracinio centro Didžiojoje salėje vyko mokinių konkurso „Aš Jus išsirinkau ir paskyriau, kad eitumėte ir duotumėte vaisių!“(pgl. Jn 15,16) baigiamasis renginys. Laureatų apdovanojimo šventėje mokinius, tėvelius, mokytojus palaimino Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.

   „Saulėtekio“ gimnazijos antros klasės gimnazistė Viktorija Jakunčikovaitė savo amžiaus grupėje už rašto darbą pelnė I vietą. Sveikiname! Konkursui Viktoriją paruošė mokytojos Rasa Prišmontienė ir Nijolė Pankratovaitė.

   Apdovanojimo metu laureatai komentavo savo konkursinius darbus, Viktorija skaitė rašto darbą „Misionierius Andriejus Rudamina“. Renginio dalyviai buvo pasveikinti muzikos kūriniais, kuriuos atliko Šiaulių Juliaus Janonio gimnazistai ir Šiaulių „Juventosprogimnazijos dainorėliai. Laureatai buvo apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis.

Mokytojos Rasa Prišmontienė ir Nijolė Pankratovaitė2019-05-27 Lietuvos mokyklų sporto žaidynių Šiaulių miesto lengvosios atletikos varžybos

   Gegužės 23 d. baigėsi Lietuvos mokyklų sporto žaidynių Šiaulių miesto lengvosios atletikos komandinės vaikinų atskirų rungčių varžybos. Jose sėkmingai startavo mūsų gimnazijos vaikinų rinktinė komanda: Tomas Mačiulis (3a) - 100m bėgimas, Šarūnas Mikšta (3a) - 100m bėgimas, Linas Valackis (3c) - 400m bėgimas, Justas Šilinskas (4a) - šuolis į aukštį, Aurimas Adomaitis (3b) - 5kg rutulio stūmimas, Ernestas Kežys (4b) - šuolis į tolį. Vaikinai, netgi nebūdami lengvaatlečiai, didelės valios dėka sugebėjo iškovoti garbingą III – vietą.

Kūno kultūros mokytojas - metodininkas Jonas Klapatauskis2018-06-22 Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

   Visa naudinga informacija mokytojams ir mokiniams dabar – www.emokykla.lt.

   Kviečiame mokytojus ir moksleivius registruotis Švietimo portale, gauti po penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža švietimu besidominčių bendruomenė.
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Geistautas
Geistautė
Vilhelmas
Baniutė

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius