Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre 290532510, Lieporių g. 2, LT-78244 Šiauliai Tel./faks. (8 41) 552748, 8 695 07264, el. p. sauletekis@sauletekis.lt
Pirmasis projekto „Kultūrinis ir gastronominis randevu“ vizitas

Data: 2010-01-12

     Gruodžio 10-13 dienomis mūsų gimnazijos devynios I-II klasių gimnazistės su mokytojomis Danguole Vaičekauskiene ir Kristina Urboniene vyko į pirmajį projekto „Kultūrinis ir gastronominis randevu“ vizitą Vokietijoje. Siūlome paskaityti gimnazisčių dienoraštį.

 

Gruodžio 10 d., ketvirtadienis

     Mūsų pirmoji tarptautinio projekto „Kultūrinis ir gastronominis randevu“ kelionė prasidėjo ankstų gruodžio 10-osios rytą. Visos keliaujančios projekto dalyvės – gimnazistės Edita, Erika, Austėja, Deimantė, Agnė, Dominyka, Ieva, Indrė ir Polina – susitikome prie gimtosios „Saulėtekio“ gimnazijos 2 val. ryto ir, atsisveikinę su mus atlydėjusiais tėvais bei susikrovę lagaminus, pajudėjome link Rygos. Oro uoste turėjome šiek tiek laiko, registravomės, kalbėjome apie būsimą kelionę ir bandėme įsivaizduoti, kaip viskas vyks. Lėktuvas pakilo 7.00, ir po trumpo stabtelėjimo Berlyne pasiekėme Karlsruhe vietinį oro uostą. Atsiėmę bagažą, nuskubėjome ieškoti autobuso, kuris mus nuvežtų į traukinių stotį, nes iki mums reikiamos vietos pavažiuoti reikėjo dar nemažai! Pavargę, tačiau geros nuotaikos apie 14.00 val. pasiekėme Karlsruhe centrą, kuriame mūsų laukė mus gyventi priimančios šeimos. Jos mus šiltai pasitiko ir paėmė mums kol kas nereikalingus daiktus. Nenustygdamos vietoje, patraukėme link nuostabios kalėdinės mugės, esančios miesto centre. Kalėdinėje mugėje mus lydėjo vietinis berniukas Emanuel, pasakojo apie kalėdines tradicijas. Šiek tiek pasivaikščioję ir paragavę vokiškų kalėdinių skanėstų keliavome prie Karlsruhės rūmų, nusifotografavome. Vokietė koordinatorė Sonja mus visus „suporavo“ su vokiečių šeimų vaikais, kad nepasiklystumėme grįždami namo.
     Visi grįžome į šeimas ir jaukiai praleidome vakarą, susipažindami su šeimų nariais ir aptardami dienos įspūdžius.


Gruodžio 11 d., penktadienis

     2009 metų gruodžio 11 dieną, penktadienį, kėlėmės 6:00 valandą ryto, reikėjo skubėti į mokyklą, nes ji gana toli. Pamokos prasideda anksčiau negu pas mus, 7:30val. Kai kurie iš mūsų į mokyklą keliavo geltonais tramvajais, o kai kurie pėstute.
     Atvykę į mokyklą kartu su vaikais tų šeimų, kuriose gyvenom, pasisveikinom su mokytojais ir draugais. Vėliau apžiūrinėjome mokyklą, susipažinome su kitų šalių ambasadoriais, žiūrėjome skaidres apie jų mokyklas ir šalį. Mes taip pat pristatėme savo mokyklą, gimtąjį miestą ir šalį.  Pristatydami dainavome lietuvių liaudies dainą.
Prieš susitikimą su meru, įėjome į bažnyčią, kurioje vaikų choras giedojo kalėdines giesmes. 11 valandą laukė susitikimas su miesto meru. Ten aptarinėjome projekto veiklą. Po susitikimo su meru galėjome pasivaikščioti po miestelį.
     Po pietų mokyklos valgykloje prasidėjo darbas grupėse. Reikėjo aprašyti apie kalėdinę mugę, kurioje buvome ketvirtadienį, apie įspūdžius šeimose, apie valgį, rinkome nuotraukas, kurias rodėme per atsisveikinimo vakarėlį. Kiti tuo metu mokyklos valgykloje kepė sausainius. Dirbome iki vakaro. Atsisveikinome su savo draugais, mokytojais ir su vokiečių vaikais keliavome į šeimas.
     Tą vakarą šeimose leidome labai linksmai. Šeimos sugalvojo mums įvairių pramogų. Vakare ėjome miegoti, nes kitą rytą laukė nauja nuotykių pilna diena.

Gruodžio 12 d., šeštadienis

      09:15.  Visi susitikome Karlsruhe traukinių stotyje.  Ilgai ir linksmai keliavome traukiniais į nepaprastos gamtos ir architektūros miestelį - Heidelbergą. Žavėjomis pro traukinio langus pralekiančiais kalnų vaizdais.
     10:40.  Mes jau Heidelberge. Vaikščiodami senamiesčio gatvelėmis, aukštai kalnuose pamatėme senąją Heidelbergo pilį. Iki jos laukė ilgas kelias - 314 laiptelių aukštyn. Bet mes tai įveikėme! Ir galėjome iš arti grožėtis senuoju paveldu ir jį supančia išpuoselėta gamta.
     12:00.  Vėl visa grupė susitikome, pasidalinome įspūdžiais, fotografavome vieni kitus ir toliau žygiavome link tilto, dvelkiančio senove, esančio virš pagrindinės miesto upės Neckar. Pasigrožėję atsiveriančiu vaizdu, nutarėme eiti į visoje Vokietijoje puoselėjamą tradiciją - Kalėdines muges, kuriose apstu įvairiausių smulkmenų, suteikiančių tikrą Kalėdinę atmosferą: vokiški meduoliai, karštieji gėrimai ir patiekalai, žvakės, medienos ir molio dirbiniai.
     14:15.  Visi grįžome atgal į Heidelbergo traukinių stotį ir laukėme vėluojančio traukinio, kuris turėjo mus pargabenti atgal į Karlsruhe. Čia laukė mumis besirūpinančios šeimos.
18:00.  Tomo Manno gimnazijoje buvo suruošta atsisveikinimo šventė. Vokiečių mokinių tėvai suruošė tradicinių patiekalų stalą. Bevalgydami žiūrėjome projekto nuotraukas, sveikinome projekto organizatorius. Mokinės iš Ispanijos pašoko įspūdingą šokį - Flamenco.
     21:00.  Pasidžiaugę projekto veikla, jo pasisekimu, liūdnai atsisveikinome su kitų šalių dalyviais ir grįžome ilsėtis į šeimas.

Gruodžio 13 d., sekmadienis

     Štai ir atėjo sekmadienis. Ryte visi atsikėlę savo šeimose, pavalgėme pusryčius. Tada visi kartu su šeimomis, pas kurias gyvenome 10 val. susirinkome Blankenloch traukinių stotyje. Visi paskutinį kartą pakalbėjome, atsisveikinome ir sėdome į traukinį, kuris mus nuvežė į Karlsruhe traukinių stotį. Ten persėdome į kitą traukinį, kuris nuvežė mus iki tam tikros autobusų stotelės. Tada autobusu važiavome iki Karlsruhe oro uosto. Ten atsisveikinome su italais, kurie tiesioginiu skrydžiu išskrido į Romą. Atsisveikinę su mūsų draugais turėjome truputėlį laisvo laiko. Vieni vaikščiojo po parduotuves, kiti užkandžiavo kavinėje. 14.35 val. visos susėdome į lėktuvą, kuris skrido į Berlyno oro uostą. Skrydis truko apie pusantros valandos. Sėkmingai nuskridę į Berlyną turėjome 4h laukti kito skrydžio. Visi tą laiką praleidome skirtingai. Vieni ieškojo suvenyrų, kiti užkandžiavo, treti tiesiog ilsėjosi. 19.35 val. lėktuvas pakilo iš Berlyno oro uosto ir apie 22 val. mes jau buvome Rygoje. Atsiėmę savo bagažą visos nužygiavome link mūsų laukusio mikroautobusiuko. Visos labai apsidžiaugėme pamatę sniegą, nes Vokietijoje jo nebuvo. Apie pusė dviejų jau buvome Šiauliuose. Tos kelios dienos, praleistos Vokietijoje, praėjo labai greitai. Taip ir pasibaigė mūsų nuostabi kelionė, kurią dar ilgai prisiminsime. Nuotraukos>>>


Kita informacijaKita informacija

2019-09-18 Prisijunk: rugsėjo 26 dieną mūsų gimnazijoje atsidarys „KalBOSS 2rys“!

   Ar išties esame tikri europiečiai? Ar jaučiame pagarbą visoms Europos kalboms? Ar būdami tolerantiški kitoms kalboms branginame ir gimtąjį žodį? Turbūt atsakymus į šiuos svarbius klausimus padeda rasti ir namų aplinka, ir mokyklos prioritetai, ir kiekvieno žmogaus asmeninės nuostatos. Šiuolaikinis jaunas žmogus palaiko TAIP poziciją ir suvokia, kad mokėti kitas kalbas ir gerbti savąją – tai būtinybė, lemianti asmens  gyvenimo kokybę, liudijanti pranašumą ir brandą.

   Tad „Saulėtekio gimnazijos lietuvių, anglų, rusų, vokiečių, prancūzų kalbų mokytojai Europoje išskirtinę rugsėjo 26 dieną, skirtą jos kalbų šventei, kviečia atidaryti „KalBOSS 2ris“!

   I-IV klasių mokiniams siūlomos šios veiklos:

  • Logotipų, skirtų Europos kalbai (-oms), kūrimas (A4 formatas)  – konsultuotis su dailės mokytoja R. Prišmontiene. Darbus jai pristatyti iki rugsėjo 25 d.
  • Individualiai pasirinktų meninių tekstų gimtąja arba užsienio kalba skaitymas (iki 3 minučių) – rugsėjo 26 d. po 4 pamokų II aukšto fojė. Norintys dalyvauti informuoja savo kalbų mokytojus ir su jais konsultuojasi.

    P.S. „KalBOSS 2rys“ atsidarys ir Tau! Tad drąsiai ženk per jas, kad kiekviena kalba įsileistų į savo namus!

Gimnazijos kalbų mokytojų vardu Jūratė Montvidienė2019-09-17 Paplūdimio tinklinio turnyras „Palydėkime vasarą sportuodami“

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija kviečia į Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos paplūdimio tinklinio turnyrą „Palydėkime vasarą sportuodami“.

   Turnyras vyks 2019 metų rugsėjo 24-25 dienomis „Saulėtekio“ gimnazijos aikštyne esančioje paplūdimio tinklinio aikštelėje (Lieporių g. 2, Šiauliai). Turnyre kviečiamos dalyvauti Šiaulių miesto gimnazijų ir progimnazijų komandos.

   Varžybų pradžia – rugsėjo 24 d. 13 val. (dalyvauja progimnazijų grupė), rugsėjo 25 d. 14 val. (dalyvauja gimnazijų grupė). Startinio mokesčio komandoms nėra. Registracija vykdoma  elektroniniu paštu: jonas@sauletekis.lt.

   Komandos registruojasi iki 2019 m. rugsėjo 20 d. 17 val. Esant dideliam komandų skaičiui, registracija gali būti uždaryta ir pirmenybė dalyvauti turnyre sudaryta anksčiau užsiregistravusioms komandoms.

:: Turnyro nuostatai ::

   Dėl detalesnės informacijos galima pasiteirauti paskambinus telefonu 8-699-37370 vyr. teisėjui Jonui Klapatauskiui.

Kviečiame visus palaikyti tinklinio komandas ir kartu praleisti laisvalaikį sporto aikštelėje!2019-09-17 Geltonas rašiklis. Interviu su Izabele ir Mantu

Startavo nauja "Geltono rašiklio" laida!!!

   Laidos metu mūsų buvę mokiniai iš X laidos Mantas Meškauskas ir Izabelė Perminaitė pasakoja apie savo nuotykius mokykloje. Jie mums atskleidė neįtikėtinų bei smagių prisiminimų ir su mumis pasidalino savo patirtimi. Dėkojame Mantui Meškauskui ir Izabelei Perminaitei už suteiktą interviu, Gustei Malinauskaitei ir Austėjai Chorūnaitei už interviu rengimą, Karoliui Kundrotui ir Gustei Malinauskaitei už sumontuotą medžiagą, taip pat visiems, kurie prisidėjo prie laidos kūrimo.

"Geltonojo rašiklio" rengėjai2019-09-13 „Saulėtekio“ gimnazija – Šiaulių miesto gimtadienio eisenos dalyvė

   Rugsėjo pradžioje tradiciškai švenčiamas Šiaulių miesto gimtadienis. Šiemet jis septyni šimtai aštuoniasdešimt trečias. Vienas įspūdingiausių šventės akcentų – iškilminga, nuotaikinga, motorizuota įvairių organizacijų, bendrovių, mokymo įstaigų atstovų eisena, kurioje, pasak portalo „Etaplius.lt“, dalyvavo daugiau nei trys tūkstančiai dalyvių.

   Tarp šventiškai pasipuošusių, garsiai skanduojančių šventės žygeivių – ir „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenė. O kaipgi kitaip! Esame jaunatviški, linksmi ir išradingi. O ir šventė šiemet pavadinta „Aš esu Šiauliai“. Juk kiekvienas čia gyvendamas ir veikdamas kuria gimtojo miesto veidą. Todėl dailės mokytoja Rasa Prišmontienė specialiai šiai šventei panaudojo buvusių ir jau baigusių mūsų gimnazijos mokinių Marijos Ambrasaitės, Nataljos Jemeljanovos, Eglės Čepulytės, Vytauto Bučnio linoleumo raižinius reprodukcijose, kuriose pavaizduoti Šiaulių miesto reikšmingiausi objektai, atspindintys miesto veidą. Dailės mokytoja šventinei eisenai sukūrė Saulės dekoraciją, kuri simbolizuoja ir mūsų gimnazijos šūkį: „Saulė šviečia visiems“. O žalios juostos dekoracijoje atkartojo mūsų gimnazijos vėliavos spalvas. Taip šventiškai pasipuošusi mūsų gimnazijos bendruomenė žygiavo eisenoje.

   Čia akademinių žinių, išmaniųjų technologijų, kūrybiškumo dermė padeda augti mokiniui, - taip mūsų gimnaziją pristatė renginio vedėjai. Galime didžiuotis, kad mūsų pasiekimai robotikos, sporto, meno srityse teigiamai reprezentuoja ne tik mus, bet ir gimtąjį miestą tarptautiniuose renginiuose, konkursuose ir varžybose.

   Džiugu, kad eisena, subūrusi aktyvius saulėtekiečius, leido pasijusti vienos Šiaulių bendruomenės dalimi, pasidžiaugti savo gimnazija ir gimtuoju miestu.  NUOTRAUKOS>>>

Lietuvių kalbos mokytoja Roma Glinskienė2019-09-05 Mokslo ir žinių šventė „Saulėtekyje“

   Ach, tas rugsėjis. Jis užveria duris į vasarą, bet atveria kelius į mokslo ir žinių pasaulį, kviečia atsinaujinti, ieškoti ir atrasti. Šurmuliuojantys, kupini gerų emocijų ir nusiteikę naujoms patirtims į „Saulėtekio“ gimnaziją rinkosi mokiniai. Aktų salė greitai prisipildė jaunatviško juoko ir šypsenų, draugiškų apsikalbinimų ir bendravimo. Į susirinkusius mokinius, tėvelius, mokinius – visą gimnazijos bendruomenę – kreipėsi „Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė. Ji linkėjo siekti užsibrėžtų tikslų, būti aktyviems ir atviriems naujovėms. Juk šiais metais gimnazija sėkmingai ir toliau įgyvendina net keturis tarptautinius projektus pagal ERASMUS+ programą.

   Direktorė pasidžiaugė, kad „Saulėtekio“ kolektyvas yra aktyvus ir gan jaunas (Lietuvoje mokytojų amžiaus vidurkis yra 50 metų, o „Saulėtekio“ gimnazijos – 44 metai ir net trečdalis darbuotojų – vyrai). Ypač direktorė džiaugėsi buvusių abiturientų pasiekimais. O didžiuotis yra dėl ko, juk gimnazijos abiturientai gavo 3 aukščiausius įvertinimus iš valstybinių brandos egzaminų: Ugnė Špokauskaitė, IVa klasės mokinė, 100 balų gavo iš anglų kalbos egzamino, o Neringa Burbaitė, IVa klasės mokinė – 100 balų iš lietuvių kalbos ir literatūros bei anglų kalbos egzaminų, jai įteiktas ir brandos atestatas su pagyrimu. Tad šių mokslo metų abiturientams didelė atsakomybė – nenusileisti ir siekti dar geresnių rezultatų.

   Padrąsinamą žodį, linkėdama ryžto ir pasitikėjimo savo jėgomis, bendraamžiams tarė abiturientė Goda Sireikytė. O Mokinių parlamento atstovė Eva Gabalaitė palinkėjo visiems gimnazistams būti aktyviems, išradingiems ir kurti savo gimnaziją, mokytojams – kantrybės ir ištvermės. Šventę vainikavo Petro Baranausko vardo premijos laureatų ir Šauniausios klasės apdovanojimai...

plačiau >>>

2019-09-02 2019 m. rugsėjo mėnesio renginių planas

2019 m. rugsėjo mėnesio renginių planas ČIA.2018-06-22 Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

   Visa naudinga informacija mokytojams ir mokiniams dabar – www.emokykla.lt.

   Kviečiame mokytojus ir moksleivius registruotis Švietimo portale, gauti po penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža švietimu besidominčių bendruomenė.
Socialiniai partneriaiFacebook

Paieška

Mokytojams
El. paštas

video

Vardadieniai
Šiandien vardadienius švenčia

Girvinas
Vytė
Vilhelmina
Vilė

Nusiųsk atviruką

Lankomumas
Detaliau >>>

Egzaminatorius